Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

Děkujeme za finanční příspěvky na činnost Nové republiky z.s.Bankovní spojení: 2300736297/2010

older | 1 | .... | 605 | 606 | (Page 607) | 608 | 609 | .... | 668 | newer

  0 0
 • 07/26/18--15:57: H-System
 • Jiří Jírovec
  27. 7. 2018
  There are things we know that we know. There are known unknowns. That is to say there are things that we now know we don't know. But there are also unknown unknowns. There are things we do not know we don't know. Donald Rumsfeld
  Převedeno do češtiny:
  known knowns - se týkají situací, o kterých víme, že je víme (že existují);
  known unknowns - znamená, že víme, že jsou nepředvídatelné situace; kdežto
  unknowns unknowns - jsou situace, o kterých zatím nevíme, že existují.
  Tento přístup může být užitečný při posuzování případu H-System.


  Toho, co opravdu víme je málo. O většině faktů tušíme, že existují, ale jsou skryty v detailech smluv a judikaturách.

  Víme, že několik tisíc lidí uzavřelo smlouvu, která měla vést k získání domu nebo bytu. Tyto smlouvy nebyly ve většině případů dodrženy.

  Nevíme zda jsou všechny smlouvy stejné, tedy že zaručovaly dodání domu a přepsání vlastnictví pozemku. To znamená, že nevíme jestli existují různé kategorie věřitelů, tedy poškozených.

  Nevíme zda H-System během svého podnikání nevytvořil další kategorii věřitelů, třeba banky.

  Nevíme zda si jsou všichni věřitelé rovni. Pokud ano, pak by se konkursní podstata dělila podle určitého klíče mezi věřitele rovným dílem. Pokud ne, původní klienti H-systému spláčou nad výdělkem.

  Nevíme zda ti původní klienti H-Systemu mají nárok na vložené peníze (plus nějaký úrok) a nebo mohou být považováni za vlastníky pozemků (byť obchod nebyl dotažen do konce) a mají tedy nárok na náhradu ve výši současné hodnoty pozemků. V tomto detailu je skryt budoucí zisk developerů.

  A pak jsou věci o kterých nevíme, že je nevíme. Ty se týkají zákulisí.

  Není třeba pochybovat o tom, že na možnost získat pozemky čekají developeři. V jejich zájmu není, aby ty pozemky vlastnilo několik tisíc lidí. Potřebují co nejlevněji koupit celou "pozůstalost" po H-Systemu.

  Na celém případu je pozoruhodná snaha soudce i konkursního správce zavést vše do bezpečného přístavu jménem lidská závist. Pár vychytralých si dostavělo byty a vlastně parazitují na těch ostatních. Mají být rádi, že jim milosrdný soud prodloužil dobu na vystěhování na 30 dní. Jistě jim za to půjdou ruku políbit.

  0 0

  27.7. 2018   Rukojmí
  Zamýšlí se nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Eurostatu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím, že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku, prý přímo škodí. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už v lednu, nyní nicméně v Česku jeho překlad začal obíhat po sociálních sítích.

  „V Paříži, Berlíně a Bruselu lidé nerozumějí nedostatku vděčnosti za obrovské sumy veřejných peněz, které ze svých daní posílají na východ. Ale v Praze a Varšavě se věci interpretují o dost jinak. Lidé tam zdůrazňují, že návratnost západních investic tady byla obrovská a že sumy, které si odtud západní investoři stahují, výrazně převyšují částky, které sem z Evropské unie přišly. Ve skutečnosti, když se podíváme na čísla, mají ti Češi a Poláci pravdu. Po kolapsu komunismu se postupně západní investoři (především Němci) stali majiteli významné části kapitálu v postkomunistické Evropě. Když vezmeme celkový objem fixního kapitálu (včetně budov), patří jim čtvrtina“ napsal v lednu letošního roku na svůj blog známý francouzský ekonom
  Thomas Piketty, který se zabývá otázkami příjmové nerovnosti. Jako nejvíce poražený stát z tohoto srovnání vychází jednoznačně Česká republika, což dokládá i přiložený graf.  Piketty přitom cituje data svého spolupracovníka Filipa Novokmeta. Výstižné je srovnání, kolik peněz ze střední Evropy v letech 2010 až 2016 odešlo na dividendách, tedy rozděleném zisku. A kolik sem naopak přišlo na evropských dotacích. Podle oficiálních statistik Eurostatu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. "V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun. Česká republika je tedy v minusu 1 689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky to dělá minus 5,7 procenta HDP," jak uvedla analytička Lenka Zlámalová v březnu na serveru Echo24.cz v článku ,,Z Česka se stal krmelec Evropy", kde rovněž označuje Česko za ,,nejvíce poražený stát", pokud jde o poměr přílivu eurodotací a odlivu dividend.

  „Evropa bude muset překonat mnohé výzvy. Tou hlavní je obecný přesun celého světa směrem k příjmové nerovnosti. Evropa své občany neuklidní vysvětlením, že jsou na tom lépe než ve Spojených státech nebo v Brazílii. Nerovnost roste ve všech zemích a je podpořena fiskální soutěživostí, která odměňuje ty nejmobilnější. Evropa jen přikládá pod kotel. Nebezpečí kulturního izolacionismu a hledání obětního beránka může být s úspěchem odvráceno pouze tehdy, pokud dokážeme dělnické třídě a mladším generacím nabídnout skutečné strategie ke snížení nerovnosti a k investování do budoucnosti,“ píše dále Piketty.

  „Samozřejmě, jeden by mohl rozumně namítnout, že západní investice umožnily nárůst produktivity předmětných ekonomik, a tím pádem na tom vydělali všichni. Ale východoevropští lídři nikdy neopomenou příležitost připomenout, že investoři zneužívají své dominantní pozice k tomu, aby udrželi mzdy na nízké úrovni a ponechali si přehnané marže,“ domnívá se Piketty.

  0 0
 • 07/27/18--11:30: Hlas T. Kluse, hlas Boží!
 • Jiří Baťa
  27. 7. 2018
  V poslední době nám nějak často „osvícený“ Tomáš Klus naznačuje, pokud nás přímo nepoučuje, jak bychom měli žít, co bychom měli a naopak neměli dělat, čemu naslouchat, čemu věřit , jak to hodnotit a jaké závěry si z toho činit. Domnívám se, že to už nejsou jen vyslovené standardní názory, ale spíše psychoanalytické (případně psychopatické) poučky, rady a doporučení. Pana Kluse neznám, jen vím, že je údajně oblíbený zpěvák, nicméně svým častým zviditelňováním a vyzývavým vystupováním na veřejnosti je svým způsobem extrovert, či lépe společensko-politický rozumbrada.   Pokud zmiňuji, že jeho veřejné projevy a stanoviska k událostem ve společnosti již nemají charakter názoru pak proto, že sice uznávám názory a postoje mladých lidí, ale jen tehdy, pokud jejich názory jsou relevantní a také mají reálnou a vypovídající hodnotu. To o projevech pana Kluse říct nelze. Není to však jen jeho „slabůstka“ coby životem dosud nezkušeného mladého člověka, k tomu mu chybí ještě hezkých pár let, ale tento způsob veřejné aktivity je de facto projev či způsob, kterým se údajně kriticky, ale zcela jistě demokraticky, vyjadřuje k současnému stavu a životu společnosti, jako to činí aktivní představitelé pražské kavárny (a jejich soudruzi z mimo pražských kavárniček). Je to svým způsobem poněkud vtíravá (pro někoho však velmi sympatická) očividná snaha pana Kluse vézt se na vlně popularity, být IN, jinak také řečeno, natahovat si své „umělecké“ triko popularity. Pan Klus se s radostí zapojil do kulturně-umělecko-politicko-společenského odboje, posilujíc tak své vrstevníky a sobě rovné oponentní rebely z řad mladých (Dyk, Mádl, Isová aj.), ale také rebelujících představitelů kulturní sešlosti (Menzel, Bartoška, Nový, Navrátil, Hrušínský, Hrzánová, Štěpánová a celá řada dalších). Poznamenávám, že toto je jen objektivní konstatování, nikoli snaha tyto lidi ostrakizovat, jsme přece „demokraté“, že?

  Pan Klus se ve svém posledním veřejném projevu dostatečně prokázal, jak moc či ještě lépe vůbec nerozumí politice ( https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kupuje-si-andrej-babis-umelce-velky-sef-nehraje-podle-pravidel-vysvetluje-klus-svoji-kritiku-umelcu-a-premiera-52669?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp). Jeho pichlavé poznámky k panu premiérovi Babišovi působí poněkud zmateně, s nádechem literární formy a filozofického mudrování ale s výsledkem, rovnající se vymlácené prázdné slámě. Nevím, zda jeho slova : „Hodně mě překvapuje, že člověk vyjádří svůj názor a vzbudí to, že lidé jsou naštvaní a znechucení, jako kdybych na to ze své pozice neměl právo. Nebo reagují, že jsem hrdina. Důležité je pojmenovat ten strach, který nám tady vládne,“ a dále : „Jsme tady na diskuze, za atmoškou. Jsme tady pro cukrovou vatu. To je fuk. Jste tam. Legitimizujete způsob Šéfovy hry. Říkáte, ano, v tomhle případě ano. Ale ve vlaku do Prahy už je to zase Zloduch. Být trochu pro a trochu proti naší společnosti už párkrát zlomilo vaz, není čas se poučit a zpevnit své postoje,” lze považovat za slova

  projevu a jednání psychicky zdravého člověka a ne labilního schyzofrenika? Jeho způsob vyjadřování je hodně zmatený, jako by toho chtěl hodně říct a nenachází pro to vhodná slova, jako by pan Klus trpěl některým z druhů schizofrenie, jak o tom hovoří toto pojednání:

  Většina lidí se domnívá, že schizofrenik je někdo, kdo se jednoho krásného rána probudí a uslyší ve své hlavě hlasy, které mu sdělují, že za ním jdou andělé. Jenže tak tomu není. Ve skutečnosti plíživě začíná schizofrenie a sluchové halucinace jsou jen jedním z mnoha možných příznaků. Obvykle se nejprve objevují takzvané nespecifické příznaky, kdy je nemocný depresivně naladěný, nedokáže prožívat emoce stejně jako předtím. Nemoc propuká obvykle v období od dospívání do třiceti let a postihuje ve stejné míře jak muže, tak i ženy. Stejně tak, oproti běžně rozšířenému názoru, není pouze jedna schizofrenie, existuje mnoho různých typů této duševní choroby.

  Aby toho nebylo málo, důvěrně informuje své fanoušky také o tom, že zásadně odmítá peníze za aktivity a koncerty od firem a hnutí Andreje Babiše. K jeho politice je prý totiž dlouhodobě kritický. Umělci podleKlusovs názoru prý nemohou na jedné straně kritizovat premiéra a zároveň vystupovat na akcích, které pan Babiš a jeho firmy podporují. Slova jsou to hloupá a možno říct i naivní jako ta předešlá (viz výše), neboť sám sobě, ale i vůči kolegům a druhým „umělcům“ (mezi které se také počítá) si významně odporuje. On, tak i umělci, příslušníci pražské kavárny a různí pravdoláskaři si totiž sotva připouštějí skutečnost, že jakkoli se „svobodně a demokraticky“ staví a protestují proti jistým politickým tendencím a skutečnostem, si ale také bohužel neuvědomují, z čeho jsou vlastně oni (nadprůměrně) placeni a tedy i živi. Jestliže pan Tomáš Klus odmítá vystupovat na akci, která je podporována Babišovými penězi, stejně jako vyzývá další umělce, že by neměli vystupovat na akcích, které pan Babiš a jeho firmy podporují (přesněji řečeno sponzorují), vystavují se reálnému nebezpečí, že může (mohou) dopadnout stejně, jako slavný principál pan Hrušínský. Nesouhlasit nebo protestovat proti Babišovi a jiným podobným sponzorům mohou, ale když jim přestanou téci peníze od sponzorů, nebo nebudou mít posluchače a diváky, pan Klus a ostatní „umělci“ budou hrát a zpívat dětem ve školce, nebo také třeba jen bezdomovcům. Samozřejmě že ani panu Klusovi ani dalším, nebude v jejich aktivitách bráněno. Jsme přece demokratický, kulturně vyspělý a právní stát, nebo ještě lépe, nežijeme již v komunistické totalitě, ale bohužel, v totalitě jiné, polistopadové. Nebo se mýlím?

