Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


Channel Description:

Děkujeme za finanční příspěvky na činnost Nové republiky z.s.Bankovní spojení: 2300736297/2010

older | 1 | .... | 679 | 680 | (Page 681) | 682 | 683 | newer

  0 0

  11. 1. 2019      AENews
  Podle Elona Muska budou mít sítě 5G superskalární charakter, budou moci samy růst spolu s počtem koncových zařízení. Firma SpaceX vynese na oběžnou dráhu 7000 satelitů na vytvoření celosvětové 5G sítě nového internetu! Vaše 5G zařízení se stane současně vysílačem pro další uživatele v lokalitě! Půjde o síť všech sítí, ztělesnění Skynetu z kultovního filmu Terminator, který toto předpověděl!


  Čeští poslanci kontrolního výboru pro činnost NÚKIB znovu probírali Huawei [1]. Jenže k ničemu se nedobrali a závěrem je výzva státním orgánům, aby dobře zvážily dodavatele telekomunikačních systémů. Huawei prý do budoucna představuje hrozbu, ale žádné konkrétní věci a obvinění Huawei nebyly poskytnuty. Poslanci kroutili hlavami a nerozuměli, v čem je vlastně problém. Zatepla jsme dostali do naší redakce podrobnosti o průběhu jednání výboru. Řeč se vedla o hrozbách čínské rozvědky, agentech, možném zneužití čínskou vládu, ale všechno to spíš připomínalo bububu a strašení, svěřil se nám náš zdroj.


  Globální celosvětová satelitní 5G síť Starlink, důvod hysterického útoku na Huawei.

  Česká republika připomíná Josefa Vyskočila, postavičku z kultovního druhého dílu filmového Švejka. Američané si vodí Babišovu vládu jako skupinu chovanců pomocné školy v očekávání, že nikdo ve vládě nerozumí technologiím, a že jim to vysvětlí NÚKIB, který dostane od amerických partnerů noty. Huawei nebyl problém dlouhá léta, až do listopadu 2018 a do chvíle, kdy v USA k něčemu došlo. Dosud poslanci slyšeli jenom povídání o zlých Číňanech, kteří nám chtějí asi ukrást krtečka. Jenže, až si poslanci přečtou tento článek, budou se na celou věc dívat úplně jinak, protože je to bomba. O co jde?
  Jakmile dostal Musk zelenou od FCC, začala americká vláda útočit na Huawei a Kanada ochotně zatkla finanční ředitelku Huawei proto, že dvě kanadské firmy se účastní amerického projektu 5G satelitního internetu v USA!
  Americký vizionář Elon Musk měl před časem rozhovor na americké televizi ABC o 5G sítích. Vysvětloval, v čem se 5G sítě budou lišit a vůbec nejde jenom o jiné frekvence na úrovni satelitních pásem. Tou zásadní informací pro všechny české politiky z redakce Aeronetu je zpráva, že všechno, co dosud slyšeli od NÚKIB, je zcela jinak. Ten hlavní důvod, proč vláda Donalda Trumpa začala šílet kvůli Huawei, proč došlo v Kanadě k zatčení finanční ředitelky Huawei na příkaz amerických orgánů, proč země západních amerických partnerů jsou masírovány hrozbami a strašením o Huawei, to všechno je způsobené tím, o čem nedávno hovořil Elon Musk. Jedná se totiž o realizaci obdoby celosvětového Skynetu!  Vrátíme se lehce zpátky v čase. Dne 15. listopadu 2018 americký telekomunikační úřad FCC udělil firmě SpaceX a Elonu Muskovi celosvětovou licenci (!) na pokrytí celé planety Země americkým 5G telekomunikačním signálem pro vybudování Muskova celosvětového internetu Starlink, jehož provoz zajistí celkem 7,000 satelitů na velmi nízké oběžné dráze planety Země [1], které na velmi nízkou oběžnou dráhu vynesou rakety Falcon Muskovy firmy SpaceX. Původně mělo jít jen o 4000 satelitů [2], ale došlo zjevně ke změně plánů, MSN dokonce upřesnilo číslo na 7500 satelitů [3]. Američané si tak de facto zprivatizovali pro sebe celý telekomunikační prostor a frekvence na velmi nízké oběžné dráze, v tichosti, bez souhlasu OSN a s tichým a přísně utajeným souhlasem amerických partnerů. Problém je v tom, že Čína proti tomu protestovala a hodlá sama vybudovat vlastní celosvětovou 5G komunikační síť. To je naprostá pecka a bomba! Aeronet je první server v ČR, který tuto informaci přináší! Děkuji jménem redakce za tyto důvěrné informace našemu zdroji z okruhu čínské obchodní komory v Praze. Toto zásadně mění všechno, co jsme dosud o kauze Huawei tušili.

  Tisková zpráva ZDnet
  Americká Federální komise pro komunikace (FCC) vydala autorizaci pro firmu SpaceX na vybudování, nasazení a provozování více než 7 000 satelitů na oběžné dráze s velmi nízkou oběžnou dráhou, kde se očekává, že podpoří internetové připojení po celém světě. FCC také vyhověla požadavku SpaceXu na přidání kmitočtových pásem 37,5-42,0 GHz a 47,2-50,2 GHz do své dříve schválené koncepce geostacionární satelitní orbity (NGSO). Autorizace dovoluje společnosti SpaceX rozšířit své geografické pokrytí a dává leteckému průmyslu zelenou na podporu širokopásmových a komunikačních služeb pro rezidentní, komerční, institucionální, vládní a profesionální uživatele v celosvětovém měřítku. Společnost Elona Muska dostala povolení k družicovým aktivitám NGSO společně s firmami Kepler Communications, Telesat Canada a LeoSat.
  Společnost FCC poskytla společnosti Kepler podmíněný přístup na trh v USA, tato společnost se sídlem v Torontu nabízí globální konektivitu pro internet věcí. Rozhodnutí také udělilo společnosti souhlas s použitím navrhované konstelace 140 satelitů NGSO v pásmech 10,7-12,7 GHz a 14,0-14,5 GHz.
  Více zde.

  Všechno to naprosto logicky a časově do sebe zapadá, posuďte sami: Americká FCC vydala povolení Elonu Muskovi 15. listopadu a spolu s ním poskytla dvěma kanadským společnostem (Telesat Canada a Kepler) přístup na americký trh a do americké sítě Starlink Elona Muska. O pouhé 3 týdny později byla v Kanadě 5. prosince zatčena finanční ředitelka a dcera zakladatele Huawei Meng Wanzhou [4]. Jaká to náhoda! Ruka ruku myje! Chápete už tu ochotu Kanady k zatčení finanční ředitelky Huawei? Dvě kanadské firmy mají přímý zájem na odstavení čínského konkurenta při budování americké globální 5G sítě! A chvíli poté dne 17. prosince se český Národní úřad pro kybernetickou a internetovou bezpečnost (NÚKIB) vytasil s onou hysterickou bezpečnostní zprávou, že výrobky Huawei představují hrozbu [5]. Nikdo přitom nechtěl říct na rovinu, jaké jsou důkazy, v čem Huawei špehuje, kdy a jak. Nic takového ale nečekejte, nikdo vám neodpoví, protože nic takového ani neexistuje. Huawei zkrátka nesouhlasí s tím, že USA dne 15. listopadu 2018 si zprivatizovaly celosvětové orbitální 5G frekvence nad celou naší planetou, bez souhlasu světového společenství. Přesně podle Trumpova hesla America First!

  Více jak 7000 satelitů zaplaví oblohu a vytvoří základ nového Internetu 2.0, ale současně půjde o sledovací, špehovací, monitorovací a informační síť všeho lidstva, o veškerém lidstvu – Skynet

  Teprve až Elon Musk to nedávno více rozvedl v jednom z rozhovorů, že dostal od FCC k dispozici vysílací satelitní 5G pásma pro svých 7000 satelitů, které pokryjí celý svět 5G telefonní a zejména datovou a telekomunikační službou, čímž společnost SpaceX vytvoří prvního globálního mobilního operátora, který nebude využívat roamingové národní sítě, ale bude disponovat vlastní satelitní 5G sítí. Ta bude komunikovat s 5G pozemními výkonovými věžemi a americkými 5G technologiemi od americké firmy Cisco (proto teď nesmí nikdo z partnerů USA nakupovat 5G pozemní stanice a infrastrukturu od Huawei), ale i s koncovými zařízeními na zápěstích lidí na zemi, s hodinkami Apple Watch, s mobilními telefony, s bankovními službami, kamerovými systémy, autoalarmy, dopravními systémy řízením dopravy pomocí semaforů atd. Elon Musk měl již před zhruba dvěma roky jednu přednášku o světové síti všech sítí, která bude připomínat Skynet, protože bude sama exponenciálně růst ve svém objemu.


  Komunikační síť Starlink bude operovat globálně z oběžné dráhy.

  Klasické 5G zařízení se totiž od předchozích bezdrátových sítí liší podle Muska v jedné věci. 5G sítě podporuji superskalární model, který je podobný torrentovým sítím pro sdílení filmů a jiného softwaru. V normálních sítích to funguje tak, že čím více uživatelů se přihlásí do sítě, tím více je síť zahlcená požadavky na mobilní věže, až v nějakém okamžiku síť zkolabuje. Sítě 5G fungují přesně obráceně, síť je o to rychlejší a o to více propustná, čím více uživatelů se do 5G sítě připojí. Jak je to možné? Každé koncové 5G zařízení se totiž stane součástí superskalární sítě, kde každý přijímač je současně lokálním vysílačem. Pokud budete někomu posílat třeba fotku, vaše 5G zařízení se nepřipojí k jednomu konkrétnímu vysílači operátora v místě, ale rozešle data všem 5G zařízením v okolí. Ty je předají dál a dál, a zase dál, bez účasti centrální mobilní věže. To je superskalarita. Aby to fungovalo, určitá spolupráce operátora tam nastává, ale pouze lokálně.
  Superskalární 5G světová síť vytvoří obdobu, nebo spíš kopii filmového Skynetu, díky 5G koncovým zařízením na zemi nepůjde vypnout
  Koncové mobilní 5G zařízení zašle data nejbližšímu 5G vysílači s nejvyšším výkonem, a to je věž operátora. Tato věž inteligentně najde trasu mezi lokálními 5G zařízeními a pošle jim instrukce, že mají váš datový balíček doručit skrze svou lokální konektivitu. Balíček tak vůbec nedoručí síť operátora, ale doručí si ho mezi sebou koncová 5G zařízení, která se najdou ve svém lokálním dosahu. Příklad bude vypadat takto: Chcete poslat esemesku kamarádovi, který bydlí na druhé straně města. Umělá inteligence v síti operátora zaměří osoby, které jsou na trase a mají 5G zařízení. Algoritmus zjistí, jestli jsou ve vzájemném dosahu. Pro přenos lze použít mobilní telefony, chytré hodinky, ale třeba i chytré ledničky, informační 5G tabule v ulici atd. Jednotlivá zařízení si ve svém dosahu předají datový balíček a doručí ho uživateli. Čím více uživatelů 5G zařízení na trase, tím rychlejší a spolehlivější doručení.  Studie podle Elona Muska v USA ukazují, že více jak 88% mladých lidí komunikuje s kamarády, kteří bydlí v dosahu několika mil v rámci jedné aglomerace. Proč používat mobilní věže, když data mohou dopravit ve městě koncová zařízení mezi sebou? Hustota to umožňuje. Současné sítě to neumí. Zkrátka to znamená, že síť 5G nahradí dnešní internet! Znovu to zopakuji: Konec dnešní podoby internetu je blízko. Dnešní internet spoléhá na servery v datacentrech podobně, jako dnešní sítě operátorů spoléhají na mobilní věže, přes které teče všechno. Jakmile se ale vybudují 5G sítě, každé nové prodané 5G zařízení se připojí do celosvětové 5G sítě a v rámci superskalarity ji posílí, jak na rychlosti, tak hlavně na propustnosti.

  Sítě 5G přinesou operátorům vlhký sen: Čím více uživatelů, tím větší propustnost

  Máte tři baráky, které jsou od sebe vzdáleny 300 metrů. V baráku A a C bydlí dva kamarádi. Mezi nimi je barák B. Jejich koncová 5G zařízení v lokálu mají dosah cca. 250 metrů, takže A a C mezi sebou v lokálu komunikovat nemohou. Musí si posílat data přes výkonnou vysílací věž operátora. Jenže, přijdou Vánoce a uživatel X v prostředním baráku si pořídí chytrou 5G ledničku, to znamená, že lednička je připojena do 5G sítě, hlídá potraviny v ledničce a sama na internetu objednává doplňování zásob. A teď to přijde: Uživatel v domě A pošle data uživateli v domě C, ale tentokrát to jde rychleji. Datový balík se přenese do domu B do chytré ledničky. Ta přijme datový balík a operátor ze sítě pošle lednici instrukci, aby datový balík lokálně předala do domu C vedle. Balíček je doručen, rychle, bez zahlcení datového spektra operátora.


  První satelity Starlink jsou již na oběžné dráze.

  Pokud by v domě B bylo 10 uživatelů 5G sítě, potom by síť pro přenos datového soubory vybrala skupinu nejrychlejších a nejsilnějších zařízení. Superskalárnost je fantastická právě v tom, že čím více lidí se zapojí do sítě, tím je síť pro všechny lidi v síti rychlejší a spolehlivější. Takto už dnes fungují torrentové sítě na internetu, čím více seederů, tím rychleji stahujete oblíbený film. Takto vytvořená 5G síť bude základem nového internetu, který ale bude v rukách jedné jediné osoby. Elona Muska. Globalizace a Nový světový řád. Jeden svět, jedna světová vláda, řízení internetu v rukách jediné firmy. Dnešní internet se řídit moc nedá, ale 5G síť v rukách jednoho podnikatele, to zcela změní pravidla hry. Jednotlivá zařízení budou nezávislá, takový internet nepůjde vypnout, nikdy, protože lokální 5G zařízení budou mezi sebou komunikovat lokálně na dosah pár stovek metrů v superskalárním modelu. A kdo bude kontrolovat synchronizační protokoly této sítě, ten se stane pánem celého světového informačního prostoru.

