Břetislav Olšer
28.2.2016 Rukojmí
Vždycky si říkávám dávné valašské rčení: Tož, ogare, chceš byť volný jako pták, kupuj sobě Vyškeřák. Dnes už vím, že pokud se chci dosyta zasmát z spolu s hrdiny, musím koupit Lidové noviny. Sranda k popukání; Rusko je agresor...
Ruský stát vedený Putinem prý proto začal zvyšovat své zlaté rezervy v tichosti a promyšleně už zhruba před osmi měsíci. Nyní má o 20 tun zlata víc než koncem roku 2015. Celkově tak Rusko disponuje více než 1300 tunami „zlatého pokladu“ a tento výsledek ho vynesl na šesté místo ve světovém žebříčku. Ruská ústřední banka nakoupila v lednu 2016 na 700 tisíc uncí zlata, (unce je 21,1 gramů), tedy nejvíc na světě; žádná banka světa totiž nikdy nenakoupila za jeden měsíc tolik zlata...
Tento můj text je inspirován článkem v LN: "Zlatá ruská ofenziva proti euru a dolaru." Popisuje světové prvenství ruských bank v nakupování zlata, přičemž asi globální reality neznalá autorka dodává, že jde o agresivní zahraniční politiku Ruska... Když jsem přišel o Vyškeřák a chvíle smíchy se za břicho popadání, bylo mi to líto, pak jsem ale pochopil, že on de facto nezmizel, naopak dál vychází pod pseudonymem Lidové noviny. Legrace kopec; píší další humorné sci-fi, že jde o snahu oslabit americký dolar jako ruský projev nové studené války ve finančním sektoru... Tento trend prý svědčí o tom, že Moskva chce pokračovat ve své agresivní zahraniční politice...
Žasnu; kdože si něco začal s agresivní politikou? Nebyly to náhodou USA a EU, kteří se jako první začaly za demokratické referendum na Krymu se sankcemi proti Rusku? Slova Sobotků a Zaorálků dávají jasný signál české podlézavosti Západu: zkrátka Rusko je pro nás existenční hrozbou, protože morální korozi nám vnucuje jako standard příkladného chování. Rusko je větší hrozbou než Islámský stát a invaze běženců... Sobotkové prostě představují povětrné holky, co bez svého pasáka nesmí nic, jako Češi v područí USA, resp. Shapira v Praze. Proč nemůže být v USA státní převrat? Protože tam nemají velvyslanectví USA...
Kolikrát byly uvaleny na USA za posledních dvě stě let sankce pro jejích anexe, invaze, státní převraty a války, kolikrát byly USA bojkotovány a nesměly na Olympiády a mistrovství světa pro porušení rezolucí OSN? Jak to, že se dnes nestydí mít přes sto vojenských základen po celém světě a vydírat Rusko, co nemá v zahraničí základnu ani jednu, naopak stojí samo proti desítkám západních armád…? Doping? Ano, je to svinstvo, ale proč někteří mohou, jiní nesmí? Proč americké atlety nevyloučili z mezinárodní atletické asociace IAAF, když od 80. let až po současnost měli a mají dopingových afér nepočítaně?
