Quantcast
Channel: Nová republika
Viewing all 19126 articles
Browse latest View live

Strelkov - VSU dokončily přípravu k útoku a mohou rozbít opolčence do týdne nebo dvou

$
0
0
7.9.2015 Antifašist

Bývalý ministr obrany Doněcké lidové republiky Igor Strelkov řekl,že útok sil ukrajinské junty na samovyhlášené republiky je nevyhnutelný a začne během příštího měsíce. Skutečně již byl připraven. Síly domobranců jsou pětinásobně nižší než nepřítele a hrozí, že budou poraženy za dobu maximálně dvou týdnů.

Podle Igora Strelkova, v současné době má Ukrajinská armáda téměř hotové soustředění sil pro plánovanou ofenzívu.

"V oblastech, vybraných jako směru hlavního úderu (na jihu Doněcka) je jejich početní přesila nad protivníkem odhadována přibližně jako 5násobná. Ukrytá za hloubkovou obranou, má skupina VSU výrazně útočnou konfiguraci "- zdůrazňuje bývalý vrchní velitel.

"Na frontě se aktivně provádí další průzkum armádních pozic DLR, LLR. Přitom jej vedou profesionální průzkumníci (pravděpodobně cizinci). Počet dronů a prostředků elektronického boje použitých ukrajinskou armádou je impozantní. V blízkosti přední linie jsou značné rezervy munice pro všechny druhy zbraní, "- říká Igor Strelkov.

"Disponibilní síly VSU jsou dost velké pro porážku " domobranců ", během týdne nebo dvou. Již v první den útoku může být dosaženo dalekosáhlých průlomů v přístupu k týlovým komunikacím" - varuje plukovník.

Strelkov varuje, že útok Ukrajiny může být buď "Generální" (zaměřený na dosažení hranice s Ruskou federací a následné úplné zničení republik), tak i omezený, jehož cílem může být dobytí jižní části DLR a životně důležité infrastruktury, bez kterých se i částečná hospodářská autonomie Donbasu stane nemožná.

"Plný útok by se měl očekávat před nástupem podzimního rozbředlého sněhu, a tak čas zůstávající k dispozici VSU není větší než měsíc a půl do jeho začátku.
A s přihlédnutím k potřebě nejen začít, ale dokončení operaci před začátkem podzimního rozbředlého sněhu, posouvá útočné období před 20.-25. září. 
 
Jestliže před touto lhůtou nebude spuštěna ofenziva, s vysokou pravděpodobností bude možné předvídat zachování statu quo před zimními mrazy.

Nicméně odložení operace je možné, ale nepravděpodobné, protože zhoršující se ekonomická a politická situace v Kyjevě juntě nezaručuje schopnost znovu sestavit stejně silnou skupinu pro útok o šest měsíců později, "- vysvětluje ex-ministr.

"Nejvhodnější termín pro útok (se vcítěním do postavení nepřítele), se zdá být v okamžiku, kdy V. Putin bude v New Yorku na Valném shromáždění OSN (20. září). Tehdy na něj může být činěn masivní tlak od tzv. "Mezinárodního společenství" v okamžiku nutnosti přijetí strategického rozhodnutí o poskytnutí vojenské pomoci LLR a DLR, nebo rozsahu podpory," - shrnuje Igor Strelkov.


Podrobněji:http://antifashist.com/item/strelkov-vsu-zakonchili-sosredotochenie-dlya-nastupleniya-i-mogut-razgromit-opolchenie-v-techenie-nedeli-dvuh.html#ixzz3kau7iEYQ


Pro České národní listy přeložil P. Rejf


Vrchol nevkusu, manipulace veřejným míněním. Zdeněk Zbořil se zlobí na to, jaké obrázky uprchlíků vidíme. A sděluje: Ne, že by Moravec byl blbec, ale...

$
0
0
Zdeněk Zbořil
7. 9. 2015      ParlamentníListy

Ani začátek čínské investiční expanze spojený s cestami prezidenta Miloše Zemana nevynese hlavě státu podle politologa Zdeňka Zbořila u kritiků žádné uznání, ale zase jen zášť a nenávist. Při hodnocení uprchlické krize dochází k závěru, že vedle převaděčů budou na migrantech vydělávat také státy, které si za svou otevřenou náruč nechají zaplatit ať už od celé Evropské unie nebo z fondu pro uprchlíky OSN.
Český prezident Miloš Zeman na závěr své návštěvy Číny konstatoval, že uzavřené dohody představují pravděpodobný začátek čínské investiční expanze, o které se tvrdilo, že nikdy nenastane. Ten zahrnuje investici ve výši deseti miliard a týká se koupě letecké společnosti Travel Service, pivovaru Lobkowicz či mediálního impéria Médea Group. „Vstup do společnosti Travel Service napravuje chybu Miroslava Kalouska, který kdysi prodal ČSA za cenu poloviny jednoho motoru Boeingu 737. Předpokládá se spojení Travel Service a Českých aerolinií tak, že vnikne silný národní dopravce,“ uvedl prezident.

Investiční společnost China Energy Company Limited, která patří mezi pět set firem s největším obratem na světě, už před těmito investicemi koupila Martinický palác na Hradčanech, sídlo bývalé Živnobanky v ulici Na Příkopě, kde bude mít firma své evropské sídlo, a také fotbalovou Slavii. „Když Roman Abramovič koupil Chelsea, Angličané to považovali za velmi dobrou investici, a naopak pokud Slavia byla v českých rukou, příliš oslnivé výkony nepodávala,“ komentoval to prezident, jenž připomněl i účast Pavla Nedvěda, který v Šanghaji povede česko-čínskou fotbalovou školu. „Je tady velice oblíbený. Když jsem měl setkání s čínským prezidentem, všichni členové čínské delegace se s ním chtěli vyfotit,“ doplnil Miloš Zeman.


Kritici se budou snažit pomlouvat aktivity, kterým prezident pomáhá

Hlavě státu to však v České republice zcela jistě nevynese jen slova uznání. „Především si myslím, že to panu prezidentovi přinese zášť a nenávist. Už ve zpravodajství České televize jsme viděli, jak se neustále hledají záběry, které by ho mohly nějak dehonestovat. Těch pět, možná šest záběrů, které se České televizi podařilo natočit, se donekonečna opakovaly, a to dokonce v jednom vstupu, to byla obrazová informace za všechny peníze. Z toho bylo patrné, že v České televizi není pan prezident oblíben. Předpokládám, že najde také dost kritiků, kteří se budou soustřeďovat na to, že neměl v klopě vlaječku Tibetu jako kdysi Mirek Topolánek, když byl v Pekingu na olympijských hrách. Dokonce čekám, že se ti kritici budou snažit pomlouvat ty aktivity, kterým on pomáhá,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Zbořil.

Uzavřené kontrakty považuje za velký úspěch pro naše podnikatele a obchodníky. „Jejich dopad v České republice je samozřejmě zajímavý. Tak jak kdysi dokázali ruští podnikatelé rekonstruovat Karlovy Vary, tak těch čínských peněz je ještě víc. Zřejmě si mohou koupit nejenom bývalou budovu Živnobanky nebo nejstarší český fotbalový klub Slavii, ale ještě další zajímavé aktivity. Zaujalo mě vyjádření, že pan prezident také symbolicky vstupuje na tu Hedvábnou stezku z Číny až do Evropy, což je projekt, se kterým přišel Vladimir Putin. Ten u nás určitě vyvolá velký zájem a kritiků se objeví celá řada, pokud si toho tedy dokážou všimnout,“ poznamenává politický analytik.


Zem nasáklou krví najdeme po bombardování Iráku, Afghánistánu či Vietnamu
Na kritiku nemusel Miloš Zeman ani čekat na návrat domů. „Pokud by šlo prezidentovi opravdu o podporu našeho hospodářství, jel by spíše do Jižní Koreje či Japonska,“ vzkázal přes twitter ministr zemědělství Marian Jurečka. Z jiného úhlu se do prezidenta a jeho návštěvy v Číně pustil člen Konfederace politických vězňů Jiří Kubík. „Jak se vám chodilo po dlažbě a asfaltu nasáklém uvnitř hektolitry krve studentů zavražděných vašimi čínskými přáteli?“ ptá se Kubík a žádá vysvětlení, proč se česká hlava státu zúčastnila tamních oslav konce druhé světové války a přehlídky na náměstí Nebeského klidu, kde v roce 1989 došlo k masakru stovek studentů. Pozadu nezůstala výrokem o českém šaškovi u carského stolu při hodnocení prezidentovy cesty do Číny a setkání s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem ani exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková.

Chápat by se podle politologa dalo snad jen vyjádření ministra Jurečky, protože Jižní Korea je neméně rychle se rozvíjející ekonomikou. „Ale je také mnohem tvrdší. O nás má zájem jen jako o montovnu jejich produktů automobilového průmyslu. Protože jsem v Koreji strávil dva roky docela zajímavého pobytu, tak vím, že si nějaké spolupráce s námi váží, ale mnohem raději podnikají v jihovýchodní Asii. Takže ta výtka páně Jurečkova by jenom mohla doplnit cestovní plán pana prezidenta o Koreu, ale zdá se mi, že kontakty mezi jejími a našimi firmami už jsou tak pevné, že není třeba je víc rozvíjet. A pokud jde o tu zem nasáklou krví, tak ať se kritici projdou někdy po zemi zbrocené krví po bombardování Iráku, Afghánistánu či Vietnamu, na který američtí letci během vietnamské války svrhli více pum, než bylo svrženo na Německo během druhé světové války,“ poukazuje Zdeněk Zbořil.


Čínská finanční expanze přinese možná vyšší pracovní úsilí

V té souvislosti neslyšel nic o tom, že by Džamila Stehlíková či někdo jiný odmítl cestovat do Spojených států, ale naopak se tam snaží dostat při každé příležitosti, která se namane. „To je žargon, který kritiky prezidentských aktivit vlastně diskreditují. Možná by bylo zajímavější než nadávat Miloši Zemanovi se podívat, jestli v jeho aktivitách nejsou nějaká úskalí, na nichž se jeho energie může vyčerpat. Konec konců jsem neslyšel od kritiků takové varování, že Číňané vůči nám nejsou vstřícní jen proto, že byl pan prezident na přehlídce, ale především proto, že jsou to tvrdí obchodníci. Možná, že úspěch, který tu čínská finanční expanze přinese, bude spoustu lidí stát také vyšší pracovní úsilí, popřípadě i to, že mohou přijít o práci, kterou jim zajišťovala taková ta lenivější evropská kultura,“ upozorňuje politolog.

Při čtvrtečním setkání s Vladimirem Putinem vyzval český prezident Rusko, aby se připojilo k mezinárodnímu úsilí o zastavení teroristických akcí Islámského státu. Miloš Zeman zmínil, že o této otázce hodlá mluvit v projevu na nadcházející schůzi Valného shromáždění OSN. Tam se chystá promluvit i ruský prezident. „Možná si dokonce chtěli ověřit, kdo s čím na Valném shromáždění vystoupí, protože pan prezident Zeman to setkání odůvodnil také tím, což je opravdu významné, že Vladimir Putin je představitelem země, která je stálým členem Rady bezpečnosti, a že spousta věcí, které je třeba řešit, by měla být s mandátem Rady bezpečnosti. To je něco, na co jsme kašlali, dokonce když jsme potřebovali vybombardovat Libyi a realizovat arabské jaro, tak jsme téměř chtěli OSN rozpouštět,“ připomíná Zdeněk Zbořil.


Nepřátelství mezi státy je spíš živeno politickými klauny

Tentokrát se ale podle jeho názoru dostala Evropa a možná i Spojené státy do takových problémů, že mají před sebou jen dvě řešení. „Buď se budou muset rozhodnout pro nějaké velmi radikální, téměř vojenské, vstoupení do světové politiky, nebo se budou muset pokusit o jistou míru spolupráce. Tu si neumím představit, ale pokud se nechceme tentokrát my utopit v krvi, tak bude nezbytná. A bude třeba hledat nějaký způsob, jak k ní ty znepřátelené země a znepřátelené politiky dovést. Když jsem se díval na mistrovství světa v atletice v Pekingu, tak se mi zdálo, že to nepřátelství je spíše živeno politickými klauny než ostatními lidmi, kteří při takové příležitosti, jako byl tento šampionát, k sobě umí najít cestu mnohem snadněji než ti političtí klauni,“ míní politolog.

V minulých dnech se objevily také informace, že Rusko už se do boje proti Islámskému státu zapojilo. Kvůli zprávám o jeho angažovanosti v Sýrii si v sobotu volali ministři zahraničí Ruska a USA Sergej Lavrov a John Kerry. Šéf americké diplomacie vyjádřil obavy z toho, že by podobné kroky ještě více vyhrotily konflikt a přinesly by i riziko střetu s protiislamistickou koalicí vedenou USA, která už v Sýrii operuje. „Zatímco od rána do večera nás média zahlcují zprávami o uprchlících z této oblasti, zejména tedy ze Sýrie, tak o skutečné situaci toho moc nevíme. Snad kromě toho, že na hranici s Tureckem jsou čtyři miliony uprchlíků v táborech a že se tam válčí tak, že už nevíme, kdo s kým a proti komu,“ říká pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Zbořil.


Sýrie může být lakmusovým papírkem, který ukáže napětí mezi Ruskem a USA

Považuje za pravděpodobné, že diskuse o ruské vojenské základně v Sýrii vedla před několika měsíci k tomu, že Spojené státy upustily od podpory nějakého masívního útoku proti Bašáru Asadovi. „A byť se k tomu zřejmě nějaká americká politicko-vojenská diplomacie vrátila, tak nevíme, kdo a jak dalece se v tom konfliktu chce angažovat. Sýrie může být lakmusovým papírkem, který ukáže na míru napětí mezi Ruskou federací a Spojenými státy. Ty stále žijí ve formátu studené války a mluví o Ruské federaci div ne jako o úhlavním nepříteli. A nabádají také jiné státy, aby toto stanovisko zaujaly. V každém případě je situace napjatá a nepřehledná,“ hodnotí politický analytik stav, kdy by se Evropě kvůli zastavení uprchlické vlny hodila porážka Islámského státu, ale zase úspěch Ruska není to, co by si Západ přál.

Pro Evropu posledních měsíců jsou však schizofrenní postoje už skoro příznačné. „Možná si už uvědomili, že kdyby bombardovali Ruskou federaci, aby tam vypuklo ruské jaro, tak se z toho východního evropského prostoru pohrnou do Evropy další miliony lidí. A to doufám, že se ještě nebudou rozhodovat společně se Spojenými státy, zda zahájit čínské jaro, protože to by pak bylo skutečné stěhování národů, které by Evropu mohlo přivést k její zkáze. Když se to odehraje v Tunisu, je to sranda, dokonce i v té Sýrii. A to ještě nemůžeme dohlédnout, co se stane, až začnou utíkat lidé z Ukrajiny. Už kolik jich tu máme dnes a nejsem si jistý, jestli ti, co sem utíkají před válkou a nejistotou, až si tu seženou povolení k pobytu a pracovní povolení, se budou chtít vracet, až si vydělají nějakou korunu, kamkoli na Ukrajinu snad kromě Kyjeva a Charkova,“ přiznává Zdeněk Zbořil.


Do tvorby politických rozhodnutí se mocným v EU nemáme moc míchat
Především od německé kancléřky Merkelové a francouzského prezidenta Hollanda znovu zaznívá volání po zavedení kvót pro přidělování uprchlíků členským zemím EU. Visegrádská čtyřka je proti nim a Západ ji za její odmítavý přístup k uprchlíkům už začíná považovat za něco méněcenného, co spíše než do Unie patří někam na Východ. „Dokonce bych řekl, že významné politické autority ze staré Evropy nám dávají při jakékoli příležitosti najevo, že nás do svého spolku vzaly jenom jakoby náhodou a že jim šlo o využití levné pracovní síly a nějakých materiálních statků, o nákup nemovitostí a nějaký materiální prospěch. A také, že se do tvorby politických rozhodnutí nemáme moc míchat,“ shrnuje politolog postoj starých členských zemí k těm novějším.

Na nynějším stavu ho zaujalo to, že schůzka Visegrádské skupiny vypadala jako setkání hrdých členů Evropské unie. „Ale neumím si představit, kde by Visegrádská čtyřka sehnala podporu pro své návrhy, aby mohla ovlivnit jednání jak Evropského parlamentu, tak Evropské komise. Druhou zajímavou věcí je to, že jsme si konečně všimli, že vyhánění migrantů z jejich domovů není jenom záležitost morální, ale že je to také velký kšeft. Na něm vydělává dle zpráv z druhé ruky třicet tisíc převaděčů a přeplouvačů, kteří vozí lidi ze všech možných koutů světa, ale možná na tom brzy už budou vydělávat také státy,“ předpokládá Zdeněk Zbořil.


Země vstřícné k uprchlíkům si za to možná nechají zaplatit

Otevřená náruč německá nebo některá jiná ze západoevropských zemí zákonitě povede k tomu, aby jim tuto vstřícnost kompenzovala celá Evropská unie. „Může to být také dobrý obchodní kalkul těch velkých zemí, že nabídnou pomoc, kterou si ex post nechají dobře zaplatit. Něco podobného jako v případě nešťastných Palestinců ve státech okolo Izraele, v Jordánsku a v Libanonu, kde jsou po desetiletí a přispívá na ně Organizace spojených národů. Je možné, že ti, co přijmou běžence, si budou účtovat nějaké alespoň provozní náklady z Evropské unie, ale rozhodně nějaké další účty budou předkládat OSN, která má fond pro uprchlíky docela bohatý a má už zaběhanou praxi, jak z něj peníze čerpat a posílat na ta místa, kde peníze za uprchlíky rádi vidí,“ vysvětluje politický analytik.

Německá kancléřka Angela Merkelová z Křesťanskodemokratické unie (CDU) si za svůj přístup k migrantům z Maďarska vysloužila kritiku bavorské Křesťanskosociální unie (CSU), která na celoněmecké úrovni tvoří s CDU politický blok. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann označil její rozhodnutí za naprosto špatný signál v rámci Evropy, které navíc nekonzultovala se spolkovými zeměmi. „Lidé v Bavorsku mají asi největší zkušenosti s tím, jak přijímali po roce 1945 ty takzvané odsunuté nebo vyhnané z východní Evropy. To bylo snad devět a půl milionu osob, které sice nezůstaly jen tam, ale Bavorsko jim poskytlo útočiště. Konec konců je přijalo jako čtvrtý germánský kmen, protože až donedávna byla bavorská ústava postavená na zásadě Blut und Boden, krev a půda, tak s tím mají velké zkušenosti. Ale také vědí, jaká to má úskalí,“ podotýká Zdeněk Zbořil.


Kvůli uprchlíkům rozkol mezi CDU a sesterskou CSU nehrozí

Bavorsko kromě toho, že vyrábí mercedesy a BMW a je sídlem mnoha významných výrobních podniků, je také zemí sedláků. „A jsou to lidé, kteří jsou opatrní na to vydávat nebo rozmařile rozhazovat peníze za to, o čem nejsou přesvědčeni, že to je k něčemu. A pokud jde o to potenciální napětí mezi CDU a CSU, tak to je jenom projev určitého odlišného názoru na celou záležitost. V obou stranách je ale tolik zkušených politiků, že pochybuji o tom, že by nedokázali najít nějaké společné řešení. A myslím, že dokonce i v blízké době. Možná to bude zrovna to řešení, že se německá vláda bude obracet na Evropskou unii, případně OSN, aby kompenzovaly tu jejich vstřícnost vůči těm, kteří přicházejí z východu a jihovýchodu,“ myslí si politolog.