  Konec dnešního internetu se blíží, nový internet 2.0 bude všude ve všech 5G zařízeních okolo nás, bude nás vidět, sledovat, pozorovat, kontrolovat…

  Síť, která nepůjde vypnout. Co vám to připomíná? Ano, je to kultovní film Terminator, programovací video Syndikátu. Poslechněte si, co se říká na konci filmu. Skynet se nakopíroval do všech počítačů na světě, do všech zařízení na této planetě. A když zjistíte, že 5G síť bude celosvětovou sítí řízenou americkou firmou SpaceX Elona Muska z jeho 7 tisíc satelitů na oběžné dráze, pro jehož potřeby americká FCC uvolnila svévolně celosvětové 5G frekvence, tak najednou pochopíte, že to už stojí za zatčení dcery zakladatele Huawei, to už stojí za obchodní válku na telekomunikačním poli s Čínou, to už stojí za tu hysterii v zemích amerických partnerů (v ČR) ohledně čínské hrozby. Američané jsou jako kovbojové, přivlastnili si celoplanetární 5G frekvence. A západní partneři ani nemuknou. Pro Američany je nepřípustné, aby superskalární 5G celosvětovou síť kontrolovali Číňané. Hraje se totiž o kontrolu nového celosvětového internetu, který bude postaven na celosvětové 5G síti.


  Centrála NÚKIB s Českou televizí na panelu.

  Nenechávejte si tento článek pro sebe a rozešlete ho svým známým a především poslancům a politikům, ať se konečně dozví, jak obrovský projekt se skrývá za celou hysterií proti čínskému Huawei. Aeronet je vždy o krok napřed ve vnímání světových a mocenských procesů. Přinášíme informace, které jinde nezaznívají. Elon Musk nám nad naše hlavy vypustí 7,000 satelitů a přitom NÚKIB straší českou veřejnost o jakési čínské hrozbě. Ti lidé by se měli stydět, dělají ostudu IT, dělají ostudu lidskému úsudku, ale především dělají ostudu zpravodajským službám. Redakce Aeronetu musí dělat práci za tajné služby a pátrat po důvodech a pozadí americké hysterie proti Huawei. A to hlavní, co je třeba zdůraznit, to je skutečnost, že ta celosvětová síť Elona Muska nebude nakonec americká, ale globalistická. Protože veškeré Muskovy zdroje pochází od globalistů, ne od americké vlády nebo amerických neoconů. Americká FCC poskytla Muskovi pouze celosvětový mandát v domnění, že ta 5G celosvětová síť posílí americkou pozici. Ne, bude to hřebík do rakve současného internetu, který vznikl v 60. letech v USA. Skynet se stane realitou.

  0 0

  Jiří Jirovec
  11. 1. 2019
  Mám telefon od té firmy a v něm jen bezvýznamné informace. Tedy pro Číňany. Pro domácí šmejdy ta placka ale funguje jako přenosný chip. Vytahují z ní informace o tom, kde se pohybuji, s kým mluvím a možná i co si myslím. Podezírám svého operátora, že takové informace nejen soustřeďuje, ale i prodává. Byl jsem s dávným známým v kavárně Slavie. Chvíli po návratu domů se v telefonu objevil dotaz: "Napište nám, jak se vám u nás dnes v 10.30 líbilo?"


  Nějací šmejdi vpašovali do mého telefonu příslušnou aplikaci. Bez mého vědomí a souhlasu. Vědomě jsem nainstaloval jen Skype. Nic víc.

  Svůj názor na obsluhu při odchodu většinou obsluze sděluji. Udělal jsem to třeba u Sládečků, kde jsem byl den před kavárnou. Neuplynula ani hodina a zase je zmíněný dotaz v telefonu. I s časovými údaji.

  Mám zadarmo odpovídat v situaci, kdy je nepřímý vzkaz "víme o tobě, holoubku" vlastné hrozbou?

  Dotaz ohledně spokojenosti hosta je jen vedlejší produktem neustálého špehování lidí. Kdesi v databázi jsou moje "kádrové materiály": Kdo jsem, komu a co píši, s kým telefonuji, kde publikuji a jak brouzdám po Praze. Propojit informace není problém a tak lze dodatečně zjistit který z hostů ve Salvii kemně patřil.

  Čtenář veřejné zprávy BIS si mohl všimnout, že tato ctihodná instituce považuje za nebezpečné i to, co si někde pod duchnou špitají sprostí podezřelí o své zkušenosti z vazby. Byli totiž nepravomocně shledáni nevinnými z úmyslu hodit na cosi bombu. Soud nemohl určit, do jaké míry šlo o nápad čtyř mentálně postižených jedinců a nebo zdravé hlavy infiltrovaného agenta. Tak je zatím pustil.

  Je výročí Jana Palacha. Prý chtěl probudit národ z letargie. No nepovedlo se to celých padesát let. Šmírování a ohlupování propagandou nás nechává v klidu.

  Nepalachovský, tedy český protest má formu Švejka nebo později Cimrmana. Upálit se (mimo jiné) kvůli censuře nebo novinám, které tehdy vycházely pod názvem Zprávy - to ve společnosti, která vždy dovedla číst mezi cenzurou zprasenými řádky, nedává smysl.

  Cimrmanův ostrý protihabsburgský pamflet "Svou pravdu nebudeme skrývat" byl nalezen v umně maskované dutině násady krumpáče. Sám autor doporučoval uvádět hru o rozkladu monarchie (Lijavec) pod bezpečnějším názvem Sláva císaři.

  Máme jiné, modernější metody protestu. Jednou odkloníme oči od nenáviděné vlajky, jindy zvítězíme v hokeji. Výsledky 2:0 a 4:3, vyryté do stěn výtahů a omítek, působily na naše sebevědomí po dlouhou dobu.

  Werich vzpomínal, že prvorepublikový censor chodil pravidelně do Osvobozeného divadla. Když jim jednou dal pokutu za odchylku od textu, zahráli si na frajery: "No co my vám nedáme tisíc, ale rovnou pět a budeme mít předplaceno," povídají. Odpověď censora byla, že si to jen myslí, protože příště jim divadlo rovnou zavře.

  Nebudu se kvůli telefonu upalovat. Chtěl bych ale proti zvůli, s níž nás velký bratr sleduje, protestovat. Jen nevím kde. Dřív se prý doporučovala lampárna na nádraží. Jenže ty dávno odvál čas.

  0 0

  12. 1. 2019   lenta
  Syrský prezident Bašár Asad se stane součástí politické budoucnosti země. Toto prohlášení učinil ministr zahraničí USA Mike Pompeo v rozhovoru s Fox News. "Doufáme, že se nám podaří posadit za jednací stůl záštiplné účastníky konfliktu, Rusy a Íránce a také zástupce vládnoucího režimu a zástupce všech ostatních zúčastněných stran, aby diskutovali o tom, jaká bude po skončení občanské války politická budoucnost Sýrie", uvádí jeho slova televizní kanál.


  Pompeo zdůraznil, že nakonec syrský lid rozhodne, kdo bude v čele státu.

  Jak poznamenává Fox News, ministr zahraničí vyjádřil jiný názor než jeho předchůdce Rex Tillerson. Ten v říjnu 2017 říkal, že Asad nemá v syrské politice budoucnost.

  10. ledna Pompeo uvedl , že USA zvažují možnost použití zbraní v Sýrii, ale doufají, že k tomu nebude důvod.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  0 0

  12. 1. 2018

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=251&v=SO5_QQVYlpA
  Pozn.red. I.D. - vím, že jsme to před lety již publikovali

  0 0
 • 01/11/19--18:57: Globální oteplování
 • URZA
  12.1.2018  PravdivěEu
  I když odmyslíme zfalšované statistiky a pseudovědce, již dosahují na státní peníze skrze vyrábění důkazů a tvorbu katastrofických scénářů vycházejících z nejistých předpovědí počasí na desítky či stovky let dopředu, připouštím objektivní fakt, že v posledních sto či sto padesáti letech, kdy měříme teplotu, se trošku otepluje; nemáme však žádné důkazy, že by na to měla lidská činnost nezanedbatelný vliv.


  I kdyby však měla, je otázkou, zda se vůbec jedná o problém; a pokud ano, není jasné, o jak velký. Na druhou stranu prokazatelně víme, že Země má tendence se enormně ochlazovat i oteplovat sama – bez ohledu na existenci těžkého průmyslu, automobilů či dalších moderních technologií (i bez nich tu byly doby ledové, případně zelené pastviny v Grónsku); zásadní otázka zní, jak moc zásadních je těch pár stupňů či desetin stupňů oteplení možná vyvolaných lidmi v porovnání s desítkami stupňů způsobených přírodou. 

  Odpověď bohužel nikdo nezná, vše jsou jen lépe či hůře podložené odhady, jenže de facto jednak nikdo nedokáže říci, jaký vliv má lidská činnost na globální počasí, ale především není vůbec jasné, jaký je skutečně dlouhodobý (tedy nikoliv desítky či stovky, ale tisíce a více let) trend vývoje teplot a co vlastně ty skleníkové plyny a další vedlejší efekty technologií způsobují; přitápíme k již probíhajícímu oteplování? Nebo oddalujeme následující dobu ledovou? Obávám se, že se současnou úrovní poznání prostě nikdo neví. 

  Jak k tomu tedy přistupovat? Jednoduše nechat každého, aby se rozhodl po svém; dokud nebude existovat důkaz, že oteplování atmosféry skutečně někoho poškozuje (či bude reálně poškozovat v budoucnu), není přijatelné iniciovat násilí vůči komukoliv, kdo tak činí, jen kvůli něčí domněnce, že by to možná někdy mohlo způsobit nějaké škody.

  0 0

  Jitka Moody
  12. 1. 2019 JM_Magazín
  Pochopitelně jakákoli debata na toto téma byla vztekle udušena už v zárodku. Přece svoboda náboženství! Přece lidská práva! Tak se radši sundávají kříže u kostelů, mizí vepřové z nabídky, křesťanští rodiče bezmocně sledují, jak jsou jejich děti povinně se školou nuceny modlit se v mešitě k Alláhovi. Korektně ignorujeme, že historie by nás mohla poučit o tom, jak se islám šířil do jiných zemí zakázal ostatní náboženství. Bohužel, jsme tak moc humánní, až jsme nepoučitelní.


  Ta šaškárna zašla už tak daleko, že islamističtí hajzlíci veřejně na ulici v jazyce místních káží nenávist a vyzývají k zabíjení nemuslimů a policie okolo nich preventivně udělá kordón, aby v klidu mohli povídat a žádný bílý nácek je nemohl obtěžovat. A kousek přes ulici kdosi prodává bible a do pár minut je zatčený, protože to se přece nemůže. To je akt nenávisti vůči jistým skupinám.

  Ale vždyť to znáte, těch protievropských a promuslimských paradoxů je tolik, že jsem unavená jen při představě je zkoušet vypočítat.

  Debatu na téma zákazu islámu zkoušeli otevřít v Itálii a v Rakousku už před dvěma lety, po sériích teroristických útoků, které, pochopitelně, byly ve jménu Alláha. Překvapivě s tou myšlenkou přišla mainstreamová média, žádné štvavé pravicové plátky, kterým by Antifa mohla párkrát zapálit auto nebo roztřískat výlohy, aby byl klid.


  Naše oblíbené liberální elity dle očekávání pobuřuje už jen ta samotná myšlenka. Jak jen můžeme být takoví náckové a brát lidem jejich náboženskou svobodu zakotvenou v listině základních práv a svobod? Navíc, dodávají s posměšným úšklebkem, islám zakázat nejde. A pro jistotu s poslední slinou přidají jejich oblíbené: Stejně by to nefungovalo a nic nevyřešilo a bla bla bla.

  A to je právě zajímavá myšlenka.

  Lidská práva se mění neustále, zatím se jen přidává a přikazuje, jistě lze přidat nějaké to omezeníčko a zákaz. Když budeme chtít a když za pár let i ti nejidiotštější dobroserové třeba uvidí, že je to nutné.

  Tak se ptám:

  CO BY SE STALO, KDYBY SE ISLÁM V EVROPĚ ZAKÁZAL?

  Tak především, muslimové, kteří mají islám jen jako svou víru a víceméně přijali evropskou myšlenkou nemíchat ji s politikou, se nikdy islámu nevzdají. Budou se modlit doma, budou se pořád rok co rok na měsíc přes den nutit hladovět, v obchodech budou ignorovat vepřové a ti důslednější i alkohol.

  S tím nemám problém.

