Quantcast
Channel: Nová republika
Viewing all 19126 articles
Browse latest View live

Vítězství Sýrie je naším vítězstvím

$
0
0
Mark Taliano
24.9.2017  Global Research,  překlad messin

Před rokem jsem byl v Sýrii a právě na mé narozeniny dne 17. září jsem se dozvěděl, že západní „koaliční“ síly, které již léta v Sýrii nelegálně bombardují, zrovna zavraždily asi 100 vojáků Syrské arabské armády, kteří byli nasazeni v oblasti Jabal Thardeh (1), kde chránili životy svých kolegů Syřanů před teroristy z ISIS/Daeš.

Útok byl nepochybně proveden ve spolupráci s ISIS, protože okamžitě po masakru byl ISIS schopen obsadit strategicky důležité místo.

Pokud jde o západní vojenskou strategii, změnilo se jen velmi málo, s výjimkou toho, že Sýrie a její spojenci jsou nyní velmi blízko k obnovení suverenity země a její územní celistvosti, protože drtí „opozici“, která je celá podporovaná Západem a jeho spojenci.

Západ pořád chce rozdělit Sýrii, a proto používá „pomoc“ jak Kurdů, tak ISIS. Koaliční síly dříve bombardovaly řeku Eufrat a ISIS dělal to samé, aby mohli lépe obsadit a terorizovat oblast bohatou na ropu. Mezitím bude kurdská pomoc používána k opětovnému obsazení a „legitimizaci“ toho, co legitimní není. Kurdové, ISIS a koalice se při své snaze zničit a vyrabovat Sýrii dopouštějí válečných zločinů.

Dr. Bouthain Shaaban (2), politický a mediální poradce prezidenta Asada, nedávno poznamenal, že síly SDF, podporované USA, dobyly území Daeše v severozápadní oblasti Sýrie „bez jakéhokoliv boje“, což dokazuje (opět) tajnou strategickou dohodu mezi SDF a Daeš o okupaci a vyrabování oblastí bohatých na ropu ve prospěch svých imperiálních pánů.

Zločinnost Západu se stává každým dnem transparentnější. Investigativní reportérka Dilyana Gaytandzhieva (3) například v poslední době odhalila originální dokumenty, ze kterých plyne, že Pentagon zfalšoval papíry kvůli dopravě zbraní v hodnotě až 2,2 miliard dolarů (4) pro teroristy v Sýrii.

Dvojitá hra Západu na předstírání boje proti terorismu, stejně jako podpora terorismu, může v Sýrii brzy skončit. Bude důvodem oslav v Sýrii a měla by být důvodem oslav i pro obyvatele Západu.


Zdroje:
1 Leith Fadel, “US Coalition knew they were bombing the Syrian Army in Deir Ezzor.” AMN September 27, 2016. (https://www.almasdarnews.com/article/us-coalition-knew-bombing-syrian-army-deir-ezzor/) Accessed September 18, 2017

2 “ ‘Syria will be Freed Completely from any Aggressor’ ” – Dr Shaaban Challenges US Proxies.” 21st Century Wire, Setember 16, 2017. (http://21stcenturywire.com/2017/09/16/syria-will-freed-completely-aggressor-dr-shaaban-challenges-us-proxies/) Accessed September 18, 2017.

3 Dilyana Gaytandzhieva, “350 diplomatic flights carry weapons for terrorists| Azerbaijan’s Silk Way Airlines transports weapons with diplomatic clearance for Syria, Iraq, Afghanistan, Pakistan, Congo.” July 2, 2017. (https://trud.bg/350-diplomatic-flights-carry-weapons-for-terrorists/) Accessed September 18, 2017.

4 Tyler Durden, “Bombshell Report Catches Pentagon Falsifying Paperwork For Weapons Transfers To Syrian Rebels.” September 13, 2017.( http://www.zerohedge.com/news/2017-09-13/bombshell-report-catches-pentagon-falsifying-paperwork-weapons-transfers-linked-orga) Accessed September 18, 2017.



Jak se bránit agresi USA a NATO

$
0
0

zpracoval Michailo Stavrev
24.9.2017  SrpskaPolitika

Ve chvílí, kdy se některá země octne v průsečíku zájmů západních mocností, čeká ji tradiční demokratizační trojboj: 1) mediální ulička hanby a kamenování před zraky celého světa, 2) sankce, včetně těch na základní potraviny a léky, 3) válka, ať už občanská, nebo v podobě humanitárního bombardování. Otázku „jak se bránit?“ mnohokrát skloňovali v Jugoslávii. Ve světle korejské krize je na místě si tyto strategie připomenout.


Názory zbrojního experta Džordže Blagojeviće o možnostech obrany Jugoslávie proti NATO jsou staré skoro deset let, ale jejich platnost se nemění, naopak, jsou stále aktuálnější. Nejprve uveďme několik čísel. Na území Jugoslávie v roce 1999 zaútočilo na tisíc letadel aliance, byly odpáleno 1300 křídlatých raket, a během skoro 60 000 náletů bylo shozeno 25 000 tun bomb, palebná síla, které Jugoslávská národní armáda (dále jen JNA) nemohla odolat. Střelivo z ochuzeného uranu použité během 78 dní letecké kampaně NATO by celkově dalo na 170 bomb shozených na Hirošimu. Zajímavá je i četnost letecké kampaně - v průměru 250 náletů denně. Pro ilustraci v Afghánistánu (2001) 83, v Lybii (2015) 45 náletů denně, tedy x násobně méně. Na základě statistiky četnosti úderů lze konstatovat, že federace Jižních slovanů byla pro NATO mnohem větším nebezpečím než Tálibán nebo Daeš.

Otázka, zda mohla Jugoslávie vyhrát válku proti 16 nejbohatším zemím světa, je vcelku jednoduchá - těžko. Často se přitom spekuluje, kolik by měla JNA šancí, kdyby disponovala moderními raketovými systémy. Jelcinovo Rusko nakonec protiletecké komplexy S-300 Bělehradu nedodalo, ačkoli tím hlasitě hrozilo. Dodnes je cítit ukřivděnost, protože Srbové zůstali proti aviaci NATO bezbranní.

Skutečnost je ale složitější. Zbrojní konstruktér Džordže Blagojević ze strojní fakulty univerzity v Bělehradě říká, že vinu za prohranou válku je nutné hledat především doma: „Kdybychom měli během bombardování rakety třídy S-300, zničili bychom nepochybně mnohem více nepřátelských letadel. Ale i pokud bychom sestřelili třeba polovinu z onoho tisíce strojů, pořád by jich zbylo 500. Změnilo by se něco? Těžko.“

Efektivní raketová obrana by vedla jen ke zintenzivnění války, ale celkový výsledek jako takový by ovlivnila jen stěží. Na otázku, zda vůbec existovala možnost obrany proti takovéto přesile, však odpověděl Blagojević kladně: „Odradit agresora lze jen tehdy, pokud dojde k závěru, že se mu to nevyplatí. To je pro nás jediný způsob obrany.“

Zastrašit silnějšího soupeře lze různými způsoby. Samotné ztráty při tom nemusí být pro politiky v západních zemích tím nejhorším zlem. Pojem ztrát chápe Blagojević jako technolog, ačkoli to může znít cynicky, dívá se na věc ryze z pohledu faktů a čísel: „Materiální ztráty nemají pro NATO žádný význam, protože představují profit. Za každý sestřelený letoun musí stát koupit nový, což je čistý zisk pro vojensko-průmyslový komplex. V takovýchto podmínkách nemůžou žádné ztráty nepřítele odradit.“

Pro zemi, která se dostane do hledáčku demokratizačního průmyslu války, není moc možností, jak z této pasti uniknout. Na vývoji v Jugoslávii můžeme vidět, že i země s dobře vyzbrojenou armádou může zůstat bezmocnou, protože proti ní stojí nepřítel vnější i vnitřní. Blagojević přesto tvrdí, že existuje způsob, jak uhájit samostatnost: „Zásadní chybou bylo, že jsme se, a to z politických důvodů, zřekli vývoje odstrašujících zbraní. Kdybychom měli prostředky s dosahem do Říma, do Paříže nebo Londýna, nikdo by se neopovážil nás bombardovat. Vlády západních zemí by nikdy neustály tlak veřejnosti, jelikož dopad rakety dlouhého doletu, byť by zbořila jen jednu budovu, představuje neskutečný psychologický tlak na obyvatelstvo.“

Tragédií Jugoslávie bylo, že těmito prostředky disponovala, ale sama, se jich vzdala. Dodnes není jasné proč. Blagojević chápe právě tento moment jako rozhodující. Výborně vyzbrojená JNA disponovala všemi moderními prostředky, nikoli však zbraněmi hromadného ničení (s výjimkou chemických zbraní). Jugoslávie, relativně malá země, byla po mnoho let v první desítce světového zbrojního průmyslu. Vyráběly se zde bojové letouny, helikoptéry, raketové komplexy, tanky, ponorky. Na celém světě není ani desítka zemí, které dokážou vyrobit všech pět těchto technologií.

„Měli jsme ve vývoji balistické střely s dosahem 400 až 600 km už před 25 lety (dnes 35 lety pozn. red.). Politické vedení výrobu zamítlo s odůvodněním, že nemáme v plánu útočnou válku. Bylo to z hlouposti, nebo šlo o sabotáž našich bezpečnostních zájmů? Společnost Energoinvest, výrobce těchto systémů, měla přesto zájem výrobu realizovat za peníze spřátelených arabských zemí, ale... Vaso Gluhajić, vedoucí projektu byl během tří dnů po zamítnutí suspenzován. Byl ještě jeden projet balistických střel s doletem 1000-1200 km, ale... Prostě si to někdo nepřál. Dokonce i raketomety Orkán s dosahem pouhých 50 km byly na černé listině.“

Blagojević však jde ve svých úvahách ještě dále, když upomíná, že Jugoslávie, která hájila samostatnou politiku mezi NATO a zeměmi Varšavské smlouvy, měla svůj program vývoje jaderných zbraní. Ten byl ukončen v roce 1966, když byl sesazen šéf tehdejší jugoslávských zpravodajských služeb, Alexandr Ranković. Po pádu tohoto politika začíná čistka ve vedení Jugoslávie a decentralizace federace na úkor vlivu jednotlivých republik.

„Alexandr Ranković založil institut jaderné energie Borise Kudriče, a to s jediným cílem – vyrobit dostatek jaderného paliva pro přípravu nukleárních bomb. Podle některých tvrzení měli už koncem šedesátých let dost plutonia na výrobu šesti bomb. Samo sebou tento materiál bylo nutné dále pročistit, ale k tomu nedošlo, jelikož po odvolání Rankoviće byla zastavena veškerá práce na projektu. Mezitím, byl tento materiál klasifikován jako jaderný odpad a převezen do SSSR.“

Můžeme dnes zodpovědně tvrdit, že kdyby měla Jugoslávie rakety středního doletu a oněch šest jaderných hlavic, žádná válka by nebyla. Džordže Blagojević zemřel v roce 2012. Jeho analýza, jak se bránit agresi NATO, je však stále aktuální – odstrašujícími zbraněmi.




V.V. Pjakin o současné mezinárodní situaci (české titulky)

$
0
0
24. 9. 2017  překlad Irena Aneri

Proč divadelní manýry v Laver Cupu?

$
0
0

Lubomír Man
24. 9. 2017
Nápad srovnat výkonnost tenistů Evropy s tenisty zbytku světa V Laver Cupu, čili v čemsi jako mezikontinentálním utkání nejlepších hráčů světa, má jistě cosi do sebe a turnaj by měl nesporně předpoklady získat tradici i do budoucna, kdyby:
Za prvé: Kdyby do obou těchto celků byli nominování skutečně nejlepší tenisté jak z Evropy, tak zbytku světa, a utkání se tak stalo skutečně reprezentativní. To se vzdor faktu, že s ohledem na Lavera podpořil turnaj australský tenisový svaz a podporu finanční do něj z protější strany glóbu vhodil bývalý tenista a dnes nejbohatší muž Brazilie Paulo Lemann, nestalo. 



A nestalo se to proto, že turnaj neorganizuje Mezinárodní tenisova federace (ITF), která by ze své autority povolat do turnaje nejlepší tenisty možnost měla, ale soukromá společnost Team88, která tu možnost nemá. A nemá ji navzdory skutečnosti, že na jejím čele nestojí spolu se svým dlouholetým agentem Tony Dodsickem nikdo menší než švýcarský tenisový fenomém a motor i inspirátor akce Roger Federer. A nemá ji proto, že Team88 není v oboru pořádání sportovních akcí na světě sama. Konkurují jí totiž jiné soukromé společnosti tohoto oboru, nejcitelněji pak IMG ( International Management Group), sdružující jiný okruh světových tenistů než Team88, např. Srba Džokoviče. Nu a tyto společnosti, včetně IMG, se ke spolupráci Na Laver Cupu nepřipojily - a tenisté s nimi spojeni se tudíž na turnaji neobjevili.

Což by ještě pořád tolik nevadilo, kdyby se pořadatelé Laveru Cupu nedomluvili na tom, že to, co jim chybí na hráčské účasti, nahradí prostředky z oboru komerční zábavy. A tak divák zvyklý na podívanou sportovní, hledí celý zkoprnělý, jak tenisový tým Evropy snaživě a o to šmíračtěji „hraje“ svou radost válením se na přistavené pohovce, jak násilně a po divadelnicku jásá či se naopak zlobí tým zbytku světa, jak svou roli kapitána hráčů Evropy bez chuti a nejspíš i s pocitem trapnosti odehrává někdejší hvězda Björn Borg, a při pohledu na to vše (ještě že tenisté, zdá se, hrají opravdově), jej jímá starost, jestli právě i tohle není - vedle sedmimístných částek v dolarech za start na dotyčném turnaji - též budoucí podoba sportu, jestli i tohle nás v něm nečeká spolu s komercionalizací všeho kolem nás, umění, divadla, filmu, literatury a vůbec čehokoliv, nač se ve volném čase díváme či posloucháme.

Snažíme se věřit, že ne, že aspoň sport se téhle rakovinné chorobě ubrání, ale v hloubi duše cítíme opak. Že totiž pražské provedení Laver Cupu nejspíš jen ukazuje cestu. A bouření diváctva v hale jí poskytuje souhlas nejspontánnější.

Odblokování Dajr az-Zauru nevyhání ze Sýrie jen Islámský stát. Prchají i vojáci NATO

$
0
0
Napsal/přeložil: Anastasija Voroncova
24.9. 2017   Eurasia24
Rychlé osvobození města Dajr az-Zaur, posledního „hlavního města“ Islámského státu (IS) v Sýrii, vyvolalo masový útěk ozbrojenců z bývalého území již prakticky poraženého chalifátu. Společně s nimi utíkají z pouště na jihovýchodě Sýrie také zahraniční instruktoři, kteří se snaží zamést stopy spolupráce s teroristy.

V panice – na útěku před útočící syrskou armádou a nálety ruského letectva – toto „vojenské tajemství“ vyzradili samotní prchající ozbrojenci.

V souvislosti s vítězným bojem vládních syrských vojsk u Dajr az-Zauru informovala nedávno agentura Reuters o žádosti CIA o ukončení odporu jí kontrolovaných povstaleckých skupin v jihovýchodní Sýrii. Přiznali to sami členové takzvané Svobodné syrské armády (FSA).

Ještě nedávno přitom kryli záda na jihu operujícím uskupením Islámského státu. Dnes ale velitelé skupin Usuda Jaish Al-Sharq a Shahid Ahmad Abdo oznámili, že na žádost svých západních a arabských chlebodárců „odcházejí“ do Jordánska.

Vysoce postavený činitel jedné ze skupin FSA Badreddin al-Salman uvedl, že jeho skupině bylo „oficiálně navrženo“, aby oblast opustili. Vzhledem k tomu, že toto rozhodnutí je v souladu s úmyslem prezidenta USA Donalda Trumpa omezit program CIA na podporu syrské ozbrojené opozice, rozhodli se povstalci tento oficiální požadavek dodržet.

