Quantcast
Channel: Nová republika
Viewing all 19126 articles
Browse latest View live

Našim občanům je nevolno z Miroslava Kalouska a ne z Jiřího Kajínka

$
0
0
Jaromír Petřík
24. 5. 2017       JaromirPetrik
Je šokující, že naši občané mají po morální stránce horší mínění o Miroslavu Kalouskovi z TOP09, než o Jiřím Kajínkovi. Toto jednoznačně vyplývá z internetových diskusí.
Miroslav Kalousek-předseda TOP09 se o Jiřím Kajínkovi vyjádřil takto: „„Sprostý vrah včera v Manchesteru zavraždil desítky lidí. Dnes je v České republice hlavní mediální hvězdou sprostý vrah. Je to jenom pro politickou volební kampaň pana prezidenta Zemana. Slušnému člověku je z toho nevolno,“ reagoval ve Sněmovně Kalousek.“ ZDE Reakce našich občanů jsou však v diskusi pod článkem naprosto opačné-cituji:


Vladimír Vlk, Teplice, Út, 23. května 2017, 14:41:19 | Souhlasím |Nesouhlasím | +877 / -21
„Mně je nevolno z tebe Kalousek“
877 našich občanů s tímto názorem souhlasí, 21 je proti!!!

Další z názorů:
Milana Svobodová, Brno, Út, 23. května 2017, 14:44:39 | Souhlasím |Nesouhlasím |+621 / -16
Sprostý vrah, slušnému člověku je nevolno, reagoval Kalousek na milost pro Kajínka.
Jsem slušný člověk a z milosti pro Kajínka mi nevolno není.
Jak je slušným lidem, nemůže Kalousek vědět, protože on nikdy slušný nebyl.“

621 souhlasných názorů ze strany našich občanů, pouze 16 proti!!!

Dalších komentářů snad netřeba. Jen nechápu, proč si Miroslav Kalousek nezamete před vlastním prahem a raději nekomentuje svoje aféry. Ty jsou popsané na Internetu, např. zde-cituji:
Radka Kalousková získala veleslavínský byt výměnou za směnku v hodnotě 6,5 milionu korun, kterou v její prospěch vystavil v roce 1999 po dohodě s jejich otcem její bratr Lubomír Kašák v rámci vyrovnání mezi sourozenci. Lubomír pak byl v roce 2002 zavražděn údajně svým společníkem Zdeňkem Němcem, který se po činu také zastřelil.K darovací dani přiznala Radka Kalousková směnku až po letech poté, co se o daňový únik na základě anonymního podnětu začala zajímat policie."https://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Kalousek
Takže, když se vraždí v Kalouskově rodině, tak je to v pořádku, z toho Miroslavu Kalouskovi jako „slušnému“ člověku není nevolno.
Zajímavé, že i jiné vraždy Miroslavu Kalouskovi nejen nevadí, ale vrahy dokonce obdivuje a navrhuje na státní vyznamenání. Toto je případ bratrů Mašínů: http://domaci.ihned.cz/c1-52583960-bratri-masinove-jsou-hrdinove-mysli-si-ministri-a-jsou-pro-jejich-oceneni .
Co se týká Jiřího Kajínka, tak v podstatě jediné, co mu bylo 100% prokázané, jsou krádeže a odpor policistům při zatýkání. Co se týká vražd, ze kterých je obviňovaný a za které byl odsouzený na doživotí, tam je tolik otazníků, že nemůžeme zodpovědně říct, zda tyto vraždy opravdu spáchal.
Co říct k práci našich soudů, když Kajínek je odsouzený za nájemné vraždy, ale chybí nájemce i zprostředkovatel?
Vlasákovi jako údajnému objednavateli vražd jeho čin nikdy nebyl dokázaný a „zprostředkovateli“ Hegedišovi též. Tak, jak mohla být Kajínkovi prokázaná nájemná vražda?
Nezdá se Vám, vážení čtenáři, že tento výrok soudu přímo odporuje zdravému rozumu?
A, i kdyby Kajínek uvedené vraždy spáchal, tak kdo vlastně přišel o život? Příslušníci podsvětí, kteří se „živili“ vydíráním a násilím k vydíraným obětem. Je škoda takových „lidí“?
Naproti tomu bratři Mašínové při svých loupežích brutálně zavraždili několik lidí, kteří se naprosto ničím neprovinili. Podřezali spoutaného člověka a do zasahujícího hasiče stříleli ránu jistoty. A z těchto lidí Kalouskovi nevolno není a ještě je jako „slušný člověk“ navrhuje na vyznamenání. Vždyť potom nemůže odsuzovat ani islámské teroristy, když oslavuje jiné teroristy, kteří se mu ideologicky hodí do krámu.
Nezdá se Vám, vážení čtenáři, že i kdyby byl Kajínek vinen v plném rozsahu obžaloby, tak oproti bratrům Mašínům je pořád morální veličinou? Jenže, co dělat, když nám o morálce a slušnosti kážou politikové, kteří mají za hrdiny bestiální lupiče a vrahy?
Je hrozné, kam až to naše „demokracie“ západního typu dotáhla. Z tohoto musí být opravdu nevolno každému slušnému člověku. Ale nejzajímavější na celé této záležitosti je, že našim občanům není nevolno z Jiřího Kajínka, ale z Miroslava Kalouska, jak se vyjádřili v diskusi.

Times: Rusko se na summitu NATO kvůli Trumpovi nebude projednávat. Evropští politici totiž nevědí, jaký postoj k RF zaujme

$
0
0

24. 5. 2017       zdroj a zdroj
Donald Trump se zúčastní summitu NATO v Bruselu a mezi jeho hlavními tématy se objeví rozpočet na obranu a boj proti terorismu. Projednávat vztahy s Ruskem lídři nemají v úmyslu, a, jak uvádí Times, může to být způsobeno tím, že evropští politici nemají jasno, jaký postoj k této otázce Trump zaujme.



Donald Trump se poprvé na postu prezidenta USA zúčastní setkání s lídry členských zemí NATO v Bruselu, píše list Times. Podle deníku bude na pořadu jednání západních vůdců boj proti terorismu a výdaje na obranu, tedy všechny ty problémy, které jsou prioritou amerického prezidenta.

Přičemž vztahy s Ruskem nejsou v seznamu témat k jednání na setkáních představitelů NATO. Podle bývalého britského velvyslance u aliance Adama Thomsona to může souviset s tím, že "právě nyní je otázka Ruska pro jednání velmi komplikovaná, částečně to může být kvůli tomu, že nikdo nezná pozici Trumpa". Evropští partneři však počítají s tím, že uslyší od Trumpa ujištění o absolutní podpoře článku Charty NATO o kolektivní obraně. V současné době si země NATO nejsou jisty, zda jim Washington přijde na pomoc v případě napadení, což je velmi neobvyklá situace, soudí britský diplomat.

Článek poskytlo InoTV. Materiály InoTV obsahují výlučně hodnocení zahraničních médií a neodrážejí postoj RT

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Kteří čeští poslanci v EP hlasovali pro uvalení sankcí na ČR

$
0
0
Petr Mach
24.5. 2017   Rukojmí
Podívejte se, kteří čeští poslanci hlasovali pro to, aby EU uvalila na Českou republiku sankce za nepřijímání migrantů. Na posledním zasedání Evropského parlamentu 18. května 2017 se opět jednalo o migračních kvótách. Komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos prohlásil, že Komise podá do měsíce žalobu na členské státy, které nepřebírají řádně uprchlíky podle bruselských kvót.

Evropský parlament přijal následně usnesení s názvem Zajištění funkčnosti postupu přerozdělování. V něm „vítá oznámení Komise, podle nějž v případě, že členské státy nezvýší v dohledné době počet přemístěných osob, nebude otálet s uplatněním svých pravomocí, kterými disponuje na základě Smluv; usuzuje, že to bude znamenat také zahájení řízení o nesplnění povinnosti.“

Jinými slovy, EP vyzval k uvalení sankcí na Českou republiku za nepřebírání migrantů podle kvót EU – k tomu, aby na Českou republiku Evropská komise podala žalobu u Evropského soudního dvora.

Já jsem hlasoval proti. Naopak pro toto protičeské usnesení hlasovali poslanci Niedermayer (TOP09) a Polčák (STAN).

Ve stejný den také Evropský parlament přijal usnesení s názvem Strategie EU pro Sýrii, ve kterém členské státy vyzývá k dalšímu přijímání uprchlíků ze Sýrie, a to za situace, kdy se Česká republika pod hrozbou sankcí brání přijetí tisíců migrantů podle kvót EU. Evropský parlament v usnesení „vyzývá členské státy EU, aby projevily větší odhodlání při sdílení odpovědnosti a umožnily uprchlíkům, kteří utíkají z válečných oblastí v Sýrii, nalézt ochranu za hranicemi bezprostředně sousedícího regionu, a to i prostřednictvím programů přesídlování a přijímání uprchlíků“. Jinými slovy, poslanci, kteří hlasovali pro, chtějí, aby si Česká republika převzala více uprchlíků ze Sýrie. Já jsem hlasoval proti. Pro usnesení naopak hlasovali Telička, Ježek, Charanzová, Dlabajová (ANO), Zdechovský, Šojdrová, Svoboda (KDU-ČSL), Štětina, Niedermayer (TOP09), Polčák (STAN), Poc, Poche (ČSSD) (str. 38 protokolu o hlasování).autor: Petr Mach

V Manchesteru útočil Islámský stát, ale Britům stejně nejvíce vadí v zemi Poláci, Slováci a Češi! aneb Jiný pohled na sebevražedný masakr v Machesteru

$
0
0
Pachatel Salman Abedi
- VK -
23.5.2017   AE News




V Manchesteru útočil Islámský stát, ale Britům stejně nejvíce vadí v zemi Poláci, Slováci a Češi! Prý berou Angličanům práci! A britské soudy nově posuzují vraždy lidí slovanského původu jako menší prohřešek, než je týrání psa! Genocida slovanských národů je druhým krokem v řadě po plánovaném zničení Ruska!


Včera večer na koncertu americké zpěvačky Ariany Grande v britském Manchesteru došlo k bombovému útoku. K němu se dnes odpoledne oficiálně přihlásil Islámský stát. Na místě zahynulo 22 lidí a dalších nejméně 50 bylo zraněno. Podle svědků došlo k incidentu tak, že útočník, který měl na sobě vestu s výbušninami, vešel do vestibulu haly ve chvíli, kdy lidé z koncertu už odcházeli a ochranka tak nekontrolovala vstupy do haly. Útočník tak nalezl díru v systému ochrany a využil ji k provedení tohoto útoku [1]. Zatím není jasné, kdo za útokem fyzicky stál, foto podezřelého už policie uvolnila (viz. foto nahoře), ale podle všeho šlo o místní britskou buňku IS, která verbuje členy z místních muslimských obcí, obvykle z radikalizované muslimské mládeže, tedy z řad těch muslimů, kteří se ve Velké Británii již narodili. Teoreticky by mohlo jít i o někoho s migračním původem, ale mnohem větší znepokojení ve mně vzbuzují souvislosti a události z minulého měsíce.

Místo bombového útoku, vstupní hala Manchester Arena.

Na počátku dubna totiž londýnský soud zprostil Raymonda Sculleyho obvinění z vraždy českého občana, a to v plném rozsahu, což vyvolalo obrovské pohoršení a skandál v Praze a ve Strakově akademii. Raymond Sculley vloni v září utloukl řetězem se zámkem na kolo českého občana Zdeňka Makara poté, co ho spolu s kamarády na kolech začal pronásledovat kvůli tomu, že Zdeněk Makar o jejich kolech prohlásil, že vypadají jako cyklistický gang. To se Raymonda Sculleyho dotklo a spolu s kamarády začali Zdeňka pronásledovat. Ten se otočil a když viděl, že gang za ním jede, sundal bundu a čekal, že se s ním budou chtít prát. Raymond Sculley, který byl v té době pod vlivem marihuany a dalších látek, to pochopil jako výzvu k boji, vzal ze svého kola řetěz se zámkem na jeho konci a s rozběhem udeřil Zdeňka do hlavy tak, že zámek na konci řetězu prorazil Zdeňkovi lebku. Ten padl na zem a později na následky tohoto zranění zemřel.


Britům bouchají islámské bomby u hlav, ale stejně jim nejvíc vadí Češi, Poláci a Slováci!


Jenže 3. dubna tohoto roku porota londýnského soudu zbavila Raymonda Sculleyho všech obvinění z vraždy a aby toho nebylo málo, porota ho o několik minut později zbavila dokonce i obvinění z neúmyslného zabití, což byla druhá varianta obžaloby, pokud by neprošlo obvinění z vraždy [2]. Podle soudu prý jednal Sculley v sebeobraně, protože Zdeňkovo sundání bundy mělo naznačovat, že Zdeněk Makar se chystá k pěstnímu souboji. Ovšem Zdeněk nezaútočil jako první, pouze vyčkával na útok skupinky cyklistů v čele s obviněným. Průmyslová kamera zachytila, že Raymond Sculley se choval agresivně na Zdeňka před restaurací, kde došlo k setkání pachatele a oběti.

Porotě ale stačilo tvrzení Sculleyho, že činu lituje, protože jeho myšlení v době útoku bylo zastřeno marihuanou a alkoholem. Soudu to stačilo jako omluva pro zproštění viny a sundání bundy Zdeňka Makara bylo prý jasným důkazem, že se chtěl bít a tím prý začal celý incident. Soud jaksi nevzal v úvahu, že zatímco Zdeněk Makar sundal bundu, Raymond Sculley sundal pro změnu ze svého kola řetěz se zámkem, kterým Zdeňka ubil třemi údery. Svědkové uvedli pět až šest ran řetězem do hlavy, ale porota uznala jen tři rány. „Méně než pes, méně než pes…“, zaznívalo u soudu z řad přihlížejících procesu po vynesení zprošťujícího rozsudku pro Sculleyho.

Zavražděný český občan v Londýně, Zdeněk Makar.
Raymond Sculley tak odešel od soudu bez jakéhokoliv trestu a proti rozsudku poroty není odvolání. Dokonce i za zabití psa nebo jeho utýrání se chodí v Anglii sedět, ale tady za vraždu českého občana přijde co? Osvobozující rozsudek! Jinými slovy, zavražděný Čech je pro britský soud méně, než utýraný pes! Obrovské rozčílení vypuklo v Praze na vládě a také na ministerstvu zahraničí, kde Lubomír Zaorálek slíbil, že pošle do Británie protestní nótu. Jenže ta nemá žádnou relevanci, Downing Street 10 oznámil, že je britské vládě líto rozsudku, ale musí jej respektovat, protože soudy ve Velké Británii rozhodují nezávisle [3]. Kauza způsobila obrovský poprask i v Bruselu, kde se o celé věci jednalo za zavřenými dveřmi koncem dubna. Evropská komise vyjádřila obavy, že po ukončení Brexitu začne ve Velké Británii hon na občany členských zemí EU a soudy budou účelově chránit pachatele útoků proti občanům EU.

Obrovská nenávist Britů vůči pracujícím migrantům z východní Evropy


Já musím na tomto místě upozornit, že to není úplně přesná obava. Občané EU nemusí mít v Británii obavy, ty však musí mít občané slovanských zemí v EU. Skandální rozsudek londýnského soudu ve věci zavražděného vedoucího občerstvení Zdeňka Makara, kdy rozsudek de facto legalizoval trestný čin brutální vraždy, je pouze odrazem procesu Brexitu ve Velké Británii. Všechny průzkumy veřejného mínění před Brexitem vloni v červnu jasně ukazovaly, že hlavním motorem a impulsem pro lidi podporující Brexit je migrace, ovšem nikoliv migrace Arabů, muslimů nebo černochů. ale tzv. „workforce migration“, tedy migrace pracovní síly do Velké Británie, a to zejména z východní Evropy. Ihned po Brexitu začaly v Británii útoky na polské obchodníky, na polské hospody, pekárny a autoopravny. Opravny a restaurace přitom v hojných počtech v Británii provozují Pákistánci, Číňané, Vietnamci a Turci. Na ně ovšem nikdo neútočí. Cílem jsou totiž prakticky jen Slované.


Raymond Sculley, foto před zatčením.
  