Vše začalo, když šéf laboratoře Balco Victor Conte obvinil americkou sprinterku Marion Jonesovou z užívání steroidů i dalších dopingových látek před olympiádou v Sydney. V rozhovoru, který odvysílá televizní stanice ABC a jehož úryvky se objevily v zámořských médiích, Conte tvrdil, že Jonesovou učil píchat si injekce do nohou a že tak činila přímo před před jeho očima. A nikdo nezakázal atletům USA účast na Olympiádě, zatímco bývalý výkonný ředitel ruské antidopingové agentury (RUSADA) Nikita Kamajev zemřel dva měsíce poté, co kvůli neprůkaznému dopingovému skandálu v ruské atletice, na rozdíl od firmy Balco, a zákazu startu ruských atletů v Riu odstoupil z funkce. Podle informací médií podlehl infarktu... Zkrátka, férovka po americku…
A jedeme dál; nebylo to Rusko, nýbrž USA a EU, kdo chtějí brutálně oslabit rubl třeba též šokující cenou ropy, k čemuž využili stejného záměru Saúdské Arábie a spolku OPEC, jelikož Rusko je právě jedním z největších vývozců ropy a zemního plynu na světě? Cena ropy tak účelově sestoupila až pod hranici 28 dolarů za barel na zhruba třináctileté minimum. V létě 2008 se cena barelu (cca 160 litrů) blížila 150 USD, dnes kolísá na hranici plus mínus 30 USD za barel... Svět potkala exploze drzosti; Rusko si dovolilo vydat zákaz vstupu do země pro 89 evropských politiků…
To vše bere dech i ruské ekonomice. Naštěstí je zde BRICS, společenství států, ekonomický a politický protipól USA a EU, které tvoří pět států Brazílie, Rusko, Indie, Země skupiny BRICS jsou v současné době vážným hráčem ve světové ekonomice. Podíl jejich obyvatel tvoří 40% světové populace a pětinu světového HDP. Těchto pět zemí drží zahraniční měnové rezervy ve celkové výši 3,4 bilionu euro. Zde… Propaganda Kremlu, aneb Čárymáry fuk a je tady 16bilionový dluh…?
A zde je na místě historická reflexe na téma, kam zmizel dávný ruský zlatý poklad? Podle zprávy omského ministerstva financí z roku 1918 (v Omsku bylo jedno z center protibolševické fronty, později zde bylo sídlo vlády admirála Kolčaka, který se ujal vlády, s akceptací spojenců Dohody, jako „nejvyšší vládce Ruska“) z přepravy zlatého pokladu z Kazaně, činil zlatý poklad: 523.458.484, 42 rublů, dalších 38.065.322, 57 rublů bylo v cizích mincích, 90.012.027, 65 rublů ve zlatých prutech. Celkem tedy dle této zprávy v hodnotě 651.535.834, 64 rublů, většina ve zlatě, ať již zlatých prutech či mincích. Zlatý poklad admirál Kolčak vezl s sebou ve 28 vagonech. Pro srovnání lze uvést, že podle údajů Brušvita byl zlatý poklad v roce 1918 odvezen ze Samary na východ ve vlacích ještě s celkem 80 vagony…
Nyní úvaha, jež odpovídá na úvodní otázku, kam zmizel zlatý poklad? Vše začalo, když zástupci spojeneckých misí v Rusku – Spojených států amerických, Velké Británie, Francie, Japonska a Československa se 1. ledna 1920 na společné svolané poradě usnesli na několika bodech k záchraně zbylého v kritické situaci rozpadu protibolševické fronty. Jedním z těchto bodů byla i otázka zlatého pokladu. Bylo rozhodnuto, že jej pod svou ochranu vezmou spojenecké jednotky a dovezou ho do Vladivostoku, kde bude střežen do doby, než se spojenecké vlády nedohodnou s ruskou stranou o tom, jak se zlatým pokladem naložit.
Toto rozhodnutí daly spojenecké mise za úkol k provedení vrchnímu velitel spojeneckých vojsk na Sibiři, generálu Janinovi. Generál Janin, kterému se nepodařilo domluvit s Japonci, aby ochranu zlatého pokladu převzali oni (japonská strana odmítla postoupit do Nižněudinska k ochraně zlatého pokladu), dal rozkaz převzít pod ochranu Kolčakovy vlaky se zlatem generálu Syrovému, veliteli Čs. armádního sboru. A tak došlo k tomu, že 4. ledna 1920 se ruský zlatý poklad (lépe řečeno to, co z něj zbylo) znovu dostal do blízkosti Čechoslováků. Prodali čeští legionáři bolševikům admirála Kolčaka za carský zlatý poklad…?