Nezakrývají ani skutečnost, že pro jednotky dosud bojující se syrskou vládní armádou je připraven ústupový koridor i v sousedním Jordánsku.

Podle jordánského deníku Al-Ghad „Jordánsko má zájem na obnovení příměří mezi syrskou vládou a jejími ozbrojenými protivníky na syrsko-jordánských hranicích a na vytvoření zóny deeskalace, neboť tím zabezpečí i své vlastní zájmy“.

Návrh na vytvoření zóny deeskalace je v souladu s ruskou politikou směřující k utlumení konfliktu v Sýrii a byl zpracován s vědomím a účastí Ruska.

Spolu s informacemi o „stažení umírněných povstalců“ do Jordánska se ale objevily i úniky informací o tajných operacích členských států NATO zaměřených na vyvolání občanské války v Sýrii.

Najevo vyšla například informace o operačním centru Al-Muk umístěném v hlavním městě Jordánského hašimovského království (jde o oficiální plný název Jordánska; pozn. překl.) Ammánu. Velení centra postavilo povstalecké oddíly před volbu mezi dvěma možnostmi: buď se vrátit z pozic v syrské poušti do Jordánska, nebo vyrazit do útoku proti převaze armády Bašára Asada. Je zřejmě, že „poučeni“ masovým útěkem bojovníků IS si i „umírnění povstalci“ vybrali první možnost – a vlastní záchranu.

S tím ale vyšla najevo další skutečnost, kterou je široce vrstvená infrastruktura zemí NATO vytvořená na syrsko-jordánské hranici proti vládním jednotkám. Operační centrum či štáb Al-Muk byl vytvořen již v roce 2013 z důstojníků USA, Velké Británie, Francie a Jordánska.

Podle poznatků íránské rozvědky udržuje kontakty se všemi skupinami hlásícími se k FSA a působícími v jižních provinciích Dar'á a Kunejtra, na předměstích a v okolí Damašku a Aleppa.

Současně s odchodem oddílů FSA opustila Sýrii i jednotka britských speciálních sil dislokovaná na základnách At-Tanf a Al-Zakav ve strategické oblasti styku hranic tří států – Sýrie, Iráku a Jordánska. Novým působištěm Britů by měla být základna Al-Azrak v Jordánsku.

Historický význam tohoto přesunu lze spatřovat v tom, že v pevnosti Al-Azrak se během arabského povstání proti Osmanské říši (1916) nacházelo útočiště organizátora a jednoho z vůdců tohoto povstání Lawrence z Arábie (jde o přezdívku – Thomas Edward Lawrence byl britský voják a cestovatel; pozn. překl).

Jak přiznala britská tajná služba MI-6, byla to právě ona, kdo již v roce 2004, s využitím legendárních zkušeností z počátku 20. století, zpracoval projekt „arabského jara“.

Jakou roli sehraje nový britský opěrný bod za nové historické situace, to bude nyní záviset především na Rusku, které obnovilo a posílilo svoji přítomnost na Středním východě. Je zřejmé, že Britové chtějí pokračovat ve svých pokusech o změnu situace v regionu a že při tom hodlají využít spory Íránu se Saúdskou Arábií a se Spojenými státy.

Deblokace Dajr az-Zauru každopádně zabránila další přítomnosti misí NATO na jihu Sýrie a vnesla rozkol mezi (snad) bývalé spojence podílející se na okupaci Sýrie.

Anastasija Voroncova

Zdroj: EurAsia Daily

Ministerstvo obrany RF: Jednotky zvláštřního určení USA mají základnu na pozicích DAEŠ

$
0
0

25. 9. 2017      zdroj a zdroj
Ministerstvo obrany Ruska opublikovalo na své stránce na Facebooku letecké snímky, pořízené v období od 8. do 12. září v oblastech, kde jsou rozmístěna vojska DAEŠ. Ve zprávě se uvádí, že na záběrech je vidět, jak americké jednotky zvláštního určení zajišťují volný pohyb  jednotek Syrských demokratických sil (SDS) směrem k Dajr az-Zauru přes pozice teroristů DAEŠ, aniž by jim byl kladen odpor.


"V oblastech dislokace ozbrojených formací DAEŠ byl zaznamenán velký počet amerických obrněných vozidel Hammer, která se nacházejí ve výzbroji amerických speciálních sil. Na snímcích je zřetelně vidět, že jednotky specnazu USA jsou rozmístěny v opěrných bodech, které byly dříve vybudovány teroristy DAEŠ. Avšak kolem těchto objektů nejsou žádné stopy po útoku, ozbrojených střetech s teroristy DAEŠ nebo kráterech po leteckých úderech mezinárodní koalice.... To je možno vysvětlit pouze tak, že všichni vojáci USA, kteří se tam nacházejí, se cítí v oblastech, držených teroristy, naprosto bezpečně", bylo zdůrazněno na ministerstvu.








22. září ministr zahraničí RF Sergej Lavrov obvinil Washington, že se snaží zabránit boji proti terorismu v Sýrii. Podle jeho slov se Rusko pravidelně kontaktuje s ministerstvem zahraničí USA a Pentagonem. V těchto rozhovorech dala ruská strana Američanům jasně najevo, že "pokud z oblastí, které mají blízko k americkým "přátelům", nebo jak je možné ještě nazvat, budou činěny pokusy zkomplikovat dokončení protiteroristické operace, nezůstane to bez odezvy".

Ve stejný den syrský ministr zahraničí konstatoval, že americká strana je nespokojená s úspěchem jednání v Astaně ohledně syrského urovnání. V souvislosti s tím Spojené státy začaly podle něj pomáhat teroristické skupině Džabhat an-Nusra.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Německo po volbách, kdo po Merkel?

$
0
0
25. 9. 2017      RadimValenčíkPíše
Podle očekávání utrpěla Merkel vítězství. Ztráta téměř devíti procent oproti minulým volbám (a necelých pěti oproti prognózovanému, resp. prefabrikovanému výsledku) není tím nejhorším. Mnohem horší je to, co by se dalo nazvat vyčichlostí merkelovské politiky, to, co z ní již dříve udělalo politickou mrtvolu (udržovanou uměle při životě jen hrou na dvě varianty – špatnou a ještě horší), to, co znamená politiku udržování neudržitelného.
Pro první otázkou, kterou si dnes ti, co umí aspoň trochu přemýšlet, kladou, je kdo po Merkel?
 

Nejen v CDU, ale i v těch strukturách, kde se ovlivňuje politika ze zákulisí.
Merkel toho asi má už dost a patrně i ona sama je uvažování o výměně (kdo, kdy a jak) nakloněna.
Problém je v tom, že "nejsou lidi". Od Kohla se toho moc Merkel nenaučila, ale jedno zvládla dokonale: Vyčistit kolem sebe politické pole od konkurentů dokonaleji, než Viktor "Čistič".
Další problém je, že dříve, než se vytipuje nějaký německý "Macron", tak se ukáže, že macronovská politika se už přežila a neumožňuje zvládat situaci.

V neposlední řadě je problémem i to, že si v oblasti odpovědi na otázku "kdo, kdy a jak" začnou konkurovat nejrůznější skupiny a první nadějné kandidáty v logice antireformní pasti, která se v Německu vytvořila, začnou potenciální kandidáty konkurentů likvidovat. Následně pak budou utvrzovat Merkel v její nenahraditelnosti.

Sociální demokraté jsou na tom ještě hůř. Schulz je natolik omezený, že si neuvědomí reálný stav věci a bude se cítit jako korunní princ. Nejrychlejší cesta do pekel.

Moc v Německu tak doslova leží na ulici. Už proto, že ani tam k pozitivní změně nemůže (bohužel) dojít jinak, než pod tlakem zdola. Až tak daleko (znovu říkám, bohužel) došla degenerace moci.
Ovšem zvednout tuto moc nemůže jen tak nějaký křikloun. Tam sice o zájemce není nouze, ale tuposti a omezenosti už bylo dost. Tlak zdola se o ni nemůže opřít. Zvlášť v podmínkách země, kde je politika zpravodajsky hodně prosycena a natrávena. 

Moc v Německu může ze země, z ulice, na které leží, zvednout jen ten, kdo přijde s kvalifikovanou reflexí toho, o co jde, co se stalo a proč se tak stalo, jak dál a jaká je celková vize v kontextu lidských dějin. S vizí, která vychází z nejlepších tradic německého myšlení, kterou kdysi založil Imanuel Kant. Nevím, zda v Německu někdo takový je, ale doufám, že ano. Je to velká země.
K výše uvedenému ještě připojuji několik poznámek, které jsem na Facebook napsal včera pozdě večer v přímé reakci na volby, jejich komentování z různých zdrojů a návazné diskuse. Psal jsem je sice pod vlivem dobrého portského, protože jsme byli na výletě v Portu a navštívili jeden ze sklípků, ale myslím, že jsou k věci:

První poznámka:
Zajímavé je, že v komentářích k vítězství, které utrpěla Frau Merkel, si nikdo nepovšimnul následujícího:
1. V poslední době nedokázala vyřešit ani jeden problém.
2. Její politika vyčichla a zachránilo ji jen to, že proti ní podstrčili úplnou obludu.
3. Je úplně mimo a nedokáže se zorientovat (čeká někdo na zázrak).
4. Na rozdíl od Kohla, který sice likvidoval své odpůrce, ale ...
Jo. Takto se to přece dalo čekat. Platí, že Merkel teď rozloží nejen EU, ale i Bundes. To je důsledek hry omezených manipulátorů. Teď už lze udržet Bundes jen "katlánskou cestou". S vyčichlou programově, ale praktikami zapáchající Merkel? To už ani zastupující říšský nepomůže z Hokenheimu, Heidelbegu, Windsbachu apod. Prý Merkel teď přitvrdí. To by bylo sice na jedné straně přiznání naprosté vyčpělosti.

Druhá poznámka:
Předevčírem jsem napsal a nemýlil se:
MERKEL UTRPĚLA VÍTĚZSTVÍ. A teď to bude hodně a hodně zajímavé. Zejména vzhledem k rozdílu westů a ostů:
http://radimvalencik.pise.cz/5011-nemeckou-uz-zitra-jake-vitezstvi-utrpi-merkel.html
Zítra napíšu podrobný komentář. Uvidíme, kdo se bude mýlit.

Třetí poznámka:
Prý řešením je "rychlejší integrace EU"– reakce na výsledek německých voleb. Hra vabank. Ale ono to nejde.

Čtvrtá poznámka:
Nelze brát vážně komentáře, které opomíjejí otázku: Co dál a jak řešit problémy? Pokud si někdo myslí, že absence ducha, absence vize, absence rozumu, absence slušnosti, absence výsledů... (na hodně jsem zapomněl) legitimuje pozici: "A TEĎ JIM ZAKROUTÍME KRKEM", tak je to goebelsovské vyhlášení totální války. V pravém (v "pravém") smyslu tohoto slova. To je výzva k "většímu sjednocení EU", k "větší federalizaci EU" - zkrátka výzva k tomu, aby si silnější řešily problémy na úkor slabších. Taková MERKELPERVERZE. Merkel teď bude chtít zastavit "katalánštění" Bundes a současně likvidovat středounijní prostor? To ale opravdu nejde...
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5015-nemecko-po-volbach-kdo-po-merkel.html

Merkelová, Schulz a Sobotka

$
0
0
25. 9. 2017       EB
Srovnávat německé volby s českými je náročné, protože ČSSD (nebo alespoň premiér Bohuslav Sobotka) má mnohem blíže k CDU Angely Merkelové než k sesterské SPD. Nelze dohledat žádné oficiální zprávy o tom, že by se Sobotka a Martin Schulz setkali na úrovni předsedů sociálně demokratických stran. Se Schulzem se nepotkali ani Milan Chovanec (jako pověřený předseda ČSSD), ani Lubomír Zaorálek (jako volební lídr). Možná i proto uvítali Sobotka se Zaorálkem vítězství Merkelové způsobem, jako kdyby vyhrála jejich sesterská strana. 



To se ale samozřejmě nestalo. SPD výrazně ztratila a ohlásila odchod do opozice. Sobotka na Twitter napsal, že rozhodnutí rozumí, protože SPD sice ve velké koalici prosadila svůj sociální a proevropský program, body za to ale opakovaně sklidila CDU. Skoro jako by si Sobotka najednou uvědomil, jaká je situace jeho vlastní strany, a začal voliče připravovat na osud podobný tomu SPD.

Pokrytectví "demokratického světa: cení kurdské oběti, ale svobodu Kurdům dopřát nehodlá

$
0
0
Yekta Uzunoglu
25. 9. 2017        YektaUzunoglu
Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech
Říká se, že politika a politici mají krátkou paměť. Ještě před pár týdny přední politici civilizovaného světa básnili o statečnosti Kurdů v boji proti ISIS - zrůdám a kdejaký slavný politik se snažil vytěžit pro sebe před svými voliči politické body a vyslovoval slovo Pešmerge, kurdsky k smrti čelem....


Dokonce dnešní ministr zahraničí Velké Británie jel až na frontu a nechal se vyfotit s kurdskými Pešmerge a bral to jako investici do blížících se voleb.

Světové agentury básnili o statečnosti Kurdů a kdejaký státník spěchal do Kurdistánu, aby se stál po boku s kurdským prezidentem Masúdem Barzanim a nebo s nějakým náčelníkem kurdských Pešmerge.

Jednoho dne se Kurdové rozhodli skončit 100 let trvající otroctví, masakrů, diskriminace, genocidy aspoň v jedné části své vlasti, to jest v Iráku a to s tím nejdemokratičtějším instrumentem, referendem a bylo to....

Byl konec s naparováním se po boku kurdského prezidenta Masúda Barzáního, s okázalým prokazováním vlastní „statečnosti“ po boku kurdských náčelníků Pešmerge, s fotografováním se v rozvalinách válkou zničených kurdských měst, s okázalým roněním slz nad zavražděnými kurdskými dětmi...

V očích civilizovaného světa, který o nich básnil o Kurdech jako o ochráncích lidských hodnot a dokonce ochráncích civilizace před ISIS zrůdami, se Kurdové najednou se stali neposlušnými, drzými, tvrdohlavými, a bůh ví co ještě...

Proč? Protože chtějí konečně svobodu!

Všechny dveře se před Kurdy zavíraly, už nikdo nechtěl ani navštívit kurdského prezidenta, ale ani Pešmerge a když už se tam někdo z civilizovaného světa objevil, učinil to, aby Kurdům vynadal nebo vyhrožoval, poučil je o tom, že tohle se nedělá, že je přece brzo na to, aby chtěli svobodu, že ještě čas na svobodu nepřišel!

Nějaký prezident z Paříže nebo nějaký ministr z Washingtonu, sahal po telefonu jen proto, aby opět nadával Kurdům a vyzval je k poslušnosti.

A tzv. necivilizovaný svět? Ti začali přímo z půdy OSN (Erdogan či Irán) přímo vyhrožovat Kurdům a klidně před politiky těch civilizovaných a dokonce společně s některými vydali prohlášení o opovážlivosti Kurdů chtít referendum a nařizovali Kurdům, aby s tou drzou myšlenkou referenda okamžitě skoncovali.

Turecká armáda se zbraněmi z NATO začala na hranicích Iráckého Kurdistánu manévrovat! Manévry trvají už týden a hned tak ani neskončí. Ale nikomu ani nenapadne jim říct: stop drahý partnere, jsme demokratická instituce hájící demokracii a ty nemůžeš s našimi zbraněmi vyhrožovat národu, který v sousedním státě chce o své budoucnosti rozhodovat referendem, to jest demokraticky, nemáš právo zasahovat do záležitostí jiného státu! Nikdo se nepozastavil nad tím, že turecký Parlament dokonce obnovil turecké armádě mandát vojensky zasáhnout na území cizího státu – sousedního Iráku!