V Britech je v podvědomí hluboce zakořeněný koloniální systém chápání světa. Národy, které královská koruna koloniálně kdysi okupovala, považuje dnes Londýn za součást Commonwealthu, takže Britům nevadí muslimové, nevadí jim Pákistánci, Indové, Afričané, protože tam všude měla Británie své kolonie a tato etnika považuje za své lidi. Ovšem jestli Britům něco fakt vadí, jsou to slovanské národy. Ty nebyly nikdy kolonizovány, vždycky byly pod ochranou jiných korun, evropské šlechty, carů nebo císařů. Slovanské národy tudíž jsou historicky pro Brity národy nepoddajnými. Vzpomeňte si na tu drzost, jak na konci II. sv. války požadoval Londýn po Praze uhradit veškeré výdaje za české vojáky a piloty v Anglii, kteří za Anglii umírali. V roce 1945 veškeré náklady na stravu, výcvik a dokonce i zbraně, střelivo a munici k obraně Británie, naúčtoval Londýn k úhradě poválečné vládě v Praze. A jediní, kdo proti tomu protestovali, byli tehdejší komunisté v čele s Klementem Gottwaldem. Eduard Beneš neřekl ani slovo a příkazem nařídil Národní bance Československé, aby náklady byly Londýnu uhrazeny. Aby byly uhrazeny zrádcům národa, zrádcům z roku 1938 z Mnichova!

Válka proti slovanským národům je v plném proudu


Teď pozor, aby nedošlo k omylu. Stejný požadavek obdržela i Varšava v roce 1945, tam ovšem nedošlo k úhradě Londýnu, protože Moskva to zakázala. Co je však do nebe volající, to je postoj Londýna k vojákům z Francie nebo z Holandska. Po těchto zemích Londýn po válce žádné peníze za ubytování, výstroj a výzbroj francouzských a holandských vojáků nepožadoval. Chápete už ten dvojí metr? Britové se na slovanské národy dívají jako na nepřátelské nebo minimálně méněcenné a nepartnerské národy. Nejenom, že měl Londýn tu drzost zradit Československo v roce 1938 v Mnichově, ale po konci války měl ještě odvahu naúčtovat Československu a Polsku faktury za to, že vojáci těchto zemí v letecké bitvě o Británii a poté při tažení na Berlín pokládali své životy. Nutno dodat, že Londýn nic nenaúčtoval ani americkým či kanadským vojákům, kterých Londýn po celou dobu války ubytovával vůbec nejvíc ze zahraničních vojsk.


Na místo útoku začali lidé přinášet květiny a svíčky.

Dnes se píše rok 2017, ale od roku 1938 nebo 1945 se nezměnilo v Londýně a v jejich nahlížení na slovanské národy vůbec nic. Lautr nic. Skandální osvobozující rozsudek nad Raymondem Sculleyem je pro nás nepochopitelný, ale když se podíváme do historie, jak se Londýn choval k Praze v minulosti, tak nám najednou začnou ty souvislosti docházet. Češi, Slováci i Poláci, včetně Bulharů, jsou pracovití a šikovní lidé, kteří nemají problém se integrovat do nových domovů v cizině, nedělají problémy, nevyhazují se do vzduchu, neprovozují džihád, neznásilňují domorodé ženy na ulicích, nežádají pro sebe vlastní pravidla. Pracují nejprve pro místní zaměstnavatele, potom se postaví na vlastní nohy, otevřou si vlastní provozy, zaměstnají místní lidi. Co je na tom špatného? Jenže je pravda, že lidé z východu pracují za menší mzdy a tlačí na snižování ceny práce, takže místní Angličané potom obviňují pracovníky z východu, že devalvují cenu práce. De facto tak tomu opravdu je.


Koloniální schizma Britů vede k muslimské kolonizaci Británie


Ovšem co je naprosto nelogické, že Britům nevadí statisíce až miliony muslimů na britském sociálním systému a islamizace Albionu. Nevadí jim Pakos, migranti z Pákistánu, kteří hlavně a zejména devalvují ceny v maloobchodním sektoru už několik dekád v Británii. To nejsou Poláci, Slováci nebo Češi, kteří otevřou v Londýně restauraci s evropskou kuchyní nebo opravnu aut. To jsou miliony muslimů, kteří vytvářejí ghetta po celé Británii a proces ghettizace vede ke stěhování firem pryč, ke stěhování rodilých Britů pryč, a to co zbude v celé oblasti, to je chudoba na sociálních dávkách prostoupená muslimskou obcí a šaríjou. A to není práce Čechů nebo Poláků, že v takové oblasti klesá cena práce. To je proces a problém muslimské kolonizace Británie. Jako bumerang se Britům vrací jejich vlastní medicína. Muslimové si postupně kolonizují Britské ostrovy. Ale dojde tím k nastartování britské sebereflexe? Nikoliv. Britské soudy po Brexitu pouze ukazují, že půjdou po krku Čechům, Slovákům, Polákům a obecně všem slovanským národům. Když ctěný soud zprostí obvinění z vraždy i z neúmyslného zabití sprostého vraha, který byl v době útoku navíc pod vlivem omamných látek, tak prostě to znamená, že Londýn nastoupil cestu genocidy slovanského etnika v Evropě.
 
Před touto restaurací došlo k útoku na Zdeňka Makara. Všimněte si nápisu „Halal“, vietnamského obchodu vpravo, amerického Pizza Hut vlevo. To všechno Britům nevadí. Ale vadí jim polské shopy, české restaurace, slovenské prodejny, bulharští instalatéři, polští automechanici.

Útoky na Rusko ze západu jsou ve skutečnosti útoky proti celé slovanské civilizaci. Právě Rusko je garantem přežití slovanských národů a právě proto Londýn, britská ambasáda v Praze spolu s tou americkou sponzoruji rozvraceče národa, různé neziskovky v ČR, aby vrazily klín mezi Česko a Rusko. Nemyslete si, že plán na likvidaci slovanských národů spadl pod stůl s koncem II. sv. války. Kdepak, ten plán jede na plné obrátky, dokonce i symboly jsou vidět všude kolem, např. na MS v hokeji, když Slovákům nezahráli hymnu, když Rusům nemohli jako najít hymnu, to všechno jsou symboly a znaky pohrdání slovanskými národy a snahou o jejich dezintegraci a genocidu. Česká republika už je jenom Čechie, premiér Sobotka velí k nastoupení k pochodu do rychlejší lajny evropské dvourychlostní integrace a Německo už dokonce velí části české armády. Jaký je rozdíl mezi tím, když vás někdo umlátí řetězem v Londýně anebo zastřelí v Pobaltí na ruské frontě pod německým velením? Žádný rozdíl tam není. Symbol zůstává. Slovanské národy mají být použity proti Rusku a po použití budou zahozeny jako použitý toaletní papír. A to co zbude, to bude rozpuštěno a integrováno do Německa, do nové IV. Říše.

-VK-
Šéfredaktor AE News

Zpráva pro okradené podaná guvernérem ČNB

$
0
0
Josef Mrázek
24. 5. 2017
Byla to dojemná taškařice, ty Otázky VM 21. 5. 2017. Proslulý VM nám předhodil dva stejné bankéře, jen vzhledem mírně odlišné, ale z téže rodiny. Oslovoval je Rusnoku a Tůmo, patrně jde o umělecká jména. Dávali tragikomedii „Intervence České národní banky“, kterou pojali jako veseohru. V přestávce totiž VM promítl výsledky průzkumu, z kterých vyplynulo, že asi polovina občanů vůbec neví, že nějaké intervence byly, a skoro nikdo neví, co způsobily. 

To rozveselilo představitele šéfa banky Rusnoka do té míry, že přiznal, že on také ničemu nerozumí a chování devizového trhu po intervencích je pro něj překvapením. Proč by také kdejaký herec měl rozumět měnovým operacím, když jiný herec si může zahrávat s atomovým válčením, aniž by tušil, o čem to je.

Po tomto úvodu se představení rozdvojilo na pohádku podávanou na obrazovce a tragedii vnímanou zasvěcenými. Pohádka byla celkem nudná.

Hodným bakéřům se podařilo vše zakamuflovat a že jsme na tom hůř než před intervencemi je podle nich úspěch, protože když ani oni ničemu nerozumí, tak jak by se někdo mohl opovážit říci, že bychom se bez intervencí měli lépe.

Tady mne napadá, že mi vrchní státní zastupitelství potvrdilo, že trestní oznámení ve věci ČNB došlo a splňuje požadavky, aby bylo projednáno.
Tragedie spočívá v tom, že se tu hraje ta dvojí hra. Na jedné straně nám ČNB ve službách Evropské banky a bůhví koho ještě předstírá, ve spolupráci nebo spolupachatelství se sdělovacími prostředky, že pro nás dělá to nejlepší, ale ve skutečnosti se jen snaží vyhnout odpovědnosti za to, jak nám škodí.

Vynecháme-li lhaní, je případ „intervence“ srozumitelný a jednoznačný.

Záměr oslabit českou korunu byl diletantskou chybou, nebo za tím byl zločinný úmysl. Prý hrozila deflace. Občanům nehrozila, ale není třeba se hádat. Jestli za dané situace bylo vhodné podpořit inflační pohyb, dalo se to udělat opatřeními působícími na zvýšení ceny práce. Cena skutečné práce byla a stále je podhodnocena, měla by být asi o 50 % vyšší. Došlo k tomu tak, že za komunistů byly součástí odměňování významné benefity ve formě levného nebo bezplatného poskytování mnoha životních potřeb. Bylo to něco na způsob nepodmíněného základního příjmu. Tato složka odměňování při transformaci národního hospodářství postupně zanikla rušením dotací, privatizací a úpadkem státu. Nikdy to nebylo kompenzováno a je to hlavní příčina nízkých mezd. Odbory zeslábly, nereklamovaly to, a zkázu dovršila chybná doktrina podporovat export nízkou cenou práce.

Extrémní orientace na export byla hrubou chybou také za situace, kdy byla špatnou měnovou politikou koruna těžce podhodnocena a poměr směnného kurzu a kurzu stejné kupní síly proti západním měnám byl zprvu 4.5 : 1 a zlepšoval se jen pomalu. Zároveň zanikla i dříve téměř úplná soběstačnost národního hospodářství. Trvalým úkolem proto bylo podporovat sbližování obou kurzů, ale o tom se mlčelo a pomalé zlepšování způsobovala jen nepřirozenost jejich obrovského rozdílu. Nakonec došlo na intervence za účelem oslabení koruny, a ty působily právě opačně, než bylo třeba, a bylo zločinem tak postupovat. Slovo zločin je použito podle trestního zákoníku s ohledem na výši vzniklé škody. Výmluva, že šlo o neúmyslné pochybení, nepřipadá v úvahu. Za co by byl královský plat bankéřů, když ne za plnou odpovědnost .

Vraťme se k protagonistům pohádky. Herci Rusnokovi, který hrál překvapeného bankéře, vysvětlíme, co se to děje po skončení intervencí a té pohádky. Zahraniční dramatik, autor scénáře, přiblížil divákům postavy bankéřů jako prosťáčky, kteří ani nevědí, že je rozdíl mezi směnným kurzem a kurzem stejné kupní síly, a po skončení akce jim připadá, že hlavní je ta hromada deviz, které dostali za dobré koruny. Ale ony jsou teď hlavní ty koruny, kterých je možná bilión a občas jich jejich držitelé trochu pustí na trh a křivka zotavujícího se kurzu koruny se obrátí vzhůru, obchodování se zastaví a nějaký čas to trvá, než se obnoví zotavování. A tak se to opakuje. Těch nepotřebných korun je ale moc, takže kurz zůstne zkažený proti stavu, kdyby intervence nebyly, ještě velmi dlouho. Pohnout by se s tím dalo jen opačnými intervencemi, kupováním korun za ty devizy. Spekulanti by ochotně prodali koruny se ziskem, který požadují, mnohem dříve. Díky tomu by se dříve ztratilo zvýšení kurzového rozdílu způsobované přebytkem korun na trhu. Tak by se zkrátila doba zvýšených kurzových ztrát při exportu, a to by zmenšilo celkové ztráty, které intervence způsobí. Taková úvaha je ale na herce v té smutné pohádce moc složitá.

Pentagon podvádí Spojené státy. V USA praskl obrovský skandál

$
0
0

24. 5. 2017 zdroj

Washington - Deník Washington Post zveřejnil skandální informace o financování americké armády. Pentagon podle informací deníku podváděl armádu prodejem předražené ropy, výdělky následně investoval do špatných projektů, které na sebe nejsou schopny vydělat.


Americké ministerstvo obrany během uplynulých sedmi let vydělalo téměř šest miliard dolarů prodejem předraženého benzínu svým vlastním jednotkám. Deník to uvedl s odkazem na výsledky finančního hospodaření ministerstva.

Podle listu předražené pohonné látky podněcují v Pentagonu obvinění z černých fondů. Ministerstvo totiž nejenže prodávalo palivo za nadhodnocené ceny, ale vydělané peníze používalo a dodnes používá na podporu špatně hospodařících nebo podfinancováných vojenských programů.

"Od roku 2015 převedlo ministerstvo obrany z přebytkových palivových účtů 80 milionů na výcvik povstalců v Sýrii, 450 milionů na podporu programu léků pro vojáky a 1,4 miliardy na pokrytí mimořádných nákladů na válku v Afghánistánu," vyplývá podle listu z vojenských účetních záznamů.

Pentagon prodával svým ozbrojeným silám pohonné látky za mnohem vyšší cenu, než jakou platí komerční aerolinie za letecký benzín na volném trhu. Konkrétní cena měla být navýšena nejméně o jeden dolar za galon. Pentagon na podvodu vydělával nejvíce peněz od poloviny roku 2015 do začátku roku 2016.

Ministerstvo obrany se ale hájí a tvrdí, že za navýšení cen mohou klesající ceny benzínu. Podle vyjádření Pentagonu se totiž cena paliva pro vojenské jednotky nemění podle vyvíjejících se cen ropy, ale určuje se vždy na celý fiskální rok dopředu.

Ministerstvo obrany totiž nakupuje palivo centrálně a potom jej dále vyprodává jednotlivým složkám, tedy letectvu, námořnictvu, pěchotě apod. Tyto složky za palivo platí ze svých rozpočtů.

Americké ministerstvo obrany je obecně největším spotřebitelem paliva na světě. Každý rok nakoupí přibližně 100 milionů barelů paliva. "Praktika využívání výnosů z prodeje paliva na záplatování nesouvisejících děr v obranném rozpočtu eskalovala v uplynulých letech," doplnil deník.

List dále uvádí, že tyto machinace s penězi vyvolaly obvinění, že jsou tyto účty využívány jako černé fondy. Do skandálu má být kromě ministerstva zapojen i Kongres, který zmíněné záplatování vždy odsouhlasil.

Podle Washington Post má Pentagon i další fiskální problémy a skandály, například kauzu týkající se přemrštěných plateb pro dodavatelské firmy. Během posledních 25 let ministerstvo nedokázalo splnit příkaz Kongresu a vyčistit účetnictví natolik, aby mohlo projít auditem. Ten by zřejmě objevil i dalších pochybení.

- - -

Chceš-li vládnout světu a porazit teror Islámského státu, musíš se poklonit třem největším monoteistickým náboženstvím světa, řekl si Trump a vyrazil do Riádu, Jeruzalému a Vatikánu…

$
0
0
Břetislav Olšer
24.5. 2017   Rukojmí
Opět se prezident USA Donald Trump vymkl běžným praktikám svých předchůdcům v Bílém domě a jako první z nich navštívil Izrael a pohladil Zeď nářků. Napřed ale byl i u něho byznys, když v Saúdské Arábii uzavřel za stovky miliard obchodní smlouvy, přičemž se opakoval další miliardový veletrh zbraní; ten zatím poslední se odbyl v Libyi v roce 2011...


Rijád tehdy nakoupil 84 nových a sedmdesát zmodernizovaných stíhaček F-15 a 178 vrtulníků. Podle společnosti Boeing, která vyrábí stíhací letouny F-15 a vrtulníky Apache a Little Bird, podpoří saúdská objednávka přímo či nepřímo až 77 tisíc pracovních míst po celých Spojených státech. Firma Sikorski společně s General Electric dodává vrtulníky Black Hawk, jichž si Rijád objednal dvaasedmdesát. Izrael si stěžoval, že USA prodávají Arabům stíhačky F-15, tak dostal jako jediný její nejnovější verzi…

Kdoví, zdali by mu Kalousci, Štětinové, Gabalové, Jandové a další havloidi z pražské kavárny důrazně kladli na srdce, aby též promluvil na téma porušování lidských práv, které jsou v Saúdské Arábii svým mučením obyvatel na úrovni středověku…?

