Břetislav Olšer
9.6. 2016 Rukojmí
Včera to v rodině Clintonových vypadalo na ideální selanku; Hillary zvítězila v primárkách v Kalifornii a tím celé demokratické primárky, takže by mohla být první americkou ženou v Bílém domě. Dokonce už nemá mindrák a nic by neměnila v Oválné pracovně, aby jí v ní nic nepřipomínalo fakt, že právě tam měl její manžel Bil orální sex se svojí stážistkou Monikou Lewinskou.
Čo bolo, to bolo, terasky som šéfkou USA, řečeno parafrází z Černých baronů. Zapomenut bude i japonský výraz pro Billa Clintona: „semeno na saku…“ Hillary a sex?
Včera to v rodině Clintonových vypadalo na ideální selanku; Hillary zvítězila v primárkách v Kalifornii a tím celé demokratické primárky, takže by mohla být první americkou ženou v Bílém domě. Dokonce už nemá mindrák a nic by neměnila v Oválné pracovně, aby jí v ní nic nepřipomínalo fakt, že právě tam měl její manžel Bil orální sex se svojí stážistkou Monikou Lewinskou.
Čo bolo, to bolo, terasky som šéfkou USA, řečeno parafrází z Černých baronů. Zapomenut bude i japonský výraz pro Billa Clintona: „semeno na saku…“ Hillary a sex?
Ještě v roce 2004 byla všemi deseti pro tradiční koncept manželství. Věřila, že manželství je svatým poutem muže, "skálopevným principem". Pak ji Bill zahnul a od té doby se Hillary profiluje jako feministka, která se bije za zrovnoprávnění nejen homosexuálů, ale i jiných sexuálních orientací…
Moc je navíc velká čarodějka, což věděl i Ladislav Mňačko, když psal román“ Jako chutí moc…“ Ovšem,neříkej hop, Hillary, dokud jsi nepřeskočila, nejen Donalda Trumpa, ale hlavně pomstychtivého Bernieho Sanderse, který se pořád nepovažuje za poraženého, naopak on a jeho voliči slibují, že v listopadu buď nepůjdou k volbám, nebo dají své hlasy republikánu Trumpovi.
A už se hrnou i první výhrůžky na adresu častí Demokratické strany a nejsou ničím platonickým a navíc se hrozby netýkají Trumpových republikánů, nýbrž jdou ze strany příznivců Sanderse na ty demokraty, co by volili Clintonovou, jež prý stojí v cestě tomu, aby byl nastolen nový a krásný svět, jak to může učinit pouze Donald Trump. Jeho Republikánská strana paradoxně na rozdíl od začátku voleb nastartovala stmelovací proces, když zjistila, že vysmívaný Trump není žádné béčko a svoji finální volbu si zajistil ještě před Clintonovou.
Newyorský magnát, který už v nominačním souboji nemá žádného soupeře, shromáždil 1536 delegátských hlasů a je za vodou. Pro nominaci do boje o Bílý dům jich přitom bylo v rámci republikánského tábora zapotřebí 1237. A na rozdíl od amerických demokratů ctí jejich protivníci stranickou čest; raději Trump, byť se jim nelíbí, jen ne demokratka Hillary. Sanders je jasný; svým poselstvím o nutnosti revoluce s cílem zvýšit zaručenou minimální mzdu, omezit vliv bank na financování politických kampaní, a také svým důrazem na zrušení dohod o volném obchodu s asijskými zeměmi se tento čtyřiasedmdesátiletý muž stal miláčkem snad všech mladých, levicově smýšlejících Američanů.
Vidí v něm konzistentního vizionáře, zatímco Clintonová je v jejich očích obnošenou, čili konformní a pramálo inspirativní vestou. takže, přes svoji volební porážku si třeba na konec bude moci zapívat píseň kapely The Mamas & the Papas ze 60. let minulého století s názvem California Dreamin'...