  Co zmizí:
  • Do háje půjdou politické strany muslimů, což je nejzrůdnější část islámského politického systémů zaváděná do evropské praxe
  • Liberálům se vezme důležitý klacek, kterým se snaží přetvořit společnost národů a jejich tradic, hodnot
  • Z ulic zmizí ženy v burkách i šátcích a chlapi v nočních košilích a čapkou na hlavě
  • Hlásat islám v ulicích bude zločin, takže se imámové nenávisti ani nedostanou ve své řeči k zabíjení nevěřících a půjdou do báně
  • Policie se nejenže nebude bát zakročit proti pigmentovaným vousatým návštěvníkům, bude to zase jednou jejich povinnost
  • Tisíce a desetitisíce mužů z rozvědky nebudou muset dělat ocásek těm, o nichž se ví, že se nám drobátko radikalizovali, místo toho zatknou, vyhostí a budou mít třeba trochu času sledovat, co provádí Antifa
  • Z televize, ze škol i z veřejných debat a učebnic pro děti zmizí propagace islámu a třeba si jednou ti, kteří teď hlásají, cosi o náboženství míru a lásky dají jednu sebekritickou facku. Radši dvě.
  • Zločinci, u kterých se najde korán, budou automaticky vyhoštěni a těm s evropským občanstvím jim toto bude odejmuto, a zdaleka nemusí jít jen o odsouzené pachatele vražd, znásilnění nebo polévání kyselinou a dalších libůstek, na které jsou právě vyznavači islámu odborníci
  • Média stranící islámu budou mít velké sankce
  • Facebook, Twitter a další nebudou smět smazat obsah a blokovat uživatele jen za sdílení pravd o islámu
  • Velká většina muslimů to neskousne a vrátí se odkud přišli
  • Muslimští migranti si rozmyslí, jestli se jim vyplatí vypravit se do Evropy, která si je nebude hýčkat a rozmazlovat
  • Mešity zmizí. Třeba se objeví nenápadné budovy, které pod kontrolou tajných služeb dovolí kázat mírumilovnou verzi islámu, pokud takovou někdo dokáže vymyslet.
  • Kdo ví…

  ASPOŇ O TOM MLUVME, I TO NÁM PŘINESE VÍC KLIDU

  Nejzávažnější důvod, proč liberálové u moci vůbec jen odmítají otevřít téma banu islámu, je pochopitelně terorismus. Mají dojem, že by nám naprdnutí muslimové udělali peklo na zemi. Jenže, a to mi upřímně řekněte, nejsou na západě totálně posraní z terorismu už teď? A není prakticky každý týden jeden, dva útoky, při kterých umírají Evropané?
  V zemích, kde se politický islám nepraktikuje, jako je třeba naše V4 nebo země jako Japonsko či Čína jsou prakticky lidé ušetření vraždění ve jménu Alláha. Ne, že by byl takový problém třeba v Praze šoupnout nějaký ten podezřelý batoh do metra, ale nemá to význam.

  Ničeho by tím nedosáhli. Ještě tady nemají dost silnou základnu, aby mohli přejít na šíření islámu ohněm a mečem, jak jim přikazuje Korán.

  Závěrem. Fakt nevím, jestli islám v Evropě zakázat jde a jestli je to moudré. Ale jsem si jistá, že otevřít tuto debatu na nadnárodní úrovni by situaci v Evropě velmi prospělo. Třeba by nám islám přestali tak strkat pod nos modlením v evropských ulicích v obřím počtu, třeba by urážka islámu nebyla brána o nic vážněji, než když urazíte paní Novákovou támhle, že jí povíte, že má hloupého psa.

  Třeba se do školních jídelen vrátí vepřové, třeba se na zdi kostelů vrátí kříže. Třeba nejhorší papež v dějinách přestane uctívat muslimské uprchlíky a zkusí pro změnu zase modlitbu k Bohu.

  A o to mi tímto článkem jde. Pojďme o tom mluvit, třeba to postačí.  Poznámka editora NR:
  V Česku by debatu o zákazu islámu měli vést především ateisté a ne jen křesťané, jako v případě paní Jitky Moody. Vždyť i jiná náboženství prošla svým radikálním údobím, plným netolerance, válek, vražd a plenění. I naši předci na vlastní kůži hned několikrát v historii zažili, co to je radikální katolicismus či radikální reformace. Vzpomeňme jen na husitské války nebo na válku třicetiletou. Pojďme otevřít debatu, zda není islám jen jednou z forem fašizmu, halícího se do šatu náboženství, nebo zda je to náboženství, zasluhující si ochranu. 

  0 0

  Tereza Spencerová
  12.1.2018 iPrima
  → USA zatím nezahájily odsun vojáků ze Sýrie, ale jen „proces odsunu“, k jehož krytí k syrským břehům míří výsadková loď… upřesňuje Pentagon… v každém případě se zdá, že se americké ozbrojené síly postavily na stranu prezidenta Trumpa a odmítly plány jeho poradce pro otázky národní bezpečnosti Boltona, který odsun odmítá… Rusko dál nevěří tomu, že se USA ze Sýrie opravdu stáhnou…


  → Evropská komise se obává, že kdyby Rumunsko, které nyní předsedá EU, prosadilo doma plánovanou amnestii za korupci, Unii by to neukázalo ve zrovna dobrém světle… a v samotném Rumunsku by to prý nijak neposílilo „vládu zákona“…

  → ruské ministerstvo obrany připravuje vládní projekt, který by umožňoval sestřelovat civilní letadla narušující ruský vzdušný prostor… i kdyby na palubě byli cestující… uf…

  → jak už jsme si v „kávičce“ říkali před časem, Itálie opravdu zvažuje, že obnoví diplomatické styky se Sýrií… nyní se jedná o tom, jak a kdy znovu zahájí provoz italská ambasáda v Damašku, připouští ministr zahraničí…

  → Izrael z libanonského vzdušného prostoru podnikl další raketový útok na oblast Damašku… podle dostupných zpráv byly zasaženy damašské letiště a dvě nedaleké vojenské základny… několik syrských vojáků bylo zraněno… prý osm raket zničila protivzdušná obrana…

  → Robert Mueller, zatím zcela marný hlavní vyšetřovatel „ruského vměšování“ do amerických voleb, se nově zaměřil na početnou ukrajinskou delegaci, která před dvěma lety přijela na Trumpovu inauguraci… někteří její členové prý mohli být„prorusky orientovaní“ a nabízet normalizaci vztahů Ukrajiny a Ruska, aby mohly být zrušeny protiruské sankce… vyšetřovatelé nyní zjišťují, kdo Ukrajince na inauguraci pozval, s kým se bavili, a o čem… fascinující…

  → úřadující šéf Pentagonu Patrick Shanahan se prý nechal slyšet, že celý ten bilionový projekt superstíhaček F35 byl Americe čert dlužen… (v originále „f*cked up“)…

  → Crispin Odey a Peter Hargreaves, britští miliardáři a dva největší sponzoři kampaně za vystoupení Británie z EU, mají za to, že žádné vystupování nebude a Brexit bude zvrácen…

  → Tony Castro, vnuk Fidela, na sociálních sítích zveřejnil záběry svého pohodového života… v luxusu… a po celém světě…

  → šéf venezuelského kongresu Juan Guaidó oznámil, že je připravený převzít funkci prezidenta místo Nicolase Madura, a vyzval armádu, aby se postavila na jeho stranu… podle jiných zdrojů si už přisvojil funkci prozatímního prezidenta… Trumpův Bolton zopakoval, že USA Madura v čele státu neuznávají, a pochválil Guaidóa za „odvážné rozhodnutí“… Maduro zkritizoval postup opozice jako „dětinské sny“…

  → po letech vyšetřování tragédie malajsijského boeingu nad Donbasem Nizozemsko s Austrálií bez dalšího vyzvaly Rusko, aby prostě přiznalo svou zodpovědnost… Rusko odmítlo

  → makedonský parlament odsouhlasil změnu názvu státu… od nynějška to bude Republika Severní Makedonie… mělo by se tím uklidnit Řecko, které by „Makedonii“ mělo odblokovat kýžený vstup do EU a NATO… v době, kdy se EU otřásá v základech a NATO má jen generovat peníze pro americké zbrojovky… fascinující…

  → úprava zdravotnické legislativy v Rusku nově velmi zkomplikovala a kriminalizovala těžce nemocným pacientům získávání nedostatkových léků prostřednictvím internetu… uf…

  → německá opoziční AfD se po názorových rozporech rozštěpila… odpadlické Probouzení německých patriotů – Střední Německo (Aufbruch deutscher Patrioten — Mitteldeutschland) si do znaku vetklo chrpu, symbol, podle něhož se ve 30.letech minulého století poznávali rakouští nacisté… rozkladný proces běží i ve vládní Merkelovic CDU…

  → poté, co se svou antiíránskou rétorikou nepochodil na Blízkém východě, natož v samotném Íránu, hodlá americký ministr zahraničí Pompeo uspořádat „globální“ antiíránskou konferenci příští měsíc…v Polsku

  → otázky evropské energetické politiky se musejí řešit v Evropě a nikoli ve Spojených státech, odmítá Berlín americké tlaky a hrozby sankcemi kolem plynovodu Nord Stream II…

  → ruský „akcionista“ Pjotr Pavlenskij, který si u nás získal oblibu„bojem proti Putinovi“, když si (namátkou) na Rudém náměstí v Moskvě přibil penis k dlažbě, byl ve Francii odsouzen ke třem letům vězení za to, že podpálil budovu tamní centrální banky… dva ze tří let trestu jsou ale podmíněné a skoro rok si už odseděl ve vazbě, takže bude co nevidět zase volný… hned u soudu navíc oznámil, že nehodlá platit ani pokutu přes 20 tisíc eur… fascinující…

  → v Rusku k šesti letům odsoudili bývalého šéfa rozvědky doněckých rebelů, a to za podvody a krádeže… jeho komplicové dostali až 11 let…

  → Indie nabídla plné stipendium pro 400 studentů ze Sýrie…

  → švýcarská policie dala pokutu ve výši 210 franků muži, který na veřejnosti zvolal „Alláhu Akbar!“… protože měl radost, že potkal kamaráda…

  → ukrajinský tenista Andrij Dolhopolov si pořídil servala… a ten mu prokousl nohu… fascinující…

  → experti z americké Binghamtonské univerzity mají za to, legendární sochy moai na Velikonočním ostrově se stavěly tak, aby označovaly zdroje pitné vody

  → kanadská policie získala novou zákonnou pravomoc provádět dechové zkoušky řidičů například u nich doma nebo v barech… klidně i dvě hodiny poté, co řídili auto… a je na řidičích, aby prokázali, že během jízdy byli střízliví… odmítnutí zkoušky se trestá odebráním řidičského průkazu na jeden rok, vysokou pokutou a záznamem v trestním rejstříku… taky fascinující…

  → stoupenci teorie ploché Země se chystají na „dosud největší, nejlepší a nejodvážnější dobrodružství“, čili v praxi chtějí vyplout… a doplout na kraj světa… dobrý vítr do plachet!!!

  0 0

  Zdeněk Zbořil a -rp-
  12. 1. 2019  PrvníZprávy
  S chudobou a bohatstvím je to trošku zapeklité, to co považujeme za hranici bídy je uměle vytvořený limit, buď proto, abychom se báli nebo abychom se radovali, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.


  Tento týden i nadále pokračují obchodní války, ať už je to jednání mezi Čínou a USA, Západ proti čínské firmě Huawei a ve Francii pokračují demonstrace „žlutých vest“, demonstrace chudých proti bohatým ....


  A co vy na to pane Zbořile?

  „S chudobou a bohatstvím je to trošku zapeklité, to co považujeme za hranici bídy je uměle vytvořený limit, buď proto, abychom se báli nebo abychom se radovali z toho v jakém relativním blahobytu žijeme nebo abychom byli smutní, že žijeme v nějaké relativní chudobě, ty hranice jsou velmi individuální a potom se sčítají do větších celků, třeba generačních. Mladí lidé se dnes mohou cítit bohatí, když mohou jezdit ojetým BMW, a jejich rodiče nebo prarodiče byli šťastní, že mohli jet do Bulharska v trabantu a byli vlastně spokojení. Ten prožitek bohatství nebo chudoby je velice zrádný a může to vést k pocitu, že žijeme v permanentní krizi,"říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

  A demonstrace žlutých vest...

  „Krok od nepochopení situace, od mylného prožitku bohatství nebo chudoby, krok k těm žlutým, rudým nebo zeleným vestám je velice krátký. To že se ještě na začátku 20.století nebo 21.století chodilo pod rudými prapory na barikády, neznamená nic jiného než, že tyto obavy jsou věčné a že dnes rudý prapor nevlaje nad barikádami, ale má barvu žlutou a pochoduje ulicemi Paříže nebo jiných měst a kdo ví kdy tomu porozumíme natolik, že se toho nebudeme obávat,"
  upozorňuje Zdeněk Zbořil.

  Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.  0 0

  Petr Vavruška
  12. 1. 2018
  Ve vyjádření NÚKIB k hrozbě používání výrobků Huawei a ZTE jde doslova o objevování Ameriky a jejich odposlechových technologií. Ty prý mohou u nás být aplikovány Číňany, k čemuž ale nebyl předložen jediný důkaz. Přesto existuje spousta faktů, které jsou vážným varováním pro ochranu státní svrchovanosti. Jde o naprosté převracení všech faktických hrozeb, které se nikdo z vrcholových politiků neodváží ani vyslovit. Už v analýze Státní svrchovanost a Národní telekomunikační síťZDE, jsem konstatoval, že pokud je sněmovna nevezme v úvahu, odstartuje drahý a to bezvýslednější hon na čarodejnice. A nemýlil jsem se. Posuďte sami.


  Čeští kybernečtí experti totiž v případě Huawei a ZTE varují, že se „hrozba může prý vyskytnout přímo v telekomunikačních komponentech. Mohou zaznamenat hovory, kontrolovat přenášená data, či lokalizaci uživatele. Na úrovni serverových řešení a infrastruktury hrozí přístup k veškerým datům, či možnost odepření služby. U koncových zařízení jde podle NÚKIB o hrozbu přístupu k uloženým datům, pořizování např. videí či podvrhnutí identity. Úřady mají podle metodiky prověřit, jestli zařízení používají v rámci jejich IS, pak zohlednit nové hrozby, před kterými NUKIB varoval. V případě, že riziko překročí stanovenou mez, musí prý instituce zavést patřičná opatření a technologie postupně nahradit“.