Nyní bez komentování v duchu toho, co se skrývá za pojmem Riád. resp. Saúdská Arábie, uvedu znovu můj oblíbený signifikantní případ muslima Milana Váhaly, patřícího k Čechům, kteří konvertovali k islámu. Momentálně totiž asi stále žije v Saúdské Arábii spolu s manželkou Sylvií, která snad ještě studuje na univerzitě v Medíně, Milan Váhala má již studium za sebou. Oba se věnují arabistice a orientalistice a chtěli by se vrátit do Česka, protože ho považují za svůj domov.

Přiznávají ale určité obavy. Přestože od loňského roku může paní Váhalová i všechny ženy Saúdské Arábie vůbec poprvé v historii této teokratické islámské země k volbám… Na dotaz serveru Lidovky.cz týkajícího se obávaného drakonického práva šaría, které se v Saúdské Arábii v plné míře praktikuje, loni odpověděl Váhala zcela otevřeně, že fyzické tresty a popravy podle něj přispívají k větší bezpečnosti, mravnosti a nízké míře kriminality. Islám dal manželům Váhalovým nejvíce životních odpovědí, a proto k němu konvertovali.

Některé neváhající Váhalovy odpovědi jsou pro běžné Čechy šokující, třeba to, že zavedení práva šaría by podle něj prospělo výchově dětí a mládeže také v Česku… „Takové prostředí je zvlášť vhodné pro výchovu mladé generace, která zde nepodléhá negativním společenským vlivům jako je alkoholismus, narkomanie, promiskuita, prostituce a podobně,“ pochvaluje si právo šaría Váhala…

Po Riádu, kde se všichni divili, že Trumpova manželka nemusela mít při oficiálním setkání s šejky hidžáb, aniž by za to byla bičována, což je v Saúdské Arábii běžné málem jako lecjaká sportovní disciplína, následovalo judaistické náboženství a Izrael, jehož premiér Benjamin Netanjahu ocenil, že Donald Trump jako první prezident USA zařadil židovský stát do harmonogramu své první zahraniční cesty.

"Izrael nikdy neměl a nemá ani dnes lepšího přítele než USA,"řekl Netanjahu. Spojenectví je důležitější než kdykoli dřív, společně dokážeme najít spravedlivý mír pro Izraelce i Palestince, konstatoval.


Izraelský voják u Západní zdi - Zdi nářků v Jeruzalémě... Snímek Břetislav Olšer

Jistě nezapomněl, co o něm ne tak dávno prohlásil Barack Hussein Obama během své volební kampaň v roce 2012. Píší o tom v knize „Double Down“ (název může být i paralelou na “možnost ve hře blackjack zdvojnásobit během hry sázku”), novináři Mark Halperin a John Heilemann: „Všichni víme, že Bibi Netanjahu je osina v prdeli – We all know Bibi Netanyahu is a pain in the ass…”

Toto měl prohlásit při diskusi se svými poradci o izraelsko-arabském konfliktu. A vzpomeňte si, když během Obamova prvního funkčního období informovala francouzská média o konverzaci mezi ním a tehdejším prezidentem Francie, kdy Nicolas Sarkozy prohlásil, že nemůže Netanjahua vystát a že je lhář, na což mu Obama odvětil: „Tebe naštval, ale já s ním musím jednat každý den!“

Sám do Izraele nechtěl, poslal jen svého poskoka; byl to pravnuk moravského sládka, nedávno ministr zahraničí USA John Kerry. (Dědeček Johna Kerryho se narodil 10. května 1873 jako Fritz Kohn v židovské rodině v Horním Benešově, kde byl jeho otec Benedikt Kohn pivovarským mistrem, sládkem v tamním pivovaře. V roce 1901 Fritz Kohn požádal o změnu svého jména na Frederick Kerry…)

A právě vzpomínaný John Kerry donutil před několika lety Izrael kapitulovat před terorismem, tím že „doporučil kvůli míru" na Blízkém východu propustit teroristické vrahy s takovým množstvím krve na rukou, o jejichž propuštění by se Spojeným státům ani nesnilo, kdyby byli oběťmi jejich vlastní občané; jde o pokrytectví nejhrubšího zrna.

Tragédie propuštění dalších více než sta usvědčených vrahů těžce dopadá na bedra izraelských rodin a celého židovského národa. Jak Kerry ponesete děsivou cenu tohoto morálního břemene...?http://www.rukojmi.cz/clanky/1089-americane-zuri-kvuli-fajadovi-kerry-naridil-izraeli-vymenit-jednoho-vojaka-za-desitky-vrahu

Donald Trump se však 24. května 2017 setkal též i bez Kerryho s šéfem Palestinské autonomie Abbásem a je odhodlán už definitivně přivést oba státy k mírovému stolu. Možná si však neuvědomil, co se stalo s premiérem Izraele Jicchakem Rabinem, když podepsal jako první mírovou dohodu s Arafatem v Oslu a rok poté byl úkladně zavražděn 4. listopadu 1995 na Náměstí Králů Izraele v Tel Avivu..

Před radnicí je místo, kde měl osudného 4. listopadu Jicchak Rabin projev. Obří shromáždění pak zpívalo Píseň míru, premiér Rabin se ostýchavě přidal, a když skončil poslední sloku, odebral se z pódia dolů, aby nasedl do svého auta. V tom se z hloučku, který ministerského předsedu obklopoval, vynořil zákeřný fanatický žid Jigal Amir, namířil na něho revolver a třikrát vystřelil.

V tu chvíli na něj byly vypáleny střely, jež premiéra zasáhly do prsou, břicha a roztříštily mu páteřní obratle. V nastalém zmatku byl bleskově zpacifikován, Rabina uložili do jeho automobilu a rychle s ním odjeli do nemocnice Ischilov – Tel Aviv Medical Center, kde však po padesáti minutách na operačním stole zemřel. Ztráta krve po průstřelech plic byla neslučitelná se životem., že týden předtím se koncem října 1995 sešli v Jeruzalémě příznivci pravicového Likudu v čele právě s Benjaminem Netanjahuem, který veřejně kritizoval Rabina jako zrádce, vzdávajícího se podpisem mmírových dohod Země izraelské. Rozdávány tam byly letáky, na nichž měl Jicchak Rabin uniformu nacistického důstojníka.

Nějaká fanatička zabodla do Rabinovy fotografie nůž. Na demonstracích Rabinovi odpůrci nosili rakev s jeho figurínou a jemu i jeho ženě vyhrožovali smrtí. Zlověstná předzvěst něčeho tragického… Mohlo by něco podobného čekat i Donalda Trumpa…?

Jistě také má Donald informace, hlavně jeho žena Melania, která se družila s ženou Sárou premiéra Netanjahu, že ani její manžel Benjamin není žádné ořezávátko a žije si až příliš nad poměry, Vyplývá to ze zprávy o financích daňových poplatníků využívaných úřadem premiéra.

Podle ní zaplatil Netanjahu1600 dolarů osobnímu holiči, 210 dolarů dává za vyprání prádla, skoro 2000 dolarů za jídlo a 20.000 dolarů za přesun nábytku. Rozruch vzbudila zpráva izraelské televize, že Netanjahu a jeho žena Sára si nechali zřídit v dopravním letadle zvláštní spací kabinu s manželskou postelí, aby se prospali při pětihodinovém letu z Izraele do Londýna. Premiér tam letěl v dubnu 2013 na pohřeb britské expremiérky Margareth Thatcherové.

Luxusní spaní přišlo státní pokladnu na zhruba 2,7 milionu korun. Premiérův úřad vysvětloval věc tím, že si jeho šéf při nabitém programu musel odpočinout a že netušil, kolik to bude stát. Podle údajů zveřejněných premiérovým úřadem, vydali Bibi a Sára Netanjahuovi roku 2011 za oděvy více než půl milionu korun. Pobouření však vzbudila zpráva, že na zmrzliny pro Netanjahuovi dodávané do jeho rezidence platili daňový poplatníci zhruba 50 tisíc korun ročně. Konkrétně šlo o pistáciovou pro premiéra a francouzskou vanilku pro paní premiérovou…

A tak po islámu a judaismu přišlo na řadu i křesťanství, kterému se Trump poklonil při setkání s papežem Františkem ve Vatikánu. Asi se bude zase omílat, že s ním hlava katolické církve nehovořila až 52 minuty jako s Obamou, nýbrž míň, ale 45. prezident USA však není takový pokrytec a vypočítavý vyčůránek jako pro jistotu s židovsko-muslimskými jmény Barack Huseein…


Takto Donald Trump Vatikán asi nespatřil... Snímek Břetislav Olšer

Donald Trump se neprezentuje jako věřící člověk, ale nejvíce se identifikuje s presbyteriánskou církví. Občas navštívil presbyteriánský kostel v New Yorku, v němž měl i svatbu se svou první manželkou Ivanou, ale tuto církev, za jejíhož člena se považuje, nijak často při bohoslužbách nenavštěvuje. Trump je dvakrát rozvedený a třikrát ženatý.

Obama - prý křesťan, bývalý člen Sjednocené církve Kristovy, se narodil do rodiny matky Stanley Ann Dunhamové (americká běloška), jeho otcem byl Barack Hussein Obama, který pocházel z kmene Luo v Keni.. Obamův otec byl muslim a tak je i Barack podle islámského práva kandidátem na muslima, neboť muslimské dítě přejímá víru svého otce.

Proto mohou muslimové na celém světě Obamu považovat vždy jen za muslima. Jako muslima ho také vedla škola, kterou navštěvoval v Indonésii. Proč ne, pokud neměl choutky něco "dokázat" se sebevražednou náloží a juchat pak jako mučedník v islámském rájí s huriskami...

Jistě ale ze své paměti nevymaže proslov z 11. září 2011, kdy v něm dal v podstatě svůj vnitřní souhlas se stavbou mešity vedle neuralgického bodu piety piet, jímž je místo, kde stávala dvojčata Obchodního centra, moje sympatie k němu rapidně poklesly. Obama, osinatý pragmatik, který ví, s kým má být zadobře…

„Američané nebyli a nikdy nebudou ve válce s Islámem. Nebylo to náboženství, které na nás tento zářijový den zaútočilo. Byla to Al-Káida, bohužel skupina těch, kteří náboženství zneužívají,“ uvedl Obama v den, v němž si Američané připomínali na tři tisíce obětí islamistických atentáů na USA.

Asi mu ušlo, že protiteroristický boj vedou Spojené státy proti statisícovým armádám v Afghánistánu, Iráku či Pákistánu. Talibán je snad hrstkou šílenců z al-Kájdy? A co Hamás, Fatáh a další muslimská bratrstva,, které jsou dnes základem tzv. Islámského státu, rakoviny současného světa... ?



Jistě však věděl, jak 8. dubna 2009 se zase on vtíral do přízně Židů; byl totiž zahájen třetí poutní svátek Pesach, který Židé slaví pravidelně. Připomíná odchod Izraelitů z egyptského otroctví.

„Památku osvobození židovských otroků z Egypta si Obama připomněl v Bílém domě také první prezident USA s černošskými předky při večeři seder, jenž odpovídá Poslední večeři Páně, na níž budou také jeho židovští přátelé. Přes 10 procent Američanů se ale domnívá, že Barack Hussein Obama je muslim, a to i přestože jako křesťan veřejně přísahal v lednu při přebírání své funkce na Bibli a ne na korán,“ řekl mi Tibor Spitz – slovenský výtvarník z Kingstone v USA…

Inu, Donald Trump se má co ohánět, avšak jeho rozhodnutí navštívit během své první zahraniční cesty v roli prezidenta USA by mu záviděl i moudrý židovský král Šalomoun… „Chceš-li vládnout světu a porazit teror Islámského státu, musíš se poklonit třem největším monoteistickým náboženstvím světa,“ řekl si zřejmě zkrátka Trump a vyrazil do Riádu, Jeruzalému a Vatikánu…

První zahraniční cesta Donalda Trumpa aneb Jak číst jeho kroky v Saúdské Arábii a na Blízkém východě? Staronový iránský prezident a jeho prozápadní rétorika? Proč se Trumpovi najednou nehodí do krámu? Host Zity Senkové v pořadu Jak to vidí : Břetislav Tureček,blízkovýchodní analytik

$
0
0
24.5.2017 ČR2,celý pořad
,,Když sečtete jeho veřejná vystoupení v Saúdské Arábii a Izraeli, rázem vidíte, že sází na spolupráci s autoritářskými režimy Blízkého východu.
Návštěva Saúdské Arábie asi měla vymazat negativní dojmy z kampaně. Ukázat světu, že přece proti muslimům nic nemá. Trump v prezidentské kampani velmi nekriticky podporoval Izrael. Ten je hned druhou zemí, kterou navštívil." 

Proč bylo tak šikovné vyrazit napoprvé právě do Saúdské Arábie? „Není na světě jiná země, která by investovala víc peněz do amerického zbrojního průmyslu, než Saúdové. To, co Trump doveze domů, jsou kontrakty na desítky a stovky miliard dolarů.“ Jak tohle jde dohromady s jeho protiimigračními dekrety?

Už na Trumpově „černé listině“ šesti převážně muslimských zemí, jejichž občané do USA nesmějí, Saúdská Arábie chybí. Přitom právě ze Saúdské Arábie pocházelo 15 z 19 útočníků z 11. září. „Z oněch šesti zemí nepocházel nikdo, kdo by na území USA spáchal v posledních 10 letech teroristický čin,“ připomíná Tureček.

Donald Trump se neúspěšně pokoušel zakázat (na 90 dní) vstup do USA občanům šesti zemí: Íránu, Jemenu, Súdánu, Sýrie, Libye a Somálska. V prvním dekretu byl i Irák.
„Boj proti teroru má v podání nového prezidenta řadu zvláštností. Když sečtete jeho veřejná vystoupení v Saúdské Arábii a Izraeli, rázem vidíte, že sází na spolupráci s autoritářskými režimy Blízkého východu. Primárně mu jde o ideologii a ne o realistický pohled na věc.“

Teď je hlavní nepřítel Írán 


Pochlebovat Arábii, jak dobře bojují proti teroru, a že za všechno může pouze Írán?
Za všechno jako by najednou mohl Írán. „Můžeme mít k roli Íránu řadu výhrad. Ale že by byl strůjcem všeho zla? To určitě není.“ Trump najednou pochlebuje zemím, které vyzbrojovali nebo politicky a zpravodajsky podporovali teroristické skupiny, ze kterých pak vzešla al-Káida nebo Islámský stát.

Proč jde touto cestou? „Možná, že jen chce mít všechno nalajnované a jasné. Přiznat, že Írán je teď opravdovým spojencem západu v boji proti IS, asi nechtějí slyšet ani Američané, ani Izraelci,“ dodává Břetislav Tureček.
Celý pořad zde  ČR2



Byla Sobotkova vláda prospěšná lidem a zemi? Účet Sobotkovu kabinetu předkládá Jaroslav Kuchař. Podnikatel, ekonomický poradce a předseda hnutí Cesta odpovědné společnosti.

$
0
0
Sobotkova vláda je tou nejhorší vládou v novodobých dějinách.
Hodnocení to nejprostší a nejjednodušší: „Po ovoci poznáte je…“

Zahraniční a bezpečnostní politika.

Prosadila novelu branného zákona, která umožňuje odvelet na zahraniční mise nejen vojáky profesionály, ale všechny vojáky v záloze. Tedy všechny, kdo se stali v minulosti branci. Do 60 let věku.

Dále probíhá pokus změny ústavy (projednání v tomto měsíci), aby jen na základě rozhodnutí vlády, bez souhlasu parlamentu, mohla na území ČR pobývat a vzdušný prostor používat cizí vojska až po dobu 60 dnů. A na stejnou dobu vyslat armádu ČR do zahraničí. Pár vládních úředníků tedy může zemi zatáhnout do války dřív, než parlament bude reagovat.

Když pomineme různá rétorická cvičení, vláda nijak nereagovala na zhoršení bezpečnostní situace z důvodu migrační krize, nesnažila se reálně prosadit a zajistit obranu schengenských hranic ve spolupráci s dalšími evropskými zeměmi.

