Quantcast
Channel: Nová republika
Viewing all 19126 articles
Browse latest View live

Zděšení příznivců Drahoše, když mluvil

$
0
0
Radim Valenčík
25.1.2018  blog autora

Nevím, co dnes vymyslí organizátoři druhého a nejprestižnějšího duelu uchazečů o post prezidenta na ČT, aby nedošlo k takovému Drahošovu debaklu jako na TV Prima. Ten je poučný zejména tím, že ten, kdo si chce udělat alespoň částečnou představu o tom, jak s ním mediální mainstream manipuluje, má ideální příležitost porovnat to, co se v úterním duelu odehrálo, s mainstreamovou mediální prezentací.


Zde je plný záznam diskuse Zemana a Drahoše:
http://prima.iprima.cz/cesko-hleda-prezidenta-1/prezidentsky-duel-finale

Pokud to ještě někdo neviděl celé, měl by pro rozšíření vlastního horizontu poznatků a zkušeností přetrpět reklamy, které jsou do pořadu vloženy, a obětovat o něco málo víc než hodinu. Stojí to za to. Pokud má ještě to, co nazývám "otevřené myšlení", tj. schopnost přijímat nové poznatky a posuzovat věci z nadhledu, velmi ho to obohatí. Přitom – zdůrazňuji – nejde ani tak o to, jak kdo obstál. Jde především o to, aby člověk porovnal "originál" (to, jak diskuse proběhla) s "kopií" (s tím, jako představu o ní sugeruje mediální mainstream divákovi). V tomto směru nesmírně poučné. Pravda, jsou zapouzdřenci, kteří se takové konfrontace svých představ s realitou obávají a odmítají ji. Několikrát jsem v těchto dnech slyšel: "Já se na to dívat nebudu, protože už svou představu mám."

Takový přístup považuji za duševní poruchu, ale léčit ji neumím. Pro budoucnost naší země je důležité to, aby v ní žilo co nejvíce normálních, mediálním mainstreamem nezmrzačených lidí. Chce to toleranci, trpělivost. Nic se nedá lámat přes koleno a v budoucnu budeme mít ještě hodně a hodně příležitostí k rozšíření obecného povědomí o tom, o co v dnešním světě jde.

Uvedu jen jeden příklad, který mě při sledování přímého přenosu zaujal a na který pak někteří reagovali pro mě nečekaným způsobem. Během pořadu Drahoš několikrát říkal takové nesmysly, že v tvářích jeho příznivců se zračil zřetelný děs. Nečekali to. Když jsem to zmínil, reagovali na to někteří z diskutujících tím, že to bylo ve chvíli, kdy hovořil Zemana, že to byl děs ze Zemana. Přitom přímý přenos sledovali. Je to poučné. Dal jsem si tu práci a všechny tři případy, kdy kamera zabloudila do sálu v době Drahošova povídání a nabídla tváře Drahošových příznivců, zaznamenal. Na obrázcích je přesně uvedeno, ze které minuty a vteřiny záběr je, takže si každý může ověřit, kdo v tu chvíli hovořil. Ale je to jen detail z hlediska toho, jak se vyvíjí veřejné vědomí a sebevědomí. To nakonec bude mít rozhodující roli:

První záběr 13:50 minuta pořadu:



Druhý 23:02 minuta pořadu:


Třetí záběr ke konci pořadu, minutu se mně nepodařilo zachytit:



Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5401-zdeseni-priznivcu-drahose-kdyz-mluvil.html


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5401-zdeseni-priznivcu-drahose-kdyz-mluvil.html

Nevolíme Zemana nebo Drahoše, ale volíme mezi Zemanem a NeZemanem

$
0
0
Má Babiš jasno? Babiš má jasno ...
- ps -
25.1. 2018 PrvníZprávy
"To není volba mezi Zemanem a Drahošem, ale mezi Zemanem a NeZemanem," prohlásil o několik minut po první televizní debatě na Primě v pořadu TV Barrandov Andrej Babiš. "Místo Drahoše by tam mohl být klidně Mickey Mouse a vyšlo by to nastejno," dodal 


Zemanova soupeře, který by klidně zastoupil Jiřího Drahoše našel mezi pohádkovými postavami v podobě Mickey Mouse nejenom premiér v demisi Andrej Babiš, ale předtím rovněž v televizním pořadu TV Barrandov Václav Klaus mladší.

"Tady nejde o Drahoše, ale o někoho, kdo by měl porazit prezidenta Zemana. Tam může být klidně i Rumburak, čaroděj druhé kategorie," prohlásil zase o několik dnů předtím poslanec ODS Václav Klaus mladší.

Druhá televizní debata obou rivalů bude pokračovat ve čtvrtek 25. ledna 2018, kde by Drahoš mohl mít na své straně i moderátorku, neboť debatu s kandidáty na programech ČT1 a ČT24 povede z televize známá občas na hosty ječící blondýnka.

Miloš Zeman to může mít možná jen trochu těžší než na Primě, která z volební debaty v definitivní podobě vyrobila Televariete. Příznivé klima pro zemanova soupeře potvrdila manželka Jiřího Drahoše Eva, která se v rozhovoru pro některé médium nechala slyšet, že Česká televize jejímu muži fandí.

Posluchači budou moci posoudit, zda médium, na které každá rodina přispívá 135 korunami měsíčně, bude některému z kandidátů více fandit?

- - -

Informace pro „přespolní“ voliče Miloše Zemana, kteří v sobotu 27. ledna přijedou volit prezidenta do Prahy

$
0
0
Lenka Procházková
25.1.2018

Pro občany, které zaujala moje nedávná výzva doplňuji aktuální informace.

1) Zázemí pro vás je připraveno od 11hodin dopoledne v prostorách Jazzové sekce (Valdštejnská ul.14, Praha 1). Výstup z metra A na stanici Malostranská a cca 2 minuty chůze. Linky tramvají jsou dočasně pozměněny, proto doporučujeme použít metro.
2) Volební místnosti nejblíže Jazzové sekce jsou ve škole v ulici Josefská nebo v budově Sněmovny (ulice Sněmovní č. 4.)



3) Pokud už jste si obstarali voličský průkaz a z jakýchkoliv důvodů nemůžete do Prahy přijet, můžete po předložení tohoto průkazu volit ve svém volebním okrsku.

Těšíme se na setkání s každým, kdo přijede ve volbách podpořit prezidenta Miloše Zemana do Prahy. V útulném prostředí Jazzové sekce se můžete při  čekání na výsledky voleb zapsat do pamětní knihy, která bude poté prezidentovi odevzdána. Pohoštění a příjemnou hudbu zajistíme, dobrou náladu zajisté přivezete sami.

Naším heslem pro druhé kolo prezidentské volby je:   

Národ nedokážete stáhnout z kůže, 

my nejsme králíci! 



Za organizátory setkání

Lenka Procházková
spisovatelka



Volba prezidenta kolonie a obchod s Čínou.

$
0
0
Vladimír Balhar
25. 1. 2018
Jak snadno zjistíte ze zahraničního tisku, pak vzrůst vývozu Německa do Číny od r. 2007 do r.2017 je čtyřnásobný, neboli 400%. To je úžasné číslo. Například vzrůst vývozu Japonska do Číny za stejné období je zhruba nula. Naprostou pravdu má Miloš Zeman, když se snaží posouvat Česko na východ. Je to obchodní výlet zcela správným směrem. Pouze asi 10 let opožděný za Německem. Jistě, namítnete, že pan Zeman v r.2007 nebyl prezident. Nebyl, ovšem to neomlouvá jiné státní úředníky, že si nepovšimli toho, co praktikují Němci.


Zdá se, že je v samotném zájmu obchodních kruhů, napojených na Německo, zajistit, aby Česko s Čínou neobchodovalo. Třeba proto, že by se na ně němečtí páníčci zlobili. Aby vesničani Češi chytrým Němcům v Číně nekonkurovali. Vždyť přece v České montovně se zboží levně vyrobí a do Číny se vyveze lodí přes Hamburský přístav. Jak to ale zařídit, když máme údajně svobodný trh a volný pohyb kapitálu a služeb? Ono je potřeba panu Zemanovi nápady s obchodními misemi hodně znechutit. Aby se musel zabývat nesmysly a brodit se fekáliemi. To je pak jednoduché. Zaplatíte si pár brigádníků, užitečných idiotů, kteří pobíhají po náměstích s červenými kartami, zaplatíte si skupinku nadšenců, kteří se rozhodnou býti prezidenty, kteří marketingově voličům nabídnou cokoliv, sílu, zdraví, inteligenci, slušnost, uprchlíky a jiné atrakce mediálního polosvěta, ale obchodní výlet na východ nikdy.

Tak dobře, Zeman prezident být nesmí, na východ nesmíme, tam smí pouze Němci. Pak ale neplačte, že i nadále budete otročit u pásu za 15000 čisté inflační podměny.

Další nepohodlné masakry

$
0
0
Jana Maříková
25. 1. 2018
Před časem jsem na Nové republice publikovala svůj článek „Nepohodlné masakry“ZDE,  kde jsem srovnávala zdánlivě nesrovnatelné – masakr v Dersimu v Turecku v roce 1938, kdy byly zmasakrovány tisíce alevitských Kurdů, a masakr v malé vesničce Lejčkov nedaleko mého rodného městečka v jižních Čechách v poslední den války – vlastně už po něm, 9. května 1945. Vysvětlila jsem i proč to píšu – přivedlo mě na to sledování filmu ZER kurdského režiséra Kazima Öze, kde je masakr v Dersimu, i když není přímo vidět a je „jen“ v minulosti babičky hlavního hrdiny, vlastně ústředním motivem. Článek byl publikován i v Německu, kde se setkal se slušným ohlasem.


Nepohodlné masakry jsou to proto, že nikdo neví, co vlastně s nimi. Teď jsme ve fázi, kdy Němci jsou naši obchodní partneři, Turci také a k tomu ještě spojenci v NATO. To takový masakr ve Srebrenici, to už je jiná….tam jsou padouši jasní. A je úplně jedno, že to celé asi bylo dost jinak – Srbové mohli za všechno. Tím pádem je tento maskar vlastně velice komfortní a leccos ospravedlňující – bombardování Jugoslávie například.

Teď nastává doba dalších nepohodlných masakrů. Erdoganovo Turecko zaútočilo na oblast kolem města Afrin na pomezí Turecka a Sýrie, obývanou Kurdy a chráněnou jejich milicemi,ale i zaplněnou uprchlíky z války v Sýrii. Turecká armáda bombarduje, ostřeluje, zabíjí civilisty. Za hromového, ohlušujícího – ticha. Občas někdo vznese chabý protest, občas někdo vyzve Erdogana k mírnosti, ale to je asi tak všechno. Německé tanky (v Německu vyrobené) obkličují kurdská města a vesnice – pohled, který samotným Němcům není příjemný a nám, pamětníkům válečných filmů, už vůbec ne.

Nejsem expert na vojenskou situaci a nebudu si na něj hrát. Přečetla jsem za posledních pár dní tucty článků nejméně ve třech jazycích – a jasné je mi jedno. Proti Erdoganovi nikdo nejenže nezakročí, ale ani ho neodsoudí. Německo mu přiznalo právo „chránit si své hranice“, Američané patrně usoudili, že kurdské milice už v bojích proi Islámskému státu svou roli užitečného idiota splnily a dál jich není třeba, zato Turecko je pořád parťák v NATO a studená válka nabírá na obrátkách….a Rusové? Ti se snaží přesvědčit Kurdy, aby přenechali svá ropná pole u Afrinu Sýrii výměnou za to, že se zasadí o to, aby Turecko zastavilo své operace. (podrobnosti v angličtině na http://www.atimes.com/turkey-reenters-syrian-endgame-smart-power/).

V každém případě jsou Kurdové na obtíž. Se svým požadavkem vlastího státu, se svou bojovností, tím, jak zatěžují svědomí světa. A co hůř - mají ropu a vodu, kteréžto suroviny by určitě měl rád někdo jiný...takže ať už se tam stane cokoli, bude to západnímu světu včetně Ruska značně nepohodlné – tedy mluvit o tom. Kurdové – a nejen oni, demonstrují v Německu, Švýcarsku i Rakousku….a tím upozorňují na pokrytectví „bojovníků s příčinami migrace“, kteří svou pštrosí politikou umožňují vznik nové uprchlické vlny. Hlavně když jedou kšefty…..čím špinavější, tím víc nesou.

Ještě jednou se vrátím k textu, který jsem uvedla výše:

„The UN Security Council meeting on Tuesday regarding Turkey’s military operations in Syria turned out to be like the dog that didn’t bark in the night in the Sherlock Holmes short story. There was no bark – no statement by the Security Council – condemning Turkey.“

„Zasedání Rady bezpečnosti OSN v úterý, které se týkalo tureckých vojenských operací v Sýrii, se ukázalo být jako pes, který v noci neštěkal, stejně jako v detektivní povídce o Sherlocku Holmesovi. Nebyl žádný štěkot - žádné prohlášení Rady bezpečnosti – které by odsoudilo Turecko.“

Nikdo nejenže nezaštěkal, ale ani nezavrčel. Má Evropa nového pána? A budeme za pár desítek let bědovat nad novými, v naší době nepohodlnými masakry?

Pozoruhodné zpravodajství ČT

$
0
0
Jiří Jírovec
25. 1. 2018
Základním prvkem Cimrmanovy teorie poznání je omyl. Na počátku zcela přesný. V průběhu poznání vyvracíme omyl a když je konečně zcela vyvrácen, nevíme nic, ale víme to správně. ČT 25. 1. 2018 ve zprávách uvedla, že ministr Hüner bude jednat "se zájemci" o těžbu lithia v Česku, tedy s firmou Geomet a European Metals Holdings (EMH). To je samozřejmě omyl, protože nejde o "zájemce" o těžbu. Jde o společnost, která má koupí českého Geometu pevně nohu ve dveřích vedoucích k potenciálně obrovským ziskům.


Pokud se Česko rozhodne ložisko těžit, má česká společnost Geomet, která dělala průzkum přednostní právo na těžbu. Podle zákona, který napsali a schválili debilové, platí, že kdo těží, ten surovinu vlastní.

EMH není těžařská společnost. Stejně jako není zpěvákem ten, kdo získává sponzory, aby získal peníze pro koncert a z titulu své funkce se točí kolem sálu.