Svět oblétla fotka utopeného syrského chlapce s tím, co jiného by mělo změnit postoj k uprchlíkům, když už ne něco takového. Později se ale objevily zprávy, že rodina sice odešla ze syrského města Kobani, na které útočí momentálně Islámský stát, ale k odchodu došlo už před třemi lety. Podle informací médií žila rodina v Turecku, kde otec pracoval, nicméně dle jeho slov to nestačilo k uživení rodiny, kterou držela nad vodou jeho sestra v Kanadě. Například Wall Street Journal s odvoláním právě na tetu zesnulého Ajlana tvrdí, že to byla ona, kdo ponoukl Ajlanova otce k cestě do Evropy. Důvodem mělo být i to, že mu v EU spraví jeho rozbité zuby


Vrchol nevkusu i pokus o manipulaci s veřejným míněním

Zdeněk Zbořil v té souvislosti připomíná záběr, který snad týden opakovali v televizi, jak na maďarské hranici drží otec malé dítě, přitom leží na kolejích a maďarský policista ho z kolejí zvedá. „Natočené to je tak, že to vypadá, jako by mu to dítě brali a on se ho snaží udržet. Vyznívá to ve smyslu ‚Pozor, Maďaři nám berou děti‘. Nebo kdo viděl, jak se nějaká matka vydala na dvěstěkilometrovou pouť s dítětem v náručí a dalšími dvěma dětmi za ruku, tak je mu jasné, že to je záběr připravený jen pro západoevropské publikum. Pak má člověk obavy, zda se mu nelže a začne být opatrný, když se ukazují takhle drastické záběry nebo vyprávějí příhody, o nichž se rychle ukáže, že neodpovídají skutečnosti. To audiovizuální zpracování uprchlické krize je skutečně vrcholem nevkusu bez ohledu na to, kdo to zaznamenává, a je to hlavně pokus o manipulaci veřejným míněním,“ tvrdí politolog.

Do domácí diskuse o uprchlících se vložil i bývalý prezident Václav Klaus založením petice proti imigraci. „Moje první reakce, když jsem se dozvěděl, že Václav Klaus něco podobného sepsal, byla, že je to průzkum veřejného mínění bojem, že Václav Klaus vypustil pokusný balónek, aby si ověřil, jestli na jeho slova a jeho činy ještě lidé reagují a zda by vlastně pak nebylo vhodné se nějakým způsobem vrátit do politiky. A konec konců, když mohl pan docent Konvička dát dohromady sto padesát tisíc podpisů, tak stojí za to, aby si Václav Klaus také zkusil, zda jeho popularita je stále ještě tak velká, že by se mohl třeba pokusit účastnit příštích voleb prezidenta,“ říká pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Zbořil.


Do Klausovy petice se promítá i jeho osobní zadostiučinění
Pokud jde o samotný obsah petice, tak je zcela v kontinuitě s názory Václava Klause na Evropskou unii. „A se všemi jeho kritikami, které známe alespoň od toho roku 2008, kdy kritizoval Lisabonskou smlouvu a kdy se mu nenaslouchalo. Takže pro něho je tato situace okamžikem jakéhosi osobního zadostiučinění, že to předvídal. Pokud jde o jeho návrhy na zrušení Schengenu nebo přetvoření struktury Evropské unie, tak to nemá naději na úspěch, protože Evropská unie se všemi klady a zápory je pevně zafixovaná v politickém myšlení, ale i politických strukturách Evropy. Z té petice je vidět, že mu jde hlavně o to, aby se mohl představit jako kritik současného stavu Evropské unie a předkládat návrhy, které by ho mohly etablovat nejenom v české politice třeba jako budoucího prezidenta, ale také v Evropské unii jako jejího významného kritika nebo představitele,“ domnívá se politický analytik.

Při sobotním jednání ústředního výkonného výboru ČSSD vystoupil velice kriticky Jiří Dienstbier proti tomu, jak vedení strany jen předstírá, že podobu kandidátek budou moci reálně ovlivnit všichni členové. „Myslím, že Bohuslava Sobotku to brzy přestane bavit, ten pohár trpělivosti přeteče a rozchod se skupinou Jiřího Dienstbiera bude ne snad dramatický, ale rychlý. Nezapomínejme, že pan Dienstbier se stal ministrem takového záhadného ministerstva, které zřejmě bylo vytvořeno pro to, aby Jiří Dienstbier stranu nezlobil. A když zlobí, tak to možná dopadne jinak, než sám očekává. A pokud kalkuluje také s prezidentskými volbami, protože byl pyšný na to, jakého výsledku dosáhl v přímé volbě, tak bude nejspíš překvapen, když to dopadne jinak, než jaká jsou jeho očekávání,“ míní Zdeněk Zbořil.


Porošenko potřebuje klid zbraní, jinak by mu zavřeli tok peněz

Smršť kritiky si v uplynulém týdnu vysloužil ministr zemědělství Marian Jurečka, když na sociální síti sdílel obrázek s náhrobkem prezidenta, na němž je epitaf „Zde leží blbec, který rozumně uvažujícího člověka rozzuřil k nepříčetnosti“. Marian Jurečka k tomu uvedl, že chtěl jen upozornit na ne úplně vhodné úvahy hlavy státu a jejich nepovedenou parodii, a doufal, že inteligentní lidé na sociálních sítích vědí, která bije. „Já bych z těch facebookových sdělení nedělal aféru. Vím, že média po tom pasou, protože, když není o čem psát, tak se tam dá vždy najít nějaká pitomost. Ale pan Jurečka je takový zemitý člověk, určitě to nemyslí zle a navíc ví, že pan prezident takový typ legrace bravurně snáší a dokonce se nad tím možná i zasměje,“ konstatuje politolog.

Na východní Ukrajině panuje od začátku září klid zbraní. „Máme to potvrzené jenom z úst pana Porošenka, ale on nic jiného říkat nemůže. Protože zřejmě na tom koberečku, kde byl u francouzského prezidenta a německé kancléřky, kteří to pak ještě konzultovali s prezidentem Putinem, mu zřejmě řekli, že když tam nebude klid, tak peníze, které potřebuje, nepřijdou. Ale jistě to řekli diplomatičtěji, než to říkám já. A tak Porošenko, i kdyby se tam střílelo jak o Božím těle, musí do světa tentokrát hlásat, že tam je klid a mír. Aby ti, kteří se rozhodli, že ty peníze na Ukrajinu nalijí jen za tu cenu, že se tam bude ta situace nějak řešit, mu tok peněz neuzavřeli,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.


Ne že by Moravec byl blbec, ale je tu generace s jinou intelektuální výbavou

Na závěr si nechal postřeh k nedělním Otázkám Václava Moravce, kde se setkali guvernér ČNB Miroslav Singer a ekonom spolupracující s hnutím ANO Andreje Babiše Aleš Michl. „Tam se najednou ukázalo, že tomu Moravec vůbec nerozumí a oni ho cvičili, i když on o tom možná ani neví. Zdá se mi, že ti dva jsou už představitelé nějaké jiné generace, ne že by ten Moravec byl jenom blbec, ale že dorůstá generace, která má jinou intelektuální a vzdělanostní výbavu i zkušenosti. Potvrdili mi to i další dva hosté, pan Jurečka s Petrem Bendlem, který opakuje takové ty ódésácké řeči. Mají jiný jazyk, jiné kvantum informací k dispozici a ti Bendlové nebo Moravcové jim už nestačí. Debata Michla s guvernérem Singerem byla na takové úrovni, že se to vymykalo běžným otázkám a odpovědím České televize,“ uzavírá Zdeněk Zbořil své ohlédnutí za uplynulým týdnem v politice.


Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog Zdeněk Zbořil

Ruská pamätná minca k pre USA zahanbujúcej udalosti

$
0
0
Eugen Rusnák
7. 9. 2015  Hlavné správy
V Rusku pustili do obehu špeciálnu mincu – žetón „Prednáška z mierumilovnosti“ venovanú istej historickej udalosti. Vo všeobecnosti je to obvyklá situácia: vo viacerých štátoch razia jubilejné mince. V tomto prípade dôvod bol až priveľmi netradičný:
minca venovaná nedávnej epizóde, keď ruská stíhačka Su-24 vystrašila v Čiernom mori americký torpédoborec Donald Cook.



Túto mincu, ktorá sa hneď stala hitom nielen medzi ruskými, ale aj zahraničnými zberateľmi a milovníkmi zaujímavostí, do obehu pustila ruská štátna mincovňa – Moskovský mincový dvor.

Krátko pripomenieme našim čitateľom túto epizódu spred takmer roka. Americký torpédoborec Donald Cook 10. apríla 2014 priplával do centrálnej časti Čierneho mora a neskôr sa priblížil aj k ruským brehom. Išlo zjavne o demonštráciu vojenskej sily USA a mnohí ruskí vojenskí velitelia prízvukovali, že to bola obyčajná provokácia.

O dva dni v Rusku oslavovali Deň kozmonautiky a oslávili ho dosť netradične: 12. apríla sa k americkému torpédoborcu v neutrálnych vodách pri ruských hraniciach priblížila ruská stíhačka Su-24. Lietadlo bolo neozbrojené, ale vybavené komplexom rádioelektronického boja “Chibiny”. Na torpédoborci vyhlásili bojový poplach a posádka zaujala miesta na obvyklých postoch. Na začiatku nič nenasvedčovalo tomu, že Američania budú mať problémy. Radary počítali kurz zblíženia s cieľom,“Aegis” korektne riadil navádzacie systémy, a zrazu všetko zhaslo. Všetky prístroje na torpédoborci prestali fungovať a ruská stíhačka preletela nad palubou Torpédoborca, urobila bojový obrat a simulovalo raketový útok na cieľ… A zasa, a zasa, a zasa…

Ruská stíhačka úplne zosmiešnila najmodernejšiu americkú vojenskú loď: 12 /!!!/ krát preletela nad Donaldom Cookom a imitovala útok – akoby ukazovala, že už 12 razy mohla zlikvidovať americké plavidlo. Na rozlúčku ironicky zamávala krídlami a odletela. Až vtedy ožili obrazovky na americkom torpédoborci a začali fungovať aj iné prístroje.

Ukázalo sa, že ruská stíhačka dokázala „vypnúť“ celú protivzdušnú obranu torpédoborca. Mnohí naši čitatelia si pamätajú, že po tejto epizóde, keď americkí námorníci zistili, že Rusi majú oveľa účinnejší systém rádioelektronického boja, mnohí z nich vyhľadali pomoc psychiatra a 27 členov posádky Donalda Cooka požiadalo o uvoľnenie zo služby…

Netradičnú mincu – žetón zdobí symbolický nápis: „Hrozivý, ale odzbrojený. Neozbrojený, ale hrozivý“. Je tam zmienka o aktéroch tejto epizódy – Su-24 a Donald Cook /Námorníctvo USA/. Je odvolanie aj na dôvod vydania mince a na dátum historickej udalosti: „Lekce z mierumilovnosti. Čierne more. 12. apríla 2014.“


Soči 30. júla 2015 (HSP/Foto:INT)

Česká kontrarozvědka to přehnala s obviněními Ruska

$
0
0
7. 9. 2015    zdroj
Ostatní západní země budou s obtížemi překonávat českou kontrašpionáž v obviňování Ruska, domnívá se člen výboru obrany Státní dumy RF Franz Klincevič.


Zprávy o ruských agentech vlivu v zemích EU jsou obvyklou praxí západních zpravodajských služeb, ale Bezpečnostní informační služba (BIS, kontrarozvědka) to přehnala, když informovala o pokusech RF obnovit Komunistickou internacionálu, soudí člen výboru obrany Státní dumy Franz Klincevič.

V pátek byla na internetových stránkách české BIS zveřejněna zpráva za rok 2014, v níž se tvrdí, že Rusko se prostřednictvím svých zpravodajských služeb a agentů vlivu snaží v Evropě vytvořit něco podobného, jako byla bývalá Kominterna. Konkrétně bylo BIS řečeno, že Moskva již dlouhou dobu vytváří strukturu svého vlivu a propagandy, jejichž účelem je podpora ruských politických a ekonomických zájmů na úkor zájmů České republiky, Evropské unie a NATO.


"Odkazy na ruské agenty vlivu, jimiž jsou doslova prošpikovány země EU, je běžná praxe západních zpravodajských agentur, jakási značka. Je zapotřebí nějak udržovat obyvatelstvo v tonusu ohledně hrozby z východu a zároveň mu vysvětlovat, že nejedí svůj chléb pro nic za nic. Ale česká BIS to zjevně přehnala, když obvinila Rusko, že chce obnovit Kominternu. Nyní si budou muset tajné služby z ostatních západních zemí pořádně lámat hlavu nad tím, jak přetrumfnout své české kolegy,"řekl Klincevič agentuře RIA Novosti.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Všude ruští agenti a chapadla Kremlu

$
0
0

Petr Ďoubalík
7. 9. 2015 
O neuvěřitelných objevech, které učinila BIS: ruští agenti jsou všude a víme, pro koho pracují. A co zjistila BIS o Alexandrovcích? Nebudete věřit: "Rusko vytváří v Evropě ideologickou strukturu, která by mohla být vnímána celým evropským politickým spektrem - od extrémních levicových sil přes populisty ke krajně pravicovým silám, což může být považováno za návrat ke konceptu Kominterny, která byl vytvořena a vedena Sovětským svazem" - předkládají RIA "Novosti "text zprávy České kontrarozvědky (BIS).


Zejména v České republice, podle kontrarozvědky, Moskva dlouhou dobu vytváří strukturu vlivu a propagandy, jejímž účelem je podpora ruských politických a ekonomických zájmů na úkor České republiky, Evropské unie a NATO.

Na ukrajinské krizi se lépe vyjevila existence těchto struktur v zemi, a jejich dopad na místní komunitu.
Značný vliv na obyvatelstvo země měly a mají prorusky orientované české organizace a jednotlivci, uvádí se ve zprávě BIS.

Strašné je, že mají takové internetové projekty, které jsou schopny podsunout místnímu obyvatelstvu názory a argumenty Moskvy, s použitím metod kruhové propagandy, kdy si lidé myslí, že to nejsou ruské myšlenky, ale spíše postoje a názory českých spoluobčanů, zdůrazňuje se v materiálu kontrarozvědky.

Rusové v České republice - jsou, samozřejmě, agenti Ruské federace. Ruské speciální služby působící v České republice se i nadále zaměřují na práci s rusky mluvící komunitou jako celkem a s jejími jednotlivými reprezentanty, snaží se využít sílu jejich vlivu na sociální situaci v zemi, píše se ve zprávě.

"V shromažďování informací (v ČR) se ruské orgány a bezpečnostní služby v uplynulém roce zaměřily na českou energetiku a její další rozvoj, jakož i obecně na vědu a technologickou sféru" - věří v BIS.
Český mírový atom také nedá pokoj Rusům. Podle zprávy jsou potvrzené informace, že "Rusko nepovažuje za prohraný boj o českou jadernou energetiku." Zároveň roste zájem Ruska o celý koncept nové energetické politiky ČR a její hlavní aktéry. Ve stejné době, podle BIS, česká jaderná energetika v Moskvě je stále více vidět v kontextu vývoje energetiky v celkovém rozsahu střední Evropy.
Kromě toho, píše se ve zprávě, je stále v ruské sféře zájmu účast českých firem na mezinárodních vědeckých projektech, souvisejících s možností proniknout do finančních prostředků z českých a evropských grantů, které mohou být realizovány s pomocí českých zprostředkovatelů spolupracujících s ruskou stranou.

Pozn. NR: připojujeme ještě dva trefné komentáře, které byly v diskusi pod článkem:
-Musí být všude (ruské speciální služby)! A kdyby nebyly, pak by nadarmo projídaly náš společný chleba.
-Bylo by divné, kdyby Rusko pracovalo v České republice na cizích a ne svých zájmech.

Doplnění NR:
BIS určitě započala s vyšetřováním toho, jak se mohlo stát, že v říjnu budou v ČR koncertovat Alexandrovci. Jestli mají dobré informátory, možná odhalí i něco z připravovaného programu souboru. Ta zjištění mohou být podobně neuvěřitelná.




Zbyněk Fiala: Rozpočet a demokracie

$
0
0

Fiala Zbyněk
Zbyněk Fiala
7.9.2015   Vaše věc

Optimistický výhled, to je základní kámen českého státního rozpočtu, který právě míří do závěrečného projednání ve vládě. Pak se vypraví do Poslanecké sněmovny, aby se změnil v zákon. Jsou však věci, na které ministři ani poslanci nemyslí.
Schvalování státního rozpočtu bývá zdobeno novinářským klišé, že jde o největší svátek demokracie. Ve skutečnosti se odevzdáváme do rukou vlády a poslanců a můžeme jen přihlížet, když se procesu zmocní nějací idioti. Typické bylo, že nejprve ořezali rozpočtové příjmy, a pak začali škrtat důležité služby, aby je vyhladověli pro privatizaci. Současně narůstal státní dluh jako záruka škrtů v budoucnosti.

Dnes už takto nikdo otevřeně neuvažuje, ale přesto dáváme na financování republiky méně peněz ve srovnání s HDP než před deseti lety, kdy ekonomika rostla a dluh byl zanedbatelný, na úrovni 28 procent HDP. Míra zdanění (jednoduchá daňová kvóta) mírně vzroste z 18,5 na 18,9 procenta HDP, ale před deseti lety (ve vztahu k chystanému rozpočtu, tedy roku 2006) byla 19,8 procenta HDP. Podobně je ořezáno i pojistné, takže složená daňová kvóta (daně plus pojistné) i po meziročním růstu z 33,0 na 33,5 procenta HDP zůstane hluboce pod úrovní 34,9 procenta HDP z roku 2006.

Evropská míra zdanění je úplně jinde. Ještě víc je to vidět při pohledu na veřejné rozpočty (general government), zahrnující i kraje, obce a Prahu. V Eurostatu najdeme údaje z roku 2013, kdy ČR hlásila rozpočtové příjmy ve výši 40,9 % HDP, zatímco průměr EU 28 byl o 4 procentní body výše a eurozóna dokonce o 6 procentních bodů na 46,8 % HDP. Toto vzdalování začalo po roce 2004 jsme byli jen 3,4 procentního bodu pod průměrem (dnešní) EU 28 a 4,4 procentního bodu pod průměrem (dnešní) eurozóny. Pak jsme začali daně snižovat a zapojovat se do závodů ke dnu.

http://ec.europa.eu/eurostat/data/database (Government revenue, expenditure and main aggregates)

Pravice v tom po roce 2006 radostně pokračovala a vnesla do toho ještě další prvek, odstraňování progresivity zdanění. Dnešní moudrá slova Miroslava Kalouska, že když chcete někomu dát, musíte říci, komu seberete, tehdy tohoto nejlepšího ministra galaxie nenapadla. Dal osobám s nejvyššími příjmy obrovské peníze z rozpočtu tím, že je zbavil progresívní daňové sazby. A ty dole naopak osolil zvýšením nepřímých daní (například u DPH z potravin), které mají z definice degresívní charakter. Sníme zhruba stejně, ale zdražení víc pocítíme na malém platu.

Roku 2012 odborářští analytici ČMKOS už doslova burcovali proti tomu, co označili za „řízený proces zásadního rozrušení přerozdělovacího schématu ve společnosti.

Zrušením daňové progrese daně z příjmu fyzických osob, „zastropováním“ a několikanásobným snížením sazeb sociálního i zdravotního pojištění, výrazným zvýšením tzv. daňových paušálů u OSVČ, miniaturizací majetkových daní či výrazným snížením sazeb daně z příjmu právnických osob došlo ke značnému poklesu zdanění vysoko příjmových skupin obyvatelstva a také firem.