Nedokázala se postavit politice EU, ani dojednat společný postup se zeměmi V4.

Vedla podlézavou politiku vůči Německu i EU.

Podílí se aktivně na eskalaci napětí vůči Rusku.

Neohradila se vůči politice spojenců na Blízkém východě, přičemž migrační krize je zjevným důsledkem této politiky. Přechází mlčením spojeneckou politiku vůči Saúdské Arábii a Kataru, které velkým dílem financují ISIL. Alespoň má tolik soudnosti, že ponechává ve funkci velvyslankyně v Sýrii Evu Filipi, která důsledně a nestranně hájí české zájmy v oblasti.

Důsledky:

Nejsme nijak chráněni před riziky migrační krize a jejími potenciálními důsledky v západní Evropě. Můžeme jen doufat, že bezpečnostní složky konají i třeba za zády politiků.

Dá se předpokládat, že ani v režimu „tajné“ nijak nereflektuje rizika našeho spojenectví s euroatlantickými strukturami (hájícími zájmy vojensko-bezpečnostního komplexu a obdobných struktur, nikoliv občanů) a stává se spolupachatelem všeho násilí, které je důsledkem této politiky tzv. spojenců.

Nejhorší možný scénář: pokud NATO (přesněji mocenské skupiny, které ho ovládají) pískne, velké množství Čechů bude stát v plné polní třeba na Ruských hranicích, než se kdo naděje. Že si to neumíme představit? Že to není možné? Zeptejte se židů z roku 1938…

Demokracie, spravedlnost a svoboda slova.


Vojenské zpravodajství má v rámci zajištění kybernetického prostoru dostat právo sledovat, ale také ovlivňovat a blokovat internetový provoz. Naprostá většina nezávislých odborníků se shoduje, že tento systém bude nefunkční a hlavně zneužitelný pro šmírování v podstatě kohokoli. Má se projednávat teď v květnu ve druhém čtení.

Ministerstvo vnitra zřídilo útvar, který si rychle získal nálepku ministerstvo pravdy. Má nám říkat, co je pravda a co není, sleduje tzv. proruské (rozuměj protirežimní) weby a spolupracuje s agenty cizí moci (neziskovky placené ze zahraničí). Tím narážím na americký zákon, který určuje povinnost označit organizace žijící z příjmů ze zahraničí přízviskem „agent“.

Dalším „skvělým“ výsledkem vlády je tzv. protiteroristická novela trestního zákoníku, která je již v platnosti. Zde se zavádí pojem teroristická skupina, jejíž definice je vágní, a co je nejpodstatnější, k zatčení a odsouzení až na 12 let stačí pouhé plánování teroristického činu, nikoliv jeho spáchání. O zneužitelnosti si jistě každý udělá představu sám.

Vláda prolomila domovní svobodu zakotvenou v ústavě.

Provedla novelu volebních zákonů a zákona o politických stranách a hnutích, kterými dále ztížila možnost malým subjektům ucházet se o hlasy občanů.

Jen takovou drobnou třešinkou na dortu je snaha o vykastrování protikorupčních zákonů, která má podobu vyjmutí většiny významných podniků s majetkovou účastí státu z povinnosti zveřejňovat smlouvy. Zde ovšem v rámci objektivity je potřeba říct, že ANO nesehrálo negativní úlohu.

Vytvořila mnoho dalších restrikcí a omezení, příkazů a zákazů ve valné většině zbytečně ztěžujících život občanům a drobným podnikatelům a živnostníkům.

Důsledky:

Omezování svobody slova, na první úrovni a nejlépe autocenzurou, jako za komunismu. Na druhé úrovni možnost blokování šíření režimu nevhodných informací a případná perzekuce nepohodlných podle stupně nebezpečnosti pro režim.

Doufám, že jen teoretická možnost: Vy a vaši kamarádi se někomu znelíbíte třeba kvůli svým názorům. Naše milé agentury to zachytí, připraví kompro materiál a jdete do chládku na delší dobu než leckteří vrazi.

Chcete něco změnit ústavně konformní cestou? Chcete vstoupit do politiky? Stačí drobné pochybení a ůřad vás může sankcionovat likvidačním způsobem.

Boj proti korupci pro ně znamená, že se snaží zablokovat penězovody ostatních a své nechat otevřené.

(Ne)podpora malého a středního podnikání a zaměstnanosti

Vláda formou pobídek a daňových úlev používá peníze daňových poplatníků k podpoře zahraničních investic, jejichž výše již překročila sto miliard korun (!) za rok.

Naproti tomu podpora malého a středního podnikání je řádově nižší. Bez programů EU by byla zanedbatelná. Navíc o dotacích již víme své, že.

K tomu připočítejme EET: plošnou buzeraci statisíců živnostníků a drobných podnikatelů, kde dodatečné výnosy jsou velmi pochybné, a pokud nějaké budou, stěží pokryjí náklady spojené s navýšením nákladů na nezaměstnanost a sociální podporu těch, kteří to raději zabalí. A to nemluvím o aplikaci presumpce viny, vytváření fízlovského státu, který a priori podezírá všechny. Přesně tak se chovají totalitní režimy.

Další perličkou důsledků aktivit vlády je navýšení počtu státních zaměstnanců o více než 30 tisíc na celkových 445 tisíc lidí s průměrným platem téměř 29 tisíc korun. Za císaře pána byl jeden státní zaměstnanec na cca 120 lidí. Dnes je tento poměr cca 1 : 10.

Důsledky:

Vláda neadekvátně podporuje zahraniční investice často u výrob s nízkou přidanou hodnotou, s nízkými mzdami a rizikem, že po odčerpání výhod se přesunou zase jinam.

Místo skutečné podpory domácího malého a středního podnikání skrze inovační centra, spolupráci s vysokými školami, podporu konkurenceschopnosti a transferu potřebných znalostí podnikatelům atd. vidíme pouze deklarovaný zájem a líbivou strategii podpory, ovšem pouze na papíře.

Vláda podporuje byrokratizaci, tedy další růst nenasytného bumbrdlíčka, který dále zvyšuje daňovou potřebu státu a produkuje další nepotřebnou agendu přesně podle Parkinsonových zákonů.

Prosazování ideologie kulturního marxismu.

Vláda podporuje vměšování státu do rodiny, ať je to vyhrožování OSPOD v případě neakceptování politiky inkluze ve školách, udržuje nejpřísnější pravidla pro očkování v celé Evropě atd.

Gender a LGBT agenda není postavena na rovnocennosti a respektování přirozeného řádu, ale na předpokladu, že vždy většina utlačuje menšinu. A tak se v parlamentu baví o „právu na dítě“ pro ženu, která se jen tak rozhodla být matkou – bez muže, zákony se změní tak, že homosexuální páry, spíše než aby adoptovaly již narozené děti, zaplatí si „početí“, případně „odnošení“ a stává se z toho velký byznys. Tady se najednou na práva dětí nehledí.

Některé menšiny jsou podporovány způsobem, který umožňuje, aby jejich občanská práva nebyla svázána s občanskými povinnostmi. Proto se chovají paraziticky, aniž to vládu jakkoli rozrušuje.

Důsledky:

Tradiční rodina je považována za přežitek, ztrácí na významu. Pokud si myslíte něco jiného, jste vyvrhel. Barnevernet na vás.

Vaše dítě patří státu. Vše zakryto velmi líbivými slovy o právech dítěte.

Většina má spíše povinnosti, menšiny spíše práva.

Devastuje to společenskou soudržnost a podporuje vypjatý individualismus. Tím se rozpadá hodnotový systém, který společnost stmeluje.

Shrnutí

Vláda nám tvrdí, že „situace je nadmíru výtečná“ (po vzoru bývalého primátora Němce, který tak komentoval povodňovou situaci v Praze pár hodin před zatopením metra).

Ve skutečnosti je demokratický politický systém v kolapsu, ekonomický na JIPce. Stojíme na hraně korporátní totality, jsme ve vážné mezinárodní bezpečnostní krizi, čelíme rozpadu společenské soudržnosti, nevážíme si tradiční rodiny a přirozených hodnot, nerespektujeme přirozený řád. A „naše“ vláda tyto negativní trendy vědomě akceleruje v zájmu nikým nevolených, domácích i zahraničních mocenských struktur.

Sobotkova vláda je tou nejhorší vládou v novodobých dějinách.

Jan Campbell: Zatímco…

$
0
0

Jan Campbell
25.5.2017  VašeVěc
Zatímco pan prezident DJT dokazuje, jaké obchody lze dělat na dálku z obklíčeného Bílého domu, jeho dcera Ivanka se snaží přesvědčit svět, jak jednoduché je získat 100 miliónů USD od Arabů do společného fondu a Světové banky, který má podporovat ženy v rozvojových zemích a zvyšovat jejich podíl na hospodářském životě. Oba obchody Trumpů – se zbraněmi a ženami, jsou pouhou ouverturou frašky s krvavým pokračováním a důkazem pokrytectví, které ovládlo náš život. Je typické pro naši společnost.


Prezident DJT, blondýn bez pokrývky na hlavě a otec si vynutil samotu u Zdi nářků, správně se nazývající Západní zeď, (hebrejsky zvuk הכותל המערבי, ha-Kotel ha-Ma'aravi) a věnoval návštěvě památníku obětem holokaustu Jad Vašem přibližně 30 minut. 35 letá blondýnka, dcera DJT bez pokrytí hlavy, ale zato s úsměvem, si zopakovala Berlínskou premiéru s kancléřskou Angelou Merkelovou a prezidentkou MMF Christine Lagardeovou, a rozhodla se diskutovat s privilegovanými arabskými ženami. Ne o penězích, nebo o pěstování krav, kuřat či prasat. Dárci rychlých peněz, a od dětství privilegovaná konvertovaná židovka Ivanka, která si vzala prostor v arabském prostředí pro diskuzi o systematických, institucionálních a kulturních překážkách, se kterými se ženy ve světě setkávají, ani jedno, ani druhé nezajímá. Jinak by musela připomenout svým novým arabským přítelkyním, že na příklad v USA žena po porodu může zůstat doma u dítěte, ale nedostane od nikoho ani cent.

Jaký business plán pro Blízký východ má DJT, nevím. Vím ale, co pořadí navštěvovaných míst může znamenat - Riad, Jerusalem, Betlém (arabsky: بيت لحم‎‎, doslova „dům masa“, hebrejsky: בית לחם‎‎, Bejt Lechem, doslova „dům chleba“). Vím také, jaké prostředky DJT používá a bude používat při jednání, nejenom na Blízkém východě, ale i v Bruselu. Komplimenty, iritace, úsměv, vyhrůžky a vydírání. Určitě je možné s nimi dosáhnout výsledku, tzv. big deal. Otázkou ale zůstane: jaký to bude deal? Bilaterální mír mezi Izraelem a Palestinci je v nedohlednu. Regionální řešení s pomocí integrace Sunnitů arabských států se po realizaci vojenského obchodu ve výši 110 miliard USD stává nereálným již proto, že zbraně se nekupují ke skladování, ale k použití, ideálně, daleko od výrobce. Takže, střílet se bude, krev poteče a migrace do Evropy nebude menší. Na sliby a želví rychlost členů NATO, která má umožnit dosáhnutí 2 procent HDP na vojenské náklady, má DJT lék. Proto odletí domů spokojen. Nespokojenost, nejistota a občasné bolení hlavy, zůstanou v Evropě.

Důvodem k nespokojenosti je mimo jiné program návštěvy a uzavřený obchod DJT se Saudskou Arábií. Program návštěvy totiž plně ignoruje a provokuje Irán. Ignorování role a označení Iránu DJT v předvedené formě ukazuje na minimálně tři trhliny v kufru prezidenta.

Za prvé: vše je založeno na nepřátelství s Iránem.

Za druhé: Uzavřený obchod se zbraněmi, který je mnohem větší než vojenská pomoc Izraeli, dokazuje, že k žádnému mírovému uspořádání mezi Izraelem a Palestinou nedojde. Pohnou se pouze válečné fronty inter – muslimských zástupných válek v Jemenu, Golanských výšinách a jinde. 
Za třetí: Antagonismus DJT prohloubí konfrontace, což se projeví i ve vztahu k Rusku. Je prakticky vyloučeno, že DJT může zprostředkovat kompromis mezi Netanjahu a Abbasem. Jediným rozhodnutím DJT je nerozhodnutí k vnějšímu tlaku USA na Izrael. Proto mohl DJT pánům Netanjahu a Abbasovi lichotit a usmívat se.
Ke smíchu ale nebylo nic. DJT se totiž svým návštěvním programem a především svými projevy a odkazy na Pána Boha a Allaha představil jako svatý (americký) misionář, který si neuvědomuje, že svým konáním přilévá benzín do ohně nejenom izraelsko – palestinského konfliktu.

Severněji od DJT navštěvovaných míst, v Albionu, se veřejnost zotavuje z atentátu Brita v Manchesteru. Mnozí vyjadřují soucit a podporu pozůstalým, zapomínajíc současně na jednu z příčin tragédie:
a) nepřítomnost výchovy dětí v rodině,
b) transformace rodičovské povinnosti do debilního obdivu pěveckých a hereckých dětských hvězd a hvězdiček ze zámoří, a
c) absolutní absence kritického myšlení u rodičů, jehož jedno z pravidel hlásá: budeš-li kopírovat autority, nikdy je nemůžeš předstihnout. 
Jednou z takových autorit pro nezkušené a nevychovávané děti je světový teenie-idol, Ariana Grande. Tato 23 letá zpěvačka z Floridy začala svoji kariéru jako školačka. Zazpívala národní hymnu před hrou domácího hokejového týmu a brzo po té, v 16 letech, obdržela sériovou roli v dětském vysílání Nickelodeon. Mamon show businessu, bezohlednost rodičů a nezkušenost talentovaného dítěte umožnily první výsledek: Obsazení dětských pokojů, ne klidem nebo knihami, ale popem a sexuálními provokacemi. Dnes, ve svých 23 letech Ariana Grande patří s pomocí finančních a PR mágů a svým aktuálním albem nazvaným symptomaticky Dangerous Woman do skupiny 100 nejvlivnějších lidí světa. Světe div se a ptej se! Jak daleko jsme dopadli, že námi vládnou takovéto elity a my stále ještě žijeme?

Podle BBC nejmladší oběť sebevražedného atentátníka chodila na základní školu. Guardian píše, že jde o osmiletou Saffie Rose Roussosovou. Jakou úroveň musí mít rodič, aby nabízel osmileté dceři noční zábavu a výchovu s pomocí zpěvačky a herečky, provokující mimo jiné sexualitou a umělým chováním své fanoušky. Mladá, ale již stará zpěvačka, co se týče vztahových a jiných zkušeností, v němčině se taková osoba může označit za jung-alt, nemá věkové skupině dětí a juniorů co říci. O mýtech, pokrytectví a zneužívání ambicí rodičů, hvězdy a hvězdičky se s fanoušky nikdy nemluví. Tragédie v Manchesteru, kterou odsuzuji, je současně varováním pro rodiče a politiky konečně si přiznat, že výchova se má odehrávat doma s rodiči, a vzdělání ve škole, kde spoluvládne respekt před stářím a zkušeností. Výchova a vzdělání tvoří spojenou nádobu, která představuje nejlepší ochranu proti rozpadu společnosti a nejlepší přípravu na to, co se k nám blíží ze všech stran. Co mám na mysli?

Daleko na východě, v ČLR probíhá pokus, který se vymyká nejenom představě nebožtíka George Orwella o budoucnosti, ale i představám Evropanů posedlých uměle tvořenými lidskými právy, liberalismem a libertalismem, to jest je absolutním nerovnostářským individualismem přirozeně odporujícím lidské socialitě. O jaký pokus se jedná?