  0 0
 • 07/27/18--11:36: A co trojky z chování ?
 • Zdeněk Jemelík
  27. 7. 2018      jemelikzdenek a chamurappi
  Když sociální demokraté překonali odpor k vládnutí s trestně stíhaným předsedou vlády, političtí pidižvíci, kteří stále ještě nedokáží unést volební neúspěch, přišli o potěšení z překážení ustavení koaliční vlády. Museli si najít jinou hračku, a tou se stalo zkoumání diplomových prací členů vlády. Jejich záměr je jasný: když už vláda vznikla, ať se aspoň nedaří její konzolidace. To zde ještě nebylo, aby pár dní po ustavení vlády museli dva ministři opustit svá křesla a třetímu by to hrozilo.


  Snad je každému jasné, že vláda, kterou škodiči takto na pokračování rozkládají, nebude moci plnit své úkoly bezvadně, a budou vznikat škody, proti nimž údajně neoprávněně přijatá dotace na Čapí hnízdo má rozměr pár drobných. Jistě to vědí i škodiči, ale nevadí jim to: z cizího krev neteče, daňoví poplatníci jejich hrátky rádi zaplatí.

  Padne-li pod tlakem protiplagiátorské inkvizice ministr Metnar, bude na místě otázka, zda to již skončilo, či kdo přijde na řadu jako další. Ministři vlády by se měli začít bát, zda ve svých diplomových pracích rozmístili správně uvozovky, či zda v nich inkvizitoři nenajdou jiné závady. Se zájmem očekávám, zda a kdy se na pranýř dostane diplomová práce Andreje Babiše. Jistě ji inkvizitoři budou zkoumat s mimořádnou a zlovolnou pečlivostí. Není ale jisté, že bude klid, pokud se nenajde žádná další zpochybnitelná diplomová práce. Možná pak dojde na zjišťování, zda ministři jako středoškolští studenti v postpubertálním věku nezlobili a nenosili na vysvědčení trojky z chování. Protože ve vládě převažují muži, škodiči se mohou zhlédnout v amerických poměrech a přijít s odhalováním špatného zacházení s ženami. Ministryně se mohou těšit na odhalování temných míst v historii jejich vztahů s muži či ženami. Naše společnost se skládá z lidí hříšných a političtí reprezentanti nejsou andělé. Na každého lze něco najít, z čeho mohou novináři vyrobit obrovské znevážení osobnosti. Vládu světců Andrej Babiš skutečně sestavit nemůže a nedokázal by to ani Petr Fiala, kdyby Miloš Zeman ztratil schopnost úsudku a jmenoval jej.

  Ať je to tak nebo tak, do politického soutěžení se vnášejí odpuzující praktiky, které se v takovém rozsahu nikdy dříve neužívaly. Dosud nikdy zde nebyla opozice, která by ve volbách utrpěla tak velkou porážku ze strany vítěze, jako v našem případě. A nikdy dříve poražená opozice nenahradila politický boj skandalizací vítězů. Je nejvyšší čas učinit přítrž dalšímu pokračování tohoto vývoje.

  Chyba je ovšem i na straně těch, kteří přijali hru záškodníků a byli ochotni s kýmkoli se bavit o svých údajných poklescích a dokonce se cítit provinile a uvažovat o resignaci. Neměli k tomu důvod. Všichni řádně obhájili své diplomové práce v regulérním řízení, žádný nevystudoval plzeňskou právnickou fakultu za pár měsíců, jejich diplomy jsou platné a další debaty jsou z právního hlediska bezvýznamné. Ani z etického hlediska nevidím žádný zásadní důvod k resignaci. Údajného plagiátorství se dopouštěli převážně v úvodních částech diplomových prací, tedy v přehledech dosažených výsledků bádání. V podstatě jde o literární rešerše, kde se nepředpokládá vnášení vlastních myšlenek. Studenti tvořili práce pod vedením pedagogických pracovníků, kteří nenašli důvod, proč by práce neměla být předložena státní zkušební komisi. Použitím citací, neoznačených uvozovkami, věda a společnost neutrpěly žádnou velkou škodu. Zejména u prací starších deseti let lze namítat, že není přiměřené uplatňovat na ně zpětně dnešní etická měřítka.

  Má-li být údajné plagiátorství důkazem o osobnostní vadě, která svého nositele činí nezpůsobilým pro výkon funkce ministra, je to osamělý důkaz, na jehož základě nelze vyvozovat o osobnosti žádné závěry. Ostatně skutečnost, že se diplomant dopustil drobného prohřešku, nedokazuje, že po uplynutí řady let nemohl vyzrát ve vysoce odpovědnou a výkonnou osobnost.

  Nejvýraznějším důkazem nesmyslnosti tohoto honu na čarodějnice je práce Taťany Malé z Mendelovy univerzity: inkvizitoři vznesli námitky pouze proti přehledu dosavadních poznatků, který má ve skutečnosti jen formální význam. V experimentální části práce naopak přinesla nové poznatky, byla originální, byla v pořádku. Čím takto vypracovaná práce diskvalifikovala paní exministryni Taťanu Malou pro výkon funkce ministryně ? Domnívám se, že ničím a pan předseda vlády pochybil, když ji v kritickou chvíli nepodržel. Kdyby se zachoval jinak, hon na plagiátory by patrně nepokračoval, protože škodiči by zjistili, že jejich fízlování nepřináší výsledky, přiměřené vkladům špinavosti. Kamenování ministryně by škodiče po čase přestalo bavit a život by šel dál i bez potřeby výměny ministra.

  Věc má další stránku. Někdo záškodnické akce vymýšlí a organizuje a platí škodiče. Ti ale svým počínáním vyvolávají poruchy v činnosti veledůležitého orgánu státní moci, tedy vlády. Dostávají se na hranu trestního zákoníku a není vyloučeno, že při dalších akcích přes ni přepadnou ke své škodě. Ti, kteří je do akcí vyslali, ale zůstanou mimo hru, jejich darebáctvím záštitu neposkytnou, umyjí si ruce. Škodiči by se měli dát na ústup dokud je čas. Zítra může být pozdě.

  V každém případě metody, jež užívá protibabišovská opozice, nepatří do rámce poctivého politického boje o moc v demokratickém právním státě. Proto je na místě je odmítnout.

  0 0

  Paul Craig Roberts
  27. 7. 2018     PaulCraigRoberts
  V červenci 21. jsem na svůj web umístil zprávu o tom, že aféra Russiagate byla a dosud je krycí operací, jejímž cílem bylo zatemnit zneužití protišpionážních kapacit k provádění špionáže proti Trumpově prezidentské kampani a později i k sabotování jeho prezidentství (tento článek jsme pod titulkem: Bomba – Lisa Pageová odkrývá spiknutí proti Trumpovi, zveřejnili i my - pozn. překl.)


  Existuje dostatek důkazů, že ředitel CIA John Brennan, ředitel FBI James Comey, Robert Mueller, James Clapper, Andrew McCabe, Peter Strzok, náměstek generálního prokurátora Rod Rosenstein a Demokratický národní komitét jsou účastníky nejvyšší zrady amerického lidu a prezidenta Spojených států a jsou aktivně zapojeni do spiknutí, vedeného s cílem prezidenta z jeho úřadu svrhnout. Nicméně všichni tito zpravodajští činitelé si až dosud uchovávají své zpravodajské výsady a nebyli za svou nejvyšší zradu ani obviněni, ani zatčeni a ani postaveni před soud. A Rosenstein a Mueller nebyli ze svých současných pozic, ve kterých dál působí ve prospěch spiknutí, dosud propuštěni.

  Je důkazem nedotknutelné moci vojenskobezpečnostního komplexu, když se jeho operativci ocitnou zcela mimo dosah práva a povinnosti zodpovídat se za své činy. Když mohou páchat zradu nejvyšší a nenesou za to pro sebe nejmenší důsledek. A americká prostitující se média pak tyto zrádce zuby i nehty brání, protože Ronalda Trumpa a Američany, kteří jej volili, nenávidí víc, než mají v úctě americkou ústavu a vládu práva. Což z nich činí komplice nejvyšší zrady a proto i subjekt trestního stíhání.

  Někdejší činovník CIA Ray McGovern a senátor Rand Paul tomu, co se děje, dobře rozumí a jsou též ochotni proti tomu vystoupit. Rand Paul např. navrhuje, aby těmto zrádcům byly jejich bezpečnostní výsady odejmuty, protože je ve svých skvěle placených rolích informátorů presstitutek skvěle zpeněžují a mohou ve své chamtivosti prozrazovat médiím i informace vedené pod hlavičkou „nejtajnější“.

  Neexistuje žádný důkaz o tom, že je Trump ruským agentem, ale existuje přehršel důkazů o tom, že CIA, FBI, americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ), a pracovníci Národní bezpečnosti jsou účastni na zradě proti Spojeným státům.

  Nicméně stále jen slyšíme onu bajku o tom, že Trump je ruským agentem, ale neslyšíme nic o spiknutí CIA, FBI a DOJ proti prezidentu USA.

  Což začíná otevírat oči i tak naivním lidem, jakými jsou Američané.

  Vybral a přeložil Lubomír Man

  0 0
 • 07/27/18--12:43: OKD bez Paroubka?
 • Erik Best
  27. 7. 2018 EB
  Chce vyšetřovací komise k privatizaci OKD skutečně něco odhalit, nebo je to všechno jen na oko? Je zvláštní, že komise k výslechu nepřizvala Jiřího Paroubka. V lednu 2006, když Bohuslav Sobotka odeslal na vlastním hlavičkovém papíře do Bruselu dopis ujišťující Evropskou komisi, že privatizace byla zcela legální, byl Paroubek premiérem.   Text dopisu připravil Sobotkův blízký přítel, právník Radek Pokorný, který tehdy pracoval pro vlastníka OKD Zdeňka Bakalu. Přesto se vyšetřovací komise nechce Paroubka zeptat, co tehdy věděl o dvojí roli Pokorného. Jde přitom o klíčovou otázku. Paroubek začal privatizaci OKD kritizovat ještě dříve, než se v roce 2005 stal premiérem, a nikdy nepřestal. Tento měsíc prohlásil, že by se nedivil, kdyby činnost parlamentní komise skončila podáním trestního oznámení na Sobotku a Pokorného. Aby došlo k něčemu tak drastickému, musela by se komise skutečně snažit přijít kauze OKD na kloub.

  0 0
 • 07/27/18--12:47: Litujme bohy
 • Jiří Jírovec
  27. 7. 2018
  Na jejich bedrech je tolik naloženo. Křižují se boxeři, aby jim dali sílu přizabít toho bastarda naproti, dělají to fotbalisté, kteří na znamení díku, když se jim náhodou podaří vstřelit branku, vztyčují ruce k nebi. Kdyby nějaký bůh existoval, musel by je obratem skolit bleskem.
  Bozi jsou neustále obtěžováni modlitbami za pozůstalé. Co s tím má zatraceně bůh dělat, když za tím stojí jeho vůle.


  Bože, bože, co jsem to učinil, může volat poslanec mezi hrstmi popela sypanými na hlavu. Hrůza! Dírami ve vzdělání mu mezi prsty proklouzl básník nevhodný pro vyznamenání.

  Ty vole, udělal jsi dobrou práci, mohl by ho chlácholit bůh nebo v jeho zastoupení pražský strážce čistoty kultury. Tvoje upozornění má podobný dopad jako žlutá hvězda na kabátech těch, které zase nemuseli jiní v jiné době. Zviditelnil jsi neřáda, který již metál dostal a nepochybně si již nahrabal dost.

  Bude ti odpuštěno. Nevědomost hříchu nečiní. Máš před sebou skvělou budoucnost. O světě víš kulové a tak bez újmy na vlastní mravnosti zasáhneš další prokleté básníky a literáty.

  Zasel jsi semínko, z něhož vypučí dostatek nenávisti. Bez ní by nespatřilo světlo světa toto sdělení tobě neznámému básníku Sýsovi:

  "Mám nemilou povinnost poprosit vás o vaši neúčast na sobotním slavnostním vyhlášení vítězů autorské soutěže. Tento krok vedení města je podmíněn kauzou, která nyní kolem vás probíhá."

  Kristepane, to je k posrání, řekne si neznaboh. Zejména pokud ví, že citovaným větám předchází poděkování za práci, která povede k úspěchu akce.

  I nevzdělaný poslanec může šířit osvětu. Vedení jistého města se rychle poučilo. Jistě se zapojí knihkupci, kteří odmítnou prodávat knihy s podezřelými až nežádoucími myšlenkami.