Clintonová sice vyhrála v Kalifornii, New Jersey, v Novém Mexiku a v Jižní Dakotě. Sanders jen v Severní Dakotě a v Montaně, ale i přesto chce jít dál, až do posledních dechu, resp. hlasu, a chce pustit Clintonové žilou, až je jí její takto nastavená chudokrevnost vymstí v listopadu, kdy rozhodnou superdelegáti. Sandersovi chce na závěrečném nominačním sjezdu ve Filadelfii dát hlas 1663 delegátů.
Bernie Sanders... Foto: Reuters...
„Budeme bojovat, abychom zvítězili v primárním hlasování ve Washingtonu. Budeme pokračovat v našem boji za sociální, ekonomickou a rasovou spravedlnost až do Filadelfie,“ řekl vermontský senátor který právě s tímto sjezdem spojuje naděje a boj o nominaci nevzdává. Podle Sanderse média špatně počítají s hlasy superdelegátů, kteří mohou hlasovat bez ohledu na výsledek primárek, což je ta pravá demokracie po americku. Snaž se, poť krev a hraje fajn v tom našem volebním kabaretu, ale nepočítej s tím, že se ti výhra na konci započítá.
Šmouha na pověsti Clintonové; Chris Stevens, americký velvyslanec v Libyi, zemřel v září po útoku místních teroristů. Svůj díl odpovědnosti za jeho skon však nesou i americké úřady, které bezpečnostní situaci v libyjském Benghází hrubě podcenily, včetně tehdejší ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová... zlá baba..
Lapidárně řečeno; delegáti zkrátka řeknou, že na sjezdu budou hlasovat podle svého svědomí a nikoli podle toho, k čemu je zavazuje slib své místní organizaci. Ať se to milovníkům americké demokracie líbí nebo ne, jde o vnitrostranické tradice a tradiční procedury, které nejsou ani přezkoumatelné hrdým anglosaským právem, natož soudem... Proto musí každý chápat reakci Sanderse; naděje umírá předposlední, poslední umírá člověk...
Úkolem prý bude v čase zbývajícím do sjezdu demokratů přesvědčit tyto superdelegáty, že Bernie je zdaleka nejsilnějším protikandidátem Donalda Trumpa. Zprávy o vítězství Clintonové označují Sandersovi demokraté za „unáhlený závěr“; má údajně podle některých průzkumů v klíčových státech větší šanci porazit Trumpa než bývalá první dáma.... Tvrdí levicová demoklika, šikující se k poslední bitvě, co už zřejmě ve Spojených státech vzplála...
Pro větší grády tohoto předvolebního show, v ještě nedávné době bylo v tomto americkém kabaretu zvaném prezidentské volby několik dalších kandidátů a to dokonce s českými kořeny. Aby měla předvolební taškařice co největší šťávu; proto si na tomto místě přibližme, jak se do tohoto předvolebního rádoby demokratického komického mumraje s cirkusem a poutí zapojují v USA tzv. američtí Češi a v Česku zase mj. čeští Američané... http://www.rukojmi.cz/clanky/1328-jde-o-patologii-moci-kdyz-americti-cesi-prahnou-po-prazskem-hradu-a-cesti-americane-zase-po-bilem-dome
New York - tady je Trumpovo, resp. kulisy velkého volebního panoptika; byl jsem v Trumpovu domečku na Manhattanu mezi vodopády a tropickou flórou, mrkl jsem též do hotelu Plaza exmanželky Ivany Zelníčkové... Trump je fajny chlap... Snímek Břetislav Olšer
Realita však už není až tolik směšná, přestože jde pořád o ten jeden a samý kabaret; Clintonová ani Senders nyní nezamhouří oka, zatímco Donald Trump bude mít zívačku, přestože to vypadalo, že to bude on, kdo vyvolá nepokoje svými výroky na adresu Mexičanů či muslimů nebo amerických žen. Omyl, byl to jen dokonalý scénář, jenž Donaldovi perfektně vyšel. Jeho součástí bylo podstrojovat židovské lobby v USA, ne nadarmo proto odevzdal svůj hlas v New Yorku ve volebním středisku, které bylo umístěno promyšleně v synagóze v centrálním Manhattanu.
