Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

Děkujeme za finanční příspěvky na činnost Nové republiky z.s.Bankovní spojení: 2300736297/2010

older | 1 | .... | 649 | 650 | (Page 651) | 652 | 653 | .... | 668 | newer

  0 0

  6. 11. 2018      lenta
  Správní rada Rusalu* se rozhodla přeregistrovat společnost z ostrova Jersey (Normanské ostrovy) na území Ruska. Společnost o tom informovala ve svém prohlášení na Hongkongské burze cenných papírů.


  "Na zasedání správní rady, které se konalo 2. listopadu, bylo rozhodnuto pokračovat v činnosti společnosti na území Ruské federace. Po důkladném zvážení se rada rozhodla, že plnění ruských zákonů "O mezinárodních společnostech" a "O zvláštních správních zónách na území Kaliningradské oblasti a Primorského kraje" odpovídá zájmům společnosti a jejích akcionářů", uvedla společnost.

  3. srpna podepsal ruský prezident Vladimír Putin balíček zákonů o vytvoření offshore zón na ostrovech Russkij v Primorském kraji a na ostrově Okťabrskij v Kaliningradské oblasti. Zahraniční společnosti založené před 1. lednem 2018 a registrované v zahraničí se mohou stát rezidenty těchto zón. Obdrží osvobození od daně z příjmů z prodeje akcií a příchozích dividend a sníženou sazbu o pět procent na odchozí. Kromě toho nebudou muset zveřejňovat firemní informace, přístup k nim budou mít pouze ruské orgány a soud.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  *Rusal - firma vyvážející z Ruska hliník, dlužno dodat, že rozhodnutí předcházel strmý pokles hodnoty akcií...  0 0

  7. 11. 2018   SprávyPravda
  Ukrajina prežíva už niekoľko rokov ťažké časy. Moskva jej vzala Krym a na východe štátu Kyjev bojuje proti proruskými separatistom. Za inú nepríjemnú vec však nesú zodpovednosť mnohí Ukrajinci. Je ňou nárast antisemitizmu.


  V Kyjeve sa snažia zľahčovať vážny problém tým, že je to súčasť ruskej propagandy. Lenže o zlej situácii hovoria nielen ukrajinskí Židia, ale aj Izrael a tiež USA (viac v texte pod snímkou).

  Izraelské ministerstvo pre diaspóru vo výročnej správe napísalo, že vlani sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom zdvojnásobil počet prípadov antisemitizmu na Ukrajine. Poznamenalo, že po revolúcii v Kyjeve v roku 2014 sa zdalo, že situácia sa zlepší, ale nestalo sa tak.

  „Používanie Židov ako obetných baránkov sa zväčšilo. Je to rozšírený názor, ľudia židovského pôvodu sú považovaní za jednu z príčin ťažkej sociálno-politickej reality v štáte.“ Portál Times of Israel poukázal na to, že štatistika vyzerá znepokojujúco: „Vlani druhý rok po sebe bolo na Ukrajine najviac antisemitských incidentov zo všetkých štátov bývalého Sovietskeho zväzu.“

  Ukrajinskí Židia si prenášajú na vozíkoch batožinu po prílete na letisko v Tel Avive. V minulom roku sa ich natrvalo prisťahovalo do Izraela viac ako 7-tisíc. Snímka je z januára 2018.

  Vlna emigrácie Židov


  Z Ukrajiny odchádza čoraz viac Židov do vlasti ich predkov. Jednak to zjavne vyplýva z obáv tých, čo žijú na východe, a jednak to môže súvisieť s tým, že sa necítia bezpečne ani tam, kde nerinčia zbrane.

  Vlani sa natrvalo prisťahovalo do Izraela približne 28 600 Židov z celého sveta. Podľa izraelských údajov až takmer 7 200 z nich priletelo z Ukrajiny. „Z tohto štátu to bol v roku 2017 druhý najvyšší počet židovských imigrantov zo všetkých krajín,“ napísal denník Jerusalem Post.

  Keby tento trend pokračoval, prípadne sa zväčšoval, Ukrajine bude hroziť, že o desaťročie možno zostane žiť na jej území len hŕstka cenných mozgov. Dá sa to odhadnúť z ľahkej matematiky. „Ukrajina je domovom pre 56-tisíc až 140-tisíc Židov,“ píše na svojej webovej stránke Svetový židovský kongres.


  Škandál v Nemecku


  Prejavy antisemitizmu sa vyskytujú na Ukrajine nielen v radoch radikálov. Obludný škandál spôsobil v tomto roku Vasilij Maruščinc. Pôsobil ako diplomat v Nemecku. „Bože, potrestaj Židov.“ „Bi Chazarov, zarež.“ „Židia vyhlásili v roku 1934 vojnu Nemecku.“ Toto písal na sociálnej sieti Maruščinc, ukrajinský konzul v Hamburgu. Rezort diplomacie ho následne musel stiahnuť domov z jeho postu.

  Do kotla antisemitizmu prihodila svoj diel aj Naďa Savčenková, ukrajinská pilotka, ktorá bola v ruskom zajatí. Vlani sa v televízii posťažovala, že mnohí z tých, čo riadia, štát, nemajú ukrajinskú krv. Zdôraznila, že treba konať. „Z dvoch percent Židov, čo žijú na Ukrajine, je približne 80 percent Židov pri moci,“ povedala poslankyňa Savčenková.

  Podobný prípad sa stal dokonca na vyššom poschodí štátnych štruktúr. V júni tohto roku šokoval hlavný ukrajinský vojenský prokurátor Anatolij Matios. Pripomenul židovského marxistu Alexandra Parvusa, ktorý pomáhal financovať Leninovu revolúciu v cárskom Rusku. Matios povedal, že chcel namočiť Slovanov do krviprelievania na desaťročia. „Vždy je tam Parvus. Chcú to isté urobiť s Ukrajinou,“ povedal generálplukovník Matios pre server The Insider.

  Židovskí predstavitelia ho vyzývali, aby rezignoval. Matios však dosiaľ pôsobí vo funkcii. Zo škandálu sa pokrytecky snažil vykrútiť tvrdením, že „len testoval“, aká bude reakcia verejnosti.


  Na výber je Európa alebo bahno nacionalizmu


  Eduard Dolinskij, výkonný riaditeľ Ukrajinského židovského výboru, si želá, aby sa Ukrajina začlenila do spolku veľkej rodiny európskych štátov. Zdôrazňuje však, že s nárastom antisemitizmu je táto cesta nezlučiteľná. „Nemôžeme tvrdiť, že akceptujeme európske hodnoty, ale súčasne označujeme za hrdinov tých, čo kolaborovali s nacistami. Buď sa staneme osvietenským európskym štátom, alebo spadneme do bahna nacionalizmu,“ citoval ho server Ynetnews.

  Dolinskij zároveň prízvukoval, že s antisemitizmom si Ukrajina strieľa do vlastnej nohy. Zašiel až tak ďaleko, že podľa neho štát dokonca niektorými krokmi spochybňuje holokaust, čo môže viesť zvlášť k roztržke s dôležitými krajinami. „Izrael, Nemecko a USA sú teraz ticho kvôli konfliktu s Ruskom, ale nikdy nebudú akceptovať glorifikovanie nacistických kolaborantov,“ varoval Dolinskij.

  Foto: Ukrajinskí Židia si prenášajú na vozíkoch batožinu po prílete na letisko v Tel Avive. V minulom roku sa ich natrvalo prisťahovalo do Izraela viac ako 7-tisíc. Snímka je z januára 2018.  0 0

  The Saker
  6.11.2018   Zvědavec
  Andrej Bělousov, zástupce ředitele oddělení pro nešíření a kontrolu zbraní při ministerstvu zahraničí Ruské federace, nedávno učinil důležité prohlášení, které budu citovat v plném znění a poté poskytnu překlad.


  Původní ruský text: “Тут недавно на заседании Соединенные Штаты заявили, что Россия готовится к войне. Да, Россия готовится к войне, я это подтверждаю. Да, мы готовимся защищать нашу родину, нашу территориальную целостность, наши принципы, наших людей. Мы готовимся к такой войне. Но у нас есть серьезные отличия от Соединенных Штатов Америки. И в лингвистическом плане это отличие заключается всего в одном слове, что в русском языке, что в английском языке: Российская Федерация готовится к войне, а Соединенные Штаты Америки готовят войну.” 
  Překlad: „Nedávno na zasedání Spojené státy uvedly, že se Rusko připravuje na válku. Ano, Rusko se připravuje na válku, mohu to potvrdit. Ano, připravujeme se bránit naši vlast, naši územní celistvost, naše zásady, naše hodnoty, náš lid. Připravujeme se na takovou válku. Ale mezi námi a Spojenými státy je velký rozdíl. Lingvisticky je tento rozdíl jen v jednom slově, a to jak v ruštině, tak angličtině: Ruská federace se připravuje na válku, zatímco Spojené státy chystají válku.“ (důraz přidán)

  Už jsme si tak zvykli na to, že západní diplomaté a politici tvrdí více či méně cokoliv (o tom koluje vtip: Jak poznáte, že politik lže? Když se mu pohybují rty), že mnozí z nás již přestali věnovat pozornost tomu, co říkají. Pokud zítra Trump nebo nějaký „kongresman“ vystoupí v národní televizi a prohlásí „odečítejte mi ze rtů – nahoře znamená dole, suchý znamená mokrý, ano znamená ne“ - většina z nás to stejně bude ignorovat. Pravda je taková, že jsme vystavováni neustálému proudu prázdných, bombastických a vždy nečestných výroků, až jsme se stali imunní vůči verbálním varováním, přestože je vyslovili nezápadní politici.

  Je proto zcela zásadní, abychom si plně uvědomili, že ruští představitelé a diplomaté pečlivě váží každé slovo, které vysloví, a že když opakují stále dokola, že Rusko je připraveno na válku, myslí to doopravdy!