Sunitský turecký Sultán Erdogan se spojil se svým tradičním islámským šíitským nepřítelem Iránem a Bagdádem ke společnému tažení proti těm k demokracii se uchylujících Kurdům! Erdogan uzavřel vojenské společenství se svým odvěkým nepřítelem Iránem a Iránské šíitské milice začaly rychle konat... Irán dokonce převzal kontrolu na hraničními přechody do Iráckého Kurdistánu a uzavřel svůj vzdušný prostor, tolik se obává referenda Kurdů! Turecko neprodyšně zavřelo svoje hranice, aby Kurdové zůstali odříznuti. A vláda v Bagdádu? Ta ukázala svoji pravou tvář! Kromě jiného ihned vyzvala všechny státy, aby uzavíraly kontrakty na kurdskou ropu jen s Bagdádem, nikoliv s kurdskou vládou nebo s prezidentem Barzáním! Za snahou udržet Kurdy v područí je stejná chamtivost jako před 100 lety!

No a? Kurdové opět zůstali sami a odkázáni jen a jen sami na sebe, sice na svém ostrově v kurdských horách, obklíčeni ze všech stran barbary, ale právě na ty barbary se svět v klidu dívá a čeká, jak brzy začnou masakrovat ty, kteří za ně bojovali proti ISIS zrůdám.

Všichni si snad mysleli, že se Kurdové po...

Kdejaké rozvědky, ať turecké či íránské či irácké a bůh ví čí ještě, se snažili ještě k tomu vnějšími nátlaku zkusit vnitřně štvát Kurdy proti sobě někdy penězi, někdy nátlakem....

Místo, aby podali pomocnou ruku k bezpečnému průběhu svobodného vyjádření lidu o své budoucností, posílají svoje rozvědky často skrývající se za novinářské legitimace a ještě nejlépe ženy, na náklady srdečných kurdských hostitelů, aby zaznamenali "co to tam ti blázniví Kurdové dělají". Statečný národ, který bojoval za záchranu civilizace opět vidí pravou tvář světa! Ano, to je ta pokrytecká tvář „demokratického“ světa, která se nastavuje Kurdům, zapomínajíce na jejich děti, které umíraly v boji za záchranu světové demokracie!

Kde jsou ti humanisté civilizovaného světa, kteří hlasitě bojují a demonstrují za práva Tibetu, Barmy, za práva gejů či lesbiček či transvestitů, kde jsou dnes?

Jak to, že nepořádají své okázalé demonstrace a pochody, jak to, že nemávají kurdskými vlajkami ve světových metropolích za práva víc než čtyřicetimilionového národa? Za jeho právo na určení vlastní budoucnosti, za jeho právo na vlastní domov, na vlastní zemi, na vlastní jazyk, kterým by se kurdské děti konečně směly vyučovat ve školách všude na světě? Jak to, že ti světoví humanisté stejným způsobem nebojují za budoucnost Kurdů? Kde jsou zalezlí ti všichni světoví aktivisté?

Ale Kurdové řekli svoje NE!

I kdyby se proti nám postavil celý svět, což se také postavil, my o své budoucnosti rozhodovat budeme! A k rozhodování použijeme demokratické prostředky v zemi, kde slovo demokracie působí na okolní státy, jako když se čert přiblíží ke kříži!

Dnes kurdsky národ se svou nezlomenou vůli stojí nejen proti těm místním barbarům z ISIS, ale i proti všem sousedícím panovníkům a jejich přátelům, i proti "civilizovanému světu"!

Nic víc než s vůlí!

Stovky tisíc Kurdů z celého světa opustili svou práci a vše, co s ní souvisí a někdy za své poslední dolary přicestovali do Kurdistánu, aby organizačně pomohli svým bratrům v Iráku!

OSN neposlala svoje lidi, aby pozorovali a dohlíželi na regulérnost referenda, ale advokáti ze 16 advokátních komor ze 16 kurdských měst přicestovali přes bariéry Turecka a jsou tam v Kurdistánu, aby sami pomohli svému národu! Kurdští lékaři z celého světa od Austrálie, až po USA opustili vše, včetně své práce a přicestovali, aby mohli poskytnout první pomoc v davu lidí, kteří se hrnou k urnám a rozhodují o své svobodě, aby pomohli svému národu, který nikdy o sobě nesměl svobodně rozhodovat!

Národ, který by neměl znát demokratické instrumenty, organizuje pod vyhrůžkami ze všech stran a s holýma rukama snad nejtransparentnější referendum, co svět někdy a někde viděl.

Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech!

Vůle kurdského národa by se měla stát vzorem, příkladem i pro ostatní národy v boji proti zlu, bezpráví, nespravedlnosti nejen tam v Kurdistánu, ale všude kde vládne zlo, bezpráví a nespravedlnost!

Den 25. září 2017 by se měl zapsat do našich pamětí jako den, kdy dobro zvítězí nad všemocným zlem !

Generál RF Valerij Asapov zahynul v Sýrii....(video)

Akce proti Rusku selhala: z útočníků jsou oběti, místo potupení hrdinství. Zde jsou podrobnosti o boji ... video už bohužel není dostupné

$
0
0
Napsal/přeložil: Geo
25.9. 2017   Eurasia24

Jak dokazují výpovědi účastníků i záběry z boje, nedávný útok na ruské vojenské policisty v Sýrii byl pečlivě připraven a proveden tak, aby přepadená četa neměla šanci uniknout smrti nebo zajetí. Plán amerických tajných služeb ale selhal: Rusové se ubránili, probojovali z obklíčení a pobili množství teroristů. To vše bez jediné vlastní ztráty.

Podrobnosti o boji, který se odehrál v úterý 19. září, přinesly v pátek ruské televize, mimo jiné První kanál.
Na pozorovací stanoviště čety ruské vojenské policie časně ráno zaútočila početná skupina teroristů z organizace Džabhat an-Nusrá. Ze všech stran – devětadvacet vojenských policistů se dostalo do úplného obklíčení.

Silná minometná palba

Vše začalo palbou z minometů rozmístěných v kruhu kolem pozice Rusů, jejichž úkolem bylo v oblasti dohlížet na dodržování příměří. „Vedou minometné ostřelování, prostě ze všech stran! Jsou rozmístění plně dokola!“ ozývá se na záběrech z prvních okamžiků útoku.

Na záznamu je vidět, jak se exploze minometných granátů, jednoho za druhým, blíží ke stanovišti příslušníků ruského ministerstva obrany. „Ještě jednou říkám, minometné ostřelování pokračuje, prostě neustává!“ volá v ruštině hlas na záznamu z boje. Ještě nějaký čas, než pomoc dorazila, si vojenští policisté – většinou zkušení vojáci – museli pomoci sami.

„Když začal minometný útok, moje četa zaujala obranu v druhém poschodí. Drželi obranu do té doby, než minometné granáty začaly padat přímo na budovu. Druhé patro budovy bylo poničeno a my jsme se přesunuli do prvního poschodí, kde se nacházeli také vojáci Syrské arabské republiky. Společně s nimi jsme drželi obranu v prvním poschodí,“ popsal průběh obrany velitel čety Alexandr Samojlov.

Po půlhodině intenzivního minometného ostřelování přišlo první zranění. Jeden ze Syřanů utrpěl poranění v důsledku probití střechy budovy minometným granátem. Ruský zdravotník spolu dalším personálem mu okamžitě poskytl pomoc.

Útok teroristů naštěstí nebyl ničím, na co by vojenští policisté nebyli připraveni. Jak doplnil Alexandr Samojlov, minometná palba zde byla prakticky každodenní záležitostí, stejně tak průlety bezpilotních letadel, s jejichž pomocí protivník prováděl průzkum prostoru. Rusové proto drželi neustálou bojovou pohotovost.

Akce teroristů ale byla velmi důsledně připravena: nejprve poničili komunikace k pozorovacímu stanovišti, aby tak Rusům a Syřanům odřízli ústupové cesty. Jak dopadla automobilní technika na základně, ukazují záběry zasaženého kamazu – prostřílená skla kabiny, prostřílené pneumatiky a v cisterně díra po přímém zásahu dělostřeleckým granátem.

Masivní útok s obrněnci

V průběhu intenzivního minometného ostřelování utrpělo zranění několik syrských vojáků, ale jak se později ukázalo, nešlo o nic vážného. Situace obránců se nicméně stávala s každou minutou složitější: po minometných úderech militanti zahájili útok s využitím tanků a bojových vozidel pěchoty (BMP).

Pokud by nepřišla pomoc bojovníků ze speciálních jednotek, kteří na místo střetu dorazili nejdříve, udržet obranu by bylo velmi těžké. Kromě toho, že disponovali těžkou technikou, byli militanti ve značné početní převaze.

„Na všech směrech jsme napočítali čtyři až pět tanků a stejně béempéček. V každém BMP se nacházel osmi až desetičlenný výsadek. Plus pěchota, která se pohybovala pěšky, mimo obrněnou techniku. Předpokládám, že to mohlo být devadesát až sto lidí, kteří šli na naše pozice,“ vypověděl Maxim ze speciální jednotky, která se podílela na proražení obklíčení.

Jak informuje První kanál, v rámci sil zvláštního určení působí skupina, která byla vytvořena právě za účelem pomoci vojákům v obklíčení. Během plnění tohoto úkolu bojovníci skupiny odrazili několik útoků teroristů.

Prolomení blokády

Důležitá pomoc přišla ze vzduchu: dvojice šturmoviků Su-25 ničila těžkou techniku teroristů, což umožnilo „speciálům“ prorazit ze země blokádu a pomoci obklíčeným vojenským policistům opustit prostor.

Ruští bojovníci přiznávají, že přežít jim pomohla bojová příprava, soudržnost v akci a taky trocha štěstí. „Zázrak plus náš velitel. Moje žena mu už volala a vyslovila mu velké uznání,“ řekl Prvnímu kanálu vojenský policista Andrej Vladykin.

Velitel Alexandr Samojlov se ale na věc dívá jinak: „Neřekl bych, že to je úspěch. Je to především společná práce týmu, který už byl v podobných situacích.“ Na otázku, zda to všechno nebyl zázrak, odpověděl: „Ne, na zázraky nevěřím.“

Účastníci boje jsou nyní na odpočinku, zranění syrští vojáci a tři bojovníci specnazu se léčí v nemocnicích. Celá akce se obešla bez jediné oběti na straně Rusů a syrských vojáků.

Opačný efekt

Jak uvedlo ruské ministerstvo obrany, ofenzívu Džabhat an-Nusry iniciovaly americké zvláštní služby s cílem vázat síly a prostředky na úkor vojsk postupujících v oblasti Dajr az-Zauru. Západ prostřednictvím svých médií současně spustil tradiční kampaň s dezinformacemi o „úderech ruských nebo syrských letadel na nemocnice“ v provincii Idlib.

Útok na stanoviště ruské vojenské policie měl nepochybně ještě jeden cíl: případný úspěch záměru, tedy zabití nebo zajetí příslušníků ruského personálu, měl zviklat ruskou veřejnost a nalomit přesvědčení Rusů o tom, že vojenská účast jejich země v syrském konfliktu je správným rozhodnutím s úspěšnými výsledky.

Namísto „afghánského syndromu“ se ale dostavuje opak: nejen ruské internetové diskuse překypují slovy chvály a uznání za hrdinství, připravenost a bojeschopnost složek ruských ozbrojených sil.




USA chtějí přiškrtit Venezuelu s pomocí sousedních států Trump buduje alianci proti Venezuele

$
0
0
Sergej Latyshev
25.9. 2017   Zvědavec
V New Yorku se v pondělí setkali vedoucí představitelé Kolumbie, Argentiny, Brazílie a Panamy s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Diskutovali o velmi důležité otázce: Co udělat s Venezuelou. Problém je totiž v tom, že režim prezidenta Nicoláse Madury, levicového populisty, který má výborné vztahy s Ruskem a Čínou, nezapadá do schématu služebních vztahů, jaké panují mezi většinou latinskoamerických zemí a Washingtonem.


Trump buduje alianci proti Venezuele

„Všichni jsme znepokojeni tím, co se děje ve Venezuele, chceme chránit venezuelský lid, aby byla opět obnovena demokracie. Diskutovali jsme o potřebě a podobě koordinace mezi zeměmi, abychom tak prosazovali mírový demokratický přechod (síly), přičemž by stabilita byla zachována,“ řekl kolumbijský prezident Juan Manuel Santos.

Vzhledem k tomu, že je země považována za největšího výrobce kokainu na světě, a že jeho výroba a vývoz prudce vzrostly po nastolení míru mezi kolumbijskou vládou a levicovými povstalci, nebyla při rozhovorech s Trumpem „vypracována žádná konkrétní opatření“. Přijali však rámcové rozhodnutí „pracovat v týmu, a sdílet s ostatními zeměmi své názory“ ve jménu deklarovaného cíle.

Kolumbie má také ve srovnání s ostatními státy větší zájem na úspěšném vyřešení situace v sousední zemi. Prezident Santos zdůraznil, že „je velmi důležité, aby vše proběhlo mírovou a demokratickou cestou“. Řekl „znovu prezidentu Trumpovi, že Latinská Amerika nebude podporovat žádný vojenský zásah“. V tomto se kolumbijský prezident nepřetvařoval: Venezuela má velmi silnou armádu, která je v obtížné situaci, a mezi lidmi v obou zemích, kteří mluví stejným jazykem, jsou přátelské postoje.

Pokud by Američané ke svržení režimu v sousední zemi použili sílu a armádu, může to vyvolat negativní reakce obzvláště mezi lidem v Kolumbii. Spojené státy americké prozradily, že „americký řád“ již mnohokrát použil metodu státního převratu nebo dokonce výsadku námořní pěchoty v Latinské Americe, takže to ostatním zemím v regionu připadá jako něco zcela přirozeného.

Jednání se také zúčastnili prezidenti Argentiny (Mauricio Macri), Brazílie (Michel Temer) a Panamy (Juan Carlos Varela). To bude zřejmě jádro protivenezuelské aliance, kterou připravuje Washington. Panama je pro USA téměř jasná a Brazílie s Argentinou jsou ekonomicky nejdůležitější země v Jižní Americe. V současné době v těchto zemích vládnou představitelé proamerické elity. Pravděpodobně budou mít ve spolupráci se Spojenými státy klíčovou roli, kdy se budou snažit dohnat Venezuelu, která jen obtížně splácí své dluhy, k neplnění závazků. I když se Venezuela několik let potýká s nedostatkem potravin, základního zboží a léků, snaží se všem svým věřitelům splácet dluhy. V opačném případě by byla pozastavena aktiva této země, zejména zásoby ropy, která přináší zemi finanční prostředky. A to by byl konec.
Nový stupeň tlaku

Tudíž je zde nová úroveň tlaku. V srpnu se členové Jihoamerického společného trhu (Mercosur) rozhodli pozastavit Venezuele členství v organizaci kvůli konfliktu mezi čelními představiteli a opozicí. Mercosur spojuje 250 milionů lidí a přes 75% celkového HDP země. A dokonce ještě předtím byla Venezuela nucena opustit Organizaci amerických států (OAS), a to kvůli zásahům do svých vnitřních záležitostí. Jak vidíme, Caracas je ve velmi těžké situaci. Navíc kvůli sabotáži parlamentu musel vládnoucí režim uspořádat 30. července volby do Ústavního shromáždění, nicméně Mexiko, Peru a Kostarika volby neuznaly...

