Oběti letu č. 455 |
2.9.2015 Wertyz Report
6. říjen 1976 si obyvatelé Kuby, Barbadosu, Guyany, Trinidadu a Tobaga a Venezuely budou vždy pamatovat jako den mezinárodního terorismu v karibském regionu.
V ten ve vzduchu explodovalo letadlo kubánských aerolinek vinou bomby pravicových kubánských exilantů. Při útoku na Let č. 455, který vyletěl z letiště Seawell v Barbadosu a mířil do Jamajky, zemřelo 73 lidí. Hlavním teroristickým technikem byl Luis Posada Carriles, strůjcem byl ale tehdejší ředitel CIA George H. W. Bush. Carriles dnes žije na svobodě v Miami, kde podporuje několik pravicových kubánských skupin, které jsou úzce spojeny s prezidentskými kandidáty pro nadcházející volby, Marcem Rubiem a Jebem Bushem.
Carriles a tři další kubánští exilanti, Freddy Lugo, Hernán Ricardo Lozan a Orlando Bosch, byli za útok zatčeni ve Venezuele. Bosch byl zproštěn viny a přestěhoval se do Miami, kde žil až do své smrti v roce 2011. Lugo a Lozan dostali dvacetileté tresty odnětí svobody a Posada Cariles byl před útěkem na Floridu uvězněn na osm let. Carriles provedl teroristický čin v Karibiku ze své základny v Caracasu, kde řídil bezpečnostní společnost Investigaciones Comerciales y Industriales C.A. (ICICA). Kromě CIA Carriles úzce spolupracoval s židovským mafiánem z Miami a Las vegas Frankem „Leftym“ Rosenthalem.
V roce 1976 CIA pod tehdejším ředitelem Georgem H. W. Bushem provedla několik teroristických činů proti Kubě a společnostem a zemím, které s Havanou obchodovaly. Bushovi kubánští kumpáni vyhodili do povětří kanceláře aerolinek British West Indies Airlines v barbadosském Bridgetownu, ambasádu Guyany v Trinidadu; kanceláře Air Panama v Kolumbii; kanceláře Iberia v Kostarice; a venezuelskou misi při OSN v New Yorku. Spáchali také žhářský útok na kubánské rybářské zařízení v Guyaně a v Mexiku a Argentině zabíjeli kubánské činitele. Carriles, Bosch a jejich kumpáni také plánovali vyhodit do povětří kubánské lodě v mexických přístavech. V roce 1997 pomohli provést bombové útoky na několik hotelů na Kubě a stáli za bombovým útokem ve Washingtonu 21. září 1976, při kterém zemřel bývalý chliský ministr zahraničí Orlando Letelier a jeho americký asistent Ronni Moffitt.
Role CIA v bombovém útoku na Cubana 455 je popsán v Lugovem přiznání trinidadskému policejnímu komisaři Dennisi Randwarovi a v odtajněných dokumentech Amerického Ministerstva spravedlnosti. Po celé léta guvernér Floridy a jako „soukromý byznysmen“ napojený na pašování drog a praní špinavých peněz CIA Jeb Bush, který do Caracasu přicestoval rok po útoku na letadlo jako viceprezident Texas Commerce Bank napojené na CIA, chránil Posadu Carrilese a Bosche před zodpovídáním se z jejich činů. Během skandálu Írán-Contra Posada Carriles a Bosch pomáhali viceprezidentovi Bushovi při nelegálních operacích ve Střední Americe.
Stejně jako s útoky 11. září 2001, před kterými byla varování, USA neprovedly žádnou akci, aby zabránily teroristickému útoku na civilní letadlo v roce 1976. A stejně jako s útoky z 11. září, Bushova rodina oba činy leteckého terorismy pečlivě sledovala.
Výše zveřejněný dokument CIA naznačuje, že zpravodajská komunita moc dobře věděla, že Posada Carriles a Bosch, oba kamarádi Jeba Bushe, „navrhli bombový útok na letadlo.“ Když se ukryli v Miami, Jeb Bush teroristy bránil. |
FBI přiznává, že s Posadou Carrilesem udržovala koncem června 1976 kontakt, to bylo poté, co byl zapojen v provedení teroristického bombového útoku a začal plánoval bombový útok na Cubana 455. |
Přiznání Ricarda Lozana policii Trinidadu a Tobaga, že byl členem CIA. V té době George H. W. Bush byl ředitelem CIA a rozhodně bombový útok na Cubana 455 schválil. |
Kuba, Barbados, Jamajka, Trinidad a Tobago, Guyana, Kolumbie, Mexiko. Kostarika, Panama, Venezuela by měly po USA požadovat plné reparace za jejich opakované činy terorismu a náklady za oficiální vyšetřování hrůzostrašných činů.
Originální zdroj: Wayne Madsen Report