  Je třeba oprášit heslo "Nejsme jako oni". Zkušenost s komunisty totiž varuje! Kdo se nepoučí z vlastní historie, bude ji muset opakovat. Tehdy se nepodařilo zcela potlačit psané slovo. Musíme být důslednější než oni. Je třeba působit na výrobce knih, přestože proti snahám o jejich mravnost stojí trh.

  Peníze zatím zmohou všechno. Třeba vydání knihy vlastním nákladem.

  0 0

  Martin Koller
  27. 7. 2018
  Bezpečnostní situace EU, která se stává stále více eurokoncentrákem pracujících bílých křesťanů, především východ od německých hranic je stále horší. Je to dáno především kvalitou, či spíše nekvalitrou politické reprezentace. Největší rozvrat je vidět tam, kde zapouští kořeny takzvaný multikulturalismus, v praxi protibělošský a protikřesťanský rasismus, dále militantní bezdětný lesbický feminismus a různé úchylky sexuálního charakteru transformované do podoby rádoby pozitivistických ideologií pravdy a lásky.   Přidáme-li k tomu korupci, omezenost, byrokratickou tupost a zbabělost, rozvrat školství a rodiny, nezájem o bílé děti, ne-li přímo jejich utiskování experimenty typu inkluze, téměř povinného výběru z několika desítek pohlaví, a samozřejmě koloniální přístup k zemím na východ od německých hranic, máme definovanou vnitřní politiku EU vedené Německem, která stále více připomíná žalář národů. Rozvrat společnosti vede k rozvratu bezpečnosti. Vzorovým příkladem je německá armáda, Bundeswehr.

  Zločinný papírový tygr

  Současný Bundeswehr má oficiálně 248 000 vojáků, přičemž je uváděno 60 431 příslušníků pozemních sil, 27 704 letectva, 16 333 námořnictva, 19 000 zdravotní služba, 56 000 základny, 41 098 společných logistických a podpůrných sil (logistici, vojenská policie, vojska ochrany proti zbraním hromadného ničení a teritoriální velitelství), ministerské úřady, jimž podléhají sport, služební kynologie, vojenské hudby, verifikační střediska, a média. Čísla a součty poskytují různé zdroje odlišné. K tomu 27 000 příslušníků záloh. V době studené války měl jen Bundeswehr 485 000 vojáků. Po spojení Německa bylo převzato zanedbatelné množství východoněmeckých vojáků, kteří jsou v současnosti již stejně v důchodu.

  Ze strategického a taktického hlediska tvoří Bundeswehr především 1. a 10. tanková divize (včetně německo-francouzské brigády) a divize rychlého nasazení. Němci figurují rovněž v mnohonárodním sboru s velitelstvím v polském Štětíně, dále v Německo-nizozemském sboru a v Eurocorpsu. Hlavní výzbroj tvoří 328 (plánovaný počet) tanků Leopard 2, reálně ve službě zhruba 250, plánovaných 450 bojových vozidel pěchoty Puma sporné taktické hodnoty, jejichž plné zavedení do výzbroje se stále odkládá, 390 bojových vozidel pěchoty Marder, které již měly být vyřazeny a zhruba 185 samohybných kanonových houfnic PzH 2 000, částečně ve skladech, 132 víceúčelových a 87 stíhacích letounů Typhoon a 28 Tornado.

  Dědic německých armád, které dokázaly porážet silnější nepřátele, se stal papírovým tygrem v růžových kalhotkách. Bundeswehr v současnosti postrádá dostatečné množství vojáků a techniky, především funkční bojové techniky. Z důvodu nedostatku financí, které pohlcují ideologické projekty odtržené od reality, ekologismus, globální sexuální revoluce, afroislámští migranti, neziskovkáři a další paraziti všeho druhu, nejezdí Bundeswehru polovina tanků, nelétá třetina letadel, vojáci cvičí s košťaty a ze šesti ponorek je bojeschopná. A to Německo doslova koloniálně vyžírá všechny státy EU na východ od svých hranic a pomohlo si i krizí v Řecku.

  Bundeswehr se může od devadesátých let pochlubit mimo rozvratu a odpadnutí od civilizovaných hodnot hlavně účastí na válečných zločinech států NATO a EU v Jugoslávii. Jedná se především o pomoc chorvatským separatistům při genocidě Srbů v enklávě Srbská krajina a rovněž pomoc kosovským teroristům z UCK při protisrbských etnických čistkách. V případě Srbské krajiny byly odposlechnuty rozhovory a povely germanofonních důstojníků, kteří veleli chorvatským formacím. Můžeme to označit za pokračování plodné spolupráce Německa z balkánskými muslimy, z nichž nacisté v době druhé světové války vytvořili dvě divize. Muslimští primitivové byli dokonce pasováni na čestné árijce. Bohužel se vyznačovali ubohou bojovou morálkou a dokázali především vraždit, loupit a znásilňovat civilní obyvatelstvo.

  Zločinů v Jugoslávii se v devadesátých letech dopustili především příslušníci 10. tankové divize a její 37. mechanizované brigády, do jejíž podřízenosti byla převedena (afilace = přidružení/fúze) ministrem Stropnickým naše 4. brigáda rychlého nasazení (polovina pozemních sil) s velkou podporou současného premiéra Babiše. Od současného ministra obrany Metnara můžeme čekat, pokud možno, ještě něco horšího. Babiš si ho evidentně pěstuje, protože takový charakter, který by za něj podepsal Marákeš se hledá těžko. Nemůžeme se proto divit, že z Metnarovy dříve evidentně plagiátorské práce na ostravské univerzitě je najednou práce bez nedostatků.

  Bez vojáků není vítězství

  Hlavním problémem jsou však vojáci. I když se horečně nakoupí další výzbroj, nebude ji mít kdo obsluhovat. Nové zbraňové systémy navíc omezují použitelnost nepočetných záloh. Není to tak dlouho, co byla v Německu zcela zrušena prezenční služba, i když postihovala pouze část mladé generace. Nábor dobrovolníků do profesionální armády nepokrývá ani minimální potřeby, přičemž i z potenciálních žoldáků je velká část vyřazena pro fyzickou, či duševní neschopnost, případně pro vlastenecké názory neslučitelné se současnou ideologií multikulturalismu. Výsledkem je stále horší úroveň a nižší použitelnost vojáků z hlediska bojového nasazení. Počty neodpovídají kvalitě. Šaškárny v podobě přehlídek, prezentací pro veřejnost a média a cvičení jen obtížně zakrývají stále ubožejší realitu, což je ostatně problém většiny armád EU. Dlouhodobá protivlastenecká propaganda v Německu rovněž nezvyšuje zájem o službu v armádě. Ostatně kdo by měl zájem sloužit v armádě nasáklé stupidními ideologiemi a feminismem za stále zkrachovalejší a protinárodnější režim euromarxistů, ať již bývalých komunistů, sociálních demokratů, nebo takzvaných křesťanů podlézajících islámu.

  Německé vedení neví jak řešit problém. Proto se objevila v médiích informace mluvčího Bundeswehru, že se uvažuje o možnosti přijímat do armády cizince, kteří mají příslib získání německého občanství. Tento názor potvrdil rovněž reprezentant německé sociální demokracie Brunner, bezpečnostní reprezentant německých euromarxistů. Naopak vlastenecká AfD prosazuje návrat k povinné prezenční službě. Jenže z toho mají euromarxisté panickou hrůzu. Horšící se hospodářské výsledky Německa, které potvrzuje nedávno snížený rating Deutsche Bank, povedou k rostoucímu odporu proti současné politické reprezentaci. Dát zbraně domácím brancům by mohlo být nebezpečné, protože by se mohli postavit za zájmy vlasti proti ničitelům národa a slouhům cizáků. Robotická válka skloňovaná v médiích je reálně v nedohlednu a elity požadují preventivní útok proti Rusku. Volá po něm rovněž německá ministryně obrany von der Leyen, která tím dokazuje svoji profesní úroveň i odpovědnost vůči národu. Stejně jako český generál Pavel a nejen on. Proto se shánějí žoldáci ochotní položit život za multikulturalisty a oligarchy v preventivní válce proti Rusku. S jinou se nepočítá a afroislámská invaze je v Německu vítaná.

  Multikulturní armády v praxi

  Euromarxisté pobláznění Kalergiho protievropskou a protibělošskou rasistickou ideologií přehlížejí historické zkušenosti, ať již z hlouposti, nebo záměrně pod vlivem korupce, či vydírání. Ty ukazují, že multikulturní armády za moc nestojí a multirasové jsou doslova nebezpečné. V praxi to potvrdila už německá policie, která přijala do svých služeb různé muslimy a jiné africké migranty, především Turky. Výsledkem byly uniformované zločinecké gangy. Němci využívali ve druhé polovině devatenáctého století a počátkem dvacátého ve svých nepočetných koloniích domorodé vojáky, stejně jako Britové, Francouzi, Holanďané, Italové, Belgičané, Španělé a Portugalci. V bitvě u Tangy se dokonce útvaru složené z malého množství vojáků doplněných záložníky a domorodými vojáky odrazit britskou vyloďovací operaci realizovanou rovněž z větší části domorodci, a to z Indie. K německému vítězství ovšem napomohl víc, než domorodí askariové bažinatý pobřežní terén plný pijavic, hadů a především hnízd divokých včel. Domorodci proti domorodcům, dnes se to stává evropskou realitou.

  Jinak se koloniální armády obvykle vyznačovaly opakovanými vzpourami a vražděním bílých důstojníků. Podle vzpomínek účastníků byli domorodí vojáci mnohdy nepředvídatelní a násilničtí, zvláště afričtí a islámští. Někteří byli brutálně odvážní, jiní prchali před moderními zbraněmi a bylo obtížné je využívat k organizovanému vedení boje. Nejvíc se takové rozdíly mezi vyspělou a africkou civilizací ukázaly na bojišti ve válkách mezi Izraelem a arabskými a muslimskými zeměmi.

  V období po druhé světové válce přišly koloniální metropole o svoje kolonie a mnohdy se do vedení národního hnutí odporu dostali právě domorodí vojáci. Později můžeme za koloniální armády označit jihokorejskou, jihovietnamskou bojující za americké zájmy, afghánskou bojující z žoldu SSSR a v posledním období opět iráckou, afghánskou bojující za zájmy USA. Výsledky jsem viděl i osobně v Iráku, kde naši instruktoři konstatovali, že ve dne cvičí policisty, kteří jsou v noci teroristi. Tak či onak, konflikt se nakonec vždy dostane do rasové, nebo etnické podoby.

  Představy, že běloši jsou rasisti a černoši nikoli je jednou z hlavních lží a nesmyslů multikulturní propagandy. Přes 80 % znásilnění v západní Evropě šlo v letech 1944 a 1945 na vrub černošských vojáků. Generál De Gaulle podal oficiální stížnost generálu Eisenhowerovi a americký prokurátor přijímal týdně kolem 500 hlášených znásilnění, přičemž to bylo 15 až 20 % skutečného počtu znásilnění evropských žen americkými vojáky ve Francii, Belgii, Nizozemsku a Německu. Je vcelku známé, že snad největší rasisti jsou Japonci, kteří jsou po likvidaci bílé skupiny Ainu na severu v podstatě jednonárodním a jednoetnickým monolitem, obecně vysoce úspěšným.

  Do určité míry jsou rasisti všichni bez ohledu na to, co vykládají jako politická školení lehkověrným hlupákům. Stačí si připomenout Kocábův zájem o život v Chánově, nebo názory různých neziskovkářů na možnost, že by si měli afroislámské migranty ubytovat doma a za svoje. Konec konců, ani pan Kalousek si do bytu nenastěhoval žádné migranty, přestože by je hravě uživil a prosazuje jejich invazi k nám, samozřejmě jako všichni multikulturalisté za peníze těch druhých.

  Ostatně úspěchy multikulturalismu jsme viděli i v Evropě v Jugoslávii, Rusku, na Ukrajině, v Baskicku, jižních Tyrolích a nakonec i doma, když se na přelomu let 1992/1993 rozdělilo Československo. I v USA to doslova vře. Stačí připomenout knihu Všechny jejich lži. Školní ukázkou nemožnosti a neúspěchu multikulturalismu bylo Rakousko, odkud při první příležitosti prchli v roce 1918 Poláci, Češi, Slováci, Jihoslované (Srbové, Chorvati, Slovinci, Bosňáci), Zakarpatoukrajinci a nakonec i Maďaři, mnohdy po létech bojů za samostatnost. Aktuálně to vidíme názorně v Jihoafrické republice. Reprezentanti bílé menšiny, která je v multikulturním ráji brutálně utlačována byli nedávno sondovat v Rusku možnost přestěhování. Kupodivu nikoli do úžasné EU pravdy a lásky, která bělochy a křesťany v Africe v klidu odepsala a o černém rasismu systematicky mlčí, pokud jej přímo nepodporuje, přičemž stejně nepřátelsky se chová i k Izraeli, který je obklíčen islámskou agresivitou a primitivismem. Kolem 75 % jihoafrických černochů přiznalo, že někoho znásilnili a v jiných zemích Afriky to není o mnoho lepší, přičemž se tam stále šíří kanibalismus a AIDS. Samé možnosti špičkového obohacení pro Evropany.

