Quantcast
Channel: Nová republika
Viewing all 19126 articles
Browse latest View live

"Obrovský" výkon české televize

$
0
0

Jiří Jírovec
9. 11. 2016
Je to pořád stejné, ale člověku nedá, aby nesledoval průběh presidentských voleb v USA nebo, v mém případě, federálních voleb v Kanadě. Media mají být nestranná. To bohužel neplatí pro ČT. Již dopředu je jasné komu budou moderátoři fandit a jaké hosty si ke své propagandě pozvou.


Schylovalo se k Trumpovu vítězství, ale moderátoři neustále ukazovali, jak drží palce Clintonové a oddalovali moment, kdy museli vyslovit větu "Volby vyhrál Trump".

Dalibor Borek měl příležitost mluvit s paní Haškovou-Coolidge, nepochybně nejznámější Češkou, která se kdy pohybovala v blízkosti amerických presidentů. Jenže, když ona podporuje Trumpa, tak co s ní. Třeba by mohla říct, co nezapadá do scénáře ČT. A tak sebestředný Borek žvaní a žvaní a skáče jí do řeči.

Český divák se ale nedozvěděl skoro nic o tom o vnitřních nebo zahraničních problémech, které bude muset vítěz řešit.

Pro svět je naprosto zásadní je vztah USA k Rusku a do jisté míry i s Čínou. Během vlády mírového nobelisty Obamy se vztahy s Ruskem zhoršily do té míry, že se do slovníku mnohých politiků vloudilo slovo válka a slovo partner se změnilo na nepřítel.

Trump představuje určitou naději, protože existující napětí, může snadno vést k válce.

Zmíněná naděje spočívá v tom, že Trump bude muset někde najít peníze pro daňové slevy. Může sáhnout na výdaje na zbrojení, které o nějakých 300 miliard převyšují výdaje USA na konci studené války.

Jen naprostý ignorant (a že jich mezi politiky je) nechápe, že se svět nedobývá válkami. Rozkulačit různé státy, to umíme, ale něco na rozvalinách vytvořit, to ne. Umíme vytvořit protivníka a harašit zbraněmi. Nemáme ale odvahu říct, že není důvod, proč by Rusové do války chtěli jít.

Clintonová je symbolem staré doby a její zvolení by znamenalo pokračování nebezpečného trendu.

„Historie i budoucnost přeje připraveným“

$
0
0
Ludvík Smýkal
9. 11. 2016
Téma „O současné situaci je třeba nejen hovořit a psát … “ Klubu politické iniciativy Nová republika , konaného 8.11.2016, už předem zřejmě napovídalo, že jeho účastníci se nebudou vůbec „nudit“. Diskuze zúčastněných k zvolenému tématu byla rozhodně zajímavá, bez „rozpitvávání“ průběhu akcí, které se okolo oslav státního svátku udály, kdo co řekl, kdo kam telefonoval, apod.

Zaměřila se na zhodnocení účelu a významu těchto akcí na politické dění v ČR a na podněty z toho vyplývající.

Pozoruhodné je , že někteří organizátoři shromáždění na Staroměstském náměstí, show Jana Krause, a jiných akcí, se v současnosti snaží bagatelizovat účel a význam těchto událostí.

Ministr kultury Herman „slibuje“ premíérovi, že se s ním v budoucnu bude o všem radit, místopředseda PSP ČR Gazdík tvrdí, že „zakázal“ Bartoškovi a Dykovi přečíst 28.10.2016 z tribuny na Staroměstském náměstí prohlášení o vyhlášení občanského neklidu, šéf divadla La Fabrika Richard Balous tvrdí, že o „nic nešlo“, oni přece „uznávají“ že pan prezident je demokraticky zvolený, jen by se měl omluvit za „sprostá slova“, výroky v Číně, apod.

Charakteristické je, že všichni zúčastnění událostí okolo oslav státního svátku 98.výročí vzniku samostatného československého státu, organizovaných jmenovanými i nejmenovanými politiky a umělci, se snaží proběhlé akce přeměnit na „show“. Zapomínají, že podobnou „show“ už občané zažili při volební kampani Karla Schwarzenberga, které se jmenovaní, až na výjimky, také zúčastnili.

Svými prohlášeními a vystoupeními se neúspěšně pokoušeli a pokouší zakrýt pravou podstatu

„problému“ – zabránit, aby Česká republika se mohla samostatně zapojit do změn, které v současnosti probíhají globální politice. České firmy, samostatně působící, podnikající a rozvíjející se , na euroasijských trzích jsou pro ně a jejich „chlebodárce“ nepřijatelné.

Nevadí jim prezident Miloš Zeman jako takový, „vadí“ jim politika, kterou prosazuje !

Z hlouposti nebo zcela úmyslně opomíjí, že změny v globální politice a ekonomice již probíhají a budou pokračovat bez ohledu na jejich „přání“, personální obsazení vlád dotčených států, postoj národních elit, apod. Odpor proti tomuto trendu v jednotlivých státech může způsobit, že vše bude zdlouhavější a složitější, ale změnám v globální politice to nezabrání.

Lze předpokládat, že změny v globální ekonomice se dotknou, ať chceme nebo nechceme, nejen našeho státu a našich podnikatelů, ale jejich důsledky pocítí každý z nás. Brexit a prezidentské volby v USA ukázaly, že „lze porazit mocenský konglomerát médií a nabubřelé pseudoelity“.

K prosazení změn v České republice je třeba se na ně připravit, nikdo tyto změny bez našeho úsilí za nás nepřipraví a neprosadí. Podmínkou je třeba vytvořit u nás „nezprofanovanou“ politickou sílu, sjednocující všechny vlastence, která svým programem „dekolonizace“ našeho státu, organizačním a finančním zajištěním, zaujme a přesvědčí většinu občanů o perspektivě a potřebnosti.

V České republice v posledních letech došlo a dochází v posledních letech k morální a hospodářské devastaci státu, projevující se ve všech oblastech naší společnosti. Tato skutečnost má mj. za následek nezájem mnohých našich občanů o vývoj naší společnosti, hospodářství, školství, kultury, apod. Tento stav, vyplývající v řadě případů z nedostatku objektivních informací, není dlouhodobě životaschopný a vyžaduje neprodlené se zasadit o změnu informací, kterými jsou naši občané v současnosti ovlivňováni.

Nejdůležitějšími šiřiteli informací jsou u nás veřejnoprávní sdělovací prostředky, zejména Český rozhlas, Česká televize a Česká tisková kancelář, u kterých je třeba iniciovat a prosadit přijetí legislativní změn s cílem převzetí veřejnoprávních sdělovacích prostředků pod řízení a kontrolu jejich koncesionářů občanů) formou přímé volby členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

„Historie i budoucnost přeje připraveným.“

Vyjádření prezidenta Miloše Zemana k výsledku voleb v USA

$
0
0
9. 11. 2016     video
https://www.youtube.com/watch?v=EQP4l0Y-cc4

Pěkný dobrý den, dámy a pánové,

mám velikou radost z výsledku amerických prezidentských voleb, a chtěl bych srdečně blahopřát panu Donaldu Trumpovi. Jak víte, 28. září jsem vyjádřil veřejnou podporu tomuto kandidátovi, a byl jsem jeden z mála evropských politiků, a to z toho důvodu, že souhlasím s jeho názory jak na migraci, tak na boj proti islámskému terorismu. Domnívám se, že americké volby prokázaly vůli amerického lidu nenechat sebou manipulovat veřejnými sdělovacími prostředky, neboť se tvrdí, že devadesát osm procent médií bylo proti Donaldu Trumpovi, neboť média nemají podle mého názoru tvořit veřejné mínění, ale informovat veřejné mínění. Vážím si i způsobu vystupování Donalda Trumpa, který mluví jasně, někdy drsně, ale srozumitelně. Vyhýbá se tomu, čemu se někdy říká politická korektnost, která je podle mého názoru spíše sbírkou nic neříkajících frází.

Dnes jsem odeslal nově zvolenému prezidentovi blahopřejný dopis, kde jsem ho, mimo jiné, pozval na návštěvu České republiky. Věřím, že vztahy se Spojenými státy se touto volbou dále zlepší a nebudou zatíženy některými nedorozuměními, jako je například ne zcela profesionální postoj současného amerického velvyslance pana Schapira, který dává nevyžádané rady prezidentovi republiky, kam má, či spíše kam nemá cestovat, a který se jako téměř jediný z velvyslanců ani nezúčastnil státního svátku 28. října na Pražském hradě.

Jsem si vědom toho, že někteří novináři mě označují za českého Donalda Trumpa, a musím se přiznat, že jsem vždy toto označení bral nikoli jako urážku, ale naopak jako ocenění.

A zcela závěrem mi dovolte ještě poznámku k výzkumům veřejného mínění. Podobně jako u nás v případě krajských voleb, tak i v případě amerických prezidentských voleb se výzkumníci veřejného mínění totálně zmýlili, a domnívám se, že bychom se měli všichni zamyslet nad tím, proč. A tady bych citoval svého oblíbeného Jana Wericha, buď to dělají z blbosti, nebo za cizí peníze. Takže, chtěl bych vaším prostřednictvím vzkázat jak americkým tak českým výzkumníkům veřejného mínění, aby příště neprodávali teplou vodu a aby si uvědomili, že když to neumí, tak to nemají dělat. Neboť jediným skutečným výzkumem veřejného mínění, jsou volby. To je vše.

Volby US: Proč globální slouhové střečkují?

$
0
0
Radim Valenčík
9. 11. 2016      RadimValenčíkPíše
Intenzita střečkování slouhů současné degenerující a rozpadající se globální moci mě překvapila. Myslel jsem, že si dokážou lépe uchovat image a zastřít to nejdůležitější. Totiž to že si zvykli být touto globální mocí řízení formou poskytování in side informací o tom, jak to dopadne, jaké řešení se prosadí doslova za každou cenu. V té či oné zemi, v té či oné kauze.

Nyní jsou zděšeni. Celý systém moci, který byl mj. založen i na řízení vybraných osob poskytováním in side informací o tom, na kterou stranu se postavit a jak to dopadne, se zhroutil. To je pro směšné kavárenské figurky u nás až po eurolídry společné. Právě v těchto hodinách je jako na dlani vidět, o koho se degenerující a rozpadající se globální moc opírala. Jsou zmateni a tudíž čitelní. Tak si je dobře pamatujeme. To, co dělá ČT 24, má pro budoucnost obrovský význam. Svou hloupostí mapuje situaci naprosto dokonale.

Nejcennější na Trumpově vítězství jsou dvě věci:

1. Velká převaha, se kterou zvítězil.

2. A hlavně to, že vyhrál i v těch státech, kde je historicky nejzkušenější obyvatelstvo, kde je obyvatelstvo vyznačující se kritickým nadhledem a rozhledem, solidárnější než je US průměr. V bývalých baštách demokratů. Gigantická manipulace selhala. Moc se vrací do rukou lidí, kteří umí přemýšlet.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3993-volby-us-proc-globalni-slouhove-streckuji.html

S balalajkou a ochočeným medvědem do městečka Washington - tancovací tip kulturního referenta

$
0
0

9. 11. 2016, Petr Ďoubalík


Igor Rastěrjajev, písnička "Tancovací" (tanečková), hudba, video, text - překlad - procvičení ruštiny


Jestli máte pocit, že byl dnes takový pěkný, vydařený den, že je snad i důvod k malé oslavě, máte skočnou náladu, pak vám možná přijde vhod "jásací" písnička Igora Rastěrjajeva.


Igor žije v jedné malinkaté vesničce na konci světa. Před 6 lety seděl v domku s kamarády, vytáhl harmoniku a zahrál písničku "Kombajnéři", kamarád to natočil na mobil a pověsil to na internet. Tohle staré a nekvalitní video má dnes 7,5 miliónu shlédnutí a snad stovky nových předělávek, plných kombajnů, traktorů, náklaďáků a správných, nerozmazlených chlapů, kteří s jejich pomocí zajišťují chleba pro všechny. Tak se o Igorovi dověděl svět a on od té doby složil mnoho dalších písniček, dostal se do televize, na koncerty. Já ho pozorně sleduji, dokonce jsme v emailovém kontaktu. A dělá mi radost, kluk jeden, zůstává stále stejný, samorostlý, normální - v tom nejlepším slova smyslu. Někdy mám pocit, že jsme spolu museli pást husy. Snad se to bude zdát i někomu z vás. A "Kombajnéry" pověsím někdy příště.

Tancovací (tanečková) - Igor Rastěrjajev
Плясовая - Игорь Растеряев.

Эх, едрить-колотить!
Надоело горевать да грустить!
Надо песню сочинить, написать,
Чтобы просто под нее танцевать.
Чтоб до утра
В дикой пляске ушататься «в дрова»,
Чтобы мог подпеть буквально любой.
А вместо слов — один мотив заводной.

Oj, jásat - tancovat!
Omrzelo truchlit a smutnit!
Je třeba píseň udělat, poskládat,
A pak na ni prostě tancovat.
Třeba až do rána
V divokém tanci se utancovat do mrtva,
Aby mohl zpívat doslova každý.
A místo slov - jednu melodii chytlavou.