ČLR odstartovala projekt, který historie nezná, který nikdo na Planetě ještě nevymyslel, hrdě hlásá pekingský profesor Zhang Zheng. My jsme ti první! V čem a s čím? V daném případě se jedná o čínskou společnost a její digitální znovu objevení. Byla vytvořena IT aplikace, kterou lze nazvat úřad čestnosti. V přímořském městě Rongcheng se s pomocí této nové aplikace, sleduje a hodnotí chování obyvatel. Příkladní občané mají AAA rating, tj. více než 1050 bodů, občané s ratigem D, méně než 599 bodů. Veřejná pomoc, poslušnost, ctění zákonů a podobné, dovoluje občanu se dostat do kategorie, která se nechá přirovnat nomenklaturní, nebo-li kategorii vyvolených. Zpracování ohromného množství dat, ve kterém ČLR patří mezi světové špičky, má dovolit elektronické hodnocení člověka do té míry, zda může na příklad používat letadlo, dostat kariérní místo, nebo ne. Hodnocení vychází z představy, že na světě žijí dobří a špatní lidé, a že dobří mají být oceněni, špatní potrestáni. Jako jedny z mnoha příkladů se uvádí přednost rodičů, úcta k rodičům a starším, ale i přechod přes zebru podle dopravních pravidel, či včasné placení finančních povinností a plnění smluvních závazků. Stručně formulováno: pracuje se na novém člověku, který by měl umožňovat udržování harmonie ve společnosti, ve které nebude vládnout korupce, teror a nespravedlnost. Nejsem seznámen se všemi podrobnostmi projektu, přesto si dovoluji tvrdit následující.
Za prvé: nikdo z nás opravdu neví, co je dobro a co je zlo, a jak s nimi zacházet.

Za druhé: žádný systém netrvá věčně, podobně jako netrvá věčně ani láska k jedné slečně. 

Za třetí: systém, který jednoho oceňuje a druhého trestá, aniž by bylo objektivně odmítnuto první a druhé tvrzení, a který hodnotí na základě kritérií, které formuloval člověk s nějakým zájmem a cílem, nebo malá skupina, nebo dokonce politická strana, se nemůže nazývat spravedlivým. Již proto, že lidský vývoj a pokrok se charakterizují negentropií. 
Přesto, na základě mně neznámých zkušeností a znalostí, plánuje čínská vláda rozšířit na celé území ČLR v roce 2020 tento krátce popsaný Systém sociální důvěryhodnosti. Tak nazývá systém v mém překladu. Důvěryhodní občané se budou moci těšit svobodě a výhodám, ne důvěryhodní neudělají bez povolení ani krok.

Zatímco věřím, že v ČLR se bude projekt rozvíjet a kontrolovat centralisticky z veřejnosti známé centrály, důvěryhodné a nedůvěryhodné občany v české kotlině a EU budou určovat decentralizované státní, privátní a anonymní struktury, často s pomocí nezákonných nahrávek a obvinění, ba i zatýkání, včetně ministrů, premiérů a prezidentů. Kdo to vše řídí, nevím, a nechci ani vědět. Čím méně vím, tím lépe spím, se traduje. A žít ve společnosti řízené čistě důvěryhodnými, nebo nedůvěryhodnými osobami, ignorujícími zákony přírody, a lidskou důstojnost, se mi nechce. Souhlasu netřeba.

- - -

Rostislav Iščenko: Západ dosáhl informačního vítězství nad ukrajinským národem

$
0
0

25. 5. 2017     zdroj
Dříve žili Ukrajinci dobře, ale říkali, že špatně. Nyní žijí špatně, ale říkají, že všechno je u nich v pořádku. Západní média vyhrála informační válku nad celým státem. Nic osobního: v informační válce je to jako v každé jiné válce. V pořadu Neobvyklý týden o tom hovořila generální ředitelka Pravdy.Ru Inna Novikova s prezidentem Centra pro systémovou analýzu Rostislavem Iščenkem.


V nedávném západním ratingu svobodného tisku bylo Rusko na 148. místě ze 180. Noviny Sun opublikovaly fotografii řádících kyjevských fanoušků a nadepsaly, že je to ruský fašismus. Těchto příkladů je mnoho. Myslíte si, že máme nějak reagovat na tyto věci, předstihovat je, odhalovat? Je to vůbec možné za současných podmínek, kdy informace o Rusku vznikají tam, kde to ani není možné předpokládat? 

Když se chystáte provozovat informační válku, neměl by se jen udržovat náskok, ale měly by se vytvářet informace, které potřebujete. Na Západě to tak dělají už dlouho. Když se váš soupeř uchýlí k nějakým akcím, nemůžete a nesmíte to blokovat. Tyto informace je nutno využít pro svůj vlastní cíl.

Není podstatné, co se stalo a co o tom řekli. Je důležité, jak jste odpověděli, jak jste to vyložili. Vždyť stejně budou zveřejňovat fotografie kyjevských fašistů a říkat, že to jsou moskevští fašisté. A stále budou konat stejně, jak to dělají s Bašárem Asadem: nepřátelé budou používat chemické zbraně proti civilnímu obyvatelstvu a pak říkat, že je použil Asad. Je to nikdy nekončící příběh.

Nic osobního: ve válce jako ve válce. V současném informačním prostoru není možné stíhat veškerý tok informací. A není také možné okamžitě oddělit pravdu od fikce. Ukazuje se, že nejsme v obraze zpráv, které právě čteme.

Co je to? Schválně spuštěný fejk, dezinformace, chyba nebo korektní zprávy? To je důvod, proč musíme vytvářet svůj informační obraz světa. Tím spíš, že se nyní zcela oprávněně říká, že lidé nežijí na tom světě, na němž žijí, ale na tom, který jim vytvořila média.

Nedávno jsem viděl v sociálních sítích výstižnou větu: dříve žili Ukrajinci dobře, ale říkali, že žijí špatně, a nyní žijí špatně, ale říkají, že žijí dobře. Velmi výstižně to popisuje situaci na Ukrajině. Ano, pro lidi je tam nyní všechno špatné, ale mnozí z nich se domnívají, že se mají lépe.

Zvýšily se jim sazby, začala válka. Oni sami uznávají, že Porošenko je horší zloděj, bandita a darebák, než byl Viktor Janukovyč. Říkají, že v Janukovyčovi bylo alespoň něco lidského a že nebyl až tak špatným člověkem. To znamená, že Ukrajinci souhlasí s každým faktem: všechno je všude špatné, ale celkově se neznámo proč mají lépe.

"A proč se máte lépe? Jsme teď Evropané. A dříve jste byli co? Jsme svobodnější? Ale jak to, že jste svobodnější, když se objevila cenzura a když jsou lidé vězněni za vyjádření svých názorů?" Ukrajinci věří tomu, co jim bylo řečeno - že se stali svobodnější. Je to práce sdělovacích prostředků, skutečná informační válka, tudíž i informační vítězství nad celým státem.

Problém spočívá právě v tom, že informační válka je natěsno vetkána do zpravodajského prostoru a že bývá velmi obtížné se vyznat, kde je lež a kde skutečné události.

Informační armáda neustále bojuje, protože není možné vést v dnešním světě informační válku případ od případu. Proto lidé, kteří se tím zabývají, musí jakoukoli událost, dokonce i pád rampouchu v Jekatěrinburgu, vetkat do celkového schématu, jež odráží jejich pozici a jež vytváří ten pro ně potřebný obraz světa. Dříve se oddělovala politika, ekonomika, kultura, sport, ale nyní jsou i fotbaloví fanoušci prvkem politiky. Tak je tomu všude a ve všem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

Historie: Jak došlo ke zhoršení americko-ruských vztahů

$
0
0

Mirko Raduševič
25.5.2017  Kosovoonline

Kosovo bylo na začátku zhoršení americko-ruských vztahů. To lze dnes jednoznačně z historického pohledu konstatovat. Strobe Talbott, náměstek ministryně zahraničí Madeleine Albrightové, na tento zlom vzpomíná, když se náhle na jednání o Kosovu objevil jako náhradní vyjednavač Vladimir Putin.


„Ale to, co opravdu zasáhlo mne a mé kolegy, byla sebejistota, samolibost a drzost, s níž Putin lhal. Musel vědět, co má ruská armáda za lubem v Kosovu. Přesto nás ujistil, že Černomyrdinovy (tehdy předseda vlády Ruské federace) podmínky jsou stále platné. Navíc tvrdil, že neví, kdo tříhvězdičkový generál Ivašov je,"uvedl v pamětech Talbott, a tak si postěžoval, že i přes Putinovo ujištění v tu chvíli již 250 ruských vojáků obsazovalo letiště Slatina u Prištiny. 
Z tohoto u nás málo známého spiknutí ruských generálů na záchranu Srbska je jasné, že Putin byl v tomto rovněž angažovaný nebo přinejmenším mlčky ze své funkce vše schvaloval. Více se dočtete o této vzpouře v článku: Velmocenská hra o Kosovo. Jelcinova zrada a Putinova msta. Jedno je historicky jasné, že se tehdy Rusové nakonec z Kosova stáhli.
Píšeme o této události proto, že před několika dny americký politický analytik Ted Galen Carpenter působící ve známém think-tanku „Cato institutu“ se zabývá zhoršením americko-ruských vztahů a vidí to tak, jak bylo výše uvedeno – příčinou bylo Kosovo.
„Intervence v Kosovu byla precedentem k výpadům proti Západu,“ píše v úvodu svého článku pro serverNational Interest
„USA tehdy vedly 78denní válku proti Srbsku a donutily Bělehrad, aby se vzdal kontroly a přepustil území kontrole NATO,“ píše Carpenter a k tomu dodává podstatu věci, že „tento krok odrážel ruskou vojenskou, ekonomickou a diplomatickou slabost po rozpadu Sovětského svazu. 
Byla zde určitá obava z vniknutí NATO do sféry ruského vlivu, ale dochází k překvapivě pasivní reakci Moskvy. Přitom arogance Washingtonu mohla vést k velké tragédii.“
Strobe Talbott, náměstek Albrightové, který byl účasten jednání s Ruskem, toto vidí možné jen díky podivné „chemii vztahů“ mezi Clintonem a Jelcinem. Ve své knize „The Russia Hand“ píše:
Clinton díky svému nevědomému instinktu a síle osobnosti využil zániku Sovětského svazu k posílení legitimních amerických zájmů, aniž by ohrozil Jelcinovo dosti nejisté postavení tehdejšího stvořitele ruské demokracie. Někdy to byla osobní chemie mezi těmito dvěma muži.“ Talbott vzpomíná na Jelcina jako na muže, který se často nacházel v depresi posílené alkoholem. Clinton ho oslovoval Ol´Boris a říkal o něm, že „nemůžeme nikdy zapomenout na to, že opilý Jelcin je lepší než většina alternativních střízlivých ruských politiků.“
Později v roce 2014 Strobe Talbott ve své obšírné stati „The Making Vladimir Putin“ se stoprocentní jistotou prohlašuje, že současný ruský prezident nahradil partnerství se Západem za konkurenční vztah.
„Opovrhl evropským směřováním Ruska a objal Euroasii,“ píše Talbott a připomíná Putinův projev na konferenci v Mnichově v roce 2007, kdy podle Talbotta Putin jen opakoval Krjučkovovo (poslední šéf KGB) a Pavlovovo (předseda vlády) obvinění z roku 1991, že Gorbačov vnutil Rusku cizí zájmy. Nakonec Talbott vše uzavírá tím, že zatímco myšlenky Krjučkova nebo ministra zahraničí Andreje Kozyreva (termín „blízké zahraničí“ z r. 1993) byly jen „virtuální“, tak Putin z nich učinil realitu a myslí tím na události na Ukrajině a Krymu.
Západ často mluví o tom, že Krym je Putinova a ruská pomsta za Kosovo, kdy byl ruský prezident Jelcin zesměšněn a Rusko poníženo.

Jakou roli hrál Jelcin v americko-ruských vztazích?

Z pramenů zjistíme, že se zdá, že Jelcin byl skutečně slabým politikem. Vyplývá to podle dalších pamětí tentokrát Jevgenije Primakova, bývalého ministra zahraničí, když vzpomíná na svého předchůdce ve funkci Andreje Kozyreva. Vzpomíná na historku, jak se bývalý americký prezident Richard Nixon ptal Kozyreva, jaké jsou zájmy nového Ruska. Ten odpověděl: „Problémem Sovětského svazu bylo, že se zasekl na svých národních zájmech. Nyní více přemýšlíme o lidských hodnotách. Když budete mít jakékoli podněty, uvítáme, jakým způsobem bychom naše zájmy definovali, budu vám za to velice vděčný.“ Nixon podle vzpomínek Primakova byl tímto návrhem velice překvapený a podle amerického způsobu myšlení se dá říci, že ze strany Kozyreva šlo o projev servility a lichocení. Nixon jako tvrdý politik později také takto ocenil postoj ruského ministra zahraničí, který nevěděl, jaké má Rusko své národní zájmy.
Kozyrev podle Primakova měl klíčový vliv na Jelcina. Západní politici pojmenovali tohoto ruského ministra „mister YES“ na rozdíl od „mister NO“, kterým byl někdejší ministr zahraničí Andrej Gromyko. Kozyrev se pokusil radikálně změnit vektor ruské zahraniční politiky – od přechodu z mírové konfrontace se Západem ke vztahům založeným na principech Aliance. Mnozí vzpomínají na to, jak Kozyrev namlouval Jelcinovi, jak jej západní politici vychvalují, a ten byl takovým lichocením potěšen, přestože šlo jen o prázdná slova bez jakéhokoli významu pro Rusko. Byl to Kozyrev, který tehdy rozhodoval o osudech Ruska. Kozyrev společně s dalším Jelcinovým poradcem Burbulisem přichází s myšlenkou, ponechat svému osudu dřívější sovětské republiky a
S-300 Rusko Jugoslávii nedodalo, letecká agrese NATO mohla začít
Moskva by měla hrát pouze úlohu jakéhosi „Bruselu“ a snažit se nabídnout vytvoření unie, a to bez pobaltských států. Kozyrev vnutil Jelcinovi další mýtus, že přestože USA prosazovaly doktrínu své globální nadvlády, mělo se Rusko stát jejich spojencem. Představoval vizi, že štěstí Ruska je v zapojení se do západního světa. Splynutí má být jak v hodnotové oblasti, tak v začlenění se do jeho struktury – tedy uznání nadřazenosti Spojených států nad spojenci. Existují-li ruské národní zájmy, pak jsou totožné s vizí Washingtonu.

Konec Kozyrevovy politiky
Obrat nastal v březnu 1995, kdy se Jelcin distancoval od Kozyrevovy politiky, která znamenala „zelenou“ pro rozšiřování NATO směrem na východ. Namísto Kozyreva byl jmenován Jevgenij Primakov, který zahájil politiku ruských zájmů a končí éra ruské závislosti na Západu. Byla opuštěna vize Kozyreva, že by se Rusko mělo řídit příkladem Německa a Japonska spolupracujících s USA, údajně tomu říkal, že se „nesmí čůrat proti větru“. Zapomněl však na to, že v případě Ruska se jednalo o vítěznou velmoc v druhé světové válce a nikoli poražený stát.
Nástup Primkova byl začátkem změny v zahraniční politice Ruska, kterou nakonec prakticky dovršil až nástup Vladimira Putna. To znamená také zhoršení vztahů mezi oběma státy a důvodem je neuznání principu unilaterálního uspořádání světa.
Vysvětlení možnosti celého přešlapu v ruské politice vysvětlil Alexej Puškov, předseda zahraničního výboru ruské Dumy tak, že po vládě Andropova a dalších starců v sovětské politice dochází v Sovětském svazu k vakuu, kdy nebyly budovány mladé stranické a státnické elity. Gorbačov a další pokračování bylo, podle Puškova, jen projevem křeče. Na dotaz, kudy nyní povede dál ruská politika, Puškov odpověděl, že existují dnes tři země světa, které dokážou tvořit samostatnou zahraniční politiku – Rusko, USA a Čína.
„Není možné se vrátit k iluzi o možném skutečném, plnohodnotném partnerství se Spojenými státy. S americkou spoluprací lze počítat jen podle momentální situace. Spojené státy jsou jako skutečná globální mocnost ze své podstaty sobecké a arogantní. Američané jsou zvyklí vládnout a nepovažují za nutné brát v úvahu zájmy jiných zemí, než je nezbytně nutné jen v rámci amerického zájmu. V případě, že je odmítnuto s nimi partnerství, již s vámi nepočítají. Ve skutečnosti se budou snažit vytvářet problémy a dostat vás pod jakoukoli záminkou,“uvedl v jednom rozhovoru předseda zahraničního výboru ruské Dumy Alexej Puškov.