Dva hlavní spojenci Venezuely jsou Rusko a Čína, které se snaží pomoci prezidentu Madurovi, aniž by ho podporovaly k porušení ústavy, i kdyby to bylo v zájmu dobré věci. Kuba je také blízký soused, ale nemá žádné peníze navíc. Avšak nepřátelé Latinské Ameriky v čele s USA, kteří považují Latinskou Ameriku za své dědictví, utahují kolem země smyčku.
Washingtonský plán je jasný a přirozený

Zdá se, že odpůrci Caracasu nemusí svrhnout venezuelský režim pomocí ozbrojených sil. Je pouze třeba metodicky zvyšovat tlak a neustále vytvářet nové obtíže pro obyvatele Venezuely podle schématu, který byl použit v Chile ke svržení lidového prezidenta Salvadora Allendeho v roce 1973.

A to se právě nyní děje. Americké ministerstvo financí neustále rozšiřuje sankce proti venezuelským představitelům. Washington se snaží podkopat finanční a ekonomický systém země.

Trump z toho důvodu podepsal v srpnu vyhlášku o uvalení finančních sankcí na Venezuelu: Americké společnosti mají zakázáno obchodovat s novými dluhopisy a cennými papíry, které vydala vláda a ropný podnik Petroleos de Venezuela (PDVSA), se splatností delší než 30 dnů a 90 dnů. Vzhledem k tomu, že výnosy z ropy představují přibližně 95% finančních příjmů z celkového exportu Venezuely, je to velmi vážné. Je dokonce obtížné si představit, co by se stalo, kdyby Spojené státy, tradiční venezuelský zákazník v této sféře, odmítly nákup ropy. Zároveň se představitelé Venezuely domáhají toho, že v rámci vyhnutí se sankčním omezením nebudou produkovat ropu za dolary. Je nepravděpodobné, že Spojené státy budou i nadále dlouho kupovat venezuelskou ropu, když cena je již pár dnů stanovena v čínské měně (jüan).

Tak si to shrňme

Problémy Venezuely se tolik neliší od problémů jiných latinskoamerických zemí, jejichž ekonomiky jsou deformovány kvůli letité závislosti na Spojených státech. Ve většině latinskoamerických zemí jsou hlavními příjemci tohoto systému elitní skupiny, které jsou úzce spjaté s Amerikou, zatímco ve Venezuele lid začal využívat výhod přírodních zdrojů země již za doby režimu Huga Cháveze. Nicméně prudký pokles cen ropy a ekonomické a finanční intriky Washingtonu oslabily tento venezuelský unikátní systém přerozdělování veřejného majetku - výhody se výrazně snížily pro ty, kteří jsou zvyklí se na ně spoléhat. V důsledku toho nastala v zemi politická krize, došlo ke střetům mezi oponenty a přívrženci režimu, zvýšila se úroveň kriminality, posílila proamerická opozice, která je spojená s elitářskými a zprostředkovatelskými kruhy.

Nuže, tupci se nestarají o identitu toho, od koho budou chtít svůj příděl: Pokud režim prezidenta Madury zdroje vyčerpal, tak ho necháme ve štychu, a ať se k moci dostanou ti, kteří slibují, že dostanou Venezuelu z krize. Vzhledem k tomu, že se ceny ropy podle odborníků v dohledné době pravděpodobně nezmění, a Venezuela nemá žádné jiné příjmy, bude tak všechno záviset na míře odhodlání vnějších a vnitřních nepřátel, zda má vládnoucí režimu ukončit vládu.

Je zřejmé, že Washington a jeho spojenci v tom nenechají Venezuelu samotnou. Spojené státy na to vlastně po určitou dobu v Latinské Americe doplácely, neboť nikdy nepochybovaly o své schopnosti udělat „pořádek“ tam, kde je to zapotřebí.

Zdá se, že poté, co Washington úspěšně odstranil nezávislou prezidentku Dilmu Rousseffovou v Brazílii a nahradil ji pomocí intrik svým chráněncem, přišel čas na další zemi a dalšího prezidenta. Navzdory úzkým vazbám mezi Ruskem a Venezuelou v oblasti energetiky a vojenství bude pro Rusko hodně těžké této zemi pomoci.


US want to strangulate Venezuela with the help of neighbors

Zatímco samička staví hnízdo, sameček ji svým zpěvem povzbuzuje; pokud nepřišel o potenci v rámci světelného smogu, jenž týrá lidi rakovinou a zvířata reprodukčními potížemi

$
0
0
Břetislav Olšer
25.9. 2017  Rukojmí
Nedávno česká vláda konečně projednala materiál ministerstva životního prostředí o světelném smogu, který stát připravuje o miliardy zbytečnými výdaji za fakt, že v noci zbůhdarma svítíme na ulicích, po nichž nikdo nechodí ani nejezdí...
Ovšem to současné poslanecké smetiště mělo jiné a ke všemu stupidní starosti, nač nějaký zákon pro lidi, když si ve své většině naopak politici na baterky ještě víc rozsvítili, aby si „posvítili“ ve své zbabělé přesile na Babiše a jeho firmu Čapí hnízdo kvůli přidělené legální dotaci, kterou mu sama sněmovna před lety zákonem schválila. Přitom Babiš odvádí na daních státu stokrát víc Kalousek a další troubové dohromady, co šéfovi Agrofertu nesahají ani po své špinavé kotníky; kam se hrabe nějakých 50 milionů na jím státu vydělané miliardy…

A přitom nejde jen tak o nějaký tuctový zákon, který je ke všemu z dílny ministra životního prostředí Brabce z hnutí ANO; přemíra světla v podobě smogu totiž škodí zdraví, když zvyšuje počet rakovinotvorných, kardiovaskulárních a dalších civilizačních chorob. Příkladů protiopatření je kolem nás spousta; například v Dánsku je pro ženy pracující v noci, třeba zdravotní sestry, u nichž se projevila nádorová onemocnění, uznána rakovina prsu jako nemoc z povolání...


Snímek z Jižní Afriky Břetislav Olšer

Problémy jsou také v říší zvířat, zvláště s jejich reprodukčními schopnostmi; život ve světelném smogu je jed, který týrá nejen lidi, ale též s nimi v symbióze žijící faunu. Světlo je rovněž pro zvířata alfou omegou pro jejich přežití, orientují se dle změny noci v den, ale i v ročních obdobích; v souvislosti se změnám světla může docházet i k ovlivnění jejich reprodukce. Třeba pro některé zpěvné ptáky je časný ranní zpěv znakem kvality samců, kteří reagují na rozdíl od slabších jedinců časně po rozbřesku.

Snímek Břetislav Olšer...

Ovšem tam, kde je světelný smog, mohou i líní ptáci zpívat podle světla, které je kolem nich spousta, a ne podle své zdatnosti "ranních ptáčat" - silných samců. Samičky jsou tak zmatené, že nerozeznají, kdo byl svým zpěvem první, přesto jsou přitahovány, byť může jít o nekvalitní jedince a pak ty konce při páření a sezení na vajíčkách… Světený smog a chaos v jednom... Znám odpovídající průpovídku: "Zatímco samička snaživě staví jejich společné hnízdo, sameček ji svým zpěvem vášnivě povzbuzuje..."

New York... Snímek Břetislav Olšer

Negativní je umělé světlo pro netopýry, které jim de facto zkracuje dobu lovu a následné hladovění, což jsem se dozvěděl již před dvanácti lety, kdy přijel poprvé do lázní Čeladná a seznámil se s tamním psychoterapeutem PhDr. Andrewen Urbišem, který mě poučil, že navíc absolutní tma podle dnešního stavu vědy neexistuje, vždy je možné prokázat malé množství světla, i když není lidským okem viditelné.

Světelný smog v Moulin Rouge...? Snímek Břetislav Olšer

Přesně je tedy tmu možné popsat jako minimální množství světla. To však člověku neškodí, naopak ho chrání před rakovinou. Napsal jsem o tom, že jsme dnes hlavně pod tlakem světelného smogu, když světlo na nás působí jako jed; všichni si hned ťukali na čelo, že jsem objevil dalšího šarlatána. A ejhle, právě jsem si přečetl v renomovaných novinách to, co jsem věděl a popisoval již před lety.

Pouze ve tmě vzniká v mozkové epifýze (podvěsek mozkový – šišinka) hormon melatonin, jenž je silný antioxidant, který působí mj. proti stárnutí i bujení zhoubných nádorů. Vědci prokázali, že onkologická onemocnění vznikají především světelným znečištěním. Proto může být světlo jed.

Sun City, umělé město uprostřed jihoafrické buše, ukázka světelného smogu... Snímek Břetislav Olšer

Lidské zdraví může být proto absencí tmavé noční oblohy vážně ovlivněno. Tma je důležitá pro produkci již zmíněného hormonu melatonin, který rovněž uspává lidský organismus a umožňuje mu regenerovat. Produkce melatoninu se však při spánku v nedostatečně zatemnělých místnostech snižuje a délka i hloubka odpočinku výrazně klesá. Po krátkodobém nekvalitním spánku se lidé hůře koncentrují.

Přetrvávají-li problémy déle, mohou dokonce vyústit v deprese a další psychogenní onemocnění. „Správná produkce melatoninu ovlivňuje i jiné části našeho hormonálního systému. Spánek za světla či nedostatek spánku tak vede ke zvýšení rizika rakoviny prsu, kardiovaskulárních chorob a obezity,“ varuje Michal Bittner z Centra pro výzkum toxických látek v prostředí Masarykovy univerzity... http://www.aktivityprozdravi.cz/archiv/svetelny-smog-ma-na-svedomi-nekvalitni-spanek-i-vazne-zdravotni-problémy

V noční Bombaji...

Obecně platí, že v České republice je světelný smog nejnižší v pohraničních horách, zejména pak na Šumavě. Místa s tmavou oblohou však najdete i na Českomoravské vrchovině nebo v Beskydech. Naproti tomu zcela nevyhovující podmínky pro astronomická pozorování panují nejen v Praze a v okolí velkých měst, ale i v celých středních Čechách a, s výjimkou již zmíněných Beskyd, po celé Moravě.

Vzpomínám si na cestu letadlem do Bombaje, když dvě hodiny před přistáním byl obzor zahlcen světelnou září. Nebylo to vycházející slunce, ale i v noci ozářené největší indické město. Vysvětlení bylo nabíledni; Indie má atomové elektrárny, takže měla velmi levnou elektrickou energii, s níž však nešetrně zacházela a liduprázdné ulice přesto svítily do tmy tisíci lampami a neony.

Severní Korea ve dne...

Světelný smog nad Jižní Koreou, zatímco ta Severní právě zažívá enormní tvorbu proti rakovinového hormonu melatoninu,,, Kim zase není až tak padlý na hlavu...

Tehdy jsem pochopil, jak jsme synchronizováni střídáním světla a tmy, takže potřebujeme co největší rozdíl mezi světlem ve dne a tmou v noci, děláme to ale přesně obráceně; ve dne si doma i v kancelářích zatahujeme žaluzie a v noci svítíme. Jak se pak má naše tělo synchronizovat? Připomněl bych nyní své nedávné povídání na toto téma právě s PhDr. Andrewem Urbišem, který už desítky let léčí tmou v rámci tzv. celostní medicíny: Zde rozhovor: PhDr. Urbiš – léčba tmou…

Rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“

$
0
0
Jaromír Soukup, autor pořadu
25.9. 2017 Hrad
Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov. Vítejte u pravidelného čtvrtečního Týdne s prezidentem.Další díl bude opět ve čtvrtek 27.9. 2017 na TV Barrandov...

Vy tady na Lánském zámku odpočíváte po Vašem nočním návratu z New Yorku, kde jste se zúčastnil zasedání Valného shromáždění OSN. Pokud máte srovnat atmosféru a obsah letošního jednání a těch předchozích, kterých jste se zúčastnil, jak to vychází?

Víte, já zastávám názor, že každá organizace je tak kvalitní nebo nekvalitní, jak kvalitní je její vedoucí osobnost. A předchozí generální tajemník OSN Pan Ki-mun byl velmi milý člověk, já jsem se s ním několikrát setkal a z lidského hlediska proti němu nic nemám. Jeho oblíbené téma byly klimatické změny, a já jsem mu jednou říkal: „Pane generální tajemníku, Vám to tady hoří, protože je terorismus a Vy se zabýváte globálním oteplováním.“ A opravdu nemluvil o ničem jiném než o tomto tématu. Teď nastoupila skutečně silná osobnost, to je bývalý portugalský premiér Guterres, a první věc, kterou udělal, bylo zřízení úřadu pro boj s terorismem, a dokonce riskoval a do jeho čela jmenoval Rusa, Voronkova. Takže myslím si, že tyto dva kroky jsou velmi pozitivní, a že novým generálním tajemníkem OSN může dostat novou dynamiku.

Letošní jednání se tak trochu z mé perspektivy konalo ve stínu dvou událostí nebo procesů. Jedna je krize na Korejském poloostrově a harašení zbraněmi a jadernými a raketovými zkouškami jejich vůdce Kima a druhá je trvající vleklý konflikt a problémy na Blízkém východě. 
Vy ve Vašem projevu jste hovořil o řešení uprchlické krize zejména v místě, odkud uprchlíci odcházejí. Hovořil jste o tom, že je to začarovaný kruh. Pokud odchází mladí lidé a mozky do zahraničí, ta země odkud odcházejí, se dostává do čím dál tím větších problémů, které jsou neřešitelné, a vyzval jste k tomu, abychom se soustředili na pomoc v místech, odkud ti uprchlíci odcházejí. Setkal jste se s nějakou pozitivní odezvou? A jak se mezinárodní společenství k Vašemu návrhu staví? 

Začněme tou Koreou. Podívejte se, pane Soukupe, já jsem asi poslední, kdo by měl sympatie ke Kim Čong-unovi, už jsme o tom několikrát mluvili, takže nemá cenu se k tomu vracet. Na druhé straně představa prezidenta Trumpa, destroy - zničit Koreu, reálně znamená zlikvidovat obrovské množství obyvatel. Ti, kteří přežijí odsoudit k hladovění, a kromě toho je tady velké riziko, že Severní Korea má na dostřel svých dalekonosných děl Soul, tedy hlavní město Jižní Koree. Takže je to nápad, který není úplně nejlepší.
Já jsem se shodou okolností setkal před několika málo dny právě v New Yorku s jihokorejským prezidentem a říkal jsem mu se zdvořilostí mně vlastní, pane prezidente, nechci, abyste mně odpovídal, ale z veřejných zdrojů jsem se dozvěděl, že Jižní Korea připravuje komando, které chce vyslat do Severní Koreje, jak tomu říci zdvořile, k eliminaci. K eliminaci některých…

Taková zpráva proběhla médii.


…vedoucích představitelů včetně Kim Čong-una. A nechci, abyste mně odpovídal. No tak prezident se usmál a neodpověděl. Tohle řešení, konec konců atentát na Heydricha si pamatujeme, tohle řešení by podle mého názoru bylo daleko průchozí než nějaká masivní vojenská akce.

Asi to není úplně standardní řešení mezinárodní krize. On prezident Trump byl ve svém projevu trochu uvolněný a vypadalo, že důsledky nemá úplně promyšlené, protože Kima mimo jiné nazval rakeťákem, což jsem si říkal, nebyl to trochu psychologický nátlak, zesměšnění protivníka, a tak mě napadlo, že podobně se Američané chovali k Japoncům před druhou světovou válkou a tak slavné to nebylo. Nakonec vyhráli, ale stálo to statisíce lidských životů. Nepodceňujeme trochu Severní Koreu?


Ale tak Severní Korea, pane Soukupe, těch raket zase tak moc nemá, a pokud nějaké má, tak oni většinou vybuchují už na odpalovací rampě a já nevěřím příliš tomu, že by byla raketami vybavena do té míry, aby bylo oprávnění nazývat Kima rakeťákem.

Pojďme zpět k tomu hlavnímu, co jste v OSN pronesl, migrační krizi. Jak jste hodnotil projev slovenského prezidenta Kisky?


