Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

Děkujeme za finanční příspěvky na činnost Nové republiky z.s.Bankovní spojení: 2300736297/2010

older | 1 | .... | 584 | 585 | (Page 586) | 587 | 588 | .... | 668 | newer

  0 0

  7.6. 2018   Rukojmí

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=6pJoO-EIVLA

  0 0

  7.6. 2018   první zprávy
  Spojené státy jsou oficiálně zemí, ve kterých jsou všechny druhy nenávisti, včetně proti Židům, muslimům a černochům, poukazuje spisovatel Howard Lisnoff ve svém článku v CounterPunch.
  „Ano, čtenáři, je to oficiální: nyní jsou USA zemí, v níž existují všechny typy nesnášenlivosti a nenávisti. V Den obětí války („Memorial Day“) jsem otevřel internet s myšlenkami na svého tchána, Billa Solomona, který mi řekl, že bojoval ve druhé světové válce a zastavil Hitlera. Byl dvakrát zraněn: v bitvě o severní Afriku a během vylodění v Normandii, ale po válce nechtěl mít s vládou nic společného.

  Nevím, proč nechtěl výsady veteránů, i když je potřeboval, a vím, že nenáviděl válku v Koreji a Vietnamu,“ napsal v článku pro CounterPunch spisovatel Howard Lisnoff.

  Po otevření na internetu si Lisnoff přečetl článek o incidentu v americkém městě Warwick: Jeden teenager byl odsouzen k 6 měsícům ve vězení za to, že pomaloval nacistickými symboly a slogany židovský hřbitov. Pak si spisovatel otevřel článek, podle něhož se na náhrobcích na hřbitově v Illinois objevilo přes 200 svastik.

  „Odkud se do naší země dostala taková tendence nenávidět? Proč je to tak běžné?“ klade si spisovatel otázku.
  Naprosto šokující zpráva o chudobě v USA!
  Lisnoff se vrátil k čtení. Tentokrát se podíval na článek, že někteří muslimové v Michiganu žijí v neustálém strachu z útoku. Strach a nenávist, které Trump rozesel po celé zemi mezi lidmi dobré vůle, podle autora, „hlava nebere".

  Jako by to nestačilo, The Guardian v článku o rasismu v USA uvedl, že v oblastech, kde dochází k obnově a přesídlení, se noví nájemci často potýkají s domorodými obyvateli. Příkladem je nedávné zatčení dvou černochů v kavárně Starbucks ve Philadelphii, kteří tam jen čekali na obchodní schůzku.

  Lisnoff dokončil článek, v němž byla uvedena statistika FBI z roku 2017 o zločinech nesnášenlivosti. Tyto trestné činy se odehrály před prezidentstvím Trumpa, zdravý rozum naznačuje, že veškerá tato nenávist se zvedla za černošského prezidenta, poznamenal nechápavě Lisnoff.

  V roce 2016 bylo hlášeno více než 6 100 případů zločinů z nenávisti, což představuje nárůst z více než 5 800 v předchozím roce, uvádí agentura FBI ve zprávě na základě údajů předložených orgány činnými v trestním řízení v celé zemi. Počet trestných činů z nenávisti se zvýšuje již druhý rok po sobě, a stejně jako v roce 2015, byl největší podíl obětí v loňském roce - téměř 6 z 10 - způsoben zaujatosti vůči rasové nebo etnické příslušnosti oběti.

  „Zdá se, že Spojené státy byly pohlceny vlnou nenávisti vůči těm skupinám, které útočníci napadají s očividným nadšením. To zahrnuje Židy, muslimy, černochy a členy LGBT komunity. Přemýšlel jsem o svém tchánovi, který pravděpodobně viděl ve válce hrozné věci. Řekl mi, jak rozdával čokoládu francouzským dětem, zatímco jeho rota šla z pobřeží na východ. Myslím, že by ztratil dar slova, kdyby žil, kdyby viděl toto pronásledování po celém světě, jejichž příčinou je nenávist a chamtivost!" dodal autor.

  0 0

  Zdeněk Jemelík
  7. 6. 2018     ZdeněkJemelík
   
  U nejmenovaného soudu před senátem předsedkyně Odklízečky Lidského Odpadu (dále jen OLO) dozněly před nedávnem závěrečné řeči ve velmi zajímavé trestní kauze. Paní předsedkyně proslula neuctivým postojem k obhájcům a názorem, že obžalovaní obecně jsou lidský odpad, takže nadpis článku je přiměřený poměrům. Případ je zajímavý mnoha nezvyklými záležitostmi. Hned první je obžaloba, kterou dodalo místně nepříslušné státní zastupitelství, které si jinak činí nárok na vysoké mínění o úrovni práce svých státních zástupců. Prošly mi rukama desítky obžalob, ale něco tak nedbale zpracovaného jsem dosud neviděl.

  Autorka vložila od úst jednoho z obžalovaných úplný přepis výpovědi spoluobžalovaného v přípravném řízení, vedeném v zahraničí. Oznámením jejího výkonu nadřízeným bych jí ale neublížil, protože objektivní lhůta pro zahájení kárného řízení dávno vypršela.

  Žalobkyně obvinila jedenáct jednotlivců a jednu právnickou osobu, že v určitém období v úmyslu krátit spotřební daň a daň z přidané hodnoty vyrobili téměř 1,4 miliony cigaret, označených značkou Marlboro, skladovali čtyři tuny nelegálně opatřeného tabáku a zhruba 900 kg cigaretového odpadu, přičemž měli v úmyslu vyrábět cigarety a prodávat je na černém trhu. Způsobili škodu neodvedením daně a zásahem do práv společnosti Philip Morris ČR a.s. k ochranné známce. Popis dělby činností obžalovaných při zprovozňování linky je víceméně přesný.

  Řídícím jádrem skupiny jednotlivců jsou dva sourozenecké páry, které se mezi sebou lišily úlohami i typem osob. Jsou natolik odlišné, že mi připadá vhodné označit je výstižnými přezdívkami jako Slušňáky (obž.č.1 a 2) a Rošťáky (obž. č.3 a 4). Označení je ovšem jen přibližné, protože o tom, zda z pohledu souzeného skutkového děje Slušňáci jsou skutečně slušní a Rošťáci skutečně zlobiví, musí teprve rozhodnout senát paní OLO. Ve vztahu k Rošťákům již vlastně určitým způsobem rozhodl, ale o tom až níže.

  Celý děj spustil starší z Rošťáků (dále Rošťák č.3), který je postava až románová. Až dosud si nastřádal 22 let života za mřížemi, pěkně rozporcovaných do tří přibližně stejných dávek. V současné době si odbývá tresty ze dvou rozsudků: z německého za obchodování s drogami, z pražského za brutální vydírání Slušňáků, v úhrnné výši 15 let. Svědek, který se s ním seznámil ve vazbě, o něm soudu řekl, že se převážně živil podvody, vydíráním a obchodováním s drogami. Jeho bratr (dále Rošťák č.4) je postava méně výrazná, s trestním rejstříkem jen lehce ušpiněným, živící se většinou poctivě, ale v případě potřeby ochotně pomáhající bratrovi, jehož se asi bojí.

  Slušňáci jsou podnikatelé s dlouhou tradicí obchodování s různými komoditami, jejichž firmy od založení již odvedly do státní pokladny na daních zhruba 90 milionů Kč. Mají čisté trestní rejstříky a v místě bydliště dobrou pověst. Mimo jiné se živí pronajímáním prostor pro skladování a výrobu. To se jim stalo osudným.

  Rošťák č.3 příležitostně zakoupil linku na výrobu cigaret, kterou chtěl původně zkompletovat a prodat s obrovským ziskem na Ukrajinu. Udával pořizovací cenu v desítkách milionů Kč a chtěl za ni dostat rovnou „stovku“. Podle znalce ale měla linka cenu sotva tří milionů Kč. Je zajímavé, že v r.2010 prodávající za několik měsíců po prodeji zmizel a jeho zmizení dosud nebylo objasněno.

  Se zprovozňováním začal Rošťák č.3 ve svém kraji. Podle některých svědků se mu dařilo a začal i vyrábět. Odtud snad mají pocházet cigarety, o nichž je řeč v obžalobě. Je to pravděpodobné, protože v té době cigaretami ručil za půjčku několika desítek tisíc korun. Časem ale Rošťák č.3 pocítil potřebu linku přemístit. Tehdy prostřednictvím společného známého navázal styk se Slušňáky a někdy na přelomu let 2011/2012 zařízení převezl do jejich skladu, značně vzdáleného od původního stanoviště.

  Zprávy Slušňáků a Rošťáků o tom, co se dělo dále, se shodují pouze v tom, že zprovozňování se tentokrát nedařilo. Pokud se na strojích něco vyrobilo, byl to nepoužitelný odpad. V podstatě o tom vypovídají také ostatní obžalovaní, kteří pracovali přímo na zprovozňování zařízení. Vesměs také tvrdí, že jejich úkolem byla příprava strojů na prodej. Mladší z Rošťáků vykonával nad nimi dozor, někdy i ve skladu přespal. Starší dojížděl jen velmi vzácně. Slušňáci přímo k lince nechodili, ale poskytovali organizační pomoc: když bylo třeba, nechali vyrobit nějakou součástku nebo obstarali materiál, sehnali lidi. V žádném případě nešlo o úkony zásadního významu.

  Slušňáci si na Rošťáka č.3 stěžovali: neplatil nájemné a dokonce je časem začal terorizovat. Zvlášť nepříjemný začal být, když ukrajinský zájemce ztratil kvůli průtahům chuť linku koupit. Přesto sliboval, že dlužné nájemné uhradí, až stroje prodá. Zatím je ale přinutil, aby mu darovali několik desítek tisíc Kč. Slušňáci mu pomáhali dílem ze strachu, dílem se záměrem konečně se zbavit jeho i strojů. Podle Rošťáků to bylo ale jinak: nejdříve měli Slušňáci zájem o odkoupení baličky, ale nakonec se rozhodli pro koupi celého zařízení. Z podání Rošťáků ale není zcela jasné, zda Slušňáci také chtěli linku prodat dále nebo zda hodlali provozovat nelegální výrobu cigaret.

  Pokusům o zprovoznění linky učinili v srpnu r.2012 přítrž policisté a celníci, kteří vpadli do skladu, zadrželi všechny přítomné a zabavili vše, co mohlo souviset s výrobou cigaret, včetně strojů. Nalezli výše zmíněnou zásobu cigaret, tabáku a tabákového odpadu. Celní správa vyměřila daň z nalezených cigaret a tabáku ve výši cca 10 milionů Kč, kterou Slušňáci jako skladovatelé okamžitě zaplatili, ač zdaněné zboží zřejmě není jejich majetkem.