  V tomto vyjádření jde totiž doslova o objevování Ameriky a jejich odposlechových technologií popsaných v západních i našich médiích už více než před dvěma lety Snowdenem. Navíc potvrzených bezostyšným chlubením se exagentů amerických tajných služeb. A co celou tu dobu dělaly naše tajné služby? Co se zjistilo o špiclování tehdejšího premiéra Sobotky? Kdo za tím stál, jakými kanály odposlechy odtékaly. Jaké vznikly škody? Jaká ochranná opatření služby vymyslely?

  A nemáme obavy z kontroly celé naší infrastruktury jako v Japonsku? "Napíchli jsme celou zemi říká, Snowden. A šli jsme dál. Jakmile nám patřil jejich komunikační systém, zaměřili jsme se na reálnou infrastrukturu. Nainstalovali jsme malé spící programy do rozvodných sítí, přehrad, dopravních systémů, do nemocnic. V případě, že by Japonci přestali být našimi spojenci, všechno by zhaslo. A nešlo jen o Japonsko. Pronikli jsme např. i do Mexika, Německa, Brazílie, Rakouska. Tedy v Číně, Rusku, Iránu ve Venezuele to lze pochopit. Ale v Rakousku? Sledovat jsme měli i hlavy států i významné průmyslnílky, mapovat obchodní dohody, sexuální skandály, diplomatické depeše". A ptejme se - my v ČR jsme jediná vyjímka? Nebo nám vůbec nevadí, když nás naši „přátelé – ochránci“ špehují v našem zájmu v naší ložnici?

  Klíčem k napíchnutí celé infrastruktury zemí je, jak lze vyčíst z uvedeného, ovládnutí jejích telekomunikací. Koncová elektronická zařízení bez komunikace nemají smysl. A systémové kobercové odposlechy provozované britským výzvědným střediskem GCHQ, trvale nabouraným do stovek páteřních světových kabelů z nichž monitoruje, kopíruje a ukládá obrovské toky citlivých osobních, strategických, vojenských či ekonomických informací. Ty sdílí pomocí programu Tempera, analyzující obsah a metadata s americkým partnerem – NSA. A české toky dat lze snadno kopírovat napíchnutím v mnoha místech ČR. Jsou totiž závislé prakticky celé na globálních optických i radiových sítích nadnárodních vlastníků, s velkou pravděpodobností donucených ke spolupráci s americkými tajnými službami. My nemáme vůbec možnost jejich průběh ovlivňovat, a nemáme ani jiný způsob jak naši infrastrukturu komunikovat. Na to bezvýsledně upozorňuji už od r. 2006. Jak lze páteřní datové toky rozbočit, koncentrovat a přesměrovat do kobercových odposlechových center umístěných kdekoliv v zahraničí a jak tomu zabránit, popisuje analýza Státní svrchovanost a Národní telekomunikační síť ZDE.

  Úřady mají, podle dosud nezveřejněné, metodiky, schválené vládou, která bude univerzální pro ministerstva, úřady firmy i běžné uživatele, prověřit jestli jsou čínská zařízení součástí jejich IS, a pak „podle zjištění NÚKIB“ zohlednit nové?? hrozby“. V případě, že riziko překročí stanovenou mez, musí nejméně 160 institucí a firem zavést, bez ohledu na vlastní ztráty, patřičná opatření, např. daně, a technologie postupně nahradit. A hlavně čínské společnosti už do soutěží nepouštět! Zvláště, když je mohou za jiné ceny nahradit firmy jako Juniper, Cisco, Lucent, ATT… USA tak určitě ocení nezištnou pomoc ČR v EU (nejhorlivější země, při zlepšování americké obchodní bilance), která má 2,4 bilionu importu ale jen 1,4 bilionu exportu. Nepřipomíná vám to obdobný postup vnucující dovoz břidlicového plynu z USA do Evropy?

  Firma Huawei kategoricky odmítla tvrzení, že představuje riziko pro národní bezpečnost. Vyzvala NÚKIB, aby místo špinění její reputace předložil fakta. Ten ale prý nemá důvod to nějak komentovat. I vzhledem k tomu, že dost argumentů, je neveřejných, o kterých bychom neměli nic vědět. Přesto ale jen obecná doporučení NÚKIB u myslící veřejnosti generuje desítky otázek. Zde jsou jen některé:

  - Může NÚKIB zodpovědět, nebyla-li česká infrastruktura napadena, podobně jako japonská nebo rakouská, už v minulých letech? Kdo ji napadl? Jak dlouho to trvá a jaké závěry z toho vyplynuly?

  - Chápe NÚKIB, že hlavní nebezpečí hrozí z globální infrastruktury páteřních sítí, na jejichž sítích nelze napíchnutí a přesměrování komunikace nijak zjistit?

  - Jak se NÚKIB staví k tomu, že většina globálních operátorů působících v ČR používá již nejméně 10 let přenosové technologie Huawei? Budeme od nich také požadovat jejich výměnu? Proč to do této doby to nikomu nevadilo?

  - Umí NÚKIB popsat cestu, kterou je např. rizikový odposlech českého nemocničního personálu z mobilu Huawei, směrován do čínských odposlechových center a kde taková centra sídlí? V Číně, nebo jsou i někde v Evropě? Co u nás asi tak mohou sledovat?

  - Nepřipomíná vám to nedávné tvrzení, že radar v Brdech bude sloužit k ochraně proti iránským a severokorejským raketám?

  - Zamezíme těmto odposlechům např. výměnou mobilu Huawei za Apple, který je podobně jako komponenty přenosových systémů vyráběn v Číně? Budeme se zbavovat i těchto telefonů? A jak poznáme, které neobsahují čínské komponenty a budou bezpečné?

  - Najde se v ČR dostatek nekompromisních odborníků typu Kalouska, Štětiny Jandy, Langšádlové, k identifikaci „nových hrozeb“ objevených NÚKIB, až ve 160 organizacích, kteří se dokáží orientovat v celé problematice? Kdo je bude platit? Jen v USA se tím zabývá přes 100 000 specialistů s náklady vyššími než české HDP.

  - Je-li česká infrastruktura již napíchnuta americkými nebo německými tajnými službami, podobně jako v Japonsku, tak nám žádná směrnice nepomůže a nedá se s tím už nic dělat, ať zavedeme jakákoliv opatření. Masivní odposlechy budou pokračovat a my to můžeme jen tušit. V případě Číny a Ruska musíme nejprve objevit páteřní cesty do jejich odposlechových center, existují-li. Chápe to vůbec někdo z bezpečnostních služeb a z politiků?

  - Chceme-li si zachovat alespoň zbytky státní svrchovanosti, není jiné cesty, než za každou cenu neprodleně vybudovat Národní páteřní telekomunikační síť, vylučující z veřejného kyberprostoru utajovanou infrastrukturní komunikaci. Výstavba, které musí předcházet zevrubná studie, může trvat cca 2-3 roky. Její parametry a přísnou organizační strukturu popisuje: http://www.novarepublika.cz/2019/01/statni-svrchovanost-narodni.html

  - Zabývá se vůbec někdo touto myšlenkou? Je možné o tomto tématu vůbec diskutovat.,

  - Umí někdo ze zodpovědných politiků vůbec odpovědět alespoň na těchto několik otázek? Obávám se, že všichni budou jako obvykle jen trpně mlčet.

  Když jsem viděl v televizi téměř aklamační hlasování všestranického Výboru pro bezpečnost o údajně tajných důkazech proti Huawei, které proto nelze prezentovat, vybavila se mi hláška mého bývalého spolupracovníka, komunistického poslance z osmdesátých let. „volové makejte, já jdu vládnout“!

  0 0
 • 01/12/19--06:12: Takže kupujme Huawei…
 • Jiří Vyvadil
  12.1. 2019  Rukojmí
  Před 30 lety padla železná opona a evropské země bývalého sovětského bloku radostně převzaly filosofii liberálního západního života včetně jeho uskupení typu NATO a později i EU. Lidé prostě chtěli na Západ, protože byli přesvědčení, že je tam vyšší životní úroveň a před třiceti lety i docela přirozený a sympatický způsob života. Když jsme navíc v té době viděli totálně rozvrácené Rusko s prázdnými pulty v obchodech a Jelcina, který nechal rozestřílet ruský parlament, koho z nás by to tehdy na Východ lákalo.
  Je pravdou, že mně ne hned, ale časem stále vrtalo v hlavě, že ač neekonom jsem čistě empiricky už někdy od roku 1983 sledoval hospodářský růst v Číně a ten se stále pohyboval kolem 10% a když bylo jo zle kleslo to pod 7%. A dodnes nechápu, že když naše ekonomika je na 2,9, pak Kovanda pláče, že se přehřívá, ale když je čínská na 6,6%, pak pohrdavě konstatuje, že je to velice slabé.

  No rád bych si přál, abychom měli tu slabou umírající čínskou ekonomiku se 7% růstu HDP ročně.

  A dál. Už do NATO jsem vstupoval s velkými rozpaky, a kdyby se hlasování konalo 14 dnů později, kdy NATO začalo humanitárně bombardovat Srbsko, nikdo by mě k souhlasu nedonutil.

  Máme 30 let od přijetí liberálního zázraku Západu jako našeho vzoru za sebou, Nato má na kontě milióny mrtvých, vznik Islámského státu a milióny běženců,

  A vrcholná země Západu USA zažívá delirium.

  Měl –li bych posuzovat, která země je stabilnější a perspektivnější z hlediska zájmů svých občanů, zda USA či Čína, pak je to nepochybně Čína. USA se dnes potácí trvale na hraně občanského konfliktu a možná i občanské války. Polovina Američanů do krve nenávidí druhou polovinu a svými nenávistmi už Amerika představuje jednu obrovskou psychiatrickou léčebnu. Nechtěl bych tam žít.

  Vidíme ovšem další západní země v agónii. To čím nás dnes a denně otravuje Británie v souvislosti se svým Brexitem přece není normální. Francie díky svému megalomanskému prezidentovi chce poroučet Evropě, ale už deset let se prakticky ekonomicky nehýbá z místa, a hnutí žlutých vest jej možná i svrhne. Třeba i zítra, kdy chce proti nim drasticky zakročit s nasazením 80 000 policistů.

  A tak bych mohl pokračovat.

  Naši idioti z ODS, pravicových pidistran, stále opakují. Jen ne na Východ. Ale proboha, zůstaňme zde, a zachovávejme si svůj rozum. Žápad nic nosného nabídnout neumí.

  V roce 2030 se sedm zemí ze současného rozvojového světa zařadí mezi deset největších ekonomik podle nominálního hrubého domácího produktu (HDP) založeného na paritě kupní síly. Čína by se měla stát světovou jedničkou již příští rok, a do roku 2030 se na druhé místo dostane Indie. Nyní první Spojené státy tak budou až třetí. Británie, Francie, Itálie či Kanada z první desítky vypadnou.

  Takže podle agentury Bloomberg, která jistě Východu nefandí, to v roce 2030 ktomě Číny na prvním a Indii na druhém místě budou na čtvrtém až 10 místě Čína by měla pozici jedničky zaujmout už do roku 2020 a mezi pět největších ekonomik světa se má dostat rovněž Indonésie aTurecko. V první desítce bude ještě Brazílie, Egypt, Rusko, Japonsko a Německo Indonésie a Turecko.

  Takže rozhodně bychom se měli zaměřit směrem, kudy půjde vývoj a nepochybně je správná úvaha Miloše Zemana spolupracovat s Čínou.

  A když už jsme u těch mobilů. Proč naše tajné služby zjevně napojené zejména na ty americké tak varují před systémem Huawei?

  Nebude to také tím, že prostě Američané nejsou s to čínské systémy tak využívat k odposlechům, jak se dělo v minulosti například i německé kancléřky Merkelové, která od té doby zjevně byla lehce Američany vydíratelná ?

  Takže přátelé. Mám asi 3 roky mobil Huawei a až ho ztratím, což se v případě mé záliby ztrácet platební karty či mobily může stát zítra, koupím si samozřejmě znovu stejnou značku.

  Jestli mě odposlouchávají Číňané, je mi to jedno. Ale když by mě odposlouchávali coby agenta Ruska Američané, kteří už jsou svou rusofóbií nemocní, pak vím, že v této zemi se najde tolik ochotných proamerických českých orgánů, že to bezpečné není.

  Takže kupujme mobily Huawei.

  0 0

  Jaromír Petřík
  12. 1. 2019     jaromirpetrik
  Velký rozruch způsobila nedávno vydaná kniha „Ve znamení kříže“ od Miroslava Grebeníčka. Na webu se objevila řada „recenzí.“ Tito „recenzenti“ ovšem, jak sami přiznali, knihu nečetli. Zato svorně nadávali autorovi Miroslavu Grebeníčkovi. Vyjádření ve smyslu – cituji: „...považuji předmětnou knihu za hanebnost a pana PhDr. Grebeníčka za etalon bolševické zhovadilosti. ZDE, nebo na názor, že se má všem měřit stejně, autor tohoto blogu odpovídá: „Tedy i zločincům z řad komunistů (namátkou Alois Grebeníček, sadistický bachař ....“).


  Toto není žádná recenze uvedené knihy, ale pouze exploze osobní nenávisti k autorovi. Zajímalo by mne, co by admini udělali, kdyby jiný bloger například napsal, že příbuzní Karla Schwarzenberga spolupracovali se sadistickými nacisty...https://www.lidovky.cz/svet/therese-schwarzenbergova-o-svem-muzi-karlu-schwarzenbergovi.A130120_120638_ln_zahranici_mtr

  Díky těmto zuřivým a nenávistným „recenzím“ získala kniha „Ve znamení kříže“ velkou reklamu. Mně se ji podařilo sehnat teprve až u třetího prodejce knih, což svědčí o tom, že je o knihu velký zájem. 