Брянск и Ижевск
Вдруг очнулись и танцуют уже.
Даже дедушка вприсядку пошел,
А это значит: старику хорошо.
Тверь и Ростов
Понимают эту песню без слов.
А чё мудрить-то? Тут пиши, не пиши:
Слов не нужно в пляске русской души!

Brjansk a Iževsk
Najednou se probudili a už tančí.
Dokonce do podřepu dědeček šel,
A to znamená: staříkovi je dobře.
Tver a Rostov
Chápou tu píseň beze slov.
A o čem mudrovat? Tady piš, nepiš:
Slov netřeba k tanci ruské duše!

А где-то там
Спросят: «Что это за шум, что за гам?»
А это просто мы в ушанках идем
С балалайкой и ручным медведём!
И можем в танке потом
На гастроли — в городок Вашингтон.
Нас, наверно, там заждались уже
И мечтают о большом кураже.

A někde tam
Se zeptají: "Co je to za hluk, za rámus?"
A to jednoduše my v ušankách jdeme
S balalajkou a ochočeným medvědem!
A taky můžeme v tanku
Na koncert - do městečka Washington.
Nás, určitě, se nemohou dočkat
A sní o velké odvaze.

Эх, едрить-колотить!
Надоело горевать да грустить!
Надо песню сочинить, написать,
Чтобы просто под нее танцевать.
Жечь до утра
И в дикой пляске ушататься «в дрова».
Чтобы мог подпеть буквально любой,
Слов не надо — лишь мотив заводной…

Oj, jásat - tancovat!
Omrzelo truchlit a smutnit!
Je třeba píseň udělat, poskládat,
A pak na ni prostě tancovat.
Hořet do rána
V divokém tanci se utancovat do mrtva,
Aby mohl zpívat doslova každý.
A místo slov - jednu melodii chytlavou.
Překlad: Ďouba a NV

Trump: Nikoli zázrak. Triumf bílých otroků – mužů i žen. Trumf v rukou "obyčejných". Druhá vítězná bitva o naději na svobodu. Modleme se (a pracujme) dál. Válka pokračuje

$
0
0
Jiří Hájek
9. 11. 2016 Protiproud

Petr Hájek po probdělé noci poznamenává "několik vět" na okraj výbuchu voličské kontrarevoluce, která instruktážně odhaluje slabost mocných a sílu bezmocných.

 


Je středa 9/11. Donald Trump je prezidentem Spojených států. Je to tak trochu opak 11/9 (jak mě upozornila dcera Erika) – což je "slavné" datum teroristického útoku na Ameriku a celý západní svět (z rukou mocných v USA). Je to totiž svým způsobem stejný šok. Alespoň pro establishment na obou stranách Atlantiku, který byl 11. zářím 2001 nastolen či upevněn.

Především však jde o další triumf voličské kontrarevoluce, která již dlouho bublá a stává se realitou na obou kontinentech: Rakouské prezidentské volby (za pár dnů se budou po volebních podvodech establishmentu opakovat a velkou šanci v nich má "kontrarevolucionář" Norbert Hofer), pak Brexit – a nyní spojenými kavárnami západního světa nenáviděný, aktuálně nejvyšší Trumf lidového odporu proti všem obludám totality v maskách současných mocenských elit – Donald Trump.

 

Ani patos, ani triumfalismus


My, kteří jsme si byli jisti, že zvítězí (jako autor těchto řádků od prvního okamžiku, kdy se objevil na politické scéně), musíme přijmout toto neslýchané přelomové vítězství lidí nad obludami Nového světového řádu stejně civilně a střízlivě jako nový prezident Spojených států ve svém prvním projevu, když své vítězství oznámil: Bez patosu a triumfalismu.

Svět se tímto okamžikem nezměnil v bezpečné místo. Naopak se dokonce stal možná (na čas) ještě více nebezpečný, než byl včera. Clintonová sice prohru "uznala" (co by také mohla dělat při tak šíleném rozdílu), ale patrně zase dostala zápal plic, takže nemohla vystoupit na veřejnosti. Jenže všechny síly, které ji do boje vyslaly, financovaly, tlačily – prostě celý ten totalitní systém, který reprezentuje, se na rozdíl od ní nehroutí. Budou se teď naopak ještě více (a rychleji) pokoušet urvat, co se dá, než Trump složí prezidentskou přísahu.

Že by ho do té doby rovnou odstřelily – a do křesla by nastoupil "systémový" viceprezident Pence, kterého si Trump vyvolil, aby zmírnil tlak republikánského establishmentu – není úplně vyloučené. Ale nový prezident samozřejmě ví, že je "mužem určeným k likvidaci" a již dal najevo (nejméně jeden pokus o atentát již eliminoval), že se tomu umí docela účinně bránit. Jenže je tu něco, nač zatím nebude mít vliv. Temné proudy, které vytvořily Clintonovou, se možná nyní pokusí co nejrychleji vyvolat ostrou mezinárodní krizi – kterou bude "řešit" ještě "nobelista míru"– černoch v Bílém domě.

Do doby Trumpovy inaugurace budeme tedy patrně prožívat ještě hodně úzkostí. A ostatně také po ní, protože tohle nebyl "sportovní fér boj"– a kdo zvítězí, bude prostě vítěz. "Oni" (korporace, vojenský průmysl, finančníci atd.) se hned tak nevzdají. V nejlepším případě se pokusí přeskupit síly a donutit nového prezidenta jednat v jejich zájmu jaksi "z druhé strany". Ustojí to "kontrarevolucionář" Trump?
 

Herci, novináři, agentury, politologové


Washingtonská Kavárna, spolu s Wall street, jsou aktuální hlavní "lůzři" tohoto plebiscitu o prodloužení života naší civilizace. Nejen v zámoří, také v Evropě – nás nevyjímaje. Teď jsou všichni v šoku, ale brzy jim otrne. Změní možná trochu tón, pokusí se o "lidskou tvář"– ale o to budou nebezpečnější.

Nezapomínejme: Pokud soudruzi z Bruselu a Berlína po Brexitu otevřeně vzkázali půl miliardě lidí na kontinentě, že takovou chybu (aby je nechali rozhodovat o jejich osudech) již nepřipustí – teď to bude platit dvojnásob. Ostatně ti v Německu se již neudrželi a označili Trumpův triumf rovnou za "černý den". Je to logické – a vlastně nečekaně upřímné: Zákon o zachování temné energie. Když obyčejným lidem svitne záblesk naděje, establishment (který žije na odvrácené straně našich životů) to vnímá jako soumrak. Kéž by měl pravdu.

Nemá smysl ani ironicky komentovat "nasazení" všech hvězd šoubyznysu, prolhaných agentur na výzkum veřejného mínění a dosud nevídaného otevřeného spojení všech médií – proti "bílému muži" (ne proti Trumpovi). Nemějme rovněž nejmenší pochybnosti, že také "majitelé voleb" a jejich nástrojů (Soros a spol.) se pokusili udělat největší volební podvod v historii USA. Jenže Trump byl zvolen tak obrovskou většinou (podvody a manipulace během hlasování mu podle nezávislých odhadů ubraly nějakých pět až sedm procent hlasů), že více se s tím prostě dělat nedalo.

Měli by si naši soudruzi herci, novináři, průzkumníci veřejného mínění, politologové – prostě celá ta kavárenská "elita" vzít z této "katastrofy" nějaké pounačení? Měli. Ale nevezmou. Je to v nich jednak jako v koze (přesvědčení o nadřazenosti a nekonečné moci), jednak nic jiného neumějí. Bartoškové a Dykové budou dál vyhlašovat proti prezidentu Zemanovi "týdny neklidu"– přestože jsme právě prožili dvanáct hodin, které otřásly světem.

 

Válka pokračuje


Vítězství Donalda Trumpa je ale toliko jedna vyhraná bitva – i když zatím nejvýznamnější – ve společné touze nás obyčejných lidí zachovat si životy, domovy – a svobodu. Proti tomu všemu vedou válku ONI – politicky korektní slušňáci-otrokáři z Washingtonu, Bruselu, Berlína – i z Prahy.

Na hodnocení a skutečné vážné analýzy toho, co se v noci z osmého na devátý listopad 2016 stalo, bude teprve čas. Jedno je ale nepochybné: NĚCO SE DOOPRAVDY STALO. A už to nepůjde odestát. Vlije to kromě jiného další energii všem "kontrarevolucionářům" v Evropě.

Mimochodem: máme mimořádnou kliku, že jako jedni z mála hlav států se odvážili vyslovit v nedávných dnech a týdnech podporu Donaldu Trumpovi (a on si to bude pamatovat) hned dva naši prezidenti: Václav Klaus a Miloš Zeman. Nemysleme si, že to od nich byl malý "politický náklad". Naopak. Byla to bezmezná odvaha. Zvláště proto, že oba v Trumpovo vítězství příliš nevěřili. A věděli (a vědí), čeho by byla schopná "vítězná" americká ambasáda v Praze. Ale pozor, nic neskončilo. Válka pokračuje.


Bílý muž a žena ještě žijí


Asi nejdůležitější zprávou však přece jen je, že bílí heterosexuální (normální) muži a ženy ještě žijí. Trumpa volili všichni "zdola": Muži (opovržlivě od kavárny v ČT slyšíme, že ti s "nižším vzděláním"), ženy (které údajně urážel), ale i hispánci a černoši (co již mají občanství a své etnické bratry tam nechtějí) – a ostatně i mladí všech ras a přesvědčení.

Sekundární dobrou zprávou je, že homosexuálů určitě není víc než čtyři procenta (jejich lobby se snaží vsugerovat opak), stejně jako sufražetek a dalších "privilegovaných menšin"– to by jinak dnes slavila Clintonovic famílie – i s "nadacemi".

Pokud bychom si tedy naopak MY, kteří jsme spolu s obyčejnými Američany dnes zvítězili, měli vzít nějaké ponaučení, pak je právě toto: Žijeme a nemusíme se nechat zlikvidovat. Systém si stále ještě musí hrát na demokracii. Takže, i když jakkoli podvádí, vytváří nerovné podmínky v soutěži (Trump měl na kampaň o půl miliardy dolarů méně než Kavárna), lže, mystifikuje a vytváří "gheta"údajných (protimigrantských) xenofobů, fašistů a "nenávistníků", nemá šanci, když je síla proti dostatečně velká.

Uvidíme, jak si povedou za pár dní Rakušané. Uvidíme, jak si povedou za pár měsíců Francouzi. Uvidíme, jak si povedou za pár měsíců Němci.

Uvidíme, jak si povedeme za necelý rok my.

Bude to hodně záležet také na tom, jak si od počátku (dočká-li se inaugurace) povede čtyřicátý pátý prezident Spojených států amerických.

Pokud tak, jak doufáme, pak lze po několika desetiletích možná – bez iluzí, ale s jistou nadějí – opět tiše (ale raději nenápadně, všichni jsme sledováni) špitnout:

Bůh žehnej Spojeným státům.

Jozef Banáš: Analytici a médiá dostali na frak. Komu sa budu teraz pchať do zadku? Trumpova výhra je prehra mainstreamu

$
0
0
Samuel Gdovin
9. 11. 2016   Hlavné správy

K zvoleniu Donalda Trumpa na post amerického prezidenta sa vyjadril aj známy slovenský spisovateľ Jozef Banáš. Víťazstvo Trumpa považuje za prehru maisntreamu. Banáš poukazuje na doterajšiu mediálnu pro-americkú propagandu nielen na Slovensku, ktorá štvala proti Trumpovi a oslavovala Clintonovú. Analytici a médiá podľa neho dostali na frak


Banáš vo svojom komentári na portáli aktualne.sk dal mainstreamovým propagandistom nakladačku hneď v úvode:

“Trumpovo víťazstvo znamená zdrvujúcu prehru servilných „novinárov a analytikov“ od Ameriky až po Slovensko. V bubline nežije internet, ale novinárski vymývači mozgov.”

Ako ďalej tvrdí, Donald Trump ho zaujal už v roku 2005, keď si kúpil jeho knihu s názvom “How to get rich” („Ako sa stať bohatým“).

“Je to vynikajúca kniha a aj vďaka nej som mediálne útoky na tohto chlapíka bral s veľkou rezervou, hoci priznávam, v istých chvíľach som i ja v dôsledku totálneho protitrumpovského mediálneho ťaženia zapochyboval o schopnosti zdravého úsudku amerického voliča. Vykrikovali, že vraj nikdy nebol v politike. Fíha?! To je predsa jeho najväčšia prednosť,” napísal Banáš .

Pre ilustráciu vymenoval titulky Slovenských mainstreamových médií pred americkými voľbami ako dôkaz propagandy v neprospech Trumpa :

“Cunami titulkov ako Pred Trumpom varujú Američanov domáce i svetové médiá, Eminem rapuje proti Trumpovi, Hollywood proti Trumpovi, Celebrity vyzývajú k spoločnému boju proti Trumpovi, Trumpovi sa rúca kariéra, Bono proti Trumpovi, Vegas proti Trumpovi, Star Trek proti Trumpovi, Pussy Riot spievajú proti Trumpovi, De Niro by chcel Trumpa udrieť, Trump je neriadená strela, Všetky celebrity spojte sa proti Trumpovi, Americký spisovateľ bojuje piesňami proti Trumpovi, Svetová vojna proti Trumpovi, Rusko podporuje Trumpa, Paranoidný „xenofób“ na čele USA a nespočetné množstvo ďalších útokov v slovenských médiách ma tiež takmer nalomilo. ”

Podľa Banáša sa našťastie ukázalo, že Američania sú voči mediálnym manipuláciam odolnejší ako si predtým myslel.