  Kdyby se toto vše odehrálo v sousedním Slovensku, drama by možná zaplacením daně skončilo, protože podle tamní právní úpravy může soud uznat uhrazení daně za projev účinné lítosti a trestní stíhání zastavit. Jsme ale v České republice, jejíž právní úprava tuto možnost neposkytuje, proto se Slušňáci i Rošťáci a všichni, kdo aspoň na chvíli pomáhali při zprovozňování linek, dostali do počátečního seznamu obžalovaných.

  Až o několik měsíců později došlo k dramatickým událostem. Slušňáci byli vlákáni pod záminkou obchodních jednání do jakéhosi hotýlku poblíž Prahy, kde je napadli zakuklenci, řízení Rošťákem č.3 a přinutili je podepsat listiny, jimiž se stali majiteli linky na výrobu cigaret, zavázali se zaplatit za ni Rošťákovi č.3 několik desítek milionů Kč, dali mu do zástavy své nemovitosti a podepsali sérii blanketních směnek. Na tomto základě byla uvalena exekuce na jejich majetek. Slušňáků se ujala policie a Rošťák č.3 se dostal před soud a do vězení. Podařilo se také zastavit exekuci na majetek Slušňáků, ale místně příslušnému soudu to trvalo pět let.

  Trestní řízení soudní k výše popsanému skutkovému ději má překvapivou zvláštnost: Rošťáci vypadli ze seznamu obžalovaných. V den zahájení hlavního líčení se Rošťák č.3 nacházel ve vazbě v Německu. Soudkyně OLO mu poslala obsílku, ale nepostarala se o eskortu. Když se nedostavil, vyloučila jeho věc do samostatného řízení a v něm jeho trestní stíhání pro údajnou bezúčelnost zastavila. Teoreticky mu mohla při ukládání souhrnného trestu přidat ještě až 2,5 roku, ale pokud by přihlížela k rozsudku německého soudu, dostala by se přes hranici výjimečného trestu. Rošťák č.3 tak vlastně vyšel ze šlamastyky bez trestu. Působí to dojmem, jako by bylo výhodné páchat trestnou činnost ve velkém.

  Později senát paní OLO vyloučil do samostatného řízení také věc Rošťáka č.4. V tomto případě ale dosud neznám výsledek.

  V každém případě Rošťák č. 3 již má „své jisté“, ví, že mu k trestu za vydírání nic nepřibude. Jistě je soudkyni OLO vděčný. Když jej za této situace použila jako korunního svědka, odvděčil se. Projevil vynikající výřečnost a schopnost manipulovat. Škodil Slušňákům ze všech sil a přecházel až do osobního napadání, které soudkyně nijak nebrzdila. Naopak jej chránila před dotěrností obhájců a obžalovaných, když mu kladli otázky, na které nechtěl odpovídat s odůvodněním, že jde o informace, které hodlá použít v připravovaném řízení o povolení procesu.

  Všichni ostatní naproti tomu žijí v nejistotě, protože žalobce pro ně požaduje různě vysoké tresty. Pokud by senát předsedkyně OLO vyšel vstříc návrhu na potrestání Slušňáků, dostali by se přibližně na stejnou úroveň trestu, jakou soud vyměřil Rošťákovi č.3 za jejich vydírání s použitím násilí. Proti Rošťákům jsou ale na tom hůře, protože bez jejich finanční účasti uhradili škodu.

  Do dokazování vstoupil jako deus ex machina svědek, který se vrátil z výkonu velmi dlouhého trestu za přepravu drog a předstoupil před soud s vyprávěním o tom, jak se kdysi dávno podílel se Slušňáky na nelegální výrobě cigaret. Na otázku, proč se svědectvím přišel tak pozdě, poukázal nejen na svou nedobrovolnou nepřítomnost, ale také na běh lhůty promlčení. Motivem k podání svědectví mu měla být satisfakce. Pokud bylo jeho vyprávění pravdivé, trestnost jednání by byla promlčená a obsah vyprávění jde mimo žalobní rámec. Ovšem deus ex machina se odvolal na dalšího svědka. Ten ale zjevně nevěděl, o čem je řeč a výpověď nepotvrdil.

  Vina má být obžalovanému prokázána bez důvodných pochybností. Předpokládám, že senát předsedkyně OLO nebude považovat Slušňáky za majitele strojního zařízení. Netuším, jak vyhodnotí závažnost úkonů pomoci, kterou Rošťákovi č.3 poskytli, popř. zda jim uvěří, že pomáhali ze strachu a ve snaze se jej co nejdříve zbavit. Kritické pro ně bude posouzení jejich vztahu k zajištěnému tabáku a cigaretám. Slušňáci tvrdí, že jde o majetek Rošťáků, kteří naopak ukazují na ně. Je ale pravda, že mimo výpovědí Rošťáků jediným důkazem v neprospěch Slušňáků je výpověď svědka, který má s nimi nevyřízené účty a svědčí, že jeden ze Slušňáků řídil překládání tabáku z kamionu dodavatele do jeho. Naproti tomu policie nevyvinula dostatečné úsilí, aby identifikovala kamiony dodavatele a jejich řidiče, ačkoli s pomocí záznamů z mýtných bran je mohla vystopovat. Neodhalila tak dodavatele tabáku a nezjistila, kdo jej objednal a zaplatil. Je to trestuhodné a jako laik si myslím, že paní předsedkyně OLO měla morální právo odmítnout obžalobu s fatálními děrami v dokazování. Odůvodnění rozhodnutí soudu v části, týkající se této neodpustitelné mezery v dokazování, se zřejmě za daných okolností neobejde bez oblíbené floskule „soud uvěřil…“ či „soud neuvěřil…“. Tato část procesu ukazuje, jak nebezpečná může být snaha o urychlení trestního řízení přenesením dokazování před soud, pokud se zvrhne v tolerování zjevné nedokončenosti přípravného řízení.

  Všichni ostatní obžalovaní jsou závislí na tom, jak soud posoudí společenskou nebezpečnost jejich neumětelství při pokusech o oživení výrobní linky.

  A nepřehlédnutelná je skutečnost, že mezi svědky, kteří svědčí v neprospěch Slušňáků, jsou jedinci s čistým trestním rejstříkem bílými vranami.

  Dá se předpokládat, že prvostupňový rozsudek, spočívající na chatrném základu děravé soustavy důkazů a výpovědích svědků pochybné věrohodnosti, se nebude všem líbit. Jeho další vývoj v případě podání odvolání kýmkoli bude jistě zajímavý.

  0 0

  7.6.2018 TV Barrandov video
  Barrandov získal těžko přístupné dokumenty.Dočkají se nájemci bytů OKD odškodného?
  Havíři a daňový poplatníci zbystřete...


  0 0
 • 06/07/18--08:40: Article 1
 • Jaroslav Loudil
  7. 6. 2018
  Válka USA v Afganistánu trvá už 17 let a je tak nejdelší válkou v historii USA. USA zahájily roku 2001 válku proti hnutí Talibán po vypršení ultimata ,kde vyzývaly Talibán k chycení Bin Ládina a jeho předání Američanům. Talibán Bin Ládina nechytil ani nepředal a tak žoldáci USA Afganistán vojensky napadli. Zůstává velkou otázkou, zda byl požadavek USA na chycení a předání Ládina vůbec pro Talibán tehdá splnitelný. Dle mého soudu nebyl, i kdyby ho Talibán splnit chtěl.


  Jak známo USA po roce 2001 vynaložily na chycení Ládina gigantické prostředky, včetně špionážních družic, odposlechů telefonních hovorů, sledovacích dronů, obřích úplatků místním donašečům, nasazení speciálních vojenských sil, ...atd. atd. Trvalo ovšem 10 let, než Bin Ládina prásknul jeden místní udavač v Pakistánu za slíbenou mnohamilionovou odměnu. To, co zvládla nejsilnější země světa teprve za 10 let. ,měl roku 2001 zvládnout Talibán do 14 dní.
  Talibán je po 17 letech neporažen. Vyskytuje se na 70 % území Afganistánu a přímo ovládá zhruba polovinu jeho území. USA tedy tuto válku dosud nevyhrály a zřejmě ji ani nikdy nemůžou vyhrát. V Afganistánu vládnou feudální až předfeudální společenské poměry. Pokusit se tam - "roubovat západní demokracii" - vojenskou silou , je zločinem.
  Ve WTC dne11.9.2001 zemřelo asi 3000 Američanů. Počet civilních obětí v Afganistánu = "americké pomsty za WTC" - už překonává počet mrtvých ve WTC zhruba 10 krát ! Je to efektivní ?, je to lidské ?, má to nějaký smysl ? Nikoli, je to zločin !! Vojáci naší české armádní mise k tomuto zločinu napomáhají.

  Pro zajímavost , počty mrtvých nevinných civilistů při náletech letectva USA a vládních sil v Afganistánu za rok :

  2014 - 104 civilistů
  2015 - 149 civilistů
  2016 - 250 civilistů
  2017 - 295 civilistů

  celkem 798 civilistů

  Jde pouze o mrtvé z činnosti letectva, nikoli pozemních sil !! Aby to bylo zcela jasné ,tak dám následující příměr : Zloději v Praze na Václaváku vyloupí zlatnicví a zastřelí při tom dva nevinné prodavače. Se svým lupem prchají dolů po Václaváku. Přijíždí policejní zásahová jednotka a začíná po prchajících zlodějích pálit ze samopalů. Oba zločinci sice umírají , s nimi ovšem také dvacet !! nevinných zasažených civilistů, z toho čtyři děti, pět žen, tři penzisti , dva turisté z Japonska a tři z Německa. Střílející zásahové komando , které zastřelilo dva zločince, ale také 20 nevinných civilistů, je pozváno na policejní prezidentůru , kde dostane nejvyšší policejní vyznamenání za : "Skvělé a statečné vyřešení složiteho policejního zásahu". Ano, přesně takto dnes probíhá už 17 letá válka v Afganistánu. Civilisté umírají a umírají, konec války ovšem v nedohlednu.