  Moje poznámka:

  Jak by asi reagovali ti samí „recenzenti,“ kdyby knihu s názvem „Ve znamení kříže“ napsal například Karel Schwarzenberg. Aniž by ji četli, jistě by ji vychvalovali do nebes slovy – cituji: „ ...považuji předmětnou knihu za studnici křesťanské nezištnosti a lásky a pana Karla Schwarzenberga za etalon křesťanské ušlechtilosti...“ a na otázku, zda se má všem měřit stejně, bychom se dočkali odpovědi: “Tedy i zločincům z řad Bohů (namátkou Bůh Hospodin, který svět zařídil způsobem, v němž jeden tvor, aby přežil, musí požírat jiného tvora, což je nejvyšší stadium sadismu...“)

  Sice jsem poněkud odbočil, ale toto je moje reakce na „recenze“ těch, kteří knihu nikdy nečetli a názorovým oponentům místo diskuse nadávají do kryptogenních rudochů: https://blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A190110_695603_blogidnes&razeni=vlakno&strana=2

  Nyní k vlastní knize.

  Už po předběžném prolistování mi došlo, že nelze napsat objektivní recenzi v jednom článku. Kniha je totiž tak rozsáhlá a nabita fakty, že rozebrat ji po kapitolách a ke každé napsat svůj názor, představuje tak 10 blogů. Takže i velmi stručná recenze vydá na dlouhý článek, čímž se čtenářům předem omlouvám.

  Z tohoto důvodu nevylučuji, že se ke knize v budoucnosti ještě vrátím.

  Úvodní slovo napsal sám autor, kde se stručně zabývá historií a posláním církve.

  Jistě je zajímavé, jak katolicismus přišel s myšlenkou, že církev je v neustálem boji se satanem a silami zla. Z toho vzešlo inkviziční obludárium a smrtonosné křížové výpravy. Katolická církev vždy učila, že to, co slouží měšci, hubí duši a přednost by měla mít duchovní blaženost. Ale skutečnost?

  Celá jedna generace našich občanů nezná katolickou církev jinak, než jako hlasitého „křiklouna,“ který se prý domáhá jen „svého bývalého majetku.“ Pro dnešní katolický klérus, stejně jako pro jeho inkviziční předchůdce, žádné slovo Boží, ani žádný osobní závazek skromnosti, chudoby a pokory neplatí. Ne Bůh, ale majetek a obchod, ne víra a skromnost, ale politický vliv a mamon je programem většiny katolických prelátů. Grebeníček se zmiňuje o roli Vatikánu po II. světové válce, který pomáhal nacistickým zločincům k jejich útěku před spravedlností.

  Dále se zabývá osobností současného papeže Františka, který se snaží církevní hodnostáře přimět k větší skromnosti a vatikánskou banku zbavit zločinné pověsti.

  Zajímavé je též vyjádření evangelického faráře Miloše Reicherta v roce 2012: "Církevní majetek, ne že by byl ukraden, to je floskule, která nic nevystihuje. Nebyl ukraden, nýbrž byl převeden, odkoupen, přešel dědictvím, byl odprodán - jak se říká teď za nápadně nevýhodných podmínek, ale ukradena možná nebyla ani souška v lese... Slovo ukraden je emotivní a je to jen kouřová clona."

  Závěrem úvodu Miroslav Grebeníček píše, že nikomu nebere jeho víru, respektuje a ctí práva poctivých věřících, ale z hlediska vyššího principu mravního považuje za pošetilé, aby mladí lidé zcela absurdně platili ze svých daní finanční kompenzace těm, jejichž mysl ztemněla touhou po majetku a zákulisnímu kšeftování s mocí.

  V dalších kapitolách se autor zabývá situacemi křesťanských církví v okolních zemích, hlavně v sousedním Polsku. Cituje Krakovského kardinála Stanislawa Dziwisze, který prohlásil, že náboženství je důležiztější než ústava, což dokazuje, že nejen touha po majetku, ale i touha vládnout a diktovat občanům je katolickým církvím vlastní. Nejhorší, co se stalo po vítězství polské katolické strany PiS v roce 2015, bylo prohlášení Jaroslava Kaczyňského, že nastal čas revoluce a o rok později 2016 prohlásil, že jeho vlastrenecká revoluce vyčistila a obnovila zemi a vrátila do ní Boha, což se mimo jiné projevilo propuštěním téměř 90% redaktorů polské televize a jejich nahrazení katolíky. Plně se projevilo katolické tmářství v roce 2016 při přijímání zákona o zákazu interupcí, což vyvolalo v Polsku masové protesty, kde zazněla slova, že „je nepřípustné, aby nám náboženští fanatici diktovali, co musíme, nebo nesmíme dělat."

  V Polsku je neustálý pokles polských věřících na bohoslužbách, ale i pokles počtu jeptišek z 27.000 v roce 1996 na 19.000 v roce 2016. 

  O této kapitole se zmiňuji poněkud obšírněji, protože na příkladu v Polsku Miroslav Grebeníček dokazuje nebezpečnou touhu katolického kléru po světské moci a totalitní náboženský diktát občanům.

  Na straně 61 autor popisuje průběh popřevratového odklonu od římskokatolické církve v Čechách, kdy při sčítání lidu v roce 1921 ztratila 19,6% věřících. Samozřejmě to byl důsledek I. Světové války, kdy katolická církev a její kněží žehnali za války císařským zbraním. Pozn. Toto mohu osobně potvrdit v případě mých předků. 

  Vrcholné pokrytectví katolické církve dokládá na str. 64, kde píše o Papeži Piovi XII., který po druhé světové válce exkomunikoval členy všech komunistických stran. Nikdy ovšem neexkomunikoval katolíky Adolfa Hitlera, Heinricha Himlera, Josepha Goebelse a Martina Bormanna.

  Autor na str. 93 cituje tajemníka ekonomické komise ČSSD Jiřího Vraného, který napsal, že katolická církev většinu svého majetku získala v pobělohorské době ať již přímo konfiskací, nebo koupí solného monopolu a jiných nástrojů absolutistického odírání obyvatetelstva. K tomu pak dodal, že uznat nároky církve na státní majetek by znamenalo uznat tehdejší loupež se vším všudy. 

  V roce 1919 profesor Karlovy university Antonín Hobza, expert v oboru práva mezinárodního a církevního publikoval právní nárok ČSR: „Tak zvaný církevní majetek není vlastnictvím církve, ani jejich institucí. Je to zvláštní druh veřejného majetku ve státě , jímž volně disponuje stát. Nelze tedy mluvit o konfiskaci tzv. církevního majetku, nýbrž o jeho eventuelním určení pro jiný státní účel."

  Autor se samozřejmě zabývá průběhem majetkových požadavků katolické církve od roku 1989. Výdaje státu v letech 1948 – 1989 odpovídaly částce 42,5 miliardy korun. Po roce 1989 ročně kolem 1,5 miliardy korun. Nikdo nikdy neslyšel, že by církve uvažovaly tuto částku státu vrátit, naopak neustále mluví o „ušlém zisku.“

  Jako „perličku“ uvádí na str.199, jak již v roce 1946 národněsocialističtí poslanci jakoDr. Vladimír Krajina a Dr. Milada Horáková prosazovali konfiskaci majetku některých církevních řádů. Zde si můžeme připomenout, jak právě některé řády o několika členech v současnosti požadují miliardové majetky.

  V roce 2006 nejvyšší správní soud prezentoval „Náboženskou matici“ jako veřejnoprávní fond, který nepatří ani státu ani církvi. Josef II. v roce 1782 zřídil náboženské fondy, do kterých vložil majetky kláštěrů, které zrušil a další nemovitosti. Výnosy z tohoto majetku měly sloužit k financování římskokatolické církve. Když v roce 1998 se stal ministrem kultury Pavel Dostál, vyslovil podezření, že Náboženská matice je tunelována. Při kontrole zjistili, že mnohé dokumenty o převodech majetku tohoto fondu po roce 1995 za éry ministra Pavla Tigrida zmizely.

  Zajímavé jsou informace ohledně majetku Vatikánu. Po celá staletí Vatikán výši svého majetku tají a tvrdí, že ekonomické aktivity katolické církve kontroluje jedině Bůh. Co se týká majetku katolické církve v České republice, tak Česká biskupská konference uvádí, že jde o informaci, která není určena ke zveřejnění. Zajímavá je informace, že diecézní biskup může schválit finannční operace do 40 milionů pro jednotlivý případ, vyšší částku schvaluje Svatý stolec.

  Samozřejmě se autor nevyhýbá ani ostudnému průběhu schválení zákona o církevních restitucích 8.11. 2012 za pomoci nikým nevolené strany LIDEM (poslanec Škárka nepravomocně odsouzený za přijetí úplatku) a poslance ODS Romana Pekárna (pravomocně odsouzený za korupci, který si později trest ve vězení odseděl). 

  O honbě křesťanského kléru za majetkem za jakoukoliv cenu podrobně popisuje mediálně známý případ Voršilek, které v roce 1992 omylem dostaly provozní budovu Národního divadla. Jakmile se přišlo, že jde o omyl, Voršilky okamžitě stihly budovu prodat a případ není uzavřený dodnes. Toto jednání autor považuje za mafiánské a já s ním souhlasím. Nebo boj katolického kléru o Chrám svatého Víta a budovy Pražského hradu, kde se obzvláště „vyznamenal“ boží služebník kardinál Vlk.

  Výše náhrad je kapitolou samou o sobě. Jak nedávno přednesl premiér Babiš, církevní restituce byly předražené o 54miliard: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cirkevni-restituce-jsou-podle-babise-predrazene-o-54-miliard-korun.A160411_102905_domaci_kop . Že je to pravda, dokládá výše náhrad za zemědělskou půdu ve výši 44,40 Kč/m2 oproti tržním 7-15,- Kč/m2, v případě lesů 27,70 Kč/m2 oproti tržním 1 - 7,- Kč/m2, to bylo ještě horší. Výše církevních náhrad na 1 našeho občana včetně nemluvňat vychází kolem 10.000,-Kč. https://www.novinky.cz/domaci/324995-cssd-stat-nadcenil-parcely-cirkve-preplaci-o-desitky-miliard.html 

  Po přečtení této knihy jsem si ještě více uvědomil obrovský přehled, vzdělanost, znalosti a inteligenci Doc PhDr. Miroslava Grebeníčka. Jeho úrovně dosahuje málokterý politik a nejspíše i historik. Též jsem si uvědomil, jak nebezpečné je náboženské tmářství, když církevní preláti svoji honbu za majetkem postaví nad jakékoliv mravní principy. Dalo by se napsat, že náš katolický klér svého Boha Hospodina nahradil Bohem Mamonem.

  Můj závěr tedy je, že na základě znalostí historie a faktů Doc. PhDr. Grebeníčka jeho knize „Ve znamení kříže“ věřím a mne ještě více utvrdila v mém názoru o chamtivosti církví.

  0 0

  Ron Paul
  Ron Paul
  12.1.2019  ICH,  překlad Zvědavec
  Začínám uvažovat nad tím, zda má prezident Trump vůbec nějakou moc nad americkou zahraniční politikou. Mnoho lidí se domnívá, že americký prezident je jen figurka, a skutečnou zahraniční politiku má pevně v rukou „deep state“. Trumpův nejnovější dramatický obrat ohledně stažení vojáků ze Sýrie tuto teorii rozhodně potvrzuje.


  Když před pár týdny prezident Trump oznámil, že USA stáhnou své jednotky ze Sýrie a zřejmě sníží počet vojáků v Afghánistánu, neokonzervativci, média, vojensko-průmyslový komplex a levičáci, kteří by „nikdy nevolili Trumpa“, se rozlítili. Mlčeli, když prezident Obama učinil strašlivé rozhodnutí svrhnout Asada v Sýrii a z toho důvodu poslal zbraně džihádistům. Nikdy neřekli ani slovo, když s touto nemorální a nebezpečnou politikou „změny režimu“ byly propojeny miliardy dolarů. Nezajímali se o respektování zákonů, když prezident Obama opovrhoval Kongresem a poslal vojáky do Sýrie.

  Ale když prezident Trump prohlásil to, co je zřejmé - že ISIS byl v podstatě poražen, a že není důvod, aby byly USA v Sýrii - výše uvedené skupiny jednohlasně prohlásily, že poslat americké jednotky domů je ve skutečnosti „dar Rusku“. Prohlásily, že přivedením amerických vojáků domů vznikne nestabilita v těch regionech, z kterých odejdou. Dobrá, existuje nějaký důkaz, že americká okupace skutečně přináší stabilitu?

  Sotva prezident Trump učinil oznámení ohledně stažení vojsk, už jeho neokonzervativní poradci začali protestovat. Nejdříve musel přetrpět oběd se senátorem Lindseyem Grahamem, který mu dělal kázání, a podle senátorových slov Trump souhlasil s tím, že ohledně stažení vojsk nebude žádný časový plán. Následně jeho poradce pro národní bezpečnost John Bolton a ministr zahraničí Mike Pompeo začali hlásat světu, že prohlášení prezidenta Trumpa o stažení vojsk jsou jen prázdná slova, nikoli politika USA.

  Zatímco syrští křesťané, nedávno osvobození od extrémistů, které USA podporovaly, poprvé po letech oslavovali Vánoce, John Bolton oprášil staré varování Asadovi, že USA zaútočí, pokud „znovu“ použije chemické zbraně proti svému lidu. Jelikož se syrský prezident osobně účastní některých vánočních oslav, věří někdo doopravdy tomu, že by se snad vrátil do své kanceláře a nařídil chemický útok?