Významný spisovateľ ďalej kritizuje novinára Mariána Leška za jeho už povolebný článok v nemenovanom médiu s názvom ” Prečo sa médiá a odborníci tak mýlili a podcenili Trumpa?”

“Musím teda rázne opraviť môjho vzácneho priateľa Mariána Leška, ktorý po Trumpovom víťazstve uviedol, že internet, ktorý podľa neho rozhodol americké voľby, žije vo svojej „bubline“. Týmito slovami presne zodpovedal zmienenú otázku jemu blízkeho „mienkotvorného“ denníka. V bubline, milý Marián, nežije internet, ale práve naopak – žijú v nej mainstreamové médiá, ktorým ľudia nielen v USA, vo svete, ale, chvalabohu, aj na Slovensku prestávajú veriť. Naopak, stále viac dôverujú tým, ktorých mainstream označuje za rusofilov, konšpirátorov a iných špekulantov. Považujem víťazstvo Trumpa za zdrvujúcu porážku mainstreamu. ”

Banáš kladie kladie aj rečnícku otázku : “Nuž, „novinárski“ a „analytickí“ chlapci a dievčatá, som zvedavý, komu a ako sa teraz budete pchať do zadku.”

Taktiež je zvedavý ako sa zachovajú politické elity Európy ako Merkelová, Tusk, Juncker a im podobní.

“Ako zablahoželá Angela novému americkému prezidentovi, ktorý označil jej utečeneckú politiku za katastrofu, vážne poškodzujúcu Nemecko a Európu? Trump niekoľkokrát jasne povedal, že zastaví prúd imigrantov z krajín, v ktorých sú teroristické zoskupenia. Čo budú písať naši „novinári a analytici“, keď Trump pristúpi k tomu, čo avizoval – k revízii Severoatlantickej zmluvy? Čo spravia, keď začne normalizovať vzťahy s Ruskom? Čo budú robiť naši a európski poskokovia predbiehajúci sa v podpore Transatlantickej obchodnej zmluvy, ktorú má Trump v úmysle nechať ležať ľadom?”, kladie Banáš rečnícke otázky.

“Dokonca by som si dovolil povedať, že víťazstvo Trumpa je totálnym krachom „mienkotvorných“ mainstreamových novinárov. Paralela medzi vymývaním mozgov v prípade brexitu a amerických volieb je očividná. Otázkou dňa teda je, ako sa po svojej porážke zachovajú „novinárski a analytickí“ vymývači mozgov. Byť na ich mieste, hodím uterák do ringu a odídem na lazy venovať sa chovu oviec. Tie im možno ešte uveria,” dodáva na záver Jozef Banáš v svojom článku na aktualne.sk

Na horním snímku Jozef Banáš

Alarmující poznání z voleb prezidenta USA

$
0
0

Luděk Prokop
9. 11. 2016
Vychutnávám si výjimečně kydy a úvahy v čt o tom, zda to vítězství Donalda je zásluhou marketinku, nebo kdo ví „čeho“ sakra? ALE že by to taky mohlo být vítězství predikovaného významného snížení napnelismu vztahů s Ruskem s podstatným snížením vysoké hrozby vzniku atomové války - o tom nikde ani slůvko. A vypadá to, že našim bojechtivým elitám a médiím, vyhlídka na rapidní snížení napětí, které se dosud při „výrobě“ jediného nepřítele Ruska, i jejich zásluhou dalo krájet také u nás, že jim taková vyhlídka převelice vadí.


Že jim bude scházet a bude se jim stýskat po zažitých, důkladně vstřebaných, náhle nepoužitelných šablonách, kdy nebylo potřebné myslet a stačilo se jen zavděčit militantní atmosféře s jediným nepřítelem - Ruskem.

Ti co vzývali atomovou válku s Ruskem za svobodu, nemají radost z vyhlídky na rapidní snížení napětí mezi USA a Ruskem. Libují si v přízni i v rochnění se ve všem, co je normálním lidem odporné. Ať již jsou to fašistické projevy na Ukrajině provázené pochodňovými průvody, nebo násilí, vraždění i upalování lidí, které dle jejich výroků - prostě zahrabete v příkopu a máte klid. A tohle všechno lze pak zrůdně vydávat jako boj za svobodu a za demokracii.

Ani z vyhlídky na omezení imigrantského šílenství EU, po vyjádření nově zvoleného prezidenta USA o tomto šílenství, nemohou mít přívrženci imigrace a chaosu, žádnou radost.

Ti, jejichž jednosměrné manipulace provázené lhaním zanášely naše média, opovrhovaní a nesnášení jak naším prezidentem, tak námi - jeho voliči, budou nuceni přepřahat a honem honem převlékat kabáty a otáčet po větru. Občas i zapřít nos mezi očima. My se můžeme těšit, jak se s tím vším popasují.

Začínají se nám v čt rojit moudra o tom, co by Donald Trump měl a jak by to měl. Prostě typické úvahy velikánů z čt všeho druhu.

Jedna perlička k výsledku voleb v USA za všechny ostatní, stojí za zmínku:

„ Je to revoluce proti politické korektnosti a sociálně-kulturnímu inženýrství. A je to také revoluce nižší střední třídy proti tzv. elitám,". Tuto perlu vyslovil bývalý velvyslanec České republiky v USA, skandály zatížený ministr obrany, pozdější místopředseda vlády pro evropské záležitosti, známý jako „výstavní“ tunelář - Alexandr Vondra.

Sociálně-kulturní inženýrství poznává v zemích EU spousta lidí na vlastní kůži. Rostoucí počet vznikajících no go zón bez zákonů a pravidel, s nezbytím podřídit dosavadní způsob života nově příchozím, k oboru sociálně-kulturního inženýrství Alexandra Vondry, neodmyslitelně přináleží.

Vydávat výsledek demokratických voleb za revoluci proti politické korektnosti, za revoluci nižší střední třídy proti elitám, to už je příliš silná káva. To může skutečně jen ryzí demokrat disidentského střihu, ze skupiny demokratů s velice originálním pojetím smyslu a pojmu demokracie.

Mezi další politiky zmítané obavami o naše blaho, patří Jiří Pospíšil, bývalý ministr spravedlnosti a jeden z diskutovaných potenciálních kandidátů na příštího prezidenta České republiky. Doufám, že bude pokračovat spolupráce Spojených států a Evropy. Trump je nepředvídatelný, jsem zvědavý, co přinese,“… Své obavy neskrývá ani předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který doufá, že volební sliby, podobně jako u něho, nebudou mít žádnou váhu. ,,Nezbývá než doufat, že výroky, které pronášel Donald Trump v kampani, nebudou uvedeny v realitu,“ řekl Seznamu. Zároveň zdůraznil obavy o kolektivní bezpečnost a celkovou izolaci Spojených států. Domnívá se, že kdyby Trump uvedl do praxe řadu myšlenek, které pronesl v průběhu kampaně, „poškodilo by to celý svobodný svět".

Tedy, má-li podle Kalouska ono predikované významné uvolnění dosavadního silného napětí ve vztazích mezi USA a Ruskem, s podstatným snížením hrozby vzniku atomové války být cosi, co by mělo poškodit celý svobodný svět, pak to zní bez nadsázky jako z ústavu pro choromyslné.

A protože naše média, včetně čt, zatím stále ještě nepřehodila výhybku a jsou stále poplatná partám kolem Kalouska a kolem pražské kavárny, bez ohledu na věci příští, nezazněla v souvislosti s volbami prezidenta USA, ani jednou jedinkrát úvaha v té nepřeberné změti úvah, a sice - že američtí voliči ocenili vůli Donalda Trumpa, vůli po zmírnění napětí a narovnání vztahů s Ruskem. Že američtí voliči ocenili vidinu na zmírnění napětí hrozícího vypuknutím války.

Z reakcí našich médií a řady politiků kolem pražské kavárny a jmenovitě Kalouska (viz výše), lze oprávněně usuzovat, že jim bude chybět tolik pěstovaný jediný největší nepřítel, nepřítel v Rusku a v Putinovi.

A sice, v té jejich zoufalé zabedněnosti neberou ohled na naději o zachování míru. Na naději, která vzdor jejich nechuti k uvolnění napětí, nesporně volbou Donalda Trumpa markantně vrostla. Často slýcháme absurdity o rozdělování společnost prezidentem a o zahazování příkopů o sjednocování společnosti. Klid a mír by mohly být sjednocujícím pojidlem mezi lidmi. Před sjednocováním bude ale nezbytné vyeliminovat, vyčlenit ty činitele z médií a rozhodovacích procesů, kteří si klid a mír nepřejí. Takové, kteří k životu nutně potřebují nepřítele a napětí s hrozbami.

Z jejich reakcí na výsledek voleb v USA je poznáváme a poznáme.

Podívejte se, co Farage řekl o Trumpově vítězství „větším než Brexit“

$
0
0

9. 11. 2016   AC24

Trumpovo vítězství v prezidentské kampani je „větší než Brexit,“ řekl Nigel Farage. Dočasný vůdce Strany nezávislosti Spojeného království tisku během sledování výsledků na americké ambasádě řekl, že rok 2016 se vybarvil jako „rok dvou velkých politických revolucí.“

„Myslel jsem si, že Brexit je veliký, ale sakra, tohle vypadá, že bude ještě něco daleko většího,“ dodal.

Farage Trumpův úspěch prohlásil za vítězství „malých lidiček, neboť jsou to obyčejní lidé, co povstávají proti establishmentu, který je během pár posledních desetiletí velice hrubě zadupal dolů.“

A řekl, že jej tento výsledek vůbec nepřekvapil, jelikož
„politická třída se zprofanovala na Západě už skoro všude.“

„Ten zbankrotovaný průmysl průzkumových agentur spolu s tiskem se ještě neprobudily, aby jim došlo co se ve světě děje,“ řekl.

Farage v dnešních ranních hodinách v rozhovoru s The Telegraph řekl, že toto je dobrá zpráva pro Británii, která bude teď mít v Bílém domě přítele. „To je, co se týče Británie, ohromný výsledek, mít v Bílém domě přítele, který obdivuje naši kulturu, velice hluboce pociťuje skotské kořeny své matky a chce nás postavit do čela fronty na obchodní dohody.“

Na otázku, zda bude Trumpa nutno přesvědčit, aby podpořil NATO, řekl Farage: „Můžeme pomocí NATO vybudovat velice důležitý most. On pokládá velice zásadní otázky ohledně toho, proč někteří členové netáhnout za jeden provaz naplno.“

S tvrzením, že Británie by z pana Trumpa neměla mít „strach“, dodal:
„Víte co? Odmítáme jestřába, neo-cona ve prospěch někoho, kdo chce mluvit s panem Putinem, kdo chce radši žvatlat než válčit. Ten chlap není jestřáb války.“

„Je to dobrá zpráva pro nás všechny v Západním světě, kdo věříme v demokracii národních států.“

S tím, jak se britští politici šikují, aby vyjádřili nad tímto výsledkem znechucení a zděšení, kdy labouristický poslanec Mike Gapes řekl, že tento výsledek je „daleko horší“ než Brexit, zatímco vůdkyně skotských Konzervativců Ruth Davidson řekla, že „to není ten výsledek, který chtěla,“ tak Farage politickému establishmentu Británie odporuje, když jim říká, že když nebrali Trumpa vážně, tak udělali „ohromnou chybu“.

„Myslím si, že vidět v politice lavinovitou změnu, není podle mého názoru nijak předčasné,“řekl s dodatkem, „dnes v noci jsem byl v Londýně, ale zbytek týdne budu v Americe.

Mluvčí mecenáše UKIP Arrona Bankse řekl, že on a Farage dnes prvním letadlem poletí do Washingtonu DC.

Mezitím ministerská předsedkyně Therasa May Trumpovi v prohlášení pogratulovala ke zvolení po tom, co označila za „tvrdě vybojovanou kampaň.“

Pokračovala: „Británie a Spojené státy udržují speciální vztahy založené na hodnotách, svobody, demokracie a podnikání.“

„Jsme a zůstaneme silnými, blízkými partnery v obchodě, bezpečnosti a obraně.“

„Těším se na spolupráci se zvoleným prezidentem Donaldem Trumpem při budování těchto vztahů, abychom v nadcházejících letech zajistili bezpečnost a prosperitu našich národů.“

Zdroj: breitbart.com

Ruská federace nemá zájem na přímé konfrontaci.

$
0
0

Jiří Bureš9. 11. 2016
Otázka války a zachování míru není jen záležitostí celostátní úrovně. Tyto problémy zajímají všechny občany! A to zejména v dnešní době - v době stále více rozdmýchávané válečné psychózy a hledání nepřítele. Denně v mediích slyšíme, vidíme a čteme, kde se válčí, kdo koho bombarduje a jak je třeba se připravit na válku, která je málem na spadnutí. Má snad v této situaci občanovi stačit sdělení ministra vnitra - cituji výňatek z výroční zprávy BIS: "Nemáme dnes informace, že by hrozil bezprostředně nějaký teroristický útok, ale to neznamená, že můžeme být v klidu.