Dnes je zlato v Rusko zase v kurzu. Více zlata mají podle pohádkářky Petry Procházkové jen Američané, Němci, Italové, Francouzi a Číňané. Právě s posledně jmenovanými se měla Moskva domluvit na společné ofenzivě proti dolaru. A tak je Čína v nákupu zlata na druhé světové příčce, hned za Ruskem. Sama ústřední banka Ruska vydala zprávu o svých zlatých a valutových rezervách, které dosáhly úrovně 368,3 miliardy dolarů – vzrostly tedy o 3,2 miliardy USD.
A zde pokračuje výše uvedená sranda z Vyškeřáku - LN; začalo Rusko a nikdo jiný novou studeno válku ve finančním sektoru? Putin se údajně snaží za každou cenu ukončit dominantní postavení USA a Evropy; skupováním zlata by mohl snížit význam západních valut. Putin chce zlato pouze v době západních hospodářských sankcí a ceny zlata za "babku" použít jako „finanční zbraň“ proti dolaru. Zlato by mělo být pojistkou pro Putina, protože tento drahý kov uznávají v celém světě, respektují ho všechny státy a nelze ho vyrábět... Není to vše ale v tom, že se Putin tímto konáním snaží napravit pokles ruské ekonomiky z příčin západních sankcí...?
Rusko se mezitím rozhodlo pro nový finanční systém, jenž by odolal dravcům z Wall Street. Nemělo jiné východisko, když bylo sankcemi „přinuceno“ k vytvoření na dolaru nezávislého systému: Nesmyslný trest USA vlastně jen urychlil záměr prodávat (a kupovat) své produkty a komodity, včetně ropy, za rubly, nikoliv jako dřív za dolary. Putin tento krok už připravoval už dávno; šlo o způsob plateb v rublech zcela nezávislý na dolaru a chráněný před ničivými spekulacemi velkých finančních institucí Západu. Sankce byly uvrženy na ruské finanční úřady, včetně banky Russia…
Russia se proto stala první ruskou bankou, používající výhradně ruský rubl. Před ústředím banky Russia v Pereveděnskem Pěreuloku v Moskvě byl vztyčen obrovitý symbol zlatého rublu, aby „symbolizoval jeho stabilitu a podloženost zlatými rezervami,“ citovala oficiální agentura Itar-Tass činitele banky, kteří jen de facto zužitkovali dávný nápad libyjského vůdce Kaddáfího se 144 tunami zlata ve svých bankách, co chtěl zavést „Zlatý Dinár“. Rusko by ve své současné fázi vývoje nemělo záviset na cizích měnách; jeho vnitřní zdroje tak míní učinit vlastní ekonomiku nezranitelnou. Lákavá představa, k jejíž realizaci však zbývá ještě dlouhá cesta…
Vladimír Putin také hned učinil symbolický krok, když prohlásil, že své výplaty bude převádět právě do banky Russia, která má tak krásný ruský a vlastenecký název, čímž ji ve snaze nahradit definitivně dolar podpoří i jako její klient. Rusko by mělo prodávat domácí produkty – od zbraní až k plynu a ropě – do zahraničí za rubly a nakupovat zahraniční zboží také za rubly. Jenom takovým obchodem lze plně využít výhod rublu jako zahraniční měny. Sám Putin za tento nový systém už 28. března 2014 lobboval na schůzkách s členy Horní komory Dumy a překonával její poslední pochybnosti a nerozhodnost...