  Podle německých sociálních demokratů, kteří doslova řídí současnou ČSSD Hamáčka a dalších multikulturních reprezentantů a poskoků pražské havlérky a sudeťáků se hledají odborníci pro Bundeswehr. Mezi ilegálními afroislámskými migranty je, jak známo, plno pologramotných syrských doktorů a inženýrů ze Somálska, bývalého islámského státu i odjinud. Nicméně krást, vraždit, znásilňovat, loupit a kšeftovat s drogami umí mnozí z nich výborně, což ukázali právě v Sýrii. Co asi budou dělat, až je přijmou do Bundeswehru? Až dostanou zbraně, budou poslouchat především povely z mešity. Proč by poslouchali jakési trapné německé muženy v uniformách, které se stydí za to, že jsou chlapi a Němci a sami nevědí, které pohlaví mají z těch více, než třiceti. Ostatně daleko zajímavější je loupit a znásilňovat v bohatém Německu, než bojovat proti motivovaným Rusům bránícím svoji zemi. Leckterý z islámských teroristů, dnes uprchlíků, působících v Kosovu, Bosně, Německu, Francii, nebo Švédsku si možná vzpomene, že válka v Afghánistánu, či Sýrii byla krvavá i pro bojovníky proroka.

  Evropu možná čeká velké multikulturní safari. Otázkou je, zda to bude bělošské, nebo černošské safari a zda se omezí jen na západní Evropu. Lze se obávat, že komplot Babiš-Hamáček-Filip-Zeman nám chystá něco takového. Co udělali Babiš a parta jeho protinárodního komplotu pražské havlérky za posledních pět let na obranu vlasti před afroislámskou invazí? Žvaní o tom, že nebudou přijímat ilegální migranty a už se v souladu s deklarací z Marákeše a Kompaktem OSN připravují je přijímat masově legálně. Ostraha hranic je dodnes nulová. Stačí se podívat do Prahy a Brna a pomalu je to tam jako v Marákeši. Co proti ilegálnímu přistěhovalectví a ubytovávání Afričanů v ČR udělali ministři na ANO Babiš a Metnar a za ČSSD Chovanec a Hamáček?

  0 0

  Břetislav Olšer
  28.7. 2018   Rukojmí
  Letenky z toho představují 543 571 korun, ubytování hrazené kartou stálo 301 809 korun. Jako první člen české vlády se oficiálně zúčastnil sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu.A jsou zde další stovky milionů ze státní kasy na vrub právě ministra Hermana;další najdete v článku...
   Ministerstvo se rozhodlo po zprávě o cestách a používání letištního VIP salonku svého ministra odtajnit náklady na všechny Hermanovy zahraniční cesty. Brady – dajli, či nedajli mi tu medaili…?
  Mezi mými přáteli je rovněž pár docela slušně postavených politiků, kteří se někdy ocitnou též v letadle pana Hermana.Mám od nich občas fotografie či informace, které mohu použít, když nezmíním jejich jména. Prostě inkognito...  

  Jo, jo, my kluci, co spolu do společnosti chodíme a někteří tam i spíme…


  Vybavení ministra na stravu, které má každý ministr 2,5krát vyšší než běžný cestovatel na služební cestě, dále dopravu a ubytování v hotovosti, včetně kapesného, činilo 541 870 korun. Za 14 Hermanových pobytů ve VIP salonku na ruzyňském letišti zaplatilo ministerstvo pouze 73 151 korun, zbytek do 181 tisíc úřad uhradil za ministrův doprovod. Letištní salonek byl výhodou, když ministr potřeboval ještě těsně před odletem úřadovat.

  (Kritika bývalé ministryně obrany Karly Šlechtové zmínila, že čekala v inkriminovaném salonku sedmadvacetkrát. Ministerstvo to vyšlo na 161 333 korun, tedy poněkud méně než u Hermana…)

  A jsou zde další stovky milionů ze státní kasy na vrub právě ministra Hermana; přibližně 90 milionů korun bude vynaloženo na ekologické zátěže při odstranění budov vepřína mimo pracovní tábor Lety u Písku, 20 milionů korun se zase odhaduje na vybudování pietního místa tamtéž. Celková cena této šarásy ale prý nerespektuje soudní odhad prodeje vepřína za 450 milionů Kč, který by měl být jen kolem 200 milionů...

  Podle minulého ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) je však suma vyšší než odhad také proto, že zahrnuje i veřejný zájem na odkupu vepřína, který však byl umístěn ke zlosti pana ministra dle archeologických výzkumů až mimo inkriminovaný pracovní "koncentrační" tábor...

  Pan Herman však kromě Romů miloval a miluje zejména sudetské Němce. Nabízí se proto otázka, kdypak se sejde i se svými kámoši na sjezdu bývalých šlonzáků, třeba jim můžete říct také „Milí krajané“... (jako Sudetským Němcům na níže připomenutém sjezdu Landsmanšaftu.) Přes 30 000 Čechů a více než 5 000 Němců bylo totiž v září 1939 v době polského záboru donuceno odejít do Protektorátu Böhmen und Möhren. Podle pamětníků se Poláci chovali k civilnímu obyvatelstvu Těšínska mnohem hůř, než později nacisté…

  To snad nebyla agrese, pane Hermane, co horujete proti legálnímu referendu o připojení Krymu k Rusku...? Vlastně nebyla anexe, jelikož na Těšínsku se neuskutečnilo nikdy žádné referendum ta žijících Čechů... Oslovil jste rovněž v Norimberku sudetské Němce, potomky vrahů českých občanů: „Milí krajané“ a vysloužil jste si aplaus včetně Posseltových slov: „To, co jsme zažili, byl historický moment…“

  A vůbec jste se s typicky českým „herman-goeringovským“ jménem nestyděl, že kdysi v rámci Československa využil Hitler smířlivého postoje západních mocností vůči Berlínu při tragické Mnichovské dohodě.

  Kdy řekne Herman šlonzákům „milí krajané“: http://www.rukojmi.cz/clanky/437-bylo-polsko-spoluodpovedne-za-katastrofu-ze-zari-1939-a-rozpoutani-2-sv-valky

  Což tak se vrátit k Hermanovu osobnímu životu bez ženy a bez dětí. Narodil se křesťanské matce, která byla sestřenicí Jiřího Bradyho a jeho sestry Hany, přesto se vydával za Bradyho strýce a údajně kvůli setkání s Dalajlámou mu nebylo uděleno prezidentem Zemanem vyznamenání k 28. říjnu. Hermanův velmi vzdálený příbuzný ale nemusel litovat, jelikož si do Kanady odvážel tucet jiných řádů a medailí, jimiž se chtěli Zemanovi odpůrci jen zviditelnit… https://www.youtube.com/watch?v=Aao8ggp9T8Y

  A co kdyby Jiří Brady dostal stejně jako český dokumentarista David Vondráček na 64. sjezdu sudetských Němců v Augsburgu sudetoněmeckou cenu za lidská práva za své filmy zachycující pohnuté poválečné události v Československu, spojené s vysídlením německé menšiny, co nikomu vůbec neublížila. Nacismus byl přece jedno lidské právo za druhým, zvláště v nedaleké Osvětimi… Jeho údajný synovec má přece velmi blízké vztahy s Landsmanšeftem a s šéfem Posseltem...

  Jiří Brady tak během tří dnů dosáhl jedinečného výkonu v udělování státních medailí a ocenění, čímž se rovněž zapsal do Guinessovy knihy rekordů v kategorii nad 85 let… Od premiéra Sobotky dostal Medaili Karla Kramáře, pak to byla medaile Sněmovny a pamětní list, k tomu Cena primátora města Brna.

  Klíč od Obce pražské mu také předala Bradymu primátorka Krnáčová, od Židovské obce zase dostal medaili Prix Irene, kterou uděluje spolek vzniklý z iniciativy signatářů Charty 77 a terapeutů zabývajících se léčbou traumatu holokaustu, medaili Univerzity Palackého s dvojportrétem Josefa Dobrovského a Františka Palackého si následně převzal v během akce na Staroměstském náměstí.

  Právem nedal Zeman medaili Bradymu, jelikož se Herman setkal s Dalajlámou, kamarádem vraha Šókó Asaharou, vůdcem sekty Óm šinrikjó. Nic tragického totiž netušili obyvatelé Tokia, kteří v pondělí 20. března 1995 v ranní špičce spěchali do práce nebo do školy.

  Vůdce sekty Šókó Asahara si pro útok vybral tři frekventované linky metra poblíž vládních budov. Do role atentátníků pak povolal pět nejspolehlivějších členů sekty, kteří na podlahu vagonů položili jedenáct igelitových sáčků v papírovém obalu s kapalným sarinem uvnitř.

  Palác Potála ve Lhase, kdysi sídlo Dalajlámy… Snímek Břetislav Olšer

  Tehdy šlo o největší teroristický útok v historii Japonska. Zemřelo 13 lidí a 5,5 tisíce dalších se nervovým plynem přiotrávilo. K absolutnímu trestu za teroristický čin odsoudily japonské soudy celkem 13 členů sekty. Zavalitého, částečně slepého cvičitele jógy Asaharu, soud v roce 2004 odsoudil k trestu smrti oběšením na základě 13 obvinění.

  Dalajláma, Herman a vrah Asahara: http://www.rukojmi.cz/clanky/6477-ctrnacty-dalajlama-a-jeho-pratele-herman-kalousek-halik-ci-havel-ale-i-vrah-soko-asahara-co-byl-prave-popraven-za-to-ze-v-tokijskem-metru-v-roce-1995-nechal-sarinem-zabit-13-lidi-a-na-5-5-tisic-dalsich-priotravit

  Dalajláma se svým přítelem přes duchovno Šóko Asaharou, vůdcem sekty Óm šinrikjó…

  V létě 1989 byl Daniel Herman vysvěcen na katolického kněze, pak stal mluvčím České biskupské konference, načež „prozřel“ a požádal papeže o uvolnění z duchovních závazků, v čemž mu bylo vyhověno. (Když Vatikán o někom oznámí, že je „propuštěn z duchovního stavu“ nebo „laicizován“, to též znamená „zproštění závazků a funkcí spojených se svěcením“. U některých z kněží třeba kvůli sexu…)

  Následovalo jeho zvolení ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů, zanedlouho však byl Radou ÚSTR odvolán; instituci zadlužil a těsně před svým odvoláním v lednu vyplatil vysoké odměny za celý rok dopředu a zvýšil platy jen vybraným zaměstnancům… Ideální předpoklady pro funkci ministra kultury ČR a hazardní zacházení s Muchovou Slovanskou epopejí...

  Jeruzalém... Snímek Břetislav Olšer…

  A to jsem si myslel před několika roky, že je židovského původu, když natáčel dokument „Jak jsem potkal Izrael“; bylo to v něm alespoň takto prezentováno. To zase já ho u této příležitosti potkal na Chrámové hoře v Jeruzalémě; nevšiml si mě, asi jsem nebyl jeho typ a pak jsem ho po čase spatřil v ČT na již zmíněném sjezdu Sudeťáků, které navzdory holocaustu tak familiárně oslovoval… Boží prostoto, neplést s prostatou...