Podle tohoto zdroje (https://www.novinky.cz/ekonomika/451854-emh-je-neduveryhodna-tvrdi-neziskovka-jsme-regulovani-v-australii-a-britanii-oponuje-firma.html) je největším akcionářem EMH společnost Computershare Company Nominees (tato společnost nabízí podle britského práva například možnost skrytého vlastnictví akcií; v EMH drží 26,39 procenta), dále Cadence Minerals (britská investiční společnost, zaměřená na průzkum nerostného bohatství; 20,44 procenta), ARMCO Barriers (australský výrobce svodidel; 9,75 procenta), generální ředitel EMH Keith Coughlan (6,47 procenta) a JP Morgan Nominees Australia Limited (6,14 procenta).

Memorandum které poslala na poslední chvíli Sobotkova vláda, lze považovat za lezení ke křížku. Jestli nás EMH a potažmo její vlastníci pustí k lizu, pak jen v těch nejméně lukrativních částech projektu.

Těžba sama je nákladná. Je jasné, že extrakce lithia musí být provedena co nejblíže k ložisku, protože hornina se má ukládat zpět do dolu jako výplň. EMH odhadovala, že by prodej horniny představoval zisk asi 1 miliardu korun za celou dobu trvání projektu. Velký zisk představuje teprve prodej uhličitanu lithného a zejména výroba baterií.

Je nepochybné, že Česko je v nevýhodné pozici, protože snaha těžit a zpracovávat lithium ve vlastní režii může vést k arbitrážím.

Zpravodajství ČT nevyvrací omyl a tak jsme stále s poznáním na začátku. Žijeme v omylu, ale současně nevíme nic. Vyrovnat se s tím, toť věčný úkol občana, řekl by možná Cimrman (kdyby žil).

Z internetu

$
0
0
25. 1. 2018
Šimon Pánek je český politický aktivista a humanitární manažer. Je jedním ze zakladatelů humanitární organizace Člověk v tísni. V současnosti je i jejím ředitelem. Byl jedním z nejznámějších studentských vůdců Sametové revoluce v roce 1989.Wikipedie

A teď taková „lež“ pane Drahoši ?

$
0
0
Ludvík Smýkal
25.1. 2018
Motto: „Králíci si mysleli, že je to láska, ale ve skutečnosti je jen rozmnožovali, abych jich bylo více pod nůž. Potom si mnozí z nich rvali vlasy: „Co jsem to proboha udělal? Oni nás jednoduše podrazili, vždyť nám slibovali… Říkali nám…“
http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-15-01-2018/
Jiří Drahoš, kandidát na prezidenta, který se zřejmě již cítí být na Pražském hradě, na besedě s občany v Plzni, metropoli Plzeňského kraje, před několika dny prokázal, že ani pro něho není problémem vytvořit a šířit falešnou informaci (dezinformaci, lež, mystifykaci, apod.), vydávající se za pravdu. Stalo se tak před několika sta přítomných občanů – většinou jeho příznivců a voličů, senátorem Václavem Chaloupkou (Patrioti ČR), Martinem Baxou, čerstvým místopředsedou ODS, bývalým plzeňským primátorem a také před novou poslankyní, bývalou rektorkou Západočeské univerzity Ilonou Mauritzovou (rovněž ODS). https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drahos-se-chlubil-pred-lidmi-jak-setrel-Zemanovy-volice-Pak-celil-vecnemu-dotazu-z-historie-a-skoncilo-to-nejistym-usmivanim-520739

Na uvedené besedě zazněla od Jiřího Drahoše řada vzletných myšlenek a předsevzetí, z nichž naprostá většina by zasloužila podrobnější rozbor. Jen si „nemohu vzpomenout“, od koho jsem některé podobné myšlenky a předsevzetí, v době svého mládí, už slyšel :

„Vstupuji do finále jako kandidát, který se dívá dopředu, do budoucnosti. Při všem respektu vůči Miloši Zemanovi jej považuji za politika té minulé éry, která trvala skoro třicet let. Miloš Zeman v ní zažil vzestupy i pády, ale pro mě je to éra, která je minulostí, a je potřeba se dívat do budoucna. A já jsem přesvědčen o tom, že jsem kandidát a člověk, který je schopen Českou republiku vést v tom komplikovaném světě kupředu. Aby Česká republika byla demokratický, moderní, bezpečný stát, který se stará o lidi, o sociálně slabší, o životní prostředí a bude se snažit předat jej svým potomkům v lepším stavu, než v jakém jsme jej přebrali. Stát, který bude klást důraz na moderní vzdělávání, protože to je budoucnost. Stát, který nebude slyšet od politiků strašení. Chci být prezidentem, který bude u lidí povzbuzovat národní hrdost, ne nacionalismus. Nemáme se zač stydět a společně všechno zvládneme. Jsem kandidátem, který se dívá dopředu a který nemá nic společného s tím, co se na politické scéně odehrávalo v minulosti. Tam už hledět nechci,“ prohlásil sebejistě Drahoš.

„Plivání z kanálu se objevuje,“ potvrdil akademik. „Jsem přesvědčen o tom, že skalní voliče Miloše Zemana nikdo nepřesvědčí. To plivání a osočování se nakonec může ukázat jako kontraproduktivní, protože řada rozumných lidí tomu nebude věřit. Obávám se, že byste mi ani nevěřili, kdybych tady najednou začal mluvit sprostě, urážet kandidáta, bavit se o věcech, o kterých se slušný člověk nebaví. Několikrát jsem řekl, že jsem připraven dát na hrubý pytel hrubou záplatu.“

Otázkou je, zda tou „hrubou záplatou“ měl na mysli svou odpověď na otázku přítomného bývalého politického vězně Michala Drabíka: „Jaký máte názor na to, že byla humanitárně bombardována Jugoslávie bez mandátu OSN? A Česká republika uznala Kosovo. Uznala teroristu z UCK. Jak se k tomu postavíte? Když bombardovali srbská města, protože moje matka je Srbka a otec Čech, takže vím, o čem mluvím. Jaký tedy máte názor na humanitární bombardování Václava Havla?“

Jiří Drahoš, kandidát na prezidenta České republiky, mu, za smíchu a potlesku přítomné mládeže, vmetl na odpověď: „To nebylo humanitární bombardování Václava Havla a mimochodem, bombardování Srbska schválila vláda Miloše Zemana“ .

Polemika Drahoše s Michalem Drabíkem dále pokračovala, v článku doporučuji se s ní seznámit, ale vraťme se k tvrzení Jiřího Drahoše, že “…bombardování Srbska schválila vláda Miloše Zemana“.

Neznalosti přítomné mládeže se nelze divit, zřejmě se většinou narodili až po roce 1999, kdy k bombardování Srbska došlo, ve škole tyto události zřejmě neprobírali nebo probírali „zkresleně“, u nich doma se o tom nemluví, apod.. Vědce Jiřího Drahoše, kandidujícího na prezidenta České republiky, nemůžeme z „neznalosti“ podezřívat a tak je na místě otázka: „Schválila bombardování Srbska v roce 1999 skutečně vláda Miloše Zemana?“

Podívejme se, co ve svém článku „Jak česká vláda jednala o bombardování Srbska“ z 21.4.2014 http://www.novarepublika.cz/2014/04/jak-ceska-vlada-jednala-o-bombardovani.html mj. píše přímý účastník dotčeného jednání vlády MUDr. Ivan David, v té tobě ministr zdravotnictví „ve vládě Miloše Zemana“. Článek, ve kterém popsal, vzhledem ke stále se opakujícím nepravdivým tvrzením o souhlasu Vlády ČR s bombardováním v Srbsku, skutečný průběh a okolnosti jednání vlády v této věci:

„12. 3. 1999 byla Česká republika náhle překvapivě vstoupena do NATO, když předcházelo mnoho výroků od českých i západních politiků, že ČR není na vstup připravena a dosud si nezaslouží tu čest.

Ve třetí čtvrtině března probíhalo ve večerních hodinách „tajné jednání vlády“. Proč bylo tajné si už nepamatuji. Asi ve 22 hodin zazvonil ministru zahraničí Janu Kavanovi telefon. Bylo mu sděleno, že Vláda ČR se má do půlnoci vyjádřit k otázce přeletů letadel NATO přes území ČR a k tzv. „collateral effects“ při leteckých útocích. Tento termín znamená ztráty mimo vojenské cíle, zejména na civilním obyvatelstvu. Volající nemohl předpokládat a také zřejmě nepředpokládal, že právě zasedá vláda. Zjevně předpokládal, že se vláda v tak krátké době nebude moci sejít a proto stanovisko vlády vyjádří sám ministr zahraničí případně po konzultaci s předsedou vlády a možná s ministrem obrany. Jenže vláda právě zasedala…

Na tajné zasedání vlády tak přibyly dva nové body jednání. Jednání řídil předseda vlády Miloš Zeman. Postupně se svými stanovisky vystupovali snad všichni přítomní členové vlády s výjimkou Miloše Zemana, který nesdělil svoje stanovisko a na vystoupení členů vlády nijak nereagoval. Rozhodně není pravda, že byl „souhlas vynucený premiérem“, tím méně „pohrůžkami odvolání“, jak bylo uvedeno Členové vlády se vyjadřovali k možným důsledkům kladného nebo záporného stanoviska. Je potřeba si uvědomit, že člen vlády má jinou odpovědnost za svá rozhodnutí než náhodný host kavárny, který se vyjadřuje k politice. Nejde tedy jen o jeho vlastní preference, pocity a dojmy, ale o důsledky pro republiku a také pro politickou stranu a samozřejmě i pro jeho další politickou kariéru člena vlády.

Pouze ministr kultury Pavel Dostál ve svém mimořádně emotivním vystoupení vytkl celé vládě, že k bodu vůbec diskutuje, když je povinností České republiky k NATO souhlasit s jejími návrhy. Ostatní členové vlády se vyjadřovali velmi zdrženlivě. Protože se půl hodiny před půlnocí diskuse stále nechýlila ke konci, byl ministr zahraničí pověřen, aby sdělil, že si Vláda ČR nárokuje další hodinu navíc, aby mohla dospět k usnesení.

Po půlnoci došlo konečně k hlasováním. V prvním hlasování hlasovali proti ministr školství Eduard Zeman, ministr zdravotnictví Ivan David a ministr práce a sociálních věcí a 1. místopředseda vlády Vladimír Špidla. Hlasování se zdrželi ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr, ministr zemědělství Jan Fencl a ministr životního prostředí Miloš Kužvart. Ostatní hlasovali pro návrh, tedy aby Vláda ČR vyjádřila souhlas s přelety přes území ČR. V následujícím hlasování o „collateral effects“ hlasovali proti titíž ministři jako v předchozím, nikdo se nezdržel hlasování“.

A najednou se občané, v roce 2018, z úst Jiřího Drahoše občané „dozví“, že tomu bylo „jinak“… V podstatě teď má pan Jiří Drahoš dvě možnosti, buď má pan Drahoš pro svá tvrzení důkazy, kterými svá tvrzení doloží, nebo pan Drahoš svými tvrzeními občany dezinformuje, tzn., že „lže“.

Takový „slušný člověk“ Jiří Drahoš, vědec, kandidát na prezidenta České republiky, obklopený těmi „nejdůvěryhodnějšími“ poradci http://casopisargument.cz/2018/01/15/je-to-slusny-clovek-ten-clovek-je-slusny/….a teď taková „lež“ pane Drahoši, ...poškozující ve svých důsledcích Vašeho protikandidáta, prezidenta Miloše Zemana, ale především Vás osobně? Není vůbec důležité, jak moc jste pane Drahoši „lhal“, důležité je, že jste svým „lhaním“ projevil svůj skutečný postoj k občanům České republiky!

Psychiatr sledoval Jiřího Drahoše v úterý na Primě. Bez zvuku hrůza, a když si ho pustil a poslouchal argumenty, byla to úplná katastrofa

$
0
0
25. 1. 2018    Parlamentní listy
„Všichni přece víme, že v dovednostech, které jsou předpokladem pro úspěch v politice, je Jiří Drahoš naprostý outsider. Přesto může vyhrát. Proč? Protože v politice se vedle skutečných politiků uplatňují podržtaškové!“ poznamenává tvrdě na konto prezidentského kandidáta psychiatr a exministr zdravotnictví Ivan David. Drahošovým problémem prý je, že nedovede zakrýt, kým skutečně je. A úterní televizní duel na Primě? „Jiří Drahoš byl slabý i při vypnutém zvuku – rozpačitá gesta, mdlý výraz tváře, žádné charisma, žádná imponující osobnost. I cizinec, který nevládne naší mateřštinou, by jasně rozpoznal nejistotu v hlase a nepřesvědčivě hrané sebevědomí. Nejhorší na jeho výkonu byla kvalita argumentů,“ říká dále David a rozebírá, jaká plus má Zeman, přestože do něj „parazitní kavárna“ stále kope.

Za pár dní se budeme ve druhém kole prezidentských voleb rozhodovat mezi Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem. Kdo z nich je lepší a proč? Kdo z těch dvou dělá svou kampaň – třeba jen veřejným vystupováním – lépe? Drahoš, anebo Zeman?

Všichni přece víme, že v dovednostech, které jsou předpokladem pro úspěch v politice, je Jiří Drahoš naprostý outsider. Přesto může vyhrát. Proč? V politice se vedle skutečných politiků uplatňují podržtaškové. Počítají se hlasy a zvedat ruku, mačkat tlačítko, podepsat se, to dokáže každý a každý si dovede zapamatovat instrukce a naučit se „správné“ fráze. Podržtaškové se vyskytují na všech úrovních. Na těch formálně nejvyšších jsou řízeni ze zákulisí, v Americe tomu říkají „deep state“.

Dovedete si představit, že by Miloše Zemana někdo řídil? A Jiřího Drahoše? Toho snadno! V této disciplíně je Jiří Drahoš prostě lepší. Zeman je neřiditelný, řídí se sám. Těžko bude někdo investovat do někoho, kdo se nedá řídit. Uvidíme, zda se investice do ovlivňování naivních voličů vyplatí, nebo to budou ztracené peníze, a vyhraje Miloš Zeman. Hra na evidenci výdajů na kampaň je směšná, nezahrnuje úsilí mainstreamových médií, a to není zadarmo. Mám na mysli korupci. Kdo nepochopí zadání, stane se „novinářem na volné noze“. Kdo se snaží, může strmě stoupat. Jiří Drahoš kampaň dělat nemůže, čím víc bude vidět, tím hůře pro ty, kteří si ho najali. Jiří Drahoš se jeví zvláště dobře těm, kteří ho znají z vyprávění.