  P.S. Těžko si vážit něčeho tak odporného, jako je nekonečná americká válka v Afganistánu . Výsledek bojů je patový, mrtvých civilistů ovšem desetitisíce a stále přibývají.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/474320-naletu-v-afghanistanu-prudce-pribylo-umira-pri-nich-mnohem-vic-civilistu.html

  0 0


  Jevgenij Černěnko
  7. 6. 2018       zdroj
  Dříve byl projekt budování nového plynovodu z Ruska do Evropy schválen vládami Německa a Finska. Společnost Nord Stream, která se zabývá výstavbou a uvedením do provozu plynovodu Severní proud 2 z Ruska do Evropy, dostala souhlas od švédské vlády pro realizaci projektu ve výlučné ekonomické zóně království v Baltském moři.


  Je třeba poznamenat, že proces získání povolení od Švédska, který začal již v roce 2016, byl poměrně dlouhý a trnitý. V království byly nejednou vyslovovány názory, aby byla jeho realizace zakázána z důvodu možných škod v oblasti ekologie.

  Po detailním prostudování problému místními ekology bylo provedeno komplexní posouzení možného dopadu plynovodu na životní prostředí, což je povinný krok v procesu získání povolení. Pozitivní závěry expertů se nakonec staly základem pro rozhodnutí švédské vlády dát zelenou Severnímu proudu 2, uvádí Bloomberg.

  Plynovod Severní proud 2 povede výlučnými ekonomickými zónami a teritoriálními vodami pěti států - Ruska, Finska, Švédska, Dánska a Německa. Stavba má být dokončena do konce roku 2019. Dříve daly souhlas k realizaci projektu Německo a Finsko.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0


  Paul Craig Roberts
  8. 6. 2018        PaulCraigRoberts
  Už čtyřkrát jsem byl pozván na petrohradské Mezinárodní ekonomické fórum a čtyřikrát jsem to pozvání nepřijal. A to nikoliv proto, že bych o ně neměl zájem, či si myslel, že bych na něm neměl co říct, ale proto, že démonizace Ruska oklestila moji svobodu cestovat a mluvit. Kdybych si totiž nezaplatil všechny cestovní a ubytovací výlohy ze svého, byl bych obviněn z toho, že ti, co mi je zaplatili, si mě koupili. A kdybych si naopak cestu do Ruska až do posledního centu zaplatil sám, jak učinila kandidátka na americkou prezidentku Jill Steinová, když byla hostem 10. výročí RT v Moskvě, byl bych stejně jako ona předvolán před vyšetřovací komisi „aféry Russiagate“, abych se za svou návštěvu zodpovídal.


  Řečeno jinak: moji účast na důležitém jednání by využili ti, kterým se nelíbí, co píši. A to tak, že by moji důvěryhodnost jako komentátora washintonsko-ruských vztahů zpochybnili. Okamžitě a už na věčné časy bych jimi byl onálepkován jako Putinova hlásná trouba.

  Nemusíte ostatně do Ruska ani cestovat, aby se vám něco podobného přihodilo. Existuje spousta webů, jako např. PropOrNot, která vydala seznam „Putinových agentů“, na kterém jsem se ocitl i bez cesty do Petrohradu. Takových webů, financovaných Izraelem, Georgem Sorosem, CIA či americkým ministesrstvem zahraničí je nekonečný počet a smysl všech je skandalizovat a démonizovat ty autory na internetu, kteří se staví proti tomu, aby jen a jen elita měla kontrolu nad vysvětlováním jevů a událostí. Jsou to tzv. nezávislé hlasy, mezi něž patřím i já. Jsem tedy zavázán pravdě – a nikoli agendám elit.

  Nemohu psát články, které čtete, bez vaší podpory. A nemohu je psát ani bez optimizmu. Ovšem být natolik optimistou, aby člověk věřil, že pravda přece jen nakonec převáží, není vůbec snadné. Každý podléhá strachu, zvláště pak Američané, kteří byli a jsou za svých životů svědky totální destrukce občanských svobod garantovaných ústavou. A oni též vědí, že jsou vůči ďáblu, který dnes sídlí ve Washingtonu, bezbranní. A tak dnes policejní a válečný stát vidí své občany na útěku. Jestliže se nezastaví, neobrátí se a nebudou bojovat, pravdu ztratí a stanou se otroky, kterými podle přání elity budou společně s Evropany, Brity, Kanaďany, Venezuelany, Ekvadorci, Australany, Brazilci, Japonci a též Rusy a Číňany.

  Ano, arogance „americké výjimečnosti“ jde skutečně až tak daleko. Pravda je pod palbou v celém západním světě. Je obtížné říkat a psát pravdu v Americe, kde je chráněna prvním dodatkem ústavy, ale v evropských zemích ústavně chráněna není. Takže ten, který zde říká pravdu, může být uvržen do vězení. Např. kritiku prezidenta v Itálii lze prohlásit za „hanobení hlavy státu“ a odměnit ji až 15 roky žaláře.

  Minulé úterý ukázal průzkum veřejného mínění, že jen šest procent Američanů věří mainstreamovým médiím. Nu a jelikož mainstreamová média jsou propagačním ministerstvem elity, dokazuje tento průzkum, že díky internetu ztrácí elita kontrolu nad vysvětlováním jevů a událostí.

  V nedávném interview řekl Jaffe Arnold, že „elita je připravena „zazátkovat“ internet, jestliže zajde v odkrývání jejích operací příliš daleko“. ZDE

  Zabíjení poslů, přinášejících špatné zprávy, patřilo k praktikám mnohých vládců. Útok na Juliana Asangeho a na Wikileaks ukazuje, co se připravuje pro nás všechny.

  Vybral a přeložil Lubomír Man

  0 0

  Ivan David
  8. 6. 2018
  V bulharských horách jsem před více než čtyřiceti lety potkal docenta fyziologie rostlin z brněnské přírodovědné fakulty, pohovořili jsme, já jako amatérský entomolog, on jako profesionální botanik. Byl to veselý člověk, z jeho oblíbené písničky si pamatuji slova:"Potůček zurčí v trávě, by zalíbil se krávě,...". Rozhovor se z hodnocení místního biotopu brzo stočil na Prahu. Poučil mě, že Praha je plná bezcharakterních lidí. Dokládal to ochotou Pražanů nadšeně vítat kohokoli, například Hitlera a provolávat slávu třeba takové kreatůrám jako byl Hácha nebo Moravec. Opáčil jsem, že se tomu nelze divit, neboť se do Prahy stahují vedle slušných lidí také darebáci z celé republiky, a že se nedá věřit všemu co takoví lidé píší do novin a hlásali ve filmových týdenících. Trval na svém: "To by se v Brně stát nemohlo!".


  Vzpomněl jsem si na něj v poslední době několikrát. Například, když to byla právě Masarykova univerzita, na níž se ujali úkolu rozhodovat o tom, co se smí a co se nesmí psát na internetu, co je správné a co je "konspirační teorie" a začali se zabývat řešením problému, jak zarazit psaní nesprávných názorů, tedy jiných, než se líbí těm nahoře, kteří je platí. Jistěže i Praha disponuje četnými talenty, ale jak je vidět, v Brně se to stát může. Další povedenou postavou je rektor brněnské Masarykovy univerzity Prof. Mikuláš Bek, ostatně jeho předchůdcem v pozici rektora byl současný předseda ODS Petr Fiala, český (moravský) podporovatel Sudetoněmeckého landsmanšaftu, viz např. zde a zdeči zde.  Jeho zvolení rektorem to nebylo na překážku, zřejmě spíše naopak.

  Nových výšin bylo dosaženo, když nyní brněnský primátor z hnutí ANO Petr Vokřál obdržel Velký kříž za zásluhy od Spolkové republiky NěmeckoZDE , neboť: "Brno se v minulosti omluvilo za poválečný odsun německy mluvícího obyvatelstva po druhé světové válce, každý rok se koná Pouť smíření jako připomínka obětí odsunu", jak vysvětlil mluvčí Magistrátu. Což o to, zvěrstva poválečných bojovníků za omluvu stojí. Chybí ovšem účinná lítost ze strany Německa. Jejím projevem by mělo být zaplacení válečných reparací. Prý to nejde. Ale pak by mělo nejít se omlouvat. Takto to vypadá, že druhá světová válka byla nepatrnou epizodou v odsunu Němců z Československé republiky. Tohoto dojmu má být dosaženo a právě za vytváření asymetrické vstřícnosti byl pan primátor odměněn. Jak je patrno, ANO, jako firma podnikatele Babiše potřebuje talenty všeho druhu podobně jako firma Limonádového Joe. Prostě i Brno je dost velké, aby se vněm mohl nakumolovat dostatek talentů. Takže mohlo, pane docente. Komu se chtějí zalíbit je zřejmé, kráva to jistě nebude.

  0 0

  8. 6. 2018      Lenta
  Německý ministr zahraničí Heiko Maas v rozhovoru s novinami Süddeutsche Zeitung uvedl, že Německo už dál nemůže zamlčovat rozpory s USA. Podle jeho vyjádření se dříve Berlín mohl "spoléhat na existující dohody". "To se však zásadním způsobem změnilo", vysvětlil.


  Šéf německého ministerstva zahraničí poznamenal, že mimo Evropu zůstávají USA nejbližším partnerem Německa. Nehledě na to, ministr zdůraznil existenci neshod. Jedná se o vystoupení Washingtonu z Pařížské dohody o klimatu, íránské jaderné dohody a zavedení cel.

  Maas také zkritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa za to, že pokračuje v kurzu, který staví Spojené státy nad všechny ostatní země.

  Ministr zahraničí dodal, že nic z výše uvedeného neučiní svět lepším, klidnějším nebo bezpečnějším.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0

  9. 6. 2018       zdroj
  USA musí poslat své námořní síly do Pobaltí, aby posílily alianci NATO a partnerství s dalšími zeměmi, zdokonalily své dovednosti a také zadržovaly "křísící se" Rusko navýšením svých operací, píše Matthew Krull v článku pro The National Interest.


  Krull zdůrazňuje, že Washington musí zintenzivnit své námořní aktivity, především v Baltském, Severním a Norském moři a také v Severním Atlantiku na přístupech k těmto vodám. Kromě toho by USA měly realizovat strategii trvalé regionální přítomnosti na moři jako prostředku prosazování svých národních zájmů prostřednictvím neplánovaných operací válečných lodí USA, které budou uskutečněny v co nejkratších termínech.

  K těmto akcím pohání vedení země nejen Strategie národní bezpečnosti, která stanovuje potřebu zadržovat "avanturismus a agresi" Ruska, ale i spojenci a partneři Washingtonu, zejména Polsko. Švédsko a Finsko navíc vyjádřily ochotu více se účastnit cvičení a operací s USA. Německo rovněž uvedlo, že je přístupné lokální dislokaci lodí amerického námořnictva a Litva požádala o nasazení americké letecké a námořní obrany.