“ Nechci v tomto směru pana ministra poučovat, ale bezpečnost občanů nespočívá pouze v tom, zda hrozí nebo nehrozí nebezpečí terorismu - i když nechci tuto otázku bagatelizovat. Ale válka je přece jen něco silnějšího. Napadá mě, co kdyby pan ministr použil alespoň jednu větu z Výroční zprávy jiné zpravodajské složky ČR – Vojenského zpravodajství - které m.j. kdysi patřilo mezi světovou zpravodajskou špičku. V analýze vojensko - strategických trendů evropských i neevropských států je uvedeno, cituji: „Ruská federace nemá zájem na přímé konfrontaci s jinými vojensko-politickými bloky, pokud nebudou ohroženy její životní zájmy.“ Jsem přesvědčen, že toto sdělení by občany uklidnilo. Mimoto by se nemusely hledat způsoby, jak zabránit údajnému „proruskému působení“ alternativních médií na myšlení českých občanů. To by se ale vládní elity musely zříci poslušného přitakávání rétorice Spojených států, avšak to je pro ně zřejmě i z osobních důvodů nepřijatelné.

Narůstá psychóza strachu z války, doprovázená a také podporovaná častými velkými cvičeními a to i cizích armád na našem území. Zejména manévry cizích armád na našem území dávají podnět k různým úvahám, obzvlášť ve spojitosti s prioritami NATO, přijatými na summitu ve Varšavě. Tyto priority samy o sobě vzbuzují nedůvěru. Rozmístění vícenárodních sil na východním křídle NATO, budování černomořské flotily, nových protiraketových základen a prakticky obsazení pobaltských států. Navíc to vše v rozporu s platnými smlouvami o nerozšiřování NATO. Toto zákonitě musí vyvolat protiopatření. Dále je k tomu nutno přidat aktivní zapojení AČR do probíhajících válečných konfliktů, nový zákon o ozbrojených silách ČR a některé další připravované zákony, v nichž je možno spatřovat omezení svobody informací apod. Nedobře také působí dlouhotrvající válečné konflikty, jejichž výsledkem je bezpečnostně neošetřená migrační tsunami, ale příčiny řešeny nejsou. To vše dohromady generuje neklid ve společnosti a obavy z budoucnosti. Stále více se potvrzuje, že stávající bezpečnostní architektura - jak regionální, tak v globálním měřítku - je nevyhovující a není schopna narůstající problémy řešit.

Stále se objevují noví vojenští a bezpečnostní analytici, kteří však pouze popisují současný stav, ale bez hledání a stanovení příčin a východisek. Rozhodující pro válku, nebo mír, bude rozhodnutí USA, zda se smíří se skutečností ztráty role světového hegemona a spokojí se s pozicí jedné ze světových velmocí v dalším řízení světa.

K tomuto Zbygniev Brzezinski v pojednání „Vstříc globální restrukturalizaci“ uvádí: „Skutečnost je taková, že žádná skutečně „dominantní“ globální velmoc nikdy neexistovala do doby, než se na světové scéně objevila Amerika... Rozhodující novou globální realitou byl nástup Ameriky na světovou scénu, jako zároveň nejbohatšího a vojensky nejsilnějšího hráče. Během druhé poloviny 20. století se jí žádná jiná mocnost ani nepřiblížila. Ta éra teď končí.“

O tomto problému také hovoří prof. Oskar Krejčí ve stati „Čeká nás nový svět. V něm bude Západ hrát druhé housle!" Prof. Krejčí uvádí: „Předně, Spojené státy nejsou a nemohou už být hegemonem, jakým byly po skončení studené války. A za druhé, nikdo nemůže Spojené státy na pozici hegemona nahradit. Svět je a bude multipolární. Mocnosti se musejí naučit v novém světě žít. Přesněji řečeno, měly by se naučit."

Z dosud probíhajícího vývoje v oblasti globální bezpečnosti, ze které se odvozuje bezpečnost regionální, lze vyvodit dvě zásadní možnosti dalšího vývoje:

1. USA uznají ztrátu role hegemona dalšího řízení světového vývoje a zařadí se k ostatním velmocem, především Rusku a Číně, a ke společnému rozhodování. Tento vývoj může trvat poněkud déle a v tomto období bude ještě docházet k lokálním nebo regionálním střetům;

2. USA se nespokojí s rolí jedné ze světových velmocí ve společném řízení světových procesů a budou dále usilovat o roli hegemona. Toto období může být poměrně krátké, zakončené střetem, ve kterém se USA nemusí utkat pouze s Ruskem, ale i s Čínou a možná i dalšími regionálními mocnostmi. Byla by to sebevražda USA a možná i světová katastrofa.

Je tedy nezbytné, dát Spojeným států zcela zřetelně na srozuměnou, že přestávají být hegemonem a svět se nebude řídit podle jejich představ. Je třeba dál stupňovat mírové aktivity v rámci kampaně proti NATO (s vyvrcholením v dubnu příštího roku k výročí založení NATO). V rámci předvolební prezidentské kampaně USA jsme poslali předsedovi Sněmovny reprezentantů Kongresu Spojených států dopis, ve kterém upozorňujeme, že případný konflikt bude mít na území a občany USA stejný dopad, jako v Evropě. Je třeba akce proti NATO, směřující k oslabení postavení Spojených států na mezinárodním fóru, realizovat v širším mezinárodním měřítku.

Asociace Vojáci proti válce vystupuje s výše uvedenými požadavky i na mezinárodním fóru již řadu let. A zcela určitě by se podobné požadavky našly i v archivních materiálech KSČM z 90. let minulého století, tedy ještě před vstupem ČR do NATO, kdy se naše země pokoušela navrhovat východiska, aby se zabránilo válečným konfliktům.

plk. v.v. Jiří Bureš je předseda Asociace Vojáci proti válce

Protivzdušný systém S-500 jako zbraň proti satelitům

$
0
0
mbi
10. 11. 2016 Eurasia24

Američtí odborníci přiznali, že perspektivní ruský protivzdušný raketový komplet S-500 Prometheus bude hrozbou pro americké stíhací letouny, strategické bombardéry, letouny AWACS, křídlaté rakety a také pro umělé družice.


Nový ruský protivzdušný raketový systém S-500 Prometheus (nebo také Triumfator-M) využije, stejně jako americký protiraketový systém THAAD, princip tzv. „kinetického útoku“. To znamená, že ke zničení cíle bude využita pouze kinetická energie střely (bez výbušné náplně). Rychlost letu antiraket (již využívaných v systému S-400 – pozn. překl.) 77N6-N a 77N6-N1 se přitom pohybuje mezi 5 a 7 km/s, což jim umožňuje efektivně zasahovat všechny rychle se pohybující cíle včetně křídlatých raket.

Lze předpokládat, že Prometheus bude mimořádně efektivní při použití proti letounům „stealth“, ale soudě podle dostupných takticko-technických dat nebude tato činnost pro nový ruský systém základním úkolem.

Podle magazínu National Interest dělá velký dosah z Promethea ideální zbraň proti největším a nejméně „viditelným“ cílům. Zaměřit a zasáhnout bombardér na velkou vzdálenost bude obtížné, ovšem letouny dálkového radiolokačního průzkumu a velení (AWACS – z anglického Airborne Warning and Control System) nebo letadla radioelektronického boje (REB) se ocitnou v podstatně větším ohrožení a budou tak nejspíš nuceny operovat mimo dosah S-500. Nebo budou Američané muset výrazně zdokonalit aparaturu, kterou tato letadla nesou na svých palubách.

Analytici časopisu zdůrazňují, že nový ruský komplex je vyvíjen především jako obranný protiraketový systém, ale že současně „může být použit i jako protidružicová zbraň“.

Podle názoru experta ruského Centra pro analýzu strategií a technologií (CAST) Sergeje Denisenceva je hodnocení Promethea ze strany amerického časopisu objektivní. Sám pak uvádí:


„Úlohou nového systému je ničení balistických a křídlatých raket nepřítele a boj s jeho letectvem. To je logické. Nicméně řadu takticko-technických dat a bojových schopností S-500 neznáme. Hodnotit můžeme pouze to, co lze zjistit z otevřených zdrojů a co uniklo do médií.“

S-500 se podle jeho názoru klidně může pustit „do křížku“ s letadly AWCS na velkou vzdálenost. Pro boj s protivníkovými družicemi bude podle Denisenceva nutno vyvinout speciální typ rakety, a to minimálně dvoustupňové. Srovnání S-500 s americkým systémem je podle něj celkem přiléhavé, THAAD byl ovšem vyvinut dříve a je již ve výzbroji americké armády. Kdy se dostane do služby ruský systém, není dosud známo.

Nicméně – jak již před šesti měsíci uvedla agentura TASS, dostane armáda první komplety Promethea v nejbližší době. Když informace zpravodajské agentury komentovali představitelé amerického průmyslu, podivovali se nad tím, že Rusko dokáže takový systém vyvinout i po rozpadu Sovětského svazu.



Představitel Pentagonu k tomu doplnil, že S-500 představuje výrazné nebezpečí pro americké „stealth“ letouny F-22, F-35 a B-2.

Pokud si ovšem připomeneme zkušenosti z války v Jugoslávii, tak i starý sovětský protiletadlový systém S-125 je schopen zničit letící těleso vybavené technologií stealth. 27. března 1999 sestřelil protiletadlový oddíl pod velením plukovníka Zoltána Daniho nedaleko Bělehradu americký letoun F-117, který byl až do té doby pokládán pro radary za „neviditelný“.

Shrňme si tedy, že Prometheus představuje novou generaci raketových systémů „země-vzduch“. Jde o univerzální komplet s velkým dálkovým i výškovým
Zdroj: vz.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.cz
Ilustrační foto: mil.ru
dosahem, s vyšší schopností protiraketové obrany a schopností zasahovat balistické rakety, aerodynamické cíle (letadla, vrtulníky i další vzdušné cíle) a také křídlaté rakety. Systém má schopnost na vzdálenost až 500 km sledovat a napadat až 10 nadzvukových cílů současně. Komplety S-500 mají v ruské armádě postupně nahradit systémy S-300 a S-400.

V listopadu 2013 velitel Vzdušné a kosmické obrany (VKO) generálmajor Alexandr Golovko oznámil, že koncern PVO Almaz-Antej zahájil vývoj jednotlivých prvků Promethea. V rámci státního programu přezbrojení armády do roku 2020 bude podle jeho slov zakoupeno 5 kompletů S-500.

Stejné datum uvedl i bývalý velitel protivzdušných raketových vojsk velení sil zvláštního určení ruské armády plukovník Sergej Chatylev, když řekl:
„Rusko disponuje systémy S-300 a S-400, které patří do stejné kategorie. Potřebujeme však vytvořit celý diferencovaný, ale komplexní systém prostředků protivzdušné, protiraketové i protikosmické obrany. Práce na systému úspěšně probíhají. Patří sem systém S-350 Viťaz, modernizace systému S-300 na typ S-300PM-2, další modernizace komplexu S-400 atd. Celý komplexní automatizovaný systém by měl být hotov do roku 2020.“

„Naléhavou potřebu systému S-500 nepociťujeme, ve výzbroji již máme jeho předchůdce – protivzdušné raketové systémy S-300 Favorit a S-400 Triumf, a to zatím stačí. Je k tomu ale třeba doplnit, že jak tyto systémy, tak i další PVO a PRO technika a zbraně již pracují jako ucelený komplex s jediným společným automatizovaným velením. Systémy S-500 by měly celý systém kvalitativně posílit,“ uvedl plukovník Chatylev

Jako příklad doplnil, že jeden z typů raket používaných systémem S-500 bude mít schopnost ničit nepřátelské cíle i v kosmickém prostoru ve výškách kolem 186 km (tj. průzkumné, případně i ozbrojené družice protivníka pohybující se na tzv. nízké oběžné dráze – pozn. překl.).



Zdroj: vz.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.cz
Ilustrační foto: mil.ru

Figaro: Hollande si promluvil s Merkelovou, než poblahopřál Trumpovi. Merkelová republikánovi nabídla "úzkou spolupráci"

$
0
0

10. 11. 2016     zdroj
Francouzský prezident Francois Hollande nejprve jednal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a až potom vystoupil s prohlášením k vítězství Donalda Trumpa. Sdělily to zdroje blízké k administrativě hlavy státu. Oznámil to list Figaro.


Hlava Německa Merkelová nabídla Trumpovi "úzkou spolupráci".

"Německo a USA jsou spojeny hodnotami, demokracií, svobodou a dodržováním zákona, lidskostí, nezávisející na barvě pleti, náboženství, pohlaví, sexuální orientaci nebo politickém přesvědčení", podotkla Merkelová. "Právě na tomto základě navrhuji budoucímu americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi úzkou spolupráci", dodala.

Připomeňme, že, jak uváděla francouzská média, vítězství Donalda Trumpa se stalo pro Elysejský palác absolutním překvapením. Administrativa prezidenta Francie dokonce nepřipravila blahopřejný dopis pro republikánského kandidáta.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Z lidové tvořivosti na internetu

Clintonová vs. Trump: Byl to wrestling nebo začátek konce Nového světového řádu?