Zpestřením finálového souboje jsou televizní duely obou kandidátů. Zatímco Zeman přijal nabídku čtyř televizí, Drahoš jen dvě. Nemůže tento fakt na váhající voliče přece jen pozitivně zapůsobit, a Zeman tak sklidí nakonec ovoce, nad nímž Drahoš ohrnul nos?
Jiří Drahoš prohlásil, že více než dva duely „by byla nuda“ – což opakoval mj. po Zemanovi – a Český rozhlas toto vyjádření vysílal, jako by chtěl svého chráněnce potopit. Jakápak nuda? Zeman vtipný a Drahoš směšný. Že se Jiří Drahoš sám opravdu neorientuje, prokázal, když vyzval Zemana na duel. Nedokázal předvídat, že to Miloš Zeman rád přijme. Oba vědí, že je Zeman byť i o holi lepší střelec. Jiří Drahoš ani neodhadl, že z takové výzvy se nedá se ctí vycouvat. Prý bude raději jezdit po republice. Proč, když může oslovit milion voličů najednou? Protože to neumí a protože toho za krátkou dobu napovídal až příliš. Drahoš neohrnul nos, Drahoš na to nemá. Zemana by mohl porazit jen v chemii, zejména v oboru ekologické likvidace plastových láhví. Z toho se přece jen prezidentské téma neudělá.

... a teď v úterý se již uskutečnil první televizní duel na televizi Prima. Díval jste se?

Pustil jsem si to až ze záznamu...

A kdo byl podle vašeho soudu lepší, kdo vás zaujal?


Nikoli nadstandardní výkon Miloše Zemana na Jiřího Drahoše stačil, protože byl mimořádně slabý. Miloši Zemanovi stačilo soustředění, znalosti a jednoduchá logika. Neuškodí mu svérázná mimika a pantomimika, protože jsme na ni zvyklí. Naproti tomu Jiří Drahoš byl slabý i při vypnutém zvuku – rozpačitá gesta, mdlý výraz tváře, žádné charisma, žádná imponující osobnost. I cizinec, který nevládne naší mateřštinou, by jasně rozpoznal nejistotu v hlase a nepřesvědčivě hrané sebevědomí.

Nejhorší na jeho výkonu byla kvalita argumentů a to, že si odporoval, říkal banality a jako postava českého učitele zeměpisu v jedné povídce A. P. Čechova neřekl nic, co nebylo všeobecně známo včetně mediálních manipulativních frází. Navíc, jak říkáme my psychiatři, „neudržel determinující linii projevu“, nebo jinak „byl zabíhavý a nevýpravný“. Mluvit před velkým publikem a být rušen mnoha podněty v situaci, kdy jde o mnoho, je nesmírně těžké, mnohem těžší, než pronést odbornou přednášku z vlastního oboru nebo zdravici na zahájení odborné konference. Selhalo by víc než 99 procent občanů. Prezident ale takové úkoly zvládat musí! Bude-li Jiří Drahoš zvolen, budeme mít trapného prezidenta. Takového českého Kisku.

Mohou podle vás tyto debaty váhající voliče přesvědčit? A je vůbec v nějakém směru určující, jak se kdo chová před televizními kamerami? Podle mnohých politiků je prý mnohem důležitější to, aby Zeman už prezidentem nebyl. „Pro mne není podstatné, co říkal Miloš Zeman ve včerejší debatě. Pro mne je podstatné, co říkal a konal jako prezident republiky posledních pět let. A to mi bohatě stačí k tomu, abych ho za prezidenta nechtěl a volil Jiřího Drahoše,“ uvedl k tomu třeba bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Má pravdu?

Jistě, především nikoho nepřesvědčí, že má volit Jiřího Drahoše. Toho budou volit ti, kteří se tak již dříve pevně rozhodli. Někteří z těch, kteří se rozhodli nevolit Zemana, nepřijdou k urnám, protože po tomto výkonu těžko mohou volit protikandidáta. Pro posouzení lidí je rozhodující, jak je vidíme, a většina voličů nemá šanci znát kandidáty osobně. Proto Česká televize udělá všechno pro to, aby Jiřímu Drahošovi pomohla a Miloši Zemanovi uškodila. Myslím, že to není možné udělat tak, aby to nepřehlédnutelně nepřehnala a nebylo to kontraproduktivní.

Kalousek pravdu nemá. Rozhodující je to, že Miloš Zeman nedělá to, co Miroslav Kalousek potřebuje. Jiří Drahoš řekl, že si Miroslava Kalouska váží a fotografie, na níž si připíjejí, je víc než výmluvná. Kalousek potřebuje loutku, žádné myšlenky a moralizující postoje. 
 
O Drahošovi se říká, že je to slušný člověk. Prý jen tak neútočí. I přesto ale vypustil toto: ,,Rád bych se lidí zeptal, proč si myslí, že je Miloš Zeman zrovna politik, který je ochrání nebo který údajně zastává jejich zájmy. Z mého pohledu je výsostný intelektuál, člověk, který v životě fyzicky nepracoval a z mého pohledu ani moc nemůže běžným lidem rozumět,“ uvedl s tím, že Zeman snad v životě nepřeřízl pilou prkno a neví, co je běžná fyzická práce. Dá se na to něco vůbec říct? Chápe vlastně Drahoš, o čem že je „prezidentování?“

Miloš Zeman je manuálně opravdu nešikovný. Pozoruji lidi stále, i když zrovna nemám bílý plášť. Jestli chce bývalý předseda České akademie věd ohromit poukazem na svoji dominanci ve schopnosti řezat prkna, je to jeho volba. Obávám se, že to není to, co lidé od prezidenta očekávají. Dokonce ani od předsedy Akademie věd. Jiří Drahoš neříká tyto pitomosti proto, že by byl hloupý, ale proto, že fušuje do řemesla, kterému vůbec nerozumí a má obrovskou trému. To se snad nedá přehlédnout. Proto to bezduché plácání i ten chabě vzhůru zdvižený palec a úzkostná mimika. Na kladení věnců a předčítání zdravic to jistě stačí, ale imponující osobnost se z toho vytvořit nedá. Z jisté materie bič neupleteš. A přesto může vyhrát. Slušný člověk? To je otázka kritérií. U lidí, kteří chtějí vést národ v těžké době, která nás nepochybně čeká, žádám statečnost jako páteř osobní integrity.

Na konto Drahoše také tzv. pražská kavárna říká, že je mladší, nemluví sprostě, vypadá zdravě a občas může působit i sympaticky. Co ale pan profesor Drahoš může skrývat za svými brýlemi? Dá se číst v jeho obličeji? Jak byste jej jako psychiatr charakterizoval?

Miloš Zeman také nemluví sprostě na rozdíl od mnohých jeho vášnivých oponentů. Ano, veřejně uvedl přesný překlad názvu ruské skupiny „Pussy Riot“. Kdo nevěří, ať si slovo „pussy“ vyhledá ve slovníku zde. Miloš Zeman prostě není tak kavárensky politicky korektní jako jeho předchozí vyzyvatel Karel Schwarzenberg, který místo přesného překladu názvu, které si ty děvy daly samy, řekl: „… Moc je obdivuji, jsou to statečný holky…“ Tentokrát se vystříhal sprostých slov. Co se zračí v obličeji za vizážisty vybranými brýlemi Jiřího Drahoše? Jeho problémem je spíše, že nedovede zakrýt, kým skutečně je. Jak je možné, že se tak rozšířila jeho přezdívka „želé“? Na to stačí ze zkušenosti plynoucí intuice, na to není potřeba psychiatrické kvalifikace.

Mnozí Drahošovi nasazují psí hlavu za to, že kradl údajně jako vědec nápady, a dokonce i vyžadoval spoluautorství patentů, což nedávno potvrdil někdejší spolupracovník Drahoše, který spolu s ním pracoval v Ústavu chemických procesů Akademie věd České republiky. Také prý vyplulo na povrch, že Drahoš kdysi spolupracoval s StB, i když on sám to horkokrevně vyvrací a říká, že k jeho osobě nebyl nikdy veden spis v žádné kategorii a lustrační osvědčení má čisté. Jak to tak vypadá, tak asi Drahoš nebude takovým svatouškem, kterého z něj kavárna dělá. Můžeme se ale mýlit...

Vedoucí pracovníci vědeckých institucí často trpí oním nešvarem, že chtějí být připisováni jako spoluautoři i na práce, o kterých nic nevědí. Děje se to ve všech oborech a po celém světě. Často je to tak, že jim to podřízení sami nabízejí, buď aby neupadli v nemilost, nebo aby si šplhli. Nejčastěji obojí. U vědců netřeba hledat ryzejší charakter, než u kteréhokoli jiného povolání. Nevím, jak to je s panem profesorem Jiřím Drahošem. Opravdu nevím. Možná má lustrační osvědčení čisté právě proto, aby ho bylo možné recyklovat a byl ke všemu ochotný. Opravdu nevím.

V prvním kole Praha volila Drahoše, venkov zase Zemana. Více vzdělaní lidé volili Drahoše, méně vzdělaní volili Zemana. Starší lidé volili Zemana, Drahoš měl mladší voliče. Čím si vysvětlujete zejména ten údaj o vzdělání? Dá se mu věřit?

Jak tak pozoruji úroveň kampaně proti prezidentu Zemanovi, soudím, že se obrací na nevzdělané primitivy. Takzvaní lepší lidé jsou ješitní, a když se dozvědí, že „lepší lidé“ volí proti Zemanovi, přidají se, aby šli s módou. Podle mé zkušenosti, tzv. prostí lidé se rozhodují podle toho, co vidí, „intelektuálové“ podle toho, co slyší. Proto ten kravál. Před sedmdesáti lety mladí lidé volili KSČ, dnes KSČM volí starší lidé. Emotivita, konformita s generací, naivita, zkušenost, kariérismus mladých ctižádostivců. Pozoroval jsem to v roce 1989 u svých mladých kolegů skeptickým okem a starší kolega Pavel Baudiš mi na schůzi Občanského fóra pošeptal: „Víš, voni si myslej, že je to poslední revoluce v jejich životě.“

Mladý youtuber Vito Vodvarka, který na Facebooku burcuje za volbu Jiřího Drahoše, píše, že Zemana volí lidé ,,kvůli fámám o euru a uprchlíkům“, což jsou věci, které údajně Jiří Drahoš podporuje... „Starší lidé se bojí o své životy, byť neprávem, proto volí Miloše Zemana,“ uvedl. Předpokládám, že asi řeknete, že je to nesmysl...

Mladí lidé se o své životy nebojí, protože netuší, jak dopadnou. Za krátkou dobu svého života nemohou pozorovat společenské změny a využít zkušenosti k odhadu vývoje. Jestli se Vodvárka takto vodvaří, to netuším, ale myslím, že svoji angažovanost za pár let ve svém životopisu raději vynechá. Starým lidem záleží na kontinuitě fungování společnosti, mladí ji mylně pokládají za samozřejmost.

Ivana Zemanová řekla o svém manželovi, že Miloš nikdy nepracoval pro osobní obohacení a nikdy nepřestal hájit zájmy České republiky. Naopak ale Tomáš Halík již před prvním kolem uvedl, že kdo dá hlas Zemanovi, proviní se proti zájmům České republiky. Jak je to?

Miloš Zeman je opravdu velmi skromný – pokud jde o hmotné statky. A taky ví, že rubáš nemá kapsy. Paní Ivana Zemanová v době manželova pobytu na Vysočině rozhodně blahobyt nezažila, panelák na sídlišti ve Stodůlkách nebo jedna místnost plná knih v někdejším šlechtickém sídle v Novém Veselí nesnesou srovnání s rezidencí na Floridě ani s vilou v Řitce. Nevím, koho Halík reprezentuje kromě Halíka a jeho skalních stoupenců. Občany České republiky a jejich zájmy určitě ne.

Vůči Zemanovi kritici naopak míní, že nevypadá poslední rok zrovna dvakrát nejzdravěji a pár přešlapů už udělal. Třeba tím, jak nás popostrkuje k Rusku a k Číně. Dá se tady k tomu něco rozhodného dodat? Proč Zeman občas vypadá velmi unaveně? Kritici si zase všimli, že když se letos vyzdvihovaly korunovační klenoty, sotva byl schopný do klenotnice zasunout klíč. A raději mu připravili židli...

Miloš Zeman nekypí zdravím, ale jeho projevy, které je jako jeden z mála schopen pronášet „spatra“ a mají „hlavu a patu“, svědčí o tom, že jeho pracovní nástroj, který má mezi ušima, funguje stále dobře. Rusko a Čína mají velký potenciál dalšího rozvoje. To musí zajímat ekonoma, který je národohospodář a vidí dál než do příští účetní závěrky. Bývali jsme exportéři, nikoli jen subdodavatelé jako dnes. Kde je větší uplatnění, tam, kde jsou suroviny a rostoucí trh, nebo tam, kde je trh přesycený a převládá orientace na vývoz válečných konfliktů s profitem z cizího neštěstí? Dnes všichni chtějí naskočit do rozjetého čínského vlaku, jen hlupáci řeční o tom, že ho vykolejí. Jen parazitní kavárna mluví o přešlapech.

Kdyby Zeman nakonec opravdu ve druhém kole prohrál, jak by se měl zachovat? Umí podle vás Zeman vůbec důstojně prohrávat?

Miloš Zeman si už dávno nemusí nic dokazovat. Ujišťuji vás, že by se stejnou radostí, kterou projeví, když vyhraje, odešel do Nového Veselí a četl, možná i psal. Jenže českou společnost žádné nové veselí nečeká. Naopak. Bude potřebovat státníka. V osobě Jiřího Drahoše ho nenalezne. Jen hlupák si může myslet, že Miloš Zeman rozdělil společnost a někdo jiný ji sjednotí. Konflikty jsou důsledkem neřešení vyostřujících se problémů. Evropská unie není jejich řešením, ale jedním z jejich zdrojů. Od koho se dá spíše očekávat podíl na jejich řešení, od Miloše Zemana, nebo Jiřího Drahoše? Nevím, jestli Jiří Drahoš umí prohrávat, ale přesvědčil jsem se, že Miloš Zeman umí vyhrávat.