Před rokem to přesto vypadalo na bratrovražednou válku pouze mezi republikány o kandidaturu šaška a recesistu Donalda Trumpa, dnes se to mele naopak mezi demokraty a to už není legrace, jelikož už se nepovídají jen vtipy na magnáta, nebo na "parohy" Hillary, ale posílají se roovněž přímo i hrozby smrtí a co z toho bude dál, to se neví ani mezi hvězdami a pruhy...
Trump asi jiný nebude; pravda je jeho hobby, jako pro každého, kdo je tisíckrát za vodou a nikdo z republikánů už na něj nemá páku. Nedávno se nechal slyšet na adresu své země, že „když nejste bohatí, musíte si půjčovat. My si půjčujeme od Číňanů a dalších. Naše dluhy dosáhly přes 17 biliónů dolarů,“ řekl v americké televizi Fox New, v níž se nyní dopustil inkriminovaného faux pas. Na paškál si vzal i nezaměstnanost. Oficiální údaj, že činí „pouhých“ 8,2 procenta, realita je však dle něho údajně dvojnásobná. Trump dokonce dodal, že postihuje přes pětinu Američanů.
Podal si též Obamu: „Bude to ještě mnohem více (než 17 biliónů USD), než on skončí. A když máte dluh 21 nebo 22 biliónů, mluví se o snížení ratingu bez ohledu na to, jak dluh snižujete.“ USA mají šanci se brzy stát druhým Řeckem v mega vydání, dle Trumpa jim hrozí finanční propast, kterou nezažily ani země EU. Jeho varování překonává jiná vize, že USA čeká 50procentní nezaměstnanost, 90procentní pokles cen akcií a stoprocentní roční inflace.
Zatímco se Donald vyhřívá na slucni úspěchů, Gary Byrne jako člen prezidentské ochranky popsal ve své knize, jak Hillary po aféře s Monikou zbila Billa, když vyvolala „obzvláště těžkou hádku, při níž létaly i vázy…" Navíc se zmiňuje, že dle svých zkušeností bodyguarda nemá Hillary zdaleka charakter a vlastnosti na to, aby se stala prezidentkou USA… Byrne ji popisuje jako výbušnou a impulzivní, snadno podléhající patolízalům, přezírá obyčejné lidi. Ke Clintonovi dodá, že Moničiny šaty s jeho spermatem nebyl jediným důkazem jeho nevěr…
Inu, v rodině Clintonových to po dlouhé době opět vypadalo na ideální selanku; Hillary zvítězila v primárkách v Kalifornii a tím dle svého prohlášení zvládla celé demokratické primárky, takže by mohla být první americkou ženou v Bílém domě; pokud to ovšem nezmění fakt, že výše zmíněná Byrnova kniha má vyjít 28. června... Pak zbude jen závěrečná otáza: Změní něco občanská válka mezi demokraty a republikány americký sen země neomezených možností pro každého, kdo si je zaplatí…?
Moc je navíc velká čarodějka, což věděl i Ladislav Mňačko, když psal román“ Jako chutí moc…“ Ovšem,neříkej hop, Hillary, dokud jsi nepřeskočila, nejen Donalda Trumpa, ale hlavně pomstychtivého Bernieho Sanderse, který se pořád nepovažuje za poraženého, naopak on a jeho voliči slibují, že v listopadu buď nepůjdou k volbám, nebo dají své hlasy republikánu Trumpovi.
A už se hrnou i první výhrůžky na adresu častí Demokratické strany a nejsou ničím platonickým a navíc se hrozby netýkají Trumpových republikánů, nýbrž jdou ze strany příznivců Sanderse na ty demokraty, co by volili Clintonovou, jež prý stojí v cestě tomu, aby byl nastolen nový a krásný svět, jak to může učinit pouze Donald Trump. Jeho Republikánská strana paradoxně na rozdíl od začátku voleb nastartovala stmelovací proces, když zjistila, že vysmívaný Trump není žádné béčko a svoji finální volbu si zajistil ještě před Clintonovou.