Zlatem nešetřili ani v Petrodvorcích u Petrohradu... Snímek Břetislav Olšer
Resumé; Rusko si počíná velmi obezřetně a pragmaticky; zahájilo totiž přechod na měnu podloženou zlatem, což USA zrušili již v roce 1933, a prezident Putin nařídil okamžité zahájení projektu “Dvouhlavý orel”, který, až bude plně zaveden, způsobí, že veškeré dodávky energie se budou hradit ve zlatě, a tím zruší americký dolar jako globální reverzní měnu, což způsobí kolaps ekonomik USA i EU. Projekt “Dvouhlavý orel” požaduje od Centrální banky Ruské federace, aby zahájila produkci 5rublových zlatých mincí obsahujících 0,1244 trojské unce čistého zlata, o průměru 18mm, s ražbou dvouhlavého orla se štítem a korunou, která se stane světovou alternativou jak k americkému dolaru, tak k euru při obchodování se zásobami energie. FED – zlato…
Je totiž jasné, že Rusko má druhé největší zásoby zlata na světě – 12 500 tun (více než 400 milionů uncí). Projekt Natalka v Magadanské oblasti je pokládán za jedno z největších ložisek zlata na světě, má 32 milionů uncí prokázaných a pravděpodobné zásoby a celkové zdroje 60 milionů uncí, a zahájil výrobu minulý měsíc...
Prostý občan USA si nyní může jen postesknout, že nejbohatší americké firmy se z vývozců staly dovozci, výroba se z USA převedla do Číny, ovšem tam vyrobené zboží se vrací zpět jako Made in China do amerických obchodních řetězců. ČLR poskytla ruské ropné firmě Rosneft a ruskému ropovodu Transneft půjčku ve výši 25 miliard dolarů za příslib dodávek 15 milionů tun ropy ročně po dobu 20 let...
Inu, Vyškeřák žije, pouze má nový krycí název; Lidové noviny. Rusko je sice vlivem sankcí v hospodářské krizi a dle P. Procházkové na dně, přesto si sehnalo rubly, asi "půjčka od USA", co dluží kam se podívá, přes asi 18 bilionů dolarů, mj. Číně za prodej státních dluhopisů za několik bilionů, vytvořilo světový rekord, když jen za leden 2016 nakoupilo skoro 700 tisíc uncí zlata...
Vždycky si říkávám dávné valašské rčení: Tož, ogare, chceš byť volný jako pták, kupuj sobě Vyškeřák. Dnes už vím, že pokud se chci dosyta zasmát z spolu s hrdiny, musím koupit Lidové noviny. Sranda k popukání; Rusko je agresor...
Ruský stát vedený Putinem prý proto začal zvyšovat své zlaté rezervy v tichosti a promyšleně už zhruba před osmi měsíci. Nyní má o 20 tun zlata víc než koncem roku 2015. Celkově tak Rusko disponuje více než 1300 tunami „zlatého pokladu“ a tento výsledek ho vynesl na šesté místo ve světovém žebříčku. Ruská ústřední banka nakoupila v lednu 2016 na 700 tisíc uncí zlata, (unce je 21,1 gramů), tedy nejvíc na světě; žádná banka světa totiž nikdy nenakoupila za jeden měsíc tolik zlata...
Tento můj text je inspirován článkem v LN: "Zlatá ruská ofenziva proti euru a dolaru." Popisuje světové prvenství ruských bank v nakupování zlata, přičemž asi globální reality neznalá autorka dodává, že jde o agresivní zahraniční politiku Ruska... Když jsem přišel o Vyškeřák a chvíle smíchy se za břicho popadání, bylo mi to líto, pak jsem ale pochopil, že on de facto nezmizel, naopak dál vychází pod pseudonymem Lidové noviny. Legrace kopec; píší další humorné sci-fi, že jde o snahu oslabit americký dolar jako ruský projev nové studené války ve finančním sektoru... Tento trend prý svědčí o tom, že Moskva chce pokračovat ve své agresivní zahraniční politice...