$
0
0

Martin Kunštek
10. 11. 2016
Wrestling je svérázná forma divadla. Dva herci v ringu předvádí imitaci zápasu. Výsledek je předem domluvený. Choreografii (průběh „boje“) mají oba „zápasníci“ pečlivě nacvičenou a sehranou.. Z této původně pouťové atrakce se v USA stal mnohamiliardový business. Miliony lidí po celém světě tento „sport“ rádi sledují v hledišti nebo prostřednictví televizních přenosů. Podobně jako čas od času politiku, která wrestling v poslední době hodně připomíná. Ve sněmovním „ringu“ verbální „bitka“, po které jsou aktéři společně na pivo. Výsledek je zasvěceným „loutkovodičům klíčových politiků“ znám předem.


Jestli byl souboj Clintonové s Trumpem o funkci 45. prezidenta USA wrestlingem, nelze v tuto chvíli říci. Takový závěr možná budeme umět udělat za 4 roky. Něco

možná z Trumpovy práce poznáme dříve. Již během výkonu jeho mandátu. Nebo se to dozvědí (možná jen částečně) až naši potomci s odstupem 50-ti let. Pokud Trup nedopadne jako 35. prezident USA John F. Kennedy, kterého v listopadu 1963 zastřelili v Dallasu. Dnes už se nejen mezi odborníky historiky má za to, že by zavražděn, protože začal tisknout americké dolary vydávané federální vládou se souhlasem Kongresu. Nikoliv FEDem, který je v rukou soukromých bank. A který existuje a funguje v rozporu s Ústavou USA. Ústavní dodatek, kterým byl zřízen, totiž nikdy nebyl řádně schválen. Schválila jej sice potřebná 3/5 většina obou komor Kongresu USA, jeho ratifikace kongresy jednotlivých států Unie, kterou předepisuje Ústava USA, se však v polovině „zasekla“. Několik státních kongresů dodatek zamítlo. Přesto FED vznikl a vydává peníze – Dolar. Kennedy začal se souhlasem Kongresu USA vydávat dolary, které se od těch tištěných FEDem lišily pouze větou „Vydalo federální ministerstvo financí na základě souhlasu Kongresu USA“ namísto „Vydala Federální rezervní banka“. Několik desítek tisíc kusů těchto bankovek je dodnes v oběhu. Většina je však v soukromých sbírkách jako ceněná rarita. Nicméně dodnes jimi lze v obchodě zaplatit.

Kennedy se chystal FED ovládaný soukromými bankami zlikvidovat. A znovu nastolit ústavní situaci. Nakonec to dopadlo tak, že v Dallasu odstřelovači zlikvidovali jeho. A později jeho bratra, když kandidoval na prezidenta USA. Ještě později ohlásil zájem kandidovat na prezidenta jeho synovec - senátor Edward Kennedy - a za záhadných okolností zahynul při havárii svého letadla. FED existuje dál. A tiskne americký dolar. Jako o závod. A peníze mizí v černých dírách bank a burz. Obyčejní Američané chudnou. A americké veřejná infrastruktura je v zoufalém stavu. Často na úrovni Afriky. Obojí Trump ve volební kampani napadal. Uvidíme, co s tím bude jako prezident dělat. A co mu bude dovoleno. Myslím, že posuzovat bychom jej měli až na základě jeho práce. Ne řečí v předvolební kampani. Nebo řečí, které o něm vedou jiní, aniž slyšeli co říká, že chce dělat.

Přes 22 let se zabývám politikou. Tou českou. V naší Sněmovně jsem viděl mnoho zběsilých „wrestlingových“ slovních soubojů. O blbosti - typu zákona o zákazu kouření v hospodách. Nebo i o desítky miliard. Jako byl zákon o církevních restitucích. Tehdejší opoziční poslanci spektakulárně nocovali ve Sněmovně ve spacácích proto, aby mohli imitovat parlamentní obstrukci formou dlouhého řečnění. Všichni poslanci – tehdejší vládní i tehdejší opoziční přitom dobře věděli, že jde pouze o divadlo. Již několik měsíců před tím totiž tehdejší šéf největší opoziční strany Bohuslav Sobotka (ČSSD) vydal svým poslancům rozkaz, že zákon musí projít, ale ne potichu. Musí kolem toho být hodně humbuku. Neumím dokázat, jestli tak učinil na základě vlastního přesvědčení – jde o praktikujícího katolíka. Nebo jestli to byl „obchod“, který učinil s kardinálem Dukou. Nebo jestli za něj rozhodli ( a věc zobchodovali) jeho loutkovodiči. A on jen poslušně plnil rozkazy. Jak je zvyklý celý život. Faktem ovšem je, že zákon prošel a platí. Církvím platíme ze státního rozpočtu miliardy my všichni z našich daní. A církev katolická dostává majetky za desítky miliard. Faktem také je, že by se to nestalo, kdyby poslanci za ČSSD prováděli skutečnou obstrukci. Kdyby zákon blokovali „řečněním“ od počátku jeho projednávání – a ne až na konci, tak se jej Nečasově vládě nikdy nepodařilo schválit. Ani kdyby nepadla a volby byly v řádném termínu.

Viděl jsem i parlamentní bitvy, které nebyly simulované. Jako když bývalý ministr zdravotnictví David Rath (tehdy ČSSD) prosazoval zákon o neziskových nemocnicích. Nebo pozměňovací návrh, podle něhož by všechny zdravotní pojišťovny musely mít peníze vybrané na veřejném zdravotním pojištění ne účtech v ČNB. Nikoli v soukromých komerčních bankách, které jsou ve skutečnosti pobočkami zahraničních bank. V těchto bitvách šlo o majetky za stovky miliard korun (v případě nemocnic). A obraty kolem 200 miliard korun. Každoročně. Bitva o nemocnice se těšila velké mediální pozornosti. O bitvě o účty s 200 miliardami dodnes ví jen velmi malý okruh zasvěcených. A jak to dopadlo? Zákon o neziskových nemocnících Parlamentem prošel a byl vyhlášen ve Sbírce zákonů. I přes zuřivý odpor tehdy opoziční ODS. Která tehdy ovládala kraje, které zase ovládaly většinu nemocnic. I přes veto tehdejšího prezidenta Václava Klause. K přeměně nemocnic na neziskové organizace nikdy nedošlo. Na návrh skupiny senátorů Ústavní soud zrušil transformační paragraf – podle něhož se nemocnice ve vlastnictví státu, krajů a obcí měly stát ze zákona neziskovými organizacemi. Zbytek zákona Ústavní soud sice ponechal v platnosti, Rathova ČSSD však nevyhrála volby a odešla do opozice. Rathův nástupce ve funkci ministra zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) provedení zákona sabotoval. I za cenu porušování zákona. Nevydal příslušné zřizovací listiny (transformační dokument) pro státem vlastněné nemocnice. A i když mu to zákon přikazoval, tak neřídil rejstřík nemocnic.

O dva roky později se Rath stal hejtmanem Středočeského kraje. Chtěl středočeské nemocnice přeměnit na neziskové organizace. Ovšem narazil na to, že transformaci nelze právně dokončit, protože Julínek ji úspěšně sabotoval neexistencí rejstříku, kam měli být nemocnice zapsány. A bez zápisu do rejstříku nemohly právně „vzniknout“. Rath ministerstvo „otravoval“ správními žalobami A soud dokonce ministerstvu nařídil rozsudkem rejstřík zprovoznit a středočeské nemocnice zapsat. Jenže Julínek – aby nemusel splnit nařízení soudu - nechal tehdejší sněmovní většinou zákon zrušit. Za porušování zákona se mu nestalo nic. Tedy v trestně právní rovině. V senátních volbách neobhájil mandát. A po čase přestal být ministrem. Nicméně nemocnice jako obchodní společnosti existují dodnes. A o mnoha zlodějinách, které se v nich odehrávají, psal Nejvyšší kontrolní úřad několik kontrolních zpráv. Ale špinavé kšefty pokračují. Jako v tom přísloví: „psi štěkají, ale karavana táhne dál“.

O existenci „loutkovodičů“, kteří z pozadí řídí kroky politiků, jsem se na vlastní oči poprvé přesvědčil právě při jednání o Rathově pozměňovacím návrhu, podle něhož měly všechny peníze z veřejného zdravotního pojištění přejít z účtů v soukromých komerčních bankách na účty v ČNB. Nejenže tehdejší členové Bankovní rady ČNB „přes noc“ změnili názor. Napřed při technických konzultacích s Rathem tvrdili, že to není problém a ČNB to zvládne. Když zvládá obsloužit celý státní rozpočet a účty všech ministerstev, tak několik pojišťoven navíc není problém. Po předložení návrhu ve Sněmovně však začali tvrdit pravý opak. Že by to přineslo technické problémy a museli by přijmout nové zaměstnance atd. Viděl jsem, kolik „rukou“ umějí mít „loutkovodiči“ a kým vším umí „mávat jako kašpárkem na niti“. Protestovat najednou začali cestou poslanců i vlastními silami zástupci zaměstnavatelských svazů (Svaz průmyslu a dopravy), ale kupodivu i někteří odboráři. Zvláště mě to udivilo u zástupců zdravotnických odborů, ve prospěch jejichž členů měly být úspory použity. Přenesením účtů do ČNB mělo být ve veřejném zdravotním pojištění uspořeno více než 300 milionů korun ročně, které měl být dány do plateb nemocnicím. A touto cestou na platy lékařů a sester.

Neprotestovali všichni odboráři. Třeba Odborový svaz železničářů proti nebyl. Legendární rebel Jaromír Dušek, který v roce 1997 vedl úspěšnou stávku železničářů, dokonce návrh podpořil. Protože byl vždycky proti všem zlodějinám. Protestovali však ti, kteří tehdy za peníze seděli ve správních a dozorčích radách zdravotních pojišťoven. A jejich delegaci vedl pozdější předseda Senátu Milan Štěch. Dech mi vyrazil požadavkem na to aby bylo upuštěno nejen od požadavku na převedení peněz do ČNB, ale zejména od pozměňovacího návrhu, kterým se měly zrušit stropy na odvody zdravotního a sociálního pojištění. Tento pozměňovací návrh, který měl více zdanit vysoké platy manažerů měl na účet zdravotního pojištění přinést více než 2 miliardy ročně. A proti němu se postavil tehdejší předseda odborové centrály a tehdy místopředseda Senátu za ČSSD. Ale protože to nestačilo a Rath od nich odmítal ustoupit, tak „někdo“ v pozadí promluvil s tehdejším premiérem Jiřím Paroubkem. Jehož jediného jako svého šéfa ministr Rath poslouchal. A Paroubek nařídil stáhnout ten pozměňovací návrh o převodu peněz do ČNB. S tím, že se to prosadí potom. Po volbách. To potom pak už nikdy nebylo.

Potom Rath jako opoziční poslanec navrhoval převést do ČNB účty všech státních organizací. A ještě než bylo o jeho návrhu hlasováno, tak byl zatčen policií pro podezření z úplatkářství. Police mu zabavila na místě při zatčení krabici od vína v níž bylo 7 milionů korun. Na nichž však nebyly Rathovy otisky. Poslanec Rath byl potom 18 měsíců v rozporu s Ústavou uvězněn ve vazební věznici. A na svobodu se dostal až po zásahu Ústavního soudu. Během doby, kdy byl držen ve věznici a bylo mu v rozporu s Ústavou znemožňováno vykonávat mandát poslance, byl schválen zákon o církevních restitucích. Ve 3. čtení to bylo schváleno o jeden jediný hlas. Kdyby Rath nebyl ve vazbě, tak zákon schválen nebyl. Později byl Rath za činy, z nichž byl obviněn, nepravomocně odsouzen. Před několik týdny však odvolací soud rozsudek zrušil. Restituční zákon však platí dál.

Práci loutkovodičů jsem pak viděl ještě několikrát. Třeba když se projednával loterijní zákon. Část poslanců chtěla dát peníze z výnosu odvodu z loterií hasičům. Při projednávání na půdě poslaneckého klubu Sobotka návrh napřed podpořil. Druhý den ráno byl na rozpočtovém výboru příslušný pozměňovací návrh v legislativní podobě odhlasován. A večer jeden bývalý ministr Špidlovy vlády (bývalý Sobotkův vládní kolega) telefonoval předsedovi ČSSD Sobotkovi, že schválený text nevyhovuje zájmům PPF. Další den ráno Sobotka nařídil pozměňovací návrh zamítnout. Což se stalo.

„Wrestlingové“ i „ostré“ souboje se pak odehrávaly nejen v české Sněmovně dál. A dějí se stále. Jako „wrestlingový“ příklad lze uvést situaci když Sobotka před volbami sliboval zrušení církevních restitucí, aby pak po volbách sestavil vládu s KDU-ČSL. A žádné rušení se nekoná. Poslanecký návrh je vládou úspěšně blokován. Ostrý souboj svedl třeba poslanec Stanislav Huml (ČSSD) o kšefty s „botičkářskými a odtáhářskými“ firmami napojenými na městské strážníky a vedení některých radnic. V současné době se o poplatky OSA boduje wretlingovým způsobem (nefunkční a protiústavní návrh poslance Petra Gazdíka - podle něhož by ÚOHS měl postup OSA zkoumat) stejně jako naostro (návrh poslance Františka Adámka, podle něhož by větší zvýšení než o inflaci zákon nepovoloval.) A tak bych mohl pokračovat ve výčtu dál. A bylo by to na hodně tlustou knihu. Možná i několik tlustých knih. Kdybych si dostatečně namáhal paměť.