Naopak pro nízko příjmové skupiny obyvatelstva byla některá drobná zvýhodnění (…) bohatě a násobně vyvážena výrazným zvýšením nepřímého zdanění – zdaněním spotřeby. To se týkalo jak nárůstu snížené sazby DPH z 5% na 10% a zvýšení spotřebních daní, tak zavedení nových daní z energií (…)

Solidarita vyšších příjmových skupin s nižšími („bohatých s chudými“) se postupně měnila na solidaritu pouze uvnitř nízko příjmových skupin (chudých s chudými). Pokud bychom uvažovali v extrémním příkladě zdanění OSVČ v České republice, pak dokonce ještě o něco více – solidarita chudých s bohatými.“

Bohorovný přístup k daňovým příjmů však nemohl skončit jinak než astronomickým státním zadlužením. Co s tím? Sáhněme naposledy do tehdejší analýzy ČMKOS:

„Tytéž politické (a s nimi spojené kapitálové) skupiny, které vyvolaly daňové závody, dnes chtějí, aby tyto experimenty zaplatily především ty skupiny obyvatelstva, které na předchozím snižování daní nevydělaly prakticky nic. Mají je zaplatit ve vyšších cenách základních životních potřeb, v nižších platech a snižováním zaměstnanosti ve veřejném sektoru, ve výrazně redukovaných či zrušených sociálních dávkách, ve snížených nemocenských dávkách a podporách v nezaměstnanosti, ve výrazně zvýšených platbách u lékaře, v dodatečných platbách za vzdělání svých dětí…“
Zdroj:
http://www.cmkos.cz/studie-ekonomicke-analyzy-prognozy/3165-3/stanovisko-cmkos-k-navrhu-statniho-rozpoctu-na-rok-2012-a-vyhled-ekonomiky-na-pristi-rok

Připomeňme, že tohle trvá, dosavadní úpravy byly jen kosmetické. Platy se trochu zvyšují, valorizace důchodů se vrátila k původnímu vzorci, u vyšších příjmů byla zavedena nepatrná solidární daň, ale k zásadnímu přizpůsobení daňového a rozpočtového systému k evropskému standardu máme daleko.
Lze uznat argument, že napřed je třeba zajistit, aby se vybralo aspoň to, co se má, a aby se vybrané peníze nerozkradly. Zejména u DPH by měl být výběr pro stát vyšší o 17,5 miliardy korun, přestože se zavádí nižší 10 procentní sazba pro malý okruh zboží (léky, knihy, nenahraditelná dětská strava). A nepatrně se navýší podíl krajů na DPH. Ale výběru by měla pomoci kontrolní hlášení, která mají zablokovat karuselové podvody, a elektronická evidence tržeb (ovlivní i výběr daně z příjmů). Chování státní správy má zase usměrnit služební zákon. Ovšem žádné zákony zatím nebrání šíleným nápadům, jako je výstavba dalších jaderných bloků nebo vedení řek desítkami zdymadel přes kopce, aby se zlevnila doprava palivového dříví z Vysočiny do Prahy.

Na cestě je však také ústavní zákon o fiskální odpovědnosti, kterým si chce vláda svázat ruce ještě dřív, než napraví uvedené zásadní nerovnováhy systému. Dobrovolně se zbaví možnosti reagovat na nějaký nečekaný výpadek zahraniční poptávky, na které je naše malá otevřená exportní ekonomika závislá.

To je vážný problém. Proto ve chvílích, kdy vláda poslancům nabídne mírně expanzívní návrh státního rozpočtu na rok 2016 a opozice jej začne cupovat kvůli schodku, sledujme raději to, co se odehrává mimo Poslaneckou sněmovnu. Vpravili jsme se totiž do role, kdy jen dohráváme procesy, které začaly jinde.

Náš systém je příliš závislý na vnějším okolí, exportu a zahraničních investicích, musí se podbízet. Chybí národní odolnost (resilience). Zranitelný je i tím, že je příliš centralizovaný. V rozptýlenějším systému by se dílčí omyl naředil, tady se znásobí.

Státní rozpočet je předpovědí, ale ty jsou, jak známo, ošidné, zvlášť, jedná-li se o budoucnost. Bude budoucnost pokračováním současnosti? Možná ano, ale které její složky?

Česká ekonomika roste čtyřprocentním tempem, to je dobře. Státní dluhopisy, které to pomáhají financovat, však mají záporný úrokový výnos, to je špatně. Pravda, ušetříme tím na obsluze státního dluhu, v rozpočtu se tak mohlo přesunout 10 miliard korun jinam. Jenže uspořené výdaje se mohou proměnit v díru v příjmech. Předpověď hospodářského růstu slibuje daňové výnosy, ale ty přece nejsou neslučitelné se situací, kdy se s penězi nedá udělat nic lepšího, než je někam za poplatek schovat. Současný český hospodářský růst tak může být jen zpozdilou reakcí na vývoj, který má okolní Evropa už za sebou a aktuálně se děsí možného návratu recese.

Jinde peníze podraží. Americký Fed začne zvyšovat úrokové sazby, poprvé po deseti letech. A jak se tento kolos začne zvedat z nulového dna, hodí vlnu, která otřese vším, co je závislé na úrokové hladině. Také česká karta se může obrátit. Teď máme hospodářský růst se zápornými úroky, příště mohou úroky růst, jak je budou před sebou hrnout finanční trhy navnaděné novými americkými dluhopisy a drtit naši uvázlou ekonomiku.

Co když exportní poptávka klesne? Čína snižuje svůj růst a orientuje jej více dovnitř. Pokračují sankce vůči Rusku. Eurozóna se ocitá na pokraji recese a chystá se na další kvantitativní uvolňování. Rozkolísají se měny. A do toho vlétl chaos s uprchlíky.

Babiš není věštec, a tak mohl rozpočet postavit jen na tom, co nabídla červencová prognóza ministerstva financí. To ještě Evropa rostla, uprchlíci se drželi u mořského břehu a americké sazby byly vzdálenou akademickou úvahou. Napsal si proto do rozpočtu přírůstek daňových příjmů s pojistným 65 miliard korun a úsporu na finanční obsluze státního dluhu 10 miliard korun.

Ve sněmovně moc ekonomů není. Debata bude zlehčující, pokrytecká. Jen situace je vážná.

Slovenský premiér zpochybnil nutnost pomoci migrantům

$
0
0

7. 9. 2015      zdroj
Slovenský premiér Robert Fico zpochybnil nutnost pomoci migrantům, kteří cestují do Evropy. Agentura RIA Novosti sdělila, že slovenský premiér to řekl během vystoupení na slovenské rozhlasové stanici.


"Nyní je otázkou, jak se zachovat k mase migrantů, která zahrnuje možná více než jeden milion osob. Otevřít náruč a prohlásit, že všechny přijímáme, nebo přece jen jednat racionálně, to znamená rozlišovat mezi těmi, kteří opravdu utíkají před nebezpečím a hladem, a těmi, kteří sem přicházejí za ekonomickým prospěchem? Umírá hladem ten, kdo může zaplatit pašerákovi 5000 euro?" uvedl Fico.

Podle něj tvoří drtivou většinu uprchlíků (90 procent) muži, kteří přicházejí do Evropy hledat lepší život. Fico zdůraznil, že Slovensko nemůže klidně zaujímat postoj k faktu, že "někdo se rozhodne pracovat v Evropě, nelegálně překročí hranice, a my musíme tyto lidi vítat."

Slovenský premiér soudí, že příčinou současné krize v Evropě je komplikovaná situace v zemích, ze kterých migranti přicházejí. Vyzval také Organizaci spojených národů, aby aktivněji působila v souvislosti s tímto problémem a poznamenal, že "v destabilizované Libyi a Sýrii by mohla být umístěna mezinárodní vojska."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

Guardian: Hlavní alternativou nacionalistické pravicové vlády je ultrapravicová a ultranacionalistická opozice

$
0
0

7. 9. 2015    zdroj a zdroj a zdroj
Návrh prezidenta Ukrajiny na decentralizaci moci nepřišel vhod nikomu, zejména ne Donbasu, kterému vůbec neposkytuje Minskými dohodami přislíbený zvláštní status. Vláda v Kyjevě se snaží svalit všechnu vinu tu na Rusko, tu na ultrapravé síly, i když na ní je hlavní odpovědnost za pokračující ozbrojený konflikt na východě, píše Guardian.


Otázka autonomie Donbasu rozštěpila křehkou vládní koalici na Ukrajině, ale Kyjev se nyní snaží svalit všechnu vinu na extrémní pravici, místo toho, aby pracoval na vyřešení situace, píše Guardian.

Úpravy Ústavy Ukrajiny, které podle prezidenta Porošenka decentralizují moc a poskytnou Doněcku a Lugansku větší autonomii, ve skutečnosti chabě odpovídají minskému slibu o poskytnutí "zvláštního statusu" proruským regionům.

Ultrapravé ukrajinské síly, jako jsou strana "Svoboda" a v Rusku uznaná extremistickou organizace "Pravý sektor", považovaly Porošenkův návrh za "kapitulaci" a pouliční protesty proti němu rychle přerostly v krvavé nepokoje.Tento návrh však neschvalují ani separatisté, ani Kreml, zdůrazňují britské noviny.
 

Ukrajinský prezident i nyní přispěchal s obviněním Kremlu, píše Guardian. Levicoví politici si pospíšili připomenout, že dávno varovali před nebezpečím spolupráce s krajně pravicovými silami, které jsou odpovědné za vypuknutí násilí v Kyjevě.

Jak však noviny s politováním konstatují, v ukrajinském konfliktu k tomuto dni páchají obě strany mnohem závažnějších zločiny, než je vhození granátu do davu.

"Současná vláda nese větší odpovědnost za pokračující konflikt než ultrapravicových síly na Ukrajině a jejich formace. Právě současná vláda je vina v nových represích, cenzuře a diskriminačních opatřeních," zdůrazňuje Guardian.

Strany pravého křídla, i když se aktivně podílely na "euromajdanu", nezískaly širokou podporu mezi obyvatelstvem. A tak z politického hlediska pouze reagují na události a vůbec je nekontrolují. Dokonce i nedávné nepokoje jsou pro ně pouze pokusem o získání bodů před místními volbami odsuzováním "národních zrádců".

Bude-li chtít jít Kyjev do útoku proti ultrapravým stranám a zda bude schopen to provést, zůstává otevřenou otázkou.Tváří v tvář rostoucímu počtu jejich ozbrojených jednotek se jeví vliv vlády stále pomíjivějším. Populistická Radikální strana zcela vystoupila z vlády po hlasování o návrh zákona o decentralizaci.

Získat potřebný počet hlasů se pro Porošenkův návrh podařilo jen s pomocí opozice v parlamentu, nástupců Strany regionů. Nepochybně, píše Guardian, to ještě posílí pozici pravicových sil a jejich útoky na vládu kvůli "zradě revoluce", to znamená "euromajdanu."

"Jako důsledek může v ukrajinské politice vzniknout děsivá situace, v níž hlavní alternativou nacionalistické pravicové vlády vystupuje ultrapravicová a ultranacionalistická opozice", zdůraznilo britské vydání.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

Vojska Kataru vpadla do Jemenu

$
0
0
7.9.2015 AlAlam

Katar vyslal do Jemenu jeden tisíc vojáků na podporu bombardování jemenského lidu saúdskou koalicí. Podle zpráv tisícovku vojáků podporuje 200 obrněných vozidel a 30 vrtulníků Apache.


Média kontrolovaná vládou uvedla, že další posily budou do země vyslány, aby zabezpečili gubernorát Jawf.

Turecká média navíc uvedla, že Katar pošle do tureckých základen stíhačky a zúčastní se bombardování Sýrie.






Foto: Al-Alam
Překlad: Wertyz Report

Sociální darwinismus EU: Kdo doplave, bude uprchlíkem

$
0
0
Václav Umlauf 
7.9.2015  E-republika

Podle rozněžnělých humanistických webů máme dělat základní humanistické činy. Proč ne. Ale úlohou nezávislého tisku není dělat mediální rambajs o uprchlících, ale říkat pravdu o uprchlících.

Podle korporátek a úklidové čety českých humanistů uprchlíci spadli z nebe a my musíme tento dar láskyplně přijmout. Podle rozněžnělých webů blízkým korporátkám jako Britské listy si zase máme zoufat a rvát vlasy, a dělat základní humanistické činy. Proč ne. Ale úlohou nezávislého tisku není dělat mediální rambajs o uprchlících, ale říkat pravdu o uprchlících. A tu nenajdeme prakticky v žádném alternativním tisku, natož v korporátním.

V minulém článku Mediální hysterie kolem uprchlíků jsem vzal základní data Eurostatu, ohledně žádostí o asyl. Shrňme statistiky: Česko je mimo hru, prakticky nikdo sem nejde, počet žádostí se nezvyšuje. Řekl jsem, že ilegálové se do této skupiny nepočítají. Ale mezitím vyšly statistiky sekretariátu OSN pro uprchlíky za rok 2015. Vybral jsem Středomoří, na data si můžete kliknout zde. Tyto statistiky jsou klíčové ze dvou důvodů. Za prvé. Státy přijímající uprchlíky potřebují pomoc, proto netají skutečná data. Za druhé. Organizace pomoci uprchlíkům v rámci OSN má největší zkušenosti s uprchlíky na světě a vede řadu táborů v různých zemích, v našem případě hlavně v Srbsku.
 

Nehorázné pokrytectví EU-zemí ohledně uprchlíků

Korporátky u nás i v EU už stačily nasadit psí hlavu jimi neoblíbenému Orbánovi, který sleduje nacionální linii. Maďarsko nechce diktát EU v případě tak choulostivém, jako je denní přírůstek uprchlíků o 2 tisíce. A naopak média jásavě ukázala, jak "hodné" Rakousko a Německo přijalo pár tisíc lidí.

Mediální bublina splaskne, pokud si uvědomíme, že přestárlé Německo musí kvůli sebezáchovným důvodům nabrat do ekonomiky statisíce pracovních sil a vinou malé porodnosti postupně vymřou stejně jako Česko. Viz článek Pět prstů. Navíc Orbán oba mediálně opěvované státy (Rakousko, Německo) věcně upozornil, že přijaly uprchlíky bez jakýchkoliv procedur, tj. v rozporu se směrnicemi EU. Maďarsko je kritizováno za to, že provádělo příjem uprchlíků v souladu se směrnicemi EU. Jistě, šlo o tzv. "humanitární krizi", ale tu mělo Maďarsko a Srbsko mnohem dříve. EU nehnulo prstem a západní média zpočátku také ne. Jenže v EU už dávno platí na všechno dvojí metr. Ruský plynovod South Stream přes Balkán zakáže EU jen proto, aby povolilo vybudovat Nord Stream 2 do Německa. Německo je chváleno za to, že směrnice porušilo. EU se předtím o tyto uprchlíky prakticky nestarala. Například Itálie na začátku roku 2015 pohrozila, že pokud nedostane ekonomickou pomoc, tak dá uprchlíkům turistická víza a pustí je dál do Evropy, kam stejně chtějí.

A nyní k sociálnímu darwinismu EU tento výklad mého univerzitního kolegy, který se stejně jako já už nemůže dívat na lhaní západních médií ohledně uprchlíků.

Takže milióny syrských uprchlíků přijaly okolní země. USA a wahábitské státy, které v Sýrii pomohly rozpoutat občanskou válku, nevzaly prakticky nikoho. EU bere ani ne jedno procento z celkového počtu 4 miliónu uprchlíků.


A co je fakt hrůzné. Země EU vědomě nezřídily na konzulátech v okolních zemí kolem Sýrie registraci žádostí o azyl. To znamená, že uprchlíci se musí dostat přímo do zemí EU, aby zde mohli žádat o azyl. Jinak řečeno: kdo se neutopí v moři nebo neudusí v kamionu, ten může posloužit korporátkám a Britským listům jako příklad "evropské solidarity". Tento sociální darwinismus je o to děsivější, že EU a USA přímo podporují terorismus v Sýrii, viz naše články v sérii "Fakta o Sýrii". Nebo si klikněte na poslední článek k tomuto tématu, který analyzoval pozici Ruska (Američané Rusům: Pojďte si s námi také zakrvavit ruce bombardováním civilistů).
 

Statistiky UNHCR ohledně migrace ve Středomoří

Kdo umíte francouzsky, můžete se podívat na toto video z Le Mondu, které shrnuje migraci do EU. O důvodech migrace se tu nedovíte nic, prostě spadli z nebe. Korporátní Le Monde už od začátku války 2011 podporuje ozbrojený boj proti Asadovi v Sýrii a je tedy za příliv uprchlíků spoluodpovědný. Ale analýzy plošně pokrývají celou EU.



(http://www.dailymotion.com/embed/video/x349unn)

Vidíte sami, že země EU přijímají uprchlíky řádově v desítkách tisíc, zatímco okolní země kolem Libye a Sýrie řádově po miliónech. O těch se vůbec nemluví, nejsou zajímavé. To by se musela říci pravda o původu teroru v těchto zemích (Libye, Sýrie) a speciálně celá historie vzniku ISIL navázaná na nelegální a vylhanou druhou válku USA v Iráku.

A nyní ke statistice OSN, klíčovou studii máte v PDF zde. Vezměme to podle obrázků. Komu se podařilo i s dětmi přeplavat do EU, aby zde mohl podat oficiální žádost o azyl, protože se musel fyzicky (i s kojenci!) dostat do země EU?




Srovnejte to s celkovým počtem uprchlíků v malých zemích jako Jordánsko (6 mil. obyvatel) a Libanon (4 mil.) proti celé EU-25 (500 mil.). Hned je jasné, kde je skutečná krize. Uprchlíci musí utíkat přes jim nepřátelské Turecko, které zbraněmi podporuje ISIL v Sýrii. Pak projdou s kojenci Turecko, a pokud z nich neudělají otroky v Albánii řízené mafiemi nebo je nezavraždí v Kosovu, pak se dostanou přes muslimský Balkán do první skutečně evropské země, tedy do Srbska. Tato země je jejich první zastávkou, kde žádají pomoc a kde lze pořídit první statistiky. Hlavní migrační cestu najdete na této mapě UNHCR. Ale Srbsko není v EU. Další cesta proto vede do Maďarska, které už na hranicích se Srbskem staví plot. Klíčový je tedy údaj o počtu a státní příslušnosti uprchlíků v Srbsku, kam se dostanou do táborů ošetřovaných mimo jiné i UNHCR. To jsou uprchlíci z Blízkého východu, kteří přeplavali, a proto mají šanci zaklepat na dveře sociálně-darwinistické a licoměrné EU.




Mapa jasně ukazuje, že skokový nárůst jsou uprchlíci ze Sýrie, kde NATO a Turecko přímo podporuje teroristickou al-Núsru a al-Kájdu v boji proti Asadovi a nepřímo i ISIL tím, jak a koho bombarduje. V Iráku už premiér Malíkí otevřeně řekl, že pokud NATO (hlavně Turecko) bude evakuovat raněné bojovníky ISIL do jordánských, izraelských a tureckých nemocnic a bude jim shazovat jakoukoliv pomoc, budou takové vrtulníky a letadla sestřelena. Srbsko je pro nás důležité i proto, že ukazuje skokový růst proti roku 2014 (modře).




Závěry jsou jasné. NATO nemá problém rozbombardovat Libyi a vést skrytou válku v Sýrii. Ale nechce vybudovat uprchlické záchytné tábory v Libyi, Libanonu, Turecku a Jordánsku, které by chytily ony milióny především syrských uprchlíků. Tam teď na zimu vládnou nelidské podmínky, o nichž se vůbec nemluví. A protože tyto milióny zoufalých lidí v EU nechtějí, tak jim země EU úředně zakázaly nechat se registrovat v daných zemí jako Libanon, Jordánsko či Turecko, kde jsou po miliónech.