Hlas pro pana Andreje Babiše staršího

$
0
0
Stanislav Hošek
25.1.2018
Pokouším se v tomto textu prezentovat důvody voličské přízně k hnutí ANO a konkrétně k doslovnému jeho „stvořiteli“ a dosavadnímu lídru, panu Andreji Babišovi staršímu. Uvádím některé argumenty doporučující jej do funkce premiéra našeho státu. Jde o první náčrt, který vychází pouze z veřejně známých informací bez hlubší analýzy a především z posouzení, jak se fenomén „Babiš“ jeví občanu, který nemá přístup do zákulisí, v němž se pohybují vrstvy, pro někoho dokonce třídy, politických profesionálů.

Pan Babiš je státník

Pan A. Babiš st, dále jen Babiš vstoupil do politiky velice podobně, jako Zeman. Oba dva doslova z ničeho vytvořili silnou politickou instituci, která je schopná vykonávat, nebo se alespoň podílet na správě státu, čili má státotvorné ambice i funkci. Pan Andrej Babiš to provedl, dle mého osobního názoru čistěji, protože vytvořil dosud neexistující. Zeman, řečeno slovníkem podnikatelů, provedl jakési násilné převzetí již zavedené značky, tedy existující politické strany, s historicky osvědčenou a navíc jasnou rolí v tehdejším politickém spektru.

Z tohoto úhlu pohledu měl tento stát jenom dvakrát ve funkci premiérů státníky. Klause a Zemana. Babiš je teprve třetím.


Současný prozatímní premiér, tedy předseda vlády v demisi, je ovšem prvním státníkem u nás který má už prvotní rysy reálně evropského státníka. Což není vůbec dáno tím, že je původem Slovák a má ambice vládnout Čechům. Zmíněné rysy se u něj opravdu teprve „rýsují“. Babiš si je ale jejich potřebnosti pro naši zem již vědom a nejdůležitější pak je, že jej tato aktivita v EU navíc baví. Nehodlám zde rozebírat přednosti Babiše v kontextu EU, nadtož je hodnotit, ale jen uvedu dva zjevné klady. Jmenovaný rychle poznal, že stěžejním předpokladem úspěchu vlastního státu v nadstátu EU, je co nejširší, osobní kolegialita, ba doslova soukromá známost, s co největším počtem nejvlivnějších funkcionářů EU. Nejen že to poznal, ale ve své nové funkci ihned začal realizovat. Uvědomil si za druhé, že ve jmenovaném nadstátu, jsou vedle sebe giganti a doslova nicky co do počtu obyvatel, ekonomičtí obři a kapitáloví outsideři, země dlouhodobě Západní a nejméně půl století Východní a konečně země severu a jihu. Stal se proto nejen zastáncem tvorby bloků uvnitř EU, které by byly v ní alespoň trochu souměřitelné a rovnovážné svým vlivem. A opět nejenže si to uvědomil, ale ihned se začal ve věci jednat.

Troufám si tvrdit, že vědomě hodlá posunout EU z prvního, do dalšího stupně demokratizace. Na tomto místě cítím povinnost vysvětlit, co považuji za stupeň demokratizace. Prvním stupněm je holá vláda většiny, jakési primitivní rozhodovací pravidlo, které mnohdy sklouzává až do diktátu většiny. Druhým stupněm demokratizace je podle mých představ o vyspělosti demokracie charakterizována ochranou menšin. Ta se ale někdy může zase zvrtnout až do agresivity či dokonce terorizování většinové společnosti některou z menšin. Za třetí stupeň zatím považuji vizi ideálu, v němž demokratický systém vládnutí dokáže zajistit reálné podmínky pro spokojený život každému, bez ohledu na jeho úspěšnost, či dokonce zdánlivou vyloučenost.

Současný premiér není příslušníkem třídy profesionálních politiků.

Název této části textu samozřejmě není věcně a formálně pravdivý. Jmenovaný je na postu profesního politik, nejméně už čtyři roky. Pokud je pravdou, že za to nebere plat, či že jej věnuje na charitativní či tomu podobné účely, pak se tím jenom demonstrativně prezentuje, že ke jmenované vrstvě nepatří. Smysl této demonstrace je očividný. Chce, aby ani vzdáleně nebyl spojován s negativními jevy, které veřejnost na komunitě profesních politiků odsuzuje natolik, že mnohdy veškerou politiku považuje za špinavost a politiky za nositele specifických negativních, až odpudivých vlastností.

Uchýlím se nyní ke spekulaci a osobnímu pohledu. Z toho mála, co jsem uvedl o profesních politicích a politice, podle mého plyne i ona nezvyklá osobní nevraživost mezi panem Kalouskem a panem Babišem. První jmenovaný je v mých očích nejschopnějším polistopadovým profesionálním politikem. Mistrem sněmovních šarvátek, výjimečně zručným vyjednavačem, snad ještě lepším kombinátorem zákulisních tahů, zdatným demagogem, výborným manipulátorem veřejností, ba dokonce i ostatními politiky. Má nadání jak rétorické, ale především rychlé reakce v diskusích, v nichž se mu dokázal vyrovnat snad jenom Rath. Má smysl pro asociace a dovede politické problémy a jevy skvěle obrazně pojmenovávat. Je si navíc svých předností vědom a často je až provokativně zneužívá. Všechny své klady politika ale využívá, v očích velké části veřejnosti, nesprávným směrem. Zdá se mi již dlouhý čas, že pan Babiš vědomě chce být až ideálně opačným pólem pana Kalouska. Ale samozřejmě se mohu mýlit. Třeba jde jen o rivalitu na postu ministra financí.

První premiér, který je prvoplánově národohospodářem.

Česká republika nikdy doposud neměla ve funkci předsedy vlády národohospodáře. Nedovedu sice odhadnout, zda Babiš bude, coby státník, spíše národohospodářem Englišova, či Baťova typu, ale jednoznačně národohospodářem v celé šíři toho slova už nyní je. Dokazuje to v prvé řadě v prezentaci své dlouhodobé vize, která poněkud připomíná činnost Baťovy rodiny. Především pak ale daňovou politikou, která sleduje prospěch jak podnikatelů, tak jejich zaměstnanců a v prvé řadě zajišťuje zvýšenou efektivitou výběru daní. Vědomě tak vytváří předpoklady pro dostatečné fungování obligatorních rozpočtových sfér. Což je v mých očích klasický přístup k problému, který učil a také v praxi uměl realizovat, rektor a ministr Karel Engliš již v dobách Československa.

Zatím co v čele České republiky, především na počátku, čili ještě za ČSFR, stáli teoretičtí ekonomové, ba až zběsile ideologičtí privatizátoři, následně pak lepší, či horší účetní, či později ideově vyzrálí odpůrci prvotních lídrů tranzice naší ekonomiky, Babiš je v tomto směru novým tyem hospodáře státu. Choval se dosud jako jeho odpovědný správce a zřetelně veřejnosti sdělil svou vizi o další, minimálně střednědobé existenci ČR. I tím se projevuje už jako státník, protože se nehodlá chovat jen tak, aby byl opět zvolen, čili se záměry pouze na následující čtyři roky.

Podle mého soudu to neblaze vyjádřil sloganem „chci řídit stát jako firmu“. Pokud tím ale myslel, což zatím dokazuje v praktické politice, že chce stát spravovat a ne mu vládnout, poručníkovat, či dokonce diktovat, přiblížil se tím v mých očích dokonce vyššímu stupni realizování vládní moci. Tou už není pouhé hájení zájmů větší, menší, či třeba jen jedné maličké skupiny občanů, ale pokus o realizaci ideálu, v němž státní moc musí zajistit slušný život všem. A pan Babiš prokazatelně už začal tím, že zvedl příjmy, jež jsou dokonce pod hranicí minimální mzdy.

Premiér z politického subjektu, jenž vyhrál volby s dosud největší převahou.


V sedmero sněmovních voleb ČR byla v roce 2017 účast voličů třetí nejmenší. Ovšem kromě prvních a druhých voleb, ještě v minulém tisíciletí, se nijak neodlišovala od průměrné účasti okolo 60ti procent, jež byla ve všech posledních pěti volbách. Absolutní procentuální zisk hnutí ANO byl za volby v tomto tisíciletí třetí nejvyšší. Tato holá statistická čísla ovšem sama o sobě nikterak nedosvědčují jeho přesvědčivý volební úspěch. Ten se ukáže teprve tehdy, když srovnáme rozdíl, mezi prvním a druhým politickým subjektem v celkovém výsledku i po přepočítání hlasů, které nařídil pravomocný soud. Zatím co za všech voleb nikdy nepřekročil ani 6 procent, tentokrát získalo první ANO oproti druhé ODS o 18,32 procent více. Voličská podpora ANO byla tedy 2,61 násobně vyšší, než ODS.

Pokud chci být seriózní, musím konstatovat, že hnutím ANO dosažených necelých 30 procent je ani ne jedna třetina vůle všech voličů. Na druhé straně, na štěstí pro vítěze voleb, v našem státě existují nejméně dva druhy politických stran. Sobě rovné a ty, s nimiž se „nešpiníme“, čti, nesmíme jim dovolit, aby se podílely na vládnutí. Ve společnosti se od polistopadových počátků vytvořilo poněkud schizofrenní prostředí, v mém způsobu myšlení spíše politické klíma zvyšující šanci k podrazáckému jednání. U nás tak existují strany, které jsou sice legální, mohou existovat a vyvíjet veškerou politickou činnost, kompetentní soud je nezakázal, ovšem jsou fuj, fuj. Tragické pro celou politickou veřejnost je, že počet takových stran roste. Počet jejich členů a sympatizantů rovněž neklesá, třeba proto, že nevymřeli, v co třída politických profíků doufala.

Dosud uvedené důvody jsou velkými klady jmenovaného politika, zvláště v prostředí tak diferencované politické scény, jaká se vyvinula po posledních volbách. Klady, které jej doporučují k výkonu postu premiéra naší vlasti. Argumentů pro mé tvrzení je mnohem víc, ale „abych nezdržoval“, tak některé další jenom vyjmenuji.

Babiš je nesporně oligarchou, ale není příslušníkem její nejužší vrstvy reálné nadvlády nad celou společností, charakterizované ovládáním skoro veškerého finančního, ba spíše spekulačního kapitálu. V současném klímatu degenerující zastupitelské demokracie reprezentuje mocichtivé oligarchy, kteří se rozhodli svůj dosavadní skrytý vliv až moc realizovat nezprostředkovaně. Vstupují sami do třídy profesních politiků. Veřejnosti je proto zřejmé, v čí prospěch hodlají spravovat stát. Ne jak je tomu u většiny nejvyšších politiků, o nichž veřejnost ani netuší, jakým tlakům bude kdo podléhat.

Současný premiér mezi oligarchy patří k těm jedincům, kteří z podstaty svého podnikání musejí mít zájem i o vysokou zaměstnanost, vyšší mzdy a jejich růst a tím i větší daňový přínos pro stát.

Jako podnikatel produkčního kapitálu nemusí být politickou loutkou nikoho jiného, takže veřejnosti poskytuje možnost kontrolovat, zda není ve střetu zájmů.

Zatím prokázal, že je přesvědčeným a odpovědným správcem státu a umí odolávat lobbistům, vlivovým skupinám početných zájmů, hlavně pak přebujelému počtu na erárním rozpočtu přisátých neziskových skupin.

V neposlední řadě prokázal, že je komunikativní a dává přednost vyjednávání před piklováním stranických sekretariátů.

Čapí hnízdo

V prvé řadě tvrdím, že problém Čapího hnízda (ČH) je učebnicovým příkladem zvrhlosti každé dotační politiky. Jsem zastáncem zásady, že to, co vládci nemohou poskytnout všem, nesmí poskytnout nikomu. Naprosto každá dotace bez výjimky otevírá šanci pro „soutěžení „ o ni. A v každém soutěžení mezi lidmi, bytostmi to „slabými“ je vždycky až příliš hodně prostoru pro nepravosti všeho druhu. Překrásnou ukázkou toho je kupříkladu soutěž volební. Už v předvolební kampani vždycky dojde k nebývalé koncentraci společenského hnusu všeho druhu. Při volbách samotných pak i k manipulacím, podvůdkům až někdy k projevům násilí a zásadním podvodům. Shrnuto, dotace jsou a priori úrodnými lány machinací všeho druhu.

Konkrétní datace, čili dotace až z EU pak ještě daleko víc, protože jednání o nich se uskutečňují na několika byrokratických úrovních. Z pohledu podvodníka to znamená, že musí ovlivnit mnohem větší počet úředníků, než kupříkladu u dotací z Radnice. Což zase vytváří prostředí, v němž každé, eventuálně až soudní řešení, musí zákonitě trvat enormně dlouho a bude převelice společensky nákladné, třeba jenom tím, že zahltí soudy. Z toho důvodu i kontrolou pověření úředníci mnohé podezřelé, ba i žalované případy odkládají, protože náklady by převýšily hodnotu celého příspěvku. Což ale určitě není případ ČH. Neznám sice přesné statistiky u evropských dotací, ale běžně se tvrdí, že u dotací vždycky dochází k nedodržení všech podmínek skoro v jedné pětině případů. Nevím, jestli se někdo pokusil vyhodnotit procentuální četnost případů ohodnocených na prostý návrat dotace, pokutu bez návratu, či s návratem dotace. Nebo alespoň četnost nepodmíněného odsouzení.

V právním státě platí presumpce nevinny. Vzpomínám si, že v našem politickém prostředí byli jacísi „světci“, kteří u politiků prosazovali presumpci viny. Jmenovitě to byli Miloš Zeman a Jiří Paroubek. Omlouvám se jiným, že jsem na ně zapomněl. Považoval jsem tento jejich názor za nesystematický, ba úplně nesmyslný, ze dvou důvodů. Tím vydělovali politiky z příslušnosti ke všem občanům, čímž vytvářeli prostor, že v jiných konstelacích mohou politici požívat i jiného odlišení od řadových občanů, třeba doslovně privilegií. Neuvědomovali si za druhé, že pro kariéru politiků není vůbec rozhodující soudní obvinění, ale už veřejné obvinění, jemuž svým názorem přisuzovali neoprávněně obrovský vliv. Tím vším chci jenom říct, že do vynesení pravomocného rozsudku je bezvýhradně nutné považovat každého politika, včetně nejvyššího ústavního činitele za bezúhonného.