Za 22 let jsem viděl z blízka spoustu politických bojů „naostro“ i těch „divadelních“. Celkový dojem je však takový, že i když se jednotlivý „neohrožený“ poslanec nebo skupina politiků postaví systému globálního kapitalismu, tak jsou buď zničeni, nebo přehlasování. Nebo přehlasováni později. Zatím to až na světlé výjimky v celkové bilanci vychází tak, že vítězí systém Washingtonského konsensu. Což je dohoda Světové banky a Mezinárodního měnového fondu a federálního ministerstva financí USA jakožto jejich největšího (ovšem nikoliv většinového) akcionáře z roku 1990. Podle ní byl v zemích, které po pádu Berlínské zdi přecházeli od centrálně řízené státní ekonomiky k tržnímu hospodářství, prosazován model privatizace, liberalizace a deregulace. Privatizovalo se kde co. Bez ohledu na to jestli vládly stany, které se označovaly jako „pravice“ nebo jako „levice“. V některých oblastech se privatizaci podařilo na chvíli zbrzdit. Zatím však nikde zvrátit. Dlouho se deregulovalo. Rušily se vnitrostátní předpisy od technických norem až po předpisy o bezpečnosti práce. Pak jsme vstoupili do EU. Zrovna v době, kdy v jejím rámci přišla vlna „re-regulace“ (opětovné regulace). Na základě pokynů z Bruselu tak dnes do národního práva zapracovává vláda a Parlament mnoho na první pohled nesmyslných předpisů a nařízení. Tyto předpisy však ve skutečnosti někomu vyhovují. Vyhovují obrovským nadnárodním koncernům. Tím že ničí malé firmy na národní úrovni.

Vlna liberalizace světového obchodu se Západem postupně převalila od 70. let několikrát. Po pádu Berlínské zdi nabrala charakter „tsunami“, která zničila stovky milionů jakž takž slušně placených pracovních míst ve výrobě v USA a v Evropě. Nadnárodní firmy přesunuly výrobu do Číny a dalších rozvojových zemí, kde jsou nižší platy a žádná nebo minimální ochrana zaměstnanců. Přitom se vyhýbají placení daní z obrovských zisků, které jim z toho plynou. A americká a evropská infrastruktura chátrá. Malé firmy pod tlakem neférové konkurence zanikají. I tohle kritizoval ve volební kampani Donald Trump. A slíbil, že tento proces zastaví a zvrátí. Slíbil, že vypoví dohodu o Severoamerické zóně volného obchodu (NAFTA),. V jejím důsledku zanikly miliony pracovních míst a celých firem v dříve průmyslových městech jako Detroit nebo Chicago. Z nichž jsou dnes města duchů s rezavějícími prázdnými továrními halami. Věci, které se v nich dříve vyráběly, jsou dnes dělány v Mexiku nebo Guatemale. Za otrockých podmínek.

Včera zvolený prezident USA Donald Trump ve volební kampani sliboval zrušit obchodní smlouvy S Čínou a dalšími asijskými zeměmi. Tyto smlouvy rovněž stojí – a ještě více než NAFTA - za obrovským poklesem produkční schopnosti USA. A obrovským vzestupem výrobního potenciálu a ekonomiky Číny. Tyto smlouvy způsobily zchudnutí Američanů i jejich vládních institucí. Takového zchudnutí, že USA nejsou schopny ani udržovat své silnice. Podobně jako Česko. Tyto smlouvy však způsobily nikdy v historii nebývalé zbohatnutí nejbohatšího 0,1% obyvatelstva. A pomáhaly roztočit spirály „kasinových“ burzovních machinací, které dnes dosahují hodnoty mnohanásobků objemu světové výroby v dolarovém vyjádření.

Již drahnou dobu řada renomovaných ekonomů – včetně nositelů Nobelových cen za ekonomii (jako Joseph Stiglitz) upozorňují na to, že tento systém svět stahuje do záhuby. A že hrozí vyvolat horší krizi než byla ta po „černém pátku“ 24. října 1929. Kdy po krachu burzy následovala doposud největší hospodářská krize, která vyústila ve 2 světovou válku.

Na jednom předvolebním mítinku Trump kritizoval i systém „kvantitativního uvolňování“, kdy FED tiskne dolarové bankovky, dává je do bank, které FED vlastní, a ty je pak „pálí v kamnech burzovních spekulací“. A stát a jeho občané z toho nají jen dluhy z poplatku, který se nazývá „ražebné“. Což je úrok placený z federálního rozpočtu. S šarmem sobě vlastním Trump vyhrožoval, že když bude třeba tak FED zavře a začne tisknout vládní peníze. A za ně dá milionům Američanů práci na obnově infrastruktury.

Dnes ještě neumím říci, jestli to byl jen humbuk a nafouklá reklama. Jestli souboj o Bílý dům Clintonová versus Trump byl jen wrestling, který režírovali mocní za oponou pro pobavení lidu, nebo jestli to byla bitva naostro. Bitva dvou konceptů podnikání a správy státu. Toho dosavadního globalistického, reprezentovaného Clintonovou, a nějakou skupinou podnikatelů kolem Trumpa, kteří chtějí znovu začít stavět průmysl v USA. Než je Čína definitivně zničí.

Nevím, jestli je Trump stejný jako běžný evropský politik. To uvidíme až ve čtyřech a možná osmi letech, které budou následovat po poledni 20. ledna 2017, kdy se Donald Trump po složení předepsané ústavní přísahy stane 45. prezidentem USA. Kdyby se mu podařilo prosadit aspoň část z toho, co sliboval, tak by to byla změna srovnatelná svým dosahem s pádem Berlínské zdi. Znamenalo by to zmaření plánů globalistů na vytvoření Nového světového řádu. Možná proto mainstreamová média tolik nenávistně křičí proti Trumpovi. V kampani po Trumpovi šli i jeho „kolegové“ z Republikánské strany, kteří dosavadní bankrotářský systém pomáhali budovat. I to napovídá, že zvolení Trumpa může být šancí na změnu k lepšímu. Uvidíme jak se mu podaří ji naplnit. Suďme jej až podle jeho činů.

Demonstrace 17. listopad, Klárov 13.00


Jak Putin zmařil plány Západu...Pochopí konečně USA ,že je válka prohraná,a že jejich šílený, džihádisticko-vojenský plán selhal.

$
0
0
Mike Whitney
10.11. 2016   Zvědavec
 „Národní stát jako základní jednotka organizovaného lidského života přestala být hlavní tvořivou silou: Mezinárodní banky a nadnárodní korporace jednají a plánují na základě hledisek, které jsou v dostatečném předstihu před politickými koncepcemi národního státu.“
Zbigniew Brzezinski: „Mezi dvěma věky: Technotronická éra“, 1971


„Chci i nadále usilovat o bezletovou zónu a vytvoření bezpečného útočiště v Sýrii… nejen z důvodu pomáhat chránit Syřany a zabránit neustálému odlivu uprchlíků, ale získat určitou páku na syrskou vládu, i na Rusy.“
Bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová, třetí prezidentská debata

Proč Hillary Clintonová tak dychtí po tom, aby posílila účast USA v Sýrii, když všechny americké intervence v Afghánistánu, Iráku a Libyi dopadly tak strašně špatně?

Odpověď na tuto otázku je velmi prostá. Je to proto, že si Clintonová nemyslí, že se tyto intervence nezdařily. A nemyslí si to ani žádný jiný člen vládních orgánů americké zahraniční politiky (přezdívaní jako Borgové – tj. fiktivní společenství ze seriálu Star Trek, pozn.překl.) Ve skutečnosti jsou v jejich očích tyto války strhujícím úspěchem. Jistě, někteří z nich byli kritičtí vůči silnému odporu ze strany veřejnosti z důvodu neexistujících ZHN v Iráku (nebo logistických chyb, jako bylo např. rozpuštění irácké armády), ale ve většině případů jsou vládní orgány zahraniční politiky spokojeny s tím, jak se snaží destabilizovat region a odstraňovat vůdce, kteří se odmítají podřídit washingtonskému diktátu.

Obyčejní lidé tomu můžou těžko rozumět. Nemohou pochopit, proč by elitní vládní vyjednávači chtěli transformovat funkční, stabilní země na neobyvatelné pustiny, zamořené ozbrojenými extrémisty, sektářskými komandy smrti a teroristy, narozenými v zahraničí. Nemohou také pochopit, co Washington získal za těch 15 let řádění na Středním východě a ve Střední Asii, kdy proměnil tento obrovský pás strategického území na živnou půdu pro teroristy. Jaký to má všechno smysl?

Za prvé musíme vzít na vědomí, že decimace a de facto balkanizace těchto zemí je součástí plánu. Kdyby to nebylo součástí plánu, potom by lidé s rozhodovací pravomocí změnili politiku. Ale oni ji nezměnili. Politika je stejná. Skutečnost, že USA používají džihádisty cizích národností ke svržení a změně režimu v Sýrii, odporujících americkým vojákům v Iráku, není zásadní změnou v politice. Konečným cílem je stále zničení státu a odstranění stávající vlády. Toto stále stejné pravidlo platí pro Libyi a Afghánistán, kdy oba státy byly uvrženy do chaosu na základě akcí Washingtonu.

Ale proč? Co se tím získá, když se tyto země zničí a dojde přitom k tak velkému utrpení a mnoha úmrtím?

Toto jsou mé úvahy: Domnívám se, že se Washington podílí na ohromném projektu, jehož cílem je předělat svět způsobem, který by lépe uspokojoval potřeby elitních složek, mezinárodních bank a nadnárodních korporací. Brzezinski na to poukazuje v úvodním citátu, a zároveň vysvětluje, k čemu dochází: Opouští se od národního státu jako základu, na kterém spočívá světový pořádek. Místo toho Washington vymazává hranice, likviduje státy a odstraňuje silné, sekulární vůdce, kteří by mohli zvyšovat odpor k jeho machinacím, to vše za účelem zavedení zcela nového modelu pro region, nového světového pořádku. Lidé, kteří řídí tyto elitní instituce, chtějí vytvořit globálně propojenou zónu volného obchodu, nad níž by dohlíželi zástupci konzula „Velkého kapitálu“, jinými slovy globální Eurozónu, která by vyloučila nezbytné státní instituce (jako je Centralizovaná finanční správa, společné zadlužení, federální transfery), a jež by umožňovala, aby subjekt bez hranic řádně fungoval.

Hluboce skrytí státní vládní vyjednávači, kteří nastavují politiku za kouřovou clonou našeho „koupeného a zaplaceného Kongresu“, si myslí, že jedna světová vláda je dosažitelný cíl za předpokladu, že bude ovládat světové zásoby energie, světovou rezervní měnu a stane se dominantním hráčem v Asii, nejlidnatějším a nejlépe prosperujícím regionu tohoto století. To je v podstatě to, co pro Hillary znamená „stěžejní bod“ Asie.

Základní problém Washingtonu ohledně plánu NWO spočívá v tom, že přibývá stále více silných zemí, které jsou nadále připojeny ke starému světovému pořádku, a jsou nyní připraveny k jeho obraně. To je to, co se ve skutečnosti děje v Sýrii, kde zvláštní spojenectví Ruska, Sýrie, Íránu a Hizballáhu zastavilo amerického vojenského „juggernauta“ (kolos) přímo v jeho stopách. Nezastavitelná síla narazila na neústupný objekt a tento neústupný objekt vítězí... až dosud.

Samozřejmě, že jsou vládní orgány zahraniční politiky znepokojeny tímto novým vývojem, a mají proč. USA řídily svět docela dlouhou dobu, takže odvrácení se od americké politiky v Sýrii je stejně tak překvapením, jako hrozbou. Ruské letectvo bylo nasazeno v Sýrii před půl rokem, v září, ale teprve nedávno Washington ukázal, že je připraven reagovat tím, že ještě více podpoří své džihádistické agenty v terénu a zesílí útoky proti ISIS ve východní části země (Raqqa). Avšak ke skutečné eskalaci má dojít, až se Hillary Clintonová stane v roce 2017 prezidentkou. Teprve tehdy Spojené státy přímo vtáhnou Rusko vojensky, a budou předpokládat, že jejich střety ve stylu „oko za oko“ nepřekročí hranice Sýrie. Je to riskantní plán, ale je to další logický krok v tomto krvavém fiasku. Ani jedna strana nechce jadernou válku, ale Washington se domnívá, že nicnedělání se rovná couvání zpět, proto můžeme počítat s tím, že Hillary a její neokonzervativní poradci budou zvyšovat své nároky. Někdo nechce „bezletovou zónu“?