Já Andreje Kisku znám, těším se na návštěvu, která v prosinci na Slovensku u něj proběhne. On má jakýsi ustálený názor, se kterým nesouhlasím, ale který respektuji. To znamená názor, že migranty máme na našem území přijímat, neřkuli vítat, a že mohou být do jisté míry i obohacením naší společnosti. Nuže, kdyby nešlo o muslimské migranty, tak bych s tím i souhlasil, například migrační tlak mezi Evropou a Amerikou obohatil americkou společnost a tak dále. Ale pokud jde o muslimskou migraci, je to opravdu neslučitelnost kultur a tady přicházíme k tomu, co jste Vy sám citoval. Já jsem si uvědomil, že většina politiků, kteří mluvili na Valném shromáždění, nezdůrazňovala tu stránku brain drainu. Mimochodem, kdybych chtěl být nezdvořilý, tak bych někdy řekl, že to spíš můžeme nazvat muscle drain než brain drain, tedy únik svalů spíše než únik mozků, ale i to je pro rozvoj ekonomiky dané země důležité. A myslím si, že například, když prezident Macron také zdůrazňuje tu migraci a dokonce nás vyzývá, abychom byli solidární s migranty, tak já na to odpovídám, ano, solidární na jejich původním území. Tam jim máme pomáhat a myslím si, že Česká republika v rámci rozvojové pomoci pomáhá dost.

Zpět ke Slovensku. Nepřijde Vám, že alespoň v zahraniční politice se nám Slovensko začíná vzdalovat? Narážím na projev a názory prezidenta Kisky, ale i na to, že zcela zjevně se Slovensko odtrhlo od původně jednotné V4, Visegrádské čtyřky, v otázce uprchlíků a nyní si Slovensko trochu užívá pozici takového premianta nebo nejlepšího mezi zlobivými, jak bych to nazval.


Tak to jsou dvě věci. Samozřejmě něco jiného jsou názory prezidenta Kisky a něco jiného jsou názory premiéra Fica, to je první věc. A druhá věc ano, Slovensko udělalo takový zajímavý trik. Oznámilo, že přijalo šestnáct, slovy šestnáct migrantů. A na základě tohoto přijetí…

Se stalo tím premiantem.


…se vykoupilo a jak Vy říkáte, stalo se premiantem. Přitom my jsme svým způsobem taky přijali kolem šestnácti migrantů v rámci Generace 21, jestli si vzpomínáte, z Iráku. No jenomže všichni utekli do Německa.

V této souvislosti mě napadá otázka, která s tím možná příliš nesouvisí, ale napadlo mě. Já jsem četl v tomto týdnu, že v Evropské unii se ročně vyhodí osmdesát osm milionů tun jídla v hodnotě sto čtyřicet tři miliard eur. Existuje nějaký způsob, jak tohle zachránit? A případně použít třeba pro cíle, o kterých jste mluvil?

No, ekonom ve mně by odpověděl, že první cesta je zdražit jídlo, ale politik ve mně okamžitě namítne, že to by zničilo každou politickou stranu, která by to navrhovala. Víte, samozřejmě, že laici se budou domnívat, že bychom měli pomáhat potravinami třeba v Africe, ale to platí o trvanlivých potravinách. Představa, že běžné potraviny převezeme přes Středozemní moře do Afriky je trošku málo pravděpodobná. Potřebovali bychom k tomu zřejmě chladírenské lodi.

Pane prezidente, jedna otázka, která se zahraniční politiky týká možná jen zdánlivě nebo okrajově. V čele vojenského výboru NATO letos končí český reprezentant Petr Pavel, jak hodnotíte jeho působení v té funkci, přispěl k něčemu?

Já si myslím, že ano. Víte, já soudím lidi podle jejich životního příběhu a generál Petr Pavel v době konfliktu na Balkáně zachránil obklíčenou francouzskou jednotku a to s nasazením vlastního života, to se cení.

Váš pobyt v New Yorku a naše debata o migrační krizi a těžkých konfliktech ve světě mě samozřejmě vede k otázce na obranyschopnost a bezpečnost České republiky. Existuje taková globalistická teze, která říká, že svět je vlastně globální vesnice a žádný konflikt od nás není dost daleko. Odpovídá koncepce armády, tak jak byla představena v roce 2016, tomu, co Vy jako vrchní velitel ozbrojených sil si představujete? Já jenom připomínám, že například generál Pavel Adam jasně řekl, což je šéf plánování Ministerstva obrany, jasně řekl, že v minulých letech jsme se soustředili spíše na naši účast v mírových misích a podobně, a nyní bychom měli pozornost armády a pozornost našich státních představitelů spíše soustředit na obranu vlastního území, protože ani tam už konflikt nemůžeme… To znamená, Vy a vize české armády.


Tak pokud jde o tu globální vesnici, to je desítky let starý koncept Marshalla McLuhana, který se naprosto neosvědčil, a který už dneska nikdo nebere vážně. Svět není globální vesnice, ale svět je polarizovaný a je polarizovaný daleko více než byl před několika desítkami let. A myslím si, že právě Čína se dostává do popředí, že i Spojené státy změnily svoji strategii a přesouvají svoji pozornost k Pacifiku.
Ale Vy jste se ptal spíše na to vyzbrojování. Já jsem teď vystupoval na Velitelském shromáždění naší armády a nebyl jsem příliš vlídný. Začal jsem svůj projev slovy, že platí, že generálové se vždy připravují na minulou válku. To platilo za první světové války, za druhé světové války, vzpomeňte si, jak obtížné bylo prosadit tankové jednotky, kromě de Gaulla a Guderiana to nechtěl nikdo. No a platí to i teď. Dokonce jsem se těch generálů zeptal, jestli náhodou nechtějí obnovit jezdectvo, což byla samozřejmě ironická nadsázka. A já, když čtu tu strukturu investic nebo akvizic, tak si někdy říkám, jestli některé konkrétní druhy vojenské techniky také nepatří spíše do druhé světové války, a abych byl zcela konkrétní, neustále naléhám na to, aby armáda byla vyzbrojená alespoň pozorovacími drony, protože bojové drony jsou příliš drahé a nemáme k nim odpovídající logistiku. Tak teď jsem si pozval velitele našich vzdušných sil a probírali jsme právě materiál, který teď připravíme pro poradu s ministrem obrany právě o vybavení armády drony. Takže to je jeden konkrétní příklad, jak opravdu modernizovat armádu novou technikou.

K tomu trochu směřovala moje otázka, jestli tak malá země jako je Česko má mít kompletní vojenský arzenál, anebo se máme spíše specializovat, když vidíme, že naše účast ve vojenských misích je spíše ve specializovanějších činnostech. Jaký je Váš názor?

V těch misích ty drony budeme velmi potřebovat, ať už v Afghánistánu, v Mali, na Golanských výšinách nebo kdekoli jinde, v tom není rozpor. Ale pokud jde o teritoriální obranu, a samozřejmě s nástupem islámského extrémismu je ta teritoriální obrana stále důležitější, tak tam bych kladl velký, velký důraz na myšlenku aktivních záloh, které velmi podporuji a několikrát jsem se s nimi i setkal.

No tak o tom hovoří koncepce rozvoje armády, která je rozdělená na dvě pětiletky. První pětiletka říká zharmonizovat, když to jaksi zjednoduším, zharmonizovat výzbroj s NATO a druhá, ve druhé více pracovat s lidskou sílou včetně těch aktivních záloh, ale já jsem směřoval k tomu, máme mít tedy ten kompletní vojenský arzenál, nebo je úvaha o společné evropské armádě úplně mimo realitu či je správná?


Tak to je sugestivní a návodná otázka, pane Soukupe, protože jistě tušíte, že v podmínkách malé nebo střední země Vám odpovím, že si to nemůžeme dovolit mít kompletní arzenál. Ale, i když jsem v zásadě podporoval a podporuji myšlenku evropské armády, a dokonce jsem o této myšlence hovořil asi před čtyřmi lety v Evropském parlamentu ve Štrasburku, tak tady Vám musím namítnout, že už máme NATO, a to NATO jako celek má samozřejmě kompletní strukturu výzbroje, čili my bychom se měli specializovat na to, v čem jsme dobří, to je i polní nemocnice, to je i protichemická jednotka, ale například i naši Rangers z Prostějova, kteří jsou vynikající a dokonce vyhráli soutěž, kde porazili své anglické kolegy, a takhle bych mohl pokračovat dál a dál.

Pokud hovoříme o bezpečnosti, musím se zeptat na policii, to je druhá ozbrojená složka státu. Jak hodnotíte zhruba rok po policejní reorganizaci?

Víte, já jsem už několikrát řekl, že pan plukovník Šlachta s panem Ištvanem odvedli špatnou práci, protože tvrzení o tom, že jsou na stopě obrovské mafii, se nakonec smrsklo na již citované kabelky Jany Nagyové. A v tom jsem nesouhlasil s Andrejem Babišem, který plukovníka Šlachtu chválil, a já jsem se ho zeptal, no a v čem vidíš jeho výsledky? Velmi jednoduchá otázka, že? Ale stejně tak budu postupovat i k výsledkům naší policie, protože zatím všechny ty akce, které policie provádí, tak nějak končí v prázdnotě. Vezměte si jenom takový případ jako je Opencard, kde došlo k miliardovým ztrátám, ale také k promlčení. Vezměte si OKD, kde nás Bakala okradl o desítky miliard korun, a ani státní zastupitelství, ani policie příliš nereagovaly. Teď začínají trochu reagovat, ale znáte to přísloví o tom, jak zavíráte dveře chlíva, když vám ta kráva utekla?

Pane prezidente, hovořili jsme o vnějších rizicích, armádě, nyní o policii, jak hodnotíte kriminalitu v České republice, její vývoj, a jsme tedy bezpečnou zemí?


Jsme, pane Soukupe, šestou nejbezpečnější zemí na světě a dokonce jsme lepší než Švýcarsko, a to je co říct. Když je důvod, abychom se pochválili, tak se pochvalme, proč ne? A pokud jde o trendy, tak myslím si, že kriminalita u nás mírně, ale víceméně vytrvale klesá, což samozřejmě neuspokojí člověka, kterému ukradli jízdní kolo, ale globálně to opravdu vypadá o něco lépe. Za to bych mohl i policii pochválit, a také ji chválím. Bohužel ty velké, zejména ekonomické kauzy, ty se jí nedaří. Příští týden ke mně přijde Milan Chovanec v doprovodu ředitele finanční policie, která byla zřízena od prvního ledna, a já jsem ocenil, že tento můj návrh, jak ministr vnitra, tak policejní prezident přijali. No a tak se zeptám toho ředitele, co zatím finanční policie dokázala? A podobně jako Daňová Kobra, kolik ukradených peněz zachránila? Jsem zvědavý na výsledek.

Je pravda, že ty čísla kriminality, když porovnám rok 2015 a 2017, tak skutečně klesají, ale jak jste řekl ten, kdo je zrovna tím, koho se dotkla trestná činnost a je poškozený, tak to asi příliš neocení, ale je pravda, že čísla klesají. 
Ale abychom nemluvili jen o bezpečnostních rozpočtech, armádních rozpočtech, policejních rozpočtech, pojďme se vrátit do Strakovy akademie do sídla Úřadu vlády, zdá se, že tam přijela úplná cisterna živé vody a vláda chrlí spousty různých nápadů. To, co mě napadlo, jeden z těch nápadů, který mě zaujal, je koncepce rodinné politiky, kterou vláda přijala a obsahuje spoustu věcí, jako jsou půjčky na bydlení, bezplatné jesle, bezplatné školky, vyšší mateřskou, rodičovskou, přídavky na děti a tak dále. Lidovci se hned ozvali, že takové věci musí být projednány ve vládě jako celku a nechtějí být přehlasováni, a že to nebylo konsensuální. Má existovat vůbec něco jako rodinná politika a pokud ano, má to být čtyři týdny před volbami takto prezentováno?

Odpověď na první otázku, ano. Odpověď na druhou otázku, ne. Vždyť ta vláda je koaliční a její struktura se čtyři roky nezměnila včetně lidovců. To znamená, že pokud měla vláda v programu koncepci rodinné politiky, měla dost času tuto koncepci vydiskutovat a předložit. Já si myslím, že potřebujeme rodinnou politiku, a to zejména v situaci, kdy některé jiné skupiny, které příliš nemilují klasickou rodinu, hlasitě manifestují svoji odlišnost. Takže ano.
Pokud jde o to, zda se to má dělat čtyři týdny před volbami, odpovídám razantně, že ne. Je to populismus a je to pokrytectví, a každý rozumný člověk se zeptá, proč jste to neudělali už dávno?

No, tak to je otázka nabíledni, protože věci, které mají zlepšit život velmi širokých vrstev obyvatelstva čtyři týdny před volbami, když je zřejmé, že tato vláda to nemůže garantovat, tak prostě tu otázku navozují, to je logické. Ministr Pilný, ministr financí Pilný, se zase tvrdě opřel do odborářského bosse Středuly, obvinil ho, že ten tlak na zvyšování mezd, jak ve veřejné sféře, tak v soukromé, je prostě čirým populismem, a že zaměstnancům ničemu nepomůže, pomůže ale zviditelnění jejich bosse. Souhlasíte s takto tvrdým odsouzením odborů a jejich předáka?

Já jsem panu Středulovi asi před dvěma lety říkal, že odborová organizovanost u nás v České republice je asi sedmnáct procent ze všech zaměstnanců, zatímco například ve Švédsku je to sedmdesát tři procent, a že by první, co by měl udělat, usilovat o zvýšení této organizovanosti, protože zatím je velmi slabá menšina, to zaprvé. A teď si ten problém rozdělme řekněme do dvou částí. Pokud jde o platy v soukromém sektoru, tak ty určují zaměstnavatelé a zvyšují je ne z lásky ke svým zaměstnancům, ale protože je nedostatek pracovních sil, takže musíte zvyšovat platy. Vláda v tom může trochu udělat tím, že zvyšuje minimální mzdu, s čímž souhlasím, ale minimální mzda se týká tak dvou, tří procent ekonomicky aktivní populace. Takže tam v podstatě žádný velký odborový tlak nepotřebujeme, ale když budou odbory v rámci kolektivního vyjednávání se dohadovat s vedením firmy, tak proč ne. Jsem pro růst mezd a velice to vítám. Pokud jde ovšem o mzdy ve veřejném sektoru, mám velmi skeptické stanovisko. Jsem pro zvýšení mezd učitelů nebo policistů, ale nevidím důvod, proč přidávat platy sto sedmdesáti tisícům úředníků, o to jsme už mluvili minule, že jejich počet se za patnáct let zdvojnásobil, protože si myslím, že oni se množí takovým buněčným štěpením, pane Soukupe, a podle Parkinsonových zákonů za chvíli budeme národem úředníků.

V redakci časopisu Týden, ta otázka se jen vzdáleně týká odborů, v redakci časopisu Týden jsme hovořili o odborářském předákovi Středulovi, a tak jsme se shodli, že má schopnosti být výrazným politickým vůdcem. Myslíte si to také?


Ale tak je vidět ve veřejném prostranství a to je conditio sine qua non pro jakéhokoli politického vůdce. Myslím si, že například z hlediska sociální demokracie by tam docela patřil, protože sociální demokracie byla vždy stranou úzce spjatou s odbory. Dokonce pokud jde o Labour Party, tak to byla spíše odborářská strana, která si zřídila vlastní politickou reprezentaci a teprve poměrně nedávno Tony Blair zrušil takzvané block vote, a otevřel dveře pro řekněme kvalitní politickou reprezentaci.

V minulém týdnu ještě se vláda usnesla na tom, že začne připravovat nový zákon o ochraně spotřebitele. Ten by měl nahradit stávající zákon o ochraně spotřebitele, protože podle odůvodnění vlády je ta právní úprava roztříštěná mezi občanský zákoník a zákon o ochraně spotřebitele. Považujete opatření proti takzvaným šmejdům, proti obchodníkům, prodejcům, kteří zneužívají ať už sociální nebo vzdělanostní situaci svých obětí a klamavou, nepravdivým způsobem je donutí k nákupu, za dostatečnou? Považujete to za problém?