Newyorský magnát, který už v nominačním souboji nemá žádného soupeře, shromáždil 1536 delegátských hlasů a je za vodou. Pro nominaci do boje o Bílý dům jich přitom bylo v rámci republikánského tábora zapotřebí 1237. A na rozdíl od amerických demokratů ctí jejich protivníci stranickou čest; raději Trump, byť se jim nelíbí, jen ne demokratka Hillary. Sanders je jasný; svým poselstvím o nutnosti revoluce s cílem zvýšit zaručenou minimální mzdu, omezit vliv bank na financování politických kampaní, a také svým důrazem na zrušení dohod o volném obchodu s asijskými zeměmi se tento čtyřiasedmdesátiletý muž stal miláčkem snad všech mladých, levicově smýšlejících Američanů.
Vidí v něm konzistentního vizionáře, zatímco Clintonová je v jejich očích obnošenou, čili konformní a pramálo inspirativní vestou. takže, přes svoji volební porážku si třeba na konec bude moci zapívat píseň kapely The Mamas & the Papas ze 60. let minulého století s názvem California Dreamin'...
Clintonová sice vyhrála v Kalifornii, New Jersey, v Novém Mexiku a v Jižní Dakotě. Sanders jen v Severní Dakotě a v Montaně, ale i přesto chce jít dál, až do posledních dechu, resp. hlasu, a chce pustit Clintonové žilou, až je jí její takto nastavená chudokrevnost vymstí v listopadu, kdy rozhodnou superdelegáti. Sandersovi chce na závěrečném nominačním sjezdu ve Filadelfii dát hlas 1663 delegátů.
Bernie Sanders... Foto: Reuters...
„Budeme bojovat, abychom zvítězili v primárním hlasování ve Washingtonu. Budeme pokračovat v našem boji za sociální, ekonomickou a rasovou spravedlnost až do Filadelfie,“ řekl vermontský senátor který právě s tímto sjezdem spojuje naděje a boj o nominaci nevzdává. Podle Sanderse média špatně počítají s hlasy superdelegátů, kteří mohou hlasovat bez ohledu na výsledek primárek, což je ta pravá demokracie po americku. Snaž se, poť krev a hraje fajn v tom našem volebním kabaretu, ale nepočítej s tím, že se ti výhra na konci započítá.
Šmouha na pověsti Clintonové; Chris Stevens, americký velvyslanec v Libyi, zemřel v září po útoku místních teroristů. Svůj díl odpovědnosti za jeho skon však nesou i americké úřady, které bezpečnostní situaci v libyjském Benghází hrubě podcenily, včetně tehdejší ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová... zlá baba..
Lapidárně řečeno; delegáti zkrátka řeknou, že na sjezdu budou hlasovat podle svého svědomí a nikoli podle toho, k čemu je zavazuje slib své místní organizaci. Ať se to milovníkům americké demokracie líbí nebo ne, jde o vnitrostranické tradice a tradiční procedury, které nejsou ani přezkoumatelné hrdým anglosaským právem, natož soudem... Proto musí každý chápat reakci Sanderse; naděje umírá předposlední, poslední umírá člověk...
Úkolem prý bude v čase zbývajícím do sjezdu demokratů přesvědčit tyto superdelegáty, že Bernie je zdaleka nejsilnějším protikandidátem Donalda Trumpa. Zprávy o vítězství Clintonové označují Sandersovi demokraté za „unáhlený závěr“; má údajně podle některých průzkumů v klíčových státech větší šanci porazit Trumpa než bývalá první dáma.... Tvrdí levicová demoklika, šikující se k poslední bitvě, co už zřejmě ve Spojených státech vzplála...