Předpokládá se, že nakonec pod velkým tlakem Putin hodí ručník do ringu. To je ale další špatný odhad. Putin není v Sýrii proto, že by o to stál, ani z toho důvodu, že by si cenil přátelství se syrským prezidentem Bašárem al-Assadem. Tak to vůbec není. Je v Sýrii proto, že nemá na vybranou. V sázce je národní bezpečnost Ruska. Pokud by strategie Washingtonu nasadit teroristy za účelem svržení Assada uspěla, potom by se o stejný trik pokusili v Íránu a Rusku. Putin to ví, stejně jako to, že pohroma, spočívající v terorismu, podporovaném ze zahraničí, může zničit celé regiony, jako např. v Čečensku. Ví, že je pro něj lepší zabít tyto extremisty v Aleppu, než aby k tomu došlo v Moskvě. Takže nemůže ustoupit, to nepřipadá v úvahu.

Ale ze stejného důvodu může učinit kompromis, jinými slovy, jeho cíle a cíle Assada se neshodují tak dokonale. Například by velmi dobře mohl učinit Američanům územní ústupky, jen aby zachoval mír, což by Assad nemusel podpořit.

Ale proč by to dělal? Proč by nepokračoval v boji, dokud by nezískal zpět každý centimetr suverénního území Sýrie?

Protože to není v ruském národním zájmu, aby tak učinil, to je ten důvod. Putin se nikdy nesnažil zakrýt fakt, že je v Sýrii proto, aby chránil národní bezpečnost Ruska. To je jeho hlavním cílem. Ale není idealista, je pragmatik, který udělá cokoliv, co je třeba, aby ukončil válku co nejdříve. To znamená dohodnout se na kompromisu.

Vojenským vůdcům Washingtonu na tom zatím nezáleží - zatím. Ale nakonec bude. Nakonec dojde k jistému druhu usmíření. Nikdo nedostane vše, co chce, to je jisté. Například je nemožné si představit, že by Putin zahájil válku proti Turecku, aby získal zpět území, které nyní turecká vojska okupují v severní Sýrii. Ve skutečnosti to již Putin mohl připustit ve svém rozhovoru s tureckým prezidentem Tayyipem Erdoganem během nedávných setkání. To ale neznamená, že Putin nemá svou hranici. Má. Aleppo je tou hranicí. Tureckým vojákům nebude umožněno vstoupit do Aleppa.

Západní koridor, průmyslová a zalidněná centra – to všechno jsou hranice. O nich nebudou učiněny žádné kompromisy. Putin pomůže Assadovi zůstat u moci a udržet tuto zemi do značné míry neporušenou. Ale bude Turecko kontrolovat oblast na severu a budou Spojené státy kontrolovat oblast na východě?

Pravděpodobně ano. To bude muset být dohodnuto při vyjednáváních, avšak je nepravděpodobné, že hranice země zůstanou stejné, jaké byly předtím, než válka vypukla. Putin se nepochybně spokojí s půlkou bochníku za předpokladu, že dojde k ukončení bojů a bude obnovena bezpečnost. V každém případě nebude nečinně čekat, až nastane úplný konec.

Bohužel nás čeká ještě dlouhá cesta, než v Sýrii dojde k jakékoliv dohodě, a to zejména proto, že Washington nechce ani zdaleka přijmout fakt, že je jeho projekt na ovládnutí světa zmařen. To je přeci podstata problému, nebo ne? Bossové, kteří řídí zemi, to stále odmítají. Ještě nepochopili, že je válka prohraná, a že jejich šílený, džihádisticko-vojenský plán selhal.

Bude ještě dlouho trvat, než Washington pochopí, že mu svět neleží u nohou. Čím dříve na to přijde, tím to bude lepší pro všechny.
 How Putin Derailed the West

V USA obyčejní lidi porazili zkorumpované „elity“ a to je dobře!

$
0
0

Adam Mikulášek
10.11. 2016 Rukojmí
A vidím v tom velkou naději i pro Evropu, protože prohra Clintonové, reprezentující „současné pořádky“, ukáže i našim pseudoelitám, že povyšovat se nad „prostý lid“ se tvrdě nevyplácí.Nechci tu hodnotit, jak se bude Donald Trump chovat jako prezident, ani jeho některé „úlety“ (já mám pro výstřední lidi větší porozumění než pro konformní suchary...), vlastně tady z mého pohledu nejde konkrétně o Trumpa, mám ovšem, přiznám se, obrovskou radost, že v zatím stále nejmocnější a demokratické zemi na světě zvítězil takový kandidát na prezidenta, který si nic nedělá z politické korektnosti a z neomarxistického nálepkování typu „fašista, sexista, xenofob...“, ale naopak obyčejným lidem ukazuje, že se „sluníčkovým“ nátlakem, zesměšňováním a ostouzením nenechá
zastrašit.


Pevně věřím, že to může pozitivně působit i na nezanedbatelnou část politiků či intelektuálů v evropských zemích, zvlášť když tomu předcházelo vítězství odchodu Británie z EU v referendu či velmi těsný výsledek zrušené prezidentské volby v Rakousku... a další konzervativní posuny u „západní“ veřejnosti. Budou si, chtěj, nechtěj, muset přiznat, že agresivní štvavou rétorikou ve stylu – „ovar“, „čtvrtá cenová“, „zaprdění Čecháčci“, „Referendum je nebezpečné, protože lidi jsou hloupí...“, „Lezení do zadnice Číně a Rusku v žádném případě, ale totéž lezení do zadnice Německu či USA je to nejlepší pro naši zemi...“ atd., atd. – nejen že nepřesvědčí většinu běžných lidí o své „pravdě“, ale naopak ještě zvýší popularitu těch lidí a myšlenek, proti nimž agresivně štvou.

Stejně tak jim bude muset „docvaknout“, že otevřená snaha o cenzuru internetu s krycím názvem „boj proti ruské propagandě“, přímá vyjednávání vysokých politiků s majiteli sociálních sítí o tom, co by se mělo mazat, místo aby to řešily zákony a nezávislé soudy v dotyčných zemích..., nepouštění „nepohodlných“ osob do médií, zjm. těch veřejnoprávních, manipulace předvolebními průzkumy a další podobné praktiky... jen usvědčí aktéry těchto zhůvěřilostí z pokrytectví, neboť na jedné straně se hlásí k hodnotám jako lidská práva, liberální demokracie, rovnost všech lidí..., ale ve skutečnosti místo demokracie (vlády lidu) prosazují jakousi verzi platónské sofokracie (vlády moudrých), protože se bojí přímého rozhodování občanů v referendech, porušují lidská práva, zjm. svobodu projevu, poněvadž chtějí omezovat veřejné projevy, které jsou kritické k EU či USA, a naopak straní některým aspektům ruské politiky, porušují tzv. právní stát, resp. Vládu zákona tím, že „na vlastní pěst“ jednají s velkými soukromými internetovými společnostmi o tom, co se může a co nemůže psát (dle principu právního státu by toto měly určovat zákony a o jejich případném porušení by měly rozhodovat nezávislé soudy), zkrátka řečeno – zpronevěřují se principům a hodnotám, kterých mají „plnou pusu“, a dokonce se snaží působit jako jejich ochránci před „populisty“, kteří tyto hodnoty chtějí „zbourat“.

Už si nebudou moci namlouvat, že lidé jsou skutečně tak „hloupí“, že jim jejich řeči ve stylu „káže vodu, pije víno“ budou naivně „baštit“. Budou se muset rozhodnout mezi vládou lidu a vládou „elit“, mezi svobodou projevu a „náhubky“ (ze strachu, aby nenarostl tlak po zásadní změně společensko-politických pořádků), mezi skutečným prosazováním lidských práv a mezi vytvářením nových nerovností, privilegií a účelovým vykládáním pravidel ve stylu „dvojího metru“, jinak riskují, že je časem většina veřejnosti „prokoukne“ a bude je právem považovat v lepším případě za kašpary či naivky, v horším případě za vědomé lháře, manipulátory a prospěcháře.

Tak věřme, že snad již konečně nastal čas kolektivního „vystřízlivění“, ať už v Evropě či Americe, že končí doba sociálních inženýrů, „mesiášů“ a „tvůrců nového člověka“ a začíná doba rozšiřování skutečné demokracie, kde na prvním místě je zájem občanů, nikoli zájem hrstky mocných a bohatých, případně různých patolízalů a „stavitelů vzdušných zámků“.

- - -

Trumpovo vítězství je zadostiučiněním. Pokud by Donald Trump skutečně chtěl pomoci americkému lidu v souladu se svými předvolebními sliby, musel by vyčistit všechna patra amerického chléva tak, jak to dělá Vladimir Putin v Rusku.

$
0
0
Geo
10. 11. 2016 Eurasia24


 Zadostiučiněním je ale Trumpovo vítězství především pro všechny, kteří si nepřáli válečnou katastrofu. Pojídači lidských srdcí v Sýrii, šílenci z fašisticko-oligarchické džungle na Ukrajině a další „prozápadní demokraté“ se těšili na vítězství Clintonové. Jejich motor protiruské nenávisti teď chcípl, ocitají se ve stavu nejistoty.

Vítězství Donalda Trumpa nemůže být špatnou zprávou pro jakéhokoliv normálního člověka, který si v našich končinách přeje klid a mír. Otázka je, co bude v samotných Státech: i když ve Washingtonu nemají americkou ambasádu, studentů, umělců a „zástupců menšin“ je za mořem víc než dost.

Ať už americké volby řídil volič, osud nebo někdo jiný, dopadly pro svět poměrně dobře. V amerických prezidentských volbách plných peněz, osobního profitu a partikulárních zájmů je systémově nemožné hledat ryzí dobro. V tomto případě ale byla koncentrace válkychtivosti, zášti a pokrytectví na straně Clintonové tak evidentní, že i Trump – Američan, jehož největším zájmem jsou money – působí jako jednooký vedle slepé. Nebude to nadlouho, ale u každého obyčejného člověka se musel dostavit pocit zadostiučinění. A ne jednoho.

Zadostiučinění třeba z toho, jak trapně teď působí všichni ti, kteří před volbami manipulovali s veřejností ve světě i u nás. Řeč je o falzifikátorech průzkumů veřejného mínění a zaplacených pisálcích všeho druhu.

„Zatím jsem (v USA) nikoho, kdo by Trumpovi fandil, nepotkal.“ No nezní to teď megatrapně? Takto se snažili Bakalovi lidé z Atuálně.cz. To jen namátkou – podobně mimózních blafů byly jen u nás stovky a ve světě miliony.

Zadostiučiněním je ale Trumpovo vítězství především pro všechny, kteří si nepřáli válečnou katastrofu. Pojídači lidských srdcí v Sýrii, šílenci z fašisticko-oligarchické džungle na Ukrajině a další „prozápadní demokraté“ se těšili na vítězství Clintonové. Jejich motor protiruské nenávisti teď chcípl, ocitají se ve stavu nejistoty.

Naopak – s naprostou jistotou lze očekávat změnu chování „elit“, které se začínají přizpůsobovat situaci. A to stejně odporně, jako to dělali na přelomu 80. a 90. let mladí kádři v celé střední a východní Evropě, deroucí se tehdy na „lukrativní“ stranická místa, dnes zastávající vlivné posty ve veřejných institucích s globalistickou agendou – a těšící se na vítězství Hillary Clintonové.

Hlavně si nezavřít vrátka, viďte, pane Dlouhý? Vaše slova po „kritice“ Trumpova zvolení zněla moc hezky: „Vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách je vzpourou chudých Američanů proti bílým elitám, které obrazně řečeno 'žraly a ještě u toho mlaskaly', a to i myšlenkově. Na rozdíl od jiných politiků si ale nemyslím, že je Trump řešením.“

A jestlipak vy jste měl, pane Dlouhý, tu vaši papulku, pěkně kulatou, důkladně zavřenou při večeři po jednání Trilaterální komise nebo na některém z opulentních rautů Goldman Sachs?

Někteří si už nadělali do kalhot a „rétoriku mění“ urychleně hned teď, někteří opatrně našlapují a prohlašují mnohoznačné žvásty jako ten výše a někteří vyčkávají. Stát se totiž může cokoliv.

Zatímco v FBI se sice „náhle objevil rozum“, nikdo teď neví, zda lze zbytky podobného „rozumu“ najít i v kancelářích amerických zpravodajských služeb a Pentagonu. To se ukáže už v blízkých týdnech a měsících. A už vůbec nemá smysl spekulovat o tom, co Mr. Trump a – Fed.

Spojené státy sice nemají americkou ambasádu, ale umělců, studentů a „zástupců menšin“ dá onen pověstný „někdo“ dohromady bez problémů víc než dost. Co teď asi tak dělá třeba „miliardář a filantrop maďarského původu“?

Pokud by Donald Trump skutečně chtěl pomoci americkému lidu v souladu se svými předvolebními sliby, musel by vyčistit všechna patra amerického chléva tak, jak to dělá Vladimir Putin v Rusku.

Jenže ruský prezident už více než patnáct roků (včetně premiérského období) uklízí bordel nahromaděný nejméně za stejnou dobu, započatou gigantickou krádeží s PR brandem „Perestrojka“ – a stále není u konce.

Že by si Trump poradil za jedno nebo dvě funkční období se špínou usazenou za mnohá desetiletí americké vlády jedné strany, ať už si v daný moment tato partaj říká republikánská nebo demokratická? Je to nemožné, i kdyby Vladimira Putina svými schopnostmi násobně převyšoval, jakože tomu je nejspíš přesně naopak.