Žasnu; kdože si něco začal s agresivní politikou? Nebyly to náhodou USA a EU, kteří se jako první začaly za demokratické referendum na Krymu se sankcemi proti Rusku? Slova Sobotků a Zaorálků dávají jasný signál české podlézavosti Západu: zkrátka Rusko je pro nás existenční hrozbou, protože morální korozi nám vnucuje jako standard příkladného chování. Rusko je větší hrozbou než Islámský stát a invaze běženců... Sobotkové prostě představují povětrné holky, co bez svého pasáka nesmí nic, jako Češi v područí USA, resp. Shapira v Praze. Proč nemůže být v USA státní převrat? Protože tam nemají velvyslanectví USA...
Kolikrát byly uvaleny na USA za posledních dvě stě let sankce pro jejích anexe, invaze, státní převraty a války, kolikrát byly USA bojkotovány a nesměly na Olympiády a mistrovství světa pro porušení rezolucí OSN? Jak to, že se dnes nestydí mít přes sto vojenských základen po celém světě a vydírat Rusko, co nemá v zahraničí základnu ani jednu, naopak stojí samo proti desítkám západních armád…? Doping? Ano, je to svinstvo, ale proč někteří mohou, jiní nesmí? Proč americké atlety nevyloučili z mezinárodní atletické asociace IAAF, když od 80. let až po současnost měli a mají dopingových afér nepočítaně?
Vše začalo, když šéf laboratoře Balco Victor Conte obvinil americkou sprinterku Marion Jonesovou z užívání steroidů i dalších dopingových látek před olympiádou v Sydney. V rozhovoru, který odvysílá televizní stanice ABC a jehož úryvky se objevily v zámořských médiích, Conte tvrdil, že Jonesovou učil píchat si injekce do nohou a že tak činila přímo před před jeho očima. A nikdo nezakázal atletům USA účast na Olympiádě, zatímco bývalý výkonný ředitel ruské antidopingové agentury (RUSADA) Nikita Kamajev zemřel dva měsíce poté, co kvůli neprůkaznému dopingovému skandálu v ruské atletice, na rozdíl od firmy Balco, a zákazu startu ruských atletů v Riu odstoupil z funkce. Podle informací médií podlehl infarktu... Zkrátka, férovka po americku…
A jedeme dál; nebylo to Rusko, nýbrž USA a EU, kdo chtějí brutálně oslabit rubl třeba též šokující cenou ropy, k čemuž využili stejného záměru Saúdské Arábie a spolku OPEC, jelikož Rusko je právě jedním z největších vývozců ropy a zemního plynu na světě? Cena ropy tak účelově sestoupila až pod hranici 28 dolarů za barel na zhruba třináctileté minimum. V létě 2008 se cena barelu (cca 160 litrů) blížila 150 USD, dnes kolísá na hranici plus mínus 30 USD za barel... Svět potkala exploze drzosti; Rusko si dovolilo vydat zákaz vstupu do země pro 89 evropských politiků…
To vše bere dech i ruské ekonomice. Naštěstí je zde BRICS, společenství států, ekonomický a politický protipól USA a EU, které tvoří pět států Brazílie, Rusko, Indie, Země skupiny BRICS jsou v současné době vážným hráčem ve světové ekonomice. Podíl jejich obyvatel tvoří 40% světové populace a pětinu světového HDP. Těchto pět zemí drží zahraniční měnové rezervy ve celkové výši 3,4 bilionu euro. Zde… Propaganda Kremlu, aneb Čárymáry fuk a je tady 16bilionový dluh…?