  Inu, komu není rady, tomu není pomoci, když se součástí „laicizované“, Hermanovy anální politiky stanou jen účelové lži nebo pouhé polopravdy; přidal jsem i pár snímků z návštěvy Oxfordu ve Velké Británii, kde měli se svými kluky, co spolu mluvíte, seanci… Pozor, i mezi nimi můžu mít své zvědy…

  https://twitter.com/DanielDherman/status/900232133909807104
  Luděk Sekyra a spol. instalovali předoloni v Oxfordu zahradní nábytek od nedávno zesnulého Bořka Šípka a otevřeli tzv. Sekyrův dům; v pozadí Herman…

  Když  někdo jako politik leze do ..... každému, kdo mu udělá dobře, koná dle parafráze na Švejka: Nepozvali jste na Hrad mého strýčka, tady máte přes držku…
  Postřehy: http://www.postreh.com/phprs/view.php?cisloclanku=2009120601

  Pravda? https://cs.wikipedia.org/wiki/Daniel_Herman

  0 0

  Břetislav Olšer
  28.7. 2018   Rukojmí
  Začněme tu pravdivou bajku o české justiční mafii v Horoměřicích, co leží na severozápadní hranici Prahy a žijí v nich přibližně čtyři tisíce lidí. Kvůli rozhodnutí Nejvyššího soudu by se odsud však do příštích třiceti dnů bude muset zřejmě odstěhovat zhruba 60 rodin. Lidí, kterých se to týká, jsou zhrzeni nejen svým smutným osudem, co je potkal, ale také tím ztrácí důvěru ve spravedlivou českou justici.
  „Pokud se stát nedokáže postavit za 63 rodin, které si dvakrát zaplatily své bydlení, tak je tady něco v nepořádku,” uvedl Martin Junek, zástupce stavebního bytového družstva Svatopluk. To v říjnu 1997 založila část podvedených H-Systemem s cílem pokračovat ve výstavbě již zaplacených bytů i po zkrachování společnosti. A to za vlastní peníze...

  Postupovali tak v dobré vůli podle rozhodnutí tehdejšího správce konkurzní podstaty zkrachovalé firmy H-System Karla Kudláčka, který jim to za určitých podmínek povolil. Jeho nástupce Josef Monsport ale o šest roků později vyzval obyvatele dostavěných domů, aby nemovitosti vyklidili a umožnili jejich prodej.

  Všechno to šmejdovství začalo v roce 1993, kdy začala firma H-Systém nabízet pohádkové bydlení v domcích. Lidé si zaplatili na cca dva miliony korun svůj sen, který se však zanedlouho změnil v děsivou noční můru. Místo vybájeného bydlení zbyly většinou jen holobyty a podvedeným lidem oči pro pláč. Vše bylo po osmnácti letech rafinovanými šmejdy završeno nynějším absurdním a nelidský rozsudkem Nejvyššího soudu…

  Václav Klaus v novoročním projevu 2013 poukázal na ztrátu "respektu k poctivé práci" a amnestoval aktéry kauzy H-System (1000 lidí okradeno o miliardu)…

  Nelidský, nespravedlivý, nemravný. Jaké jiné si zaslouží pojmenování tento kardinální neomluvitelný přešlap Nejvyššího soudu v letité kauze okradených klientů a jejich nenaplněného snu o bydlení pod jménem H-System.

  Senát v čele s nestoudným soudcem Zdeňkem Krčmářem nehorázně rozhodl, že zhruba šest desítek podvedených se má do měsíce vystěhovat z domů, které si po krachu vytunelovaného H-Systemu Petra Smetky dostavěli svépomocí, takže si své domy zaplatili dvakrát, pár milionů je to stálo. To ještě nic netušili o Monsportových 100 milionech USD na ostrově Samoa na Panamských dokumentů (Panama Papers) .Viz níže...

  Petr Smetka měl vše, jako lump nad lumpy, vymyšleno rafinovaně. Napřed se projekt jevil jako dokonalá a vysoce potřebná velestavba; na výplatní pásce H-Systemu byl proto mj. tehdejší nejbližší spolupracovník dnešního prezidenta Miloše Zemana Miroslav Šlouf. Konexe měl Smetka rovněž v ODS. Livia Klausová zase měla sedět v dozorčí radě v jím zřizované bance.

  Podporu projekt nacházel u exministra financí Ivana Kočárníka a dalších ministrů tehdejší vlády. I to mohl být důvod, proč vyšetřování podvodu vázlo. Respektive, odsoudit Smetku se podařilo na dvanáct let, které si odpykal. Najít však vytunelované peníze – jedna miliarda od klientů, druhá od bank – se však dodnes nepúodařilo, Třeba jsou na Panenských ostrovech. Dvě miliardy, ctěný soude, je zkrátka v prdeli; k tomu navíc noví bezdomovci na ulicích…

  To mají za to, že prý paradoxně investovali do dostavby jen de facto postavených zdí další miliony, údajně porušili zákon. Řekl konkurzní správce Monsport, který v roce 1999 nahradil svého kolegu Kudláčka… Proč? Protože ten nebyl šmejd, choval se naopak lidsky, když jen "protizákonně" chtěl, aby si pouze majitelé - nemajtelé mohli domky odkoupit za dvacet milionů, tedy za cenu majetku v době, kdy si chtěli sami začali tyto kostry holobytů dostavět. Advokát Monsport naopak požadoval 140 milionů.

  Nový šmejd Monsport si pak takticky počkal až do dnešních dnů, aby mohli naivní majitelé bytů ještě za vlastní peníze k domkům zavést elektřinu a kanalizaci, aby tento konkurzní šmejd tak mohl poté nabízet za miliony jejich byty dokonale už vybavené, aniž by za to on sám nezaplatil ani korunu. Jak prosté; vyrýžovat co nejvíc za práci odvedenou již domkaři a pro něho zadarmo...

  Prezident Miloš Zeman míní, že rozsudek v kauze vyvolává společně s dalšími rozsudky vážné pochybnosti o kvalitě a lidskosti soudního systému. Chce se proto setkat s předsedou Nejvyššího soudu Pavlem Šámalem, uvedl na twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Také premiér Andrej Babiš (ANO) a hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) dnes v souvislosti s případem hovořili o kruté nespravedlnosti.

  "Tento rozsudek, spolu s osvobozujícím rozsudkem v kauze OKD, a dalšími rozsudky, vyvolává vážné pochybnosti jak o kvalitě, tak o lidskosti našeho soudního systému," citoval Ovčáček Zemana. Dodal, že prezident je připraven setkat se s Šámalem a "diskutovat na toto téma".


  Až nastal leden 2013 a kvůli amnestii prezidenta republiky Václava Klause soud zastavil stíhání Vítka, Tůmy a Eliáše. Smetky se amnestie netýkala. Verdikt v září 2013 potvrdil Nejvyšší soud.

  A poté se do kauzy vložil člověk, který dokázal zrušil vsetínský vřed, nazývaný romský "pavlačák" - 19. března 2014 totiž senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) řekl, že správci konkurzní podstaty v kauze H-System postupovali minimálně nesprávně a že majetek H-Systemu byl rozprodán pod cenou. Na advokáty Iva Mráze, Josefa Monsporta, Hanu Marvanovou a Evu Hodačovou podal trestní oznámení. Protikorupční policie ale koncem roku případ odložila.

  Definitivní konec nadějím nastal, byť ještě nepravomocně, když 24. července 2018 klienti H-Systemu definitivně prohráli spor s Monsportem. Nejvyšší soud, jak již bylo řečeno, jim nařídil do měsíce vyklidit domy, ve kterých žijí. Největší podvod a tunel české justiční mafie, čímž se brzy zvýší počet českých občanů v životní nouzi...

  Nyní by se k nim dle Mosporta mělo přidružit 63 rodin z Horoměřic; rozhodnutím Nejvyššího soudu by se odsud měly do příštích třiceti dnů odstěhovat na základě divných zákonů. Ale je zde varování, že pokud se Česko nedokáže postavit za své občany, kteří si dvakrát zaplatili desítky milionů na své bydlení, nastane největší tragédie v tom, že tito lidé tak definitivně ztratí důvěru v jakoukoliv spravedlnost a českou justici budou vnímat jen s přídomkem mafiánská...

  Inu, konec dobrý, všecko dobré? Na ulici Horoměřičtí asi nepůjdou, žádné bezdomovectví...? Stát by prý odškodnil podvedené klienty H-Systemu a ti by pak mohli odkoupit byty, ze kterých se mají podle soudu vystěhovat. „Byli a jsme připravení nemovitosti vykoupit. Nikdy jsme nepočítali s tím, že bychom je měli nějakým způsobem vyvlastnit. Hodnotu, která tu byla, než jsme to začali dostavovat jako družstvo, tak s tou jsme vždycky počítali, že ji doplatíme,“ řekl Seznam Zprávám bývalý předseda BD Svatopluk Jaroslav Junek.


  Něco málo o české justiční mafii: http://www.rukojmi.cz/clanky/6029-alena-vitaskova-statni-vyznamenani-za-boj-se-solarnimi-barony-za-1-831-probdelych-noci-pro-ocekavani-8-5-roku-vezeni-policejni-ochrana-a-nakonec-osvobozeni-kdo-zaplati-psychicke-zdravotni-i-spolecenske-ujmy

  0 0

  28. 7. 2018      zdroj
  Ministr obrany RF neponechal bez povšimnutí otázku rozšíření NATO. Již nyní je známo, že aliance všemi možnými způsoby přitahuje Finsko a Švédsko k užší spolupráci. Mezi těmito zeměmi a NATO existuje dohoda, že Finové a Švédové se mohou účastnit vojenských cvičení bloku, na oplátku Finsko a Švédsko umožňují neomezený přístup na svá území armádám NATO.


  To se samozřejmě vůbec nelíbí Rusku, protože vidět armády NATO u svých hranic je nepříjemné a nebezpečné.

  Proto Sergej Šojgu varoval západní "kolegy":
  Kreml tomu věnuje dostatek pozornosti. Již nyní jsou přijímána všechna opatření k zajištění bezpečnosti hranic.

  Zvláštní pozornost je pak věnována západním hranicím. V Západním vojenském okruhu například vzniklo více než 70 útvarů a vojenských jednotek. Všechny jsou vybaveny nejmodernějšími zbraněmi. V každém okamžiku je armáda připravena k neočekávaným událostem nedobrodušných sousedů.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0

  28. 7. 2018     zdroj
  Syrský prezident Bašár Asad prohlásil, že pokud členové organizace Bílé přilby odmítnou složit zbraně a využít amnestii, budou zlikvidováni stejně jako ostatní teroristé. Asad také upřesnil, že jako taková organizace Bílé přilby neexistuje - je to jen krytí pro teroristy. "Je to jen maska. Je to maska ​​an-Nusry", uvedl.


  "Osud Bílých přileb bude stejný, jako je osud jakéhokoli teroristy. Mají dvě možnosti - buď složit zbraně a využít amnestii, jak se to děje po dobu čtyř nebo pěti let, nebo být zlikvidováni stejně jako ostatní teroristé", řekl.

  Asad také upřesnil, že jako taková organizace Bílé přilby neexistuje - je to jen krytí pro teroristy.

  "Je to jen maska. Je to maska ​​an-Nusry", uvedl.

  Dříve bylo na syrském ministerstvu zahraničí uvedeno, že evakuace Bílých přileb Izraelem odhalila zločineckou podstatu organizace.
   
  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0

  Radim Valenčík
  28. 7. 2018      RadimValencikPise
  To nejcennější ke kauze H-Systém řekl Zástupce Veřejného ochránce práv Stanislav Křeček v rozhovoru pro Parlamentní listy 26. 07. 2018. Patrně mimoděk. Ale dostalo se to do názvu rozhovoru: "Vystěhováni nebudou!"Ale proč nebudou? Podívejme se, co k tomu S. Křeček říká (cituji proloženě a pro jistotu ještě barevně odlišuji příslušnou část rozhovoru, to nejdůležitější podtrhuji):
  Po zveřejnění rozsudku Nejvyššího soudu mě napadlo, jak dojde k jeho vykonání. V Praze na Žižkově vzniklo na konci roku 2014 nelegálním obsazením budovy bývalé plicní kliniky tzv. Autonomní sociální centrum Klinika a jeho nové obyvatele se za téměř čtyři roky nepodařilo dostat pryč. Jak se státu podaří v tomto případě naplnit znění rozsudku, vyvlečou násilím ty lidi, kteří avizují, že své byty dobrovolně neopustí?

  Ten rozsudek nebude nikdy uskutečněn, protože v té mediální smršti, která se nyní rozpoutala, se na stranu těch lidí přidala veřejnost. Z té se část lidí připojí třeba i fyzicky na jejich obranu a demokratická státní moc nemá možnost prosadit takové rozhodnutí proti vůli velkého množství lidí, tedy aby provedla exekuci. Stát proto musí najít nějaký způsob, jak se z toho dostat, jak ty lidi odškodnit. Ale svádět nynější stav na senát Nejvyššího soudu, který konstatoval jen to, co není žádným překvapením, je podle mě nespravedlivé.

  Docela mě udivuje, že krátce po verdiktu Nejvyššího soudu tvrdíte, že se nikdy nerealizuje. Proč by neměl být naplněn?