V právním státě by měla být velice přísně kodifikována činnost médií v průběhu trestně právního řízení všech celebrit, čili veřejně činných osob. Pokud média provádí svá šetření, pak by po zahájení trestního stíhání měla své poznatky předávat patřičným institucím a nikdy ne je zveřejňovat. V průběhu soudního procesu by měla média prezentovat jen zprávy o průběh a stavu, absolutně se zdržovat komentářů, nadto ovlivňování soudu. Po celou dobu by měli novináři pracovat co nejvíce s fakty, aby se jim nestávalo, že si kupříkladu spletou současného premiéra s jeho prvorozeným synem, Andrejem Babišem mladším.

Nevidím vůbec žádný důvod, aby politici nerespektovali presumpci nevinny. Plamenné řeči o jakémsi, blíže nevysvětleném, tvrzení o nemožnosti politika být premiérem pokud je obviněn, či je vůči němu vedeno už i soudní řízení, považuji jen a jenom za berličku v neschopnosti najít jiné důvody k odůvodnění svých činů.

Třída profesních politiků a úředníků veřejných institucí, by měla být pod přísným dohledem v otázkách korupce, ale nevidím žádný důvod k tomu, aby korupce, dokonce i jen nedoložená obviňování, byla prostředkem v politické soutěži. Za nejzrůdnější považuji, když se s tak zvaným veřejným odhalením vyrukuje v předvolebním čase.

Ajatolláhizace české politiky.

Nejen v řadách politiků, ale i některých politologů byl vysloven názor, že ustavené vlády by pomohlo, ne-li vyloženě zajistilo, kdyby Babiš nebyl premiérem, samozřejmě ani jejím členem. Prý podle vzoru Polska, kde Jaroslaw Kaczynski, lídr jasného vítěze voleb, není členem vlády, ani maršálkem Sejmu.

Již titulek této části textu napovídá, jak se osobně dívám na takovéto voluntaristické nápady. Za prvé, Kaczynski si tuto pozici vybral sám, tedy asi věděl proč se v té době takto zachoval a dobře zvážil i další motivy pro svou politickou budoucnost. Za druhé, Ajatolláh v Íránu je nejvyšší hodnost, jaké je možné dosáhnout v šíitské větvi islámského práva. Jeho role ve státním systému země dokazuje, že Írán je teokracií, alespoň v mém chápání. V Polsku je sice vliv katolické církve velmi citelný, ale v každém případě pouze neformální a absolutně tam neexistuje dvojí právo. Kaczynski při tom není ničím víc, jak řadovým příslušníkem církve a ne nějakým jejím hodnostářem. Babiš zásadně takovou, naprosto mimoústavní, doslova spikleneckou, pozici nehodlá zastávat. Podle mne k ní nemá ani vlohy. Je mužem činů a ne žvanění spojeného s mocenským kejklováním.

Nápady na zmíněné řešení naší politické krize vnímám jednoznačně jako zapšklý pozůstatek Havlovy neblahé funkce v polistopadovém politickém systému. Právě on se totiž sám pasoval na jakéhosi ajatolláha blíže neurčeného náboženství, ba dokonce prapodivného právního řádu, opřeného o dominanci osobního svědomí. Nemíním to dále rozebírat, ale tvrdím, že to by on, co se pokoušel do politiky prosazovat poněkud pokleslý princip ideové čistoty určované jím samým. Současné prosazovatele stejného, či podobného pohledu na politiku a chování politiků v praktické politice, považuji za věrné následovníky Havla, pro které je výstižným pojmem nedávno vzniklý termín“havlérka“.

Závěr

Troufám si tvrdit, že vstupem pana Andreje Babiše staršího do praktické politiky nastala u nás etapa, kdy oligarchové chtějí vládnout bez zprostředkování politickými loutkami.

V konkrétní postavě pana Babiše chce vládnout oligarcha, který prokazuje všechny klady podnikatele Baťova typu.

Pokud má v demokracii každý občan právo volit a být volen, tak ani oligarchům ho není možné upírat.

Pan Babiš po čtyři roky už prokázal, že je schopným správcem státu.

Je zřetelnou alternativou všech dosavadních úremiérů ČR, které jsme měli.

Pokud není pravomocně odsouzen, měl by být rovnoprávným příslušníkem sociální vrstvy, do níž svou aktivitou vstoupil.

Nejméně z těchto důvodů by měl dostat příležitost, aby ukázal své schopnosti v co největší míře.

Vrstva profesních ústavních činitelů by měla respektovat vůli velké většiny občanů v situaci neobvykle silného rozčlenění celé společnosti, jíž žádná skupina není s příznivci ANO početně rovna.

Je doslova státnickým činem prezidenta Zeman, že mu umožňuje i druhý pokus o sestavení vlády.

Rusy odstraňují a dopující Angloasové a Norové vyhrávají tituly!

$
0
0
25. 1. 2018       PrvníZprávy
Ski-Nordique nazvalo rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru, že biatlon se musí obejít bez sportovce Antona Šipulina a lyžaře Sergeje Ustjugova "za skandální". Francouzské vydání Ski-Nordique se domnívá, že Rusové jsou odsouzeni bez důkazů, zatímco jiní sportovci i nadále beztrestně berou zakázané preparáty. "V nadcházejících dnech může výbor, jmenovaný MOV a vedený zájmovou osobou, odsuzovat sportovce bez důkazů. A to je velmi znepokojující. Zatímco jsou Rusové vylučováni, Anglosasové a další sportovci, kteří přijímají doping, i nadále vyhrávají tituly na základě terapeutických výjimek,“ poukázal Mirko Hominal, autor materiálu.


Podle novináře, zatímco Anton Šipulin a Sergej Ustjugov budou sledovat olympiádu v televizi, Nor Martin Sundby vyhraje medaili, a to navzdory skutečnosti, že se v jeho dopingovém vzorku našly v roce 2016 dávky bronchodilatační salbutamolu, překračující 15 krát povolený limit .

„Ale on je Nor, nikoli Rus, takže dostal dva měsíce diskvalifikace v červenci a srpnu. Samozřejmě, nikdo nikdy nepomyslel na to, že by ho v roce 2018 připravili o hry v Pjongčangu," dodal autor článku.

„Nebojme se říct, že to, co se stalo se Šipulinem a Ustjugovem, je přímým porušením zákonů spravedlnosti. Oni jsou odstranění z her 2018 jen kvůli účasti na olympijských hrách v Soči. Oba sportovci se v průběhu roku 2014 podrobili stovkám dopingových kontrol, nemluvě o desítkách v posledních měsících. A nikdy nedali pozitivní výsledek," zdůraznil autor článku Mirko Hominal.

Proč? - proto, proto!

$
0
0
Ladislav Hinner
25. 1. 2018
Proč nejsou před veřejnosti rozpitvány krátkodobé i dlouhodobé dopady pobytu různého počtu migrantů u nás? Jsme přesvědčování bez argumentů, bez znalosti odborného náhledu (co dělají elity?), nevíme nebo nemáme vědět jak to zacloumá s ekonomikou, sociálním i náboženským prostředím, jaký vývoj očekáváme ve vzájemném soužití či soupeření dvou kultur, jak upravíme legislativní rámec, atd. Přiznejme si a je v tom i dost defétismu, že je (skoro) jedno, kdo bude na hradě nebo ve vládě, každá se z ústupků před národem vylže pod kuratelou EU. 

Pokud nebude referendum o vystoupení z EU, tato hrozba by mohla proces trochu zbrzdit, ale i tak je jen otázkou času, kdy k nám navalí Jižany, prolínání ras je plánováno dlouhodobě a v současnosti bez skrupulí předkládáno jako nezbytnost pro záchranu Evropy. Neziskovky a jejich lodě se činí, letecké linky jsou na doplňování stavu připraveny také.

Dublin kterékoli varianty bude mnohem horší než Mnichov, který nám zařídili titíž, jen s tím rozdílem, že původní stav se stane nevratným. Je vhodné připomenout realitu. I kdyby vyhrál prezident Zeman, jak si
mnozí přejeme, nemusí to v boji s EU o rozhodování o vlastních věcech znamenat mnoho. Jednat bude vláda a její premiér, a nechci být špatným prorokem, nemáme v něm žádnou jistotu, že je vlastencem, proč taky,
byznys především a tlaky budou takové, že Odysseova plavba mezi Skyllou a Charibdou byla pouhým výletem.

Smyslem našeho úsilí o znovuzvolení Zemana a podpora Okamurovy SPD je naděje, že protestní a varující hlas nebude umlčen a zachováme si sebeúctu. Kavárna na poslední duel rekrutovala a spoléhala. Na co?,
inu na „její ČT“, ale také, jak nám připomněl politolog Petr Sokol, že ani malá většina hlasů v Česku nemusí znamenat Zemanovo vítězství, neboť máme (v záloze?) Čechy zahraniční a ti jsou pro Drahoše stejně, jako
byli v parlamentních volbách pro Kalouska. Také p.Brabec, „prezident Asociace českých reklamních agentur“, přišel ex post s hraběcí radou a vyčetl Drahošovi, že se nepřiřítil udýchaný do televize NOVA na diskusi se Zemanem a nevyčetl soupeři, že musí měnit svůj program, protože on mění názory. Inu reklamní agent, ale takových máme i mezi umělci dost. Nikoho nezajímá obsah prezidentského působení, natož názor na směřování republiky. Příprava připravenosti na budoucnost je na každém z nás..

Fotoreportáž: Duel Miloš Zeman versus Jiří Drahoš

$
0
0
Vít Hassan
25. 1. 2018   hassan
Včera večer se v Karlínském divadle konal první duel debaty prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Z celé akce přináším fotoreportáž.

TELEVIZNÍ DEBATA: Mediální expert tuší, proč Drahoš v ČT odmítl prozradit, koho by si vzal na Hrad. A zhrozil se i nad jeho výrokem, že je Zeman prezidentem dolních deseti milionů

$
0
0
26.1.2018 ParlamentníListy

Ani opakované naléhání moderátorky nepřimělo Jiřího Drahoše, aby v duelu prezidentských kandidátů prozradil, kým obsadí klíčové pozice na Hradě, pokud bude zvolen. Mediální odborník Jiří Mikeš ho však nepodezírá z toho, že by to divákům České televize nechtěl říci. Myslí si totiž, že mu je tam dosadí ti, co za jeho kandidaturou stojí, aby plnili maximální vstřícnost vůči Bruselu. Soupeř stávající hlavy státu se proti předchozí debatě zlepšil, ale nic víc než nabiflované očekávané fráze nenabídl. Ke všemu Miloši Zemanovi vyčinil za to, že je prezidentem dolních deseti milionů.


Závěrečný duel uchazečů o prezidentský úřad před kamerami České televize pozorně sledoval i hostující profesor na VŠE, lektor komerční komunikace a mediální expert Jiří Mikeš. „Bylo to vydařené představení obou kandidátů, odehrálo se v důstojném prostředí. Pan profesor Drahoš sice působil uhlazeně, ale vystupoval velice agresivně, často takovým úsměškem naznačoval, jak je mu pan prezident z duše nesympatický. .... ...

„... Pan Drahoš byl sice připraven svými poradci lépe než o dva dny dříve na Primě, ale i tak mluvil hodně frázovitě a škrobeně. Byly to jen nabiflované, očekávané fráze, které se hodí do nějakých statementů, oficiálních vyjádření, ale nepůsobilo to, že to tak cítí. Drahošovy argumenty byly tvrdé, měly i nějaký podklad, ale bylo to jen takové pokračování technokrata proti někomu, kdo o věcech více přemýšlí. U Zemana to bylo takové lidštější. Ale celkově měla debata potřebnou úroveň a byla skutečně prezidentská,“ oceňuje mediální odborník Jiří Mikeš.
 

Soupeř vytýká, že je Zeman prezidentem dolních deseti milionů

Nejen jeho udivilo, že hned v úvodu na dotaz moderátorky Světlany Witowské, co by nejvíce vyčetl soupeři, prohlásil, že to, že rozděluje společnost, že ji nespojuje a že říká, že bude prezidentem dolních deseti milionů. A když se ho Miloš Zeman udiveně optal: „A tohle mi vytýkáte?“, jeho protivník přikývl a triumfálně řekl: „Právě tohle,“ načež zazněl smích z míst pro hosty. 
 

Jiří Drahoš nikdy nemluvil o svých záměrech, myšlenkách, představách, vždy to převedl na to, co jeho rival. „V každé Drahošově odpovědi bylo Miloš Zeman tohle, Miloš Zeman tamto, ale o samotném Jiřím Drahošovi jsme se nic nedozvěděli. Jenom útočil, kdežto Zeman hovořil klidněji, kromě tématu migrace na svého soupeře nijak zvlášť nedotíral. Je samozřejmé, když je někdo prezidentem, tak má za sebou řadu dobrých věcí, ale i ty špatné. Ale za panem Drahošem z politického hlediska není vůbec nic. Pokud by ho lidé zvolili, může se to stát, protože někteří lidé – jak říká pan Horáček – dají na to, jak kdo vypadá, jak kdo chodí vzpřímeně, tak pak bychom se možná divili, jakým směrem naše republika půjde,“ myslí si expert na komunikaci. 

Drahoš neví, koho si přivede, fandy Bruselu mu teprve vyberou


.....

.....
Moderátorka se opakovaně marně snažila dostat z Jiřího Drahoše informace o tom, koho si vezme za kancléře, šéfa poradců nebo mluvčího, což odůvodňovala tím, že veřejnost má právo vědět před tím, než mu dá hlas, koho bude platit ze svých daní. Bývalý šéf Akademie věd to odmítal prozradit tak vehementně, až to vyvolávalo podezření, že by kancléřem mohl být Michal Horáček nebo šéfem poradců bývalý diplomat Petr Kolář, jehož původně chystaly smutně proslulé Evropské hodnoty na roli prezidenta. „Já si myslím, že se to teprve dozví, koho mu tam ti lidé, co za ním stojí, dosadí, aby plnili politiku vstřícnosti vůči Bruselu. On si určitě sám nikoho vybírat nebude, dostane je tam nařízené od té síly, která mu poslala na kampaň těch padesát milionů. Sponzorství je, že očekáváte něco za peníze, které jste tam vložil, tedy značku. A jestli říká, že to jsou sponzoři, tak ta značka, která je za tím, je Brusel,“ upozorňuje mediální odborník.