A zde je na místě historická reflexe na téma, kam zmizel dávný ruský zlatý poklad? Podle zprávy omského ministerstva financí z roku 1918 (v Omsku bylo jedno z center protibolševické fronty, později zde bylo sídlo vlády admirála Kolčaka, který se ujal vlády, s akceptací spojenců Dohody, jako „nejvyšší vládce Ruska“) z přepravy zlatého pokladu z Kazaně, činil zlatý poklad: 523.458.484, 42 rublů, dalších 38.065.322, 57 rublů bylo v cizích mincích, 90.012.027, 65 rublů ve zlatých prutech. Celkem tedy dle této zprávy v hodnotě 651.535.834, 64 rublů, většina ve zlatě, ať již zlatých prutech či mincích. Zlatý poklad admirál Kolčak vezl s sebou ve 28 vagonech. Pro srovnání lze uvést, že podle údajů Brušvita byl zlatý poklad v roce 1918 odvezen ze Samary na východ ve vlacích ještě s celkem 80 vagony…
Nyní úvaha, jež odpovídá na úvodní otázku, kam zmizel zlatý poklad? Vše začalo, když zástupci spojeneckých misí v Rusku – Spojených států amerických, Velké Británie, Francie, Japonska a Československa se 1. ledna 1920 na společné svolané poradě usnesli na několika bodech k záchraně zbylého v kritické situaci rozpadu protibolševické fronty. Jedním z těchto bodů byla i otázka zlatého pokladu. Bylo rozhodnuto, že jej pod svou ochranu vezmou spojenecké jednotky a dovezou ho do Vladivostoku, kde bude střežen do doby, než se spojenecké vlády nedohodnou s ruskou stranou o tom, jak se zlatým pokladem naložit.
Toto rozhodnutí daly spojenecké mise za úkol k provedení vrchnímu velitel spojeneckých vojsk na Sibiři, generálu Janinovi. Generál Janin, kterému se nepodařilo domluvit s Japonci, aby ochranu zlatého pokladu převzali oni (japonská strana odmítla postoupit do Nižněudinska k ochraně zlatého pokladu), dal rozkaz převzít pod ochranu Kolčakovy vlaky se zlatem generálu Syrovému, veliteli Čs. armádního sboru. A tak došlo k tomu, že 4. ledna 1920 se ruský zlatý poklad (lépe řečeno to, co z něj zbylo) znovu dostal do blízkosti Čechoslováků. Prodali čeští legionáři bolševikům admirála Kolčaka za carský zlatý poklad…?
Dnes je zlato v Rusko zase v kurzu. Více zlata mají podle pohádkářky Petry Procházkové jen Američané, Němci, Italové, Francouzi a Číňané. Právě s posledně jmenovanými se měla Moskva domluvit na společné ofenzivě proti dolaru. A tak je Čína v nákupu zlata na druhé světové příčce, hned za Ruskem. Sama ústřední banka Ruska vydala zprávu o svých zlatých a valutových rezervách, které dosáhly úrovně 368,3 miliardy dolarů – vzrostly tedy o 3,2 miliardy USD.
A zde pokračuje výše uvedená sranda z Vyškeřáku - LN; začalo Rusko a nikdo jiný novou studeno válku ve finančním sektoru? Putin se údajně snaží za každou cenu ukončit dominantní postavení USA a Evropy; skupováním zlata by mohl snížit význam západních valut. Putin chce zlato pouze v době západních hospodářských sankcí a ceny zlata za "babku" použít jako „finanční zbraň“ proti dolaru. Zlato by mělo být pojistkou pro Putina, protože tento drahý kov uznávají v celém světě, respektují ho všechny státy a nelze ho vyrábět... Není to vše ale v tom, že se Putin tímto konáním snaží napravit pokles ruské ekonomiky z příčin západních sankcí...?