Pro větší grády tohoto předvolebního show, v ještě nedávné době bylo v tomto americkém kabaretu zvaném prezidentské volby několik dalších kandidátů a to dokonce s českými kořeny. Aby měla předvolební taškařice co největší šťávu; proto si na tomto místě přibližme, jak se do tohoto předvolebního rádoby demokratického komického mumraje s cirkusem a poutí zapojují v USA tzv. američtí Češi a v Česku zase mj. čeští Američané... http://www.rukojmi.cz/clanky/1328-jde-o-patologii-moci-kdyz-americti-cesi-prahnou-po-prazskem-hradu-a-cesti-americane-zase-po-bilem-dome
New York - tady je Trumpovo, resp. kulisy velkého volebního panoptika; byl jsem v Trumpovu domečku na Manhattanu mezi vodopády a tropickou flórou, mrkl jsem též do hotelu Plaza exmanželky Ivany Zelníčkové... Trump je fajny chlap... Snímek Břetislav Olšer
Realita však už není až tolik směšná, přestože jde pořád o ten jeden a samý kabaret; Clintonová ani Senders nyní nezamhouří oka, zatímco Donald Trump bude mít zívačku, přestože to vypadalo, že to bude on, kdo vyvolá nepokoje svými výroky na adresu Mexičanů či muslimů nebo amerických žen. Omyl, byl to jen dokonalý scénář, jenž Donaldovi perfektně vyšel. Jeho součástí bylo podstrojovat židovské lobby v USA, ne nadarmo proto odevzdal svůj hlas v New Yorku ve volebním středisku, které bylo umístěno promyšleně v synagóze v centrálním Manhattanu.
Před rokem to přesto vypadalo na bratrovražednou válku pouze mezi republikány o kandidaturu šaška a recesistu Donalda Trumpa, dnes se to mele naopak mezi demokraty a to už není legrace, jelikož už se nepovídají jen vtipy na magnáta, nebo na "parohy" Hillary, ale posílají se roovněž přímo i hrozby smrtí a co z toho bude dál, to se neví ani mezi hvězdami a pruhy...
Trump asi jiný nebude; pravda je jeho hobby, jako pro každého, kdo je tisíckrát za vodou a nikdo z republikánů už na něj nemá páku. Nedávno se nechal slyšet na adresu své země, že „když nejste bohatí, musíte si půjčovat. My si půjčujeme od Číňanů a dalších. Naše dluhy dosáhly přes 17 biliónů dolarů,“ řekl v americké televizi Fox New, v níž se nyní dopustil inkriminovaného faux pas. Na paškál si vzal i nezaměstnanost. Oficiální údaj, že činí „pouhých“ 8,2 procenta, realita je však dle něho údajně dvojnásobná. Trump dokonce dodal, že postihuje přes pětinu Američanů.
Podal si též Obamu: „Bude to ještě mnohem více (než 17 biliónů USD), než on skončí. A když máte dluh 21 nebo 22 biliónů, mluví se o snížení ratingu bez ohledu na to, jak dluh snižujete.“ USA mají šanci se brzy stát druhým Řeckem v mega vydání, dle Trumpa jim hrozí finanční propast, kterou nezažily ani země EU. Jeho varování překonává jiná vize, že USA čeká 50procentní nezaměstnanost, 90procentní pokles cen akcií a stoprocentní roční inflace.
Zatímco se Donald vyhřívá na slucni úspěchů, Gary Byrne jako člen prezidentské ochranky popsal ve své knize, jak Hillary po aféře s Monikou zbila Billa, když vyvolala „obzvláště těžkou hádku, při níž létaly i vázy…" Navíc se zmiňuje, že dle svých zkušeností bodyguarda nemá Hillary zdaleka charakter a vlastnosti na to, aby se stala prezidentkou USA… Byrne ji popisuje jako výbušnou a impulzivní, snadno podléhající patolízalům, přezírá obyčejné lidi. Ke Clintonovi dodá, že Moničiny šaty s jeho spermatem nebyl jediným důkazem jeho nevěr…
Inu, v rodině Clintonových to po dlouhé době opět vypadalo na ideální selanku; Hillary zvítězila v primárkách v Kalifornii a tím dle svého prohlášení zvládla celé demokratické primárky, takže by mohla být první americkou ženou v Bílém domě; pokud to ovšem nezmění fakt, že výše zmíněná Byrnova kniha má vyjít 28. června... Pak zbude jen závěrečná otáza: Změní něco občanská válka mezi demokraty a republikány americký sen země neomezených možností pro každého, kdo si je zaplatí…?