  Základem tohoto kontingentu by měly být americké křižníky a torpédoborce, které již prokázali schopnost integrace s mnohonárodními silami. Díky stálé nebo téměř stálé činnosti křižníků a torpédoborců bude možné zlepšit informovanost o situaci ve vzduchu a na moři a také posílit protiletadlovou a protiraketovou obranu, zvýšit schopnost bojovat proti povrchovým lodím a ponorkám, rozšířit arzenál řízených raket a připravit se na širokou škálu vojenských operací.

  Jinými slovy, uzavírá autor, s pomocí strategie trvalé účasti na námořních činnostech v pobaltských státech budou moci USA posílit svůj závazek vůči partnerům zadržováním obnovujícího se Ruska prostřednictvím náhlé nepředvídatelnosti a trvalé aktivní přítomnosti spolehlivé vojenské moci USA.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0
 • 06/09/18--07:41: Antisýs
 • Emil Hruška
  9. 6. 2018
  „Ještě jednou vás upozorňuji, že čím méně se ukazujete, tím jsem šťastnější. Nejraději bych byl, kdybych vás vůbec neviděl, a buďte ubezpečen, že se o to postarám. Neukazujte se mně vůbec na oči. Ztraťte se mně z dohledu, vy dobytku, pitomče.“ Tato slova adresoval nadporučík Lukáš Josefu Švejkovi ve vlaku z Prahy do Českých Budějovic. A něco podobného vzkázal Karlu Sýsovi svým pamfletem „Lízat, šu…, čučet do výstřihů. Ferdinand Poseroutka kadí za každého režimu. Ukázky z tvorby básníka Sýse navrženého na medaili“ redaktor Parlamentních listů Jaroslav Šťastný.


  Jest to pamflet neohrožený!

  A náležitě (neb dnešní doba preferuje, ba vyžaduje tento způsob „argumentace“) denunciační. Sýs je v něm označen za „komunistického básníka“ (jak by asi podle páně Šťastného vypadal „kapitalistický básník“?) a „nomenklaturního poetu“ (chápej: jmenovaného poetou rozhodnutím strany a vlády), jenž „básně plodí i dnes“, leč „v mnohých z nich se to hemží explicitními termíny“, což pan redaktor Šťastný ilustruje tím, že Sýs označil někdejšího prezidenta USA George Bushe za upíra. Jenže explicitní znamená výslovný, jasný či přímý, takže…neměl by si pan Šťastný pořídit slovník cizích slov, aby správně vyjádřil, co zamýšlel? – totiž to, že Sýs občas používá ve své tvorbě „sprostá slova“, což je samozřejmě básníkům, nadto navrženým na státní vyznamenání, přísně zakázáno. No, nejen slovník cizích slov, ale i nějaký ten slovník českých spisovatelů by se panu Šťastnému šiknul, aby se dozvěděl, co ten „sprosťák“ Sýs všechno vůbec napsal a nemusel se pídit po básničkách v intencích své denunciace.

  Za naprosto zásadní však považuji Šťastného šokující zjištění, že „do Sýsovy tvorby se neustále promítá jeho celoživotní politická orientace“, přičemž „s komunistickou ideologií si Karel Sýs láskyplně pohrává a převaluje ji v ústech“. Odporné! Nemůže být lepší charakteristiky chronického ideového zločince! Jo, to kdyby si tak Sýs láskyplně pohrával s ideologií kapitalistickou, převaluje ji v ústech, povyku kolem jeho nominace na medaili by nebylo. K závěru svého pamfletu Antisýs povolal pan Šťastný zřejmě jako arbitra přes kulturu pana Petra Fischera, takto aktuálně šéfredaktora stanice Vltava. „Ne, na vyznamenání to opravdu není,“ konstatoval pan šéfredaktor, uzavíraje své pozoruhodné (a výpady pana Šťastného stvrzující) vývody tím, že za Sýsovou nominací lze vidět „hlubší krizi legitimity, která dříve nebo později může vést ke tlaku na sepsání nové společenské smlouvy, v níž ,falešné vědomí´ zase začne psát své kýčovité sociální básně“. Rozumíte tomu?

  Je naprosto jasné, že takový Jaroslav Hašek, úvodem citovaný, by si dnes, pokud by šlo o „státní“ ocenění jeho tvorby, pod drobnohledem pánů Šťastných, Fischerů a mnoha dalších ani nevrznul! Jen považte: těch sprosťáren ve Švejkovi, to nactiutrhání a znevažování katolického kléru, ty urážky „knížat, co mají k lidu blíže“, to jeho paktování s bolševiky v Rusku… Hašek, Sýs a další jim podobní prostě nemají v české literatuře co pohledávat!

  0 0

  9. 6. 2018      Lenta
  Předseda vlády Japonska Šinzó Abe by se poprvé mohl osobně setkat se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v Rusku. Píšou o tom 9. června noviny The Mainichi. Mohlo by to proběhnout na okraj Východního ekonomického fóra ve Vladivostoku, které se bude konat v září tohoto roku. Je třeba poznamenat, že Abe i Kim jsou pozváni, ale zatím není známo, zda pozvánky přijmou.


  Podle zdrojů v japonské vládě hodlá Tokio zahájit neformální rozhovory s KLDR o následné organizaci setkání. První kontakty se mohou konat v Singapuru během vrcholné schůzky hlavy KLDR s americkým prezidentem Donaldem Trumpem 12. června. Japonsko tam hodlá vyslat Abeho poradce pro národní bezpečnost Šotara Jačiho.

  Navíc Tokio očekává, že v rámci konference o bezpečnosti Ulánbátárský dialog se uskuteční rozhovory ve dnech 14.-15. června v Mongolsku. Předpokládá se, že přijímající strana se stane prostředníkem a že z Pchjongjangu se jich zúčastní zástupce Institutu pro odzbrojení a mír, jednoho z oddělení Ministerstva zahraničních věcí Korejské lidově demokratické republiky.

  Poté se v srpnu očekává navazování kontaktů a setkání ministrů zahraničí obou zemí v Singapuru. Takže nejbližší možný okamžik pro osobní jednání mezi Abem a Kim Čong-unem spadá právě na summit ve Vladivostoku. Následně se předpokládá dohodnutí summitu v Tokiu nebo v Pchjongjangu. Noviny poukazují na to, že kontakty zemí nebudou jednoduché, a to i kvůli dlouhotrvajícímu problému s unesenými japonskými občany.

  Dříve Japonsko požádalo jihokorejské úřady, aby pomohly uspořádat setkání na nejvyšší úrovni s vůdcem KLDR.

  V Tokiu se domnívají, že bezpečnostní služby KLDR unesly od 70. let 17 Japonců. Pchjongjang předtím přiznal tuto skutečnost ve vztahu k 13 osobám: pět z nich se mohlo vrátit do své vlasti na počátku 21. století, ostatní podle severokorejských úřadů zahynuly. Japonsko soudí, že KLDR nezveřejnila celou pravdu o osudu osmi Japonců a že mohou být stále ještě naživu.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0

  Alexandr Grišin
  10. 6. 2018      zdroj
  Igor Konašenkov připomněl "Vzteklému psovi" Mattisovi, odkud se vzala v Sýrii organizace DAEŠ a kdo nad ní až dosud drží ochrannou ruku. Schopnost "lhát s čistým svědomím" a "ve jménu ušlechtilé pravdy", která, jak se donedávna soudilo, by měla být vlastní diplomatům, byla bravurně zvládnuta současnými západními vojenskými činiteli. Nejzjevnějším případem je samozřejmě potřásání v OSN zkumavkou, v níž byl prášek na praní, generálem armády USA Colinem Powellem. Ale ani současné vojenské vedení USA, jak se ukázalo, nezůstává pozadu.


  V těchto dnech vysloužilý čtyřhvězdičkový generál námořní pěchoty, "Vzteklý pes" James Mattis, který je nyní hlavou Pentagonu, řekl, že údajně Bašár Asad v součinnosti s Íránem a Ruskem "přivedl syrský lid ke katastrofě" a že pouze kurdské útvary Syrských demokratických sil (SDS) jsou "jedinou organizací, které se podařilo v houževnatém boji zvítězit nad DAEŠ" (DAEŠ je skupina v Ruské federaci zakázaná - red.). Je pochopitelné, že tato nestydatá lež, která obrací vše naruby, nemohla z naší strany zůstat bez odpovědi. Tu v zevrubné podobě poskytl oficiální zástupce Ministerstva obrany Ruska generálmajor Igor Konašenkov v jemu vlastní sarkastické podobě .

  "Ministerstvo obrany Ruské federace překvapily slovní manipulace současné hlavy Pentagonu Jamese Mattise ohledně toho, co se děje v Sýrii", začal Igor Evgeňjevič "lekci" a připomněl, že "vznik a utváření teroristické organizace DAEŠ v Iráku je přímým a nezpochybnitelným důsledkem invaze amerických vojsk".

  Která, připomeňme si, byla možná právě po manipulaci s onou zkumavkou Powella.

  "Další expanze seskupení DAEŠ do Sýrie byla možná kvůli trestuhodné nečinnosti USA a tzv. "mezinárodní koalice", díky níž teroristé DAEŠ rychle získali kontrolu nad hlavními ropnými oblastmi na východě Sýrie a stálý tok finančních prostředků z nelegálního prodeje ropných produktů", pokračoval ruský generál a připomněl zapomnětlivé americké hlavě Pentagonu, kam tyto peníze šly a odkud teroristé získali současné zbraně americké výroby, včetně protitankových raketových komplexů. "Celou tu dobu se Washington soustředil na financování a přímé dodávky zbraní za stovky miliónů dolarů smyšlené "syrské opozici". Velká většina USA zasílaných zbraní a munice však šla do rukou teroristů syrské pobočky al-Kájdy, tedy Džebhat an Nusry a DAEŠ, jejichž cílem, shodným s politikou Washingtonu, bylo svržení legitimní vlády Sýrie.

  Navíc podle Konašenkova dokonce i nyní, po porážce hlavních sil teroristů úsilím ruské skupiny VKS, Ozbrojených sil Syrské arabské republiky (SAR) pod vedením Asada a spojenců legální vlády SAR, zůstávají ohniska odporu jen tam, kde je podporují USA ve své zóně odpovědnosti .

  "Co se týká současné situace v Syrské arabské republice, doporučujeme hlavě Pentagonu, aby si prostudovala mapu se situací v této zemi. Všechna zbývající ohniska odporu teroristů DAEŠ v Sýrii jsou pouze v oblastech, kontrolovaných USA", jízlivě doporučil Konašenkov Mattisovi.