  Jsou principy přijatelnosti práva. Právo je přijatelné tehdy, jestli je lidem srozumitelné a jestli jsou lidé ochotni ho respektovat. Jestliže tomu tak není, tak právo prostě nefunguje. Právo funguje jenom tehdy, je-li porušováno jenom občas a jenom někým. Je-li právo porušováno masívně, tak nefunguje. Jestliže někoho zastřelím na ulici, jsem vrah. Jestli se hromadně střílí na ulicích, nefunguje právo a je válka. To je příklad, já jsem to srovnal s válkou. Ale jestliže se veřejnost masívně postaví na stranu lidí, kteří mají pravdu jen částečně, tak státní moc nemá prostředek na to, aby se prala s lidmi, aby překonávala veřejný odpor. Bude muset najít jiný způsob, jak právní závěry soudu realizovat. To znamená, aby lidé, kteří ten majetek obsadili a ze svých prostředků dobudovali, byli náležitě odškodněni, ale aby nedošli k újmě ani ti ostatní, kteří také musí být odškodněni.
  V rozhovoru je řada dalších momentů, ale to naprosto nejdůležitější je toto:

  Pokud by se veřejnost nepostavila masívně na stranu těch, kterým rozsudek Nejvyššího soudu přikázal, aby se vystěhovali, byl by tento rozsudek vykonatelný.

  A můžeme jen spekulovat, že tentokrát by uvolněné byty nebyly prodány takovým způsobem (v mnoha případech zašmeleny, přihrány jako "malá domů"), že by odškodnění dosahovalo vyšších než současných parametrů (těch 6,8 % výtěžnosti svědčí o skvělé práci likvidátora, pardon, konkurzního správce). Zajímavé je též to, že ti, kteří obhajují rozsudek Nejvyššího soudu a postup konkurzního správce a kteří zdůrazňují, že odškodnění musejí být všichni, se na tak nízkou, téměř zanedbatelnou mírou odškodnění nepozastavují. Připadá mně to od nich přinejmenším pokrytecké. Ale třeba vystěhováním a prodejem dotčených bytů by se odškodnění z těch 6,8 % zvýšilo až na 6,9 %!
  Ostatně, když už se do toho veřejnost vložila, bylo by docela zajímavé mít přehlednou tabulku popisující v jakém stavu, jakým způsobem a za jakou cenu byly nemovitosti rozprodávány.

  Poučení z kauzy: Lidé se musí bránit, nic jiného jim nezbývá.
  Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5967-kauza-h-system-cenne-priznani-doktora-krecka.html

  0 0

  Paul Craig Roberts
  28. 7. 2018     PaulCraigRoberts
  Kdyby Amerika měla víc tak čestných, mravných a fakta respektujících žurnalistů, jakým je Tucker Carlsson, nebyla by Amerika tím, čím je: to je zemí, která se pomalu rozpouští.
  V tomto televizním pořadu: youtube/TGlj2T1tITg– Carlsson dokazuje, že jsme už dávno překročili hranici obyčejného nestoudného politického lhaní a posunuli jsme se až k duševně vyšinuté nenávisti jak proti prezidentu Trumpovi, tak i proti těm americkým lidem, kteří Trumpa prezidentem zvolili.
  Tato choromyslná nenávist vůči "Trumpovým odrbancům" spojila demokraty s korupčnickým vojenskobezpečnostním komplexem v jednotu, směřující k jedinému cíli: Zbavit Trumpa jeho prezidentského úřadu.
  Carlsson uvádí jména hlav amerického zpravodajství, obviňujících Trumpa ze zrady Spojených států za to, že se snažil normalizovat vztahy s Ruskem a znovu tak nastolit mír, čímž prý Spojené státy ohrožoval.

  Což je samozřejmě nesmysl, kterému je třeba rozumět tak, že někdejší předsedové zpravodajských agentur chtějí vyjádřit názor, že Trump svou snahou normalizovat vztahy s Ruskem ohrožoval bilionový roční rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu. Toho obra, jenž se těmto pánům za služby jemu odváděné, odměňuje jistým všimným. Vypláceným jim nikoliv za zabezpečení lidu Spojených států, ale za zabezpečení rozpočtu vojenskobezpečnostního komplexu.

  Carlsson dále osvětluje, jak každý z těchto někdejších zpravodajských činitelů si vylepšuje svoji finanční situaci tím, že za náležitý bakšiš poskytuje své znalosti a vědomosti prostitujícím se médiím. Zcela bezectný John Brennan už v minuloti předával médiím i informace nejcitlivější - a to aniž by za to byl potrestán - a bude tudíž nepochybně v této své osvětové práci pokračovat i v budoucnu.
  Carlsson se tedy ptá: proč nebyly až dosud těmto zrádcům a lhářům jejich bezpečnostní výsady odňaty? Což je otázka plně oprávněná, protože nikdo nepoškodil Ameriku víc než John Brennan, James Comey, James Clapper, Rod Rosenstein a celá Obamova kabala FBI, která "aféru Russiagate" vymyslela.

  Skutečnou otázkou zůstává tedy tato: Proč všichni tito nedvojsmyslní a zřejmí zrádci, kteří se spiknutí, cílícího ke svržení prezidenta, účastnili, nebyli ještě ani obvinění a ani zatčeni?
  Odpověď je nasnadě: Ministerstvo spravedlnosti drží nad těmito zrádci svoji ochrannou ruku. A co jiného též můžete očekávat od Roda Eisensteina, který toto ministerstvo řídí? A proč Trump Rosensteina, který se ani v nejmenším netají svým úmyslem jej zlikvidovat, tohoto muže do jeho funkce jmenoval? A také: kdo byl onen zrádce, který Trumpovi Rosensteina do jeho funkce náměstka ministra spravedlnosti doporučil?

  Julian Assange, jeden z nejkvalitnějších světových žurnalistů, tráví už roky svého života v politickém azylu na ekvadorském velvyslanectví v Londýně. Byla to totiž jediná možnost, jak zabránit Britům, aby ho předali Washingtonu k mučení či popravě - samozřejmě na základě falešných obvinění. A nyní nový prezident Ekvadoru je připraven současný statut politického azylu pro Assange zrušit a předat ho Britům, kteří jej okamžitě odevzdají svým pánům ve Washingtonu.
  Obdarovali Američané tohoto nového ekvadorského prezidenta a jeho ministra zahraničí tak závratnou sumou dolarů, že se jí nedalo vzdorovat?

  Jisté je, bohužel, jen jedno. Nová loutka ekvadorská konspiruje dnes se starou loutkou britskou na vydání jednoho z největších světových žurnalistů Washingtonu. Do rukou ďábla, který jej už navždy umlčí.

  Jestliže někde žije ještě hrdý Američan či Brit, pak to musí být ignorant, jakému není na světě rovno.

  Vybral a přeložil Lubomír Man

  0 0

  Jiří Baťa
  28. 7. 2018
  Není překvapující, že redaktoři Aktuálně.cz píší v poněkud jiném odstínu reality, než jaká je či byla skutečnost. Na Aktuálně.cz redaktorka paní Petra Jansová nostalgicky, zato s nepostradatelným „zpochybněním“ prezentuje socialistickou minulost JZD Slušovice. Reportáž je však více než slovy vyvedena ve fotografiích zlínského fotografa Honzy Regála, doprovázena velmi strohým komentářem paní Jansové. V podstatě by asi měly více „hovořit“ fotografie, protože ten komentář neříká nic, co by mělo něco společného s tématem socialistického snu JZD Slušovice podle paní Jansové.


  Nebudu daleko od pravdy když vyslovím názor, že paní redaktorka Jansová nejen v samotných Slušovicích nikdy nebyla (pokud ano, pak už asi měli zavřeno), ale také toho o slušovickém družstvu a jeho podstatě moc vědomostí nepobrala. Což ovšem lidem z Aktualně.cz nijak nebrání rozvíjet svou osvědčenou rétoriku antisocialistické, potažmo antikomunistické fantazie, pravdu často stavět na hlavu, věci a skutečnosti přelakovávat na černo apod. Nehodlám rozsáhle pojednávat o historii JZD Slušovice, bylo by to na dlouho, jen bych chtěl paní Jansovou poopravit v jejím názoru, že v JZD Slušovice nešlo o žádný sen či nějakou fantasmagorii, jak by se mohl neznalý, nebo mladý a dezorientovaný čtenář domnívat, ale nešlo o nic víc a o nic méně, než lapidárně řečeno „holou realitu“. Jinými slovy, lidé v čele s předsedou Ing. Františkem Čubou budovali a také vybudovali, či lépe řečeno zrealizovali nikoli sen, ale pokrokovou myšlenku ekonomicky prosperujícího zemědělského podniku na podmínky tehdejšího socialistického režimu.

  Že se to podařilo, svědčí celá řada úspěchů, vč. těch mezinárodních, kterých JZD dosáhlo v posledních letech své existence (než šlo všechno do kopřiv). Že to nebyl jen sen svědčí také skutečnost, že JZD Slušovice navštívila řada zahraničních firem a návštěv, které kvitovaly s obdivem dosažené ekonomické výsledky a úspěchy v hospodaření pracovníků JZD Slušovice. Zmínka, že prý šlo o nějaké megalomanské plány je zlomyslné zkreslování skutečnosti. Nešlo totiž o žádnou megalomanii, ale o projekty, které odpovídaly plánům a záměrům vedení družstva, kterému se zcela mimořádně dařilo až do doby, než přišel „vítězný listopad 1989“!

  Jak již zmíněno, po listopadu 89 šlo všechno nejen do kopřiv (většinou však do kapes zainteresovaných polistopadových politiků), ale progresivní myšlenka Ing. Františka Čuby o vybudování komplexu na bázi kapitalistického volného trhu byla nemilosrdně samotným Václavem Havlem ideologicky, morálně dehonestována a i osobnost pana F. Čuby potupně degradována jen proto, že tohoto věhlasného, dokonce až mezinárodního úspěchu a uznání dosáhl komunista. Člověk, který ač komunista, přemýšlel kapitalisticky podle velkého vzoru „kapitalisty“, zlínského ševce Tomáše Bati. Nebýt lidí, kteří se po 89 roce zasadili o rozbití a likvidaci JZD Slušovice, mohlo dnes být toto družstvo jedním z největších (ne-li největším) zemědělsko-průmyslovým komplexem v ČR. Myslím, že by dnes „strčil do kapsy“ i gigantický Agrofert Andreje Babiše.

  Nu což, sice nemáme komunistické JZD Slušovice s komunistickým předsedou Františkem Čubou, zato máme kapitalistický Agrofert bývalého komunisty, estébáka a trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše! Co je Vám milejší, paní Jansová? Mně osobně JZD Slušovice a František Čuba! I když Babiše bych taky úplně nezatracoval!

  0 0

  28. 7. 2018       Lenta
  Syrský prezident Bašár Asad uvedl, jaké jsou cíle přítomnosti ruských vojsk na území jeho země. Agentura TASS uvedla, že to řekl v rozhovoru s ruskými médii. Asad vysvětlil, že Rusko má závazky vůči celému světu, včetně "politické a vojenské přítomnosti v různých regionech".


  Podle vyjádření Asada je dlouhodobá vojenská přítomnost Ruska nezbytná nejen k boji proti terorismu, ale také k udržení rovnováhy na Blízkém východě.

  "Kdyby otázka zněla: přišla ruská armáda jen proto, aby bojovala proti terorismu, tak proč bychom uzavírali smlouvu na více než 40 let? [Má se na mysli dohoda o statusu základny v Hmeimim - pozn.Lenty.ru]", poznamenal syrský prezident.

  Asad vysvětlil, že Rusko má závazky vůči celému světu, včetně "politické a vojenské přítomnosti v různých regionech". Ruská armáda bude i nadále dislokována v Sýrii, dokud se ve světě nezmění politická rovnováha.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0

  Marie Trojanová
  29.7.2018
  Právníci, soudci i politici si „mezi golfem a ústřicemi“ hrají svoje hry se skutečnými živými lidmi a jejich osudy. 
  A pranic právníky a moc soudní  netrápilo a netrápí, že hra trvá desetiletí, naopak,  tím více se u právníků na všech stranách vydělá.  Však také žertovně právní stav říkává „k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek“.  No a ten občane přece od nezávislé moci soudní po letech dostaneš, tak kušuj.  


  Dokonce můžeš dostat při cestě mocí soudní u nás jeden rozsudek, že černá je bílá a pak naopak, a  vyšší až nejvyšší  rozsudek  přebíjí ten níže.  A můžeš pro rozsudek pak díky té „skvělé“ EU  taky až do Štrasburku! A tam třeba dostaneš rozsudek, že za chyby našich zákonodárců  a soudů zaplatí  nakonec stát, tedy všchni občani  ČR, no nekupte to!