Ne, ale když jsem byl na chalupě na Vysočině, tak jsem dostával prakticky každotýdenně do schránky letáky, chutný oběd zdarma, předváděcí akce a tak dále a tak dále. Dárky pro pány, dárky pro dámy, dárky pro rodinné páry nebo manželské páry. Nikdy jsem tam nejel, pane Soukupe, a vždycky jsem si říkal, jen blbec na tohle může naletět, ale jak se zdá, tak ti šmejdové tohle organizovali, a využili nebo spíše zneužili důvěřivost těchto lidí. Já bych na to šel z úplně jiného konce. V Rakousku je nesmírně silná organizace na ochranu spotřebitele. Když je něco jako sociální dialog nebo u nás tripartita, tak spolu s odbory a s politickými stranami se tahle spotřebitelská organizace rovnoprávně účastní tohoto dialogu, samozřejmě v otázkách, které ji zajímají. U nás, já jsem si všiml, že je něco jako organizace na ochranu spotřebitele, snad ji vede i člověk, nechci jmenovat, který byl už předsedou asi pěti podobných organizací, ale v žádné z nich příliš neuspěl. Čili jděme na to snahou o vybudování silné, vlivné spotřebitelské organizace.

Víte, ono i s rozvojem technologií, všech možných dat o spotřebitelském chování, nákupech, slevových karet a tak dále a tak dále, je to poměrně sofistikovaná činnost. Ti prodejci, kteří toto využívají, velmi promyšleně působí na ty lidi, tak aby oni na první pohled neodhalili, že jde o nepoctivost. A mnohdy nejsou schopni se sami bránit, proto pravděpodobně organizace, pokud je to tak, nebo právní úprava, by zasáhnout měla.


No dobře, ale to by měla v podobě právního oddělení, svého právního oddělení, právě zajišťovat ta organizace na ochranu spotřebitelů, o které jsem teď mluvil.

Nějaká instituce. Já jenom doplním, že Česká obchodní inspekce podle toho, co jsem si našel na internetu, vydala zprávu o posledních kontrolách obchodníků a nepoctivě se chovalo přes čtyřicet procent obchodníků v kamenných obchodech, ale přes osmdesát procent obchodníků, kteří prodávají své zboží nebo služby přes internet.

Já jsem velmi konzervativní člověk a zatím jsem si v e-shopu nic nekoupil, ale uznávám, že je to moderní forma, a že časem převládne.

Dobře. Pojďme k aktualitě z minulého týdně. Městský soud v Praze zamítl odvolání somálské dívky, která se domáhala práva nosit muslimský šátek v české zdravotnické škole, střední zdravotnické škole. Ona chtěla omluvu a šedesát tisíc korun jako zadostiučinění. Takový ten kult ctnosti, jak někteří intelektuálové to nazývají, zdá se, dostal aspoň nějaké hranice. Jak to hodnotíte, to rozhodnutí soudu? Ono jde o symbol, o principiální symbol, nejde o osud té dívky nebo té školy. Jde o symbol.

Mě především zarazilo, že ta dívka se vůbec neobtěžovala dostavit k jednání soudu. Já bych to označil jako pohrdání soudem a to by v zemi, kde respektujeme soudní autoritu, nemělo existovat, to zaprvé. Zadruhé, plně sdílím názor soudu, že v sekulárním školství je nošení ostentativních náboženských symbolů svým způsobem provokací. Řeknu to takhle tvrdě a myslím si, že ve škole se provokovat nemá.

Ještě jedna věc hýbe spíše pražskou politikou a veřejností. Jaký je Váš názor na obnovení nebo neobnovení Mariánského sloupu?


Pane bože, já jsem o tom svého času, když jsem četl nějaký článek, přemýšlel a říkal jsem si, Miloši, jestli se tě pan Soukup zeptá na tvůj názor, tak ztratíš další a další voliče. A já to přesto řeknu, naprosto chápu historickou konotaci, když se říká, že ten Mariánský sloup není oslavou vítězství na Bílé Hoře, ale oslavou vítězství nad Švédy, dobře. Panna Maria Vítězná a tak dále, že? Pane Soukupe, teď se opřete do toho křesla, protože teď uslyšíte názor laika, který má rád architekturu, ale zůstává laikem. Když se podíváte na Staroměstské náměstí, tak to potřebuje nějakou vertikální dominantu, která se hodí k charakteru toho náměstí. Je úplně jedno, jestli to bude zrovna Mariánský sloup nebo cokoli jiného, ale měla by to být vertikála, rozumíme si? A teď řeknu ještě kacířštější myšlenku. Obdivuji mistra Jana Husa, ale ta Šalounova socha Husa se na Staroměstské náměstí vůbec nehodí. A víte proč? No, protože je horizontální, ta mohla být kdekoli jinde, jenom ne na Staroměstském náměstí. Tak, a teď se budou rozčilovat jak zastánci, tak odpůrci Mariánského sloupu, protože u těch zastánců jsem jim řekl, že je podporuji kvůli architektonické kráse a nikoli kvůli významu té sochy, a rozčílí se i husité, kde jsem řekl, že sice obdivuji Husa, ale Šalounovi se ta socha moc nepovedla. Tady vidíte, jaké má nevýhody politik, který se snaží říkat pravdu.

Možná, že to lidem skutečně nebude vadit, protože mě, a domnívám se, že i většinu diváků, prostě zajímal Váš názor a vůbec se s ním nechci konfrontovat. Pane prezidente, když jsme se bavili o zvyšování platů, já se trošku vrátím k diskuzi o odborářském bossovi Středulovi, Vy jste sám zmínil, že se Vám příliš nelíbí to desetiprocentní navýšení státních platů státních úředníků. Já jsem si všiml ale jedné věci. V průběhu prázdnin, to znamená července a srpna, naše vláda vydala dluhopisy za sto třicet šest miliard korun a díval jsem se na to, že v loňském roce to nebyla ani desetina. Čím si to vysvětlujete? Volbami?

Ani ne. Na trhu dluhopisů, pane Soukupe, je dnes taková pohodová atmosféra, že tam dosud existují někdy až záporné úrokové sazby nebo, když to řeknu jednodušeji, dluhopisy jsou levné a z toho vyplývá, že na tom dluhopisovém trhu se ucházejí o přízeň kupujících různé země, takže my se snažíme využít situace, která teď na dluhopisovém trhu existuje. Já osobně se domnívám, že jakmile porostou úrokové sazby, tak tohle to všechno zmizí, protože u českých státních dluhopisů jsou, pokud mě paměť neklame, no ne úplně nejnižší, ale jedny z nejnižších úrokových sazeb.

Tomu rozumím.

Takže tady vidíte, tady máte odpověď na svoji otázku. A na druhé straně, kdybychom ty dluhopisy vydali za rok nebo za dva, no tak už ty úrokové sazby nebudou tak levné nebo nebudou tak nízké, no a my budeme vyplácet potom z těch dluhopisů daleko vyšší úroky než vyplácíme dnes.

Tomu rozumím, ale to mluvíme o úrocích.


Vždyť jo.

Trošku zapomínáme na to, že dluhopis je půjčení peněz a budeme muset vrátit ty půjčené peníze. Potřebujeme tolik půjčených peněz? Není to jenom účetní trik, jak rychle do rozpočtu dostat peníze, aby to prostě před volbami nevypadalo tak špatně?

Ne, tyhle peníze v zásadě nejdou do rozpočtu, protože do rozpočtu jdou rozpočtové příjmy, které jsou výnosy daní, pojištění et cetera, et cetera.

Takže určitý trik to není?

Nikoli dluhopisy. Já bych to interpretoval tak, že si prostě vláda vytváří jakousi rezervu na horší časy, jakýsi rezervní fond, chcete-li to tak nazvat, podobně jako třeba Česká národní banka má dneska větší devizové rezervy než Belgie anebo Kanada. To je taky zajímavé. Já sice nevím, co s nimi bude dělat, asi je bude pomalu rozpouštět, ale to je druhý problém. A stejně tak je klidně možné, že příští rok nebude žádná emise dluhopisů, pokud ty úrokové sazby vyskočí a pokud to už bude nevýhodné emitovat.

Pane prezidente, poslední otázka. V Americe jste dostal od poměrně významné židovské organizace cenu Bojovník za svobodu. Cítíte se jako bojovník za svobodu?

Ale já se cítím jako člověk, který podporuje stát Izrael, a já toto ocenění chápu jako ocenění celé České republiky, protože je, troufám si říci, z evropských zemí na prvním místě z těch zemí, které podporují Izrael, a ve světovém kontextu možná jsme druzí za Spojenými státy a to je vše a to je krásný výsledek. Vy dobře víte, že podporuji Izrael dlouhodobě, že to není žádná módní vlna. Izrael je demokratická země obklopená islámským terorismem, který ji chce zničit, a právě proto je třeba takové zemi pomáhat.

Pane prezidente, čas pro dnešní povídání, pro dnešní rozhovor vypršel, děkuji Vám za něj.

Já se především omlouvám divákům televize Barrandov, protože nepochybně jsem dnes působil poněkud unaveně, a to z toho důvodu, že jsme přiletěli nikoli v noci, ale brzo ráno a kromě toho zažíváme šestihodinový time lag neboli časový posun. Slibuji, že příště už budu opět svěží a čilý, na shledanou.

Za moderátora mohu říci, že to na Vás nebylo poznat a děkuji Vám, že i přes tyto okolnosti jste si na nás udělal čas.


Velmi rád.

Děkuji i vám vážení diváci televize Barrandov a těším se zase příští čtvrtek ve stejný čas na Týden s prezidentem.




Miloš Zeman, prezident republiky, TV Barrandov, 21. září 2017

Zpátky do jeskyně, aneb lidstvo úplně zblblo...Kam tedy myslíte, že lidstvo spěje a k čemu se vrací???

$
0
0
Ladislav Kašuka
25.9. 2017   posláno redakci NR
Je to tak přátelé, kolo dějin se již netočí vpřed, jak tomu bylo po celá dlouhá tisíciletí, nýbrž nabralo neúprosný zpětný chod a lidstvo se vrací do temných časů rozpínajících se impérií a náboženských a etnických válek!!!

Ještě před pár desetiletími se mohlo zdát, že je vše úplně v pořádku, lidstvo se sice pomalu, ale jistě ubíralo vpřed, otrokářství a teokracii vystřídal postupně feudalismus a absolutistické monarchie se měnili na konstituční. Pak přišla buržoasie a kapitalismus, kterou začal střídat socialismus vedoucí ke komunismu, až se to najednou všechno zvrtlo, něco zaskřípalo, kolo času se zastavilo a začalo se nejdříve pomalu, plíživě a nenápadně točit zpět...

Všechny výše zmiňované systémy měli své nedostatky a chyby, a proto je vždy po nějakém čase (ve zrychlující se tendenci) vystřídal nějaký nový o něco lepší. Koho by napadlo, že najednou se všechno změní a lidstvo se přestane vyvíjet a začne „couvat“. Sociální výdobytky nedávné doby jsou zašlapávány do země, zesměšňovány a označovány za komunistické, tedy automaticky špatné. Státní majetky jsou vraceny církvím, přestože jim je odebírali již feudálové a potom buržoasie, protože si každý dobře pamatoval, jakým ohavným způsobem je církev z lidí doslova vydřela...

Ekonomické a vojenské supervelmoci jako je Rusko a USA se angažují v náboženských válkách některých asijských a afrických „barbarských zemí“, ve kterých si sekají hlavy a střílejí se navzájem jern kvůli tomu, jestli budou uctívat bratra, bratrance, strýčka, nebo snad tetu Mohammeda, který jim kdysi nasadil do hlavy, že jen stoupenci Alláha mají právo vládnout celému světu. Do Evropy se valí se souhlasem evropské legislativy hordy muslimů, pro které je jediným zákonem šaría a jedinou knihou, kterou kdy přečetli je korán!!!

Schyluje se k etnickým a náboženským bouřím na starém kontinentě a některé národy proti tomu nedělají vůbec nic a jiné jako odpověď volí příklon ke kříži, tedy k dalšímu náboženství, které v dějinách způsobilo nejméně stejně škody a zla, jako samotný islám!!! Hlasy zdravého selského rozumu vyzývající k zastavení toho šílenství a volající po národních tradicích, vlastenectví a normální spolupráci se všemi civilizovanými národy, jsou nazývány populismem, nebo xenofobií a extremismem...

Kam tedy myslíte, že lidstvo spěje a k čemu se vrací???

Alpský vzduch na prodej

$
0
0
25. 9. 2017    zdroj a alpineair
Švýcarská společnost Swiss Alpine Air začala prodávat alpský horský vzduch v tlakových láhvích. Na internetové stránce společnosti jsou nabízeny ke koupi jedna, tři nebo 12 láhví, z nichž v každé je napumpováno sedm litrů vzduchu, což představuje asi 120 dechů.

Láhve jsou vybaveny individuální maskou. Cena jedné jednotky zboží je 47 dolarů.

Podnikatelé nyní hledají zájemce, kteří by chtěli do tohoto podnikání investovat. Na internetové stránce je pro potenciální investory uvedeno, že hlavními kupujícími se mohou stát obyvatelé Číny, která je jednou ze zemí s nejvíce znečištěnou atmosférou.

V roce 1929 sovětský fantasta Alexandr Běljajev vydal román "Prodavač vzduchu". Podle námětu v něm podnikatel Bailey v tajné továrně v Jakutsku začal zkapalňovat vzduch. Když se ve světě projevil jeho nedostatek, udělal z kyslíku zboží.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Lavrov:Rozpad vztahů s USA Moskva připisuje „mstivosti" Obamovy vlády..Vyzval Washington a Pchjongjang, aby usilovaly o racionální přístup a ne bojovaly navzájem, „jako děti v mateřské škole".

$
0
0
25.9. 2017   Rukojmí
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil vládu Baracka Obamy ze zhoršujících se vztahů mezi Moskvou a Washingtonem.Diplomat také popřel obvinění z „ruského vměšování“ do amerických voleb, a upozornil, že pokud by existoval důkaz, tak by už dávno „utekl“ do médií, napsaly The New York Times.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil Obamovu vládu za zničené vztahy Moskvy s Washingtonem a podkopání jejich bilaterální spolupráce, včetně Sýrie. Vrcholný ruský diplomat tak reagoval na mediální otázky na okraji Valného shromáždění OSN, uvedly The New York Times.

„Rusko-americké vztahy netrpí skutečností, že dochází ke konfliktům, ale kvůli k tomu, že předchozí administrativa jednala v malicherné pomstě, čímž vložila časovanou bombu pod americko-ruské vztahy,“ řekl Lavrov. Dodal, že „to od držitele Nobelovy ceny za mír neočekával."

Vydání vysvětlilo, že se slova ministra týkala zhoršování vztahů mezi Bílým domem a Kremlem z celé řady důvodů. Zejména byly pokaženy sankcemi, které USA přijaly po „ruské anexi" krymského poloostrova.

Lavrov zdůraznil, že nikdy se západními partnery nevyjednával, aby odstranili protiruské sankce. Rovněž odmítl obvinění z ruského zasahování do amerických prezidentských volel v roce 2016, aby přinesl výsledek ve prospěch Donalda Trumpa místo Hillary Clintonové.

Po roce šetření Lavrov řekl: „Neviděli jsme ani jediný fakt."

Lavrov upozornil, že požádal amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona, aby předložil důkazy, ale bylo mu sděleno, že je to důvěrné.