Pak musí rodiny podniknout šílenou cestu přes Turecko a Balkán do Srbska, kde už jsou na území Evropy a nechají se přihlásit jako uprchlíci. Ale stejně se musí dostat aspoň do Maďarska jako první EU země, kde mohou oficiálně žádat o azyl a EU je povinna tuto žádost zpracovávat.

Porovnejte si tuto realitu s korporátním mediálním divadlem a hned je jasné, jak monstrózní manipulace ohledně uprchlíků běží přímo před našima očima. A přidejme k těmto 4 miliónům syrských uprchlíků oběti války na Ukrajině, kde podle OSN přijalo Rusko asi 1 milión uprchlíků a dalších 1,35 miliónu jsou uprchlíky přímo v Ukrajině. Ti asi přežijí tuto zimu ještě na Ukrajině. Ale na jaře a v létě se hnou do EU. Pokud Porošenko podporovaný EU, USA a NATO začne válku v zakarpatské Ukrajině, pak půjdou uprchlíci i přes Slovensko a přes Česko. Protože Polsko pomáhalo střelcům na Majdanu a je spoluodpovědné s USA a EU za rozpoutání občanské války, jistě tyto oběti občanské války s radostí přijme. Viz článek Polská vláda podrazila Ukrajinu jako Stalin Polsko. No a my budeme zaměstnáni také, vždyť uprchlíci přece padají z nebe.

Celé EU navíc dostane odpovídající várku z oněch 250 miliónů klimatických uprchlíků, které během dalších 30 let vyžene podle studií OSN globální oteplování z různých oblastí světa. O nich jsme již psali, viz příslušné heslo. Tolik k realitě ohledně uprchlíků. Tzv. „krize“ ukazuje na bezohlednost Západu, na jeho licoměrnost a na trvalé lhaní o důležitých otázkách.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce E-republiky.cz. Děkujeme! 




Související články:

Dvakrát o ISIL z ruského tisku

$
0
0

Alena Mikulášková 
7. 9. 2015 E-republika

Aktivita islamistů na Balkáně roste, na Kosovu se objevily buňky al-Kájdy. V Bosně a Hercegovině vystupují jako propagandisté jednotné muslimské Bosny, organizují a provádějí atentáty.

Jelena Guškovová, doktorka historických věd a specialistka na historii jihoslovanských národů, členka Senátu Republiky srbské (viz součást Federace Bosna - Herecegovina pozn.red.NR), navštívila nedávno, v létě tohoto roku, Bělehrad a všimla si tam podivných skupinek lidí, kteří nehovoří srbsky a nevypadají na uprchlíky. Chodí obvykle v trojicích, nikterak na sebe neupozorňují, i když si hned všimnete jejich atletických postav. Jsou k vidění i v jiných srbských městech. Nemají zájem o fotografování, mají však dostatek peněz. Věkově patří k většině uprchlíků, není jim více než 27 let a nemají rodinu. První, co člověka napadne, je to, že mezi uprchlíky se mohou skrývat dobře vycvičení a ostřílení islamisté.
 
 
 ISIL klepe na dveře

Podle některých údajů je nyní v Srbsku soustředěno kolem jednoho tisíce (!) „mučedníků džihádu“, z nich 200 pobývá v Bělehradě. Další žijí např. v Meduně, Palilule. Mezi nimi je mnoho Kosovanů. Tito Kosovani jsou financováni z Vídně. Z online komentářů se dozvíme, že mnozí z nich nemají platné doklady, i když Srbsko je uděluje na základě ústního rozhovoru. Podle kriminalisty Zlatka Nikoliće se mezi nimi může klidně skrývat „spící terorista“, čekající pouze na rozkazy. Koordinaci jejich akcí údajně uskutečňují Albánci - wahábisté z Prizrenu, Bujanovace a Gračanice, kteří získávají nové sympatizanty. Nikolić se domnívá, že se v Srbsku svobodně pohybuje několik desítek tisíc zahraničních muslimů a žije tu několik stovek wahábistů. První džihádisty z Albánie nyní zatkli v Bulharsku, viz tento článek.

Na ty ostatně sází Islámský stát, který se prostřednictvím online výzev obrací k místním muslimům a vyzývá je k podvratným akcím. „Umísťujte bomby pod jejich auta, vyhazujte do povětří jejich domy, travte jejich nápoje, jídlo, zabíjejte je všude, kde je potkáte! Máte to povoleno, Alláh vám pomůže,“ to jsou slova Kosovana Ridvana Chačifiho, proslaveného v Sýrii svou krutostí. Jen pro pořádek připomeňme, že Kosovská republika vznikla jednorázovým aktem USA a částečně EU. Tato "republika" existuje jen de facto, protože RB OSN ji neuznala jako samostatný stát.

V tisku se objevily zprávy, že u příležitosti pravoslavného svátku Vidovdan, slaveného 28. června, se v Srbsku připravovaly atentáty, a to v centrální a jižní oblasti Srbska. Téhož dne se konalo zasedání kolegia srbského ministerstva vnitra, které řešilo především otázky vnitřní bezpečnosti země. Sousední Makedonie už nebezpečí včas poznala. Zdejší parlament přijal zákon, podle kterého zde uprchlíci mohou zůstat nejvýše 72 hodin. Bosna a Hercegovina se rozhodly získat biometrické údaje všech uprchlíků na svém území. Na nebezpečí upozornil i prezident Republiky srbské M. Dodik. Mimo jiné uvedl, že na straně islamistů bojuje 380 občanů Bosny a Hercegoviny a že se na jejím území nachází 3400 potenciálně nebezpečných subjektů, schopných páchat teroristické činy. Mezi nimi prý není jediný Srb. Nachází se tu také pět továren na výrobu zbraní. Makedonské noviny Netpress uvádějí, že příslušník opozice Zoran Zajev připravuje pro Makedonii „černý a krvavý scénář“. Italská policie uvedla, že v Albánii byl zřízen tábor pro cvičení islamistů.

Vojislav Šešelj, lídr srbských radikálů upozorňuje, že Washington připravuje operaci Orel, zahrnující sérii atentátů na území Srbska a aktivizaci teroristických skupin, už soustředěných v Niši, Čačku, Kragujevaci a Bělehradě. Skupiny čítají od 170 do 20-30 lidí a jen čekají na signál, aby zahájily boj. Synchronní atentáty ve velkých městech mají sloužit k odvedení pozornosti, zatímco hlavní události se budou odehrávat na jihu Srbska. Kosovští Albánci se přesunou na sever – do Kosovské Mitrovice. Tirana se ospravedlňuje tím, že nemůže kontrolovat jejich pohyb směřující ke sjednocení území, na kterých žijí.

Zdá se, že je nutno všechny tyto události posuzovat v přímé souvislosti. Ve všech těchto zemích se zakořenil model vnější správy, zatlačující do pozadí projevy státní suverenity, ale plný úspěch tu Washington nezískal. Své postavení upevňuje Republika srbská, svou suverenitu vcelku úspěšně brání i Makedonie, Srbsko nespěchá uznat Kosovo a všechny tyto republiky sázejí na své dobré vztahy s Ruskem.

Růst aktivity islamistů je tu ovšem zřetelný – roste počet jejich organizací v Srbsku a Černé Hoře, v Kosově se objevily buňky al-Kájdy. V Bosně a Hercegovině vystupují jako propagandisté jednotné muslimské Bosny, organizují a provádějí atentáty. Jejich cílem je vytvoření tzv. Zelené transverzály neboli jednolitého pásu muslimských států v „podbřišku“ Evropy. A zdá se, že se tento plán blíží k závěrečné etapě. Podle všeho byl „balkánský scénář“ již zformulován. Povstanou současně Albánci v Makedonii a na jihu Srbska. Kosovská policie se pokusí obsadit oblasti se srbským obyvatelstvem. V centrálním Srbsku a BaH bude uskutečněno několik atentátů majících odvést pozornost. Makedonská a srbská policie začne operovat proti ozbrojeným „oddílům teroristů“. V důsledku provokací zemřou ve střetnutích civilní obyvatelé-Albánci, v reakci na to všichni islamisté v Srbsku, Makedonii i BaH vezmou do ruky zbraně, aby zaštítili „umírající“ bratry-muslimy. Vojenskými akcemi různé intenzity budou zachváceny Srbsko, Makedonie, Černá Hora i BaH. Oslabené armády a policie jim budou těžce vzdorovat. V Republice srbské a BaH jim přijdou na pomoc buď "natovci" nebo nové oddíly islamistů. Jelena Guśkovová se domnívala, že konflikt začne na konci srpna až začátku září 2015. Její odhad byl naštěstí mylný.

Zdroj článku zde
 

Hackeři proti ISIL

5. září 2015 oznámila rt.com (ruský), že se hackeři celého světa sjednotili v boji proti ISIL a soudě podle slov jednoho z nich, dosáhli již úspěchů. Na konci roku 2014 provedli průzkum, z něhož vyplynulo, že islamisté už využili cca 46 000 účtů v Twitteru a každý z nich má asi tisíc sympatizantů.

Jedna hackerská skupina nese název Ghost security. Sleduje weby islamistů s cílem najít informaci o možných hrozbách. Tvrdí, že zablokovali cca 60 000 islamistických účtů na Twitteru a vyřadili z činnosti cca 130 webových stran. Pomohli odvrátit atentáty v New Yorku a na ostrově Džerba v Tunisu.

Redaktor RT vyzpovídal jednoho z jejích členů, vystupujícího pod pseudonymem Mikro. Hacker mu řekl, že islamisté psali v Twitteru o svých plánech; detaily operací si pak Ghost security složili jako puzzle a hned informovali vlády. Za několik dní se dozvěděli, že skutečně odvrátili atentáty.

Hackeři navazují s vládami spojení prostřednictvím konzultantské firmy pro národní bezpečnost a mezinárodní záležitosti Kronos Advisory. Její spoluzakladatel Michael Smith uvedl, že získané informace poskytují i jiným zemím. Soustřeďují se na informace o chystaných atentátech, způsobech vedení propagandy a na odhalení kanálu verbování. Tyto informace poskytují právním orgánům, rozvědce a armádě USA. Také ovšem vládám jiných zemí pro boj s terorismem.

 
 
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republiky přispět, klikněte zde. Děkujeme!

 
 
Související články:

ČNB neví, jak z toho

$
0
0

singer ateo7.9.2015 Vaše věc

Ve včerejších otázkách Václava Moravce guvernér ČNB Singer mluvil o tom, že by ČNB ráda podržela současný kurz koruny k euru do poloviny roku 2016. Dlužno říci, že v tomto nesmyslu nedávno guvernéra ČNB podpořil také premiér Sobotka.

Co by bylo ještě zajímavější než toto suché sdělení, je vědět, jaký má ČNB plán, pokud nějaký vůbec má, k tomu, aby se k datu vstupu České republiky do EMU mohla ČR dopracovat k nějakému reálnému a rozumnému kurzu, tedy jedno euro za zhruba 18-20 korun.

Pokud se tak nestane, budou nejen platy a ceny, ale také úspory každého z nás přepočítávány v nesmyslném kurzu blížícímu se tomu dnešnímu, tedy 1:27, tak aby určitá skupina vývozců byla spokojena.

Tedy, suma sumárum, vedení ČNB by mělo sdělit, jak se chce z té dnešní situace uměle podhodnocenému kurzu koruny v nejbližších třech-čtyřech letech dostat. Zkrátka, pánové z vedení ČNB, předložte plán...

Šéf německé tajné služby: Spolupráce s Američany byla chybou!

$
0
0
Šéf německé tajné služby: Spolupráce s Američany byla chybou!
7. 9. 2015  První zprávy
 
Německé zpravodajské služby udělaly chybu, když spolupracovaly s americkými kolegy, řekl v rozhovoru pro bulvární list BILD šéf Německé spolkové zpravodajské služby (BND) Gerhard Schindler.  
 
Portál WikiLeaks zveřejnil v létě nové údaje o rozsahu špiclování Američanů v Německu, zejména, že NSA odposlouchávala telefony posledních tří německých kancléřů - Angely Merkelové, Gerhardta Schrödera a Helmuta Kohla. V červnu pak francouzská a německá média citovala portál, který zveřejnil údaje o špiclování NSA ohledně francouzské a německé politické elity a podnikatelů, včetně posledních tří francouzských prezidentů. V tom jim měla napomáhat německá BND.

„Poučili jsme se z naší nedávné minulosti. Udělali jsme chyby, když jsme spolupracovali s Agenturou národní bezpečnosti (NSA) Spojených států amerických v Bad Aiblingu (město v Bavorsku, kde je stanice sledování BND). V letech 2005 a 2013 jsme nedostatečně kontrolovali tzv selektivní seznamy objektů, sledovaných NSA. Teď se to změnilo," tvrdil kajícně Schindler a dodal, že „nyní jsou důkladně a pravidelně kontrolovány".

"Mnoho z obvinění (proti BND) je naprosto přehnaných. Obvinění, že BND zradila zájmy Německa, bylo velmi vážné a nespravedlivé. Zabolelo to mnoho zaměstnanců," uvedl ovšem Schindler.

Podle BND je ve věcech společného boje proti mezinárodnímu terorismu spolupráce s USA i nadále zásadní. „Bez informací Američanů to není možné. Jejich zpravodajské služby jsou nejproduktivnější," poznamenal Schindler.

Účast zvláštního zplnomocněnce, který má prošetřit činnost americké rozvědky na území Spolkové republiky Německo, označil Schindler za „dobrý způsob, jak objasnit fakta". „BND by ráda, aby se více otevřela tam, kde je to možné. Věřím, že si můžeme udělat hranici mezi průhledností a dodržováním státního tajemství," míní šéf zpravodajské agentury, a dodal, že příkladem takové otevřenosti bylo rozhodnutí povolit více než polovině z 6,5 tisíc zaměstnanců Spolková zpravodajské služby odmítnout kódová jména a otevřeně označit BND jako místo výkonu práce.

Ovšem prohlášení Schindlera je spíše politicky konejšivé a bez větší vypovídající hodnoty a opozici určitě neuklidní. Spíše to vypadá, že jak rozvědka, tak vláda Angely Merkelové se snaží kolosální skandál zamést pod koberec.

Vyšetřovací komise Bundestagu ke špionážnímu skandálu v Německu, se vytvořila v roce 2014, ale  dosud neobdržela úplný seznam objektů (selektivní seznamy), na nichž byl prováděn dohled ve prospěch a na žádost americké NSA. Úřad kancléře již dříve oznámil, že poskytnutí těchto informací poslancům by ohrozilo vztahy „mezi přáteli" Berlínem a Washingtonem. V červnu se německá vláda rozhodla jmenovat zvláštního zmocněnce - prostředníka mezi vládou, která koordinuje práci bezpečnostních služeb, a parlamentem. Komisař se podle vlády může seznámit s utajovanými informacemi, a předložit je poslancům. Toto rozhodnutí bylo ostře kritizováno německými opozičními stranami.

(kou, prvnizpravy.cz, bild.de, foto: arch.)
 
 
 
Související:

Štěpán Kotrba: Masová migrace? K moci se může přihlásit armáda, která ukončí sluníčkářské blouznění. Je možné, že vlna migrantů je přesunem bojovníků na naše území. Co když...

$
0
0

7. 9. 2015 ParlamentníListy

Analytik a publicista Štěpán Kotrba varuje před nárůstem migrace na náš světadíl do nezvládnutelných rozměrů a varuje před následky. Dle teorie, kterou předestírá, může být proud imigrace částečně organizován a placen někým, kdo vlastně vede s Evropou válku. V žádném případě však nevyjadřuje podporu Martinu Konvičkovi, kterého označuje za hysterického hlupáka.
 
V polovině června jste nám řekl, že Evropa nemá na to, aby pomohla chudým a utlačovaným z celého světa, odmítl jste, že by Eritrejci měli právo na azyl, a nechal jste se slyšet, že chudí Afričané budou muset zemřít chudí pro blaho svých dětí a vnuků. Někteří pozorovatelé však tvrdí, že v důsledku klimatických změn, sucha, nedostatku vody a neobdělavatelnosti půdy však v příštích desítkách let nebudou mít šanci přežít. Jak se s tím srovnává vaše svědomí? Stále je považujete za ekonomické migranty, které nepřijímáte? A jak to řešit po praktické stránce – sám jste řekl, že tento proud běženců je jen předvoj.

Důsledky klimatických změn, sucha, nedostatku vody a neobdělavatelnosti půdy v Africe už „civilizovaná“ (čti postkoloniální) Evropa „řeší“ více než půl století, aniž vybudovala dostatečně hluboké artéské studně, aniž jakkoliv pomohla potravinové produkci Afriky, zejména té severní. Pamatuji si na diskusi, která se bezvýsledně vedla v OSN. Byli jsme lhostejní k bídě dětí v Súdánu, k bídě dětí v Somálsku. Každých pět vteřin zemře hlady jedno dítě.

Přiznejme si, že nechceme v blízkosti svých hranic syté, sebevědomé a vzdělané černochy a Araby. Přiznejme si, že kolonialismus bídy a závislost zemí Maghrebu na dovozu potravin nám vyhovuje. Přiznejme si, že naše civilizace je postavena na principech kořistnictví z bídy jiných. To je přece podstata kapitalismu, ve kterém jeden má vše a druhý nemá nic. Moje svědomí se smířilo s tím, že proletářský internacionalismus neexistuje a jeho realizace ve 20. století byla tím, co způsobilo neefektivitu socialistických ekonomik. Nelze ze společnosti odčerpávat 10–20 % HDP na „pomoc“ a dalších 10 % na zbraně a armádu, aniž to nezanechá nevratné následky. Statistika OSN zprůměruje hlad a chudobu ve světě pro naše svědomí tak, že se nám vcelku daří dobře všem. Hladomor podle definice OSN nastává až tehdy, pokud dva dospělí nebo čtyři děti z deseti tisíc lidí umírají každý den kvůli nedostatku jídla a 30 % dětí trpí podvýživou.

Egypt, kam si jezdíme na lacinou dovolenou, dováží miliony tun pšenice. Rodina v takovéto „rozvojové zemi“ utratí za potraviny 50–80 % svých příjmů. Ve „vyspělých“ zemích za ně utratíme 10 až 20 %. Chceme žít jako egyptský zemědělec? Nechceme…

1943 Rwanda, Urundi, 35 000–50 000 mrtvých. 1943–1944 Indie, Bengálsko, 1 500 000 mrtvých. 1967–1969 Nigérie, Biafra, válka. 1 500 000 mrtvých. 1968–1974 Sahel, sucho. 500 000 lidí mrtvých. 1973 Etiopie, sucho. 100 000 mrtvých. 1983–1985 Sahel, sucho. Hladovělo 22 000 000 lidí. Somálsko, Etiopie, Džibutsko, Keňa a Uganda… Mám pokračovat?

Co je ovšem na této statistice nejzajímavější, je to, že žádné z tehdejších válek a hladomorů nezpůsobily migraci. Protože migranti neměli desítky tisíc na transport a pěšky to nešlo, nebyly potraviny. Kdo platí transport statisíců lidí na vzdálenost 3 500–4 600 km a stravování po cestě dnes?