  Samozřejmě, že na Západě existují lidé, kteří plně vnímají tuto hrozbu, a již léta na to upozorňují. Mám na mysli především prof. Stephena Cohena a Paula Craige Robertse. Já sám před tímto varuji už čtyři roky, počínaje článkem „Obama to teď na Ukrajině hodně zhoršil - nyní je Rusko připraveno na válku“, který byl publikován 1. března 2014, poté následovalo více článků se stejným varováním (viz „Reakce Ruska na dvojitou deklaraci války“, 27. září 2014; „Rusko právě „mírně“ ohrozilo USA?“, 12. listopadu 2015; „Vyvrácení populárních klišé o moderním boji“, 19. května 2016; „Jak se Rusko připravuje na třetí světovou válku“, 26. května 2016; „Varování Ruska“, 1. června 2016; „Hodnocení ruské armády jako nástroje moci“, 25. srpna 2016 „Zpráva o pokroku v americko-ruské válce“, 1. prosince 2017; „Jakou cenu bude muset lidstvo zaplatit za zhroucení impéria?“, 13. dubna 2018; „Každé „kliknutí“ nás přivádí o krok blíže k „třesku!“, 20. dubna 2018). Ale i přes veškeré naše snahy jsme byli jen „výkřikem ve tmě“, což stěží překvapí vzhledem k tomu, že i Putinovo přímé varování během jeho poselství 1. března, určenému Federálnímu shromáždění RF, bylo rychle zavrženo jako „póza" a rychle zapomenuto. Z toho důvodu jsem dva týdny po tomto historickém projevu napsal článek, ve kterém jsem přirovnal Rusko k mírumilovnému chřestýši (ano, jsou to pokojná stvoření!), který se zoufale snaží varovat opilého idiota, aby ustoupil, avšak bez úspěchu: opilý idiot vychloubačně prohlásí „podrž mi pivo a koukej se“, a snaží se popadnout hada. Na závěr jsem uvedl toto:
  Mayová, Trump, Macron a samozřejmě Merkelová, ale i jejich podlézaví prodejní novináři a hordy zombáčských stoupenců, věří ve svou nezranitelnost a nadřazenost. Strašlivá pravda je, že tito lidé nemají ANI PONĚTÍ, s kým jednají, ani nechápou důsledky toho, když se na Rusko příliš tlačí. Ale ano, teoreticky to vědí (jasně, Napoleon, Hitler, však my víme!). Ale vnitřně se cítí bezpečně a nadřazeně, a neumí si ani představit, že mohou zemřít, a že celá jejich společnost může zmizet.

  Bohužel, od té doby se věci jen zhoršují. To je důvod, proč nedávno zcela znechucený a frustrovaný Putin prohlásil, že:

  „Jakýkoliv agresor by měl vědět, že odplata bude nevyhnutelná, a že bude zničen. A jelikož my budeme obětí jeho agrese, půjdeme do nebe jako mučedníci. Oni jen zaskřehotají, a ani nebudou mít čas se kát.“

  Netřeba dodávat, že západní sionistická média interpretovala toto varování jako známku „ruské agrese“, a nikoli jako zoufalý pokus o to, uvědomit si, jak je impérium klamné a nekonečně arogantní.

  Mimochodem - mezi USA a Čínou se děje něco podobného, ​​stále více čínských představitelů veřejně prohlašuje, že se čínské ozbrojené síly musí připravit na válku (zde je nejnovější varování).

  Bohužel jsou varování Číny ignorována a zavrhována stejně tak, jako ta ruská. A to je opravdu hrozné.

  Přinejmenším během Kubánské krize tisk po celém světě informoval o této konfrontaci minutu po minutě, a všichni věděli, že nebezpečí války je velmi reálné. Oproti tomu dnes si sotva někdo pomyslí, že existuje možnost války. Ve skutečnosti to však vypadá, že vůdci anglosionistického impéria říše zarputile znásobují provokace proti Rusku - od konánívelkých vojenských cvičení přímo na ruských hranicích až po udělení nejprestižnější ceny EU za lidská práva odsouzenému teroristovi (Poláci, vždy tak ochotní, dokonce navrhli, aby Sentsov dostal Nobelovu cenu!). EU také selhala v tom, že nezaregistrovala akt pirátství v Azovském moři ze strany ukrajinských nacistů, ale místo toho odsoudila Rusko, že přísně prosazuje své zákonné právo na odvetu za akce ukrajinských nacistů.

  Takováto úroveň pokrytectví je samozřejmě odporná. Ale je to také velmi, velmi nebezpečné.

  Upřímně řečeno, vzhledem k fantastickým a skutečně heroickým snahám Putina a Si Ťin-pchinga zabránit velké (jaderné) válce s impériem bych navrhoval, aby byli oni – a nikoli odsouzení teroristé - nominováni na Nobelovu cenu za mír (ale vůbec s tím nepočítám…)!

  V ostrém kontrastu se západními korporátními médii ruské sdělovací prostředky diskutují každodenně o možném vypuknutí války s USA/NATO, a diskuse se vždy točí kolem otázky: „Jsou opravdu takoví blázni, aby nás skutečně napadli, i když by to pro ně znamenalo jistou zkázu?!“ Upřímně řečeno, když vidíme takové lidi, jako je Nikki Haleyová nebo John Bolton, jeví se otázka „jsou takoví blázni?“ jako naprosto logická. Také si ale myslím, že je to možná zavádějící. Uvedu důvody proč:

  Někteří neokonzervativci jsou zcela jasně blázni, ale většina nikoli. Hloupí, nevědomí, arogantní, nenávistní a zlí - ano. Ale ne nutně šílení. Z toho důvodu si nemyslím, že by anglosaští vůdci rozpoutali válku s Ruskem v důsledku svého šílenství. Navíc, zatímco jsou američtí politici skutečně překvapivě hloupí a nevědomí, je v ozbrojených složkách USA jistě dost mužů, kteří si vzpomenou na varování Bernarda Montgomeryho, polního maršála a vikomta z El Alameinu, který slavně prohlásil ve Sněmovně lordů: „Pravidlo 1 - ve válečné knize na straně 1 stojí: Nepochoduj na Moskvu. Různí lidé se o to pokusili, Napoleon a Hitler, a nepodařilo se jim to. To je první pravidlo. Nevím, zda vaše Lordstva znají válečné pravidlo č. 2. Zní: Nechoďte bojovat s vašimi pozemními armádami do Číny. Je to obrovská země bez jasně definovaných záměrů.“ Většina vyšších velitelů amerických vojsk si musí uvědomit, že válka proti Rusku a/nebo Číně je záležitost sebevraždy.

  Zatímco je nepravděpodobné, že by šílenství západních lídrů zapříčinilo válku, obávám se, že jejich zoufalství by mohlo.

  Přemýšlejte o tom: USA jsou právě nyní zapojeny do dvou paralelních procesů - na jedné straně se USA podílejí na sankcích a ekonomických válkách proti většině planety, zatímco na druhé straně postupně odstupují od významných mezinárodních smluv (včetně smluv o kontrole zbraní). Položte si jednoduchou otázku: Je to chování země, která je slabá nebo silná? Co znamená tato „plně spektrální“ politika konfrontace a izolace (neboť odstupováním od tolika dohod a smluv dochází k izolování USA)? Naznačuje to akce sebejisté a silné mocnosti nebo takové, která je zoufalá a mlátí kolem sebe na všech úrovních?

  Jak nám připomíná tento krátký příspěvek od uživatele s přezdívkou Larchmonter 445, současní američtí lídři jsou především *ti, kdo prohráli*, a zatímco přikrášlování faktů a šovinismus jim jde stále dobře, je stále těžší a těžší skrývat rozsah víceúrovňového zpomaleného kolapsu anglosionistické říše. Předpokládám, že kapela, hrající na palubě Titaniku, také hrála stále hlasitěji a hlasitěji, ale výsledek projevu nebyl nikdy zpochybněn. Totéž se odehrává zde, s čímž souvisí obrovské nebezpečí: Čím bude zatajování rozsahu odvíjející se katastrofy těžší, tím více bude impérium mlátit kolem sebe, čímž se situace ještě zhorší, a následně bude těžší skrýt rozsah celé katastrofy. Impérium obecně, a zvláště USA, doslova praská na všech úrovních a neexistuje absolutně žádný rozumný a alespoň z poloviny realizovatelný způsob, jak tento trend zvrátit, protože jediným řešením pro přežití USA je vzdát se impéria a stát se „normální“ zemí – což je něco, o čem lídři USA vůbec nejsou ochotni uvažovat. Zdá se, že obzvláště neokonzervativci mají jakoby náboženské přesvědčení (nebo možná je to jen nekontrolovatelný reflex), že když jeden z jejich domnělých „chytrých“ plánů selže, správným řešením je zesílení akcí. Zřejmě se plně ztotožnili s německým aforismem „wenn es mit Gewalt nicht geht, dann geht es mit mehr Gewalt!” (pokud s tím nic nezmůže násilí, pak to vyřeší ještě větší násilí), přičemž zapomínají na to, že tato víra neprospěla Německu v jejich boji proti Rusku. Co se týče široké západní veřejnosti, ta byla úspěšně proměněna v to, čemu říkám „ideologičtí paraziti“: Roboti s vymytým mozkem, kteří budou mávat vlajkami (vyrobenými v Číně), aby se tak vypořádali s jakýmkoli zbytkovým kognitivním nesouladem. Až se jejich pevné přesvědčení nakonec zhroutí, budou také ostře kritizovat všechno a všechny kolem sebe v naprostém zoufalství a bezmocném vzteku.

  Právě nyní USA a „globální Západ“ (neboli anglosionistické impérium) hrozí přímou srážkou s Ruskem (a pravděpodobně také s Čínou). V současnosti spatřuji jen velmi nepatrné náznaky toho, že by byl kdokoli ze západní elity schopen (nebo ochoten) si vůbec přiznat, že na konci této cesty je válka a zničení USA (a zřejmě i velké části Evropy). V tuto chvíli se zdá, že vůdci impéria jsou pevně sevřeni v tom, co Francouzi nazývají „fuite en avant“ (což lze zhruba přeložit jako „troufalý útěk“ nebo „ukvapený spěch“, „panikou vyvolané nutkání k dalšímu zhoršení krize či katastrofy“, nebo dokonce „nevědomý mechanismus, který způsobuje, že člověk uvrhne sám sebe do hrozného nebezpečí“). Připouštím, že je smutnou a tragickou ironií, že by výsledkem toho, že americké elity neustále vyvolávají nějaké zcela fiktivní ruské „intervence“ (v USA i jinde), mohlo být, že nakonec dojde ke skutečné ruské intervenci ve formě ničivých raketových útoků, ale to je stěží útěcha.

  Jaká je pravděpodobnost, že se to v dohledné budoucnosti změní?

  Není to moc pravděpodobné, obávám se.

  Budou Putin a Si Ťin-pching schopni odvrátit rýsující se válku se Západem?

  Snad. Ale každým dnem, kdy dochází k dalším a dalším eskalacím a provokacím ze strany „globálního Západu“, bude jejich úkol stále těžší.

  Zatím žádná varování Ruska a Číny nebyla vyslyšena, a upřímně řečeno, nedomnívám se, že by to s dalšími varováními dopadlo jinak.