  A co víc, jak řekl Igor Evgeňjevič, nyní se v oblastech osvobozených od teroristů rozbíhá pokojný život. Ženisté tam provádějí odminování, podniky, tržnice, školy a mateřské školy jsou uváděny do provozu. Neustále tam je dodávána humanitární pomoc a potraviny, v nichž "není ani kus obalu, který by byl uhrazený z rozpočtu USA". Ale zcela jiná situace je v oblastech, "osvobozených" USA a "mezinárodní koalicí".

  "Skutečná "katastrofa pro syrský lid" je podchycena OSN a aktivisty za lidská práva právě v oblasti et Tanf, okupované americkými vojsky, a v Rakce, nezákonně kontrolované USA. To bylo hodnověrně uvedeno v poslední zprávě Amnesty International", uzavřel generál Konašenkov. Je však málo pravděpodobné, že by tato odpověď na Američany zapůsobila, protože dávno vyznávají zásadu své výjimečnosti, pravdy ve všem a boží jasnozřivosti.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0

  zdroj: budaev.ru
  10. 6. 2018, Ďouba, zdroj RT, video - titulky

  Videopozdrav V. Putina při příležitosti zahájení fotbalového MS 2018


  Fotbalové MS v Ruské federaci se pomalu rozebíhá. 12 stadionů je připraveno a sta tisíce fanoušků se těší na honičky za magickou kuličkou. Občas si dovolím sportovněji založeným čtenářům NR něco ze světové čutané vmezeřit, aby si osvěžili mysl. Sportu zdar a fotbalu zvlášť!

  překlad a titulky: Ďouba NR


  zdroj: budaev.ru  0 0

  Jiří Baťa
  10. 6. 2018
  Značně diskutabilní a diskutovaná je v Divadle Husa na provázku provedená hra „Naše násilí a vaše násilí“, která vzbudila mezi veřejnosti obapolný rozruch. Nejsem moralista, ani prudérní člověk, nicméně s různými názory, které hru morálně ospravedlňují, ne tak zcela souhlasím. Ponechám stranou kritizovanou nahotu, která může-li být v hraném filmu, proč by nemohla být rovněž na divadelní scéně, pokud není předváděna nevkusně, amorálně a provokativně, přesto bych ke hře několik seriózních poznámek měl.


  Především je to postoj k české vlajce, jakožto státního symbolu, kterou údajně herečka vytahovala s vagíny. Údajně proto, že jsem hru neviděl, vycházím tedy jen z dostupných informací. Řada obyčejných lidí a myslím, že pokud je nazvu „slušnými“ nebudou zařazeni mezi tzv. ty „fašizující“, se nad tímto „aktem“ celkem oprávněně pohoršila. Pakliže podle senátorky Wagnerové se česká vlajka na divadelních prknech místo státního symbolu stává rekvizitou, nejsme daleko od toho, abychom se v jiném divadelním kuse dočkali toho, že českou vlajku bude někdo vytahovat přímo z řitního otvoru. A o nic nezákonného by zřejmě nešlo, protože by to mohlo být umělecky vyjádřen stav, kam to až republika „dopracovala“. O paní senátorce Wagnerové jsem již dávno ztratil pozitivní hodnocení jakkoli byla „kdysi“ představitelka rozumného politického, společenského proudu, ale zastávat názor, že česká vlajka na divadelních prknech změní svůj charakter a tudíž, že s ní lze dělat všechno, je postoj paní senátorky, právničky, bývalé soudkyně stejně jako podobně uvažujících její názor schvalujících, z hlediska soudnosti opravdu na pováženou.

  Připouštím, že česká vlajka je jindy a jinde často velmi drasticky zneužívána a je jen otázka, zda to lze považovat za její znevažování, zneuctívání atd., a zda takové jednání je nebo není v rozporu se zákonem o státních symbolech. Ja skutečnosti a zkušenosti ukazují , máme mezi sebou celou řadu politiků, „vyspělých“ demokratů v demokratických stranách (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN, ostatní jsou „už“ nedemokratické), bohužel o to méně vlastenecky smýšlejících, tedy vlastenců. Tito „demokraté“, mezi které patří i problematický profesor páter Halík však mají představu, že mezi formy uměleckého ztvárnění nějaké myšlenky je vhodné strčit třeba i státní vlajku do vagíny. Tím se dostáváme do situace, že v rámci gender a multi společnosti budeme tolerovat i např. obnažování se nebo soulož na veřejnosti, protože by to také mohlo být podle nějakého psychopatického umělce považováno za vyjádření nějaké „silné emotivní a protestní“ umělecké myšlenky.

  Co však mohu jen stěží překousnout je odsouzení nesouhlasu občanů, kteří se oprávněně, ve světle předváděné hry, prohlašují za „Slušné lidi“. Nemusím také souhlasit se zásahem či způsobem protestu, kterým se domáhali zrušení představení, nicméně mne značně irituje nikoli morální, ale politické odsouzení zastánců předváděné exhibice, že jde o „fašizující“ skupinu přesto, že tito lidé měli na mysli především morální aspekt hry a s fašismem nemají ani za mák nic společného!. Myslím že ti, kteří tuto skupinu odsoudili na úroveň „fašismu“, jsou stejně sociologicky a psychicky vykolejení jako ti, co exhibují na divadelních prknech v blažené naději, že světu předvádí morální protest proti negacím současného světa. Přece není možné jen na základě řekněme neuvážené formy či způsobu protestu tyto lidi přirovnávat k nějaké formě fašizmu, fašizaci! Takto se stavět k věci mohou jen ti, kteří mají značný deficit povědomí, co je fašismus a jaká je jeho podstata.

  Že svět je kolem nás nelidský, neskutečně krutý, že člověk je znásilňován člověkem (ještě, že ne zvířaty) atd., atd., o tom není pochyb. Obávám se však, že uváděním této obskurní hry je, pokud to připustíme, sice možné protestovat, avšak stejně naprosto oprávněně můžeme pochybovat, že to svět jakkoli změní. Že to vyjádří nějaký nesouhlas či odpor je jen vnuknutí a nějaká naděje či snaha, jak na veřejnosti prezentovat exhibiční umělecké pojetí myšlení a názorů, které při vší snaze vyjádřit odpor a nesouhlas s děním ve světě, bude mít nulový efekt. Tedy kromě skutečnosti, že tento projev protestu zanechá v lidech pachuť zvrácenosti.

  Asi nebudu jediný když budu tvrdit, že tato forma uměleckého vyjádření může být chápána jen jako extrémně pojatý demokratický projev aktuálního protestu. Někdo dává dokonce za příklad podobnou exhibici, pojatou jako „emotivně silný protest“ Johna Lennona a Yoko Ono, kteří protestovali proti válce ve Vietnamu tím, že před kamerami veřejně celé hodiny souložili. Že by tím ale donutili americký establishment k okamžitému ukončení války ve Vietnamu, si opravdu nepamatuji! Nepochybně existuje celá řada jiných prostředků, jak lze nesouhlas se stavem světa vyjádřit, aniž by bylo nutné na jedné straně morálně exhibovat, dehonestovat význam české vlajky a v neposlední řadě nesouhlasné občany nazývat fašizující skupinou!

  Co je však zarážející, je rozdílný přístup představitelů církve k zmíněné inscenaci hry. Zatímco demokraticky, podivuhodně moralisticky smýšlející kněz Tomáš Halík pro úplné pochopení hru shlédnul dvakrát (údajně pro lepší pochopení, když viděl českou vlajku v rozkroku té dámy, je ale otázka, zda jej více zaujal obsah hry, vlajka nebo ženská vagína), aby hru, když „pochopil“ její pointu, kladně či pozitivně ohodnotil. Podle něj, světe div se, tam totiž Ježíš muslimku neznásilňuje, ale ve hře však prý vidí protest proti světu plnému násilí. Opravdu podivuhodné a svérázné hodnocení katolického kněze! Na druhé straně představitel téže církve, arcibiskup D. Duka. se naopak ke hře vyjádřil velmi kriticky.

  O protikladném stanovisku obou (případně dalších) představitelů církve si můžeme myslet cokoliv, protože je skutečností, že z jiného úhlu pohledu oba pánové mají na hlavě tuny másla, (případně jiného živočišného produktu) pokud jde o postoje církve k takovým akutním záležitostem, jako zadluženost lidí, bezdomovectví, nebo (údajný) nedostatek financí na léčení těžce nemocných dětí atd., atd. Na druhé straně nekřesťanská chamtivost církve po majetku, penězích a nemovitostech. To by snad svým způsobem mohla být i jistá motivace pro hru alá Naše násilí a vaše násilí, které by se však rozhodně mohlo obejít bez obscéností, prznění české vlajky a hrubém osočování právem nesouhlasících lidí. V tom je zřejmě celý problém hry a představení Divadla Husy na provázku.

  0 0
 • 06/10/18--13:06: Všechno má své důsledky
 • Michal Brand
  10. 6. 2018
  Z multikulturní výspy, ze země, která na rozdíl například od České republiky není zaprděným buranským xenofobním venkovem, z vyspělé „západní“ multikulturní Velké Británie přišla zajímavá zpráva. Agresivní zastánkyně totalitárního, destruktivního, anti-civilizačního feminismu, hlasitá propagandistka otevřených hranic a neomezené migrace byla napadena agresivním mužem „asijského původu“. Agresívní muž „asijského původu“ ale podle ní za nic nemůže, byl očividně nešťastný a potřeboval pomoc. 


  Dokonce na ní v první chvíli působil jako umělec, který realizuje nějaké to fajnové, echt intelektuálské moderní umění. Zvláštní doba, kdy agresívní, duševně nemocný násilník nebo feťák vypadá jako „umění“. No, když může být „umění“ soulož na jevišti ...Dříve, v éře před multikulturalismem, se tomu říkalo peep show a zákazníci byli považováni za úchyly a loosery. Dnes to je divadelní multikulti představení a diváci jsou samý „vzdělaný“ „intelektuál“, jako třeba údajný kněz Halík, který byl prý vysvěcen na kněze tak tajně, že jediným svědkem je on sám. Vlastně svědky jsou Halík osobně a Alláh, protože s muslimy má Halík stejného Boha. Zvláštní je, že muslimové sami na to mají opravdu, ale opravdu RADIKÁLNĚ odlišný názor než Halík. Proč Halík, dříve funkcionář komunistických „odborů“ ROH a absolvent komunistického dvouletého politického školení pro nestraníky, proč o tom, že křesťanský Bůh je stejný jako Alláh, nezkusí Halík nejdříve přesvědčit muslimy? Snad nemá strach z příznivců jiné víry? Té jedné, konkrétní, však víte, té, která nikdy s ničím nesouvisí.