U Sobotky byl na schůzce hned, za Babišem si netroufl

Jako mistr v kličkování se Jiří Drahoš ukázal také tehdy, když se ho Světlana Witowská zeptala, jestli se po schůzce s bývalým premiérem Bohuslavem Sobotkou, s nímž probíral údajné vměšování ruských zpravodajských služeb do našich parlamentních i prezidentských voleb, setkal i s novým předsedou vlády Andrejem Babišem. Akademik se vykrucoval a opakoval, že respektuje, jak je premiér zaneprázdněný. Na další naléhání moderátorky poznamenal, že Andrej Babiš vlastně není premiér, že je premiér v demisi. Když byl upozorněn, že ale před hlasováním o důvěře vládě premiérem byl, tak ze sebe velice neochotně vysoukal, že Andreje Babiše ani neoslovil. Není divu, že se mu do toho přiznání nechtělo, protože to dost nabourává obraz toho, kdo všechno vyjedná a domluví, jak se nás snaží přesvědčit, a zatím si ani netroufne oslovit českého premiéra.


Kdo by dorazil k televizním obrazovkám až na samotný konec, mohl by si o průběhu předchozích téměř devadesáti minut debaty udělat obrázek podle toho, jak oba kandidáti zareagovali na to, když jim moderátorka poskytla minutu na závěrečné slovo. Miloš Zeman s klidem a nekonfrontačně vyzval voliče, aby využili svého hlasovacího práva: „Vážení občané, žijete ve svobodné společnosti, se všemi jejími nedostatky, můžete tedy svobodně rozhodovat, koho si ve volbách vyberete. Jediné, o co vás prosím, jděte k volbám, nezůstávejte doma, protože pak ti, kdo k volbám nepůjdou, mohou ovlivnit právě svojí neúčastí jejich výsledek. Děkuji vám, že k volbám půjdete.“
...
...
...

Na konci duelu Drahoš mimo jiné prohlásil: "...Budu prezidentem, který nepreferuje zájmy elit, který se bude zabývat lidmi, který se bude zabývat starostí o lidi, bude se zabývat sociálními problémy, bude se zabývat problémy důležitými pro vás. Bezpečnost země, kvalitní vzdělání, sociální záležitosti, to všechno budu brát v potaz jako prezident a bude mi ctí být vaším prezidentem,“ konstatoval chlapík, který se do svých osmašedesáti let a důchodového věku o nic ze zmíněného nezajímal.

„Pan profesor Drahoš tím svým drsným výpadem potěšil ty své příznivce, co tam měl. Pan prezident se obrátil k těm deseti milionům, kteří tu žijí, jejichž byl prezidentem. To znamená, že má důvěru v národ, že se rozhodne rozumně, že půjde k volbám a vhodí lístek podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ukáže se tak, jestli se prosadí ten styl, který představuje pan Drahoš, že je dobře oblečen, je elegantní, ten styl toho Chamberlaina, nebo jestli si lidé řeknou, že Zeman jde s nimi, že se tady v minulosti rozfrcaly různé peníze, ale on se nikdy neobohatil. Je to už jen na lidech, jak se rozhodnou, jestli dají přednost na odiv stavěné eleganci, nebo republice, ve které žijí. Je to pořád souboj mezi kavárnou a hospodou. Drahoš zastupuje elity z kavárny a Zeman obyčejné lidi, kteří mají úplně jiné starosti, než má ta elita,“ říká pro ParlamentníListy.cz Jiří Mikeš.

Celý text najdete na Parlamentní listech zde

Demokratický blok pro pana profesora Drahoše

$
0
0
Všichni antizemani fandí tomu, kdo se dostal do finále.
J. Skalský
26.1.2018 ČeskéNárodníListy
 


Pokud se ptáte, kdo podporuje pana J. Drahoše v jeho volební kampani, pak můžeme zjednodušeně říci, že to jsou zejména páni a dáma na fotografii a jejich strany. Na štěstí pro republiku tito pánové představují jen malou část voličů. Nezapomeňme, že v parlamentních volbách český člověk dal pořádný výprask těmto vykutáleným "demokratům".
Nejde jen o hlasy členů a funkcionářů "demokratických" stran, ale také o to, kdo je kdo v této skupince. Kádeuácký borec P. Bělobrádek je znám svou blízkostí, velkou vstřícností k tzv. sudetoněmeckému landsmanšaftu“ (SL). Tuto skutečnost vyjádřil i tím, že se prohlásil za „sudetského Čecha“. Velkomyslně pak též rozmnožil „politické Sudety“, tento termín zřejmě vymyslel sám, o celou Šumavu a město Brno. A to trefil přímo do černého. Co brněnští nacisté se nastarali, naprosili, dokonce i samého Hitlera, aby připojil v roce 1938 Brno k říši, ale marně. Pak, když vznikl tzv. protektorát, opět přišli s poníženým návrhem, prosbou, aby Brno patřilo k Německu. Opět se nedočkali naplnění svého vroucného přání. A nyní přišel pan Bělobrádek a rovnou, bez jakýchkoliv suplik, Brno k politickým „Sudetům“, připojil. Když jsme se ptali tohoto ne/mocného může v české vládě, zda by nebyl tak laskavý a sdělil nám, co z ČR zbylo, když její části připojil k „Sudetům“, odpovědi na takovýto několika násobný dotaz jsme se však ani dodnes nedočkali.

V tomto směru držel však primát jeho stranický kolega, pan Daniel Herman, předseda Sdružení Ackerman-Gemeinde a ministr kultury vlády ČR. Ten, když dlel na sjezdu SL, landsmanům vypověděl snad téměř vše, co chtěli slyšet. Přestože tento pán na sjezdu byl oficiálně z pověření vlády ČR, nadělal škod ve svém projevu jako slon v porcelánu. Německé obyvatelstvo jsme z Československa vyhnali, při vyhánění se někteří Češi vůči Němcům dopustili trestných činů. Byla to etnická čistka, v níž jsme postupovali, tvrdil pan Vševěd Herman, podle principu kolektivní viny. Jak vítaná jeho slova byla pro landsmany v publiku, netřeba říkat. Však „jeho milí krajané“ bouřlivým potleskem ho také nejednou odměnili.

I pan Bělobrádek řečnil na sjezdu SL. Mluvil o velké vstřícnosti landsmanů vůči nám. Spatřoval ji zejména v novelizaci stanov. Pravdou však bylo, že tehdy, dokonce ani dnes, stanovy novelizované nebyly a nejsou. Platí tedy jejich původní znění, včetně práva na tzv. původní vlast, právo na odškodnění nebo dokonce na majetkové restituce. I Program 20 bodů SL je samozřejmě nezměněn. Jeho článek 16. zní: „Hlásíme se k právu sebeurčení jako právu národů a národních skupin určovat si svobodně svůj politický, hospodářský, sociální a kulturní status. O osudu sudetských Němců a jejich území může být totiž rozhodováno jen s jejich výslovným souhlasem.“ Přesto pan Bělobrádek neustále si notoval tu svou „písničku“. Tím, že nějaké stanovy nebyly z hlediska právního novelizovány, se nedal vyvést z míry. Asi si myslel, že to, co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi. A koho tím pohanským božstvem myslel, není podle jeho konání vůbec pochybné.

Za vše nese plnou odpovědnost i pan B. Sobotka, který byl předsedou vlády. To jen tak pro úplnost, aby bylo jasné. K Demokratickému bloku sociální demokracie nepatří. Ještě ani sama dosud neví, kde vlastně shodí svou kotvu. Důležité je, a to zcela zásadně, že pan B. Sobotka, který mezi tím se zabydlel již ve Vyškově, kde ho ani moc nechtějí, nebude rozhodovat o novém kotvišti. To by zase vypadalo.

O panu P. Fialovi, předsedovi ODS, dříve vlastenecké strany, by se mohlo psát hodně. Vzpomeňme na konec 20. století. Pan Fiala, hrdý panevropan, spolupracoval delší dobu s Ottou Habsburkem a B. Posseltem, který byl jeho asistentem. Pomáhal jim na Moravě, aby mohli šířit „panevropské“ myšlenky. Co to dnes znamení, víme. I jako akademický hodnostář na své přátele nezapomínal. V nedávné době napsal dopis B. Posseltovi, který si ho pochválil. Obsah dopisu nebyl nikde publikován, ani v německém tisku. Požádali jsme pana předsedu ODS, zda by nám jeho stejnopis neposlal. Dozvěděli jsme se, že nemá žádnou povinnost nám žádané zasílat. Nedali jsme se a poslali jsme mu další podání. Nyní jsme v očekávání. Možná však i nyní se hora zachvěje a porodí myš. Pro „demokraty“ jeho a bělobrádkovského typu je petice něčím, co téměř nevnímají, zvláště když na ni mají odpovědět.

Psát o topistech a jejich poměru k landsmanšaftu by bylo jako nosit dříví do lesa. Podobné je to se stanisty. Jako kádeuáci i oni jsou přátelé „sudetoněmecké věci“. Takže zásadně můžeme říci, že páni „demokraté“ podporují pana J. Drahoše v jeho úsilí sednout na prezidentský stolec na pražském Hradě. A jak by se pražský Hrad změnil, kdyby na něm zasedl pan Drahoš? No, ano, podle našich „demokratů“ z „Demokratického“ bloku. Když by se akademik Drahoš stal prezidentem za pomoci vykutálených demokratů, třeba pana Hermana, Bělobrádka, Fialy, zpíval by muziku podle jejich not! Sice bychom přímo neslyšeli „Deutschland, Deutschland über alles, Über alles in der Welt“, spíše jen její další sloky, ale jak by se potom tito pánové vypořádali s landsmany a jejich nároky? Raději na tuto nemožnou možnost ani nemyslet. Pan Bůh s námi a zlé pryč!


Říká se, že vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. A to platí i o vztahu pana Drahoše k „Demokratickému bloku“ Je jen škoda, že uvedená a další fakta nezazněla ve volebním klání mezi prezidentskými kandidáty. Mnozí voliči by jistě byli ovlivněni názory diskutujících na toto téma. Proč se česko-„sudeto“-německé vztahy v potřebné šíři nedostaly do diskuse? Kdo o tom rozhodl, že o nich musíme pomlčet? Podle našeho názoru tato tématika jednoznačně do duelů kandidátů na funkci prezidenta patřila. Alespoň bychom poznali stanovisko pana profesora k této problematice. Mohli jsme ho pak zahrnout mezi další fakta a kvalifikovaněji se rozhodnout pro jednoho z kandidátů.

Přesto však z tohoto všeho jedno poučení můžeme vyvodit. Nechá-li se pan J. Drahoš uvedenými politickými stranami podporovat, pak zřejmě nemá daleko od jejich vztahu k Německu, zvláště pak ke kancléřce A. Merkelové, a tzv. sudetským Němcům. A to je pro nás, krátký čas před volbami, varovně vztyčený prst. Znamená pozor, velký pozor! Když se k nám nedostali dveřmi, jistě to zkusí i oknem, či jakýmkoliv jiným způsobem. Nezapomeňme na četná varování prezidenta E. Beneše, že přijdou. Oni již přišli. Jsou zde. Neviditelná ruka na jejich čela píše slova „mene- tekel- ufarsin“! Týkají se i jejich českých „stoupenců“.

J. Skalský

O co v současnosti jde?

$
0
0
J. Skalský
26.1.2018 ČNL

Všichni antizemanovci se snaží o jedno. Zvolit prezidentem republiky na příští volební období pana J. Drahoše. Ten by byl vděčný a poslušný vůči těm, kdo by se o jeho povýšení zasloužili. Kdo všechno ze zákulisí podporuje pana profesora? S jistotou nemůžeme říci. Ale společně se můžeme zamyslet.


Nepříliš dávno jsme četl, že jeden z předáků tzv. sudetoněmeckého landsmanšaftu prohlásil, že v prezidentských volbách v ČR nepodporuje žádného z kandidátů. Řekl jsem si, proč vlastně o tom mluví. Vždyť na to nemá žádný vliv a je pochopitelné a zcela normální, že do prezidentských voleb nehodlá zasahovat. O tom snad ani nemusel mluvit. Ale když jsme se po několika dnech nad tímto tvrzením zamyslel, začaly mě znepokojovat různé otázky.

Vzpomněl jsem si, jak při parlamentních volbách srdce samého B. Posselta bylo pro dvojkoalici KDU a STANu. Již již viděli sudeti své spojence v čele vlády. Pan Bělobrádek, po velkém vítězství koaličníku, již ve svých představách si sedal do křesla předsedy vlády. V premiérování však viděl pouhý odrazový můstek, který by mu umožnil kandidovat na funkci prezidenta. I o tom u nás v médiích padlo nějaké slovo. Bělobrádkovo tzv. nadsázky a úlety jsou českému obecenstvu již známé. Netřeba je blíže vysvětlovat.

Ale nakonec velká prohra KDU v parlamentních volbách a dalších přátel „sudetoněmecké věci“, vedly zcela k jinému řešení. I vysoké procento voličů hnutí ANO k tomu přispělo. ANOvci se stali nejsilnější politickou stranou. Političtí ztroskotanci šli do houfu. Vytvořili „Demokratický blok“ a začali okopávat kotníky Babiše. Z jejich bojového řevu zvlášť vynikal jeden požadavek. Trestně stíhaný Babiš nemůže být předsedou vlády. Nepůjdeme do vlády s takovým člověkem! Torzo zbylé z ČSSD zase požadovalo, aby po dobu stíhání Babiše ANO nemělo ministra vnitra a spravedlnosti. A tak pidižvíci chtěli těmto a podobnými aktivitami změnit výsledky voleb. Jejich snahy byly silné, ale narazily. Babiš byl jmenován prezidentem republiky předsedou vlády. A to cítili všichni ti, co si mysleli, že budou ve vládě, a samozřejmě i další, jako újmu.

Aby mohli postupně „upravit“ výsledky parlamentních voleb, překážel jim i prezident republiky. A tak nejen Babiš, který otevřeně řekl, že přivede na světlo boží všechny nepravosti, co kdy vedoucí politické garnitury napáchaly, měl odejít. Obyčejní lidé to prohlášení uvítali, ti, jichž se konkrétně týkalo, snad dokonce dostali i strach. A tak přišli k závěru, že v zájmu „dalšího rozvoje demokracie a ochrany svobody“ bude nejlépe, když prezident nebude zvolen na druhé volební období, a Babiš pod vzrůstajícím tlakem, možná i vyvíjeným z řad anoistů, znechucen a znemožněn odejde.