  Možná nastal čas, aby Rusko a Čína hodně přitlačily. Vše ostatní selhalo, alespoň dosud.


  “Russia Is Preparing for War” Senior Russian Diplomat Confirms vyšel 2. listopadu 2018 na ICH. Překlad v ceně 743 Kč Zvědavec.

  0 0

  Zdeněk Jemelík
  7.11.2018      ZdenekJemelik a www.chamurappi.eu
  Shodou náhod v předvečer výročí legendárního výstřelu z Aurory zazněla ve zpravodajství České televize zpráva o předpokládaném ukončení vyšetřování kauzy Čapí hnízdo do konce letošního roku, která přiměřeně malým českým poměrům může také mít vliv na dějiny. Česká televize se odvolala na obsáhlý článek, uveřejněný na serveru iRozhlas.cz.


  Soukromě jsem přesvědčen, že vyvolání trestního řízení proti šéfovi nejsilnější politické formace v předvečer parlamentních voleb bylo účelové, a že tedy došlo k dalšímu zneužití nástrojů trestního práva k politickým účelům, jež je bohužel již po řadu let součástí českého politického „folkloru“. Nicméně, jsme-li právním státem, orgány vynucování práva se nemohou zastavit ani před majestátem nejmocnějšího muže státu. Vyvolané řízení musí doběhnout až do konce, nechť bude výsledek jakýkoli. Dobrým vysvědčením pro stát je skutečnost, že vyšetřovatel a dozorující státní zástupci vykonávají svou úlohu bez obav z postihu. Pokud mluvím o výsledku, mám na mysli nejen pravomocný rozsudek nebo usnesení o zastavení trestního stíhání, ale i dopad na politický život země, jenž se určitě dostaví.

  O obsahu obvinění proti předsedovi vlády a nejsilnějšího politického hnutí se až dosud nevědělo téměř nic. Bylo to výhodné pro všechny, kterým tento útok na Andreje Babiše vyhovoval, protože mohli donekonečna zpochybňovat morální únosnost jeho působení ve významných funkcích, mlčky naznačujíce, že jeho provinění je tak závažné, že jistě skončí „na hradě“, nikoli však na pražském. Kdyby se z obsahu obvinění dalo usuzovat, že řízení skončí zproštěním nebo pokutou, účinek politického zužitkování trestního stíhání by byl nepatrný. Protahování nejistoty tak nesporně vyhovovalo protibabišovské opozici.

  Kauza ale neměla na mínění voličů podstatný vliv a v posledních týdnech zájem o její využívání k útokům na Andreje Babiše padl až k nule. Ve sdělovacích prostředcích ji zcela zastínily zprávy o jeho zahraničních misích i mediálně vděčných vnitropolitických akcích. Jeho obraz v nich vycházel velmi příznivě a představa, že muže, jehož poplácávají po ramenou významní evropští státníci, brzy uvidíme s pouty na rukou a ve vězeňském stejnokroji, se stávala mlhavou. Vypadalo to, že se na trestní stíhání zapomnělo a možná se nechá vyšumět do ztracena.

  Přesně v tomto okamžiku vyšla výše zmíněná zpráva novináře Ondřeje Goliše. Je velmi závažná nejen pro přesné načasování, ale kvůli dosti podrobnému a věrohodně se tvářícímu obrazu současného stavu dokazování. Její zveřejnění má hodnotu sdělení, že padla naděje na zastavení trestního stíhání a naopak věc spěje k podání obžaloby. Je zřejmé, že podle ní je Andrej Babiš hlavní postavou dotačního podvodu, byť po formálněprávní stránce neměl v té době se společností Čapí hnízdo nic společného. Jeho skutečné aktivity má policie údajně tak dobře zmapované, že se sotva bude moci hájit odkazem na absenci subjektivní stránky trestného činu. Z toho ovšem neplyne, že výklad důkazní situace, který předkládá novinář, obstojí před soudem. Evropské trestní právo, tedy i naše, je silně zformalizované, takže vyhodnocení síly právních vazeb mezi obviněným Andrejem Babišem a společností Čapí hnízdo bude jistě hrát velkou roli.

  V této souvislosti je na místě si všimnout, že zvláštností tohoto řízení je obvinění proti celému Babišovu rodinnému klanu, přičemž zájmy obžalovaného Andreje Babiše a členů jeho rodiny nejsou zcela souladné : čím větší díl viny (bude-li jaká prokázána) padne na něj, tím větší naději budou mít jeho blízcí, že se na ně bude pohlížet jako na jeho kompars. Dostane-li se ale do popředí zájmu jejich postavení statutárních zástupců společnosti, přitíží jim to a naopak jeho postavení bude snáze hajitelné.

  Na zprávě je ovšem nejzajímavější zjištění, že veškeré úsilí proti vynášení poznatků z trestního spisu, které od nepaměti aspoň „na oko“ vynakládá policie a státní zastupitelství, bylo opět marné. Trestní řízení je neveřejné a mimo přímých účastníků nikdo nemá právo na přístup k informacím, které server iRozhlas.cz uveřejnil. Je zde např. zmínka, že autor měl k disposici usnesení o sdělení obvinění, jež se mu samozřejmě nemělo dostat do rukou. Předpokládám, že opět někdo z odpovědných činitelů se začne bít v prsa a prohlásí, že tento únik z trestního spisu bude tentokrát řádně vyšetřen a potrestán, ale jako obvykle se nestane nic. Novinář se odvolá na právo nesdělit zdroj informací a tím to skončí.

  Vynášení ze spisu nelze potlačit, pokud bude beztrestné a jeho pachatelům se nějakým způsobem vyplatí a hlavně najde-li se nakonec vždy nějaká redakce, která nezákonně získané informace zveřejní. V každém případě uveřejnění Golišovy zprávy by nemělo uniknout pozornosti Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

  Kdyby načasování zprávy do období úpadku zájmu o toto trestní řízení nečpělo účelovostí, mohli bychom ji nicméně ocenit jako trest policii a státnímu zastupitelství za nepřiměřené průtahy, tedy za oddalování zveřejnění výsledků vyšetřování ať již usnesením o zastavení trestního stíhání, nebo podáním obžaloby. Nebude-li trestní stíhání zastaveno, je nejvyšší čas, aby si každý, koho to zajímá, mohl přímo v soudní síni udělat obraz o tom, co se vlastně stalo, a zda se skutečně předseda vlády dopustil trestného činu.

  jemelikzdenek@gmail.com

  0 0

  Jiří Zimola v roce 2016 v Brně před expozicí 
  božích bojovníků ... husitů
  - ps -
  7. 11. 2018 FacebookZimola a PrvníZprávy
  "Jihočeský kraj byl jedním z prvních krajů, který aktivně přispíval matkám samoživitelkám na obědy pro jejich děti. Reportáž v pořadu 168 hodin byla tendenční a neobjektivní s cílem vyvolat v divácích pocit, jak jsou některé kraje cynické k hladovějícím dětem," zlobí se Jiří Zimola.


  "Pořad 168 hodin na veřejnoprávní ČT právě teď. Dojemná reportáž o hladovějících dětech a zlých krajích a zvratky na Nohavicu. Proč nemáme možnost neplatit koncesionářské poplatky těm, kteří si vytvářejí právo na svou vlastní pravdu a zřejmě v žoldu silných finančních skupin likvidují ty, kdo mají jiný názor?" napsal krátce po v neděli 4. listopadu 2018 odvysílaném pořadu 168 hodin bývalý hejtman a nynější místopředseda ČSSD Jiří Zimola.

  Zimola přiznal, že řada kolegů pak litovala, že v Lánech nebyli také

  "Obvinila mě Nora Fridrichová, že mi jsou hladovějící děti lhostejné. Škoda, že si ve svém svatém boji nezjistila, že za mého hejtmanování spolupracoval Jihočeský kraj s nadací Women for women a že byl jedním z prvních krajů, který aktivně přispíval matkám samoživitelkám na obědy pro jejich děti. Trvám proto na tom, že nedělní reportáž v pořadu 168 hodin byla tendenční a neobjektivní s cílem vyvolat v divácích pocit, jak jsou některé kraje cynické k hladovějícím dětem," argumentuje Zimola.

  "Někomu jsem šlápl na kuří oko. Hospod(ář)ské noviny připravují další dehonestační kampaň na téma Zimola. Těšte se. Již brzy ve vašich trafikách!" tuší Jiří Zimola, co připravuje Bakalův hnojomet, jak nazval jeden z čtenářů deník patřící podle pana prezidenta, jak on to přesně řekl ... " zmrdovi Bakalovi".

  (ps, Hrad.cz, facebook Jiřího Zimoly

  0 0

  7. 11. 2018      lenta
  Počet křídlatých raket se v Rusku za posledních šest let zvýšil 30krát. Oznámily to noviny Ozbrojených sil Ruska Krasnaja zvezda. List uvádí, že za šest let bylo posíleno vybavení ruské armády o vysoce přesné zbraně dlouhého doletu. Počet vysoce přesných křídlatých raket se zvýšil více než 30krát a pozemních, námořních a vzdušných nosičů více než 12krát. Růstu napomohly sériové dodávky operačně-taktických raketových komplexů Iskander-M a ponorek a povrchových lodí s raketovým komplexem Kalibr.


  Článek v novinách je věnován šestému výročí vedení ministerstva obrany země Sergejem Šojgu. Na tento post byl jmenován 6. listopadu 2012.

  Koncem října bylo oznámeno, že do konce roku 2019 nastoupí do bojové služby první pluk, vyzbrojený komplexem Avangard, zahrnujícím mezikontinentální balistické rakety s hypersonickým manévrovacím bojovým blokem. Do roku 2027 bude nasazen minimálně ještě jeden takový pluk, o další výzbroji bude rozhodnuto v závislosti na situaci ve světě.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0

  -SVO-
  8. 11. 2018  Samizdat  Máte doma středoškoláka? Výborně! Může trénovat hon na cizí agenty. V dalším levelu si možná student „zaprodance a samozvance“ i odsoudí a popraví…

  Hra Fakescape má údajně během jedné hodiny seznámit žáky s tím, jak by měli „správně“ pracovat a přemýšlet nad informacemi z médií a sociálních sítí. Jak? Vysvětlí jim, že se mají mít na pozoru před ruskou propagandou, která ovlivňuje volby. A mají pátrat po člověku, který šíří dezinformace. A co je dezinformace, student zjistí z ideově prověřených zdrojů jako manipulatori.cz. Prostě stejná agitační písnička, jakou šíří Respekt, Šafrovo Fórum a Evropské hodnoty zosobněné ambiciózním pornohercem.