Podvýživou v Somálsku už nyní trpí 51 000 dětí. Umírají úplně stejně smutně jako to kurdské dítě Aylan na turecké pláži. Dojímají bezejmenní hladovějící černoušci v Somálsku evropská média? Samozřejmě, že ne… Už desítky let ne. Chronickým hladem trpí 852 milionů lidí, veškerá globální potravinová pomoc ale nedosahuje ani jedné desetiny nákladů na stravování v USA, tvrdí James T. Morris, bývalý výkonný ředitel Světového potravinového programu organizace OSN sídlící nikoliv v Džibutsku, ale v Římě. Tvrdí to marně. Nikdo ho neslyší, respektive nikdo ho nechce slyšet. Dojímají jeho slova evropské boháče? Samozřejmě, že ne. Informační centrum OSN v Praze pak vydá zprávu. Hlad a podvýživa ve světě v číslech. Ne ve fotografiích mrtvých Aylanů. Dojímají jejich slova české boháče? Samozřejmě, že ne. Hlad a chudoba si každý den vyžádají 25 tisíc lidských životů. Celkem 852 milionů lidí trpí nedostatkem jídla – to je pro srovnání více než celá populace Spojených států, Kanady a Evropské unie dohromady.

Ano, stále považuji chudé i válkami zbídačené za ekonomické migranty. A tuto vlnu za uměle politicky vyvolanou ze zákulisí, stejně jako byla cikánská vlna migrace do Kanady. Jen naše impotentní tajné služby nevědí nic.

Jestli chceme pomoci rozvojovému světu, neposílejme tam balenou vodu. Svrhněme kapitalismus vody balené do PET lahví, vybudujme v Africe artéské studně pro přístup k vodě zdarma a plaťme za suroviny desetinásobek toho, co platíme dnes. Dejme půdu těm, kteří na ní pracují. Aby se lidé vyrábějící potraviny či těžící suroviny v rozvojových zemích měli lépe. Pak PET láhev nebude stát korunu, ale deset korun. Pak auto nebude stát sto tisíc, ale milion. Mobilní telefon pak přijde na padesát tisíc. A banány, kiwi či mango nebudou běžně dostupnými potravinami v Evropě. Bavlněné tričko pak nebude stát 40 Kč, ale 400 Kč. Tak to bude spravedlivé.

Systémová chyba musí mít systémové řešení. Třeba kompenzační platby zemím, které byly kolonizovány, od zemí, jež je kolonizovaly anebo z jejich kolonizace měly prospěch. Ale my a náš (relativní) blahobyt jsme součástí té chyby. Nemůžeme být součástí řešení. Tyto problémy zahrnují také pokrytectví, strach a nemorálnost. To věděl Muammar Kaddáfí, a proto podporoval desítky let africký národně osvobozenecký boj zbraněmi. Zbraněmi proti nám, kteří jsme kradli dřevo, ropu, zlato a diamanty Afriky. A libyjským zemědělcům dokázal postavit obrovský vodovod přes poušť.


„Proč se Afričané hrnou do Evropy? Proč se Asiaté hrnou do Evropy? Proč se lidé z Latinské Ameriky hrnou do Evropy? Protože Evropa kolonizovala tyto národy a nemilosrdně využívala materiální a lidské zdroje v Africe, Asii a Latinské Americe – olej, minerály, uran, zlato, diamanty, ovoce, zeleninu, živá zvířata a lidi – a přivlastnila si je. Nyní nové generaci Asiatů, Hispánců a Afričanů je třeba vrátit ukradený majetek, mají na to plné právo.

Na libyjské hranici jsem nedávno zastavil tisíce afrických migrantů na jejich cestě do Evropy. Zeptal jsem se jich, proč tam jdou. Řekli mi, že chtějí vrátit jejich ukradené bohatství, jinak se nevrátí zpátky. Kdo může vrátit bohatství, které nám bylo ukradeno? Pokud se rozhodnete vrátit všechno bohatství, nebudou žádní další přistěhovalci z Filipín, Latinské Ameriky, Indie a Mauriciu. Dejte nám zpět naše ukradené bohatství!

Afrika si zaslouží kompenzaci 7,77 bilionu dolarů. Je to náhrada ze zemí, které měly v Africe kolonie.
Afričané budou vyžadovat tuto částku.

Pokud nechcete zaplatit svůj dluh 7,77 bilionu dolarů, Afričané půjdou tam, kam jste je odnesli. Mají na to právo. Musejí sledovat stopu peněz a dostat je zpět.

Proč Libyjci neemigrují do Itálie, a to navzdory skutečnosti, že Libye je tak blízko ní? Itálie měla zaplatit náhradu libyjskému lidu. Přiznala to a podepsala s Libyí dohodu, která byla přijata italským a libyjským parlamentem. Itálie uznala, že kolonizace Libye byla nezákonná a nesmí se nikdy opakovat, a slíbila již nikdy nenapadnout lid Libye po souši, letecky nebo po moři. Itálie také souhlasila, že zaplatí Libyi náhradu ve výši 250 milionů eur ročně po dobu 20 let na vybudování nemocnice pro Libyjce zraněné v důsledku výbuchu min umístěných na libyjském území během druhé světové války. Itálie se omluvila a slíbila, že už nikdy nebude zabírat území jiného státu.

Proč země třetího světa žádají odškodnění? Aby již nikdy nebyl kolonialismus, aby velké a silné země již nikdy nedělaly z jiných zemí své kolonie s ohledem na to, že jednou by musely zaplatit odškodnění. Kolonizace by měla být trestána. Země, které způsobily újmu jiným národům v koloniální éře, by měly platit náhradu škody a utrpení způsobené jejich koloniální nadvládou.“

To jsem neřekl já. Tento projev  přednesl Muammar Kaddáfí na Valném shromáždění OSN 23. září 2009.

Slýcháváme, že Evropa potřebuje běžence, jinak vymře. V Německu je prý dokonce i vítají. A je nám to podsouváno jako argument, abychom přijímali jak Syřany, tak Afričany. Na druhé straně se jako hotový fakt bere, že v rámci automatizace a robotizace bude vznikat čím dál méně pracovních míst v soukromém sektoru. Čili... Jak vám to vše jde dohromady?

Slýchávám, že Ježíš Kristus vstal z mrtvých. Nevstal. Nicméně je dost těch, které jejich víra spasila. Ano, automatizace a robotizace v „civilizovaném“ světě zvyšuje raketově produktivitu práce. Mnohé spasí, mnozí zbohatnou na dehumanizovaném pokroku. Kolik času žen v domácnosti ušetří jen dostupná myčka nádobí, pračka a sušička? Tolik, že jim zbývá čas na sebevzdělávání, kafe s kamarádkami, milence i na feminismus. Automatizace a robotizace zvyšují raketově produktivitu práce, ale pokud zachováme současné ceny zboží, zároveň likviduje pracovní místa. Souhlasíme s tím a nazýváme to pokrokem. Přestože je to pokrok pouze pro tu malou část, která na to má. Ti, již přišli o práci, neb je nahradily stroje, to nazývají bídou a třídní nespravedlností. Nemohou se smířit s tím, že je nikdo nepotřebuje. Stojíme na prahu velké výrobní i sociální změny, se kterou kapitalismus ovšem systémově a trvale udržitelně nekalkuluje. Populaci může teoreticky uživit dvacet procent práceschopných. Všichni ostatní jsou teoreticky zbyteční.

Proč nepřijmout spoustu kvalifikovaných běženců, ale třeba i metařů, čističů záchodů, pečovatelů...?

Protože spoustě nezaměstnaných vlastních občanů nemá kdo platit za práci, kterou by rádi dělali, ale on ji nikdo není ochoten hradit. Víte, já živím dva důchodce. Sekají mi trávu na zahradě. Koupil jsem jim sekačku a ještě jim za to platím. Jeden byl do svých pětašedesáti let 23x trestán. Za krádeže. Prakticky každý rok od „sametové revoluce“ byl ve vězení. Přitom je to poctivec, který mi nikdy nevzal ani šroubek. Ale přišel na to, že stát ho bude půl roku živit, když něco ukradne. A tak vždy na podzim ukradl v samoobsluze štangli uheráku, rum a karton cigaret (škoda musí přesáhnout dva tisíce) a nechal se chytit, odsoudit a zavřít. Na zimu. Byt, světlo i teplo stejně jako hygienu, jídlo i zdravotní služby měl půl roku zdarma. To je úspora padesáti tisíc. Kdo vám je dá? Opravili mu zuby, vyléčili choroby. A na jaře ho vždycky pustí. On nevnímá možnost stát se fabrikantem, svobodu cestování ani svobodu slova v té naší „demokracii“. Na vládu nenadává, do Egypta na dovolenou necestuje. On lituje pouze toho, že mu nikdo nedá trvalou práci a ubytovnu. A nostalgicky volí komunisty, i když už tuší, že umře, aniž mu ti komunisti jakkoliv pomohou… Tak jsem mu pomohl já. Alespoň na několik měsíců v roce. Koupil jsem mu tu sekačku, aby si mohl vydělávat sekáním trávy ve vilkové čtvrti.

Je zde ostatně také otázka, kdo nám vydělá na důchody…

Pokud by byla platba na naše důchody hrazená z fondu, ze kterého by si jakákoliv vláda nemohla průběžně půjčovat na nic jiného a nevracet, pak bychom si na důchody ušetřili. Takhle doporučuji neplatit důchodové pojištění a ušetřené peníze věnovat do nákupu nemovitosti, pozemku či zlata. A podíl pak v době potřebnosti prodat. Nechápu, že ještě nevzniklo třeba pozemkové družstvo důchodových střádalů.

Nebo bychom měli respektovat to, co říká Miloš Zeman, a zvát přednostně lidi ze slovanských států a nám blízkých kultur?

Imigranti ze slovanských států mají jen tři výhody. Příbuzný jazyk, příbuzné náboženství a příbuznou kulturu. Znalost hygienických návyků (s výjimkou znalosti používání sedacího záchoda, pokud preferují ten turecký). Schopnost asimilace a ochotu tvrdě manuálně pracovat. To se ale týká pouze té první, válkou a bídou doma vycvičené generace. Druhá generace už bude pletichařit, třetí se vzbouří. Stejně jako Turci v Německu či Marokánci ve Francii. Ale to už bude Miloš Zeman pod drnem, takže jeho horizont uvažování není dlouhodobý, ale krátkodobý.

Jak je to tedy s tou naší potřebou nových přistěhovalců-pracovníků?
 
Krátkodobě si zvykneme na zlevnění manuální práce pod hranici minimální mzdy, či dokonce na hranici bídy. Možná si pořídíme černé otroky. Za stravu a byt. Liberálně sluníčkářská levice, která způsobila tuto migraci svou lhostejností k příčinám, bude nevolitelná a země dostane vojenskou diktaturu, která jako jediná bude schopna asimilaci zvládnout. Naučíme se rasové přezíravosti koloniálních zemí. Možná se naučíme i střílet do hladových. V jednu chvíli se otevře propast a budeme stát před proletářskou revolucí, která takto přelidněnou Evropu smete. Protože hladových bude příliš mnoho. A nemusí to dlouho trvat, záleží na množství. Budou-li to desítky tisíc, lze je asimilovat. Statisíce lidí vytvoří rezervní armádu nekvalifikovaných pracovníků, kteří umějí ovládat samopal už od dětství. A miliony budou znamenat konec humanity a začátek války Evropanů o přežití. V Africe čekají na zprávy o ráji v Evropě desítky milionů potenciálních migrantů druhé vlny… Všem se vede hůř než největšímu ubožákovi v Evropě. Proč bychom se nemohli podělit s celou Afrikou o jejich bídu? I na importu bídy může někdo vydělat.

Jste hnusný cynik...


Ne, jsem smutný klaun. Jen pravda osvobozuje. Opium, kecy a víra ale dávají naději. Marnou.
Kdybyste seděl nad plánem řízené a promyšlené imigrace (nediktované současnými okolnostmi) takových lidí, jež potřebujeme a kteří by k nám mohli přijít za prací, tak aby hrozilo jen minimální riziko vzniku ghett nebo potížistických skupin z nich se tvořících... Odkud byste je bral, jaká by měli povolání, jak hodný byste na ně byl v souvislosti s udělením občanství či trvalého pobytu, jaké byste naopak nebral? A zval byste spíše pracovníky „rukama“ či inženýry?
 
Nezval bych na práci nikoho. Reaktivoval bych staré dobré české inženýry v důchodu, jejichž rozhled a zkušenosti chybějí nedovzdělaným absolventům dnešních škol. Dal bych jim práci a uznání, o které je připravila generace posametových arogantů. Z oné Afriky bych bral jen děti a mladé, které bych třeba násilím vyučil řemeslům i technickým oborům v imigračních táborech, a poslal bych je po dvou třech letech nuceně zpět – jako budoucí střední třídu. Exportoval bych do těch zemí současně české lékaře, inženýry, geology, zemědělce a učitele. Platil bych je. Stejně jako to dělá Castro s tisícovkami kubánských lékařů a inženýrů, kteří už v Africe jsou. Budovali by primitivní kolektivní hospodářství, družstva, stavěli by domy pro chudé. To by byla smysluplná pomoc.

Ať si o tom povídáme jakkoliv, ze Sýrie utíkají miliony lidí. Mnozí se topí v moři a média nás pak např. fotkami malého Aylana přesvědčují, že je musíme začít nejen přijímat, ale sami je k nám transportovat už ze Sýrie či Afriky. Jaké řešení tedy nyní, na začátku září, Evropa potřebuje?

Nehumánní, na které nikdo nemá prozatím žaludek. Potápění lodí s imigranty v moři a střílení uprchlíků na hranicích. Ta zpráva, že Evropa nepřijímá, musí svou krutostí dospět až do syrské stepi či libyjské pouště.

Nesměle se vynořuje plán zřízení dalších uprchlických táborů pro uprchlíky ze Sýrie, nicméně velmi nesměle. Umíte si představit možnost, že připlouvající imigranti by byli odstěhováni do takovýchto zařízení placených či hlídaných z peněz EU, případně že by do nich mohli odcházet, aniž by se topili v moři?
To není bezpečnostně udržitelné jinak než jako nacistické koncentrační tábory – elektrický plot, automatické strážní kulomety, minová pole. A není to ekonomicky udržitelné bez nucených prací.

Případně, že bychom zlepšili životní podmínky v současných masivních táborech v Turecku, Jordánsku, Libanonu apod., jak ostatně požaduje nejnovější usnesení ÚVV ČSSD? Po válce by se mohli vrátit zpět obnovovat svou zničenou zemi.

To je jediná možnost, ale chabá, pokud je migrační vlna organizovaná. A já se domnívám, že je.

Válku v Sýrii lze vyřešit masivní intervencí států Evropy za půl roku. Vojensky je to reálné, ekonomicky je to nejlevnější varianta. Stejně tak v Libyi. Ale bude to znamenat omluvu Rusku a vytvoření politické i vojenské koalice s Putinem, znovuinstalování Asada, obnovení sekulárního státu a funkčních ruských základen v Sýrii, omluvu Asadovi za naši politickou blbost, vyhoštění amerických vyslanců z celé Evropy a postřílení desítek tisíců muslimských bratrů a dalších radikálů od Sýrie až po Egypt. Chcete to? Mně by se to líbilo. Nastolilo by to úplně jiný pořádek v Evropě i v Maghrebu. Mimochodem – stabilní a udržitelný.

Podívejme se podrobněji na mezinárodní úmluvy o přijímání uprchlíků. K čemu nás podle vašeho úsudku skutečně zavazují? Michal Hašek začal mluvit o nutnosti jejich revize.

Ta je samozřejmě nutná. Nebo je nutné vypovězení některých mezinárodních smluv.

Je podle vás možné vyložit je tak rigidně, že nárok na azyl bude mít jen účastník válečného konfliktu, a nikoliv někdo, kdo žije v Africe v hladu a pod útlakem?

Ještě rigidněji. Nárok nebude mít nikdo. Možnost není nárok. Možnost být přijat jako azylant budou mít žena či dítě do 15 let na dobu pět let ze zemí, kde probíhá jiná válka než občanská. Muži pouze po závazku povinné veřejně prospěšné práce v pracovních táborech za minimální mzdu, ze které se budou odečítat náklady na stravu a ubytování. Jinými slovy za stravu a byt v režimu stanného práva. Ano, zachrání si holý život. Ano, odpracují si ho. Tvrdě. Nic víc. Nebudou mít žádná občanská či politická práva, nesmí jakkoliv zatěžovat státní správu. Při sebemenším problému armádní či policejní zásah, vyhoštění a okamžitá deportace.

Pokud se (organizace či jednotlivec) bude chtít postarat o „svého“ uprchlíka, musí mu koupit byt odpovídající velikosti a hygienických nároků na bydlení, předem složit na jeho jméno na vázaný účet částku odpovídající průměrným životním nákladům na dobu pěti let a zajistit mu práci. Pak se lze bavit o integraci takového člověka. Jinak ne.

A co se podle vás stane například Maďarsku, pokud bude uprchlíky prostě odhánět? Bude ho někdo mezinárodně žalovat či trestat?
Ale jděte… Všichni tiše poděkují.

Čili... Co z těchto platných úmluv vyvozujete vy?

Že úmluva není zákon. A že ji lze kdykoliv vypovědět.

A scénář, který jsme probírali – převézt syrské uprchlíky do táborů mimo EU a tam o ně pečovat – by byl v souladu s úmluvami?

Převézt syrské či jiné uprchlíky do táborů mimo EU znamená anexi cizích území násilím. Nebo snad vlády oněch území „mimo EU“ budou nadšené a ochotné? Takže invaze a okupace…

Západní státníci hrozí pěstí na Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, že nechtějí uprchlíky přijímat a zdráhají se přijmout trvalý systém jejich přerozdělení. Veřejné mínění u nás i v dalších a zmíněných zemích však drží. Padly výzvy o omezení dotací EU. Padají slova o tom, že pokud uprchlíky nepřijmeme, patříme na Východ, ne na civilizovaný Západ, který ctí hodnoty. Mluví se o rozkolu mezi východem a západem EU.

No, to je docela reálné. Po výzvách o omezení dotací může následovat výzva k vystoupení z EU a vytvoření jiného spolku – Unie středoevropských států v území států Visegrádu. S tím, že toto území už nebude pro západoevropské země bezcelní prostor. A na slova o tom, že pokud uprchlíky nepřijmeme, patříme na Východ, může následovat realizace – přistoupení této Unie středoevropských států k Eurasijské hospodářské unii a SNS. Proč ne. Zevnitř viděno, bude to prašť jako uhoď. Zvenčí viděno, bude to zmenšení EU a konec východního partnerství, bude to návrat k hranicím Varšavské smlouvy.

„Civilizovaný“ Západ ctí hodnoty čeho? Pouze zisku. Za jakoukoliv cenu. Německo spolu s Bruselem ožebračilo Řecko a po hodnotách se neptalo. Válku na Balkáně způsobilo také Německo. Britská i německá tajná služba a jejich neziskové organizace se podílely spolu s dalšími na mejdanu na Majdanu a rozpoutání války na Ukrajině. Tak o jakých hodnotách to mluvíte?

Mluví se o odstranění Schengenu. Merkelová pravila, že nepomůžeme-li uprchlíkům, je to konec občanských práv v EU. A straší se i rozpadem EU.


Ale no tak jo. Uvidíme, kdo prodělá víc. Britové stejně chtějí z EU pryč. Jak dlouho EU přežije v momentě, kdy se začne vystupovat?

Jakých geopolitických důsledků vztahů mezi starými a novými zeměmi EU se dožijeme?

Bude záležet na inteligenci vlád a sledování přínosů a ztrát z obou variant vývoje. Jak z té západní, která se musí na východě zastavit, tak té východní verze vývoje.

Česká veřejnost zde imigranty usídlovat nechce. Miloš Zeman stojí na její straně. Jak hodnotit pozice a činy Bohuslava Sobotky, Milana Chovance a Andreje Babiše?