  Ale zpět k pachateli útoku na multikulti bojovnici. Asijského původu. Jistě byl vlastně pokorný, tichý a vděčný. Pracovitý. Zdravil sousedy. Ale asi byl frustrovaný rasismem bělochů. Nebo byl duševně nemocný. Nebo se náhle zradikalizoval. Ale nemá to společné nic s ničím, zejména ne s mig...ty anebo snad nedejbože s is...mem. Fakt. Vůbec nic. Vždyť to znáte – jak něco spáchá „asijského původu“ nebo „jižního vzhledu“ nebo „slovenský občanDežo M.“ (jméno jsem si vymyslel) nebo „Švéd Mohamed K.“, tak to nesouvisí vůbec s ničím. Je to událost, která vůbec s ničím nesouvisí, která se tak nějak záhadně stala, úplně izolovaně od celého širého vesmíru. Za horizontem událostí, v černé díře ;-), by řekli fyzikové a nezglajchšaltovaní politici.

  Sama napadená multikulti bojovnice se na agresora „asijského původu“ nijak nezlobí. Byl podle ní prostě jen indisponován, nějak se necítil dobře nebo co. Pak jen není jasné, proč má za zlé dvěma bílým mužům, že se jí nezastali, když o nic nešlo jen o momentální indispozici asijského původu. Ale nehledejme za „názory“ multikulturalistů žádnou logiku jinou než tu logiku, že co je destruktivní, negativní, zpátečnické, zaostalé, primitivní, nepřínosné, to je vlastně to nejlepší, nejcennější a nejpřínosnější.

  A tak se nelze divit, že dotyčná multikulti bojovnice proti civilizaci onomu dotyčnému „asijského původu“ nic za zlé nemá. Zato jí přijde naprosto odporné, že se jí nezastali dva bílí muži, kteří byli svědky.

  No, v multikulti světě je to ale logické, že se jí nezastanou. Zaprvé nechtějí riskovat, že by je zažalovala za výraz sexismu a arogantní mužské nadřazenosti, kdyby se jí zastali. Když je přidržení dveří ženě v mulitkulti světě nikoli výraz úcty k ženě ale „výraz pohrdání ženou“, pak co by teprve bylo poprat se při ochraně ženy – to by bylo nejméně na veřejné upálení. Takový zločin proti ženské důstojnosti – snažit se ji ochránit před násilníkem! No jo, milá feministická bojovnice, všechno má své důsledky...

  Copak od těch dvou bílých mužů čeká, že se nechají zavřít? Například – jak je v šaría Británii zvykem do vězení pověstného, že je ovládáno muslimskými gangy, kde pak tak nějak záhadně umřou, aniž by to s čímkoli souviselo a aniž by po jejich smrti snad britská šaría „policie“ Scotland Yard něco vyšetřovala. To by byl odporný rasismus, vyšetřovat bestiální vraždu bělocha – zejména, když pachateli jsou očividně muslimské gangy plné mužů „asijského původu“ a „jižního vzhledu“, mužů, kteří nikdy s ničím nesouviseli. Jako v případě Brita, který pohodil slaninový sendvič před mešitou na zem. Následně byl „britským“ chalifátským soudem odsouzen k trestu smrti – ve formě rok ve vězení pověstném, že je ovládáno muslimskými gangy, takže byl po pouhém půl roce „nalezen mrtev“. První rozsudek „britského“ soudu plně podle práva šaría nad britským občanem – trest smrti za „urážku“ islámu.

  Co by asi tak dotyčná anti-civilizační multikulti bojovnice prohlásila, kdyby se jí ti dva zastali? Dva, pracující běloši navíc! Ok, zkusme si to představit. Agresivní, vysoký a urostlý muž „asijského původu“, navíc možná víry, která nikdy s ničím nesouvisí, jí napadne. Dva bílí muži (navíc možná heterosexuální, případně dokonce pracující, platící daně, ženatí a řádně vychovávající svoje – jak by řekl pan Donutil– rasově méněcenné neb odporně bílé děti) - tak tyto dvě odporné rasistické a xenofóbní existence se jí zkusí zastat. Muž „asijského původu“ pověstné agresivity, intolerance a hysterické přecitlivělosti i k těm nejmenším „urážkám“ nebo „zneuctění“ si nenechá žádné napomenutí líbit. Koneckonců, ví, že ať se stane, co se stane, na vině jsou běloši, protože jsou rasisté. Dyškrymynace! A ví, že se najde spousta „sluníček“ z neziskovek, kteří mu seženou právníky. Ví, že se najde spousta „sluníček“, kteří proti oněm bělochům rozpoutají veřejnou štvanici, budou je vláčet tiskem, vyhrožovat jim samotným, jejich ženám i jejich dětem. „Sluníčka“ budou na jejich děti čekat před školou a plivat na ně nebo je rovnou mlátit tyčemi s fanglí „Antifa“. „Asijského původu“ ví velice dobře, že dvě minuty nenávisti– dvě minuty z každých dvou minut plynoucího času; dvě minuty proměněné nenápadně na setrvalý stav - jsou v dnešní neo-totalitě na jeho straně. Jako to věděla ta slušná, milá skautka, která se „statečně“ postavila „náckům“ (vlastencům) a na nohou měla fusekle „Dobrou noc, bílá pýcho“a grafickým motivem postavy kopající do hlavy člověka (jistě šlo ale o to, propagovat kopání do hlavy člověka posedlého „bílou pýchou“). Sturmabteilung skautka dokonce slibuje „vychováme i vaše děti“. K čemu je bude vychovávat? K tomu kopat do hlavy lidi s jiným názorem? Och, jak rozkošné, jak milé. Jak „humánní“! Jak „statečně“! „Statečnost“ s policií a celou multikulti frontou za zády, tak to je „statečnost“ leda tak fanatického komouše v padesátých letech. To je „statečné“ jako jít „rozkulačovat kulaka“ s ozbrojenými estébáky za zády. To je „statečnost“ prokurátora Urválka, milá mladá skautko.

  Mimochodem, dokážete si představit, co by se dělo, kdyby měl někdo na demonstraci na ponožkách obrázek, kde někdo kope do hlavy jiného člověka ležícího na zemi, a u toho nápis třeba „Dobrou noc, Róme“? Nebo „Dobrou noc, nelegální migrante“? Násilí už je zase povolené – jen musíte zvolit tu „správnou stranu“ a pak můžete vesele urážet, napadat a mlátit oponenty nebo jen prosté nositele jiných názorů. Lidi s jiným názorem můžete v pohodě označit za nácky a veřejně se hlásit k násilí proti nim a takové násilí i propagovat. A ještě budete vydáváni za „statečné“ a „morální“. A dokonce budete vydáváni za vzor pro multikulti „Hitler jugend, verze 2“. Jako ta „milá“, „hodná“ fanatická Sturmabteilung skautka.

  A když do všech svých totalitářských žvástů a blábolů, do svého skutečně neo-fašistickéhomein kampf“ zamotáte internet a elektronické formuláře, tak se dostanete i do parlamentu, aniž by kdokoli v médiích hlavního proudu našel odvahu zmínit nebo dokonce kritizovat vaše totalitní myšlení, ideologii a cíle. Jako třeba nápad na elektronické podávání těch tisíců zbytečných hlášení, prohlášení, výkazů. Celý ten byrokratický balast nastupujícímu totalitnímu Big Brother státu ještě usnadníme elektronizací, aby to měla neo-StB snazší, nazveme to svobodou a hurá do parlamentu, a aby si všichni museli pořídit a zaplatili zase ještě další a další software. A aby úředníci měli více času na vymýšlení nových hlášení, nových výkazů, nových předpisů, nových povinností pro všechny, kdo ještě nevzdali svobodný život a práci. Nebo jako třeba nápad zamaskovat svoji neo-marxistickou multikulti snahu prosadit masovou migraci z Afriky a Blízkého Východu pod tunou frází o svobodě, právech, dobrovolnosti, rozvaze apod. Jak praví vtípek z internetu - Piráty volí ti, kdo chtějí mít v gulagu wi-fi.

  Ale zpět k naší kauze. Agresívní muž „asijského původu“ si nenechá nic líbit, natožpak nějaké napomenutí od dvou rasistů, že? Asijského původu dva bílé rasisty okamžitě napadne, začne je bít, možná vytáhne nůž, protože je frustrovaný a zlí bílí britští rasisté před ním zatajili zákon, že se v Británii nůž nikam nosit nesmí. Feministická bojovnice proti civilizaci si náhle uvědomí odporný rasismus obou mužů, kteří se jí zastali, a přidává se na stranu muže „asijského původu“, kterého stejně považuje za oběť už od samého počátku. Oba bílí muži jsou mnohonásobně poraněni, možná pobodáni, možná mrtví. Feministická bojovnice za zničení všeho hezkého mezi muži a ženami je navíc zmlátí kabelkou, nakope do rozkroku a podpatkem se jim pokusí vydloubnout oči. V boji s rasisty je třeba být nekompromisní, že? Jak sama uvádí„Není mocnější síly než žena odhodlaná k povstání“. To je „moudro“ přímo leninské. Při hledání nějakého hezkého cintátu z díla velkého předchůdce a učitele dnešních neo-marxistických multikulti bolševiků jsem našel jeden, který zmíním, i když přímo nesouvisí s tímto článkem: „Chceme-li zničit národ, musíme nejprve zničit jeho morálku a padne nám do klína jako zralé ovoce.“ To je jak‘ směrnice z Brusele.

  V naší úvaze, co by asi tak následovalo: u soudu zmíněná bojovnice proti civilizaci dosvědčí, že celý incident vyprovokovali dva bílí rasisté, kteří nevinného nebohého frustrovaného muže „asijského původu“ napadli nejprve verbálně a pak, když je několikrát praštil pěstí do obličeje, tak ho napadli dokonce i fyzicky. A na nůž asijského původu oba bílí rasisté upadli naprosto schválně a úplně sami. Několikrát za sebou. Jako ta brněnská naivka, která se prý podle kulturního obohacovače i podle českého šaría soudnictví sama bodla asi třináctkrát nožem, z toho třikrát přímo do srdce. Úplně sama. Vážně. Sama třikrát přímo do srdce dlouhým nožem. Zlaté české ruce. Nebo spíše zlaté české soudy.