  Autoři: nepřekvapivě Masarykova univerzita Brno.

  Kritice, která se na ně snesla, se brání známou lží, že učí kritické myšlení. Pravda? Opět jednostranná ideologická a politická masáž. A celou agitku korunuje to, že přímo na webu dětem doporučují dezinformační web manipulatori.cz levicového extremisty ze strany Zelených, Jana Cempera.

  „8. Fact-checking

  Pokud se vám nezdají tvrzení uvedená v článku, ověřte si je. Fakta můžete najít na stránkách institucí, ověřit je ze seriózních zdrojů (jak už českých, tak zahraničních) nebo můžete navštívit weby jako jsou demagog.cz, hoax.cz nebo manipulatori.cz, které vyvracejí nepravdivé informace.“
  http://fakescape.cz/jak-uniknout-fake-news/


  Z reakcí:


  „Tak nějak mi to připomenulo film Pelíšky. Bolševik „Vyděržaj pioněr“ a euro-bolševik „Fakescape“. :-D“

  Manipulatori.czšíleného levicového aktivisty ze strany Zelených Jana Cempera dáváte dětem na školách jako příklad? To je fakt pecka. Aneb politická výuka opět na našich školách stejně jako před rokem 1989.

  Web Manipulatori.cz společně s partnerským dezinformačním webem Forum.24 právě nejvíc manipulují s veřejným míněním, šíří dezinformace, lži a nenávist a to všechno ve jménu „pravdy a lásky“. Zaštiťují se „pravdou a láskou“ a slovy, jako je „svoboda“, „demokracie“ nebo „nezávislost“ podobně jako když si ze stejného důvodu dali diktátoři do názvů svých zemí KLDR nebo třeba Demokratická republika Kongo slovo „demokratická“. Že se nestydíte šířit dezinformace dětem na školách. Jako by už teď nestačilo, co tam za peníze ze zahraničí předvádí Člověk v tísni a jeho projekt Jeden svět na školách. Pravda se nerovná týdeník Respekt, holčičko. Pravdu a objektivitu lze najít jedině tak, že bude povolena diskuze a pluralita názorů, což je přesný opak toho, co předvádíte vy a triumvirát ČT, ČvT a Respekt na školách.“

  „O tom, co jsou informace, fake news a dezinfomace si pro sebe rozhoduju pouze JÁ. nikoliv vy, šmejdi za peníze ukradený důchodcům, samoživitelkám, nebo jen silničářům. naštěstí zatím proti zdravýmu rozumu nemáte šanci.“  0 0

  Michail Děljagin
  Michail Děljagin 
  8. 11. 2018  překlad Outsidermedia
  Během inspekční cesty po provincii Kuang-tung vyzval Si Ťin-pching bezpříkladně ostře Jižní vojenské velení k urychlení příprav k vojenskému konfliktu s námořní flotilou USA v Jihočínském moři, když přikázal: „Je nezbytné se soustředit na přípravu k válce“. Hongkongský South China Morning Post využil nejednoznačnosti čínského jazyka, a vůbec vyložil tento rozkaz: „Připravte se k válce“.


  Je to především přirozená reakce národního vůdce na rostoucí napětí, nejistoty v podmínkách globální a téměř všestranné agrese USA: Nikoli náhodou prakticky současně s tím stálý představitel RF v OSN V. Nebenzja vzrušeně prohlásil, že „Rusko se připravuje k válce chystané Spojenými státy“.

  Rostoucí náchylnost k vojenské, ale i přímo teroristické činnosti je instinktivní reakcí jejich establishmentu na – pro ni nezvyklé – oslabení jejich globální dominance a na „přetížení impéria“, které po téměř desetiletém zvažování zplodilo rozhodný Trumpův obrat směrem ke strategické izolaci.

  Uvažování ve stylu americké vojenské doktríny konce 90. let na téma, že má bojová činnost začít vybojováním převahy na informačním poli a jen být dovršena přímými údery na – už poškozeného a demoralizovaného – protivníka, zastaraly. Globální informační pole se hroutí (což se projevuje stále šílenější cenzurou Facebooku a vydáváním zpráv dokonce ruského Googlu), a obraz myslí nejen nepřátel, ale i mnohých spojenců, očividně ztrácí význam.

  Úvahy o „válkách nové generace“, nevyžadující přímé zničení protivníka, ztrácejí význam v nové realitě, ve které nelze nikomu nic vysvětlit kvůli zosobnění „přízraku Moynihana“. Tento již zemřelý senátor kdysi řekl: „Každý má právo na vlastní názor, ale nikdo na vlastní fakta,“ nicméně systematická falzifikace globálních médií a západních politiků vytvořila svět, ve kterém každá z protistran má právě „svoje fakta“, a dokonce i v případě jejich úplné vymyšlenosti je, jak ukazují provokace posledních 10 let proti Rusku, není možné dokázat.

  Růst konfliktního potenciálu tím způsobený, nám před očima mění nejen princip „mrtvola je stejným zmetkem v práci politika jako v práci účetního,“ ale i všechna pravidla chování vypracovaná během, ale tím spíše po skončení studené války.

  Prudká ztráta světového vůdcovství USA (m.j. i vědomým jeho vzdáním) vrhá svět do meziválečného období s jeho jednoduchými pravidly „Zapomeň na principy!“ a„Udeř jako první!“.

  Nicméně slova čínského vůdce, to není jen reakce na globální trendy, ale i střízlivá a konkrétní orientace zejména čínských vojáků, a dál i celé čínské společnosti. USA totiž neztrácejí dominanci ve vakuu: toto vůdcovství jim bere právě Čína.

  S hlediska ekonomického, vzdělanostního a dokonce i technologického Čína přesvědčivě dohání a částečně i předběhla Spojené státy (které stále ještě sní a bojí se v seriálech typu „Černého zrcadla“ v době, kdy Čína beze spěchu testuje rozličné systémy přetvoření člověka, zahalené do nevinného termínu „systém sociálního kreditu“).

  USA začínají prohrávat dokonce i ve sféře „měkké moci“ (do ruštiny nesprávně překládané jako „měkká síla“): Evropští odborníci stále častěji hovoří o velké přitažlivosti Šanghaje ve srovnání s New Yorkem. Velká Čína je, koneckonců, nesrovnatelně různorodější než Velká Amerika a schopná integrovat, mj. přes Hongkong, Macao a politicky nezávislý Singapur nositele nejrůznějších názorů a trendů.

  Jediná sféra, ve které si zatím USA zachovávají globální prvenství, je vojenská. Je to logické: zbankrotují v momentě, kdy by přišly o systém svých vojenských základen držících pod krkem nebo na mušce celou planetu.

  Logické je i to, že se Čína v procesu svého rozvoje, ve snaze zabezpečit své komunikace před stále agresívnějším strategickým konkurentem, mu mimovolně hází i vojenskou výzvu.

  V roce 2017 spustila na vodu první letadlovou loď nové generace, zhruba odpovídající svojí efektivitou americkým. Přicházejí zprávy o plánech Číny na vytvoření šesti seskupení letadlových lodí, jejichž činnost bude zajišťovat 10 zahraničních základen. Ale, dokonce i vlastnictví aspoň jedné letadlové lodi oceánské třídy Čínou jí zabezpečí ochranu svých námořních komunikací, což omezí svévoli USA a rozbije jejich hegemonii i ve vojenské sféře. Je jasné, že dnešní elita USA spojená (dokonce i v podmínkách „studené občanské války“ proti Trumpovi) nepřijetím Číny a touhou „osvobodit se od ekonomické závislosti“ na ní, je organicky neschopná se smířit s perspektivou, která ji může vyprovokovat k „preventivnímu úderu“, v zájmu odstranění nebezpečí před jeho dozráním.

  Nejpravděpodobnějším problémem schopným poskytnout záminku pro takový úder je přeměna Jihočínského moře v prakticky vnitřní moře Číny, nejpravděpodobnější doba bude v letech 2020 až 2021. Opakované Trumpovy volby mohou pro americkou elitu (přičemž jak pro její stoupence, tak i protivníky) vytvořit nepřekonatelné nutkání k organizaci „lokálního vojenského střetnutí“ s nepředstavitelnými strategickými důsledky ve stylu exploze křižníku USS Maine v havanském kotvišti (připravené USA k vytvoření záminky k válce se Španělskem nebo smyšleného incidentu v Tonkinském zálivu, který se stal záminkou k bombardování Severního Vietnamu).

  Podobné perspektivy musí donutit k ostražitosti zdaleka nejen Čínu, ale přinejmenším i Rusko.  Zdroj: RT.com
  Překlad: st.hroch 181105  0 0


  Fotoarchiv: G. Schröder a V. Putin
  8. 11. 2018   VašeVěc
  Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder v rozhovoru pro „Aachener Nachrichten“ prohlásil, že dříve nebo později bude nutné uznat Krym za součást Ruské federace.

  „Je to skutečnost, kterou budeme muset jednou uznat. Krym, který ostatně dříve patřil Rusku, se stal v roce 1954 darem sovětského lídra Chruščova součástí tehdejší sovětské Ukrajiny. Myslel, že sovětský komunismus bude existovat stejně dlouho jako katolická církev. To se ale naštěstí nestalo," uvedl Schröder. Podle ex-kancléře Evropa potřebuje obnovit spolupráci s Moskvou, a dodal, že Rusko je blízkým sousedem, bez kterého nemůže existovat trvalý mír na kontinentě.
  0 0


  Zbyněk Fiala
  8. 11. 2018 VašeVěc

  Rozdělená Amerika si zvolila rozdělený Kongres. Ve Sněmovně reprezentantů mají Demokraté minimální většinu 220 hlasů (většina začíná na 218), v Senátu zas povládnou s minimální většinou 51 hlasu Republikáni. Kdo to bral jako referendum o Trumpovi, má výsledek ve smyslu „asi jo, ale ne moc“. Jenže klíčová politická linie vede jinudy a ukazuje sílící hlas těch, kdo předtím nikdy nedostali slovo. Zajímavý je zejména úspěch žen bojujících za práva těch dole.
  Pár hodin po zveřejnění prvních výsledků amerických voleb v mezidobí je zřejmé, že nejde ani tak o přesuny na linii mezi rudou (tradiční barva Republikánů) a modrou (označující vítězství Demokratů), jako o pokračování trendu, který zahájil Bernie Sanders v minulých primárkách k prezidentským volbám. Je zřejmé, že v Demokratické straně sílí křídlo, které má jasný charakter politické levice. Souběžně tam sílí i postavení žen, ale zcela jiných, než byla Hillary Clintonová.