Babiš se chová tak, aby byl příštím premiérem. A nejspíš bude… Zemana volili přímo lidé. Nemá potřebu stát na jiné straně. Chovanec se chová jako člen vlády, jinak ani nemůže. Nicméně akcentuje bezpečnostní kritérium jako podstatné – není to žádný sluníčkář. Sobotka, kdyby našel odvahu vykopnout své zahraničněpolitické poradce, mohl by být po Zemanovi druhým nejlepším premiérem. Protože domácí politiku a správu státu umí – a možná lépe než Zeman, a určitě lépe než jeho předchůdci. Ovšem jeden Zaorálek a jeden Dienstbier mu dokážou prohrát příští volby. Což je škoda.

Rovněž zde máme sortu intelektuálů a vědců, kteří se jali kárat národ...

No… Myslím, že příprava rozpočtu pro rok 2016 na kulturu, školství a vědu dozná značných škrtů. Aby zbylo na ty imigranty… Filozofové se budou muset uskromnit.

A samozřejmě máme tady česká média, například ta veřejnoprávní, která čelí tlaku proimigračních organizací, že musejí „vzdělávat“ národ, vést ho k toleranci a nechat mluvit jen experty, ne „šiřitele nenávisti“, byť jejich postoje sdílí většina populace.

Etický kodex médií veřejné služby opravdu a zcela správně říká, že vyvolávání nenávisti z náboženských, etnických, národnostních či kulturních důvodů je nepřijatelné. Šíření takových názorů kodex i zákon médiím veřejné služby zakazují. Tolik k omezené účasti pana Konvičky, paní Volfové, pana Bartoše a jiných radikálních antiislamistů. Ano, oni jsou „šiřitelé protiislámské nenávisti“. Buď jsou to hlupáci, nebo je platí izraelská rozvědka, zděšená z budoucího vlivu islámu v EU pro případ hlasování o legitimitě palestinského státu.

Myslím, že české proimigrační organizace nejsou schopny vyvolávat na média veřejné služby žádný tlak. Ten pocit ale může být, pokud nikdo jiný než pár neziskových organizací placených a úkolovaných z USA, Británie, Německa, Norska či Bruselu není ochoten hájit proimigrační pozice. Stejně jako protiimigrační pozice není ochoten veřejně obhajovat nikdo jiný než tupá Volfová či histriónský Konvička. Čili poukazováním na náboženský radikalismus naprosto minoritní části muslimů – saláfistů či wahhábistů. To je stejná blbost, jako kdybyste chtěli podle názorů členů Institutu Svatého Josefa nebo podle italských misionářů v jižní Africe soudit všechny české katolíky. Včetně Volfové.

Prozatím se v médiích potkávají extrémy na obou stranách. Vyváženě. Moje sympatie nemá ani jedna strana. Já jsem politickou obojakostí zhnusený a cynický ateistický realista. Zdůrazňovat islámský aspekt je kontraproduktivní, protože výsledkem jsou hysterie a náboženská nenávist. Zdůrazňovat křesťanskou lásku či osvícený humanismus s otevřenou náručí je stejná blbost narážející na limity ekonomiky.

Experti na vojenský, zpravodajský či bezpečnostní aspekt této vlny imigrace veřejně mlčí. Mají určitě nakázáno mlčet – z logických důvodů. Podle slov policejního prezidenta vím, že policie má uplatnitelnou rezervu 600 mužů, podle ministra obrany má armáda rezervy 2600 mužů. Ne 26 tisíc ani 260 tisíc. Dva tisíce šest set. Včetně týlového zabezpečení… Což je bezpečnostní tragédie.

Pokud je současná vlna uměle vyvolaná, placená a logisticky zajišťovaná s náboženským či politickým cílem, je součástí opotřebovávací ekonomické fáze budoucí války, která bude konfliktem nízké intenzity, mnohdy etnickou či náboženskou guerillovou válkou. Cílem je v tom případě nepozorovaný přesun vlastních vojáků na budoucí bojiště, oslabení protivníka předem a způsobení demoralizace civilního obyvatelstva, následované politickými nepokoji. Prostě násilnými, více méně sociálními nepokoji. Za své pak vezmou všechny kecy o humanitě produkované současnými politiky EU.

Pokud jde skutečně o spontánní migraci, pak neschopnost zemí Evropy zorganizovat bleskově asimilační program včetně sociálních služeb, ubytování a ekonomické integrace cizinců vytvoří bezpečnostně výbušnou situaci, známou například z Marseille. A ukážou na limity evropské demokracie humanity, vnucované násilím jiným jako vzor.

Být generálem vojensky poražené libyjské či irácké armády s poslední miliardou dolarů zlatých rezerv kdesi v pouštním skladu, hodnotím tuto fázi pokračující partyzánské války jako neuvěřitelně úspěšnou. Zbavit se vlastní sociální zátěže exportem chudáků jako vojáků beze zbraní na území protivníka je fór v dějinách válek dosud neznámý. Kombinace geniální kulturní analýzy cílového území protivníka a skvělé ofenzivní zpravodajské práce. Vojáci ani nevědí, čí jsou. Byli zmanipulováni k cestě do ráje. Někdo jim pomohl zaplatit náklaďák. Někdo jim sehnal člun a zaplatil Chárona. Jdou, a nevědí kam. Bojovat budou sami za sebe, až když jim nic jiného nezbude.
Akce nepotřebuje velení, probíhá sama podle scénáře, jehož logika je neprůstřelná. Dopravu si tito žebráčtí žoldáci mnohdy platí i sami… A jsou ochotni snášet riziko utopení a žold nechtějí. Náklady operace jsou menší než pořizování hromady tanků či tisíců kalašnikovů.

Výsledek? Protivník je zmaten, dezorientován, doteď neodhalil logiku operace ani totožnost útočníka. A jeho infrastruktura je přitom ohrožená či napadená do hloubky území. Dosud bez jediného výstřelu. Nepokoje jsou na spadnutí. Obyvatelstvo protivníka je už teď rozdělené, demoralizované, a nakonec bude pracovat ve prospěch útočníka a bude samo oslabovat či likvidovat systém vlastní vlády a státní správy. To je situace, ze které nemohou být naši experti na vojenský, zpravodajský či bezpečnostní aspekt této vlny imigrace nadšení. A už vůbec nebudou chtít přiznat, že evropské rozvědky nechaly své vlády padnout do takto jednoduché pasti, ze které není východisko, protože základní migrační politika EU byla a stále zůstává politicky hloupá. Už vůbec nemohou přiznat, že evropská média naivně skočila na lep cizí propagandě a vytvářejí vlnou humanitární hysterie nátlakovou lobby na své vlády.

Hygienici a lékaři sice nechtějí vyvolávat hysterii, ale byli už nuceni přiznat rizika šíření tropických chorob či pro nás exotických variant normálních chorob, vůči kterým je náš imunitní systém méně odolný. Přiznání ztěžuje zapírání. Ojedinělá varování v nemocnicích to potvrzují. I když hygienici prozatím spíše uklidňují, než aby varovali. Musejí ovšem přiznat daleko nižší standardy hygieny velké části migrantů, které tvoří riziko ne nepodobné romským ghettům či bezdomoveckým tábořištím – švábi, vši, svrab, kožní a pohlavní choroby, tuberkulóza. Ale může to být i horší. Zvlášť, pokud se budou migrantům tvořit ghetta s minimálními sociálními standardy namísto rozptýleného standardního ubytování, které je ovšem desetkrát dražší. Prevalence AIDS je v některých afrických státech neuvěřitelná – až 23 % podle WHO. Současný pojišťovnami průběžně hrazený systém bez válečných rezerv není schopen bez masivní státní subvence ani předzásobení evropských nemocnic zdravotnickým materiálem, o rezervách lidských ani nemluvě, tuto situaci ustát. Při náhlé epidemii nejsou lékaři ani personál. V případě rozptýlení jakékoliv choroby v táborech bude následovat epidemie a odpovědnost za mrtvé před zraky světa padne na Evropu. Silnější preventivní hygienická opatření by ovšem vyvolala epidemii jinou – epidemii hysterie… Opět jeden cenný aspekt možného útoku v asymetrické válce o nízké intenzitě. Kombinace sociálně psychologického a omezeného bakteriologického útoku…

To tedy...


No nekoukejte na mě jako na blázna, tak to klidně může být. Jestli to tak je, neví nikdo z nás. Ale možný scénář to je. Kolik ampulí kultur potřebujete k vyvolání lokální epidemie při jejich rozlití do vodního toku či rozprášení v táboře hloupým sprejem? Ale pokud podle teze Artura Conana Doyla vyloučíme všechny nepravděpodobné varianty, tak ta, která zbude, je pravdivá. I kdyby se tvářila zpočátku jako šílená. A já netuším, proč je uprchlíků tak náhle tak velké množství. Vy ano?

Nakonec prognóza. Jak bude v důsledku toho, co se děje a bude dít s masovou imigrací, poznamenána Evropa? Institucionálně, ideově, politicko-spektrálně... Komu ze současných debatérů bude dáno za pravdu a kdo bude zklamaně plakat?
Jediní, kteří mohou cítit k migrantům vřelé sympatie, jsou dodavatelé stanů, polních lůžek, obytných kontejnerů, plastových talířů či stavitelé sociálního bydlení. Výrobci levné obuvi a pracovního oblečení. Výrobci střeliva do ručních zbraní. Ti všichni nejspíš budou mít v nějaké fázi této operace konjunkturu.

Podle mého názoru bude přetrvávat rozpor mezi naším špatným svědomím z pohledu na ubožáky provázeným ochotou pomoci (stejně jako během povodní) a cynickým realismem, který říká, že čím víc pomůžete, tím více migrantů zjistí, že je výhodné přijet. Mobilním telefonem pozvou známé. V Africe jich jsou desítky, možná i stovky milionů. Všem dát evropský sociální standard není možné. Čili někdy stejně ta humanita skončí. Ať chcete, nebo ne.

Evropské kecy o nutnosti vývozu demokracie a kvalitách vlastní kultury přijdou o pel nevinnosti. Budou konfrontovány s realitou stejně jako levicové ideje o rovnostářství a proletářském internacionalismu. Nikdo kromě bezdomovců, městské chudiny a squatterů nebude chtít být proletářem na stejné životní úrovni jako běženci. Všichni malorolníci budou strážit své slepice a záhonky s brokovnicí. Obyvatelé měst se ozbrojí také a nebudou váhat zbraň za tichého souhlasného mlčení spoluobčanů použít. Armáda i policie budou bezmocné, zvládnou pouze mrtvoly z ulic svážet do márnic. Některé části měst se oplotí a bude je hlídat soukromá ochranka. Něco podobného se už stalo – v Argentině.

Občanství země EU buď cenu získá – a tou bude rozdíl ekonomických, zdravotních a sociálních výhod občana oproti běžencům – anebo brutálně ztratí na ceně v případě, že budeme chtít dostát svým morálním předsevzetím z mezinárodních smluv. V tu chvíli se bohatí budou stěhovat do méně „demokratických“ zemí. I s majetkem. Vládnout bude nejspíše racionální autoritativní pravice – protože v určitou chvíli se k moci přihlásí armáda, která to současné sluníčkářské blouznění ukončí. Ovšem nebude to liberální pravice volného trhu, ale konzervativní pravice válečné ekonomiky. Nebudou to hysteričtí hlupáci Konvička či Okamura, ale postarší, dnes ještě anonymní plukovník, sedící někde v kanceláři či v učebně vojenské akademie. Kněží se jako vždy pokřižují a budou se modlit, ale hlásat lásku k bližnímu na ztemnělé ulice nepůjdou. Takže elektrický obušek, pistole a bedna nábojů bude patřit k běžné výbavě středostavovské domácnosti. Army shopy zažijí konjunkturu.

Prognóza je to lehce postapokalyptická, ale jeďte se podívat do Calais, do jižní Itálie či na řecké ostrovy. Uvidíte současnými institucemi nezvládnutou realitu na vlastní oči. Média vám ji ukážou pouze v náznaku. Třeba jako přílivem vyplavenou mrtvolku dítěte, jehož otec nechtěl bojovat za svou vlast a místo toho si chtěl pořídit v Evropě nové zuby. Tak to je. A je nesmyslné před tím zavírat oči.



Vulgární nadávky prezidentovi, jeho voličům - a souvislosti

$
0
0
Luděk Prokop
7. 9. 2015
Kdysi jsme přivykli na vybrané, decentní vyjadřování známých umělců, zástupců naši kulturní fronty, která se mohla loajalitou k socialismu a loajalitou k někdejším představitelům státu, přímo přetrhnout. V uctivém předklonu, s dokonale hranou, nebo i skutečnou oddaností k režimu, k národu i k našemu státu a neméně k jeho představitelům. 


Přispívali, seč mohli k výchově mladé generace, při výchově mládežek úctě k našemu státu i ke státnímu zřízení a ke státním představitelům. Lze dokladovat z dobových dokumentů, komentářů i filmových záběrů, že tak činili poctivě a svědomitě. Mládež si o tom myslela své, nicméně k výsostnému pohrdání ke státním symbolům a ke státním funkcím, včetně jejich představitelů, rozhodně vedena nebyla, právě naopak.Takže něco z té úcty ke státním symbolům i ke státu - v nás, málo platné -něco zůstalo.

Slaboduché sprosté vulgarismy, vedené v současné době úpěnlivou snahou vyvolat a dát hrdinsky najevo pohrdání k zastupitelům nejvyšších státních funkcí, k prezidentovi, potažmo ke státním symbolům a ke státu jako takovému, bývalo něco absolutně nepředstavitelného a nemyslitelného. Byla totiž doba nesvobody, doba preferující pozitivní hodnoty před hodnotami negativními. ÚCTA. Úcta k práci v první řadě, úcta ke státu a nejen k jeho představitelům. Ale i úcta k reprezentantům umělecké fronty, včetně úcty k tehdejším celebritám a k samotnému národu -jasně dominovala. Žádné bulvární,vrcholně neslušné šťourání do ryzího soukromí celebrit, se zveřejňováním převážně značně negativních záležitostí, například nemocí, nebo ryze a niterně soukromých epizodek, to vše, svévolně doplňované různorodými fabulacemi, jedno zda pravdivými či zcela vymyšlenými, k vyvolání negace a znechucení veřejnosti. Nic takového. Jako dnes, v době takřka každodenního,zcela běžného zveřejňování jakýchkoli negací, ve svérázném pojetí svobody slova i s jejím nevkusem hraničícím se zvráceností. Tehdejší cenzura propouštějící (rovněž s nevkusem, nikoli však takhle zvráceným), cenzura propouštějící především pozitiva, ty dnešní hnusárny svobody slova, nedovolila ani náhodou.

A tak nám nezbývá, než při značném sebezapření vnímat a přijímat všechny ty výše zmiňované negace a obrnit se proti nim. Protože i když do bulváru nevložíme ani 1 Kč, stejně na nás, v úzkém propojení s neméně nevkusným a prolhaným mainstreamem, zaútočí přes normální, obyčejnou lidskou zvědavost, na internetu.

A tak se dostávám k výrokům reprezentantů umělecké, „kulturní“ fronty, z řad režisérů, usilujících o dotace na jejich umělecké projekty. Možná by se uchytili u zmiňovaného bulváru, charakterově na to mají, zdali i slovní zásobou, při omezeném výběru stupidně opakovaných urážek typu: prase, prase, prase, nebo také hovado - namířenými na prezidenta našeho státu, je otázkou. Není jim to samozřejmě zapotřebí, sponzoři podobného charakteru a ražení, se nepochybně pro takové režiséry vždy najdou.

A protože jsem z generace, výchovou vedenou v podstatě směrem k pozitivům, nikoli naopak -čili k úctě, nikoli k neúctě a k pohrdání, ke slušnosti, nikoli ke sprostotě a vulgaritě, dovoluji si, režisérůmBřetislavu Rychlíkovi a tomu druhému, (Hřebejkovi, či tak nějak, prostě tomu s těmi hnědými a rudými prasaty namířenými k nám, co jsme volili Miloše Zemana), dovoluji si vám poradit.Myslím to s vámi dobře chlapci. Fakt.

Může být, že v daný čas, kdy získáváte sponzory naplněné nenávistí k našemu prezidentovi. Pokuste (je-li to ve vašich možnostech) - zamyslet se, zda by to nešlo nějak inteligentněji, než tím, že pro krátkodobý efekt,co nejhrubějiurazíte prezidenta (o čemžpochybuji, protože ten vás, na rozdíl od vašich sponzorů a nás ostatních, ani nezaznamená), nicméně dík tomu pozurážíte polovinu národa trapně vulgárními, slabomyslnými výlevy. Kontrolní otázka - je to fakt pro vaše sponzory až tolik potřebné?

Nemluvte o hnědých a rudých prasatech, nemůžete předvídat, zda nemůže přijít moment, kdy vás to bude setsakra mrzet, kdy na nějaké prosení, plakání a odvolávání již nebude pozdě.

Zdržte se výroků o totálně ostudném, selhávajícím myšlení většiny Čechů, je to neprozíravé již z toho důvodu, že mnohé skutečnosti přesvědčují o tom, že právě opak je pravdou. Na rozdíl od myšlení vašeho, které předvádíte v celé jeho kráse.

Je hloupé lhát o věcech, které lze snadno ověřit, proto je lépe se toho vyvarovat. „Básnit“ o chovánívoličské obce Karla Schwarzenberga, o tom, že se vyjadřuje a jedná sociálně a humánně citlivě a slušně a skvěle, není ten nejlepší nápad. A sice již proto, že vulgaritami a sprostotami v diskuzích pod články a na sociálních sítích, evidentně a nedostižně předčí a jednoznačně překonávají naší obec, obec voličů Miloše Zemana. Neméně jako vaše urážky prezidenta, jeho voličů, potažmo urážky našeho státu, (což lze po instalování Miloše Zemana do funkce prezidenta státu, považovat za bernou minci), jsou stejně nedostižné - a sice při porovnání chování k hlavě kteréhokoli státu, v celém tom slavném demokratickém prolhaném západním světě.

Závěrem již jen k té protiimigrační iniciativě Václava Klause, která přiměla Břetislava sepsat hodnotící komentář, v němž nazval našeho prezidenta hovadem. Hovadem je člověk, nazývající bombardování s nespočtem zabitých a zmrzačených dětských obětí, bombardováním humanitárním. Myslete si o tom, co chcete. Třeba i to, co řekla slavná Albrightová, že ty oběti za to stály. (Zařadíte se do té správné společnosti).

Iniciativa Václava Klause není vedena proti občanům našeho státu, státu neslušně a vulgárně uráženého skvělou voličskou obcíKarla Schwarzenberga. Naopak. Je vedena prozíravostí, co se věcí příštích týče. A ve světle podvodů a lhaní, například kolem cynicky - až neuvěřitelně cynicky - masově vedené kampaně kolem utonulého tříletého chlapce, z rodiny žijící od roku 2112 v Turecku, z rodiny jejíž hlava (otec hocha) rozhodl a zavelel k cestě přes moře, vzdor výhradám, že matka ani děti neumějí plavat.

Nejen vzhledem k takovým informacím, nelze brát na lehkou váhu slova, která vyřkl muftí Shahid Mehdi, že ženy bez burky, nebo hidžábu, si o znásilnění v podstatě říkají, nebo výzvy muslimů od britského imáma Anjem Choudary, aby používali peníze ze sociálních dávek na džihád, což nikomu, ani známému umělci Břetislavu Rychlíkovi, ani téjeho - sociálně a humánně citlivě a slušně, skvěle se chovající voličské obci Karla Schwarzenberga- zjevně nevadí. Ve světle, souvislostí s uvedenými informacemi, se jeví iniciativa Václava Klause, stejně jako jeho někdejší postoje k humanitárnímu bombarďákovi, jako racionálníi přínosné. Je-li to tak nemožné přemýšlet, zásluhou humanitární demagogie, nám pasírované do myšlení a zamyslet se nad danými skutečnostmi, budiž. Naše volba, náš osud.