  Bolton poté tvrdil, že USA přesunou své jednotky ze Sýrie do Iráku, aby pokračovaly v boji proti ISIS, a že USA plně podpoří izraelské nálety na území Sýrie. Souhlasil vůbec prezident Trump s něčím takovým?

  Ještě horší je, že ministr zahraničí Pompeo odcestuje na Střední východ, kde bude v podstatě lídrům tohoto regionu tvrdit, že americký prezident je lhář. Podle jednoho představitele ministerstva zahraničí, jehož slova byla citována v neděli ve zprávě, bude Pompeovo poselství, určené Střednímu východu, znít takto: „Navzdory zprávám v opačném smyslu a falešným prohlášením, které se týkají rozhodnutí ohledně Sýrie, my nikam neodejdeme. Ministr posílí tento závazek vůči regionu a našim partnerům.“

  Nazývat vlastní slova prezidenta USA ohledně Sýrie jako „falešná prohlášení “? Jak tohle nemůže být neuposlechnutí a porušení kázně?

  To bude prezident Trump jen přihlížet, jak mu před nosem probíhá státní převrat? Uvědomuje si, jak tím trpí jeho důvěryhodnost, když směle oznámí stažení amerických vojáků a později učiní takovou změnu? Všiml si vůbec nedávných průzkumů veřejného mínění, která ukazují, že většina Američanů s ním souhlasí? Proč je tak zastrašen neokonzervativci?


  Trump’s Neocons Reverse His Syria Withdrawal Plan vyšel 8. ledna 2019 na ICH. Překlad v ceně 216 Kč Zvědavec.

  0 0
 • 01/12/19--14:02: Má česká armáda smysl?
 • Croix
  12. 1. 2019
  Pokud si budeme chtít odpovědět na takovou otázku, nevyhneme se rekapitulaci úlohy české, resp. československé branné moci v moderních dějinách, čili v období novodobé obnovy české státnosti, počínaje první světovou válkou. Do října roku 1918 sice český, resp. československý stát v obnovené formě ještě neexistoval, ale československé legie v zahraničí sehrály podstatnou roli při jeho mezinárodním prosazení, kromě toho, že legionáři měli významný podíl na vzniku nové branné moci v prvních měsících a letech existence Československé republiky.


  U příležitosti 100. výročí jistých událostí budu teď oponovat těm, kteří - snad z neznalosti, nebo nedocenění - tak snadno tvrdí, že v moderních dějinách jsme armádu stejně nikdy nepotřebovali nebo se neodvážili ji použít. Česká státnost byla obnovena oficiálně 28. října 1918, ale stát byl doslova vybojován armádou v letech 1918-19 ve svých následných hranicích. A silná armáda byla pak 20 let vnitřním garantem těchto hranic a skutečnosti připojení Slovenska do společného státu ve vztahu k většině našich sousedů.

  Připomínám proto, že např. 19. 1. 1919 Ministerstvo národní obrany nově vzniklé Československé republiky vydalo rozkaz k vojenskému obsazení Těšínska, na něž na mírových rozhovorech v Paříži prosazovala nárok československá delegace vedená E. Benešem. Vojenské operaci velel pplk. Šnejdárek (pozdější armádní generál) a probíhala do 31. 1. 1919. Konečnou demarkační linii stanovila mezinárodní tzv. velvyslanecká komise, s jejímž rozhodnutím Polsko spokojeno nebylo, což se opětovně projevilo během událostí roku 1938.

  Dále 29. 1. 1919 Československá armáda dokončila vojenské obsazení jižní hranice Slovenska, během něhož docházelo k četným bojům s maďarskými jednotkami, které byly postupně vytlačovány ze slovenského území. Maďarská vláda totiž po rozpadu Rakouska-Uherska trvala na uherské státní integritě, která měla i nadále zahrnovat slovenská území. Úspěšné fázi operace velel plukovník (pozdější generál) František Schöbl.

  Avšak již v roce 1918 počínaje listopadem mladá československá branná moc zasahovala na historickém českém území, kde byly vyhlášeny v pohraničí 4 německé separatistické provincie hledající svou budoucnost buďto v ideji rakousko-německé (odtržení od českého státu a přináležitost k Rakousku), nebo v připojení přímo k Německu. Rozsáhlé vojenské operace, které se neobešly bez bojů, probíhaly na celém území tzv. Sudet.

  Stejně tak musela v pohraničí zasahovat a separatistické povstání potlačit československá branná moc v roce 1938.

  Mnichovská zrada a postoj vrcholné politické reprezentace, která byla převážně orientována na západní liberální politický systém, k ní, a následné události nebyly selháním československé armády.

  Rovněž pro co nejvýhodnější pozici Československa v mezinárodní politice v roce 1945 bylo zásadně důležité, že československé vojenské jednotky byly zformovány v zahraničí a bojovaly jak na východní tak i západní frontě a měly i svůj podíl na osvobozování naší vlasti. Československo tak, nehledě na domácí odboj, nemohlo být hodnoceno jen jako pasivně okupovaná či kolaborující země.

  Že nedošlo k použití československé armády za žádných okolností v období studené války je velké štěstí. V rámci tehdejšího mezinárodního kontextu by k tomu totiž došlo jedině za podmínky rozsáhlého minimálně evropského konfliktu.

  Pokud jde o období nejnovější, tj. zhruba posledních 30 let, nechci se pouštět do takových věcí, jako je nasazení české armády zvláště v některých zahraničních misích (přinejmenším kontroverzní z hlediska reálných českých zájmů jsou zejména ty v Afghánistánu, nebo Mali).

  S ohledem na položenou otázku má smysl zaměřit se spíš na události posledních let v Evropě a na Blízkém Východě.

  V první řadě proběhla radikalizace islámu v těchto oblastech. Události v Sýrii a dalších zemích ukázaly, že zbraně z bývalého tzv. východního bloku doplněné o západní techniku se mohou náhle objevit v rukách rovněž náhle se objevivších islamistických armád (ponechme teď stranou, kdo za tím stojí) prakticky kdekoliv. Zmizelé techniky a munice z původních skladů je ohromné množství. Ke všemu ochotných radikálů, kteří už bojují, i těch kteří si ještě nezabojovali, ale z přesvědčení nebo za peníze tak ochotně učiní, je rovněž dostatek. Kolik jich je ve skutečnosti v Evropě nikdo neví. Pokud bude mít někdo, kdo tuto moc nad nimi už předvedl, za určitých okolností zájem na de facto občanské válce v Evropě, může ji rozpoutat nečekaně rychle a ve velkém rozsahu.

  Z historie víme, že mnoho evropských fatálních otřesů bylo pouhých pár měsíců před tím, než započaly, skoro pro všechny naivní Evropany nemyslitelných.

  Současné vnitřní bezpečnostní struktury fungují bohužel tak, že kdejaký osamělý střelec je v dané oblasti zcela vytíží, několik střelců či řidičů náklaďáků – teroristů - je vytíží v rámci státu. Na všechny zákroky i proti osamělým bláznům s nožem jsou nasazovány speciální útvary, i když by na to kdysi stačil jeden řadový četník s bodákem na pušce, nebo esenbák s pistolí a základním výcvikem.

  Cvičený a vybavený prapor záškodníků rozdělených do družstev, která začnou náhle působit na území např. České republiky, způsobí fatální škody na určité (strategické) infrastruktuře.

  Nemyslete si, že to třeba čučkaři nebo jiní preventivně vychytají. Zásadní informace o akcích strategického rozsahu mohou obdržet tak leda od Velkého bratra dle jeho uvážení, jemuž jsou de facto podřízení, neboť jejich hlavním úkolem je ve skutečnosti dohlížení na udržení nadnárodního politického systému vytvořeného v 90. letech minulého století – zde v podmínkách České republiky – pokud ho půjde udržet.

  Může dojít k rozsáhlým a nakonec i ozbrojeným nepokojům u některého našeho souseda a spousta objevivších se bojovníků se může tlačit i k nám, krom těch, kteří tu už možná připraveni budou, což nelze vyloučit.

  Některé věci zkrátka mohou nastat, ačkoliv jsou do poslední chvíle nemyslitelné.

  Když dojde k nejhoršímu – a nelze vycházet z toho, že se to nemůže stát, s ohledem na dynamiku určitých událostí v Evropě a přilehlé Asii a Africe – na poslední prioritě se takovou situaci může pokusit zvrátit a vlastní obyvatelstvo a zemi hájit pouze dostatečně silná a odhodlaná armáda.

  Když už jsme se dostali až sem, konstatuji, že to nebylo přesto to podstatné, co je nutné říci, abychom si na úvodní otázku mohli odpovědět. Aby bylo možné odpovědět si na otázku smysluplnosti kterékoliv armády, je třeba ptát se z úrovně ještě vyšší, a to z úrovně smyslu státnosti.

  Má pro nás vlastní stát smysl? Je lepší pro český národ, či šířeji pro všechen k českým zemím, které považuje za svůj domov, loajální český lid, mít vlastní stát, z hlediska možnosti řídit si zde svůj život po svém, či z hlediska otázky možností samotného dlouhodobého přežití na tomto území? Nebo je to pro nás věc zbytečná či lhostejná? Je pro nás naše existence zde zbytečná či lhostejná?

  Odpověď na výše uvedené otázky a na otázku z titulku článku by měla být podle mě vždy shodná a každý ať si na to odpoví sám, ať už kladně nebo záporně. Za sebe nebudu alibisticky tajuplný pouhý kladeč otázek. Pro mě je to přesně tak jak jsem napsal v otázkách, jen bez otazníků. České dějiny mají smysl, existence českého národa pro mě má smysl protože jsem jeho vědomým příslušníkem (stejně jako jsem členem své rodiny) a za takových podmínek má smysl i český stát. Ten se v tom případě nemůže obejít bez dostatečně silné armády (odpovědi na návazné odborné otázky v tomto směru ponechávám na vojenských profesionálech), protože někdy může dojít i k nutnosti hájit se na prioritě nejnižší.

  Někdo ještě může namítnout, jaký má smysl armáda v rámci současného mezinárodního českého začlenění, kdy vlastně jakoby primárně (pro někoho) nekoná v českém, ale cizím zájmu (např. v rámci některých zahraničních misí), či není plně samostatná. Jaký smysl by mělo budovat ji za těchto okolností silnější, čili na ní vynakládat vyšší finanční prostředky, nebo ji vůbec mít, apod.?

  Na to odpovídám, že každá armáda samozřejmě plní politické zadání. Pokud se toto zadání změní, následuje změna úkolů armády i samotné vojenské doktríny daného státu. Vzhledem ke kladné odpovědi v otázce potřebnosti české státnosti a tedy i smysluplnosti české armády lze uzavřít, že nyní se mezi sebou různé politické skupiny mohou přít o tom, k plnění jakých úkolů je nynější AČR využívána a zda je to správně či špatně. Ale v první řadě bojeschopnou armádu, která chce a dokáže bránit svou zemi musíte mít, a pak o jejím nasazování z mezinárodněpolitického hlediska teprve můžete diskutovat. Pokud ji mít nebudete, rezignujete ve skutečnosti na vlastní státnost. Vybudovat moderní armádu z ničeho bez rozsáhlé cizí pomoci a dostatečně rychle, když to najednou bude znovu potřeba, není prakticky možné. Vědí to Rusové, Američané, Izraelci, i Maďaři a Poláci, například. Na bojišti se mění situace každým okamžikem…

  0 0

  Zdeněk Jemelík
  13.1.2018  Chamurappi
  Ve čtvrtek 10.ledna 2018 v salonku Obecního domu v Praze představil spolek Spravedlnost knihu Spravedlnost pláče, věnovanou justičnímu martyriu, které podstupuje Z-Group Steel Holding v souvislosti s uvedením do provozu dvou chomutovských fotovoltaických elektráren. Vrcholným představitelem holdingu je „slovácký miliardář“ Zdenek Zemek.

  Kvůli vydání licencí předmětným elektrárnám o silvestrovské noci r.2010 došlo k trestnímu stíhání deseti osob, mezi nimi bratří Alexandra a Zdeňka Zemkových, titulárních šéfů elektráren a synů generálního ředitele holdingu, Aleny Vitáskové, bývalé předsedkyně Energetického regulačního úřadu a její podřízené Michaely Schneidrové. Z deseti obžalovaných se jeden rozsudku nedožil, úřednice, která vydala licence, jako jediná odešla od soudu sice s uznáním viny, ale bez trestu. Všechny ostatní odsoudil Krajský soud v Brně senátem Aleše Novotného ke krutým nepodmíněným trestům. V odvolacím řízení Vrchní soud v Olomouci senátem Ivo Lajdy jako jedinou zprostil obžaloby Alenu Vitáskovou. Všichni ostatní skončili ve vězení. Dovolali se k Nejvyššímu soudu ČR. Pouze Michaelu Schneidrovou Nejvyšší soud ČR nechal 11. prosince 2018 propustit z vězení s tím, že obecné soudy musí o její věci rozhodnout znova. Dílo zkázy dokončily správní soudy, které rozhodly o odebrání licencí oběma elektrárnám, ačkoli jejich soudci průkazně mechanismu licenčního řízení nerozumí a nad možností, že možná přivedou ke krachu firmu, která zaměstnává několik tisíc lidí, se nezamysleli. Nepomohl ani Ústavní soud, který se s jejich rozhodnutími ztotožnil. První ze dvou zkázonosných rozhodnutí vydal senát bývalého člena KSČ a vojenského prokurátora Jaroslava Fenyka. Vybudování elektráren přišlo investora na 1,3 miliardy Kč, z čehož jednu miliardu uhradil z úvěru. Zásluhou soudů přišel o zdroj příjmů na krytí splátek. Není jisté, zda firma „péči“ justice přežije. Všichni, kdo se na vyvolání katastrofy podíleli, mají jistotu beztrestnosti bez ohledu na strašlivé škody, jež způsobili.