  No a ti politici, čas hraje také pro ně,  kdo po deseti, dvaceti letech již bude přesně vědět, kdo ten který paskvil-zákon prosadil,  odhlasoval,  proloboval, to zrychlení moci soudní nezajistil?  A i kdyby, tak odpovědnost tam žádná ani osobní ani hmotná není. A ta politická odpovědnost, ale no tak,  přece stačí jen počkat, až se ušpiní ti noví, druzí, lidé zapomenou  a pak zase jako Fénix, viz ODS….  Nakonec ti samí, co to neštěstí na lidi svoji zákonodárnou tvorbou seslali, či jejich noví stranící se mohou zase stavět do světel kamer a stanou se prvními mezi prvními, kdo zase bude  hubou se pohoršovat, hubou a hlavně před volbami za občany bojovat,  na jiné ukazovat a křičet to ONI! Ale NIKDO  z nich neřekne „mea culpa, mea maxima culpa“.

  Protože ten jediný by zasloužil, aby lidé naslouchali tomu, co říká.

  A lid, co lid? Člověk  má své starosti a  dívá se stranou, dokud se ten systém, nastavený právníky a politiky nedotkne s veškerou hrůzou právě jeho.  Všichni se dopouštíme i nyní u HS  stejné chyby,  mluvíme a hrabeme se v důsledcích, ale je třeba jít jen a pouze po příčině.

  To zákony jsou marné a ve prospěch těch, co tahají za delší konec a jejich náprava se neděje či děje pomalu a za to může moc zákonodárná, napříč politickým spektrem!

  To soudní moc je  pomalá  a proto z podstaty  nefunkční!
  Selhal tedy systém, stát a ti co za to můžou, nebudou autoři řešení, sami sebe by museli odsoudit!

  Dnes a denně platíme všichni, a to nejen dvakrát či třikrát za to, co je z hlediska vyššího principu mravního  dávno  naše.

  Zákonodárci, bez osobní a hmotné odpovědnosti, soudci bez osobní a hmotné odpovědnosti, vláda bez osobní a hmotné odpovědnosti, to je cesta, kam jsme nyní došli. K rozkradenému výročí 100 let, kde NIKDO za  tento stav nenese odpovědnost a o náhradě škod nám všem nemluvě!    

  - - -   


  0 0

  Paul Craig Roberts
  29.7.2018 blog autora, překlad Ousidermedia
  V červenci 21. jsem na svůj web umístil zprávu o tom, že aféra Russiagate byla a dosud je krycí operací, jejímž cílem bylo zatemnit zneužití protišpionážních kapacit k provádění špionáže proti Trumpově prezidentské kampani a později i k sabotování jeho prezidentství (
  tento článek jsme pod titulkem: Bomba – Lisa Pageová odkrývá spiknutí proti Trumpovi, zveřejnili i my – pozn. překl.Otsidermedia)

  Existuje dostatek důkazů, že ředitel CIA John Brennan, ředitel FBI James Comey, Robert Mueller, James Clapper, Andrew McCabe, Peter Strzok, náměstek generálního prokurátora Rod Rosenstein a DNC (vedení Demokratické strany) jsou účastníky nejvyšší zrady amerického lidu a prezidenta Spojených států a jsou aktivně zapojeni do spiknutí, vedeného s cílem prezidenta z jeho úřadu svrhnout. Nicméně všichni tito zpravodajští činitelé si až dosud uchovávají své zpravodajské výsady a nebyli za svou nejvyšší zradu ani obviněni, ani zatčeni a ani postaveni před soud. A Rosenstein a Mueller nebyli ze svých současných pozic, ve kterých dál působí ve prospěch spiknutí, dosud propuštěni.

  Je důkazem nedotknutelné moci vojensko-bezpečnostního komplexu, když se jeho operativci ocitnou zcela mimo dosah práva a povinnosti zodpovídat se za své činy. Když mohou páchat zradu nejvyšší a nenesou za to pro sebe nejmenší důsledek. A americká prostitující se média pak tyto zrádce zuby i nehty brání, protože Ronalda Trumpa a Američany, kteří jej volili, nenávidí víc, než mají v úctě americkou ústavu a vládu práva. Což z nich činí komplice nejvyšší zrady a proto i subjekt trestního stíhání.

  Někdejší činovník CIA Ray McGovern a senátor Rand Paul tomu, co se děje, dobře rozumí a jsou též ochotni proti tomu vystoupit. Rand Paul např. navrhuje, aby těmto zrádcům byly jejich bezpečnostní výsady odejmuty, protože je ve svých skvěle placených rolích informátorů presstitutek skvěle zpeněžují a mohou ve své chamtivosti prozrazovat médiím i informace vedené pod hlavičkou „nejtajnější“.

  Neexistuje žádný důkaz o tom, že je Trump ruským agentem, ale existuje přehršel důkazů o tom, že CIA, FBI, americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ) a agenti bezpečnostních služeb jsou účastni na zradě proti Spojeným státům.

  Nicméně stále jen slyšíme onu bajku o tom, že Trump je ruským agentem, ale neslyšíme nic o spiknutí CIA, FBI a DOJ proti prezidentu USA.

  Což začíná otevírat oči i tak naivním lidem, jakými jsou Američané.

  Zdroj: Paul Craig Roberts
  Vybral a přeložil Lubomír Man

  0 0
 • 07/28/18--22:38: Svět ruskýma očima 464
 • zajoch
  29.7.2018 Outsidermedia
  Řecko označilo za organizátora protestů proti dohodě o novém názvu Makedonie Rusko *** Krize Státní dumy *** Současná osa Německo – Japonsko 

  Jak ateista Tsipras zradil Řeky, pravoslaví a Rusko

  Ljubov Stěpušova
  19. července 2018

  Moskva si nepřeje, aby balkánské země vstupovaly do NATO. Řecký ministerský předseda Tsipras nazýval ještě nedávno Rusko strategickým partnerem a tvrdil, že je smíří se Západem a dnes se rozhodl k protiruským sankcím.

  Rozzlobené Athény

  Červnový podpis dohody mezi Řeckem a Makedonií o jejím přejmenování na Severní Makedonii vyvolal v obou zemích protesty. Makedoncům se nelíbí, že by v budoucnu mohli být anektování jakousi Centrální Makedonií (t. j. Řeckem) a Řeci nechtějí Makedonii postoupit název a historické kořeny své vlasti. Řecko označilo za organizátora protestů Rusko a mluví o „vměšování se do vnitřních záležitostí své země“. Z Athén byli vyhoštěni čtyři ruští diplomaté a dvěma dalším byl zakázán vstup.

  Podle Financial Times informovaných anonymními řeckými zdroji, se ve spolupráci s obchodníky snažili dva ruští diplomaté „podplatit úředníky místních orgánů, pravoslavné metropolity, členy kulturních svazů a krajně pravicových organizací na severu Řecka, aby kladli dohodě odpor“.
  Když Maria Zacharova pohrozila Athénám adekvátní odpovědí a řekla, že obvinění nechápe, vyzval ministr zahraničí Řecka ruský úřad k ukončení „soustavné neúcty k Řecku“. Ve svém vyjádření se odvolával na nezávislost státu a samostatnou a demokratickou zahraniční politiku.

  K čemu jsou nám vaše problémy, máme své

  Nezávislost Řecka – to sotva, evropské elity jsou, až na malé výjimky, dávno Západem koupeny a šíří jeho hodnoty a politiku. Co se týká demokratičnosti, tak ta znamená plnění vůle lidu a vazbu na něj. Přitom je 70 % Řeků proti dohodě s Makedonií. Kde je demokratičnost s plněním vůle lidu?

  Mnozí vůdci zemí podporují rozdávání cukroví povstalcům a vklad 5 miliard dolarů na demokratizaci Ukrajiny, ale případné podobné akce ze strany Ruska by nazvali „vměšováním do vnitřních záležitostí“. Je to jejich chápání událostí, ale my máme chápání své. Proč bychom se měli ohlížet na mínění nereprezentativního politika, když se NATO nestydí organizovat kolem Ruska pás chaosu? Máme právo využít všechny prostředky svého „měkkého“ vlivu, včetně podpory náboženského a etnického citu obyvatel, a to i prostřednictvím nevládních organizací. Ani činnost zpravodajství nikdo nezrušil.

  Jidáše nikde nemají rádi

  Diplomaté byli vyhoštěni, když bylo publikováno prohlášení všech klášterů Svaté hory Athos, které odsoudilo přejmenování Makedonie. Mniši vyzvali parlament, aby „ctil vůli lidu a historickou pravdu“. Bratrstvo Athos má na Řeky velký vliv. Tsipras je militantní ateista. Pro Řeky je to nonsens. Za Tsiprase bylo povoleno manželství mezi homosexuály a ve školách byla zrušena povinná  modlitba.

  Řecko bylo vždy a dokonce i za studené války, státem nikoliv nepřátelským k Sovětskému svazu a Rusku. Jednání Athén je o to podivnější, že v dobách těžkých pro Řecko, kdy se potýkalo s EU ohledně dluhové krize, jezdil Tsipras k Putinovi s žádostmi o pomoc, dojemně mluvil o společných kulturních hodnotách a bratrství dvou pravoslavných národů a sliboval usmířit Rusko s Evropou. Copak mu asi nyní slíbili za jeho jednání proti vůli svého lidu? Smazání státního dluhu? Osobní konto v bance a zajištění ve stáří?

  Vědecký pracovník Institutu slavistiky Georgij Engelgard řekl Pravdě, že před NATO je nyní úkol úplně skončit se zónou stojící mimo NATO na Balkáně. Všechny země zde mají být orientovány proti Rusku. Nátlak činí především USA. Engelgard je přesvědčen, že vyhoštění ruských diplomatů„odráží nervozitu, s níž se řecká vláda staví k protestům“. Prakticky v průběhu třiceti let vychovávaly vlády Řecka své obyvatelstvo k věrnosti státnímu postoji v otázce Makedonie, jeho opuštění vyvolává velkou nespokojenost. Řecká vláda se rozhodla přenést ostří nespokojenosti na Rusko. Pokud by Rusko kvalitativně změnilo zahraniční politiku, nebylo by objektem útoků a obviňování, ale jedním z reálných hráčů v místních politických intrikách.

  Premiér Makedonie Zoran Zajev vyhlásil referendum na nové ústavní pojmenováni země, které se bude konat v září nebo v říjnu. V lednu příštího roku musí řecký parlament dohodu ratifikovat, potom začne platit.

  Převzato z Pravda.ru

  * * *

  Tato Duma se rozpadla, zřiďte novou

  Michail Karjagin
  24. července 2018

  Stále častěji se objevují úvahy o možných nových volbách do Státní dumy. Začalo to hned po oznámení Vladimira Putina, že se mu nelíbí ani jeden z projektů penzijní reformy. Duma, její vedení a poslanci, kteří v prvním čtení odhlasovali zákon, se dostali do obtížné situace. Tímto rozhodnutím předvedli neschopnost současného parlamentu v existujícím mocenském systému.

  Informační kampaň nevznikla jen tak. Vyprovokovaly ji nezdařené akce vedení parlamentu k návrhu zákona o penzijní reformě. Duma váhala, vyčkávala, mluvčí Volodin se snažil využít krizovou situaci k boji s politickými oponenty. Bylo to zcela zjevné a jeho hra kolem penzijní reformy byla na politických kanálech TV probírána stále častěji. V informační kampani je proti Dumě několik objektivních podkladů, z nich tři hlavní:

  • Absence subjektivity
  Projekt penzijní reformy nejlépe předvedl tak zvanou subjektivitu Státní dumy. Její obraz začali aktivně tvarovat k Volodinovi loajální politologové ihned po tom, kdy se stal mluvčím. Duma se zde projevila jako slabošský pozorovatel, schopný jen přihlížet. Některé regionální parlamenty ignorovaly její pokyn a neposlaly v požadovaném termínu reakci na projekt reformy. Nepomohla ani Rada vůdců frakce Jednotné Rusko, která byla vytvořena po odchodu tajemníka generální rady strany „pro podporu kontaktu s regiony“, ale ve skutečnosti kvůli zachování subjektivity vedení Dumy, které bylo po ztrátě kontroly nad Jednotným Ruskem stále méně.