A když si představíme, že s „demokraty“ jsou na jedné linii i ziskovky, média ve své velké většině, tzv. kulturní frontovníci, havlisté a katolická církev, jež se již třese, aby neztratila nějaké miliony, o nichž ANO i KSČM již mluví jako o zdanění církevních restitucí. K tomu je třeba ještě připočíst jisté zahraniční síly. K nim, jak jsme přesvědčeni patří nejen „sudetoněmecký landsmanšaft, který je přesvědčen, že „demokraté“ mu pomohou, když ne k restitucím, tak alespoň k nějakým náhradám za škodu způsobenou vyhnáním. Otázku původní vlasti zatím nemíní nastolovat. Ale tzv. Benešovy dekrety by rádi landsmani, opět s pomocí „demokratů“, definitivně vyhnali z našeho právního řádu. Kam jdou landsmani, tam zatím kráčí i Bavorsko, zvláště pak CSU, která je partnerskou organizací CDU. A už se nám za vším rýsují určité německé mocenské kruhy, které nyní hrají vedoucí roli v EU. A dál již nechoďme! Pro naši úvahu to bohatě stačí.

Takže, k čemu by mělo dojít u nás? K takovému malému mocenskému převratu. Babiš i prezident by zmizeli v propadlišti. Drahoš by nám prezidentoval, dr. P. Fiala nebo P. Bělobrádek premiéroval. Naše republika by začala hledět jen jedním směrem – tím Západním, bez ohledu na to, že Německo i Francie šilhají po Číně a někdy trošku i po Rusku. Církev svatá by nám duchovně vládla. My bychom se znovu museli zamýšlet nad tím, zda vznik našeho státu před 100 lety nebyl omyl, zda naše státnost i naše národnost z hlediska unijních „hodnot“, nejsou jen nedopatřením.

V krátkém čase bychom mohli spadnout do německého chomoutu. Německo by nám darovalo protektorát, abychom se mohli rozvíjet, třeba tak jako Lužičtí Srbové v SRN. Samozřejmě, že naši germanofilové by asi nestáli o takovýto útvar, ale spíše o to, abychom se stali jednou ze zemí Spolkové republiky Německo. Ještě před tím bychom se mohli rozdělit na Čechy, Moravu a Slezsko a tak konečně sami zlikvidovat vklínění zemí českých do německého prostoru, které po staletí ohrožovalo naše poklidné germánské sousedy, kteří dokonce tolik protrpěli našim zavrženíhodným úsilím o jejich čechizaci. A tak by agresivní ČR zmizela našim přičiněním, zejména nám známých přátel „sudetské věci“, z evropských dějin.

A jak by vývoj mohl kráčet dále? Části, které z nás zbyly, by byly přičleněny k euroregionům. A pak by po nás během několika málo let neštěkl ani pes. Ale měli bychom přeci jenom na vybranou. Místo euroregionů bychom mohli aktivovat kmenové zřízení po vzoru nám tak všestranně blízkého Bavorska. Samozřejmě ten český, přemyslovský kmen, bychom již napřed zavrhli a vrátili k těm kmenům, které byly loajální k říši.

Tak takto by vše mohlo v tom nejhorším případě dopadnout. Prosím o prominutí, pokud jsme se v této nepovedené historické zkratce, dotkl některých Vašich vlasteneckých citů. Určitě se napříště polepším. Ale nyní již jen vážně. Pokud nechceme nastoupit hrubě a málo přesně načrtnutou cestu, snažme se jít zcela jiným směrem. Především je naší povinností jít k volbám, zvolit prezidentem republiky M. Zemana a podporovat ho, jak jen budeme moci. Společně republiku obhájíme. Budeme přesněji definovat naše státní a národní zájmy. Opřeme se o naše tradiční spojence a nově i o Čínu. V zahraniční politice půjdeme gaullistickou cestou všech azimutů. Vnitřně budeme usilovat o upevnění a rozvoj češství, našeho jazyka, kultury. Budeme rozhodovat zcela sami, koho do republiky pustíme, aby s námi společně žil v míru a ve shodě.

K tomu všemu a dalšímu jsou nastávající prezidentské volby jen tím prvním krokem. Udělejme ho společně a přesvědčivě. Je nás velká většina. Zvítězíme!

J. Skalský

Valenčík: Koukněte, jak se s vámi manipuluje!

$
0
0
Radim Valenčík
26.1.2018 PrvníZprávy a blog autora
Pro ty, kdo si chce udělat alespoň částečnou představu o tom, jak s ním mediální mainstream manipuluje ohledně prezidentské volby a debaty kandidátů.


Ten, kdo si chce udělat představu o tom, jak dobře je koordinován mediální mainstream a kam až je ochoten zajít v manipulaci s občanem, má nyní ideální příležitost porovnat "originál" (to, jak oba duely proběhly) s "kopií" (mainstreamovou mediální prezentací).  

 
Radim Valenčík na svém blogu píše: Uvedu jeden příklad. Mainstreamové Novinky (spojené s Právem) v době, když duel Drahoš – Zeman jen jen začínal, pouhé tři minuty od začátku, v čase 20:03, už "prognosticky" napsaly:

"Prezidentští kandidáti Miloš Zeman a Jiří Drahoš se ve čtvrtek večer sešli v pražském Rudolfinu k závěrečné debatě před druhým kolem volby hlavy státu. Duel odvysílala veřejnoprávní Česká televize. Drahoš byl v debatě o poznání bojovnější a připravenější než v minulé diskusi na Primě. Naopak Zeman působil unavenějším dojmem."


Viz: https://www.novinky.cz/domaci/461629-drahos-ve-finalovem-duelu-se-zemanem-pritvrdil.html

Každý si začátek článku, který byl napsán ještě před tím, než se diskuse rozběhla, může přečíst a na vlastní oči se přesvědčit, jak se manipuluje. Obsah článku byl pak průběžně doplňován, ale název a mnou citovaný perex už zůstaly.

Skutečnost, jak se každý může sledováním obou duelů přesvědčit též na vlastní oči, byla trochu jiná. V obou duelech Drahoš působil stejným dojmem: Prkenný, nejistý, nepřesvědčivý, neupřímný, vyhýbavý, řada hloupých formulací. To nebylo ani Zemanem, ani publikem, ani křeslem, na kterém seděl a na které se vymlouval. Bylo to tím, že vyjadřoval cizí názory, že se prezentoval jako figurka v rukou druhých.

Duely se lišily. Někteří z těch, kteří viděli ten první, si stěžovali na to, že ten druhý byla nuda. Nepochopili, že Zeman změnil taktiku. V prvním chtěl ukázat svou převahu nad Drahošem, ve druhém pak nerozhodnuté voliče přesvědčit o tom, že je v kondici, že má přehled, že se vyjadřuje poctivě a že je schopen důstojně reprezentovat naši zemi. Drahošovi poradci udělali chybu a tlačili ho k větší konfrontaci, což působilo komicky až trapně. Stačí si pozorně vyslechnout a prohlédnout například závěrečné Drahošovo vystoupení v duelu na ČT 24.

Ten, kdo si chce udělat alespoň částečnou představu o tom, jak s ním mediální mainstream manipuluje, má ideální příležitost porovnat to, co se v úterním duelu odehrálo, s mainstreamovou mediální prezentací.



- - -
 
 
 

Churchilla, nebo Chamberlaina?

$
0
0
Benjamin Kuras
Benjamin Kuras
26.1.2018 SvobodnýSvět


K zamyšlení přinášíme i názor z pravicové části politického spektra. Je podložen i mnoha málo známými informacemi.

Benjamin Kuras: Kdo chce zemi okupovanou nepřátelskými imigranty z vražedné civilizace, volí „Chamberlaina“ Drahoše. Kdo chce opak, volí hulváta a opilce „Churchilla“ Zemana.

„Kdo chce nastolit totalitu ‚liberální demokracie‘ ovládanou bruselským diktátem a okupovanou neintegrovatelnými migranty z nepřátelské a vražedné civilizace, bude volit kulantního a nikoho neurážejícího Drahoše. Kdo se chce dál bezpečně poplácávat nedokonalou demokracií, která je však dnes už svobodnější než většina západních zemí (jak zjišťuje každý, kdo žije částečně v obou), bude volit hulváta Zemana. Bude to v menší míře podobná volba jako mezi kulantním a střízlivým Chamberlainem a obhroublým opilcem Churchillem,“ říká spisovatel Benjamin Kuras.


Hovoří se o tom, že u nás je ohrožena západní „liberální demokracie“. Může být ale pro nás Západ vzorem? Například Marine Le Penová je stíhána za to, že na Twitteru zveřejnila fotografie popraveného amerického novináře Jamese Foleyho Islámským státem, včetně uříznuté hlavy. Ve Spojeném království byl pokutován muž, který veřejně četl vyjádření Winstona Churchilla o islámu. V Německu byl žurnalista Michael Stürzenberger odsouzen k šestiměsíčnímu podmínečnému vězení za zveřejnění (jinak z veřejných zdrojů dostupné) fotografie, na níž si jeruzalémský muftí Hadž Amin al-Hussejní podává ruku s Adolfem Hitlerem. Od 1. října platí v Německu zákon, podle nějž jsou sociální sítě jako Facebook, YouTube nebo Twitter povinny do 24 hodin odstranit ze svých stránek „kriminální obsah“, například „pomluvy“, a to bez ohledu na to, zda jsou zveřejněná fakta pravdivá, či nikoli. Pokuta může dosáhnout až padesát milionů eur…
Nejprve opravme několik nepřesností z těchto uvedených informací, které se široce tradují a opakují.

Prosím…

Předseda malé strany Liberty GB Paul Weston, s nímž se osobně znám, nebyl za citaci Churchilla pokutován, nýbrž zatčen, vyslechnut, po několika hodinách propuštěn a veškeré obžaloby zproštěn. Pozoruhodné na tomto případě však bylo, že udání za možné podněcování rasové nenávisti (či jak přesně zní paragraf, podle něhož měl být obžalován) nepocházelo od někoho takovýmto zločinem postiženého, nýbrž od pohoršené Angličanky, která už zřejmě citace Churchilla pokládala za trestný čin a zavolala policii, která Westona přijela zatknout s antonem a v počtu šesti uniformovaných. Vypovídá to víc o pomatenosti Britů, uchylujících se k udavačství, než o čemkoli jiném. To bylo už v roce 2014 a ta pomatenost od té doby ještě zesílila a vtělila se do zákona o „hate speech“, definované jako cokoli, co kdokoli jako nenávistný projev vnímá, a nevinu musí dokazovat obžalovaný.

Na fotografii, kterou zveřejnil Stürzenberger, není s jeruzalémským muftím Hitler, nýbrž nějaký gauleiter s hákovým křížem na rukávě. Stürzenberger byl absurdně obžalován za zveřejňování nacistických symbolů, které je v Německu trestné. Což samozřejmě nic nemění na faktu kolaborace arabských (a v tomto případě hlavně bosenských) muslimů s nacismem. Radil bych však nebrat právě toto jako paušální důkaz kolaborace islámu s nacismem. Proti německo-italsko-japonské Ose taky bojovaly tři miliony muslimů indických v uniformách britských a muslimů marockých v uniformách francouzských.

A teď k té „liberální demokracii“ — a omlouvám se, že na to musím zdlouhavě, aby se nám ujasnilo, co se vlastně děje…

Tak pojďme tedy k té stále omílané „liberální demokracii“…

Češi horující za obranu liberální demokracie zamrzli v 90. letech a nevšimli si, že ona ctěná liberální demokracie se v západní Evropě — ale taky v Kanadě a zčásti i v USA za Obamova prezidentství — mezitím přeměnila v cosi podobného socialismu s lidskou tváří. Rozdíl je v tom, že ten český se pokoušel směřovat od totality k demokracii, zatímco tento směřuje od demokracie k totalitě.

Ekonomicky to znamená rozšiřování státního sektoru, rostoucí procento státních zaměstnanců a osob přijímajících různé formy státní finanční podpory, subvencí a grantů. Takzvaný „welfare state“ čili stát sociálního zabezpečení, často česky chybně překládaný jako „stát blahobytu“. Financuje se to částečně zvyšováním daní, ale z větší části dluhem. Ten u většiny západních zemí dosahuje takové výše, že jej nestačí splácet a půjčují si stále víc. Kdy ta bublina praskne a celá západní ekonomika se sesype, je předmětem spekulací, ale že se to nevyhnutelně jednou stane, se už nedá pochybovat.

Je v tom politický záměr, neboť čím víc lidí je závislých na státu, tím víc jich bude volit vlády, které je budou zabezpečovat. To nutí i původně konzervativní (nebo ekonomicky liberální) strany provádět zabezpečovací politiku, až se i ty nominálně pravicové stávají prakticky levicovými. Čili celé politické spektrum se posouvá doleva, a co bylo kdysi obyčejně konzervativní (tedy spoléhající na individuální odpovědnost nezávisející na státě), se označuje za extrémně pravicové. A co bylo tehdy liberálně-demokratické, se dostává do područí extrémní levice, která se na to už půl století připravovala postupným pronikáním do institucí a posilováním takzvaných neziskových či mimovládních organizací (NGO). Dnešní „liberální demokracie“ je tedy politická struktura extrémní levice, vstřebávající i takové jevy, jako je ryze fašistické hnutí Antifa. Nalevo od ní už nic levicovějšího není.

S ekonomickou kontrolou státu přichází ruku v ruce i kontrola politická, kulturní, informační a vzdělávací. Tím se marxistická nenávist k samotné podstatě západní civilizace (individuální odpovědnost, absolutní svoboda slova, rovnost příležitostí bez zaručené rovnosti výsledku, malý stát) přesouvá z opozice do vlád. Ty se pak snaží konsolidovat moc globálně, v nadnárodních strukturách, jakou je typicky Evropská unie. A není to jen nějaké spiknutí několika stovek „globalizátorů“ (viz Bilderberg, Římský klub a podobně), nýbrž masivní hypnotizace milionů lidí podílejících se na výkonu jakékoli moci, od nadnárodní a státní, po lokální, mediální, justiční a edukační.

Zestátňování a znadstátňování společnosti se pak nemohou vyhnout ani velké korporace a nezbývá jim než se připojit k zestátňovací a nadstátňovací hře politické a vzniká ekonomicko-politický systém, který bychom mohli nazvat státní kapitalismus nebo korporační socialismus, podle toho, z které strany na něj hledíme. Ekonomická moc se přesouvá z rukou přirozeného kapitalismu velkého počtu organicky vznikajících a zanikajících středních a malých podniků (čili střední třídy) do rukou nadnárodních korporací kolaborujících s vládami a nadnárodními strukturami.