  Úspěch nových levicových političek Demokratické strany těží z podobného protestního prostředí, které volilo i republikánského prezidenta Trumpa. Avšak Trumpovi voliči reagují spíše na hesla a okamžité nálady, zatímco demokratičtí socialisté (či socialističtí Demokraté), jak si často říkají, nabízejí promyšlený program. Našim globalistům by přitom nemělo uniknout, že obrana domácích míst prostřednictvím nejrůznějších ochranářských opatření může být věcí, na které se oba americké protikladné protestní proudy dokážou shodnout.

  Podívejme se na osobnosti žen, které teď zazáří v každém volebním zpravodajství:

  Alexandria Ocasio-Cortezová
  Největší senzací těchto voleb je mladičká Alexandria Ocasio-Cortezová, po matce Portoričanka. Hlavní show však proběhla už při primárkách v New Yorku, kde smetla jednoho z nejmocnějších mužů Demokratické strany a poslance, který tento volební obvod reprezentoval posledních dvacet let.

  Během svých 29 let toho stihla hodně. Jako středoškolská studenta vyhrála mezinárodní cenu Intelu v mikrobiologii. Pak vystudovala s vyznamenáním ekonomii a mezinárodní právo na Bostonské univerzitě. V politice začínala jako stážistka v kanceláři senátora Tedda Kennedyho, pak pomáhala ve volebním štábu senátora Bernieho Sanderse v prezidentských primárkách. Než začala budovat vlastní politickou kariéru, projela celý stát autem a zaměřila se na případy porušování lidských práv v oblasti poškozeného životního prostřední průmyslovými a těžebními odpady.

  Většina Sandersových lidí zůstala po volbách v kontaktu a vytvořila vlastní hnutí Za zcela nový Kongres. Začali budovat síť, která měla vytipovat a podpořit nové kandidáty na poslance, kteří by hájili ideje demokratických socialistů. Poslední vývoj tedy není zcela náhodný.

  Ocasio-Cortezová však byla ochotná jít do nejostřejších střetů a stala se první, kdo se vůbec kdy v primárkách postavil předsedovi nominačního výboru Demokratické strany (Democratic Caucus Chair) a spustila tak politické zemětřesení. Uhranulo to dokonce i Mezinárodní astronomickou unii, která po ní pojmenovala jeden asteroid.

   Jahana Hayesová
  Další úspěšná kandidátka Demokratů, Jahana Hayesová, vyhlášená dějepisářka, která byla označena za americkou učitelku roku 2016, bude první černou poslankyní za stát Connecticut.

  Ayanna Pressleyová je zase první černou ženou, která bude v americkém Kongresu reprezentovat stát Massasuchetts. Předtím byla od roku 2009 první černou ženou v městské radě miliardářského Bostonu, amerického centra investičních fondů, jejichž obhospodařovaný majetek běžně přesahuje mnohonásobky českého HDP.

  Ayanna Pressleyová
  Kandidovala za Demokratickou stranu a musela proto nejprve v primárkách porazit zkušeného konkurenta Johna Lewise, který měl za sebou deset funkčních období, získal podporu všech významných osobností své strany a stal se legendou boje za občanská práva. Měl však v tom boji zřejmě mezeru, kterou pak Pressleyová vyjádřila slovy, že ona reprezentuje ty, kdo „poprvé v životě dostali pocit, že mají podíl na demokracii a nějaký příslib do budoucnosti. To je skutečné vítězství, větší než jakékoliv volební vítězství.“

  Elizabeth Warrenová
  Ve stejném státě obhájila křeslo demokratická senátorka Elizabeth Warrenová, jedna z vedoucích představitelů progresivců, která by mohla v příštích primárkách před volbou prezidenta roku 2020 nahradit Bernieho Sanderse. Kdyby už do toho nešel, ale ten zatím vypadá, že by to zkusil znovu, a tak mohou spolu i soupeřit.

  Ilhan Omarová_Swornová
  Další nová demokratická kongresmanka Ilhan Omarová po vítězství ve státě Minnesota bude jednou z prvních muslimských žen, která to v Americe dotáhla tak daleko. Původem Somálka protlačuje radikální agendu obsahující omezení držení zbraní, univerzální zdravotní pojištění (single-payer) a stanovení jasných podmínek pro to, aby i imigranti bez dokumentů mohli získat americké občanství.

  Rashida Tlaibová
  Budou tam dvě muslimky, další je advokátka Rashida Tlaibová (ale čte se to prý Talíb-ová), dcera palestinských imigrantů. Vyhrála s drtivou převahou v Detroitu ve státě Michigan rovněž na kandidátní listině Demokratů. Také ona bojuje za univerzální zdravotní pojištění (Medicare For All), dále zvýšení minimální mzdy na 15 dolarů za hodinu, zrušení imigračního úřadu ICE a hlásí se k demokratickým socialistům. Ve vnitřním Detroitu není taková kariéra zas tak překvapivá, je to zbankrotované průmyslové srdce Spojených států, ze kterého se smetánka odstěhovala na bohatá předměstí a ponechala centrum jeho osudu.

  Sharice Davidsová
  První dvě Indiánky (zástupkyně původního obyvatelstva Ameriky) vyhrály za Demokraty ve státě Nové Mexiko. Sharice Davidsová učí bojová umění a deklarovala se jako lesba. Chce zvrátit daňovou reformu ve prospěch středních příjmů, nikoliv těch nejvyšších.
  Deb Haalandová
  Právnička Deb Haalandová je uznávaná mluvčí své komunity, bojovnice za práva žen a životní prostředí a za zlepšení životních podmínek chudých rodin. Obě jsou reprezentantky progresívního křídla strany.

  Největší průlom byl zaznamenán v Oklahomě, kde právnička a levicová politička Kendra Hornová získala pro Demokraty sněmovní křeslo ve státě, který je považován za nejrepublikánštější vůbec. Jenže Republikáni si tam zvykli žít z renty, tedy z výnosů těžby ropy, a neustáli pokles ropných cen. Stát je v těžké finanční krizi, ve školách se učí jen čtyři dny v týdnu a učitelé se chystali stávkovat. Zkušená politička Hornová chce udělat průvan i v dalších agendách, které patří do arsenálu progresivního křídla strany. Požaduje nejen víc peněz pro školství, ale také omezení pro držení zbraní, přísnější kontrolu volebních výdajů a je odpůrkyní privatizace vězeňství.

  Kendra Hornová
  Pozoruhodné je, že Hornová se odmítla nechat zatáhnout do celostátního souboje mezi vedoucí osobností strany, předsedkyní klubu ve sněmovně Nancy Pelosiovou, a prezidentem Donaldem Trumpem. Je to další doklad toho, že existuje široká linie odporu proti americkému establishmentu, který si zvykl na monopolizaci veškerých výnosů pro horní jedno procento a přenesení nákladů na všechny ostatní. Najdeme tam jak levé křídlo Demokratů, stojící proti vlastní vrchnosti, tak voliče Trumpa, který je ve své straně dost izolován.

  Agenda levého křídla Demokratů je v mnohém blízká evropským sociálním demokratům, ale často je odvážnější a má blíže k přímé demokracii. Protestních Republikánů je víc. V řadě témat, jako je obrana domácích pracovních míst (antiglobalizační agenda) a růst pracovních příjmů pro běžné domácnosti se však mohou obě síly sčítat. Úspěch Demokratů ve volbách do Sněmovny reprezentantů proto rozhodně nelze hodnotit jako příležitost pro ty, kdo touží po návratu před Trumpa.

  Klasická politika Demokratů je naopak v jistém smyslu oslabená tím, že strana ve sněmovně dosáhla jen nepatrné většiny. Bude záležet na každém hlasu a to dává progresivcům podstatně větší prostor, aby protlačovali svá témata. Stanou se častější součástí veřejných debat, čili jak my intoši říkáme „politického narativu“. Nemusí vždycky vyhrávat, stačí vyvolat touhu po něčem dosažitelném. V USA je tedy na politickou dynamiku zaděláno.  0 0

  Vladimíra Vítová
  8. 11. 2018
  Slyšení proběhlo v úterý 6. 11. 2018 v Poslanecké sněmovně PČR. V diskusi se střetli odpůrci a zastánci této úmluvy. Za zmínku stojí, že tolik lidí se na jednání petičního výboru sněmovny ještě nikdy nesešlo. Poslanci si vyslechli názory obou skupin. Rozhodnutí o úmluvě bude však na celé sněmovně. Vláda s touto úmluvou vyjádřila bohužel souhlas.


  ISTANBULSKÁ ÚMLUVA POTÍRÁ PŘIROZENOST A ZASAHUJE DO RODIN, ŠKOL A VYTVÁŘÍ JAKÉSI TŘETÍ POHLAVÍ

  Existují tři petice k Istanbulské úmluvě. Petici zastánců předala Amnesty International ČR a Česká ženská lobby. Druhou petici – tentokrát proti přijetí úmluvy - předala platforma Středoevropská inspirace a třetí petici – také proti přijetí úmluvy – předala platforma Tradiční česká rodina, kde v petičním výboru byla předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová. Zde přinášíme její proslov:

  Vážené dámy a pánové,

  dle relevantních právních analýz je zřejmé, že Česká republika má v otázce prevence a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí vlastní zákonné prostředky, které jsou v souladu s mezinárodními smlouvami. Lidská práva zaručuje Ústava České republiky společně s Listinou lidských práv a svobod.

  „Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí“ (Istanbulská úmluva) je z těchto důvodů zbytečná a diskriminuje práci a činnost již stávajících organizací, zabývajících se tímto tématem.


  Istanbulská úmluva skutečné potírání násilí na ženách neřeší. Pouze vede k dalšímu protlačení genderové ideologie s drastickými dopady na tradiční rodinu.

  Ráda bych se věnovala zcela zásadnímu bodu Úmluvy, kterému však není – a to patrně záměrně - věnována primárně pozornost podporovatelů IÚ. Tento dokument totiž naší zemi ukládá „vymýtit předsudky, zvyky, tradice a další praktiky, jež jsou založeny na předpokladu podřízenosti ženy anebo na stereotypním pojímání rolí žen a mužů“ , viz. Článek 12 – obecné závazky, odstavec 1.

  To znamená, že se jedná o dokument ideologický. Smlouva navíc nedefinuje pojem tzv. „stereotypní pojímání rolí žen a mužů“ a tím je společensky nebezpečná. Istanbulská úmluva je přímým zásahem do školství a vzdělávání mládeže.