„Nemůžu tomu uvěřit. Za prvé, a co je nejdůležitější, ve Spojených státech všechny informace vždy vyplynou. Vzhledem k tomu, že se slyšení (v Kongresu) účastní obrovské množství lidí, na jakýchsi prokurátorských vyšetřování, kdyby tam byl jeden jediný důkaz, tak by unikl," zdůraznil ruský ministr.

Mezitím podle publikace existují významné rozdíly mezi postoji obou zemí k dalším otázkám, ať už Íránu či severokorejské jaderné krize. Lavrov přitom vyzval Washington a Pchjongjang, aby usilovaly o racionální přístup a ne bojovaly navzájem, „jako by děti v mateřské škole".

F.R.Čech:Byli jsme podvedeni, okradeni, zbavili jsme se majetku. Stala se z nás služebna a skladovací prostor. Překladiště pro východní Evropu...Jak řekl Charles de Gaulle: „Je těžké vládnout zemi, která má tři sta druhů sýrů.“ A Čechům se těžko vládne, když se jim nezavděčí nikdo nijak...

$
0
0
25.9. 2017   PL,rozhovor
Tak blbí jsme byli! Jásali jsme po listopadu, a už bylo připravené obsazení našich podniků. I já jsem byl blb. „Byli jsme obelháni od samého začátku. Ta radost z té nabyté svobody, ten jásot prostě pohltil celou zemi,“ hodnotí to, co se dělo po sametové revoluci, kdy například zanikla celá řada prosperujících podniků,říká hudebník, malíř a politik.

 Promluvil o dnešních podmínkách některých zaměstnanců a zavzpomínal i na osmdesátá léta. Vyjádřil se také k tomu, že někteří lidé tvrdí, že dnešní doba je horší než ta před rokem 1989. „Já bych se ale nepodepsal pod to, že bylo dřív líp. Lidi zcela opomíjejí tu zásadní věc a to je svoboda,“ říká celostátní volební lídr Strany práv občanů František Ringo Čech.

Bylo líp za socialismu nebo dnes? Někteří lidé tvrdí, že před rokem 89 bylo líp. Zejména lidé nad 50 let upozorňují na to, že bují korupce, je prý téměř nemožné vymoci si právo. Stěžují si také, že se necítí bezpečně tak jako dřív. Co podle vás lidem dnes skutečně nejvíc vadí? A je něco, co opravdu vadí na dnešní době vám?


Tohle všechno, co říkáte, lidem samozřejmě vadí. Já bych se ale nepodepsal pod to, že bylo dřív líp. Lidi zcela opomíjejí tu zásadní věc a to je svoboda. Byla opravdu nesvoboda. Žili jsme v ní tak dlouho, že – můžu-li si trošku zarouhat – jsme si na ni tak jako by zvykli. Ta doba nesla s sebou spoustu věcí, které se dneska jeví jako pozitivní, ale pozitivního bylo ve skutečnosti strašně málo. Pravda, bylo víc bezpečno. Policisté nebo i soudci měli větší respekt. Je spousta věcí, které ty věci z té doby překrývají. Ale celkově – byl to prostě totalitní režim. Pravdou je, že komunisti například trestali zloděje. A trestali je tvrdě. Použil bych jeden citát, který řekl jeden zahraniční student. Řekl, že u nás není nic hanbou. A to je tragédie, takovéto hodnocení. Ta dnešní doba s sebou přinesla tolik negativních věcí, že svádí k tomu říci, že bylo líp. Nebylo! Bylo hůř. Ale teď také není úplně nejlíp.

Mnozí lidé poukazují na to, že po roce 1989 postupně zanikla celá řada do té doby prosperujících podniků, dovážíme zboží, které jsme si dříve uměli vyrobit nebo vypěstovat sami… Proč to tak podle vás je a kde jsme za těch posledních téměř třicet let udělali chybu?


Byli jsme obelháni od samého začátku. Protože jsme neměli vůbec žádné zkušenosti. A ta radost z té nabyté svobody, ten jásot prostě pohltil celou zemi. To bylo připravené! Jak se zmocnit našich podniků. Musím bohužel říct, že hodně vysokých politiků jim v tom pomáhalo. Řekl bych, že modrý ptáci jim v tomhle hodně pomohli. Ale myslím, že ne u všech to byla rafinovanost. Byla to také naivita. Zbavte se podniků, které jsou staré, nikdo je nechce! A je to hrozný, ale my jsme si neuvědomili, že když je tedy nikdo nechce, tak proč je kupují? Rozumíte? Tak blbí jsme byli.
Já se musím přiznat, že i já byl jeden z těch blbů. Když přišla masivní mediální akce s tím, že bude levná elektřina. Pryč s uhlím! (Mimochodem, média na tom všem také mají velký podíl.) Já jsem byl tak blbý, že jsem postavil dům bez komínu. Máme elektrické topení v podlaze, jsou tam přímotopy a nemůžeme se doplatit. A tak je to se vším. Potraviny! Oni přece na západě měli před revolucí lístky – nekupujte jedovaté potraviny v Čechách. Dejte si pozor! Pak sem jezdili a vozili si domů plné kufry nákupů. To si budou starší lidé ještě pamatovat.
Čili – byli jsme podvedeni, okradeni, zbavili jsme se majetku. Stala se z nás služebna a skladovací prostor. Překladiště pro východní Evropu.

Jedním ze strašáků dnešní doby jsou bezesporu exekuce. Jak hodnotíte nastavení tohoto systému? A mohou si za dluhy lidé opravdu sami, jak nedávno naznačil i prezident Zeman v některých případech?


Ano, má úplnou pravdu. Většinou si za to mohou lidi sami, protože jsou blbí. Ale stát má zodpovědnost i za blbý. A měl by je prostě mírnit. Lidi nemyslí na druhý den. Vezmou si půjčku a neuvědomují si, že ji nesplatí. Dostanou se tak do tragické situace. A nejsou to zlí lidi. Jsou to jenom idioti. Víte, to nabízení půjček je špatné. Buď by se v tom měla nastavit nějaká pravidla, aby byli ti hlupáci, co si půjčují, více chráněni; nebo já nevím, jak to řešit. Miloš má pravdu. Jsou hloupí, naivní.

A ty exekuce? Jak vidíte ten systém, jak je nastavený?

Tak stát si začal od určité doby – všichni jsme si toho všimli – dělat zákony tak, aby se nemuselo moc přemýšlet. Aby se rychle zavíralo, vyhazovalo, zabavovalo… Je to mnohdy nemorální, nemá to žádnou ochrannou vazbu, nic. Máme tolik zákazů, příkazů, co se všechno musí a co nesmíme. A hlavně máme všude pohrůžky a tresty. Penále! Nezaplatíš, penále, neuděláš tohle a tohle, dostaneš penále. A ta penále jsou z jiného světa. My máme mzdy jako v Čechách, ale penále jako ve Spojených státech nebo v Německu. Neodpovídá to normálu. Je v tom nepoměr.

Novinářka Saša Uhlová strávila půl roku manuální prací v místech, kde čeští pracovníci berou mzdy blížící se minimální mzdě. Popsala jako mizerné nejen platové podmínky zaměstnanců v supermarketech, prádelnách či v potravinářských závodech, ale též mluvila o nevyhovujících pracovních podmínkách. O těchto nejchudších českých zaměstnancích mluví doslova jako o ubitých a vyčerpaných. Je podle vás to, co říká přehnané, nebo opravdu v 21. století žijí lidé na hranici bídy, a to přesto, že pracují? Kdo za to může a je možné vůbec s tím něco dělat?

No, to musí stát. Ten je od toho, aby občany chránil. Ta novinářka má úplnou pravdu. Ta situace je zoufalá. Za mnou také takoví lidé chodí. Ti podnikatelé se k nim chovají jako k otrokům. Ti lidé doslova utíkají na oběd, utíkají z oběda, utíkají na záchod, utíkají ze záchodu… Mzdy jsou minimální. Nemají žádné zastání. Stát by podle mne samozřejmě neměl ekonomiku řídit, ale měl by ji usměrňovat. Teď například jsem si ráno přečetl v novinách, že ty zrůdné ceny másla vyvolává nezřízená žravost řetězců. Tu cenu nedělají ti, co to máslo vyrábějí, ale ti, co to prodávají. Ti to ženou nahoru. Já myslím, že stát by měl své občany chránit. Toto k tomu patří. Pracovní podmínky jsou nelidské. Samozřejmě, ne všude. Já vždycky vzpomínám na Baťu. To byl kapitalista, jakého já si představuji. Člověk vlídný, který měl rád své zaměstnance, staral se o ně, zabezpečil je. Myslím, že i dnes takoví jsou. Ale nejsou to zahraniční vlastníci našeho majetku. Bývalého, bohužel!

V tomto kontextu, co říkáte na to, že v České republice jsou jedny z nejmenších mezd v zemích EU? Myslíte, že se to v dohledné době změní?


Abych zase jen nekydal hnůj na kapitalistický západ, tak musím říct, že v Německu jsou vyšší mzdy, protože Němci také víc vyprodukují. Mají větší pracovní výkon, větší pracovní kázeň. Je to dost jiné než u nás. Ale ani ta naše menší pracovní výkonnost neodpovídá té neúměrně nízké mzdě. Ta by měla být rozhodně vyšší. V poslední době se to řeší. Politické strany se tím ohánějí. Ale nikdo s tím nic neudělá, dokud si na ty nadnárodní společnosti nedošlápnou. A na ně se velmi těžko došlapuje.

Na serveru Ihned.cz se v souvislosti s články Uhlové objevila úvaha, naznačující, že takto mizerně placení lidé si za své životy častokrát mohou sami, neboť u práce nepřemýšlejí, nevíc nemají žádné ambice. Je to tedy tak, že současný režim prostě není pro méně inteligentní, méně snaživé lidi? Platí, že kapitalismus každému spravedlivě dává, co si zaslouží, a že když někdo pobírá málo peněz, je líný hlupák?


Je to pravda i není. Samozřejmě jsou lidé, které jsou chytří, jsou lidé hloupí, lidé pilní i líní. To je prostě tak na celém světě. Vždycky si za všechno trošku můžeme sami. Ale lidé nikdy nehledají chybu u sebe. Vždyť se podívejte, jak je špatná kvalita řemesel. Jak je špatná kvalita ve stavebnictví. Postavíme dálnici, a jsou na ní vlny, pak se zhroutí most, sesype hlína. Prostě řemesla jsou na úpadku. Nikdo se nechce ta řemesla učit, každý hledá jen tu nejsnazší cestu k výdělku. Přispívá k tomu i lživá reklama v televizi, která ukazuje ty usměvavé, krásné a šťastné lidi… Všichni jsou tak krásní a mají takovou radost ze zmrzliny a z vložek, které neprosakují… z takových blbostí! Oblbují tím lidi. A znovu opakuji. Náš stát má zodpovědnost i za ty idioty. I o ty se musí starat. Protože oni za to nemůžou, že jsou idioti. Oni už tak vylezli z maminky.

ODS v rámci volební kampaně srovnala průměrnou mzdu za minulého režimu a dnes a přepočítala, že kostka másla stála v dnešních relacích 93 Kč a vůz Škoda 105 půl milionu korun. Ekonom Jaroslav Šulc nesouhlasí a říká: „Přece nelze srovnávat situaci, kdy byla záporná daň z obratu na řadu potravin, na maso, na běžné potraviny, kdy bylo jen symbolické nájemné. Nebo kdy se stavělo v České republice padesát šedesát tisíc bytů, které se zadarmo přidělovaly domácnostem, jež měly nevyhovující bytové podmínky a bylo potřeba, aby se nastěhovaly do nových bytů.


Dobře, byly to paneláky, to beru, ale i tak byla úroveň těch bytů nesrovnatelná s těmi, které lidé opouštěli, tedy s byty třetí nebo čtvrté kategorie. Takže je úplně jiná struktura výdajů jak za potraviny, tak zejména za bydlení.“ Co si o jeho slovech myslíte?

Plně s ním souhlasím. Všechno, co jmenujete, je pravda. Nemůžeme srovnávat hrušky a jablka. A znovu opakuji – jediná věc, která nad tím vysoko ční, je ta nabytá svoboda.

A jaká tedy byla skutečně ekonomická a sociální situace v 80. letech?

No tak všichni jsme se měli stejně. Ta úroveň nebyla nijak ohromující. Ale všichni měli dost jídla, měli šaty, mohli jet na dovolenou, byť třeba jen do Bulharska. Byli jsme srovnaní v řadě. Pokud jste nezlobila, pokud jste nedělala něco proti režimu, tak jste byla v této ekonomické rovině. A nad to vyčnívaly pouze nomenklaturní kádry, superšpičkoví sportovci a superšpičkoví hudebníci. Ale vyčnívali trochu, ne jako dneska! Prostě normální člověk měl favorita; a já, protože jsem byl hvězda, nebo Karel Gott, tak jsme měli chryslera. Ale to jsou všechno auta pro střední vrstvu. Boháče jsme neměli. Nebo já alespoň o žádném nevěděl.

Existují odhady, že zhruba jen třetina lidí oceňuje svobodu a politickou demokracii jako hodnotu. Zbytek je schopen se za určitých okolností svobody vzdát. Je to správná úvaha, pokud jde o český národ? Dokážeme využít výhod svobody a demokracie, která přišla po roce 89, nebo si ji spíš ani nezasloužíme, protože čekáme od státu, že nás bude opečovávat, dá nám „žvanec“, a víc nechceme?


Ne, zasloužíme si ji, samozřejmě. Prostě lidé zapomínají, co bylo. To je ale přirozené, z toho je nemůžete vinit. Mladí lidé si to už vůbec neumí představit. Když věší trenýrky prezidentovi na Hrad… To kdyby udělali za komunistů, tak by dostali po deseti letech. Prostě, teď je úplně jiná situace. Zasloužíme si to, co máme. Ale musíme si to bránit a musíme se starat o věci veřejné. Ne se na to vykašlat a jenom nadávat. My jsme vždycky nadávali a vždycky budeme. Vždyť víte sama, jak to je, lidi si zvolí zcela jednoznačně oblíbeného starostu – a za měsíc už je bídák. Zvolí si politika a za měsíc už je bídák. Jak řekl Charles de Gaulle: „Je těžké vládnout zemi, která má tři sta druhů sýrů.“ A Čechům se těžko vládne, když se jim nezavděčí nikdo nijak.

Miloš Zeman, bojovník za pravdu, s.r.o.

$
0
0
Pavel Letko 
26.09.2017 e-republika

Jednou z mnoha sympatických věcí na Židech je jejich smysl pro humor. V tomto duchu židovská organizace Gershon Jacobson Jewish Continuity Foundation udělila Miloši Zemanovi vyznamenání s názvem Bojovník za pravdu.



Jednou z mnoha sympatických věcí na Židech je jejich smysl pro humor. Ten šíří nejen od Šumavy k Tatrám, ale i z New Yorku přes Jeruzalém až do Prahy. Nebo naopak. V jeho rámci židovská organizace Gershon Jacobson Jewish Continuity Foundation udělila Miloši Zemanovi vyznamenání s názvem Bojovník za pravdu (Warrior for Truth). Před dvěma lety stejné vyznamenání udělila jistému Donaldu Trumpovi. Ano, tomu Trumpovi. Co k tomu dodat? Židovská lobby, Zeman a Trump se přece komentují sami. Jsou ztělesněním smutného stavu světa od New Yorku až po Prahu via Izrael, zemi Ježíše Krista. Zemi, kde má naše civilizace kořeny. Neb židovsko-křesťanská tradice a kultura má nepochybně kořeny právě v Izraeli, Palestině, či přímo v Jeruzalémě. Tak dejme slovo poctěnému bojovníkovi za pravdu.


Jaké je riziko současného světa, kterému čelí židovská komunita a stát Izrael? Zaprvé to je islámský terorismus…. potřebujeme bezvýhradnou solidaritu pro Židy a Stát Izrael... potřebujeme svíčku proti tmě, českou ambasádu v Jeruzalémě...