Tak se miliardáři jako George Soros nebo Richard Branson (a stovky dalších) stávají kolaboranty nové totality, kombinující to nejhorší z kapitalismu s tím nejhorším ze socialismu (kromě — zatím — věznic a gulagů). A tak se taky díky této kolaboraci levicoví politici jako Blair nebo Clintonovi stávají multimilionáři.

Tak se, paradoxně, konzervativní pravice stává zastáncem nejen oné postupně vyvlastňované, šikanované a chudnoucí střední třídy, ale i těch nejnižších vrstev udržovaných na nejnižší snesitelné ekonomické úrovni kartelizací korporací. A tak se taky, ještě paradoxněji, naivní čeští „liberální demokraté“ bezděky a v hypnóze stávají kolaboranty nového totalitního systému, který sem teče tentokrát ze Západu, jenž už dávno není tím bezpečným a svobodným Západem, do něhož se v roce 1990 doufali vracet.

Příčinou je sveřepá ignorance, až aktivní odmítání nechat se informovat. A nemylme se, nejde jen o systém, který teprve vzniká. Je už pevně nastolený ve všech západních zemích, s cenzurou, vylučováním ze zaměstnání, trestáním „nekorektních“ názorů a zveřejňování faktů o excesech tohoto systému. Opozice proti němu, nebo jen odbočení od oficiální verze událostí a idejí, je znevažovaná nálepkami jako extremismus, fašismus, nacismus, v nejlepším případě „populismus“.

Změny, které se projevily ve volbách uplynulého roku (Trump, posílení Geerta Wilderse v Holandsku, AfD v Německu, SPD v Česku, Svobodní v Rakousku) jsou procitnutí a revolta bezmocných — či přinejmenším „zbezmocňovaných“ — proti sílící absolutní moci tohoto totalitního systému.

Vy průběžně monitorujete islamizaci v západní Evropě. Jsou některé věci a události, na které byste chtěl naše čtenáře upozornit?

Jednak to, že tento totalitní systém, stále si lživě říkající „liberální demokracie“, se spolčil s tou nejtotalitnější ideologií a nekrutější politickou praxí, jaká dnes ve světě existuje. Čímž dokazuje, že mu opravdu jde víc o totální zničení nenáviděné západní civilizace, než o její vylepšení a nápravu jejích chyb či vad.

Jednak bych naše liberální demokraty poprosil, aby si okoukli těch 57 islámských států (nemusí tam jezdit, internet jim dá dost informací) a vybrali si, kterému z nich by chtěli, aby se Česko za nějakých deset let podobalo, případně se do něj odstěhovali. Je-li to pro ně příliš vzdálené, tak alespoň nakouknout do některých západoevropských měst, jako některé čtvrti Londýna, Paříže, Bruselu a Berlína, nebo Malmö, Marseille, Birminghamu (a opět jim k tomu postačí internet) a rozhodnout, kterým z těchto měst by chtěli, aby se za několik let podobala města česká.

Dále bych jim poradil sledovat průběh islamizace v Německu, kde roční přírůstek počtu zločinů je z 92 procent páchán imigranty, kde počet hlášených trestných činů imigrantů přesahuje 200 000 ročně, kde policie odhaduje přítomnost nejméně 24 000 cvičených džihádistů z Islámského státu, kde vláda schválila „omezit“ a „legalizovat“ počet imigrantů na 220 000 ročně, kde cenzura informací o průběhu islamizace dolehla už i na internet s tvrdými pokutami, a kde státní televize vysílá dětské programy o tom, jak krásná světlovlasá německá maminka konvertuje i s dítětem na islám.

Podobně by se mohli informovat třeba o epidemii znásilňování Švédek muslimskými gangy ve Švédsku nebo o dlouhodobém zotročování a znásilňování desetitisíců britských puberťaček pákistánskými gangy. Nebo o desetitisících případů genitálního mrzačení děvčátek v Británii a Německu. O statistikách sympatií mladých evropských muslimů s Islámským státem a zákony šaría. O propočtech průzkumových firem jako Pew Research předpovídajících do roku 2050 dvaceti- až třicetiprocentní islámskou populaci v několika evropských zemích.

Taky bych jim doporučil zaznamenat, že EU nedávno vymyslela nový a mazanější systém vnucování imigrantů i těm zemím, které se migrantům dosud bránily, a premiér Sobotka jej za nás všechny podepsal. A pak bych se těch liberálních demokratů zeptal, jestli toto opravdu chtějí pro své děti, a proč.

Jsou to všechno informace, které se dají s trochou píle dohledat na internetu, při větší lenosti stačí si přečíst moje knížky Jak zabít civilizacia Poslední naděje civilizace, i když od jejich vydání před rokem, respektive dvěma, se islamizace ještě zrychlila.

A v souvislosti s volbami bych doporučil všem Čechům zamyslet se, proč volí proti sobě. Předvolební průzkumy udávaly u 80 procent dotazovaných, že imigraci považují za jednu ze tří největších obav. A pak 90 procent jde a volí strany, které buď imigraci podporují, nebo jí nebrání, nebo je jim lhostejná, nebo k ní mají přístup obojaký. Podobně proti sobě se zjevně chystají volit nového prezidenta.

Dojde nakonec k brexitu, nebo Mayová využívá jen zdržovací taktiku, jak to tvrdí britská europoslanykně Janice Atkinsonová?

Máme půldruhého roku po referendu a dodnes nevíme, jak vlastně bude brexit vypadat, zda to bude kompletní odchod a dohoda podobná kanadské, nebo to bude odchod z celní unie, ale udržení jednotného trhu, nebo svobodná výměna zboží a kapitálu, ale ne občanů, a kolik to nakonec bude Británii stát. Z dosavadních jednání je jasné, že EU chce Británii vytrestat, až bude kvílet bolestí. Též je jasné, že zneužívá kontaktů s britskými „zůstávači“, aby referendum ještě zvrátili. Čas hraje pro ně, jak odchází starší generace a dorůstá mladší, tak opakování referenda za pár let by mohlo dopadnout opačně.

Mezitím, navzdory předpovědím, britská ekonomika prospívá a počáteční náraz na libru se uklidnil. Čím dál víc Britů je přesvědčeno, že EU nikdy žádnou oboustranně výhodnou dohodu nenabídne a Británie bude muset odejít bez dohody. Svědčí o tom i to — a k troše optimismu inspiruje — že Mayová ustavila novou funkci ministra pro „brexit bez dohody“. A už se objevují propočty, ujišťující, že na takovém odchodu Británie vydělá a EU prodělá. Kromě prý Londýna, kde si muslimský starosta nechal propočítat, že ztratí 30 000 pracovních míst. No právě, ti kdo je dnes zaplňují, se prostě vrátí domů.

Jak hodnotíte výsledek voleb v Rakousku a sestavení vlády ÖVP a FPÖ?

Zatím nejlepší evropský výsledek onoho procitání a revolty bezmocných. Jenže nevíme, jak dlouho potrvá, než prosákne do zavedených byrokratických struktur. Před několika dny ještě třeba rakouská policie zatýkala lidi mávající izraelskými vlajkami na protiizraelskou demonstraci. Nevíme, jak se Rakušanům skutečně podařilo pohlídat si jižní hranice. Do jaké míry se jim podaří změnit migrační a náboženské zákony. Zato víme, že Trumpovi ještě po roce prezidentství stále podráží nohy onen „hluboký stát“ levicové „liberální“ byrokracie, jímž je celá Evropa včetně Rakouska prorostlá.

Které události a volby budou v Evropě letos klíčové?

Nepochybně březen v Itálii. Mrknul jsem na současné sondáže italských médií. Je tam jako ve všech italských volbách opět přezmatkováno. Kandiduje 11 partají, z nichž se budou muset sestavovat koalice, a už teď různí partajní šéfové jmenují jiné partajní šéfy, s nimiž by do koalice nikdy nešli. Ideologicky se spektrum dělí na středopravici, která vede s 39 %, středolevici s 28 %, a komik Beppe Grillo s Hnutím 5 hvězd na 26 %. Pak je tam ještě nějakých 6–7 % nezávislých. Ty středopravice a středolevice se ještě dělí každá na 5 stran.

Jenže „pravice“ ještě neznamená u všech vyhraněnost vůči EU, prounijní je Berlusconiho Forza Italia s 18 %, zatímco Lega Nord, Fratelli d’Italia a Noi con Italia (dohromady 24 %) jsou eu-kritické. Pokračující imigrace se v sondážích bojí 66 % Italů, většina stran by se asi shodla na kontrole migrace ve spolupráci s Libyí a za účasti italské armády, trestání pašeráků, ale ne na úplném zastavení. Takže to bude jeden z hlavních volebních námětů. Druhým bude možné vystoupení z eura, které mnozí pokládají za hlavní příčinu ekonomických problémů. A třetím bude směsice ekonomických problémů, jichž má Itálie plný pytel.

Co prezidentské volby u nás, na které už jste narazil? Zeman vs. Drahoš. Jiří Drahoš podpořil „Výzvu vědců“, kde se například zmiňuje: „O imigrantech, lidských bytostech, se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali. … Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. … Muslimové jsou házeni do jednoho pytle s teroristy. … V naší zemi je rozdmýchávána a všeobecně tolerována etnická a náboženská nesnášenlivost — dopřáváním sluchu extremistickým hnutím.“ Co si o tom myslíte?

Vrátil bych to k té sveřepé neinformovanosti, o niž jsem mluvil na začátku. Ta u pana Drahoše bije do očí a do uší. Neřídil bych se ani tak tou výzvou akademiků, která je 3 roky stará a za 3 roky se informovanost může měnit. Je však vidět, že u pana Drahoše se s návrhem na přijetí kvóty 2 600 migrantů nezměnila. Ne že bychom nedokázali tento počet vstřebat, kdyby šlo o dobře bezpečnostně prověřené, kulturně přizpůsobitelné a ekonomicky použitelné osoby. Problém je ten, že dokud se migrační toky (jak jim říká Lisabonská smlouva) nezastaví na nějakém udržitelném konečném čísle, přijetí jedné kvóty je precedentem pro přijetí jakéhokoli nekonečného počtu. Proto je nutné je dále odmítat ze zásady.

Velmi znepokojivé je i Drahošovo a priori prohlášení, že bude-li prezidentem, odmítne jmenovat vládu většinové strany se dvěma konkrétními řádně demokraticky zvolenými stranami. Což vzbuzuje podezření, že by si mohl ohýbat Ústavu podle svých politických předsudků.

V této volbě nejde o osobní styl, a dokonce ani osobní kvality kandidátů, nýbrž o budoucnost českého národa a zachování alespoň nějakých zbytků západní civilizace. Kdo chce nastolit totalitu „liberální demokracie“ ovládanou bruselským diktátem a okupovanou neintegrovatelnými migranty z nepřátelské a vražedné civilizace, bude volit kulantního a nikoho neurážejícího Drahoše. Kdo se chce dál bezpečně poplácávat nedokonalou demokracií, která je však dnes už svobodnější než většina západních zemí (jak zjišťuje každý, kdo žije částečně v obou), bude volit hulváta Zemana. Bude to v menší míře podobná volba jako mezi kulantním a střízlivým Chamberlainem a obhroublým opilcem Churchillem. Kam ta či ona volba vede, nás už historie poučila. Já vím, že to zní jako populistický kýč, ale někdy je potřeba sáhnout ke kýčovitému zjednodušení, aby se pochopilo, co se děje. Vláda islámu, která celou Evropu čeká, jestliže se imigrace úplně nezastaví, je horší než deset Zemanů, padesát Babišů a sto Okamurů.


- - -

Shromáždění rodu věrných Čechů a "mládež, která v nejbližší dodě vyrazí ke startu za novou Evropu"

Kde byl počátek neplnění slibů, pane Schwarzenbergu?

$
0
0
Jiří Baťa
26. 1. 2018
Pan čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve svém krátkém projevu na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 24. ledna 2018 k návrhu na vydání zákona, kterým se mění o zajišťování obrany ČR se kriticky vyjádřil, že „máme neblahou pověst, že dodržování slibů nebereme dostatečně vážně" (zřejmě se jedná o pověst ve světě, to je v poslední době velmi frekventované a populární tvrzení, že když se nám něco na někom nelíbí, třeba na M. Zemanovi, tak se hned říká, že nám kazí pověst ve světě, ale málokdy se řekne, jaká ta pověst byla před tím, než nám ji někdo pokazil), ať je to prý přijetí eura, nebo výdaje na obranu.


S panem Schwarzenbergem málokdy souhlasím, tentokrát mu však musím dát zapravdu. Je však otázka, komu tato kritika byla určena, protože to, že není plněn stanovený limit 2% HDP na obranu (a na umořování pohledávek NATO) je záležitost starší, než je sama TOP 09, která v nesplnění politických slibů hraje rovněž nezanedbatelnou roli.

Tak např. Miroslav Kalousek, který coby příslušník , resp. předseda KDU-ČSL, později již jako člen (místopředseda) nově založené politické strany TOP 09, vykonával funkci ministra financí v Topolánkově, později Nečasově vládě. Tedy člověk, který měl na starosti finance a záležitosti plateb, které měl plnit, hlídat a řešit. Ovšem to pan Schwarzenberg jaksi taktně zamlčuje v naději, že vina bude dávána až vládám posledních let. Není ovšem od věci také panu Schwarzenbergovi připomenout, kdy a kým se začaly sliby neplnit.

 Byl to totiž právě sám Václav Havel, který na plnou hubu prohlašoval před celým národem a kromě mnoha jiných slibů že, cituji:
1989: Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, že pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.
1990: Již nikdy do žádného vojenského paktu nepůjdeme.

Co z těchto (a mnoha dalších) slibů Havel dodržel? Kde je tedy počátek neplnění slibů, pane Schwarzenbergu? Kdo tedy začal kazit pověst ČR? Na druhé straně co by nám bylo nebo bude platné platit „slíbená“ 2 % HDP, když výzbroj Armády ČR je zaměřena především pro boj někde za humny republiky a armáda pro ochranu státních hranic a státu de facto neexistuje. To, že nám bude v případě ohrožení nápomocné NATO může d do budoucna také znamenat, že „pro zajištění další bezpečnosti státu v rámci globalizace Evropy“ zde naši ochránci (tedy US armáda a NATO) zapustí kořeny stejně, jako vojska Varšavské smlouvy a Rudá armáda v r. 1968! Někdy je lepší sliby neplnit a když už plnit, tak aby to mělo nějaký smysl a efekt pro vlastní obranu republiky a jejich občanů!
Viewing all 19126 articles
Browse latest View live