  Představená kniha a diskuse, která se při té příležitosti rozvinula, se přednostně zaměřily na kritiku postupu justice v předmětném trestním i správním řízení, ale přesahovaly i do obecných úvah o neblahých poměrech ve státě a v justici zvlášť. Ducha debaty názorně vystihují slova přítomného prof. Milana Knížáka: „Pokud má být společnost svobodná, musí být spravedlivá…zákony mohou být dobré, špatné, ale musí platit stále a pro všechny. Změna pravidel během procesu je něco, co nesmí nikdy nastat. A když vláda dělá toto, tak jde proti vlastním lidem a rozkládá společnost“.

  K podrobnému seznámení s průběhem jednání odkazuji čtenáře na věrné popisy v článcích na Parlamentních listech a v České justici. Chci obrátit pozornost pouze ke skutečnosti, že vedle pořádajícího spolku Spravedlnost a některých významných jedinců se jednání zúčastnili představitelé dalších spolků: Společnosti pro právní stát, Institutu Aleny Vitáskové, Spolku na podporu nezávislé justice v ČR Šalamoun a Chamurappi. Všechny společně se v různé míře a různými způsoby věnují sledování a kritice justičních přehmatů a zločinů a podpoře obětí zlořádů. Jejich souhrnná intelektuální kapacita rozhodně není zanedbatelná. Spolek Spravedlnost má desítky, ne-li stovky sympatizantů stejně jako Institut Aleny Vitáskové, na který se navíc nabalují další uskupení nespokojenců. Útlak vyvolává protitlak a je zřejmé, že je stále více lidí, kterým se již škůdcovství pokleslých jedinců mezi otalárovanými komunitami přejedlo a začínají se organizovat na ochranu občanských práv „zákazníků justice“. Říká se, že zatřepotání křídel kolibříka v deštném pralese může spustit řetěz dějů, které ve výsledku přerostou v tropickou bouři. Dlouho přehlížená občanská nespokojenost může také časem přejít od akademických debat v důraznější protesty, byť akce na způsob řádění „žlutých vest“ snad v národě poklidných pijáků piva nehrozí.

  Proto by vření nespokojenosti pod zdánlivě klidným povrchem společenského míru měly věnovat pozornost orgány, jež mají moc čelit zneužívání moci justice. Měly by naslouchat, na co si stěžují nespokojenci. Je ale příznačné, že na akci spolku Spravedlnost byli nespokojenci sami mezi sebou a mohli si pouze do sytosti navzájem stěžovat na zažitá příkoří, aniž by měli naději, že jejich hlas dolehne někam výš, kde se někdo postará o nápravu. Z těch, kdo mají moc napravovat prohřešky, se nezúčastnil nikdo. Kdysi ministr Robert Pelikán hovořil o „zapouzdřenosti justice“. Ve skutečnosti je „zapouzdřený“ celý resort spravedlnosti včetně ministra a ministerských úředníků. Jeho příslušníků, vybavených mocí, je tolik, že si sami vystačí a na nás, občanskou chátru, pohlížejí spatra a zapomněli se stydět. Nepociťují proto potřebu naslouchat reptání v podpalubí. Jsou spokojeni sami se sebou a pokleslí jedinci mezi nimi škodí lidem s jistotou zajištěné beztrestnosti. Mohou se ale časem dožít nepříjemných překvapení.


  - - -

  0 0

  13. 1. 2019    Sputnik
  Maďarská vláda vyzvala, aby byla uctěna památka maďarských vojáků, „kteří bojovali až do konce za Maďarsko na Donu“ během druhé světové války. Zpráva se nachází na stránce maďarské vlády na Facebooku ZDE. „Připomeňme si statečnost našich dědů, hrdinných maďarských vojáků, kteří až do konce bojovali za Maďarsko na Donu," uvádí se ve zprávě vlády.


  V Budapešti také připomněli 76. výročí zahájení Ostrogožsko-Rossošanské operace.

  „12. ledna 1943 sovětská armáda zaútočila na 200 tisícovou maďarskou armádu. Maďarsko ztratilo 120 tisíc hrdinů, mnozí padli do zajetí. Úctu hrdinům!"— uvedli autoři příspěvku.

  Maďarsko bojovalo ve druhé světové válce na straně Německa. Druhá maďarská armáda byla na začátku války nejpřipravenější a dobře vybavenou celovojskovou armádou, která se účastnila bojových akcí na území Sovětského svazu. Během Ostrogožsko-Rossošanské útočné operace Rudé armády utrpěla těžké ztráty, prakticky přestala existovat jako vojenský celek. Průlom sovětských vojsk přes řeku Don se konal bezprostředně v zóně odpovědnosti maďarských jednotek.

  0 0
 • 01/13/19--04:42: Svobodná a spravedlivá…
 • Ivan David
  13. 1. 2019
  „Pokud má být společnost svobodná, musí být spravedlivá…zákony mohou být dobré, špatné, ale musí platit stále a pro všechny. Změna pravidel během procesu je něco, co nesmí nikdy nastat. A když vláda dělá toto, tak jde proti vlastním lidem a rozkládá společnost“. (Milan Knížák citován Zdeňkem Jemelíkem ZDE) Kdo jsou to ti „vlastní lidé“ vlády? Kdo je to ta rozkládaná „společnost“? Proč mají i pro někoho „špatné“ a pro jiné „dobré“ zákony platit „stále“? Jak „spravedlivá“ má být společnost? Podle jakých pravidel? Proč „spravedlivě“ někoho zvýhodňující zákony mají platit stále?


  Argumentace použitá v citovaném článku může být přesvědčivá v použitém zúženém kontextu. Tak ho zkusme rozšířit. Na všechny procesy a celou společnost a trochu delší dobu… Kdysi tady skoro pro všechny platila jiná „neměnná“ pravidla. K společensky nejnebezpečnějším pravidlům patřila ochrana „socialistického vlastnictví“ a k nejhorším trestným činům „rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví“. Jestliže někdo ukradl pár pytlů cementu, mohl být odsouzen. Někteří (dojiči socialismu), kteří nakládali se socialistickým vlastnictvím jako by bylo jejich, mohli být odsouzeni, pokud si na ně někdo na vlastní riziko troufl. Společnost to byla nesvobodná. Pak došlo k procesu, který změnil na věčné časy nezměnitelná pravidla. Rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví se změnilo na hlavní bod nové politiky. Rozkrádalo se svobodně, „utíkalo se před právníky“, pravidel bylo málo a měnila se jen velmi pomalu pod tlakem nepřehlédnutelné neúnosnosti. „Takže teď si může každý koupit třeba hotel?“, tázal se redaktor Československé televize. Ano může. Může si na to svobodně půjčit v bance v socialistickém vlastnictví. Vracet to nemusí, protože rozkrádání socialistického vlastnictví už není trestné. Banky po okraj naplněné dluhy byly pak svobodně sanovány z veřejných prostředků a svobodně prodány zahraničním soukromým subjektům jako téměř bezplatný pronájem obchodu s penězi v ČR. Nově banky už jen tak někomu nepůjčí. Ale když se dostanou do úzkých platí ono známé „too big to fall“, příliš velké, aby padly, aby je stát mohl nechat padnout. Vláda je opět bude sanovat z veřejných prostředků a pak opět nechá zprivatizovat. Je to jejich vláda a jejich spravedlnost. Ostatně na těch velkých je závislých mnoho malých, a na těch malých všichni ještě menší. A vláda nechce padnout, ať je čí je.

  Ve „spravedlivé společnosti“ je třeba udržovat nízké mzdy a z nich odvozené nízké důchody. Jinak by spravedlivě nemohli svobodně prosperovat ti, pro které se za nízké mzdy pracuje. Ale za nízké mzdy a nízké důchody se toho nedá mnoho koupit zvláště při svobodně vyšponovaných cenách monopolně dodávaných základních komodit. Takže spravedlivě prosperují jenom někteří. Ostatní přežívají, hladem zatím neumírají, vývoj nešel jelcinovským tempem. Na těch ostatních ostatně nezáleží, protože vláda spravedlivě není jejich. Mohou snad něco změnit? Tak proč se jich bát. Stačí jim před volbami dodat nová hesla a stále je opakovat ve svobodných médiích. Tech pár exotů, kteří se to snaží změnit nemá peníze, moc a společný program. Za těchto okolností je společnost stabilní, není rozkládána. Je svoboda, každý si může koupit hotel. Některým se daří, protože se nezdržují plozením dětí a ti, jimž se daří méně, děti neplodí, aby se jim nedařilo ještě méně. Zda zůstanou pravidla neměnná až se zde rozmnoží příchozí, kteří mají svá pravidla, toť otázka. Pokud budou vlády nadále tvořeny sloužícími těch nejsvobodnějších, není nadále třeba pro rozklad společnosti nic dalšího činit. Znovu se prokazuje, jak se Klement Gottwald hluboce mýlil, když prosazoval tezi, že „republika není dojná kráva“, ačkoli věděl, že již byla, jen nevěřil, že zase bude.

  A nyní specificky k fotovoltaickým baronům. Protože minulost byla již svobodně rozkradena a současnost je již pravidelně vykrádána vysokými cenami (relativně vzhledem k příjmům těch, kteří se zřejmě svobodně rozhodli, že budou chudí), je třeba vykrádat budoucnost. Vlády tak dlouhodobě činí vytvářením dluhů. Převzaly tuto metodu, protože přece patříme na Západ. Krom toho se vymýšlejí projekty, jak od lidí vybrat peníze, které ještě nevydělali. Nejlepší cestou je růst cen monopolně dodávaných komodit, neboť není úniku (malé děti věří na konkurenční distribuční společnosti). Zde je jedna z příležitostí jak neoliberálně využít náboženství tzv. „neomarxismu“. Jeho součástí je víra v ochranu přírody a využívání obnovitelných zdrojů. Je to geniální. Pěstování řepky a vládou podporovanému přidávání produktů z řepky do paliv je krásný příklad ničení přírody její ochranou. Ještě lepší je fotovoltaika. Přidávání drahé energie do „energetického mixu“ se zvýšením ceny pro spotřebitele (do daleké budoucnosti). Zvláště když ceny energie měly být garantovány, zatímco ceny výrobní technologie prudce klesají. Ten, kdo to vymyslel a ti, kteří to prosadili by měli být zastřeleni za úsvitu jako zemští škůdci. Samozřejmě, byla by to kriminalizace svobodného politického rozhodování. To je ve svobodné zemi nepřípustné. Máme přece svobodu. A tak byla svobodně nastavena pravidla a v Poslanecké sněmovně svobodně odmávána. Pak byla upravena, protože loupež to byla opravdu příliš velkorysá.

  A tak snad v rámci svobodného konkurenčního boje bylo obžalováno 10 osob v případu chomutovských fotovoltaických elektráren. Klíčovou otázkou je, zda měla či neměla být vydána licence na jejich provoz o silvestrovské noci 2010. Po mnohaletých mnohakolových soudech byla osvobozena Ing. Alena Vitásková a její zástupkyně Ing. Michaela Schneiderová byla propuštěna z vězení, než se znovu rozhodne. Obě státní úřednice věděly, že stát (který reprezentují) smí činit jen to, co mu zákon ukládá. Jestli tak činily, na to měly soudy nižších instancí dlouho ten názor, že nečinily. Samozřejmě, že ve svobodném státě lze něčí pronásledování svobodně organizovat a soudy pak nezávisle rozhodnou. Soudy jsou stále znepokojeny skutečností, že se soudní znalci ve svých závěrech občas neshodují, ale nijak je nepřekvapuje, že se neshodují soudy mezi sebou. Zákony mají svůj výklad a metody znalců svůj postup, ale i fakta mohou mít svůj výklad a subjektivně různou váhu. Nehledě na úmysly.

  Osm odsouzených zůstává ve vězení. Nevím, jak to přesně je, jen nemohu přijmout argumentaci, že jejich podnikání je „too big to fall“, protože živí tisíce lidí. Z opačného pohledu také tisíce zaměstnanců a milióny spotřebitelů energie živí jejich podnikání. A je otázka, nakolik takové podnikání společnosti prospívá a nakolik mu škodí.

  Pohled Prof. Milana Knížáka na spravedlnost, svobodu a blaho společnosti se mi jeví jako poněkud zúžený.

  0 0

  Petr Hájek
  13. 1. 2019  ProtiProud
  PETR HÁJEK připomíná několik aspektů, které by nás v „devítkovém“ roce neměly překvapit, a chová důvodnou naději, že „lid to ví“


  Je po oslavách, po předsevzetích. Dva týdny nového roku ukazují zcela přesvědčivě, jak bude vypadat rok s devítkou na konci: bude ještě dramatičtější než ten předchozí (o těch, které k němu vedly, ani nemluvě). Přitom u nás by teoreticky mohl na chvíli zavládnout klid. Na krku nemáme žádné domácí volby, hospodářství šlape, potenciální sociální napětí bezpečně likvidují štědré vládní sociální „investice“. Zdálo by se, že jediným vzrušením může být oprava dálnice D1 a umělé „revoluční kvašení“ Kavárny v souvislosti se slavnými připomínkami neslavného převratu před třiceti lety.