Postavit se všem těm svinstvům, to má smysl... Spojte síly a táhněte za jeden provaz!

$
0
0
Nela Lisková
7.9.2015   Rukojmí
V poslední době se vyrojila spousta politických stran, hnutí a seskupení. Nic proti tomu, že je někdo aktivní a chce se podílet na politickém dění v naši zemi, nicméně mě znepokojuje nebo přesněji vůbec se mi nelíbí to, jakým způsobem ona politická seskupení fungují, jak jsou mezi sebou navzájem rozhádaní a neschopni konstruktivně pracovat na tom samém společně.
Toto vše mě přivádí k otázce, proč to tak je a za jakým účelem se politicky angažují? Máme tady stávající strany, na které si každý z nás již nějaký názor vytvořil, ale "nováčci" pasující se do role zachránců naší země mě osobně svým přístupem zklamali.

V posledních měsících se konala a bude konat řada protestních shromáždění proti imigrantům, islámu a postoji naši vlády k této problematice. Tak, když nám ti Okamurové, Bartošové, Machové, Janečkové a další hlásají, jak je vše špatně, jak šílená je imigrační politika, jaké problémy představují cikáni, vyděračtí exekutoři a že musíme vystoupit z EU a NATO, zbavit se nadvlády, aktuálně vlády USA v naši zemi, což všichni dobře víme i bez nich, tak proč ve skutečnosti nečiní nic proto, aby tato shromáždění, na která přijedou napříč naši krásnou vlasti všichni slušní lidé s nadějí, že svou přítomností podpoří snahu něco změnit k lepšímu měla smysl a stala se masovými?!

Proč mají shromáždění odděleně a každý si v této pro nás všechny tak závažné situaci hrabe na svém písečku? Proč nejsou schopni alespoň jednou hodit za hlavu svá ega a touhu po korytech a nespojí se v jeden silný, kompaktní celek ? Pak by na shromážděních nebylo pár stovek lidí, ale tisíce, možná desetitisíce. Na mě osobně to nepůsobí dobře a zkrátka jim nevěřím a věřte, že to, že se s mnohými znám osobně a měla jsem možnost je poznat jak po lidské, tak profesní stránce v mém názoru nehraje roli.

Toto je o něčem jiném. Je to o tom, že nám všem jde o krk a jim o koryta. Protože kdyby ne a mysleli to s námi tak dobře, jak hlásají, sjednotili by se v boji proti imigraci, naši zaprodané vládě a Bruselu a pak by nebylo výsledkem plácnutí do vody, ale tsunami. A takovou tsunami přesně potřebujeme, aby konečně naše vláda, která už dávno není naše a nikdy nebyla, jen to nebylo tak zřetelné, zpozorněla a došlo ji, že se něco děje a
že už toho máme opravdu dost ! Ale v případě, že se nějaké akce zúčastní pár stovek lidí, to nevypadá zrovna přesvědčivě. Takže to jen posiluje jejich pozice, protože sami vidí, že my, jako národ nejsme ničeho schopni,nemáme na to prostě energii.

Já osobně zastávám názor, že nepotřebujeme slabé polické strany, ale silné a schopné osobnosti, protože náš národ na to, aby se sjednotil a došlo ke změnám má.Toto byl jeden z důvodů, proč jsem opustila SPD. Pasují se do role dobrodinců a zachránců a jen se vezou na vlně imigrační politiky a snaží se si na ni postavit karieru a to není nic pro mě. Jak lživě uvádí pan Okamura, neprošla jsem třemi politickými stranami, byla jsem necelý rok členkou ostravské ČSSD, ale po zjištění, jaké mafiánské poměry v ni panují jsem se rozhodla sama odejít. Ano, kandidovala jsem v komunálních volbách na primátorku Ostravy, ale jako nezávislá - nestraník, abych poukázala na nehorázné mafiánské praktiky v ČSSD.

Pokud se jedná o můj odchod z SPD, tak k tomuto kroku jsem se rozhodla taky proto, že zásadně nesouhlasím s alibistickým prohlášením Radima Fialy, že se situace na východě Ukrajiny musí řešit u mírového stolu. Jak se může touto cestou něco vyřešit, když Porošenko od začátku nedodržuje Minské dohody. Dalším důvodem mého odchodu z SPD byla skutečnost, že po mě bylo vedením SPD vyžadováno sponzorování všech aktivit pana Okamury v Moravskoslezském kraji a to jsem odmítla. Ostatně toto pan Okamura již za trvání Úsvitu rovněž vyžadoval po obyčejných lidech, kterým dodnes dluží...

Já pracuji na jiném principu, mám ráda hmatatelné výsledky, například se aktuálně snažím lidem na východě Ukrajiny, konkrétně v Doněcko-Luhanské oblasti zajistit humanitární pomoc. V médiích bylo mnohokrát uvedeno, že pomáhám separatistům. Je už směšné, jak jsou dnes pojmenovávány ženy, děti, babičky a vůbec vlastenci, kterým jde o svobodu jejich země. V tom případě jsem separatista i já a věřím, že i 80% našeho národa, kterému vlastenectví a národní hodnoty nejsou cizí.

Nic po nikom nechci a veškeré své politické aktivity si hradím pouze ze svých prostředků. Nabídla jsem celý svůj primátorský plat na smysluplné projekty , protože do politiky mají vstupovat lidé z prestižních důvodů a vážit si důvěry v ně vložené voliči a ne proto, aby páchali kriminální činnost a rozkrádali majetek nás všech. Vím, že se dnes na morálku moc nehraje a budu ve svém "boji" osamělá, nicméně mě ten pocit, že nikoho neokrádám, ale pomáhám dostatečně uspokojuje a nehodlám na svém přístupu ani v budoucnu nic měnit.

Stavím se proti fašismu, který podporuje jak naše vláda, tak celá EU včetně "našeho" europoslance Štětiny, který se nestydí ho propagovat a podporovat a fotí se s hošany potetovanými hákovými kříži vedle nacistické vlajky. To je výsměch a plivnutí do tváře všem obětem 2.světové války a neomluvitelná nehoráznost ! Nemluvě o tom, že je propagace a podpora fašismu právně postižitelná, pokud se ovšem někteří neschovávají za poslaneckou imunitu, to se to pak hajluje !

Postavit se všem těm svinstvům, která na nás EU páchá a snažit se jim čelit a zabraňovat dalším, to má být náplní práce politiků a toto dává smysl.

Ovšem přesně od toho se jak stávající, tak nově vzniklá politická seskupení distancují a bojí se vyjádřit k těmto tématům, protože sami neví, jak to celé dopadne a co kdyby jim to náhodou v budoucnu uškodilo k cestě ke korytům !

Já očekávám a chovám se podle toho, že se nebudou jen prezentovat v těch nám všem zřejmých otázkách, ale nebudou se bát, stejně jako pan prezident prásknout do stolu a vyjádří se jasně v jakýchkoli otázkách. Ale pro ně je jednodušší prezentovat jen ta "bezpečná" témata" a v jistých otázkách raději pomlčet. Chovají se jak poslušní mopsíci EU a USA a to opravdu naši zem nezachrání.

Takže vy, kteří se aktuálně angažujete a snažíte se nás přesvědčit o tom, jak to s námi myslíte dobře, chyťte se laskavě za nos, vzpamatujte se, vykašlete se na různé vaše "žabomyší války", uraženou ješitnost a podobně a spojte síly a táhněte za jeden provaz.

Toto je jediná možná cesta ke změně!

Bílek to prostřednictvím Karla Dolejšího vytmavil vlkovi ...

$
0
0
- vlk -
7. 9. 2015 Kosa zostračili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Kosu lze číst nejen přímo na jejím WP webu, ale má také facebokovou stránku. Kterou navštěvuji jen zřídka. Nestíhám. nicméně sem tam na ni juknu. Jako se mi to stalo naposled včera. Asi po týdnu. A koukám, že jakýsi Tomáš Bílek reagoval poznámkou na článek

Uprchlíci XI. – absurdity! Velké i malé.

Komentář, o který P.T. kosíře nehodlám rozhodně ochudit!

Tomáš Bílek:
Myslím, že tato replika Karla Dolejšího z BL by byla vhodná příležitost k vyzkoušení, jestli si čecháčkovští náckové a rusofilní postkomunisté (kompilace obojího je esenciálně přítomna v osobě provozovatele webu Kosa Nostra a jeho skalních pochlebovačů) dokážou bez EU a obecně Západu udržet alespoň holé přežívaní v bídě někde na ekonomické úrovni Ruska či Albánie, a jestli zavření hranic a ekonomická IZOLACE (základ mírové a nenásilné pozice EU, která proti nikomu nebude válčit předpotopní výbavou – zbraněmi – ale navýsost účinnější zbraní hodnou 21.století. Kapitálem, investicemi, průmyslovými technologiemi a embargem na výměně toho všeho, co si samotné Česko neumělo a nikdy umět nebude vyrobit samo. A i kdyby umělo, po odchodu 30% vyšší třídy a vyšší střední trídy, stojící dnes na pozici „sluničkářů, pravdoláskařů a Kchárlovců – pak si postkomuniským důchodcům ala Vlk nezbude nic jiného než si vzpomenout jak se vaří polívka ze sekyrky ovšem bez uzeného – po vzoru šašliku bez masa za dob stalinových hladomorů

Uzavřete hranice. Nepouštějte Čechy do Evropy


Většina spoluobčanů si přeje uzavřít hranice a podstatná část z nich by uprchlíkům bez ohledu na jejich situaci vůbec nepomáhala, ukázal průzkum agentury Focus ZDE.
To zní jasně. Namísto relativně malé částky vynakládané na monitoring cestování žadatelů o azyl přes české území je třeba vydat miliardy na hraniční kontroly, celnice, ostrahu zelené hranice. Zavřít hranici a zamezit volnému pohybu zboží a osob přes ni. Ti, kdo pracují v zahraničí a zatím ještě neodešli natrvalo, se budou muset rozhodnout, zda fakt, že se kdysi narodili na území obývaném zakomplexovaným xenofobním nárůdkem neschopným ustát průjezd stovek běženců z krizových oblastí, nárůdkem plným zášti a ne mocným už ani obyčejného soucitu, má do budoucna ničit jejich život. Náklady firem podnikajících v české kotlině se administrativně zvednou a některé po provedení účetních analýz zvednou též kotvy, jako to po zvolení Miloše Zemana prezidentem udělali němečtí majitelé médií. Řada subjektů už o tom uvažuje dávno, kvůli masivní korupci na všech úrovních a trvalému neúspěchu protikorupčních kampaní.
Uzavření hranice nezvedne jen náklady z eráru. Vzniknou vícenáklady importérům, ale i exportérům. Česká republika je aktuálně malou otevřenou ekonomikou vystavenou výrazné cenové konkurenci, protože jen málo z toho, co ještě produkuje, nelze za pár měsíců začít vyrábět někde úplně jinde. Když se tedy cena exportu zvýší, zahraniční odběratelé se začnou poohlížet u sousedů. Zapomeňte na strašení dopady sankcí proti Rusku. Jestli chcete opravdovou krizi, uzavřete hranice. A pak to sveďte na zlý Brusel.
Ale ano, udělejte to a buďte důslední. Odmítněte miliardy z evropských strukturálních fondů, výměnné programy mezinárodních univerzit, zakažte dlouhodobé pracovní pobyty v zahraničí, při nichž se občané bratříčkují s cizáky.
Zadrátujte hranice, nepouštějte Čechy do Evropy. Je tam průvan, žijí tam „barevní“ a mohamedáni, pěstuje se buržoazní kosmopolitismus. Nechejte Čechům jejich národní smrádek a originální Gemütlichkeit. Dovolte jim vrátit se k protektorátní tradici sledovacího státu tvořivě rozvinuté komunistickým režimem. Všechno pod kontrolou, úředně zaevidováno, aby nikdo nevyčníval. Přes hranice smějí létat jen ptáci řádně kroužkovaní.
Když si člověk něco doopravdy a intenzívně přeje, zpravidla se mu to nakonec splní.
– See more at: http://www.blisty.cz/art/78770.html#sthash.XbPAIvvf.dpuf

Uznejte, že tohle jsem sem dát musel! O tohle jsem vás nemohl připravit. Takže jsem neodpovídal na Fceboku pod tímhle oduševnělým komentem, ale zvolil jsem formu, kdy si to vedle pana Bílka, přečtou všichni, kdo budou mít zájem. A možná i Karel Dolejší. Neudělal by špatně. Protože když naprosto triviální neznalost merita věci osvědčí v polosoukromém komentáři na faceboku jakýsi Bílek, je to pitoreskní legrácka. Ovšem když se téhož, navíc v rozvinuté poloze, dopustí redaktor Britských listů, je to na pováženou, zejména když lze odůvodněně předpokládat, že ty základní fakta přeci jen zná. Respektive tím spíše. Jak pro vydavatele BL, tak i pro čtenáře BL.

Navíc dnes, kouzlem nechtěného, – vychází na Kose další dva příspěvky týkající se výhradně Schengenu. Ten první konkrétně jeho pravidel od jiného kosířského autora – Pepy Slámy. Aby pan Bílek nebo případně Karel Dolejší netápali, mohou si své obzory rozšířit pokud jej otevřou. Má jednoduchý a snadno identifikovatelný název

Schengen.

Ten druhý je odhad budoucnosti Schengenu. Ten je z dílny mimořádně renomovaného analytického týmu Stratforu a má titulek


Evropa přehodnocuje Schengenskou smlouvu

Vřele jim oba velmi doporučuji, protože se tam dozví docela dost informací, které jim doposud zůstaly zcela utajeny nebo je nevzali na vědomí. Respektive - v případě Karla Dolejše před nimi nebudou moci utéci a sotva dál z důvěřivých dušiček bude moci dělat idioty. Nedodám tradiční adjektivum užitečné, protože žádný užitek nejsem schopen, v tom jeho doslova oblbování, nalézt.

Nicméně, než se tak stane předešlu pár věcí. Nejdříve pro pana Bílka.

Vaše reakce na facebooku Kosy byla, s největší pravděpodobností, vybuzena zřejmě tímto odstavečkem v Uprhclících XI.

A tlak nepůjde jen přes peníze! Bude vyhrožováno i zrušením Schengenského prostoru! Soudím, že pokud Schengen funguje, respektive – nefunguje, tak jak vidíme, pak nemá žádnou praktickou hodnotu. Ať Němci, Rakušané a další klidně znovu zavedou hraniční kontroly.

Doznávám, že jsem udělal chybu! Doznávám to sám a bez přinucení. Pan Bílek má pravdu!!! Jenže jinak, než si myslí. Já psal pro standardního čtenáře Kosy!!! Nepředpokládal jsem, že se najdou i takoví, co mají do té míry omezenou schopnost porozumět čtenému textu, že si ty právě uvedené tři věty mohou dokonce i vyložit jako nabádání z MÉ strany, aby Česká republika uzavřela své hranice!!! Domníval jsem se, že je nad slunce jasnější, že sděluji, že Česká republika má být dotlačena jinými, kteří budou vyhrožovat zrušením Schengenu, k přijmutí povinných uprchlických kvót. …

Dobrá, tu chybu je nutno pro pana Bílka, eventuálně další podobné, třeba napravit! Takže to zkusím znovu a úplně polopaticky, tak aby tomu rozuměl stoprocentně i pan Bílek!

Při jednání o zavedení povinných uprchlických kvót bude česká delegace vystavena nejen tlaku, že pokud se tomu bude vzpírat, dojde ke krácení finančních dotací z fondů EU pro ČR, nýbrž také bude vyhrožováno možným omezením či snad dokonce zrušením Schengenského prostoru. Vyhrožovat tím budou ti, co ČR a dalším státům chtějí vnutit uprchlíky, kteří ovšem chtějí jen a pouze k nim! Kolega Sláma ve svém příspěvku cituje v tomto směru bavorskou ministryni sociálních věcí Emilii Müllerovou a dává odkaz, kde je možno to od ní slyšet na vlastní uši.

Podobně se dlouhodobě vyslovuje o omezení Schengenu stejně i bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. Třeba takto:

Pokud se všechny země Evropské unie nebudou podílet na řešení přistěhovalecké vlny, nebude možné udržet volný pohyb osob v osmadvacítce a bude nutné obnovit hraniční kontroly.

Uvedl to před pár dny v rozhovoru pro deník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Nicméně Joachimu Herrmannovi je nutno spravedlivě přiznat a připočítat k dobru, že se proti současnému nedostatečně funkčnímu Schengenu vyslovuje dlouhodobě a nikoli až se současnou migrační tsunami. Jak se lze přesvědčit například zde:

http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/bayern-kritisiert-mangelhafte-sicherung-der-deutschen-aussengrenzen-13638306.html

což je článek, kde označuje Schengen za nefunkční. V souvislosti se speciálními  operacemi bavorské policie při setkání G7. A to už 10. 6. 2015

Pro případ, že oba bavorští ministři by byli pro pana Bílka malé, nevýznamné ryby, které není třeba brát vážně, tak mi nezbývá, než nasadit kalibr nejtěžší o jehož závažnosti nelze sebeméně pochybovat. Samotnou kancléřku Angelu Merkelovou. A budu ji citovat:

„Pokud nedojde k férovému rozdělení běženců, přichází na řadu otázka, zda má Schengen smysl – a to nechceme,“

Zdroj:

http://zahranicni.ihned.cz/evropa-slovensko/c1-64537200-merkelova-pokud-si-staty-uprchliky-spravedlive-nerozdeli-je-otazka-jestli-ma-evropa-bez-hranic-smysl

Takže pane Bílku, pochopil jste konečně, co jsem, přiznávám, pro vás asi dost komplikovaně, sděloval v Uprchlících XI.? Vysvětlil jsem vám to dostatečně jednoduše, abyste nemusel tápat ohledně významu toho mého původního sdělení? Pochopil jste, že Schengen nechci zrušit já, ale někteří z významných politiků někdy i světového formátu? Takže má úvaha byla o tom, co českou delegaci při jednání o uprchlických kvótách asi tak čeká?

Kdyby náhodou ne, prosím, nevzdávejte to! Já už to sice triviálněji vysvětlit nedovedu, ale rád bych, abyste pochopil závažnost toho problému i vy. Protože máte, také, volební právo. Velmi vás prosím, obraťte se na někoho, komu důvěřujete, aby vám celou mou konstrukci zkusil objasnit. A ať k tomu přibere i tuto mou následnou větu z Uprchlíků XI.:

Současný Schengen není nějakou extra hodnotou. Tak jako jí nemlže být velká díra ve vašem plotě!

Ona se totiž kryje s tím, co na mnou výše uvedeném linku na FAZ sděloval už skoro před dvěma měsíci!!!! bavorský ministr vnitra!

Nejen to, pane Bílku! Zatímco příslušníci Dolejšího zakomplexovaného xenofobního nárůdku se v průzkumech vyjadřují pro zavedení kontroly na vnitřních hranicích kvůli migrační tsunami, tak jiné nezakomplexované nexenofobní národy tyto hraniční kontroly už ZAVÁDĚJÍ!!! Dokonce na žádost toto úplně největšího evropského nezakomplexovaného nexenofobního národa! Konkrétně Německo požádalo Itálii o obnovení kontrol na jejích hranicích s Rakouskem. Ta zpráva je z minulého týdne, kdy vás vyděsil svým spiskem Dolejší! Kdybyste náhodou nevěřil, tak si laskavě přečtěte toto:

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/italie-vyhovi-zadosti-nemecka-zprisni-kontroly-na-hranicich/r~a27594ca518c11e5adcb0025900fea04/

K dalším řádkům vašeho textu se nemá smysl vyjadřovat. Je totálně mimo mísu. Chcete-li být směšný, je to vaše věc. Stejně tak, chcete li být trapný – viz například vaše poznámka o postkomunistickém důchodci vlkovi. Ano, jsem v důchodu. Nevím zda mne hodláte dehonestovat slovem důchodce nebo spíše slovem postkomunistický, či obojím dohromady. Začnu tím termínem postkomunistický. Pravděpodobně byste byl v podobné názorové rozepři v roce 1944 mne nazval důchodcem post císařským…. S vazbou na mou totální zápecnickou zastaralost v dobách K. u. K. monarchie…

A ohledně oné snahy o dehostanaci přes termín důchodce….