Ale to zas tak nevadí. Podstatné je, že doma bude mít Donald Trump tolik práce, že na svět může coby americký prezident zapomenout. To pro miliardy lidí na celé planetě opravdu není špatná zpráva.


P.S. Znovu se ukazuje, jak správnou a prozíravou volbou Čechů byl Miloš Zeman. Jen idiot mu může mít za zlé, že na nás nikdo nemíří a nebude mířit raketami z Východu, ba ani ze Západu.

"Elity" dostaly přes ústa

$
0
0
Ivan David
10. 11. 2016
Těmi ústy míním "elitou"ovládaná (nejen vlastněná) média. Klíčové nejsou informace a jejich zatajování. Klíčová je normotvorná funkce. Výroba myšlenkových stereotypů prostřednictvím pohádek pro lidi dospělé (aspoň podle kalendářního věku). V nich se dozvědí, co je dobro, co je zlo a hlavně že pravda vítězí, protože pravda je to co vítězí (G.Laub).



Demokracie byla dosud tolerována jen proto, že lid byl správně veden. Správné vedení zprostředkovávala média. K tomu není potřeba, aby každý presstitut byl dokonale instruován. Stačí, když ho usměrňuje šéf, který ví, co se nahoře líbí. 99% presstitutů ani pořádně neví, čemu slouží. Většinou si dokonce myslí, že mají svobodu. Nechápou, že byli vybráni právě proto, jakou svobodu dobrovolně uplatňují.

Veřejnost ve své velké většině uvažuje ve stereotypech, které pokládá za produkt vlastního myšlení. V době před desítkami let, když existovala pluralita médií, tomu tak bylo jen v omezené míře. Tisk nepředstíral objektivitu, ale byl otevřeně stranický. Lidé uvažovali ve stereotypech podle svého stranického výběru a jen málokteří četli několikery noviny. Bylo to drahé a časově příliš náročné. Od třicátých let byly snadno dostupné rozhlasové a od šedesátých let televizní přijímače. Vysílání a distribuce signálu byly nákladné. To umožnilo zásadně omezit pluralitu a zvýšilo efektivnost mediální manipulace. Do toho od devadesátých let a masivně od počátku nového století vstoupil internet. Velmi nízká cena šíření nezávislých informací nejprve zlomila vliv papírových médií, které nejsou konkurenceschopná, následně mírní sílu propagandistického vlivu televize a rozhlasu, protože je pro uživatele zdarma a kdykoli k dispozici. Pro lidi je "zajímavé" a přitažlivé to, co je v rozporu s očekáváním. To jsou názory odchylné od televizních stereotypů. Pronásledování "teorií spiknutí" nepomáhá.

Asi před deseti  lety mi známý mediální analytik odpověděl na otázku, zda možnost levně produkovat vlastní média nepovede k úpadku mainstreamu a možnosti vyhnout se jeho manipulaci. Odpověděl, že papír zmizí, ale novináři z papírových médií přejdou na internet a nebude jim možno konkurovat, protože budou poskytovat informace na profesionální úrovni. To je sice pravda, ale pluralita samotná vede k přemýšlení nad věrohodností předkládaných zpráv. Zoufalé výkřiky vyvolavačů nabízejících "pohotové ověřené informace od našich zpravodajů", jsou reakcí na sílící pochybnosti, v jakém smyslu jsou informace ověřené a čí jsou ti "naši" zpravodajové. Takže to lidé sice masově čtou, ale ne už tak masově tomu věří. Proto ta lidová označení "hovinky" a "i-děs". Argumentace, že nezávislé zprávy čte jen malý podíl populace je zavádějící, neboť lidé, kteří chtěli přemýšlet a nejen přijímat, tvořili vždy jen malý podíl populace. Šlo však vždy o "opinion makery", nositele autority v jejich blízkém okolí. Prolétnout během půlhodiny cestou do práce pět webů je snazší a levnější, než si opatřit, zaplatit a přečíst patery noviny.


Revoluce, která se protáhne a těžko skončí nerozhodně

"Elity" nic neděsí více než možnost, že by měli příležitost k rozhodování lidé, kteří jsou aspoň trochu objektivně informovaní. Budou se snažit upadající vliv svých médií doplnit dalšími prostředky. Vyzkoušená je debilizace, odvádění pozornosti. Ta nemusí stačit zakrýt skutečné problémy, které narostou do velkých rozměrů. Dalším prostředkem je pokus o kontrolu nad sdružováním. Pokud však počet a/nebo velikost takových skupin přesáhne kritickou mez, je kontrola těžko možná. Neziskovky jsou k smíchu. Zbývá jejich policie a jejich (protože profesionální) armáda. Cestu ukázal sultán v demokratickém spojeneckém Turecku.

Lidé se naučí, že oni nejsou "my". Oni nepatří do naší komunity, oni ji ničí a "náš" sebezáchovný pud nás musí vést k odstranění těch, kteří nám vládnou k naší škodě.

Může se stát že lidé, kteří žili klidně jako ovce, protože se mohli napást a dobře chápali, proč se musejí nechat ostříhat, o svůj klid přijdou. Chaos, který vznikne, nebude v ničem připomínat idylu někdejší demokracie, v níž skoro všichni věděli, co si mají myslet. Revoluce nikdy nedopadá úplně dobře, ale tak jako tak nastane.


- - -

Rajko Doleček - vhodný kandidát na státní vyznamenání

$
0
0

Jiří Babača
10. 11. 2016

Osobně se domnívám, že zatímco se mediální scéna v souvislosti s udílením státních vyznamenání u příležitosti našeho nejvýznamnějšího státního svátku zabývá vyprefabrikovanou kauzou sudetoněmeckého kolaboranta a usvědčeného lháře Daniela Hermana a jeho vzdáleného příbuzného, tak by podle mě bylo daleko vhodnější zamyslet se nad skutečnými osobnostmi, které si státní vyznamenání opravdu zaslouží, na které se doposud ještě nedostalo a zahájit kroky k jejich nominaci na příští rok. Dle mého názoru mezi takovéto osoby hodné nejvyšších státních ocenění jednoznačně patří Prof.MUDr. Rajko Doleček, DrSc.


Rajko Doleček se narodil v r. 1925 v Praze českému otci a matce bosensko-srbského původu. Záhy na to se však odstěhovali do Bělehradu, kde jeho otec Ing. Josef Doleček působil jako zástupce československého koncernu ČKD. V Bělehradě Rajko Doleček absolvoval obecnou školu a gymnázium. Zde jej však zastihla druhá světová válka, do níž se ještě coby mladík zapojil jako bojovník protinacistického odboje v řadách Titových partyzánů. Po válce zahájil v Bělehradě studium medicíny, které však dokončil v Praze na Karlově univerzitě.

Ve své lékařské praxi se věnuje interní medicíně jako endokrinolog a obezitolog. Během své profesní kariéry publikoval na 215(!) odborných prací z toho 11 monografií. Přednášel na mnoha univerzitách, kongresech a konferencích po celém světě. Veřejnosti je Rajko Doleček znám zejména coby propagátor zdravého životního stylu, a to zejména díky jeho televiznímu pořadu „Nebezpečný svět kalorií“. Navíc to, co hlásá, také sám praktikuje. O čemž svědčí jeho fyzická i duševní vitalita i v úctyhodném věku 91 let.

To, čeho si na Rajku Dolečkovi velice vážím, a co je dle mého názoru činí vhodným kandidátem na státní vyznamenání, je jeho aktivní činnost v protinacistickém odboji. Rajko Doleček se nesnažil jen pasivně přežít nelidskou krutovládu nacistického Německa, ale se zbraní v ruce nasazoval svůj život proti nacistickému agresorovi. Po válce neemigroval na západ za větším blahobytem, třebaže by to pro něj s jeho jugoslávskými kontakty zajisté nebyl problém. S jeho vzděláním a praxí by přitom kdekoli na západě mohl vést velice komfortní život. Přesto tak neučinil a raději svůj život zasvětil zlepšování životních podmínek ve své rodné zemi. Po vypuknutí válek na území bývalé Jugoslávie se intenzivně snažil upozorňovat na křivdy, jichž se Západ dopustil na Balkáně a na jeho druhé domovině Srbsku zvlášť. Mainstreamu, lžím vlivných politiků a západní propagandě navzdory. Dokud mu to bylo umožněno, mluvil o tomto tématu v televizi, rozhlase i tisku. Viz jen jeho bohatá publikační činnost zde na NR:

Nad rozhovorem Dany Braunové s Tomášem Halíkem
http://www.novarepublika.cz/2016/01/nad-rozhovorem-dany-braunove-s-tomasem.html

Zločin, který nelze promlčet - NATO agrese proti Srbsku
http://www.novarepublika.cz/2016/03/zlocin-ktery-nelze-promlcet-nato-agrese.html

Význam Srebrenice a chystaný převrat v Republice Srbské
http://www.novarepublika.cz/2016/01/vyznam-srebrenice-chystany-prevrat-v.html

V Moskvě na 70. výročí vítězství ve Veliké vlastenecké válce
http://www.novarepublika.cz/2015/05/v-moskve-na-70vyroci-vitezstvi-ve.html

Odsouzení Dr. Radovana Karadžiče na 40 let...
http://www.novarepublika.cz/2016/03/odsouzeni-drradovana-karadzice-na-40-let.html

Proč nemám rád NATO!
http://www.novarepublika.cz/2016/02/proc-nemam-rad-nato.html

Lež i pravda za pojmem Srebrenica
http://www.novarepublika.cz/2015/11/lez-i-pravda-za-pojmem-srebrenica.html

,,Stát" Kosovo se vůbec nehodí jako člen UNESCO
http://www.novarepublika.cz/2015/10/stat-kosovo-se-vubec-nehodi-jako-clen_29.html
Šoky! Špaček v knize o bývalém prezidentovi Havlovi...
http://www.novarepublika.cz/search?q=rajko+doleček

Uprchlíci a Srbsko, ,,humanitární bombardování"
http://www.novarepublika.cz/2015/09/uprchlici-srbsko-humanitarni.html

VZPOMÍNKA NA VYHNÁNÍ 230 000 SRBŮ Z CHORVATSKA V 1995
http://www.novarepublika.cz/2015/08/vzpominka-na-vyhnani-230-000-srbu-z.html

NAD KNIHOU LADISLAVA ŠPAČKA O PREZIDENTU HAVLOVI
http://www.novarepublika.cz/2015/08/nad-knihou-ladislava-spacka-o.html


Rajko Doleček napsal také celou řadu knih:
Nebezpečný svět kalorií, 1977 a 1979
Nebezpečný svět kalorií-joulů, 1984
Tajemný svět hormonů, 1987
Pokyny při dodržování redukční diety, 1988
Na cestách, 1989
Jihoslovanští bratří Srbové, Chorvati a Muslimové, 1992
Být štíhlým po česku – průvodce džunglí diet, 1994
Žaluji, 1998, 1999, 2000 (kriticky o roli EU, NATO a USA v Jugoslávii a o podvodech na Kosovu)
Necenzurované obrazy z dějin jihoslovanských bratrů, 2007
Necenzurované obrazy z dějin Kosova a Metohije, 2009
Hovory s generálem Mladićem, 2010

Nebezpečný svět kalorií (spolu s Kateřinou Cajthamlovou a Leošem Středou) 2013

Televizní pořady Rajka Dolečka:
Nebezpečný svět kalorií a Nebezpečný svět kalorií po jednom roce seriály o nadváze a hubnutí v Československé televizi

Tajemný svět hormonů, seriál o endokrinologii v Československé televizi

Nemoc půl miliónu, seriál o cukrovce v Československé televizi

Dejte léta životu, seriál pro seniory v Československé televizi

Tak už dost!, seriál o hubnutí v Československé televizi, později ve Slovenské televizi

V roce 1993 založil Rajko Doleček Českou nadaci přátel Srbů a Černohorců, přes kterou organizoval zásilky léků a jiných potřeb do Republiky srbské v BaH, do Jugoslávie.

Zkrátka a dobře zatímco jiní se snažili jen přečkat špatné časy, případně činili pouze to, z čeho by měli nějaký prospěch, tak Rajko Doleček celý život dělá to, co je potřeba bez ohledu na rizika s tím spojená. Rajko Doleček si nehraje jen na mravní autoritu, ale mravní autoritou je! Z tohoto důvodu jsem pro to, aby Rajko Doleček byl příští rok mezi vyznamenanými osobnostmi při příležitosti státního svátku 28. října 2017 prezidentem republiky na Pražském hradě.

Myslím, že pro větší šanci na úspěch takovéto nominace by bylo vhodné, aby pana Rajko Dolečka na státní vyznamenání nominovalo nějaké občanské sdružení, nebo jak se nově říká spolek. Co třeba Nová republika? Jak to vidíte Vy, čtenáři NR?

Použité zdroje:
http://www.csfd.cz/tvurce/88149-rajko-dolecek/
http://www.knihovnicka.net/autor/12546-dolecek-rajko/zivotopis-biografie/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Rajko_Doleček
http://www.novarepublika.cz
Poznámka redakce: 
Na státní vyznamenání již několikrát navrhlo Rajka Dolečka občanské sdružení Přátelé Srbů na Kosovu.


Viewing all 19126 articles
Browse latest View live