  Článek 14 – Vzdělání, odstavec 1 zřetelně říká: … ve formálních osnovách na všech úrovních vzdělávání vychovávat v duchu rovnoprávnosti žen a mužů, vzájemného respektu k nestereotypním genderovým rolím, právo na osobní integritu atd…

  Na základě této úmluvy mají být děti poučováni o „nestereotypních genderových rolích“, což je snaha o indoktrinaci dětí vedoucí k „genderové neutralitě“ a dokonce i o vzniku jakýchsi dalších pohlaví.

  Praxe západních zemí, ke kterým se máme přijetím Istanbulské smlouvy přiblížit, hovoří jasně.

  Děti v raném věku vývoje si „mohou vybrat“ vlastní pohlaví, což je však naprosto společensky, morálně, kulturně a historicky nepřijatelné.

  Podle genderové ideologie je de facto člověk úplně vytržen z řádu přírody a zpochybňuje se vědecké poznání ohledně člověka, který má biologické danosti.

  Gender dokonce vychází z toho, že mateřský instinkt není přirozený, ale údajně jde jen o kulturní stereotyp. Gender například nebere vůbec v potaz, že do tří let nevnímá dítě samo sebe samostatné, ale psychicky je spojeno s matkou, která ho porodila.

  Gender vychází z úvahy, že pohlaví je jen přibližná biologická kategorie a že se dítě může samo rozhodnout podle svých genderových pocitů, zdali je muž nebo žena nebo něco jiného – stačí jen zajít na matriku. (viz slovníček pojmů: www.transparentprague.cz)

  Dovolím si v této souvislosti citovat světoznámou dětskou psycholožku MUDr. Jiřinu Prekopovou:

  „Porušujeme staré dobré řády a to se obrací proti nám. Když se žena nechová jako žena a muž jako muž, pak se to nenaučí ani jejich děti. To jsou prosté zákony přírody. Muž je hranatý, přímý a průhledný, žena oblá, tajemná….

  Ale dneska mnohé děti žijí ve zmatku. Chybí jim táta jako vzor. Nahrává tomu i společenské klima. Vždyť posledních dvacet let ženám všichni radili, jak žít bez chlapa, protože on je přece blokuje a nemohou se vedle něj rozvíjet.

  Zároveň se investovaly hromady peněz do výzkumů na téma ‚muži a ženy jsou stejní‘. Je sice fajn, že se dokázalo, že ženy umí řídit auto nebo firmu, ale to není argument pro narušení přirozeného řádu společnosti.“

  Matka - žena má dávat něhu, otec – muž má dávat řád. To je tradiční rozdělení rolí, které je ale IÚ považováno za stereotyp, jehož narušení je žádoucí.

  Lidská společnost však potřebuje opěrné pilíře. Když budeme všechno donekonečna relativizovat a měnit, bude to mít strašlivé důsledky.

  Text Istanbulské úmluvy je ZDE:
  https://www.rovnesance.cz/prilohy/istanbul/Convention_210_Czech_s_obsahem.pdf

  0 0

  8. 11. 2018      russian
  USA ohrozí evropskou bezpečnost v případě, že odstoupí od smlouvy INF. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí Europe 1 to prohlásil francouzský vůdce Emmanuel Macron. "Když vidím, jak prezident Trump oznámil před několika týdny, že odstupuje od důležité dohody o odzbrojení ... Kdo bude hlavní obětí (tohoto rozhodnutí - pozn. RT )? Evropa a její bezpečnost", řekla hlava státu. Dříve Ministerstvo zahraničí Ruska varovalo americkou stranu před odstoupením od smlouvy INF. 20. října americký vůdce Donald Trump oznámil odstoupení USA od smlouvy. Prezident Ruské federace Vladimír Putin slíbil, že Moskva bude rychle a účinně reagovat na odstoupení Washingtonu od smlouvy INF.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0

  Jana Maříková
  8. 11. 2018
  Křesťanka Asia Bibi byla propuštěna z vězení. Hlásí to BBC a zpravodajská agentura AFP. "Moje klientka je v letadle, ale nikdo neví, kam se chystá přistát," prohlásil její obhájce Saif-ul-Malook pro tato dvě média. Před několika dny jsem na Nové Republice zveřejnila článek, ve kterém jsem čtenáře seznámila s causou pákistánské křesťanky Asie Bibi, obviněné a odsouzené k smrti za rouhání, urážku proroka Mohameda, jehož se měla dopustit ve sporu s muslimskými ženami, se kterými pracovala na poli.


  Ve středu večer ve 21:25 přinesly největší německé noviny Frankfurter Allgemeine na svém webu zprávu o jejím propuštění v článku " Případ rouhání v Pákistánu - Asia Bibi propuštěna z vězení".

  Ve vězení seděla již téměř devět let. Minulou středu pákistánský Nejvyšší soud zrušil rozsudek smrti a přikázal sprostit ženu, jejíž případ vyvolával mezinárodní rozruch, všech obvinění. Následně radikální muslimové protestovali několik dní proti rozhodnutí soudu. Po masivních prostestech a kraválech se pákistánská vláda v pátek 2. listopadu dohodla s islamistickou stranou Tehreek el Labaik - Ti, kteří volají k Bohu - na tom, že proti rozhodnutí soudu bude podáno dovolání a Bibi bude znemožněn odjezd ze země.


  Ve středu přišel ale do vězení ve městě Multan, kde byla křesťanka držena, rozkaz k jejímu propuštění. Pro agenturu AFP to uvedl zástupce velitele věznice. Bibin manžel Ashiq Masih požádal Spojené státy americké, Velkou Británii a Kanadu, aby pomohly jeho manželce a rodině uniknout z Pákistánu a poskytnout jim azyl. Několik zemí již uvedlo, že tak učiní,ale přesný seznam dosud není znám. Masih se obává o život celé rodiny. Bibin právník Malook již mezitím uprchl do Nizozemska.

  Rouhání neboli blasfémie je v přísně konzervativním islámském Pákistánu vážným proviněním. Zhruba 40 lidí si v současné době odpykává doživotí nebo čeká na popravu, jak tvrdí odhady Výboru pro náboženskou svobodu Spojených států. Znovu a znovu se objevují lynčování po obvinění z rouhání. Bibi, matka pěti dětí, byla odsouzen k smrti v roce 2010 v provincii Punjab a od té doby bojuje o svůj život. Snad má tedy příběh šťastný konec. Ale ti ostatní, kteří neměli to štěstí, že se za ně postavily skupiny bojující za lidská práva či tehdy dokonce i papež Benedikt XVI., ti budou hnít v žalářích dál. Pákistán je i náš spojenec kvůli válce v Afghánistánu. Čím dál víc našich spojenců si libuje ve válečných zločinech a zločinech proti lidskosti, kteréjsou od druhé světové války zakázány mezinárodním právem. Počínaje Tureckem, přes Saúdskou Arábii a zmíněným Pákistánem zdaleka nekonče. Jak potom máme brát vážně povyk kolem "evropských hodnot" a Globálního paktu o migraci, když " Syřani" paní kancléřky Merkelové přicházejí i z těchto zemí? A jen výjimečně jsou to oběti, častěji, jak ukazují causy zejména v Německu, pachatelé.

  0 0
 • 11/08/18--05:57: Ohlasy na dekoraci JN

 • Zdeněk Hrabica
  8. 11. 2018
  Anonym na netu napsal stručně: 


  „Dnes kdejaký cyp
  Si přeje, aby chcip.
  On však stále srší vtipem
  A cyp zůstane cypem.“

  0 0
 • 11/08/18--08:19: Pohřeb západní civilizace
 • Jaroslav Král
  8. 11. 2018
  Nedávno jsem si z nostalgie znovu přehrál výpravný film USA z roku 1964 Pád říše římské (Fall of the Roman Empire), který všem doporučuji. Popisuje úpadek impéria po smrti císaře Marca Aurelia, příchod barbarů a pokus o jejich integraci udělením římského občanství. Ukazuje vrchol materiálního bohatství, jdoucího ruku v ruce s naprostým morálním úpadkem, kdy mj. všechny veřejné funkce jsou na prodej, včetně stolce císaře. Kbyby dnes žila moje babička, moudrá žena z lidu, tak by asi řekla, že se lidé měli tehdy tak dobře, že už nevěděli roupama, co dělat. Film končí komentátorskou větou, že „Velká říše nebývá zničena zvenčí dřív, než se zničí sama zevnitř.“


  Na tuto prorockou větu jsem si vzpomněl právě dnes, když jsem četl v novinách zprávu o tom, že v Praze byl po vzoru Barcelony, Amsterodamu a Německa otevřen první nevěstinec se silikonovými pannami (název a adresu podniku neuvádím, abych mu nedělal reklamu). Jsou prý „ultrarealistické“, takže se stávají dokonce atraktivnějšími než reálné ženy. Podle provozovatelů nevěstince, tento podnik „bude doslova přístavem pro osamělé duše, ostýchavé stydlivé partnery nebo řešením potlačovaných fantazií. Pro některé páry možná i přípustnou nevěrou a cestou, jak zachránit uvadající manželství“. Nevěřil jsem vlastním očím, ale četl jsem dále, že „Panny jsou připraveny naprosto sterilně profesionální procedurou bez nutnosti vlastní přípravy, jako by tomu bylo s takovou pannou doma. Klient se vyhne vlastnímu čištění, přenášení, oblékání a pudrování panny.“ Toho, kdo je chtivý takového erotického zážitku, vyjde půlhodina s drobnou zrzkou Rebeccou nebo s tmavovlasou a prsatou Yasminou na 1 200 korun. No nekupte to!

  Nejprve jsem se s chutí zasmál, ale byl to spíše hořký smích. Uvědomil jsem si, že skutečně žijeme v období prokazatelného úpadku naší západní civilizace. A to z mnoha důvodů, nejen kvůli příkladu tohoto obskurního nevěstince. Vypadá to, že po období úpadku může přijít i její pohřeb. A kdy k tomu dojde? Symbolicky nejspíše v okamžiku, kdy se na příslušnou matriku dostaví lesbická žena s tím, že chce s touto „ultrarealistickou“ pannou uzavřít stejnopohlavní manželství. Chtěl bych věřit tomu, že je to pouze sci-fi, ale po tom všem, co se nyní děje, si nejsem jistý už ničím.

  0 0

  Ladislav Jakl
  8.11. 2018   Rukojmí
  Bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl se domnívá, že je nutné ihned odejít z Afghánistánu. „Musíme odejít. A to nejen my, ale všechna cizí vojska!"