  Oba muži jsou v naší úvaze soudem odsouzeni za rasistický útok. Pokud přežijí svoje zlomyslné, rasistické pády na nůž asijského původu, jsou vyhozeni ze zaměstnání, jejich děti jsou odebrány z rodin a předány k adopci hodné migrantské rodině, tentokrát třeba ze Somálska. V nové multikulti rodině je muž, hlava rodiny, jistě inženýr nebo jaderný vědec, který se jen náhodou živil v rodné zemi jako pasák koz, protože byl perzekuován. Všechny tři jeho ženy jsou pak minimálně doktorky věd. Znáte to, ne? V rodině, kam jsou děti umístěny, se sice nemluví anglicky, ale alespoň se děti naučí cizí jazyky. Koneckonců, v Británii bude za chvíli mnohem praktičtější umět arabsky nebo somálsky než anglicky. Ve vězení oba bílí xenofobní rasisté brzy umírají, zřejmě nudou, jistě ne proto, že by je zavraždili hodní a tolerantní spoluvězni jistého vyznání a jistého původu. Multikulti bojovnice napíše na oslavu jejich smrti několik tweetů, kde smrt obou bílých nácků uvítá, protože si podle ní stejně nic jiného nezasloužili. Policie pro jistotu nic nevyšetřuje a nikdo se na nic neptá. Britští občané mají strach byť i jen ceknout. Vědí velice dobře, že by mohli skončit stejně.

  Britští občané již vědí, že ani když muslimské gangy znásilňují a pohlavně zneužívají tisíce a tisíce bílých britských dívek (zde a zde a zde a zde a zde), že jim policie ani státní úřady nepomohou a budou je naopak jen zastrašovat a vyhrožovat jim jako „rasistům“, kteří nechtějí muslimským gangům dopřát pěkný sex s nezletilými britskými bílými dívkami. Britští občané již vědí, že takových obětí muslimských znásilňovacích gangů je možná milion. M I L I O N B Í L Ý C H B R I T S K Ý C H D Í V E K znásilněných nebo pohlavně zneužitých muslimskými gangy. Prohlásila to šéfka vyšetřovací komise britského parlamentu, labouristická stínová ministryně, která byla očividně otřesena násilím migrantů na britských občanech, že zapomněla na stranickou linii. Vzápětí byla šikanována, označena za rasistku. Sice se pokusila omluvit, ale nebylo jí to nic platné – byla z vedení Labour Party vyhozena za pravdu. „Vyspělý Západ – Náš Vzor“. Milion bílých britských dívek znásilněných muslimskými migrantskými gangy. V průběhu mnoha let, během kterých „britská“ policie i celá státní moc vše zametají pod koberec. Některé z těch dívek byli znásilňovány přibité za jazyk k desce stolu. Některé z těch dívek byly znásilněny uraženým hrdlem lahve. V Rotherhamu to trvalo 16 let, kdy policie o všem věděla a nic – kromě zastrašování obětí - neudělala. Šestnáct let! Celkem v Británii možná až jeden milion bílých britských dívek znásilněno nebo pohlavně zneužito. Velká Británie má ve věkovém rozmezí od 5 do 30 let zhruba 20 milionů obyvatel. Zhruba polovina z nich jsou dívky/ženy. Takže muslimské znásilňovací gangy v průběhu uplynulých dvou multikulturních desetiletí znásilnily každou desátou bílou britskou dívku. Ale trest smrti dostal Brit za sendvič pohozený před mešitou. „Vyspělý Západ - Náš Vzor“.

  Všechno má svoje důsledky. I „sluníčkaření“ a trapné, laciné a hlupácké moralizování s cedulí „Refugees, Welcome“. 40% muslimské migrantské populace v Rotherhamu a dalších britských městech - každá desátá bílá britská dívka znásilněna nebo pohlavně zneužita. Příčina – následek. Jak prosté, milý Watsone. A nevědomost neomlouvá, sluníčkáři a multikulturalisté. Dostatečně multikulti stát a každá desátá dívka je znásilněna. To je v průměrné třídě základní školy zhruba 1 až 2 dívky v každé třídě. V úplně každé třídě.

  Skutky nás všech lidí mají svoje následky. Vítání a zvaní migrantů má také svoje důsledky a následky. Až nějaký „doktor nebo inženýr“ řádně přivítaný „refugees, welcome“ znásilní vaši dceru nebo vnučku, milí „sluníčkáři“, to je důsledek vašich dnešních skutků. Až se vás nikdo nezastane při napadení mužem „asijského původu“, milé feministické bojovnice proti mužům, to je také důsledek vašich dnešních skutků.

  Dnes to vypadá jako legrace. Jako šolích, dobře placený džob v nějaké neziskovce za plat, na který byste se svými schopnostmi třeba nikde jinde nedosáhli. Nebo byste museli opravdu pracovat a ne jen tupě a prázdně moralizovat. Ale...jak pravil Karafiátek - Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu. To je bída! Jak může člověk zradit člověka. Jak můžete, milí sluníčkáři a multikulturalisté, zrazovat svoji vlast, svůj národ a dokonce i budoucnost svých vlastních dětí?!? Pro pár špinavých zlaťáků... Tak na to myslete, stejně jako švec Číč, milí multikulturalisté a neziskovkáři.

  Možná nás všechny nesoudí Bůh, ale budoucnost naše skutky vyhodnotí zcela jistě. Nesmlouvavě pragmaticky. Bez jakékoli ideologie. Příčina – následek. Vstup – výstup. Sen– realita. Bláboly – fakta.

  Myslete na to. Myslete na to, dokud ty následky vašich skutků ještě nenastaly. Myslete na to, dokud svými dnešními skutky teprve určíte, jaké následky nastanou a jaká je budoucnost:

  Budoucnost této země

  Budoucnost tohoto národa

  a s nimi tak těsně a neoddělitelně spojená

  Budoucnost vašich dětí a vnoučat

  0 0

  10. 6. 2018, Ďouba, videa - titulky

  Koho baví fotbal, zpívání nebo nejlépe obojí, tomu je určen následující příspěvek. 


  Polina Gagarina a Jegor Krid zpívají oficiální písničku fotbalového MS 2018 s názvem "Tým". Maskot MS - vlk Zabivaka.
  Vybral jsem 2 videa a udělal titulky. První video už mělo titulky ve 14 jazycích, to druhé v 5 jazycích. Byla by škoda, kdyby české titulky chyběly. Když už nehrajeme, tak si alespoň zazpívejme.
  titulky: Ďouba NR


  A stejná písnička, ale s fotbalovými záběry:

  Rozšiřující učivo:

  Текст песни Smash - Команда (ft. Полина Гагарина & Егор Крид)
  Text písně Smash - Tým (Polina Gagarina a Jegor Krid)

  Мы верим и мечтаем.
  Мы там, где нас так ждали.
  Где на семи ветрах
  Один мотив в сердцах.

  překlad: Ďouba NR
  Věříme a sníme
  jsme tam, kde nás tak čekali
  kde "U sedmi větrů" 1)
  jeden motiv v srdcích
  1) předpokládaný původ názvu "U sedmi větrů" je podle filmu: film 7 větrůfilm na ČSFDwikipedia

  Через тернии и прямо к звёздам.
  Выше, дальше - так легко и просто
  Мы начнём, и только побеждаём.
  Если падаем, то вновь взлетаем.

  Přes trny přímo k hvězdám
  výš, dál - tak lehce a jednoduše
  začneme a hned vítězíme
  jestli spadneme, znovu vzlétáme

  Припев:
  Мы знаем в чём правда -
  Ты наша команда!
  И она без тебя высоко не взлетит;
  Без тебя никогда не победит!

  Refrén:
  Víme v čem je pravda -
  Ty jsi náš tým!
  A ten bez tebe vysoko nevzlétne
  Bez tebe nikdy nezvítězí!

  За спиной мои крылья будто сижу в фюзеляже.
  Я игрок, и всегда до конца иду - остальное неважно.
  Неважно, что скажут (не-а), забью и промажу.
  Упаду-встану! За меня бьется каждый;
  За каждого бьюсь, - вот это и важно.

  Za zády mám křídla, jako bych seděl v trupu letadla
  Jsem hráč, vždy jdu do konce, ostatní není důležité
  Nevadí, co řeknou, skóruji nebo trefím mimo
  Upadnu - vstanu! Za mne se bije každý,
  Za každého se biji já - a to je důležité.

  Спасибо, команда!
  Мы семья и друзья - это сила.
  Непокорённые, непобежденные
  Всё в наших руках, мне удача звонила.

  Díky, týme! Jsme rodina, jsme přátelé - to je síla
  Nepokoření, neporažení
  Máme to ve svých rukách, mně volalo štěstí

  - Алло?

  - Haló?

  Я с детства мечтаю,
  Вижу мечтам есть свойство сбываться.
  Наша цель высоко-высоко,
  Но с нашей командой мы сможем добраться!

  Od dětství sním
  Vidím, že sny mají vlastnost se uskutečňovat
  Náš cíl je vysoko, vysoko
  Ale s naším týmem to můžeme dokázat!

  Есть мечты и их нельзя измерить.
  И друзья, в которых стоит верить.
  Каждый важен, если на пределе.
  Каждый первый - первый в своем деле!

  Jsou sny a ty nejde změřit
  a přátelé, kterým se dá věřit
  Každý je důležitý, když je v limitu
  Každý je nejlepší, nejlepší především!

  Мы знаем в чем правда.
  Ты наша команда!
  И она без тебя высоко не взлетит.
  Без тебя никогда не победит!

  Víme v čem je pravda
  Jsi náš tým!
  A ten bez tebe vysoko nevzlétne
  Bez tebe nikdy nezvítězí!

  Мы в игре! [x-repeated]

  Jsme ve hře!

  Maskotem MS je vlk a jmenuje se Zabivaka
  Jméno dostal, myslím si, podle "забить гол" = vstřelit branku, dát gól. "Zabivaka" by tedy mohl být ten, kdo dává góly, skóruje. Maskot byl vybrán v televizním hlasování, jeho soupeřem byl tygr a kočka.
  Zabivaka
  Video:  0 0
 • 06/11/18--06:41: Nenechme si namluvit nesmysl
 • Patrick Ungermann
  11. 6. 2018
  Kde je té svobody konec: Před dvaceti lety jsem na vysoké škole způsobil poprask, když jsem na známou definici míru: „Má svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého člověka,“ namítl, že by to celé mohlo znamenat, že čím víc různých svobod, tím méně mé vlastní svobody. A v situaci přelidněných svobod by se dalo říct, že čím méně jiných svobod, o to víc té mé. Ledaskoho z akademické obce jsem šokoval, nicméně mi nikdo nedokázal poznané stanovisko vyvrátit. Opatření druhu: abychom na vás, studente, nezavolali kárnou komisi, samozřejmě nepovažuji za argument hodný akademické obce.