Třeba jste sympatizantem této facebookové stránky – jeden z těch 302 858, kteří ji nalajkovali. Pokud náhodou ještě ne, budete se tam cítit skutečně pohodově

https://cs-cz.facebook.com/pages/Jejich-rev%C3%ADrem-je-Kaufland-jejich-tempo-je-vra%C5%BEedn%C3%A9-D%C5%AECHODCI/374249636212

Jenže vám do toho vašeho cool a free antidůchodcovského světa cítím potřebu kápnout trochu pelyňku – uděláte dobře, když, až někdy pojedete kolem nějakého pěkného vesnického hřbitůvku, zastavíte a zkusíte na něj zajít. Protože velmi často objevíte nesmírně moudrý nápis –

Co jste vy, byli jsme i my. Co jsme my, budete i vy!

Doporučuji, abyste tak učinil v doprovodu oné osoby, co vám do vašeho jazyka překládá základní, k životu potřebné texty. Pro případ, že byste snad neporozuměl.

A nyní je nutno se ještě vypořádat s vámi odkazovaným textem Karla Dolejšího z Britských listů. Ačkoli ten pasuje k mým Uprchlíkům XI. asi jako kráva do jezdeckého sedla. Míním ten text, nikoli autora, abyste zase neměl problém se souvislostmi.

Už jsme si řekli, že předmětná souvislost toho dolejšího textíku a mým článkem Uprchlíci XI. je nulová. Já nežádám o uzavření hranic. Tedy těch českých. Já říkám, že je a bude nám tím vyhrožováno. Vedle dalších věcí. A konstatuji, že pokud dojde k nějakému omezení či zrušení Schengenu, nic zásadního se nestane. Zatímco Karel Dolejší se naváží do svých spoluobčanů za to, že si dovolili, v průzkumu veřejného mínění !!!! (sic – patrně by měly být prováděny a zveřejňovány jen ty průzkumy názorů občanů, jejichž výsledky budou v souladu s názory K.D, pokud ovšem není jeho cílovou variantou, že by jako pro všechny průzkumy veřejného mínění byl on sám jediným povoleným a závazným respondentem), vyslovit následující mínění – budu citovat:

Přes tři čtvrtiny (78 %) dotázaných souhlasí s výrokem, že by se v ČR i v EU měla obnovit ostraha hranic, i kdyby to mělo zamezit volnému pohybu evropských občanů.

Tento výrok, aniž by zkoumal souvislosti, které k tomu české občany vedou, ačkoli jsou ve zdrojovém článku uvedeny, jej, podle něj, legitimuje k tomu, s odpuštěním, blábolu, co následně napsal. Kde si vzal na důkladný morální karabáč na, řečeno jeho vlastními slovy

zakomplexovaný xenofobní nárůdek neschopným ustát průjezd stovek běženců z krizových oblastí, nárůdek plný zášti a ne mocným už ani obyčejného soucitu

Aby následně vyfabuloval a vyděsil, možná sám sebe a zejména a určitě takové, jako jste vy, že:

Náklady firem podnikajících v české kotlině se administrativně zvednou a některé po provedení účetních analýz zvednou též kotvy, jako to po zvolení Miloše Zemana prezidentem udělali němečtí majitelé médií.

- Uzavření hranice nezvedne jen náklady z eráru. Vzniknou vícenáklady importérům, ale i exportérům. Česká republika je aktuálně malou otevřenou ekonomikou vystavenou výrazné cenové konkurenci, protože jen málo z toho, co ještě produkuje, nelze za pár měsíců začít vyrábět někde úplně jinde. Když se tedy cena exportu zvýší, zahraniční odběratelé se začnou poohlížet u sousedů.

A tak bych mohl pokračovat. Chápu, že někdo jako vy je Karlem Dolejším vyděšen k smrti. Mít váš informační rozhled, byl bych na tom úplně stejně! Jenže já vím o tom výroku Joachima Herrmanna pro FAZ z 10.6.2015… A ten, jak už jsme si dokázali, říká totéž, co 78% onoho Dolejšího zakomplexovaného xenofobního nárůdka v tom průzkumu agentury Focus.

Ale abyste příliš nemusel namáhat hlavu, mám pro vás už jen samé dobré zprávy. Nic z toho, čím vás vystrašil Karel Dolejší se konat nebude. Kdybyste pochopil text Uprchlíků XI. byl byste tam byl musel zaznamenat tuto větu:

Ostatně – Bulharsko a Rumunsko v Schengenu nejsou dosud a také fungují.

Věřte nevěřte, je to pravda! Bulharsko a Rumunsko opravdu nejsou v Schengenu. Ačkoli jsou členové EU. A přesto jejich hospodářství není nijak postiženo tím, čím vyhrožuje K.D. Naopak, byl bych schopen vyjmenovat zahraniční i české firmy, které svou výrobu přemístily z ČR právě do Rumunska nebo Bulharska. Schengen neSchengen! Důvodem je daleko lacinější pracovní síla. Nic jiného. A nebylo jich zrovna málo. Za všechny jmenuji třeba SanSwiss nebo Delalande. Do Bulharska pak část výroby přemístilo třeba české Korado nebo budějovický Koh-i-noor. Není důvod podléhat Dolejším šířené panice, že zrušení či omezení Schengenu by fungovalo tak, jak on a neváhám říci – záměrně - straší.

Proč záměrně? Protože mám veškeré možné důvody se domnívat, že ví, že prostě nenapsal pravdu. Jednak samozřejmě ví, o tom Rumunsku a Bulharsku a Schengenu. Z neznalosti něčeho tak základního ho opravdu nelze podezřívat. Dokonce záměrnost toho jeho výtvoru je ještě horší – a to je další dobrá zpráva pro vás – on zcela nepochybně ví, že Schengen reguluje pouze systém a způsob překračování hranic v EU a do EU. Nic více. Trošku si dovolím to pro vás rozvést.

Evropská unie stojí na třech základních premisách

- volném pohybu kapitálu,

- volném pohybu zboží,

a volném pohybu osob.

Karel Dolejší se vás snaží přesvědčit, že pokud by byly zavedeny hraniční kontroly, budou v ohrožení všechny tři. Jinak by totiž nemohl tvrdit například toto:

Náklady firem podnikajících v české kotlině se administrativně zvednou…

Ujišťuji vás, že to není pravda! Na volném kapitálu nebo zboží /sic!/ by se zrušením Schengenu nezměnilo vůbec nic. Ani pro kapitál ani pro zboží by se žádná národní hranice nezavedla! Takže by se nemohly zvednout náklady! Tedy kromě zpomalení kamionů při kontrol personálií řidiče na hranici.

A dokonce by nebyl omezen ani volný pohyb osob v EU!!! Tím volným pohybem osob totiž není, jak jsme si vysvětlili na případu Rumunska a Bulharska, myšleno překračování vnitřních hranic Unie bez kontroly a pouze s občankou, ale právo kteréhokoli občana členské země EU se kdykoli odstěhovat do libovolného jiného členského státu unie!!!! Aniž by starý nebo nový stát mohly jeho rozhodnutí jakkoli zvrátit. O případných tranzitních státech při tomto stěhování nemluvě!!!!

A nakonec dobrá zpráva nejpodstatnější – i kdyby si zakomplexovaný xenofobní nárůdek dokonce nakrásně odhlasoval okamžité uzavření hranic a chtěl tady mít ten protektorát nebo komunistické temno, kterým vás tak děsí Dolejší, pak vězte, že to může udělat maximálně, tuším, na 30 dnů. Ne déle!!!! Jinak se okamžitě vystavuje unijním sankcím. Tvrdým sankcím. A nakonec zpráva nejlepší – ze Schengenu nelze vystoupit!

Nemluvě o takové drobnosti, že jistá zakomplexovaná xenofobní zemička jménem Velká Británie si ze Schengenu vyjednala řadu dosud platných výjimek a kontroly na svých hranicích má. Asi proto, že řečeno Dolejšího terminologií chtěla vytvořit na ostrovech protektorátní tradici sledovacího státu tvořivě rozvinuté komunistickým režimem. Všechno pod kontrolou, úředně zaevidováno, aby nikdo nevyčníval.

Nemáte těžký pocit , že vás Karel Dolejší tahal za fusekli a dělal z vás totálního hlupáka? Je vaší věcí, že jste to cítil navíc odprezentovat na veřejnosti. Přijmu totiž jakoukoli sázku, že toto všechno, při psaní toho svého – ehm článku, který vás tak vyděsil, určitě věděl. A přesto to napsal…. Nechápu proč ale není to můj problém. To je starost Jana Čulíka. A nikoli poprvé. Z mého hlediska spíš dlouhodobě setrvalá starost BL a jejich čtenářů. Do které mi ovšem nic není, takže ji nebudu komentovat, natož řešit. A nebyl bych se Britským listům věnoval ani dnes, v podstatě už dost dlouho za to nestojí, kdybyste se jimi nesnažil mlátit vlka. Mimochodem, Schengen se bude reformovat tak jako tak. V dalším dnešním článku Kosy to tvrdí nikdo menší než Stratfor! A ty bych bral vážně. Ovšem je možné, že Friedman a spol. jsou podle vás a Dolejšího jen zakomplexovaní xenofobní patlalové.

P.S.:

ještě drobnost. Ten odchod zahraničních nakladatelství z ČR…. Důvod je jednoduchý – český trh tištěných periodik, se v souladu s celosvětovým trendem soustavně výrazně zmenšuje. Tím pádem se zmenšují i příjmy tištěných medií. Především z reklamy. Takže zahraniční vydavatelství, orientovaná pouze na zisk se zbavují českých titulů u kterých nevidí žádnou byznys budoucnost. Prodávají je českým oligarchům, pro které je ekonomika konkrétních novin nebo časopisu druhořadou veličinou. Prioritní je mít zásadní mediální vliv v zemi! Ten jim eventuální ztrátu více než vykompenzuje. I tohle přirozeně K.D. velmi dobře ví. Ale proč si tu nesmyslnou konstrukci nestřihl? Stejně jako moc dobře ví, že k prodeji nejsou zahraničními investory vlastněná elektronická media – zejména televize! Protože tam byznys funguje více než dobře. Ale nenutím vás, abyste přestal věřit Karlu Dolejšímu a začal důvěřovat postsocialistickému důchodci vlkovi. Já si totiž vůbec nejsem jistý tím, že o čtenáře vašeho typu, za každou cenu, stojím.

Experti dělají co umějí, od současných politiků marně chceme víc

$
0
0
Ivan David
7. 9. 2015
Už mě nebaví poslouchat experty na uprchlictví placené za dovoz a distribuci připrchlíků. Vyučili se v perspektivním oboru. Vědí, jak organizovat jejich blaho a žádat další peníze ze státního rozpočtu. Jejich řešení by tedy mělo jedině tuto podobu. Zapomíná se na bídu v naší zemi. 


Tak jako drvoštěp v Čapkově pohádce mylně pokládaný za Dr. Voštěpa neuměl léčit, ale udělal to jediné co uměl, změnil park kolem královského paláce v paseku. Podle Čapkovy pohádky to princezně prospělo. Jenže na slovo vzatí drvoštěpové v oblasti opatrování připrchlíků udělají  paseku v zemích svého působení. 

Zatím o nic nejde, mnoho povyku pro nic, povodeň sahá po kotníky. Pozornost se věnuje tomu, co je nové, neobvyklé. Média vycházejí poptávce vstříc, živí je inzerce. Se stoupající hladinou a klesající schopností vlády ji zastavit, se o ní bude mluvit čím dál méně.  Politik se vždy bude snažit odvracet pozornost od problémů, které neumí nebo nechce řešit.

Nepotřebujeme vládu, aby nám vládla, potřebujeme, aby nám sloužila, aby se starala. O voliče i nevoliče v zemi svého působení. Nevěřím ani jednomu politikovi, že ho dojímají uprchlíci. Politiky nedojímá nic. Znám je zblízka. Zbavovat se konkurentů na cestě vzhůru, to není dovednost slučitelná s útlocitností.  Úzkostlivě dbají, (stejně jako mediální mainstream), aby se nemluvilo o příčinách bídy, která vyhání lidi s míst válečných konfliktů. Víme to, oni to vědí ještě lépe. Stojí za tím jejich transatlantický strategický spojenec. Pokud strpíme vládu, která má spojence vytvářející naše problémy, nemáme právo si stěžovat.


Vláda (každá) se má zabývat cestou k prosperitě pro všechny. Musí sloužit celé společnosti, nejen nejbohatším. Musí se starat, aby všichni měli příležitost a trpěl jen ten, kdo o ní nestojí. A v naší republice je strašně moc bídy, nejenom materiální. Odpovědný hospodář uvažuje až ke vzdálenému horizontu a má dlouhodobý projekt, ne od voleb k volbám. Projektem není rozhodnutí, jak utratit peníze z veřejných rozpočtů na příští rok. 

V Gruzii budou demonstranti požadovat zrušení základen NATO

$
0
0
8. 9. 2015    zdroj
24. září se bude konat v Tbilisi v blízkosti paláce prezidenta Gruzie z podnětu koalice "Evropská volba - Gruzie" a "Společnosti Iraklije II." protestní akce. Informovala o tom tisková služba koalice "Evropská volba - Gruzie", podle níž bude hlavním požadavkem demonstrantů "zrušení výcvikových základen NATO, obnovení diplomatických vztahů s Ruskem a vyhlášení vojenské neutrality Gruzie prezidentem země."


Podle organizátorů bude sraz účastníků akce u stanice metra "Avlabari", kam přicestují také zástupy obyvatel z různých oblastí země. Potom půjdou všichni demonstranti k prezidentskému paláci, kde začne samotná akce.

Vůdce koalice "Evropská volba - Gruzie" Arčil Čkoidze i dříve učinil podobná prohlášení, v nichž poukazoval na to, že "nikdo nepřijme Gruzii do NATO.""Bylo to řečeno nejen politology a politiky, ale také prezidenty USA a Francie, německou kancléřkou - všichni to přímo prohlašovali. Požadujeme, aby Gruzie vyhlásila vojenskou neutralitu, aby nestála proti strategickým zájmům Ruska. Aby se do budoucna nestalo, že Gruzie ztratí nejen Abcházii a Samačablo (Jižní Osetie), ale aby nebyly okupovány i další části Gruzie. Naším hlavním požadavkem je, aby na území Gruzie nebyl žádný voják z jiné země," prohlásil Čkoidze.

Agentura EADaily již dříve oznámila, že 27. srpna během návštěvy generálního tajemníka NATO v Gruzii bylo zprovozněno na území národního výcvikového střediska "Krtcanisi" gruzínského ministerstva obrany společné výcvikové a hodnotící středisko Gruzie a NATO. Ruské ministerstvo zahraničí učinilo v reakci na to prohlášení, podle něhož považuje tento krok za "pokračování provokativní politiky NATO, zaměřené na rozšíření svého geopolitického vlivu" a také za "destabilizující faktor pro bezpečnost v této oblasti."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

vlk je blázen a jen nesoudní jedinci čtou Kosu!!!!

$
0
0

napsal život a JAN ČULÍK z Britských listů 
8.9.2015   Kosa zostračili a https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Jeden z kosířů si dovolil upozornit na můj včerejší článek
Bílek to prostřednictvím Karla Dolejšího vytmavil vlkovi….

A následně mi přeposlal celou mailovou korespondenci s Janem Čulíkem, takto vydavatelem Britských listů. Nesmím vás o ni ochudit. Protože se dozvíte trpkou pravdu o sobě.


On 09/07/2015 11:02 AM, .az@seznam.cz wrote:

Dobrý den.
Začátkem roku 2011 na Blistech publikoval nick Petr Vlk s poměrně velkým ohlasem celkem 16 článků. Až do doby, kdy na něj „prasklo“, že je to vlastně pseudonym (odporuje to zásadám publikování na Vašem webu).
Vlk se nakonec takříkajíc udělal pro sebe a má svůj vlastní webový blog.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/
Na tomto blogu, kromě jiného, již publikoval dosud celkem 13 článků k problematice uprchlíků.
Posílám Vám, pro Vaši informaci, odkaz na polemický článek s Tomášem Bílkem (potažmo Karlem Dolejším) právě na tuto uprchlickou problematiku.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/09/07/bilek-to-prostrednictvim-karla-dolejsiho-vytmavil-vlkovi/

S pozdravem

JM

———- Původní zpráva ———-
Od: Jan Culik <culik@blisty.cz>
Komu: marek.az@seznam.cz
Datum: 7. 9. 2015 11:17:44
Předmět: Re: Uprchlíci – pro info

Vážený pane,
v civilizované společnosti se anonymové neberou vážně. Anonym Vlk je blázen a jen nesoudní jedinci ten server čtou.




az@seznam.cz
Re: Uprchlíci – pro info
Dnes 7. 9. 2015, 12:53:18

Komu: Jan Culik

Milý pane Čulíku,
velmi dlouho jsem Vás považoval za bytostného demokrata a člověka až úzkostlivě korektního.
Jenže doba se mění a lidé s nimi.
Až budete mít trochu času, vemte prosím Vašeho kolegu pana Karla Dolejšího za ruku, podívejte se spolu do zrcadla a k tomu si přečtěte tenhle článek (můžete k tomu přizvat např. i kolegu Mitrofanova z Práva).
http://literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/18529-udo-ulfkotte-koupeni-novinai

S pozdravem

JM

Takže tak, vážení nesoudní jedinci! Pokládám za svou povinnost vás varovat před vlkem a Kosou. Na rozdíl od Britských listů byste se tam mohli třeba dozvědět, jak je to vlastně s tím Schengem. Tím vás rozhodně ani Jan Čulík natož Karel Dolejší obtěžovat nebudou. Ti vám sdělí, že jste zakomplexovaný xenofobní národ. Tedy pokud náhodou nesdílíte pohled na svět obou zmíněných pánů! Což by se vám určitě mohlo stát tehdy, kdyby vaše pracovní místo například záviselo od grantu nadace Madeleine Albrightové. Detaily, pokud jste snad nečetli, zde:

Financování studií Madeleine Albrightové a jedna vyjasněná záhada

Velmi jsem si dával pozor, abych ve svém včerejším článku uváděl zásadně jen fakta a dokládal je pečlivě zdroji. Zdroji, které nelze zpochybnit. Ovšem zdá se, že právě fakta Jana Čulíka, Karla Dolejšího a Britské listy drahný čas nezajímají. Ale to opravdu není můj problém. Já cítil potřebu vás upozornit, že mohu být blázen a způsobit to, že se stanete nesoudnými jedinci. Když to tvrdí majitel Britských listů…. Vlastně má pravdu a to hned 2x!

1- není sám kdo si myslí, že jasná a průkazná fakta místo propagandistických blábolů vedou k nesoudnosti těch, jimž jsou předkládána,

2- není sám, kdo soudí, že ti, co si dovolí předložit jasná a průkazná fakta patří prohlásit za blázny a zavřít je do blázince. V Sovětském svazu tohle úspěšně provozovali desítky let.

Jen jsem netušil, že právě Janu Čulíkovi se po něčem takovém zasteskne.

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
Viewing all 19126 articles
Browse latest View live