Jiná historie?
To byly klíčové momenty v historii americko-ruských vztahů. Vrátíme-li se na začátek konfliktu celosvětového významu v bývalé Jugoslávii, hrála tehdejší ruská zahraniční politika významnou roli. Určila současnou podobu dalších mezinárodně-politických vztahů, neboť události v Kosovu se staly precedentem, a dnes se kolem toho točí i politika americko-ruských vztahů kolem Ukrajiny a Krymu.
Nakonec detail z historie. V roce 1999 Američané zkoumali fotografie centra řízení raketové obrany Jugoslávské národní armády a zejména se zajímali o ruské rakety S-300. Proti tomuto systému nebylo tehdy ze strany USA dokonalé protiváhy a jen těžko se dalo těmto raketám ubránit, což působilo americké armádě vrásky na čele. Američané však brzo zjistili, že se jedná jen o foto-kamufláž (fotografie vlevo) existence těchto zbraní na území Jugoslávie, a to dalo „zelenou“ k leteckému útoku. Tehdejší jugoslávské vedení ještě před nálety NATO v roce 1998 jednalo v Moskvě o možné dodávce těchto raket. Rusko se v té době cítilo ekonomicky a politicky velmi slabé, aby mohlo k takovému kroku dát souhlas. Dnes je jasné, že v případě, kdyby byla tato jednání pro jugoslávské představitele tehdy úspěšná, učili bychom se dnes zcela jinou historii.
- - - 

EU nevadí vraždící teroristé, vadí jim naštvané komentáře Evropanů

$
0
0
Jitka Přikrylová
25.5. 2017   Rukojmí
V době, kdy v manchesterské aréně pořád ještě ležely mrtvé kusy dětí, EU neřeší, jak to zastavit. Jak zabránit a předejít dalšímu prolévání evropské krve. Vrásky jí dělají rozčilené statusy na twitteru a FB.Neomarxisty ovládaná média se ani trochu neštítí cpát vám před obličej mrtvolky malých Syřanů, aby ve vás probudili soucit a hlavně vinu. Děti, které umírají v evropských metrech, ulicích, restauracích nebo stadionech, ty vám neukáží. Jako by si tyhle děti nezasloužily váš soucit. Nebo se snad žurnalistické elity bojí debat o vině?



Zatímco dobroserská mašinérie od celebrit po novináře vyjadřuje svůj šok, zatímco obyčejní chlápci v igelitových oblecích a nejspíš opravdu v šoku kousek po kousku sbírali do pytlíků co zbylo z něčích dětí, tak EU konečně jedná, rázně tak zareagovala na krvavý sebevražedný útok v Británii.
Evropská unie zavádí zákon, co má přísně trestat „nenávistné příspěvky“ na sociálních sítích. Bomba. Pardón.
Chci říct, už se cítíte bezpečněji, ne?
Jak to bude probíhat v praxi, o tom už se mohla přesvědčit britská komentátorka Katie Hopkins, která na twitteru mluvila v souvislosti o 22 mrtvých v Manchesteru o potřebě „a final solution“, tedy konečného řešení. Já tedy vážně pochybuju, že měla na mysli etnické vraždy, jak ji obvinili. A zatímco v Británii panuje nejvyšší bezpečnostní opatření s maximálním rizikem útoku a armáda je v ulicích, metropolitní policie vydává prohlášení, že už se twitterem milé Katie zabývají.
Když jste coby komentátorka kapku radikální, už vás vyšetřují, když jste úplně blbí, nic se neděje.
Po nedávném útoku ve Stockholmu, kdy zemřeli 4 lidé a leckterá česká média o tragédii informovala, jako že “zabíjel náklaďák” a Češi vtipkovali, jak se nám ta auta poslední dobou radikalizují. Švédská neomarxistická novinářka Eva Franchell přišla s docela vážně míněným návrhem na zákaz aut. V editoriálu oblíbeného švédského deníku nazvala auta “efektivním nástrojem k zabíjení” a coby prevenci, aby se podobné útoky kamióny (v Nice, Berlíně, Stockholmu a než tenhle blog publikuju, radši mrknu na čerstvé zprávy...) neopakovaly do budoucna.
Pobavil komentář pod článkem: Nechte zbraně a auta a zakažte liberály.
V reakci na 22 zmasakrovaných dětí, co se neprovinily ničím, než že si chtěli poslechnout jeden koncert, tak to se od Merkel dozvídáme, jak nás to posílilo. A média, právě ta liberální nelegální migraci opěvující média, tak ti vyzývají, že to nejlepší, co můžeme v reakci udělat, je NEDĚLAT VŮBEC NIC. Chovat se, jako by se vůbec nic nestalo.
Nevím, třeba aspoň zakázat koncerty, co?
To řekněte rodičům a sourozencům těch 22 lidí, ať se chovají, jako že vše v pohodě.

Šéf americké rozvědky už natvrdo: USA a Ukrajina nejsou spojenci

$
0
0

Napsal/přeložil: mbi
25.5. 2017   Eurasia 24
Ukrajina je pro USA nanejvýš tak partnerem, ale ne spojencem. Prohlásil to v úterý 23. května ředitel americké Obranné zpravodajské agentury DIA generálporučík Vincent Steward.
Steward to uvedl během slyšení ve vojenském výboru Senátu amerického Kongresu (vojenský výbor – oficiálně Senate Armed Services Committee, v jeho čele stojí známý republikánský „jestřáb“ John McCain).


Steward prohlásil: „Nejsem přesvědčen, že patří (Ukrajina) mezi naše spojence. Vím, že jsou to silní partneři, ale nikdy jsem neslyšel, že bychom s ní měli alianční vazby.“

Slova šéfa řídícího orgánu vojenské špionáže USA, koordinujícího špionážní činnost všech druhů vojsk americké armády, jsou dalším zřetelným signálem, že Ukrajina přestává být pro USA prioritou.

Spojené státy mají v úmyslu snížit objem finanční nenávratné pomoci řadě států včetně Ukrajiny. Za druhou možnost pak pokládají to, že prostředky budou poskytovat formou půjčky. Příslušné návrhy jsou obsaženy v návrhu rozpočtu USA, který Kongresu předloží administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Zdroj: eadaily.com


Naprosto skandální: USA „ztratily“ v ​​Iráku zbraně za miliardu dolarů!

$
0
0
25.5. 2017   První zprávy
Mezinárodní nevládní organizace Amnesty International uvedla, že americká armáda neví, kde je část výzbroje dodané do Iráku a Kuvajtu. Celkové cena na „chybějících“ zbraní se odhaduje na jednu miliardu dolarůAktivisté za lidská práva se odkázali na výsledky auditu odtajněného Washingtonem v září 2016. Podle dokumentů, Pentagon „nemá přesné a čerstvé údaje o množství jednotek a umístění“ velkého množství zbraní a vybavení, které měly postoupit do výzbroje irácké armády a armády kurdských Pešmergů.

Především není určeno, kde se v současné době nacházejí desítky tisíc útočných pušek, jen ty v ceně přibližně 28 milionů dolarů, stovky minometných granátů a vojenských terénních vozidel Humvee.

AI: Urážka lidstva! Nemocnici v Jemenu rozsekaly bomby USA! 

Je to mimořádně smutná informace, s přihlédnutím k hlášení, že se americké zbraně již dlouhou dobu dostávají do rukou soupeřících v Iráku ozbrojených skupin, včetně skupiny, která se sama nazývá „Islámský stát“, a o nichž je známo, že se „dopouštějí válečných zločinů a dalších zvěrstev“, upozornila Amnesty International. Organizace rovněž upozornila, že americký zákon (Leahy Law) zakazuje dodávat zbraně policejním a vojenským jednotkám, bez záruky, že nebudou porušovat lidská práva.
„Zaslání zbraní v miliónech dolarů do černé díry není životaschopnou strategií boje proti terorismu. To je prostě bezohledné,"řekl expert organizace v oblasti kontroly zbraní Patrick Wilcken.

Americké vojenské tažení v Iráku trvalo od března 2003 do prosince 2011.

Jak dostat Julia Assangeho: o čem se nemluvilo

$
0
0
John Pilger
25.5. 2017   Zvědavec

Julian Assange byl očištěn, protože švédské stíhání vedené proti němu bylo podvodné. Prokurátorka, Marianne Ny, bránila spravedlnosti a měla by být stíhána. Její posedlost Assangem nejen vadila jejím kolegům a soudnictví, ale odhalila spoluvinu Švédska podílejícího se na válečných zločinech Spojených států a na procesu „vydávání“.

Pokud by Assange nevyhledal útočiště na ekvádorském velvyslanectví v Londýně, čekal by ho osud podobný osudu mučedníka Chelsea Manninga.


Tyto vyhlídky byly zastřeny pochmurnou fraškou sehranou ve Švédsku.

„Je to k smíchu,“ řekl James Catlin, jeden z Assangeových australských právníků. „jako by si to vymýšleli na pochodu.“

Mohlo to tak vypadat, ale vždy to mělo vážný účel. V r. 2008 tajný dokument Pentagonu připravený „sekcí kybernetické kontrarozvědky“ předpověděl podrobný plán na zdiskreditování WikiLeaks a očernění Assange osobně.

„Účelem“ bylo zničit „důvěryhodnost“, která byla „středobodem“ WikiLeaks. Toho by bylo dosaženo pomocí hrozeb „odhalením a trestním stíháním“. Cílem bylo umlčení a kriminalizace tohoto nepředvídatelného zdroje pravdivých informací.

Možná to bylo pochopitelné. WikiLeaks odhalila způsob, jakým Amerika dominuje ve většině lidských aktivit, včetně jejích obrovských zločinů, obzvláště v Afghánistánu a Iráku: hromadné, často vražedné, zabíjení civilistů a pohrdání suverenitou a mezinárodním právem.

Tato odhalení jsou chráněna prvním dodatkem americké ústavy. I prezidentský kandidát z r. 2008, Barack Obama, profesor ústavního práva, velebil alarmisty jako „součást zdravé demokracie, jež je nutno chránit před represemi“.

V r. 2012 se Obama během své kampaně na internetové stránce chvástal, že během svého prvního funkčního období stíhal více alarmistů, než všichni ostatní američtí prezidenti dohromady. Dříve než byl souzen Chelsea Manning, Obama veřejně prohlásil, že je vinen.

Jen pár seriózních pozorovatelů pochybuje, že kdyby se USA zmocnily Assange, nečekal by ho podobný osud. Podle dokument§ uveřejněných Edwardem Snowdenem je na „seznamu lovné zvěře“. Hrozby jeho únosem a zavražděním se staly v USA téměř denním chlebem, po absurdním žvástu vice-prezidenta Joe Bidena, že zakladatel WikiLeaks je „kybernetický terorista“.

Hillary Clintonová, ničitelka Libye a, jak vloni odhalila WikiLeaks, tajné podporovatelka, mající z toho prospěch, sil stojících za ISIS, navrhla vlastní vhodné řešení: „Nemůžeme prostě toho chlápka zlikvidovat bezpilotním letounem?“.

Podle australských diplomatických telegramů je snaha Washingtonu dostat Assange „svoji povahou a rozsahem bezprecedentní“. V Alexandrii ve Virginii se tajná velká porota téměř sedm let pokoušela vymyslet zločin, za který by bylo možné Assange stíhat. Není to nic snadného.

První dodatek chrání vydavatele, novináře a alarmisty, ať již jde o editora New York Times či editora WikiLeaks. Samotný pojem svobody slova je popsán jako „zakládní charakteristický rys“ Ameriky, či jak tomu říkal Thomas Jefferson, „naše měna“.

Čelíc těmto obtížím vymyslelo americké ministerstvo spravedlnosti obvinění ze „špionáže“, „konspirace s cílem dopustit se špionáže“, „zpronevěry“ (krádeže státního majetku), „počítačového podvodu a zneužití“ (nabourání se do počítače) a obecné „konspirace“. Tolik oblíbený zákon o špionáži, který měl zastrašit pacifisty a odpírače z důvodu svědomí během první světové války, měl ustanovení o doživotním uvěznění a trestu smrti.

Schopnost Assange hájit se v takovém kavkovském světě byla silně omezena tím, že USA prohlásily jeho případ za státní tajemství. V r. 2015 federální soud ve Washingtonu zablokoval uveřejnění všech informací o „národně-bezpečnostním“ vyšetřování WikiLeaks, protože bylo „aktivní a probíhalo“ a ohrozilo by to „očekávané stíhání“ Assange. Soudkyně, Barbara J. Rothsteinnová, řekla, že je nezbytné projevit „patřičnou úctu výkonné složce státu ve věcech národní bezpečnosti“. To je monstproces.

Pro Assange byl jeho soud soudem médií. 20. srpna 2010, kdy švédská policie zahájila „vyšetřování ze znásilnění“, to bylo koordinováno, nezákonně, se stockholmskými bulvárními plátky. Úvodní stránky uváděly, že Assange byl obviněn „ze znásilnění dvou žen“. Slovo „znásilnění“ může mít velmi odlišný právní význam ve Švédsku a v Británii; smrtící podvodná realita se stala zprávami, které kolovaly celým světem.

O méně než 24 hodin později vrchní stockholmská státní zástupkyně, Eva Finne, převzala vyšetřování. Nemarnila časem a zrušila zatykač a řekla: „Nevěřím, že existuje nějaký důvod pro podezření, že spáchal znásilnění“. O čtyři dny později odložila vyšetřování ze znásilnění zcela a řekla: „Neexistuje žádné podezření ze spáchání jakéhokoliv zločinu.“

Na scénu přichází Claes Borgstrom, vysoce sporná postava Sociálně-demokratické strany, který byl tehdy kandidátem v parlamentních volbách. Během několika dnů poté, co vrchní státní zástupkyně případ odložila, Borgstrom, právník, oznámil médiím, že zastupuje ony dvě ženy a že usiluje o přesun trestního stíhání do Gothenbergu jinému prokurátorovi. Touto prokurátorkou byla Marianne Ny, kterou Borgstrom znal dobře, osobně i politicky.

30. srpna Assange navštívil policejní stanici ve Stockholmu dobrovolně a odpověděl na kladené otázky. Rozuměl, že tím věc skončí. O dva dny později Ny oznámila, že případ znovu otvírá.

Na tiskové konferenci byl Borgstrom švédským reportérem dotázán, proč případ pokračuje, když již byl odložen. Reportér citoval jednu z žen, která řekla, že nebyla znásilněna. Odpověděl: „Ach, ale ona není právnička.“

V den, kdy Marianne Ny reaktivovala případ, šéf švédské vojenské rozvědky – která má zkratku MUST – veřejně odsoudil WikiLeaks v článku s titulkem „WikiLeaks hrozbou pro naše vojáky (pod americkým velením v Afghánistánu)“.

Jak švédský premiér, tak ministr zahraničí napadli Assange, který nebyl obviněn ze žádného zločinu. Assange byl varován, že švédské tajné službě, SAPO, bylo řečeno americkým protějškem, že americko-švédské dohody o výměně výzvědných informací budou „odstřiženy“, pokud mu bude Švédsko poskytovat přístřeší.

Po pět týdnů Assange čekal ve Švédsku na obnovení „vyšetřování ze znásilnění“, aby věděl, kam se bude ubírat. Guardian tehdy málem uveřejnil irácké „válečné zápisy“, založené na odhaleních WikiLeaks, na což měl Assange dohlédnout v Londýně.

Nakonec mu bylo umožněno odjet. Jakmile odjel, Ny vydala evropský zatykač a „rudý poplach“ Interpolu, který je normálně používán u teroristů a nebezpečných zločinců.

Assange navštívil policejní stanici v Londýně, byl řádně zatčen a strávil deset dní ve věznici Wandsworth, na samotce. Po propuštění na kauci 340,000 liber mu bylo dáno elektronické sledovací zařízení, nařízeno hlásit se denně a byl dán prakticky do domácího vězení, zatímco jeho případ začal svoji dlouhou cestu k nejvyššímu soudu.

Stále nebyl obviněn ze žádného trestného činu. Jeho právníci opakovali jeho nabídku nechat se vyslechnout v Londýně, prostřednictvím videa nebo osobně, a poukazovali na to, že Marianne Ny mu dala svolení opustit Švédsko. Navrhli zvláštní zařízení ve Scotland Yardu, běžně používané švédskými a dalšími evropskými úřady právě k těmto účelům. Ta odmítla.

Po téměř sedm let, zatímco Švédsko vyslýchalo 44 lidí v Británii ve spojitosti s policejním vyšetřováním, Ny odmítala Assange vyslechnout a tím pokročit ve svém případu.