Rusko se mezitím rozhodlo pro nový finanční systém, jenž by odolal dravcům z Wall Street. Nemělo jiné východisko, když bylo sankcemi „přinuceno“ k vytvoření na dolaru nezávislého systému: Nesmyslný trest USA vlastně jen urychlil záměr prodávat (a kupovat) své produkty a komodity, včetně ropy, za rubly, nikoliv jako dřív za dolary. Putin tento krok už připravoval už dávno; šlo o způsob plateb v rublech zcela nezávislý na dolaru a chráněný před ničivými spekulacemi velkých finančních institucí Západu. Sankce byly uvrženy na ruské finanční úřady, včetně banky Russia…
Russia se proto stala první ruskou bankou, používající výhradně ruský rubl. Před ústředím banky Russia v Pereveděnskem Pěreuloku v Moskvě byl vztyčen obrovitý symbol zlatého rublu, aby „symbolizoval jeho stabilitu a podloženost zlatými rezervami,“ citovala oficiální agentura Itar-Tass činitele banky, kteří jen de facto zužitkovali dávný nápad libyjského vůdce Kaddáfího se 144 tunami zlata ve svých bankách, co chtěl zavést „Zlatý Dinár“. Rusko by ve své současné fázi vývoje nemělo záviset na cizích měnách; jeho vnitřní zdroje tak míní učinit vlastní ekonomiku nezranitelnou. Lákavá představa, k jejíž realizaci však zbývá ještě dlouhá cesta…
Vladimír Putin také hned učinil symbolický krok, když prohlásil, že své výplaty bude převádět právě do banky Russia, která má tak krásný ruský a vlastenecký název, čímž ji ve snaze nahradit definitivně dolar podpoří i jako její klient. Rusko by mělo prodávat domácí produkty – od zbraní až k plynu a ropě – do zahraničí za rubly a nakupovat zahraniční zboží také za rubly. Jenom takovým obchodem lze plně využít výhod rublu jako zahraniční měny. Sám Putin za tento nový systém už 28. března 2014 lobboval na schůzkách s členy Horní komory Dumy a překonával její poslední pochybnosti a nerozhodnost...
Zlatem nešetřili ani v Petrodvorcích u Petrohradu... Snímek Břetislav Olšer
Resumé; Rusko si počíná velmi obezřetně a pragmaticky; zahájilo totiž přechod na měnu podloženou zlatem, což USA zrušili již v roce 1933, a prezident Putin nařídil okamžité zahájení projektu “Dvouhlavý orel”, který, až bude plně zaveden, způsobí, že veškeré dodávky energie se budou hradit ve zlatě, a tím zruší americký dolar jako globální reverzní měnu, což způsobí kolaps ekonomik USA i EU. Projekt “Dvouhlavý orel” požaduje od Centrální banky Ruské federace, aby zahájila produkci 5rublových zlatých mincí obsahujících 0,1244 trojské unce čistého zlata, o průměru 18mm, s ražbou dvouhlavého orla se štítem a korunou, která se stane světovou alternativou jak k americkému dolaru, tak k euru při obchodování se zásobami energie. FED – zlato…
Je totiž jasné, že Rusko má druhé největší zásoby zlata na světě – 12 500 tun (více než 400 milionů uncí). Projekt Natalka v Magadanské oblasti je pokládán za jedno z největších ložisek zlata na světě, má 32 milionů uncí prokázaných a pravděpodobné zásoby a celkové zdroje 60 milionů uncí, a zahájil výrobu minulý měsíc...
Prostý občan USA si nyní může jen postesknout, že nejbohatší americké firmy se z vývozců staly dovozci, výroba se z USA převedla do Číny, ovšem tam vyrobené zboží se vrací zpět jako Made in China do amerických obchodních řetězců. ČLR poskytla ruské ropné firmě Rosneft a ruskému ropovodu Transneft půjčku ve výši 25 miliard dolarů za příslib dodávek 15 milionů tun ropy ročně po dobu 20 let...
Inu, Vyškeřák žije, pouze má nový krycí název; Lidové noviny. Rusko je sice vlivem sankcí v hospodářské krizi a dle P. Procházkové na dně, přesto si sehnalo rubly, asi "půjčka od USA", co dluží kam se podívá, přes asi 18 bilionů dolarů, mj. Číně za prodej státních dluhopisů za několik bilionů, vytvořilo světový rekord, když jen za leden 2016 nakoupilo skoro 700 tisíc uncí zlata...