  Své důvody popsal na facebookovém profilu.
  Je směšné tvrdit, že supermoderní robocopové kráčející pasteveckými vesnicemi chrání na konci světa bezpečnost České republiky. To už potom lze obhájit úplně všechno. Záminka západní invaze byla chatrná. Který z teroristických útoků v Evropě byl proveden Afghánci? Žádný. Který z nich byl organizován nebo sponzorován Tálibánem? Žádný,“ poznamenal k odchodu z Afghánistánu Jakl, jenž je nyní mimo jiné členem správní rady Institutu Václava Klause.

  Podle něj by už bylo logičtější poslat bojovat naše vojáky do přistěhovaleckých čtvrtí Paříže, Bruselu, Kolína nad Rýnem, Stockholmu nebo Berlína. „Nikdy nebyl jasně stanoven strategický, politický ani vojenský cíl afghánské invaze, která trvá už 17 let. A co je jejím výsledkem? Tálibán dnes drží větší část území než na počátku invaze. To má být úspěch? Ne, mrtví čeští vojáci (a dalších invazních zemí) nejsou tím hlavním argumentem pro odchod. Tím argumentem je, že jejich zadání je pochybné nebo žádné. A oběti tedy úplně zbytečné. Na obou stranách,“ dodal.

  „Nikdo z našich politiků kromě pár frází o spojenectví a boji s terorismem neumí říct, čeho se má v Afghánistánu docílit. Jestli poražení Tálibánu a nastolení prozápadní vlády, pak to je směšné, nic takového se nedaří a nikdy nepodaří. Tálibán má autentickou podporu velké části Afghánců, a proto je neporazitelný. Je třeba najít důstojný způsob, jak z téhle nepromyšlené avantýry vycouvat.
  A nástrojem nemohou být zbraně, které až dosud nic nedokázaly. Nástrojem dosažení jakéhokoli kompromisního řešení (a jiné nepřipadá v úvahu) je s Tálibánem jednat. Ale to není na vojácích. To musejí zařídit politici,“ uzavřel Jakl s tím, že pro politiky je to zatím jen příležitost k plamenným projevům, které nic nestojí, a jakási počítačová hra bez jakékoli zodpovědnosti za svět, za svou zem i za naše kluky v uniformách.

  O stažení českých vojáků z Afghánistánu hovořil v minulých dnech i exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Po úmrtí dalšího z českých vojáků v Afghánistánu označil totiž za chybu, že NATO v této zemi působí, a doporučil zvážit odchod. Ostatní politici to odmítli, následně dokonce šéf opoziční ODS Petr Fiala a STAN Petr Gazdík uvedli, že by Zaorálek jakožto předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny měl nést za své výroky důsledky. Gazdík se domnívá, že by Zaorálek měl odejít z postu šéfa výboru. Fiala pak byl v takovémto soudu opatrnější a uvedl, že je třeba diskuze.
  Celý příspěvek Ladislava Jakla:

  Z Afghánistánu je třeba okamžitě odejít!

  Musíme odejít. A to nejen my, ale všechna cizí vojska. A nejen to, nikdy se tam nemělo jít. Je směšné tvrdit, že supermoderní robocopové kráčející pasteveckými vesnicemi chrání na konci světa bezpečnost České republiky. To už potom lze obhájit úplně všechno. Záminka západní invaze byla chatrná. Který z teroristických útoků v Evropě byl proveden Afghánci? Žádný. Který z nich byl organizován nebo sponzorován Tálibánem? Žádný. To už by bylo logičtější poslat bojovat naše vojáky do přistěhovaleckých čtvrtí Paříže, Bruselu, Kolína nad Rýnem, Stockholmu nebo Berlína. Nikdy nebyl jasně stanoven strategický, politický ani vojenský cíl afghánské invaze, která trvá už 17 let. A co je jejím výsledkem? Talibán dnes drží větší část území, než na počátku invaze. To má být úspěch? Ne, mrtví čeští vojáci (a dalších invazních zemí) nejsou tím hlavním argumentem pro odchod. Tím argumentem je, že jejich zadání je pochybné nebo žádné. A oběti tedy úplně zbytečné. Na obou stranách. Nikdo z našich politiků kromě pár frází o spojenectví a boji s terorismem neumí říct, čeho se má v Afghánistánu docílit. Jestli poražení Talibánu a nastolení prozápadní vlády, pak to je směšné, nic takového se nedaří a nikdy nepodaří. Taliban má autentickou podporu velké části Afghánců a proto je neporazitelný. Je třeba najít důstojný způsob, jak z téhle nepromyšlené avantýry vycouvat. A nástrojem nemohou být zbraně, které až dosud nic nedokázaly. Nástrojem dosažení jakéhokoli kompromisního řešení (a jiné nepřipadá v úvahu) je s Talibanem jednat. Ale to není na vojácích. To musejí zařídit politici. Jenže pro ty je to zatím jen příležitost k plamenným projevům, které nic nestojí, a jakási počítačová hra bez jakékoli zodpovědnosti. Za svět, za svou zem i za naše kluky v uniformách.
  Ladislav Jakl, 6. listopadu 2018

  0 0

  Paul Craig Roberts
  8. 11. 2018     PaulCraigRoberts
  Podíváme-li se na tuto mapu ze CNN: https://www.cnn.com/election/2018/results/house, zdá se, že s výjimkou některých tenkých oblastí na severovýchodě, na západním pobřeží a dále v hispánských a černošských enklávách na jihozápadě a jihu, volila země republikánsky. Podle mého mínění volilo vnitrozemí republikány proto, že „odrbanci“ se rozhodli Trumpa přece jen podržet. A to ze dvou důvodů. Prvním je, že vždy hovořil o jejich ekonomických problémech, způsobených vývozem amerických pracovních příležitostí do zámoří, který jim v materiálním smyslu zkrátil opratě.   A důvodem druhým je fakt, že politika identity, která učinila z demokratů stranu nenávidějící bělochy – a zvláště pak bělochy heterosexuální, definováné jako utlačovatelé menšin – znemožňuje v podstatě všem bělochům volit stranu, která je označuje za problém.

  Až do časů Clintona reprezentovala Demokratická strana americkou pracující třídu a demokraté byli považování za opak republikánů, kteří reprezentovali byznis. Avšak za vlády Clintona vyjádřili demokraté svůj souhlas s republikánskou politikou vývozu pracovních příležitostí do zámoří, za což je republikáni odměnili značnou finanční podporou. Čímž došlo k dnešní situaci, kdy obě strany politického spektra ovládá stejný pán - americký kapitál.

  Pracující třída, takto demokraty opuštěná, volí dnes spíš republikány, a voličská základna Demokratické strany nesestává už dnes z nemajetné a všemi opuštěné pracující třídy. Demokraté se totiž obrátili k nenávisti. V rámci své politiky identity učí lidi, označované za „oběti“, nenávidět své utlačovatele, což mají být, podle jejich slovníku, bílí muži, utlačující jak menšiny, tak ženy. Avšak v obráceném gardu se posléze i tito bílí muži stávají „oběťmi“ - tentokrát oběťmi nenávisti Demokratické strany a vůbec všech lidí, kteří se k této nenávisti vůči „utlačovatelským“ bílým mužům nechají strhnout.

  Takto, samozřejmě, ztrácejí demokraté voliče bílé, ale na oplátku ziskávají hlasy jejich „obětí“. A přihlédnete-li k faktu, že imigrace zajišťuje větší růst voličské základny „obětí“, než je růst voličské základny bělochů, pak vláda politiky identity zařizuje, že reálnou obětní skupinou politiky identity jsou dnes běloši. A jestliže se dnes do hovorů mnohých demokraty zaposloucháte, zdá se vám, že právě tohle je stav, o který jim jde.

  Podle zpráv, které jsem si v posledních hodinách přečetl či vyslechl, chce 75% demokratů, aby byl Trump procesem impeachmentu zbaven úřadu. Avšak ve všech těch zprávách chybí, proč by se tak mělo stát. Nu a já mám za to, že jediným tímto důvodem je už zmíněná nenávist. Trump je totiž ztělesněním bělošského miliardářského utlačovatele, který navíc - podle demokratů – pokud jde o ženy, když vidí jednu z nich, ví přesně, kam sáhnout.

  Jinak se mi zdá poněkud kuriozní, že se Trump, ačkoli figuruje na kandidátce republikánů, chová jako demokrat. Byl pro mír s Ruskem a byl i pro pracovní příležitosti pro americkou pracující třídu. Mír a pracovní příležitosti byly totiž vždy hesly demokratů. Ale demokraté Trumpa nenávidějí, protože ho považují za prototyp utlačovatelského bělocha – a právě tato tupá nenávist je zavedla až ke spojenectví s vojenskobezpečnostním komplexem, který jde ostře proti míru s Ruskem. Ze známých důvodů, samozřejmě. Mír s Ruskem ohrožuje jeho rozpočet i moc.

  A tak demokraté, ruku v ruce s hlubokým státem (vojenskobezpežnostní komplex, zpravodajské služby a neokonzervativci), mír s Ruskem zablokovali a dali volný průchod masové imigraci lidí ze Třetího světa do USA, čímž ještě dále zhoršili ekonomické postavení americké dělnické třídy. Hlasy pro demokraty z tábora imigrantů sice demokratům bohatě nahrazují ztracené hlasy z tábora americké pracující třídy, ale na jednu „maličkost“ přitom demokraté zapomněli. A totiž na to, že pracovní příležitosti pro jejich ilegální spojence ze zahraničí závisejí na příjmech americké pracovní síly. Nu a když tu ožebračí, nepřicházejí ilegálové už do USA za pracovními příležitostmi (ty zde nejsou), ale za ubohými sociálními dávkami, placenými Američany, kteří ztratili své živobytí.

  Řekl bych, že jestliže bílí Američané v budoucnu nepodlehnou pocitům viny a nezkolabují, demokratická strana skončila, a právě proběhlé průběžné volby byly jejím posledním hurá.

  Vybral a přeložil Lubomír Man

  0 0

  -OP-
  8. 11. 2018
  Severní Balkán – u nás kdekterý důchodce musí korunu dvakrát obrátit, než jí vydá, zatímco jsou uprchlíci na jejich turistické cestě do Evropy vybaveni předplacenými debetními kartami a chytrými telefony - Sorosova soukromá investice do migrantů za 500 miliónů dolarů
  .