Bývalý švédsky prokurátor, Rolf Hillegren, ve švédském tisku obvinil Ny z toho, že ztratila veškerou svoji nestrannost. Popsal její osobní angažovanost jako „abnormální“ a požadoval, aby byla vyměněna.

Assange požádal švédské úřady o záruku, že nebude „vydán“ do USA, pokud bude vydán do Švédska. To bylo odmítnuto. V prosinci 2010 Independent odhalil, že jeho následné vydání do USA probíraly obě vlády.

V rozporu se svoji pověstí bašty liberálního osvícenství se Švédsko přitisklo tak těsně k Washingtonu, že umožnilo tajná „vydávání“ CIA – včetně ilegálních deportací uprchlíků. Vydání a následné mučení dvou egyptských uprchlíků v r. 2001 bylo odsouzeno Výborem OSN proti mučení, Amnesty International a Human Rights Watch; spoluvina a obojakost švédského státu jsou zdokumentovány v úspěšném soudním sporu a v telegramech uveřejněných WikiLeaks.

„Dokumenty uveřejněné WikiLeaks od chvíle, kdy se Assange přesunul do Londýna,“ napsal Al Burke, vydavatel internetových Nordic News Netowork, četné spletence a nebezpečí, kterým Assange čelil, „jasně naznačují, že Švédsko se konzistentně podvolovalo tlaku ze Spojených států v záležitostech týkajících se lidských práv. Existují veškeré důvody k obavám, že pokud by byl Assange předán švédským úřadům, mohl by být předán Spojeným státům, aniž by se vzala v potaz jeho zákonná práva.“

Válka proti Assangeovi se nyní zintenzivnila. Marianne Ny odmítla jeho švédským právníkům, a švédským soudům, přístup ke stovkám SMS zpráv, které policie vytáhla z telefonu jedné z oněch dvou žen zapletených do obvinění ze „znásilnění“.

Ny řekla, že ze zákona není povinna odhalovat klíčové důkazy do doby, než bude vzneseno formální obvinění a než ho vyslechne. Ale proč by ho pak vyslechla? Hlava 22.

Když minulý týden oznámila, že od Assangeova případu upouští, nijak se nezmínila o důkazech, které by ji zničily. Jedna z SMS zpráv činí jasným, že jedna z žen nechtěla vznést proti Assangeovi naprosto žádná obvinění, „ale policie byla celá žhavá ho dostat“. Byla „šokována“, když ho zatkli, protože jen „chtěla, aby šel na test (AIDS)“. „Nechtěla obvinit JA z ničeho“ a „byla to policie, kdo si obvinění vymyslel“. Ve svědeckém prohlášení uvedla, že byla „dirigována policí a dalšími kolem ní“.

Žádná z žen netvrdila, že byla znásilněna. Skutečně, obě popřely, že byly znásilněny, a jedna z nich pak napsala na Twitter: „Nebyla jsem znásilněna.“ Ženy byly manipulovány policí – ať jejich právníci nyní říkají cokoliv. Jistě, i ony jsou oběťmi této zlovolné ságy.

Katrin Axelsson a Lisa Longstaff z Women Against Rape (Ženy proti znásilňování) napsaly:

„Obvinění proti Assangeovi jsou kouřovou clonou, za kterou se řada vlád pokouší zarazit WikiLeaks za to, že odvážně odhalila veřejnosti jejich tajné plánování válek a okupací, s jejich průvodními znásilňováními, vraždami a ničením… Úřady se tak málo starají o násilí páchaném na ženách, že manipulují s obviněním ze znásilnění, dle libovůle. Assange dal jasně najevo, že je přístupný výslechům švédskými úřady, v Británii či přes Skype. Proč odmítají tento základní krok ve svém vyšetřování? Čeho se bojí?“

Assangeova volba byla drsná: vydání do země, která odmítla říct, jestli ho pošle do USA, nebo ne, nebo se snažit o to, co považoval za svoji poslední příležitost získat útočiště a bezpečí.

Podporována většinou latinské Ameriky mu vláda malého Ekvádoru poskytla uprchlický statut, na základě zdokumentovaných důkazů, že čelí vyhlídce krutého a neobvyklého trestu v USA; že tato hrozba porušuje jeho základní lidská práva; a že jeho vlastní vláda v Austrálii ho opustila a stala se spolupachatelem Washingtonu.

Labouristická vláda tehdejší premiérky Julie Gillardové dokonce vyhrožovala, že mu odebere jeho australský pas – dokud ji nebylo sděleno, že by to bylo nezákonné.

Uznávaná právnička v oblasti lidských práv, Gareth Peirce, která zastupuje Assange v Londýně, napsala tehdejšímu australskému ministru zahraničí Kevinu Ruddovi:

„Vzhledem k rozsahu veřejné diskuse, často na základě zcela podvodných předpokladů… je velmi obtížné pokusit se zachovat pro něj presumpci neviny. Nad panem Assangem nyní visí ne jeden, ale dva Damoklovy meče, potenciální vydání do dvou rozdílných jurisdikcí a dva různé údajné zločiny, z nichž žádný není zločinem v jeho zemi, a jeho osobní bezpečnost je ohrožena za situace, která je silně politicky nabitá.“

Teprve když kontaktovala australského vysokého komisaře v Londýně, dostala Peirce odpověď, která nedala odpověď na žádnou z ožehavých věcí, které předložila. Na setkání, na kterém jsem s ní byl, australský generální konzul, Ken Pascoe, přišel s udivujícím tvrzením, že věděl o podrobnostech případu „jen to, co si přečetl v novinách“.

V r. 2011 v Sydney jsem strávil několik hodin s konzervativním poslancem australského parlamentu Malcolmem Turnbullem. Probírali jsme hrozby, kterým čelí Assange, a jejich širší dopady na svobodu projevu a spravedlnost, a proč byla Austrálie povinna stát při něm. Turnbull měl tehdy pověst obhájce svobody projevu. Nyní je australským premiérem.

Dal jsem mu dopis Gareth Peirce o ohrožení Assangeových práv a života. Řekl, že situace je zjevně strašná a slíbil, že to probere s Gillardovo vládou. Pak následovalo jen jeho mlčení.

Po téměř sedm let bylo toto rozsáhlé zneužívání spravedlnosti utopeno v hanlivé kampani proti zakladateli WikiLeaks. Existuje několik precedentů. Tyto hluboce osobní, malicherné, zlé a nelidské útoky byly mířeny na člověka neobviněného z naprosto žádného zločinu, přesto byl však vystaven zacházení, které nebylo uplatňováno dokonce ani u obviněného čelícího vydání na základě toho, že zavraždil svoji ženu. Toto americké vyhrožování Assangeovi bylo hrozbou všem novinářům, a principu svobody projevu, a bylo plné špinavostí a ambicí. Nazval bych to anti-novinařinou.

Byly vydány knihy, uzavřeny smlouvy na filmy a zahájeny mediální kariéry na hřbetě WikiLeaks, a začalo se předpokládat, že útočení na Assange je správnou věcí a že je příliš chudý, aby mohl podávat žaloby. Lidé vydělávali peníze, často velké, zatímco WikiLeaks bojovala o přežití.

Předešlý editor Guardian, Alan Rusbridger, označil odhalení WikiLeaks, která noviny uveřejnily, „jedním z největších kasovních trháků posledních 30 let“. Přesto nebyl učiněn žádný pokus ochránit živitele a zdroj Guardian. Místo toho se „kasovní trhák“ stal součástí marketingového plánu, aby se zvýšila cena novin.

Bez toho, aby Assangeovi nebo WikiLeaks šel jediný niklák, medializovaná kniha Guardian vedla k lukrativnímu hollywoodskému filmu. Autoři knihy, Luke Harding a David Leigh, bezdůvodně popsali Assange jako „vadnou osobnost“ a „necitelného“. Rovněž odhalili tajné heslo, které dal novinám jako důvěrné, které mělo chránit digitální soubor obsahující telegramy amerického velvyslanectví. Nyní, kdy byl Assange uvězněn na ekvádorském velvyslanectví, Harding, stojící mezi policisty před budovou, škodolibě na svém blogu napsal, že „Scotland Yard se může smát jako poslední“.

Studenti žurnalistiky by si měli toto období řádně prostudovat, aby pochopili všudypřítomný zdroj “podvodných zpráv” – pocházející z médií si stanovené podvodné úctyhodnosti, a jako projev prodloužení autority a moci, které slouží a chrání.

Presumpce neviny nebyla brána v potaz v památném vyslýchání vedeném Kirsty Wark v přímém přenosu v r. 2010.

„Proč se prostě té ženě neomluvíte,“ požadovala od Assange, kdy následovalo: „Máme vaše čestné slovo, že neuprchnete?“

V programu BBC Today John Humphrys vyřvával:

“Jste sexuální predátor?”

Assange odpověděl, že tato domněnka je absurdní, nacož Humphrys chtěl vědět, s kolika ženami spal.

„Poklesly na tuto úroveň dokonce i Fox News?“, pozastavoval se americký historik William Blum. „Kéž by byl Assange vychován v ulicích Brooklynu, jako já. Pak by věděl přesně, jak na takovou otázku odpovědět: „Myslíte včetně vaší matky?“

Minulý týden ve World News BBC, v den, kdy Švédsko oznámilo, že případ odkládá, se mnou dělala rozhovor Greta Guru-Murthy, která toho evidentně o Assangeově případu věděla málo. Trvala na jeho „obvinění“. Obvinila ho, že dostal Trumpa do Bílého domu; a obrátila moji pozornost na „fakt“, že „vůdci po celém světě“ ho odsoudili. Mezi tyto „vůdce“ zahrnula i Trumpova ředitele CIA. Zeptal jsem se jí: „Jste vůbec novinářka?“

Nespravedlnost, se kterou se Assange setkal, je jedním z důvodů, proč parlament v r. 2014 pozměnil zákon o vydávání.

„Jeho případ byl vyhrán, se vším všudy,“ řekla mi Gareth Peirce, „tyto změny v zákonu znamenají, že Británie nyní uznává jako správné vše, co bylo v tomto případě tvrzeno. Avšak on z toho prospěch nemá.“

Jinými slovy, vyhrál by případ před britskými soudy a nebyl by nucen hledat útočiště.

Rozhodnutí Ekvádoru v r. 2012 Assange chránit bylo velmi statečné. Ačkoliv poskytnutí azylu je humanitárním aktem, a moci tak učinit se těší podle mezinárodního práva všechny státy, jak Švédsko, tak Británie legitimitu rozhodnutí Ekvádoru uznat odmítly.

Ekvádorské velvyslanectví v Londýně bylo dáno pod policejní dohled a vláda urážena. Když ministerstvo zahraničí Williama Hague vyhrožovalo, že poruší Vídeňskou konvenci o diplomatických vztazích a varovalo, že zruší diplomatickou nedotknutelnost velvyslanectví a pošle tam policii zatknout Assange, pobouření po celém světě donutilo vládu od toho upustit.

Během jedné noci se policie objevila v oknech velvyslanectví, v rámci evidentního pokusu zastrašit Assange a jeho ochránce.

Od té chvíle byl Assange odsouzen k pobytu v malé místnosti bez slunečního světla. Čas od času onemocněl a odmítl bezpečný průchod do diagnostických zařízení nemocnice. Avšak jeho nezlomnost a černý humor zůstávají za těchto okolností pozoruhodnými. Když byl dotázán, jak se vypořádal s domácím vězením, odpověděl: „Určitě to překonává věznici s nejvyšší ostrahou.“

Neskončilo to, ale řeší se to. Pracovní skupina OSN pro svévolné věznění – tribunál, který posuzuje a rozhoduje, jestli vlády dodržují své závazky v oblasti lidských práv – vloni rozhodl, že Assange byl uvězněn nezákonně Británií a Švédskem. To je mezinárodní právo ve své vrcholové podobě.

Jak Británie, tak Švédsko se účastnily 16 měsíců trvajícího vyšetřování a předkládaly důkazy a bránily svůj postoj před tribunálem. V předešlých případech, ve kterých Pracovní skupina rozhodla – Aung Sang Syy Kyi v Burmě, uvěznění opozičního vůdce Anwara Ibrahima v Malajsii, uvěznění novináře Washington Post Jasona Rezaiana v Íránu – jak Británie, tak Švédsko poskytly tribunálu plnou podporu. Rozdílem nyní je, že stíhání Assange probíhá v srdci Londýna.

Metropolitní policie říká, že má stále v úmyslu zatknout Assange za porušení kauce, pokud opustí velvyslanectví. Co pak? Pár měsíců ve vězení, zatímco USA zašlou britským soudům žádost o vydání?

Pokud to britská vláda umožní, bude to v očích světa komplexní a historickou ostudou a dodatečným válečným zločinem, spáchaným nekontrolovatelnou mocí proti spravedlnosti a svobodě, a proti nám všem.

P.C.Roberts: Pravda je neamerická a nezbytnost "ruské hrozby"

$
0
0

25. 5. 2017    zdroj
Washington a Izrael ohrožují světový mír. Washington si pro sebe žádá vládu nad světem a Izrael vládu nad Středním východem. Washingtonu překáží v dosažení cíle Rusko a Čína, což je pro něj dostatečný důvod, aby proti oběma těmto zemím plánoval nukleární válku. Což je pro lidstvo hrozba, nad kterou si stěží dovedeme představit děsivější. A přesto, anebo právě proto, se o této hrůze málo mluví. Myslím tím v Kongresu, v médiích a ve veřejnosti jak Spojených států, tak jejích vazalů v Evropě.


Dvě země a část země třetí překáží Izraeli ustavit tzv. Velký Izrael. Tato země touží pro sebe uchvátit vodní zdroje jižního Libanonu, ale nemůže se k nim dostat, třebaže do oblasti už dvakrát vyslal armádu, která zde však narazila na tvrdý odpor milic Hizbaláhu. Ten materiálně podporují jak Sýrie, tak Irán, což je důvod, pro který obě tyto země figurují na seznamu nepřátel Ameriky.

Washington slouží vojenskobezpečnostnímu komplexu, Wall Streetu, bohatým bankám a Izraeli. A je vrcholně nejasné, zda si Rusové a Číňané dostatečně uvědomují, že washingtonské nepřátelství vůči nim vychází právě z těchto zdrojů, proti kterým je jakákoli mezinárdní diplomacie bezmocná.

Rusko samozřejmě žádným způsobem nezasáhlo do amerických prezidentských voleb, neanektovalo Ukrajinu a nemá v úmyslu napadnout Polsko či baltské státy. Nechalo zajít sovětské impérium a je rádo, že už neexistuje, protože udržování tohoto impéria bylo nákladné a skutečné benefity nepřinášelo. A sovětské východoevropské impérium fungovalo jen jako Stalinovo nárazníkové pásmo proti další možné západní invazi. Varšavský pakt neměl ofenzívní cíl a vůbec neměl být motorem sovětského světového panství, jak Washington jeho smysl úmyslně mylně vykládal.

Nejsem si jist, zda hrozba, které dnes Rusko čelí, nachází své odpovídající vyjádření ve zpravodajských pořadech ruských médií. A dobře nechápu ani neutuchající úsílí ruského ministra zahraničí Lavrova dosáhnout jakéhosi dorozumění s Washingtonem, když Washington nemá v hlavě menší cíl, než Rusko buď ovládnout, nebo přinejhorším aspoň zcela izolovat. A nemůže tomu být jinak ze tří důvodů:

1) Roční rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu USA je největší na světě a představuje hodnotu hrubého domácího produktu mnoha zemí. Obsahuje nejen rozpočet Pentagonu, ale též rozpočet 16 amerických zpravodajských agentur a energetického úřadu v Oak Ridge, kde sídlí též továrna nukleárních zbraní a 16 přidružených laboratoří. Když se všechny položky sečtou dohromady, přijde si vojenskobezpečnostní komplex USA na jeden tisíc miliard, čili jeden bilion dolarů zisku ročně. Impérium takovéhoto druhu se nikdy nevzdá či nezmizí proto, že nějaký prezident či nějaké voličstvo bude chtít mír. A „ruská hrozba“ je pak pro moc i zisky tohoto komplexu, před nímž prezident Eisenhower varoval už před 56 lety, zcela nezbytná. A nyní si všimněme, jak skvěle zabezpečená moc tohoto komplexu je.