  Státní duma nemohla propracovat penzijní reformu s parlamentní opozicí, která jako celek vystoupila proti. Duma se neohlížela na negativní ohlasy. Celá její subjektivita spočívala v nátlaku na členy frakce strany Jednotné Rusko, od nichž žádala souhlas. Dnes by bylo možno považovat Dumu za útvar třetí kategorie, za „slabý zákonodárný orgán“, který nemá možnost měnit, nebo odklánět vládní návrhy zákonů (vyjádření politologa Michaela Mezi).

  • Nereprezentativnost
  Důvodem pro kampaň jsou pochybnosti o akcích Dumy, proti níž podle Nadace veřejné mínění (FOM) vystupuje 80 % Rusů. Poslanci jednali proti vůli lidu i dříve. Příkladem může být „balíček Jarovoj“, proti němuž bylo shromážděno 100 tisíc podpisů, anebo zvýšení HDP, proti tomu bylo drtivé množství občanů. Proti vůli občanů Duma přijala i jiné zákony.

  Poslanci kterékoliv strany musejí opakovaně přijímat nepopulární rozhodnutí, ovšem potom musejí svým voličům vysvětlovat proč se tak rozhodli. V případě penzijní reformy to neudělali. Ještě ke všemu se v síti objevilo několik videí, ve kterých poslanci penzijní reformu obhajovali formou útoků na 80 % občanů stojících proti zvyšování důchodového věku. Například poslankyně Jampolskaja vystoupila s konstatováním, že se kritici reformy„vylučují z oblasti morálky a etiky“. Odtržení poslanců od lidu dovedlo národ k tomu, že se na Dumu dívá lhostejně a že s poslanci necítí žádnou spojitost.
  • Kasárenský typ zákonodárství
  Volodin opakovaně upozorňoval na rostoucí disciplínu. Disciplínu představovala přítomnost na zasedání. Za malé porušení kázně byly zavedeny velké pokuty. Bývalí poslanci upozorňovali, že se zákonodárný orgán změnil na kasárna s jediným velitelem, jemuž se všichni musejí podřizovat.

  V květnu 2017 konstatoval Volodin, že práce na disciplíně je hotová, ale hlasování o penzích ukázalo, že přísná opatření k nátlaku na poslance nemají potřebný účinek. Někteří poslanci pro reformu hlasovat nepřišli. Poslankyně Poklonská sice přišla, ale hlasovala proti ní. Nemluví to o rozkolu ve frakci (ohlašovali jej někteří experti a media), ale svědčí to o neefektivním dopadu systému obušku, který byl v posledních letech v Dumě zaveden. Zvýšení disciplíny znamená, že není diskuse. Například Volodin stroze usadil poslance Ivanova loni v listopadu, když ten chtěl vyzvat kolegy „hlasovat podle svědomí“ a ne na povel. Volodin to vzal jako kritiku své osoby.

  Perspektivy

  Předčasné parlamentní volby jsou drahé, mají značně vysoké transakční náklady. Bez ohledu na současné problémy není tolik důvodů, aby k nim vládu donutily. Informační kampaň na síti je následek krize Státní dumy, jejíž vedení nic nepodniká proti jejímu překonání. Pokud bude pokračovat ve stejném duchu, budou úvahy na téma předčasných voleb stále intenzívnější a budou se podepisovat na reputaci instituce i na hodnocení jejího vedení.
   
  Převzato z Actualcomment.ru

  * * * 

  „Pozdrav Trumpovi“: proč Německo a Japonsko vytvářejí novou „globalizační“ osu

  Alexandr Bovdunov
  26. července 2018

  Ministr zahraničí Německa Maas vyzval při návštěvě Japonska k vytvoření svazku Berlína s Tokiem, který má být zaměřený proti Trumpovi, Rusku a Číně. Uvedl, že to jsou síly, které rozvracejí současný světový pořádek a Němci společně s Japonci jsou schopni to změnit. Podle některých odborných názorů je takové úsilí málo produktivní, protože oba státy nejsou schopné oprostit se od vazeb na USA a v postoji k Rusku  se obě země rozcházejí.

  Ještě před cestou do Tokia uveřejnil Maas základní body svého přístupu pro jednání v Japonsku. Řekl: „Výsledek nového zahraničního politického směru je, že se některé základy dostaly pod ještě větší tlak. Rusko a Čína svými aktivitami dávají výzvu existujícím principům spravedlivé mezinárodní politiky.“

  Podle Maase Berlín neuspokojuje jednání USA, jeho politika protekcionismu. Čína vyvolává obavy kvůli zvyšujícím se snahám přesunout politickou rovnováhu na svoji stranu za použití „nečestných praktik“ v obchodě a Moskva má vinu připojením Krymu a „rozpoutáním války“ v Donbase. Maas je také nespokojený úlohou Moskvy v syrském konfliktu, bez ohledu na to, že RF vede v Sýrii válku proti teroristům na žádost syrské vlády.

  Maas vidí ve spojení Německa a Japonska možnost ustavení pravidel hry na mezinárodní scéně a být architekty i motory mezinárodního pořádku. Jeho japonský kolega mu přizvukuje. Na společné tiskové konferenci obou ministrů (Heiko Maas a Taro Kono) německý ministr uvedl: „Dnes je důležitější než bylo dříve nastolit co nejtěsnější spolupráci Německa s Japonskem. Jsou to země sdílející stejné hodnoty a jsou lídry v Evropě, respektive v Asii.“

  Náhodné shody

  Japonsko se ve své zahraniční politice dlouho orientovalo na Velkou Británii. V roce 1936 pak uzavřelo vojensko-politický svazek s nacistickým Německem, formálně určený proti šíření komunismu. Po porážce ve druhé světové válce připadly oba státy do sféry vlivu USA. Hlavní roli ve vztazích mezi nimi hrála ekonomika a zvláště dvoustranný obchod. V mezinárodních záležitostech by rády reformovaly RB OSN tak, aby bylo možno zapojit nové stálé členy.
  Starší vědecký pracovník Centra německých výzkumů Ruské akademie věd Alexandr Kamkin poskytl rozhovor RT. Podle něj pronesl německý ministr zahraničí v Tokiu „tradiční fobie evropských liberálů“,část z nich vyznávají i v Japonsku.

  „Analogie mezi současným spojenectvím Japonska a Německa se situací před třiceti až čtyřiceti lety, v době osy Berlín – Tokio, není hluboká. Zakládá se jen na shodě účastnických zemí.“

  Neshody v americko-evropských vztazích podněcují Evropany hledat mezi státy stejně smýšlející, zneklidněné rostoucí vojenskou silou Číny a jednáním USA. Japonsko je v tomto případě přirozeným spojencem. „Evropští politici jsou nervózní a snaží se přetáhnout na svou stranu země, které sdílejí hodnoty ekonomického globalismu,“říká Kamkin.

  Válka všech proti všem

  V červenci podepsala EU s Japonskem dohodu o vytvořené zóny volného obchodu. Výsledkem je ekonomický prostor, na který připadá třetina světového HDP. Svazek vznikl na pozadí obchodních diskusí o tarifech.

  Docent Alexandr Savčenko uvedl: „Nyní se v oblasti světového obchodu vede válka všech proti všem a podpis dohody o volném obchodu Evropy a Japonska je možno hodnotit jako pozdrav Trumpovi.“

  Experti oslovení RT jsou toho názoru, že Japonsko je si s EU blízké obecným postojem k pravidlům mezinárodního obchodu, nesouhlasem s protekcionistickou zahraniční hospodářskou politikou Trumpa a nátlakem Číny na světových trzích.

  Profesor MGIMO (Moskevský státní institut mezinárodních vztahů) Vladimir Nelidov považuje za velmi významnou snahu Tokia o mnohovektorovou politiku. Řekl: „Jestli bylo Japonsko po mnoho desetiletí orientováno na hlavní spolupráci s USA, nyní se navrací k velmi mnohostranné orientaci.“ Analogickou tendenci má i Německo. Maas v Tokiu vyzval k vytvoření „aliance multilateralistů“ – zemí podporujících mnohostranné dohody. Vzhledem k ochlazení vztahů s Amerikou se podle Maase může Berlín sblížit s mnoha zeměmi Afriky, Asie a Jižní Ameriky.

  Avšak Kamkin si myslí, že v tomto případě existuje řada omezení. Japonsko je schopno být důležitým regionálním spojencem, jenže aliance drobných států proti světovým mocnostem není perspektivní. Koncepce ignorování vedoucích světových mocností, jako jsou Rusko a USA, a směřování zahraniční politiky jen s přihlížením k národním zájmům je předurčena k fiasku. Hovoří to o slabosti evropských elit. Konkrétně uvádí: „Omezená politika, založená na liberálních hodnotách překáží obnovení spolupráce s naší zemí, stejně tak jako politika hodnot nedovolí být realisty ve vztahu k USA. Evropští liberální politici se sami zahnali do kouta zejména pro svoji nepružnost.“

  Vrátit zbloudilého syna

  Evropané a Japonci nemohou úplně odmítnout partnerství s USA z ekonomických důvodů. Po desetiletí na ně byli ideologicky orientováni, a to se stalo posvátným. Ve výsledku ti nejvěrnější američtí spojenci, Evropané, nekritizují USA, ale Trumpa. Maas to vyjádřil tak, že bez ohledu na řeči Trumpa zůstane za hranicemi EU Washington hlavním spojencem Berlína.

  Nelidov řekl: „Spolupráce Japonska a Německa bude v mnohém směřovat k tomu, aby se USA vrátily na cestu světového pořádku, který ony samy založily, ale snahou Trumpa je jej nyní rozvrátit. Budou se všemi silami snažit vrátit zbloudilého syna do domu, který sám postavil.“

  Dne 25. července se na jednání prezidenta USA a šéfa EK strany dohodly na nové fázi vzájemných vztahů. Trump řekl, že se mají věnovat jejich nové fázi. Platí to pro práci na kurzu nulových daní, nulových bariér, nevztahujících se na daně a nulových subvencí na průmyslové výrobky, vyjma automobilů.

  Přitom Německo a Japonsko a dokonce ani Japonsko a EU nejsou schopny zformovat na USA skutečně nezávislý blok a zkoordinovat úsilí ohledně jiných „narušitelů“ světového pořádku, v první řadě Ruska.

  Nelidov říká:„S ohledem na Rusko neexistuje základ pro koordinaci. Japonsko zde provádí nezávislou politiku. Tokio alespoň demonstruje solidaritu se Západem a Evropou, konkrétně ve věci sankcí. Premiér Abe je osobně naladěn na navazování vztahů s Ruskem, a proto se nebudou nějaké negativní kroky vůči Rusku přijímat.“

  Převzato z RT.com

  - - -

   

  0 0

  - kou -
  29.7.2018  TheDrive.com a PrvníZprávy
  V USA chtějí umístit zbraně a senzory ve vesmíru, aby detekovaly a ničily vypuštěné rakety, vyplývá z konečného návrhu vojenského rozpočtu na rok 2019, sdělil časopis Drive.  Uvádí se, že Senát požaduje „za každou cenu" umístit zbraně do kosmu v blízkosti Země, i když se to neshoduje s národní strategií protiraketové bezpečnosti a je v rozporu s názorem amerických vojenských expertů. V současné době čeká návrh vojenského rozpočtu ve výši 716 miliard dolarů, a který odsouhlasili obě komory Kongresu, na podpis prezidenta Spojených států.

  V poznámce je uvedeno, že senzory (detekční satelity) by se měly objevit již roku 2022. Budou sledovat určité části světa a země, například Írán a Severní Koreu.

  Dříve byl v USA byl již vyvinut program Strategické obranné iniciativy (SDI), známý také jako „Hvězdné války“. Ten byl oznámen v březnu 1983 prezidentem Ronaldem Reaganem. SDI měla zajistit nadřazenost Spojených států ve vesmíru tím, že nasadí kosmické zbraně schopné zachytit balistické střely a jejich bojové bloky ve všech fázích letu, včetně vypuštění.

  Vesmírný závod


  Na schválení projektu amerického rozpočtu na obranu reagovalo ruské ministerstvo zahraničí prohlášením vyzývající Washington, aby opustil vytvoření vojenských kosmických prostředků.


  „Tyto akce amerických zákonodárců nepřispívají ke konstruktivnímu dialogu o strategické stabilitě a mají nepříznivý vliv v rámci procesu přezkumu destabilizujících vlivů na strategickou stabilitu a mezinárodní bezpečnost,“ uvedlo.

  Předtím ruský prezident Vladimir Putin poznamenal, že Moskva má zájem na zamezení závodů ve zbrojení, ale vyslovil pochyby, že se to shoduje se zájmy americké strany.
  Související:

older | 1 | .... | 605 | 606 | (Page 607) | 608 | 609 | .... | 668 | newer