  Zpráva zveřejněná redakcí Epoche Times ZDE, která čerpá z informací zveřejněných slovinským informačním portálem Nova24tv, uvádí, že na základě upozornění chorvatské policie bylo zjištěno, že mnozí migranti pokoušející se dostat přes severní Balkán do západní Evropy jsou vybaveni tzv. Prepaid-Debitkartami, tedy předplacenými debetními kartami společnosti Mastercard. Tyto karty na sobě však nemají uvedena žádná jména jejich vlastníků. Policisté si všimli, jak migranti prostřednictvím těchto karet vybírají peníze a také toho jak jsou vybaveni nově koupenými vysoce kvalitními botami a turistickým oblečením, jakož i chytrými mobily tzv. smartphony a dokonce zbraněmi. Slovinský televizní redaktor Ninoslav Vucetič tuto kartu zveřejnil na Twitteru a upozornil, že je na ní zobrazena vlajka EU a logo UNHCR. 


  Zároveň postavil otázku, kdo tyto karty vlastně migrantům vydává. Stejný obrázek takové karty lze nalézt také v různých zprávách UNHCR nebo např. jak jsem zjistila na webových stránkách zveřejněných k programu – ESTIA (The Emergency Support to Integration & Accommodation programm), jehož prostřednictvím se poskytuje nezbytná pomoc pro integraci a umístění migrantů v Řecku ze strany Evropské unie společně s UNHCR (Migrační agentura Spojených národů), řeckými partnery a Ministerstvem pro migrační politiku Řecka viz ZDE. Karty jsou zřejmě vydávány/zneužívány pro snadnější cestu migrantů na sever. Dle informace, na kterou zde odkazuji, bylo v roce 2017 na takovou pomoc vyčleněno 135,5 mil eur a v roce 2018 155 mil eur.

  V článku Epoch Times je dále uvedeno, že slovinský redaktor Vucetič píše, že karty jsou důkazem o tom, jakým způsobem Evropská unie ničí evropskou kulturu. Karty jsou poskytnuty těm, kteří pak šíří násilí. Společnost Mastercard podle článku již v roce 2016 v jedné tiskové zprávě uvedla, že vydala předplacené debetní karty, aby uprchlíkům umožnila mobilitu a flexibilitu, včetně zajištění jejich důstojnosti. Kromě toho v minulém roce společnost Mastercard zveřejnila informaci, že spolupracuje s miliardářem Sorosem na projektu Humanity Ventures. Cílem tohoto projektu je urychlení hospodářského a sociálního rozvoje znevýhodněných skupin obyvatel na celém světě, zejména uprchlíků a migrantů. V tiskové zprávě bylo také uvedeno, že Soros vyčlenil 500 mil amerických dolarů jako soukromou investici na zvládnutí výzev souvisejících s migranty a jejich přijímáním. Ze strany Matercard prý jde o inovativní platební, datové a identifikační řešení pro neprivilegované občany světa, pro uprchlíky a migranty, aby se mohli co nejlépe ekonomicky začlenit do míst přijetí a vytvořit si sociální vazby s domácími obyvateli. Článek dále uvádí, že na Balkáně se v současné době nakupilo okolo 70 000 migrantů, kteří se chtějí dostat dále do západní Evropy.

  Opět se tedy potvrzuje, jak je vše důsledně připravené, nenápadně a potichu bez veřejné debaty podstrčit k podpisu Globální migrační pakt, některými nazýván také Ďáblův pakt a zároveň jsou na cesty vysláni další dobyvatelé Evropy, tentokráte již dobře turisticky vybaveni, ačkoli, jak jsem zmínila v minulém článku, jsou až téměř ke hranicím s Chorvatskem dováženi vlaky, autobusy a dokonce taxi. Zbývá se jen nějak „probít skrz hranice“. Zatím je to poměrně klidné viz ukázka z hraničního přechodu Bosna a Hercegovina – Chorvatsko, kdy se v minulých dnech pokusilo 300 migrantů překročit hranice ZDE. Na co lze v této oblasti také narazit ukázala také výše zmíněná slovinská Nova24tv viz ZDE, kdy byl blízko chorvatské vesnice Široká Kula nedaleko Bosenských hranic místními obyvateli objeven jakýsi stanový tábor, doslova malá vesnice obývaná ilegálními uprchlíky. Na severním Balkáně je tedy docela živo. V Bihaći, o které jsem psala nedávno, se nadále demonstruje a podepisují se petice proti ilegálním migrantům. Bylo podáno již cca 300 trestních oznámení proti těmto ilegálním migrantům a u 60 z nich již bylo zahájeno trestní řízení. Došlo již také na zabití a znásilnění. Každý obchod již dnes musí mít hlídače, krádeže se i nadále rozmáhají, došlo také k přepadení rodiny právě sloužícího policisty v jeho rodinném domě během nočních hodin. Nikdo neví, proč si migranti fotografují děti před školami. Zřejmě „své muslimské bratry“ nechtějí ani sami Bihaćané, ze kterých je cca 90 % muslimů, avšak spíše umírněných viz článek na malém rakouském webovém portálu unzensuriert.at ZDE.


  - - -

  0 0

  Marie Krasiková
  9. 11. 2018      politexpert
  Spojené státy a Nizozemsko se rozhodly "ututlat" aféru ukrajinského Buku, který s největší pravděpodobností sestřelil Boeing 777, který letěl nad Donbasem. Ministerstvo obrany RF dříve odůvodněně uvedlo, že raketa, která zasáhla Boeing pro osobní dopravu malajských aerolinií, je ukrajinského původu. Po této zprávě americké ministerstvo obrany podezřele zmlklo a snaží se toto téma nezmiňovat, navíc neodtajnilo družicové údaje. Ve vysílání ruské televize o tom hovořil vojenský expert Igor Korotčenko.


  Je zajímavé, že Holanďané, kteří dříve požadovali vysvětlení ruské strany ohledně raket, které byly předány Ukrajině, po prohlášení Ministerstva obrany Ruska náhle zmlkli. Vždyť podle číselného označení zbraně je možné určit, která raketa konkrétně sestřelila MH17.

  Korotčenko poukázal na to, že v době katastrofy letělo nad Donbasem několik amerických družic, což znamená, že USA mají informace o tom, co se v okamžiku tragédie v této oblasti dálo. Ale tyto informace jsou dosud utajeny, řekl Korotčenko. Je přesvědčen, že kdyby tam byly ruské Buky, pak by byly tyto informace již dávno zveřejněny, ale protože je to utajeno, znamená to, že Američané a Holanďané jednoduše nechtějí šířit informace o Ukrajině ....

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0

  Tereza Spencerova
  9. 11. 2018  Facebook autorky
  Svět při páteční ranní kávičce:

  -- pod tlakem z USA Německo navýšilo svůj zbrojní rozpočet pro rok 2020 o 5,7 miliardy eur… na nové lodě, stíhačky a tak…

  -- Macron má za to, že je „legitimní“ uctít památku maršála Petaina, který v první světové vedl francouzské jednotky u Verdunu… a za druhé světové kolaboroval s nacisty… to si naběhl… Macron… a vlastně i Petain…

  -- bývalý šéf NATO Rasmussen poradil Bělorusku, aby se „učilo demokracii od Ukrajiny“… fascinující…

  -- „CNN přestala dělat zprávy už dávno. Dělá jen do Trumpa. Fox TV je Trumpova, MSNBC je nonstop atitrumpovská,“ míní slavný Larry King

  -- ruský HDP může příští rok… kvůli sankcím povyrůst jen o procento… a možná i necelé… spočítal Kudrin…

  -- Itálie… oficiálně… pomůže pákistánské křesťance, které doma hrozí trest smrti za urážku proroka… uprchnout ze země…

  -- Brown University spočítala, že v amerických válkách v Iráku, Afghánistánu a Pákistánu bylo přímo zabito přes půl milionu lidí… civilisté tvoří polovinu obětí, po sto tisících jsou to různí džihádisté a proamerické místní síly, 60 tisíc zabitých a zraněných je z řad US Army… Pentagon aktuálně upozorňuje, že v tom Iráku se to povedlo tak dobře, že tam US vojáci budou muset zůstat „roky, pokud ne dekády“…

  -- Rusko, USA a Jordánsko dojednávají odchod syrských uprchlíků z tábora Rukbán… v americkém „bezletové zóně“ u základny Al Tanf, na jordánských hranicích… prý hlavně Jordánsko už chce mít ty desítky tisíc lidí pryč… zpátky na východě Sýrie… jenže „teroristé a pašeráci“ drží lidi v táboře jako rukojmí a živé štíty… dodává OSN

  -- syrská armáda osvobodila posledních 19 rukojmích, které Daeš unesl v červenci při bleskovém útoku na jihosyrskou Suvejdu…

  -- u Trumpů prý zvažují, že by jemenské rebely zařadili na americký seznam teroristů… současně s výzvami k ukončení agrese… v níž Saúdové dál pokračují…

  -- ukrajinští neonacisté z praporu Azov cvičili a „radikalizovali“ americké neonacisty, tvrdí americké Southern Poverty Law Center…

  -- bývalý ekvádorský prezident Rafael Correa požádal o azyl v Belgii… kde už od loňska beztak žije… doma ho viní z únosu svého politického odpůrce…

  -- ropné sbližování s Ruskem vede Saúdy k úvahám, že by mohli rovnou rozpustit celý OPEC… jako zastaralou zbytečnost… tvrdí Wall Street Journal…

  -- maďarská policie odložila korupční kauzu… původem z bruselského OLAF… proti premiéru Orbánovi a jeho rodině… „zločin se nestal“… a basta…

  -- ruští vojáci dostali zákaz zveřejňovat jakékoli své fotky na sociálních sítích a netu vůbec… kvůli rejdům cizích špionů a agentů…

  -- Chile začalo vracet migranty… první plné letadlo odletělo na Haiti… letenka je zadarmo, za podmínky, že se dotyčný devět let do Chile nevrátí…

  -- nový ukrajinský zákon počítá se třemi roky vězení pro Rusy, kteří zaletí na Krym, nebo tam projedou po novém mostě…

  -- Saúdové zakázali asi třem milionům Palestinců z Jordánska, Libanonu, Východního Jeruzaléma a Izraele pouť do Mekky

  -- o byty v Petrohradu mají z ciziny největší zájem Němci, Ukrajinci a Bělorusové… Petrohrad je současně nejprotestnějším městem Ruska… jako že je tam nejvíc demonstrací…

  -- čínské úřady… svým všeobjímajícím špiclovacím systémem… rozeznají lidi nejen podle obličejů, ale i podle chůze… a prý vám nepomůže, když budete schválně kulhat nebo tak něco… brrrrrrrrr

  -- čínská agentura Sin-chua… představila divákům prvního „moderátora“ zpráv na bázi umělé inteligence… odříkal to s přehledem…

  -- v roce 2020 začne formule 1 závodit i ve vietnamské Hanoji…

  Tož tak…

older | 1 | .... | 649 | 650 | (Page 651) | 652 | 653 | .... | 668 | newer