  Jenže nežijeme ve vzduchoprázdnu. Zůstáváme bohužel součástí bruselského impéria, takže se nás budou týkat výsledky voleb do Evropského parlamentu. Stejně tak nebude lhostejné, zda se premiérce Mayové po titánském úsilí podaří anulovat výsleky referenda o vystoupení její země z EU. Zda washingtonské bažiny utopí prezidenta Trumpa v místní verzi „barevné revoluce“ – což by ovšem s největší pravděpododností vedlo k občanské válce. Přeskočila by patrně přes oceán do Evropy – a tentokrát nejspíš ne jen prostřednictvím České washingtonské televize.

  A konečně zda toto všechno (a mnohé další) nedá příležitost spustit konečně válku proti Rusku, jíž se jako poslední možnosti návratu ke kormidlům západního Titaniku kojí mnozí mocní za oponou formální demokracie. Kde jinde než na Ukrajině, kde pučistická vláda již zcela odhodila zábrany a dekoruje místní zasloužilé nacisty a jejího vůdce Banderu, neb stojí rovněž před porážkou ve volební frašce. Ta se však snadno může stát rozbuškou, proti níž jsou hrátky se sestřeleným malajsijským boeingem či tragikomická inscenace Skripal jen slabounkým odvarem záminky k rozsáhlému konfliktu s fatálním vyústěním.


  Sněží!


  Zatím to ale vypadá, jako by hlavním problémem byl sníh – na nějž všichni tak nedočkavě čekali. Připomíná to starý vtip z dob „reálného socialismu“, pro nějž hlavními přírodními hrozbami bylo jaro, léto, podzim a zima. Oteplovací klimatičtí revolucionáři tak intenzívně hysterizovali veřejnost kvůli údajné katastrofě s vodou – až si ji vymodlili. A tak je zima a sněží, což je opět tragédie. Ti, kdo dokolečka ujišťovali, že několikaletá suchá a vlhká období se cyklicky střídají – a nyní že stojíme opět na prahu toho druhého řečeného – mohou jen bezmocně rozhodit rukama, že je nikdo neposlouchá.

  A tak zase bojujeme. Vodní nádrže, přehrady i spodní vody se mezitím opět utěšeně plní. Kdo si vzpomene, že nás (těsně před konáním kongresu klimatických příživníků v Polsku) naši zdatní meteorologové ujišťovali, že leden bude srážkově chabý, takže bilanci vodních zásob v podstatě neovlivní? Mimochodem: udělali jste si „roční předpověď“ počasí podle „návodu“ z časopisu MY z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska? Pokud ano, rozhodně nejste překvapeni. A víte, že zima bude poměrně tuhá a sněhu bude ještě více. Přičemž léto může být ještě docela příjemné (jsme teprve na začátku vhlkého a chladného cyklu). Nadávat na „klimatickou změnu“, která nám bude komplikovat ukázkové sluneční dovolené budeme až později.  Čínská karta


  A tak do zábavy s „odvoláváním“ ministra Ťoka kvůli zasněžené opravované dálnici zasáhla jen vlnka s čínskou společností Huawei a naším úřadem pro kybernetickou bezpečnost. To je instituce, která již dva roky vyžírá státní rozpočet, jen proto (řečeno s Janem Werichem), „abychom ji měli“. Tak aby jednak vykázala činnost – a také aby ukázala, kdo ji skutečně řídí – vylezla s „obviněním“ celosvětové čínské firmy, jež již téměř deset roků dokazuje, že úroveň pitomoučce zesměšňovaných technologiií Říše středu již stačila „dohonit a předběhnout“ ty západní. Dokonce tak, že je nutno ji politicky likvidovat akcemi typu Skripal: totiž ničím nedoloženými obviněními.

  Postavil se proti tomu jen prezident republiky, jeden ze dvou příjemců „fake news“ našich bezpečnostních čučkařů. Teprve potom nabral odvahu i premiér Babiš, když předtím učinil několik poněkud trapných trhavých pohybů: jednou ano, pak zase ne, protože nevěděl, odkud bude vanout nejsilnější vítr. Běžnému člověku je to samozřejmě úplně jedno, protože od našich „kyberšpiónů“ dostal poněkud patafyzické ujištění, že se to jeho telefonů netýká. Vzít na sebe riziko skutečné obchodní války, to si čučkaři zase netroufnou. Musí pouze poslechnout „Hlas Ameriky“, který k nám nadále vysílá, přestože nevysílá. Jsou to ale paradoxy, (jak říkal Zvěčnělý, kterého budeme letos opět bezbožně svatořečit), že?

  Jakmile Velký Andrej pochopil, že (dávno komletně odposlouchávané) veřejnosti je to šumafuk, zařadil zpátečku. Ona to totiž není legrace, jak připomněl prezident. Odvetná čínská opatření nás mohou docela tvrdě zasáhnout. Sotva s námi budou jednat v rukavičkách jako s Donaldem Trumpem. A to navzdory relativně dobrým vztahům, které máme s východním obrem díky prezidentům Klausovi a Zemanovi, jež oba poslední místní obři těžce politicky zaplatili bombardováním amerických letek pražské mediální Kavárny. Buď jim za tu (a nejen za tu) statečnost dík.


  Růžový sad se nekoná


  Procházky růžovým sadem nekonečného (nezaslouženého) blahobytu si letos prostě moc neužijeme. Přestože nás všichni ujišťují, že hospodářský růst bude pokračovat a žádná recese či dokonce krize není na obzoru. Dovolím si fušovat do práce prognostickým obrům: Blahobyt skončí brzy po evropských volbách. Tedy v případě, že dopadnou, jak se všeobecně očekává. Že do Bruselu přijdou ti, kteří reperezentují názor donedávna mlčící většiny. Pak se začnou dít věci.

  Centrální banky (nejen americký FED, který to již Trumpovi názorně předvádí a nejen bruselská ECB) zpomalí či zastaví tisk nekonečných tun nepodložených dolarů, eur atd. A také zvednou úrokové saby. Prostě zopakují skvělý trik pánů Tošovského a Havla, kteří toto udělali v roce 1996 - 7 – a tak zničehonic zabrzdili rozjíždějící se Klausovu transformaci a přivodili Sarajevský atentát a pád vlády. V důsledku toho budou nové politické reprezentace postaveny před složitý úkol vymanévrovat tvrdý hospodářský pokles. Žluté vesty by se tak mohly objevit na ulicích i proti nim.

  Alespoň takhle kalkulují. Jenže, jak čtenáři Protiproudu (a některých mých knížek) snad již vědí: žádný plán nikdy nevyjde. Což u čučkařů z Bruselu a Washingtonu platí přímo ukázkově. Nechme se tedy překvapit.

  A v případě, že nechceme být pouhými pozorovateli pádu (jenž může být nadějí na znovuzrození), nebude marné jít na jaře k volbám. I když se konají do tělesa, které není parlamentem (ač si tak říká). To ale ten náš (od roku 2014) rovněž není – a přesto má poměrně silnou voličskou legitimitu. Ne sice jako prezident (jediné skutečné volby), ale přece.

  Stoupající počet žadatelů o zbrojní průkaz však naznačuje, že s chutí bránit svou rodinu a stát to není zatím tak špatné. Protože lid dobře ví, že po tučných letech přicházejí léta hubená se stejnou pravidelností, s jakou to má zařízeno počasí. A navzdory údajné ateistické většině stejně tak intuitivně tuší, že obojí není jen v našich rukou.

  Pán Bůh zaplať.

  0 0

  14. 1. 2019 rusnext
  Německá vládnoucí elita se vyhýbá americkému velvyslanci v Německu Richardu Grenellovi, píše časopis Der Spiegel. Podle informací listu se americký představitel v Berlíně prakticky nachází v politické izolaci. Je to spojeno s tím, že Grenell se snaží zasahovat do vnitřních záležitostí Spolkové republiky Německo.


  Dříve deník Bild oznámil, že Grenell rozeslal dopisy německým společnostem, v nichž pohrozil uložením sankcí Spojenými státy kvůli podpoře výstavby plynovodu Severní proud 2.

  Je uvedeno, že velvyslanci USA v Německu vždy měli zvláštní postavení mezi diplomaty, měli těsné kontakty se zástupci kancléře a důležitých ministerstev SRN, vedoucí němečtí politici reagovali na jejich výzvy. Avšak podle tvrzení časopisu má Grenell úplně jinou reputaci.

  "V Berlíně se pro mnohé změnil na personu non grata. Lidé u mocenských orgánů se mu vyhýbají, mnoho dveří je pro něj uzavřeno", zdůrazňuje list.

  Podle jeho zjištění dokonce kancléřka Angela Merkelová si "drží Grennella od těla", němečtí poslanci se s ním snaží setkávat mimo zdi Bundestagu a obvykle nezvou tisk.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  další ZDE

  0 0

  Lubomír Man
  14. 1. 2018
  To abychom si snad o sobě mysleli bůhvíjací nejsme kabrňáci, co si umí udělat všechno sami, jak jsme si to namlouvali za totality? Televizní mnohahodinové revuální a hudební pořady všech druhů, filmy každého myslitelného žánru a snad z každého prostředí, které v republice existovalo? Vědecké pořady tak tak že ne snažící se přetrumfnout famózní díla z dílny BBC? – to vše v národě druhořadém, ale ve své namyšlenosti furiantsky trylkujícím, že „vzpíná-li se lidstvo jak Alpsko nad tou zemí, pak Čech buď Mont Blanc a Mont Rosa, povýšen nade všemi?“


  Že je ovšem třeba s takovouto národní nabubřelostí skoncovat a zařadit se v evropském společenství tam, kam patříme, pochopila snad jako vůbec první Česká televize. Proč uhánět české tvůrce, aby si vymýšleli spíš cosi podřadného, když jsme členem EU a z bohatství starších i významnějších kultur, než je kultura naše, si můžeme vybírat ty nejtřpytivější drahokamy a přenášet je do našich domovů, kde svým cizokrajným domicilem posílí pocit naší přináležitosti ke společenství evropskému a vykonají tak záslužnou politickou práci, řekli si vedoucí mužové a ženy ČT z Kavčích Hor, a pustili se do díla. Poptali se, co v Evropě zrovna nejvíc frčí a už to za krátký čas frčelo i u nás.

  Tento skutečný kulturní evropský a řekněme hned i zdravě odnárodňující festival zahájil už 4. listopadu 2006 pořad Star Dance...když hvězdy tančí, který je českou verzí britské televizní show Strictly Come Dancing, uvedené BBC 15. května 2004. No a po Star Dance, 14. února 2009, doputovaly na naše obrazovky Zázraky přírody, které na BBC pod názvem Miracles of Nature uvedl Richard Hammond. (Ceská verze tohoto pořadu zaznamenala na ČT už 76 pokračování).

  To už se ovšem připravoval nástup pořadu zřejmě nejzářivějšího. Poněkud zamračeně vstoupil 30. srpna 2015 na naše obrazovky Doktor Martin coby česká odrůda britského televizního seriálu Doc Martin, který se v Britanii začal vysílat už v r. 2004, a v české verzi se dodneška natočilo 30 jeho dílů. Čímž seriál na ČT ovšem nekončí a bude pokračovat dál pod novým názvem Strážmistr Topinka s počtem dílů zatím neoznámeným. Přerod seriálu Doktor Martin v seriál Strážmistr Topinka se dle britského vzoru udál tak, že zatím vedlejší postava strážmistra Topinky se mění v postavu hlavní, a naopak doktor Martin se přesunuje do pozadí. V jazyce anglickém jde o tzv. „spin off“, kdy postava vedlejší se odštěpuje (spins off), od souboru postav vedlejších a stává se novým nastupujícím hrdinou – a to včetně nového názvu seriálu. Nu a jelikož tento soubor může sestávat i ze stovky postav vedlejších a z každé z těchto vedlejších postav lze vytvořit další nový seriál, což v souhrnu umožňuje vznik celé stovky zbrusu nových seriálů, je jasné, že u nás už žádné skutečně české dramatické dílo či seriál v dohledné době na TV nespatříme.

  Ale upřímně řečeno - žádná škoda. Copak takové Sňatky z rozumu, Zlá krev, Byl jednou jeden dům, Byli jednou dva písaři, Cirkus Humberto, Hříšní lidé města pražského a řada seriálů dalších byly, vůbec ke koukání?

  Takže konečně změna. Čeští herci ale zatím zůstanou. Odcházejí jen dramatici. A kdo bude scénu opouštět jako poslední, zhasne.

  Lubomír Man

  0 0
 • 01/14/19--02:30: Zemanův čínský syndrom
 • Erik Best
  14. 01. 2019  EB
  Stejně jako šel Miloš Zeman vlastní cestou v případě konfrontace Západu s Ruskem, což nejvíce symbolizovalo uzavření dveří na Hrad tehdejšímu americkému velvyslanci Andrew Schapirovi v roce 2015, hledá teď český prezident vlastní cestu v otázce Číny. Stejně jako tehdy poskytuje Zemanovi určité krytí Německo, které se neztotožňuje s americkým tažením proti Huawei a jeho technologii 5G.   Kdykoli chtěl Zeman kritizovat Amerikou podporované sankce vůči Rusku, mohl se odvolávat na několik německých ministrů, kteří byli také proti. Z různých důvodů strategie zafungovala a Zemanova popularita se držela ve vysokých číslech. Teď se snaží s ohledem na Čínu o to samé a říká, že německý ekvivalent NÚKIBu nevyhodnotil Huawei jako hrozbu. Zafunguje strategie znovu, nebo čeká Zemanovu popularitu kvůli neochvějné podpoře Huawei a PPF jaderný výbuch? Na odpověď je zatím příliš brzy. Je ale pravda, že Češi mají Číňany rádi ještě méně než Rusy.

older | 1 | .... | 679 | 680 | (Page 681) | 682 | 683 | newer