2) Neokonzervativci, ovládající jak americkou zahraniční politiku, tak média, která tuto politiku vykládají a prosazují, jsou většinou sionisté a někteří z nich vlastní jak americké, tak i izraelské občanství. Tito neokonzevativci věří, že kolaps Sovětského svazu byl znamením historie o tom, že vláda USA má nyní zodpovědnost za zajištění hegemonie USA nad světem. Přečtěte si neokonzervativní dokumenty, které právě o téhle nové roli USA melou stále dokola. A jen proto se o Američanech už dnes v Americe nemluví jinak než jako o národu výjimečném a nepostradatelném. Jestliže jste národ nepostradatelný, pak je každý jiný národ už postradatelný. A jste-li výjimeční, pak všichni ostatní výjimeční už být nemohou. Tato tvrzení, která neokonzervativci vztahují na USA, se tak až nepříjemně podobají tvrzením, která Hitler vztahoval na Německo.

3) Protože Izrael řídí a kontroluje americkou politiku na Středním východě, využívá toto své privilegované postavení tak, aby mu americká politika dopomohla k odstranění překážek, jež se jeho rozpínavosti staví v cestu. Až dosud dosáhl svržení vlády Saddáma Husajna v Iráku i přetrvávajícího chaosu v této zemi. A washingtonská démonizace Iránu jsou pro něj zas nadějí, že i v tomto případě se dnešní démonizace změní zítra ve válku.

Víra ruského zahraničního ministra Lavrova, že je možno s Washingtonem dosáhnout též jiného narovnání než jen zvednout ruce nad hlavu, je samozřejmě nesmysl. Ale je možné, že tak lpí na diplomatických řešeních proto, aby americký útok oddálil do doby, než se na něj Rusko dokáže připravit. Anebo své vizi o všemocnosti diplomacie skutečně věří, což se mi ovšem při jeho inteligenci zdá málo pravděpodobné. A čínská vláda si zas možná myslí, že Wall Street a americké korporace jsou až tak závislé na laciném čínském zboží, že prostě pro výhodu té láce USA Čínu nenapadnou.

Tím ovšem, že obě země riziko války víceméně podceňují a nedostatečně proto svět proti její hrozbě mobilizují, nepřispívají k jejímu potlačení tak, jak by zřejmě bylo třeba. Zato však americké presstitutky, věrně sloužící svému národněbezpečnostnímu státu, tah směrem k válce stále zintenzivňují. Všimněme si např. obálky časopisu Newsweek z 26. května t.r. S vyobrazem Putinovy tváře a tímto titulem: SPIKNUTÍ PROTI AMERICE. POZADÍ PUTINOVY KAMPANĚ KE ZNIČENÍ DEMOKRACIE V USA.

Je obtížné představit si ještě větší nesmysl, než jaký tato slova vyjadřují. Ale dokázal jej přinést hned druhý známý americký časopis TIME, když na své nové obálce zobrazil Bílý dům, na němž jako na nebohé oběti trůní budovy moskevského Kremlu s chrámem Vasila Blaženého. Coby symbol – samozřejmě - podřízenosti Ameriky vůči Rusku za vlády nového prezidenta Trumpa.

Existuje ještě přesvědčivější důkaz o tom, jak moc potřebuje americký vojenskobezpečnostní komplex ruskou hrozbu?

Pravda se dnes stala nejvzácnějším elementem v západním světě a budeme ji mít stále méně a méně. Nechme se jí prosáknout, dokud je dostupná.
Vybral a přeložil Lubomír Man

Ukázka nejasností ve vyšetřování teroristického útoku ve Velké Británii

$
0
0
25.5.2017 Agentura EXANPRO
Krátká analytická reakce (11047)

Teroristický útok v Manchesteru ve Velké Británii spáchaný 22. května 2017 ve 22.35 hod. místního času (23.35 hod. SELČ) je ukázkou vyšetřování*, jež je od počátku předčasně svedeno do jednoho směru, jako by bylo předem určeno, k čemu mají policisté dospět.

První nejasností je, proč zástupci bezpečnostních složek potvrdili zapojení sebevražedného útočníka (dokonce uvedli, že se jednalo o osamělého útočníka), když stále nemohou prokázat, kdo improvizované výbušné zařízení* odpálil (Improvised Explosive Device, IED). (Mezi napsáním této předběžné zprávy a dnešním oznámením britské policie uběhlo víc než 34 hodin, takže některé informace mohou být již zastaralé - pozn.NR) Osoba identifikovaná jako Salman Abedi mohla být jak přímým pachatelem, tak spolupachatelem, anebo dokonce nevědomým spoluúčastníkem. Pokud Abedi přišel do předsálí se zavazadlem (batoh, taška apod.), ještě to neznamená, že věděl, jaký obsah je uvnitř, a že on sám inicioval výbuch. Z praxe je známo mnoho případů, kdy domnělý útočník plnil příkazy jiné osoby a pouze se v určené době se zavazadlem dostavil na určené místo, aby zde buď na kohokoli počkal (dle instrukcí – často smyšlených), anebo aby zavazadlo umístil na stanovené místo. Výbušné zařízení (IED) pak mohla ještě v těsné přítomnosti „kurýra“ cíleně odpálit jiná osoba z bezpečné vzdálenosti. Exploze se zmanipulovaným doručitelem tak měla vytvořit dojem o sebevražedném útočníkovi. Jak to bylo v případě útoku v Manchesteru, by vyšetřovatelé měli zjistit forenzní analýzou a vylučovací metodou.

Další nejasností je, že se začalo hovořit o jedné konkrétní osobě (Salman Abedi), aniž by v té době byly identifikovány její ostatky, které by tuto skutečnost potvrdily. Je taktéž podivné, že verzi o sebevražedném útočníkovi včetně jeho jména předal médiím (americkým) jako první nejmenovaný zdroj* z bezpečnostní či zpravodajské služby* USA. Ať už je spolupráce mezi Brity a Američany jakkoli těsná, patří výsada uvolnění každé nové informace vždy té složce, jež je přímo odpovědná za vyšetřování a vedení případu, což Američané nejsou. Jinak se to jeví jako snaha svést Brity do chtěného směru vyšetřování.

Pochybnosti se objevují u přihlášení k odpovědnosti, a to nejenom v souvislosti s tímto jedním rozebíraným teroristickým útokem. „Islámský stát“ (Daeš) tak opakovaně činí se značným zpožděním (obvykle po 12 až 24 hodinách – nyní to bylo přibližně po 12 hodinách). Vzhledem k tomu, že má Daeš trvalý přístup ke sdělovacím prostředkům a internetu, kde v několika jazycích publikuje své periodikum „Rumija“ (dříve „Dabiq“) a své dílčí zprávy a videa, je jeho reakce podezřele pomalá a nikdo se dosud nezaobíral tím, proč Daeš tak dlouho čeká. Pokud porovnáme reakci s jinými militantními organizacemi, tak například hnutí Tálibán je schopno se přihlásit k odpovědnosti do jedné hodiny po útoku. To se mu daří i proto, že poblíž chystaného útoku umisťuje své zdroje, jež ihned informují své ústředí o vykonaném útoku a o lidských ztrátách a škodách. Vyčkávání islamistů z uskupení Daeš vyvolává dojem, jako by čekali na něčí pokyn, což naznačuje existenci vyšší nadřízené organizace. Ohledně svobodné vydavatelské činnosti a šířené propagandy vystupuje do popředí rovněž několikaleté neobvyklé selhání ve fyzické a informační izolaci prostoru Daeš, přičemž Západ má na své straně veškerou technologickou převahu.

Zvláštní shoda panuje v tom, že útok byl podobně jako v Paříži v listopadu 2015 proveden na koncertu, na němž vystupovali účinkující z USA (Paříž – americká heavymetalová skupina Eagles of Death Metal, Londýn – americká zpěvačka Ariana Grande). Může to být celkem logické vodítko, které klasifikuje koncerty v Evropě s americkými interprety jako hlavní cíle možných útoků se záměrem udeřit na dva státy současně, přičemž jedním z nich budou vždy Spojené státy (kromě přítomnosti amerických interpretů jsou často mezi diváky také američtí fanoušci pobývající v Evropě). V Manchesteru to ale takto nikdo neposuzoval, což lze hodnotit i podle toho, že koncert byl údajně bez bezpečnostních kontrol (velmi zvláštní).

Další, ale nikoli poslední nejasnost se váže k cestování osoby identifikované jako Salman Abedi. Abedi měl několik dnů před útokem strávit nějaký čas v Libyi, kde jsou bojovníci z „Islámského státu“ také zastoupeni. To je otázka pro zpravodajské služby, které mohou přes své interní a externí zdroje přímo v Libyi sledovat příjezdy občanů s britským občanstvím a jejich pohyb v příslušné zemi. Vzhledem k tomu, že od září 2001 se Američané snaží u teroristů prokázat, že před spácháním útoku vždy navštívili Pákistán, Sýrii, Jemen nebo jinou nestabilní zemi, je podivné, že tyto aktivity nejsou dnes zpravodajskými službami lépe podchyceny. Na druhou stranu nemůže být pravidlem, aby každý útočník musel procházet bojovým křtem nebo činností ve výcvikovém táboře v zahraničí.

Velká Británie byla první zemí na seznamu predikovaných cílů již pro letní období v roce 2016 – viz produkt 11013 „Hodnocení teroristické hrozby pro Evropu a Českou republiku (červen - srpen 2016)“. Obdobným produktem byl dokument 11023 „Hodnocení teroristické hrozby pro Evropu a Českou republiku (září - prosinec 2016)“.

Britové nyní mohou jako formu odplaty zvýšit svoje aktivity na Blízkém východě, kde je Američané potřebují, neboť celé tažení v Sýrii a Iráku je závislé na propojení s Evropou (viz interně zpracované téma „Velká Británie jako skrytý pohon americké kampaně na Blízkém východě" v Přehledu zájmových témat). Zvýšení aktivit může být odůvodněno bojem proti „Islámskému státu“, avšak produkty níže objasňují, že Daeš je veden spíše jako „chovná organizace“ a že cílem americko-britské vojenské kampaně jsou jiné subjekty v regionu.

Podezřelým vznikem a dlouhodobým trváním tzv. „Islámského státu" se zabývají zpravodajské výstupy 11007 „Analýza vzniku Islámského státu", 11024 „Hodnocení bojových schopností Islámského státu - díl 1/3" (na nějž navazují další dva produkty) a 11031 „Zvláštní nedostatky v tažení proti Islámskému státu - díl 1/2" (na který navazuje pokračující produkt). Problematika „Islámského státu" ohledně podivného vykazování ztrát je rozpracována také jako analytická úloha v produktu 31007 „Jaké jsou ztráty Islámského státu?".
 
- - -

* Definice termínů jsou objasněny v produktu „ZPRAVODAJSKÝ VÝKLADOVÝ SLOVNÍK - sjednocená verze“. 

Zpravodajský produkt 11047
Krátká analytická reakce (KAR)
© 2017 Agentura EXANPRO

Minutami ticha a vyjadřováním hluboké soustrasti teror neskončí!

$
0
0

Radek Rozvoral
25.5. 2017   Rukojmí
Nelze stále jen čekat na výbuch nebo jiná teroristická zvěrstva, jež provádí islámští fanatici ve jménu Alláha a středověkého proroka Mohameda. Ochrání nás pouze systémová řešení.
Za poslední dva roky se nejen v Evropě stalo několik desítek teroristických útoků, při kterých umírali nevinní lidé a to jen proto, že se někde ve středověku začalo věřit jednomu fanatikovi, podle kterého se zrodilo údajně mírumilovné náboženství, kterému se říká islám. Všechny tyto teroristické útoky provedli totiž lidé, kteří toto „mírumilovné“ náboženství vyznávají a uctívají.



Ten kdo říká, že je islám náboženstvím míru, je stejně nemocný fanatik, jako jsou všichni ti, kteří tyto teroristické útoky provádí. Islám je jen velice násilná, netolerantní, nenávistná, zvrácená a ženami opovrhující ideologie, která se pouze za náboženství schovává. Je předurčena k tomu, aby muslimové ovládli svět nad jinověrci a nevěřícími, tak jak jim to předurčil jejich vzor Mohamed.
Systémovým řešením pro Českou republiku je okamžité ukončení propagace islámu, ke které dochází na českých školách včetně univerzit, kde je tento lživě prezentován jako mírumilovné a tolerantní náboženství. Dalším je nulová tolerance nelegálním a vládním (zlegalizovaným) arabským a africkým islámským imigrantům, které nám od začátku imigrační krize vnucuje přerozdělováním a za stálého vyhrožování proislámská Evropská unie, která tím připravuje islamizaci celé Evropy a to proti vůli drtivé většiny obyvatel. Dále je potřeba postavit džihád a právo šaría mimo zákon!
Abychom toho mohli dosáhnout tak je nemožné setrvávat v proislámském paktu s názvem Evropská unie, která nám na základě Lisabonské smlouvy vnutí vždy tolik imigrantů, kolik bude chtít. Čím méně zde islámských imigrantů bude, tím bude i menší pravděpodobnost teroristického útoku. Dejme proto lidem možnost se rozhodnout o své další budoucnosti, mají na to právo. Referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie by se proto mělo vyhlásit co nejdříve.
NE ISLÁMU, NE TERORISTŮM – bezpečná země pro každého!

Brainwashing studentů před volbami (kdo to "nezištně" financuje?)

$
0
0
25. 5. 2017
Ředitelé pražských gymnázií dostali následující dopis: 


Dobrý den pane řediteli,
dovoluji si v předstihu pozvat studenty vašich gymnázií na debatu, kterou pořádám v úterý 13.6.2017 od 14.00 hodin v Praze. Zítra bude vydána oficiální pozvánka, ještě rozhoduji, zda bude akce  v Lucerně nebo v BIO OKO. Každopádně jsem se rozhodla tuto akci uskutečnit ještě narychlo před prázdninami, aby byli naši studenti přes léto a také před volbami vybaveni co nejvíce informacemi, které jim umožní se objektivně orientovat ve světě médií. 
 
Debata má název
Vrtěti psem  - debata pro studenty a jejich hosty o fake news. 
Jak je rozpoznat a jak se jim bránit.

Pokud byste měli zájem tohle úterní odpoledne poslat na debatu studenty, které téma zajímá  (nebo i seminář, či některou celou třídu), jste srdečně zváni.  Pokládám také za důležité propojovat studenty pražské, středočeské a pozvu i studenty z větší dálky. Potřebuji studenty, kteří chtějí diskutovat. Akce je zdarma a pořádám ji já, jako soukromá osoba. Prosím, dejte mi případně vědět, že máte zájem, abych vašim studentům rezervovala místo.

Debatu povedu já a mí odborní hosté jsou:
Jindřich Šídlo (Seznam Zprávy) Renomovaný komentátor české společnosti a zejména politiky. Svou dráhu začínal v Respektu, později působil na vedoucích pozicích například v České televizi a Hospodářských novinách.
Rob Cameron (BBC) Dlouholetý zpravodaj BBC pro Českou republiku a Slovensko. Přispívá také pro německou veřejnoprávní stanici Deutsche Welle a vyučuje novinářskému řemeslu na pražské pobočce New York University,
Laďka Bauerová (Bloomberg) S novinářskou profesí začínala v Prague Post, později působila ve francouzské a následně české redakci ekonomické agentury Bloomberg. Spolupracovala také s deníkem The New York Times a z Francie dopisovala pro Lidové noviny.
 Josef Bouška (Blue M Hub) Jako novinářpůsobil například v Lidových novin a Týdnu, později strávil přes 10 let v oblasti komunikace a public relations. V letech 2015-2016 byl členem výkonné rady České asociace PR agentur.
 Petr Kočí (Český rozhlas) Vedoucí týmu datové žurnalistiky, který dříve řídil v redakci iHNed a nyní v Českém rozhlase. V minulosti působil také v Lidových novinách, Týdnu a odborném vydavatelství Internet Info.

Oficiální pozvánku pošlu následně. Nebude však obsahovat krom upřesnění místa více informací. 
Přeji Vám hezký týden a těším se na zprávu od Vás. 
Alena


Alena Svejnohova
Petra Bezruce 476
289 11 Pecky
tel.: +420 603 700 773
svejnohova@mac.com

Viewing all 19126 articles
Browse latest View live