To je slovo našeho prezidenta, které se přímo dotýká židovské části židovsko-křesťanských kořenů. A tak dejme slovo té části druhé, snad ještě nikoliv bezvýznamné, křesťanské. Křesťanům žijícím v Jeruzalémě a dalších místech Palestiny. V dokumentu Kairos palestinští křesťané mj. praví toto.

Jestliže chce Izrael skutečně odstranit „terorismus“, musí odstranit jeho kořeny. Vyzýváme lid Izraele, aby byl naším partnerem v míru a ne v kruhu nekonečného násilí. Vzdorujme společně zlu, pekelnému kruhu násilí a zlu okupace. V základu naší vize a celého našeho života leží Jeruzalém. Je to město, kterému Bůh dal zvláštní význam v historii lidstva. Je to město, ke kterému všichni lidé směřují – a kde podle vidění proroka Izajáše naleznou přátelství a lásku v přítomnosti jednoho jedinečného Boha:
„I stane se v posledních dnech, že se hora Hospodinova domu bude tyčit nad vrcholy hor, bude povznesena nad pahorky a budou k ní proudit všechny pronárody. (…) On bude soudit pronárody, on ztrestá národy mnohé. I překují své meče na radlice, svá kopí na vinařské nože. Pronárod nepozdvihne meč proti pronárodu, nebudou se již cvičit v boji“ (Iz 2,2–4).
Dnes je toto město obýváno dvěma národy a je centrem tří náboženství; jakékoliv politické řešení musí být založeno na této prorocké vizi a mezinárodních rezolucích o celistvosti Jeruzaléma. O této otázce by se mělo vyjednávat v prvé řadě, protože uznání svatosti a zvěsti Jeruzaléma bude zdrojem inspirace pro hledání řešení celého problému, který je ponejvíce problémem vzájemné důvěry a schopnosti vystavět novou zemi v zemi Boží...
Prohlašujeme také, že izraelská okupace palestinských území je hříchem proti Bohu a lidskosti, protože Palestincům upírá jejich základní, Bohem ustanovená lidská práva. Ničí obraz Boží v Izraelcích, z nichž se stali okupanti, stejně jako ničí tento obraz v Palestincích pod jejich okupací žijících...
Nespravedlnost namířená proti Palestincům, tedy izraelská okupace, je zlo, kterému je třeba odporovat. Je to zlo a hřích, kterému je třeba odporovat a jež musí být odstraněno...
Palestinské občanské organizace stejně jako mezinárodní, nevládní organizace a jisté náboženské instituce vyzývají jednotlivce, společnosti a státy, aby přestali investovat v Izraeli a aby se podíleli na ekonomickém a komerčním bojkotu všech izraelských produktů z okupovaných území. Považujeme to za součást mírového vzdoru. Tyto kampaně, které se nás zastávají, musí být vedeny s odvahou, musí otevřeně a upřímně prohlašovat, že jejich cílem není odplata, ale ukončení stávajícího zla, osvobození pachatelů i obětí nespravedlnosti. Cílem je osvobodit oba národy od extremistických postojů různých izraelských vlád, přivést je ke spravedlnosti a smíření. V tomto duchu a oddáni těmto cílům postupně dosáhneme vytouženého řešení našich problémů, jako se to stalo v Jižní Africe a v případě mnoha dalších osvobozeneckých hnutí ve světě.

Co z toho plyne? Zeman nabízí bezvýhradnou podporu Státu Izrael, podobně jako celá Pražská kavárna od Kalouska (TOP09) přes Bělobrádka (KDU-ČSL) až po Černochovou (ODS). Se skutečnou pravdou a láskou to jistě nemá co do činění, natož s tou Pravdou, která vítězí, s pravdou, o které hovořil Jan Hus. Tato pravda vlála na Pražském hradě jako standarta do doby, kdy byla symbolicky proměněna v pravdu trenýrek skupiny se symbolickým názvem Ztohoven. Vzpomínám na herce Josefa Kemra, který památného roku 1989 zvolal na zaplněné Letenské pláni „je-li Bůh s námi, kdo proti nám?!“ Ano, kdo proti nám, že poklonkujeme jen „pravdě“ mocných a ignorujeme násilí na bezmocných?

Proč, máme-li svobodu volby, nejsou naši političtí kandidáti zleva doprava a zprava doleva lepší těch předlistopadových? Nejsou přece pod žádným přímým existenciálním tlakem, aby ze sebe dělali poskoky mocných. Dnešní lídři, předsedové vlád, z tohoto zásadního důvodu nedosahují co do důstojnosti, morálky a odbornosti úrovně těch normalizačních nominovaných komunistickou stranou. Co do hledání pravdy si nemají co vyčítat. Pro bývalé aparátčíky se dělala pravda v Moskvě, pro ty dnešní spočívá ve Washingtonu či v Tel Avivu. Celá revolučnost a svoboda pak spočívá v tom, že kus takové „pravdy“ přestěhují z Tel Avivu do Jeruzaléma.



Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Eroticko-politická psychoanalýza vítězné "Alternativy pro Německo" (AfD)

$
0
0
Václav Umlauf 
26.09.2017  e-republika

Rekapitulujme ideologii genderového vyklešťování střední třídy, která v Německu zásadně selhala, díky chytré politice AfD. Tato strana zásadně prosazuje právo na sexuální diferenci, na erotiku, a tím brání nativní rodinu.



Nedávný článek o genderové kastraci střední třídy se jmenoval Korporátní miškaři a globální kastráti. V tomto ironickém článku jsem polemizoval s nebezpečným trendem ideologizace sexuality. Gender jako ideologická zbraň slouží fašistickým zájmům globálního jednoho procenta nebo jednoho promile tím, že pomocí koupených nebo zblblých ideologických kastrátů vytváří novou podobu mentálního útisku.

Ohledně genderu se podívejme se na jednu nenápadnou epizodu politicky brilantního vedení AfD. Okamura mu nedosahuje ani po paty, i když svůj volební výsledek udělá také. Ale tento Moravák vedený japonskou pilností a sebevražednou vůlí samuraje nemá za sebou německou ekonomickou myslivnu. A jeho poslance si po roce zase koupí ti, kdo je budou potřebovat pro lobbing. A po rozpadu koupených borců si stranickou kasu rozdělí jeho vlastní partajní zrádci. Tak tomu bylo prozatím v české politice vždy. Kromě politické divize Agrofertu, která z pochopitelných důvodů této korupci odolává. A to provokuje srdečnou nenávist klasických zlodějských partají. Ale nechme české politiky, tu komentují na e-republice jiní.

Gender v německém politickém boji


Dnes (viz 25.9.) ve tři hodiny ráno byly známy předběžné, ale jisté výsledky parlamentních voleb v Německu. Merkelová bude asi kancléřkou, ale volby masivně prohrála. V Německu je největší politické zemětřesení po 2. světové válce. Současná podoba EU formovaná korporátním jedním procentem a jedním promile banksterů asi půjde do háje a s ní i agresivní politika vůči Rusku vedená NATO. Ale to budeme komentovat později, až bude známa podoba výsledné vládnoucí koalice a její vládní program.

A nyní k ideologizaci genderu, které mistrovsky odolala AfD. Ta sleduje chytrou nacionalistickou a velmi rozumnou ekonomickou politiku. Stačí se podívat, kolik je v jejích řadách etnicky odlišných Němců. Viz naše články o této politické straně již z roku 2014 (AfD je v Německu na vzestupu). Podívejte se na klíčovou část hlavní předvolební debaty ve veřejnoprávní ZDF, což je lepší obdoba české ČT. Komentátorka měla bojový a třídní úkol znemožnit AfD tím, že její hlavní představitelku nepustí ke slovu v klíčových otázkách. V tom jí pilně pomáhali poskoci z ostatních partají, které právem měly a mají z AfD strach. Tady je zlomový moment debaty.



Celou debatu si můžete pustit zde. A nyní se podívejme na tu dámu, které nedovolili prezentovat oficiální čísla kriminality spáchané nově přišlými migranty v Německu. Jmenuje se Alice Weidelová, viz její profil na německé wikipedii. Brilantní vysokoškolská a profesionální kariéra, praktikující lesba, žije se svou přítelkyní v registrovaném partnerství kousek od švýcarského frankofonního města Bielu. Její švýcarská přítelkyně původem ze Srí-Lanky je nezávislá producentka TV pořadů. Alice Weidelová byla společně Alexandrem Gaulandem hlavní kandidátkou AfD pro volby 2017.

V citovaném pořadu nemohly komentátorky a placené ideoložky napadnout Weidelovou přímo jako lesbu. Ale to za ně udělali jiní partajníci a jindy. Proto na ni šly nepřímým osočováním z daňových úniků. Tato občanka BRD se odstěhovala z Německa a přitom zde politicky pracuje. Jenže to bylo a je legální. Weidelová z debaty odešla v momentu, kdy jí nepustili ke slovu v klíčové otázce. Bylo potřeba jí za každou cenu nepustit k citaci statistik kriminality, které tato schopná podnikatelka znala nazpaměť. A na hlavní bitevní pořad v TV se připravila stejně kvalitně, jako na jednání o firemní fúzi. Znemožnění Weidelové dostaly jako bojový úkol korporátně svolné komentátorky ZDF a diskutující partajní bossové koupených stran. Každý věděl, že tato skutečná znalkyně menšinové politiky je naprosto kovaná v argumentech a jede jako dobře naolejovaná německá mašina. Takže Weidelová z debaty odešla, protože placená redakce TV nerespektovala základní pravidla etiky diskuze. Weidelová měla a má politickou odvahu, tedy ty románské "koule" zmiňované v závěru mého předešlého článku.

Jak a proč prohrála ideologie genderu v Německu


A teď se podívejte na výsledky voleb v bývalé NDR podle odhadu ze včerejška kolem 22.00. V době, kdy článek píši, ještě nebyly známy přesné statistické údaje o voličích a jejich volebních preferencích podle stran a podle pohlaví, věku atd.

Takže ve východním Německu, které nejvíc trpí politikou Merkelové, sankcemi vůči Rusku, žebráckou minimální mzdou atd., voliči preferovali jednoznačně AfD jako politickou alternativu. A to s vědomím, že v jejím čele je ona politicky schopná a odvážná lesba jménem Weidelová. A podle zatím nepublikovaných odhadů se zdá, že Ost-muži v produktivním věku volili AfD na prvním místě. Takže u nich tato dáma skutečně zabodovala a byl pro to jednoznačný důvod. Politicky činní muži s "koulemi" prostě zatím nejsou na obzoru, u nás zvláště. Ale to nevadí, protože v Německu se skutečně našel jeden statečný exemplář takto politicky pozitivně disponované občanky.

Erotická diference a politické právo na stát


Německá AfD bojuje za sexuální diferenci, viz její hlavní plakáty k volbám. Spousta Němců a Němek si navzdory globalizátorům jednoho korporátního promile myslí, že mají nezadatelné právo na vlastní stát a na vlastní národ. Proti malthuziánské politice Merkelové ohledně porodnosti byl namířen jeden z nejlepších a zcela jednoznačně nejvtipnějších volebních plakátů AfD. Správné Němky a Němci si děcka dělají sami, a navíc z toho mají požitek.
Plakáty AfD: vlevo "Noví Němci? Udělámesi je sami." a vpravo "Pro politiku přátelskou k rodině. Děti! Dělejte! Je to požitek!"
 
To není rasistický nacismus, fašismus, pravicový extremismus atd., jak se AfD nálepkuje v českém korporátním a ideologickém hermafroditismu. Současný blábol českých globalizátorů z partají a koupených korporátních kastrátů v médiích nemá diference. Český mainstream produkuje obludnou hermafroditní břečku reprezentující korporátní politiku asexuálních "lidských zdrojů" potřebných k realizaci iluminátské utopie jednoho procenta. To je skutečný korporátní fašismus, proti kterému zásadně bojujeme. Zato citovaná Alternativa pro Německo bojuje za ustavení diference, což je politický boj za národní identitu. Jenže ten je v současném Německu spojený s nekontrolovatelným přílivem uprchlíků. Ti přišli ze zemí, které rozvrátil Západ bojem "proti terorismu", což představuje ve skutečnosti boj s terorismem. Viz poslední vývoj v Sýrii, kde američtí vojáci sedí přímo ve vojenských stanovištích teroristů z an-Núsry kolem Deir es Zoru.


Eroticky a politicky produktivní Alternativa


Nová vlna přistěhovalců se zásadně liší od předešlých vln ekonomických přistěhovalců, například z Turecka, kteří přišli pracovat v 70. letech převážně do německého automobilového průmyslu. Viz naše tematické číslo z roku 2015 věnované otázce uprchlíků v Česku (O uprchlících, racionálně). Kancléřka Merkelová poslušna korporátní ideologie homogenizace "lidských zdrojů" prostě otevřela hranice, aby pustila do země statisticky potřebný počet asi 1 miliónu lidí v produktivním věku, kteří teď Německu chybí. Jak její globalizační efekt dopadl, to ukazují současné volby. A nyní k tomu druhému plakátu, který AfD tematicky zkopírovala od Švýcarů v jejich referendu proti omezení kulturního vlivu cizinců na společnost. Podívejte se na 30 sekund vítězného volebního šotu AfD ve východním Německu.


Fašismus nemá erotiku, ale disciplínu těla trénovaného a disciplinovaného pro otrockou práci ve fabrice a pak zničeného na válečné frontě. Poslušnost, pořádek, plánovaná a fabrikovaná radost, pracovní nasazení pro věc kapitalismu a vojenská disciplína boje proti terorismu - to jsou hlavní ctnosti korporátního fašismu. Jen si počkejte na české volební falokratické plakáty typu "velká huba ve vázance slibující práci, chléb a svobodu". Skutečná alternativa k fašismu naopak potřebuje erotiku. Demokratická občanská politika a erotika není fašistická, protože obojí má rádo život, změnu a diference.


Erotikou k politice


Plakáty jasně ukazují, že AfD není žádná fašistická strana. Veřejně hájí právo na životní styl Západu, který nás charakterizuje i v oblasti svobodné sexuality a libertinismu. Proto Alternativa pro Německo správně tvrdí, že islám představuje v této věci úplně odlišnou kulturu. Wahabisté by hlavní lesbickou představitelku této strany museli veřejně ukamenovat, přinejmenším v korporátně fedrované Saúdské Arábii. Rekapitulujme ideologii genderového vyklešťování střední třídy, která v Německu zásadně selhala, a to díky chytré politice AfD.

Tato strana totiž zásadně prosazuje právo na sexuální diferenci a tím brání nativní rodinu a erotiku bikin. To není korporátní fašismus asexuality, ale naopak hravé a velmi příjemné sexuality a erotiky. Globalisté a genderoví miškaři potřebují rodinu rozložit a erotiku musí podřídit korporátní disciplíně těla uzpůsobeného montovně a válce. Homogenní prostor korporací potřebuje asexuální pracovní síly, o tom jsem psal minule. Za druhé, tato strana díky volbě hlavní mluvčí-lesbičky s politickými "koulemi" jasně ukázala, že umí přesně rozlišit a oddělit sociologickou otázku genderu od politicky motivovaného zneužívání sexuality. Zdravá a svobodná erotika je naopak zcela vykastrována v miškařském politickém diskurzu jednoho procenta propagovaného opojným zpěvem příslušných mediálních kastrátů. Ti naopak podporují kulturu pedofilní perverze, viz minulý článek. A za třetí, volební úspěch této charakterově schopné političky(-lesby, ale to není důležité) u ponížených chlapů ve východním Německu ukázal, že voliči (-muži, ale to není důležité) jasně rozlišili, o co v politice doopravdy jde. A to je hodně špatná zpráva pro ideové kleštiče z minoritního bloku korporátního fašismu.


- - -

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:
Viewing all 19126 articles
Browse latest View live