  O čem to mluvím? O takzvaných vnějších svobodách, které se množí a stupňují spolu s ideovými středisky. Pro ně je ledasco urážející. A čím víc zájmových (neotevřených) skupin v otevírající se společnosti máme, tím více různých myšlenek, názorů, informací je urážejících. Ledacos (a pro nás to skutečně může být na úrovni kulturního šoku) je urážkou islámu, urážkou národnostních menšin, názorových menšin, lidí s pohlavní odchylkou, lidí s určitým syndromem, lidí z toho či onoho politického tábora, z té které společenské třídy, z toho kterého klubu fanoušků, a tak dále a tak podobně. Budou se vymezovat, uargumentovávat, démonizovat, nálepkovat, posílat se k soudu, posílat se do pr…., a případně na jiná místa podle vzoru nezadatelných práv. Jakkoli dobře myšleným vnějším svobodám narostly lokty a zoban dravce. A někde mezi tím se krčí ta má svoboděnka a dává si pozor na jazyk, aby mě s ní neoznačili, nezažalovali, nezterorizovali. To je humbuk, co? A nemusel by být.

  Naše skutečná svoboda nemá konkurenci: Věřím, že skutečná svoboda nespočívá ve světském ustupování. Proč by si měl jinověrec v okolí synagogy dávat pozor, aby si nesedl, když uvnitř čtou z písma? Proč by si Rakušan nemohl v blízkosti mešity v Rakousku zajódlovat? Proč by se na pozemku, který sousedí s kostelem, nemohly odbývat trhy? Světské ustupování je vynucený stav mysli a vzbuzuje hněv. Skutečná svoboda je ta vnitřní. Když už ji v sobě vědomě šířím, nikdo mi ji neurazí a nezpůsobí jí újmu, poněvadž to není v jeho malé moci. Ve skutečné svobodě jsme dávno všichni sourozenci. Taková svoboda nepotřebuje právní „ochranu“ a „ochranu“ v podobě věznění a usmrcování. Taková svoboda už dávno účinkuje a je součástí (jak já říkám) božího království v nás. Účinkuje tak, že nás proměňuje k lásce k živým bytostem, a proto je opakem omezování a opakem smrti. Omezování souvisí se smrtí, všudypřítomná láska patří k nesmrtelnosti. Tahle naše vrozená svoboda je naše jediná skutečná svoboda. Je pro každého stejně nekonečná a nikomu se s ničím nekříží.

  Domov je bezprostřední zázemí mé tvořivé volnosti: Stačí se přidržet měřítek, která platí všude tam, kde je někdo doma. A každý z nás všech je ve velikém světě někde doma. Domov v podobě místa a blízkých bytostí potřebujeme už jako nositelé citu a těl. My jsme doma v Čechách, považte, už 1500 let. Jsme tady správně, poněvadž tady žili a udrželi se naši předci. Platili životy, prací, tvorbou, smutkem a radostí, vírou i beznadějí. Platili a my platíme, neexpandujeme. Umíme žít v tom, čeho jsme dosáhli a jsme hotovi dosahovat dalšího. Toto tvoří naše kulturní a civilizační prostředí. Žádná vláda se nesmí zpronevěřit domorodcům, neboť to byli a jsou oni, kdo ve všech pokoleních budovali to, co je pro současné cizince lákavé. Milý hoste a milý bratře, který jsi zrovna ve veliké tísni, tu jsou naše dveře, tady je náš práh. Vítej, ale cti domácí mrav. Budeme s tebou trpěliví, budeš-li ty trpělivý s námi. Vědomě nám ublížíš a my tě vyhostíme, i kdyby nás čert strašil. Kdyby každá obec uvažovala jenom takhle, tvrdím, že se vejdeme do světa v míru.

  Diplomacie tichého utrpení: Také za komunistů jsme měli různá vyžití – masová pro masy. Zruční lidé kutili, milovníci krajiny se v pátek viděli na chatě, a ti se vztahem k půdě zahrádkařili v koloniích nebo pořádali výstavy drobného zvířectva. Chyběla větší volnost projevu. Pro ni jsme se vzbouřili (já ano) a přišly listopadové události. Co se ale nestalo? Po prezidentovi chceme, aby byl hlasem národa. A protože není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem, od prezidenta vlastně chceme, aby se omezil na obecně přijaté ideje, věty, fráze. Čili aby moc nemluvil. Kdo nic neřekne, nic nezkazí. Ani vrcholový stranický politik se nemá moc co vyjadřovat. Technicky debatovat může i ohnivě: Co rozpočet, co prováděcí protokol. Ale názor? A názor v ožehavé situaci? Olala!

  Držet jazyk za zuby je diplomacie tichého utrpení a její míra roste s mírou znevolnění veřejného projevu. Diplomacie tichého utrpení se může nedostatkem vůle k obraně podílet i na zániku lidu, státu, kultury, civilizace, a k takovým zvratům dochází. Kdo včas nic neřekne, může mnoho zkazit.

  Nesmyslnost bojiště: Profesionální vojska bojují, je to jejich všední práce. Válku u nás nemáme a nechceme ji mít, přesto se naše vojsko do válek dostává. Do válek za sedmerem hor, za devaterem řek. Oploštělost do tvaru globalizace vede (dnes to víme) i ke globální válce. Na konci globálního bojiště straší globální smrt. Umím si představit, že až duše válečníků vylétnou nad bojiště a pohlédnou pod sebe, neuvěří snu, ze kterého se probudily. Vzbudit se znamená projít osvícením. Pár decimetrů nad bojištěm se bratři a sestry objímají světlem a láskou, protože tam už jsou v Míru. Na bojišti odložili nesmysl, svůj mrtvý sen o zúčtování.

  0 0

  Olga Česnoková
  11. 6. 2018    ru/news/mir
  Mluvčí Ministerstva obrany Ruska Igor Konašenkov uvedl, že Syrská svobodná armáda (SSA) a jednotky speciálních operací USA připravují provokaci s použitím otravných látek v provincii Dajr az-Zaur. Jeho slova citovala agentura RIA Novosti. "Podle informací potvrzených třemi nezávislými kanály v Sýrii připravuje velení tzv. Syrské svobodné armády v součinnosti s americkými silami speciálních operací vážnou provokaci s použitím otravných látek v provincii Dajr az-Zaur", řekl Konašenkov.


  Podle něj kvůli simulaci chemického útoku syrskými orgány proti civilnímu obyvatelstvu byly bojovníky Svobodné syrské armády přivezeny bomby s chlorem do obce al-Jafra v provincii Dajr az-Zaur. Natočený klip zase poslouží důvodem pro zasazení raketového a leteckého úderu na státní objekty v Sýrii letouny koalice pod vedením USA a ospravedlnění útoku teroristů proti syrským vládním jednotkám na východním břehu Eufratu.

  Poukázal také na nepřípustnost takovýchto provokací.

  "Ministerstvo obrany Ruska upozorňuje na nepřípustnost použití takovýchto provokací k destabilizaci situace na území Sýrie", dodal Konašenkov.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0
 • 06/11/18--10:28: 300 bezprizorných duší
 • Jiří Jírovec
  11. 6. 2018
  Toto číslo souvisí s uzavřením dvou ubytoven v Ústí. (ZDE) Poslanci, senátoři a nakonec president ve své neskonalé moudrosti schválili zákon 98/2017 Sb. Proti nehlasoval ani jeden poslanec! Ve velké většině se zdrželi poslanci Top 09 a KSČM. Všichni ostatní byli horlivě pro. (ZDE) Velikost nápadu měla spočívat na třech pilířích:

  (1) Obce mohou prohlásit určitou ulici nebo část obce za oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. Nově příchozí do takové oblasti nemají nárok na příspěvek na bydlení; 

  (2) Do takové oblasti tedy nepřijde další lidský odpad (to je technický termín, v angličtině human trash, používaný někdy pro migranty). Prý se tím omezí obchod s chudobou; a
   
  (3) Majitelé bytů a ubytovacích zařízení v takové oblasti prý sníží nájmy, aby tam mohli přijít slušní lidé.

  Za sociálně nebezpečnou oblast by klidně mohla být označena i Sněmovna. Je jistě nežádoucí, že poslanci nemusejí chodit na schůze, mohou se vymluvit na zdraví, rodinu a nebo důvod neudat, aniž by to mělo vliv na jejich příjem. Mají svoje dávky zaručené. S nacpanými peněženkami a tučnými podbradky se nesnesitelně lehce žvaní o získávání pracovních návyků lůzou i o zhoubnosti zaručených dávek. 

  Poslanci mohou v práci pít, nadávat si do zlodějů, extremistů a bůhví čeho dalšího. Když se jim opravdu, ale opravdu nechce pracovat, vyžádají si přestávku na jednání poslaneckého klubu. Nejlépe do konce jednacího dne.

  Politiky, kteří umožnili a umožňují, aby vznikly vyloučené oblasti, kteří nepochybně sami s chudobou obchodují (proto zákon 98/2017 Sb nadále umožňuje, aby příspěvky na bydlení šly rovnou na účet majitelů bytů a ubytoven) a prodávají veřejnosti mizerné zákony lze označit za šmejdy. 

  Nejde jen o poslance. Šmejdský mor se šíří všude. (http://tn.nova.cz/clanek/mesta-se-brani-prilivu-socialne-slabych-prohlasuji-se-ghettem.html)

  K tomu je nutné zmínit pokusy zákazat sezení tam či onde, vyloučit odrbané a páchnoucí bezdomovce z dopravních prostředků nebo z míst, kde se chtěli trochu ohřát. Jde o praktiky shodné s chováním vůči Židům za Protektorátu. Ti tenkrát páchli arijským nosům cibulí. Nesměli do divadel, parků a ani na náplavku. 

  Stačí sáhnout do minulých dokumentů a vynechat slova, která jseu dnes tabu. (https://www.holocaust.cz/zdroje/dokumenty/protizidovske-zakony-a-narizeni/protizidovska-narizeni-omezujici-vstup-a-pobyt-na-verejnych-mistech/omezeni-styku-nezidovskeho-a-zidovskeho-obyvatelstva-ve-verejnem-zivote/)

  Hlupákům, kteří zákon 98/2017 Sb uvedli v život, je nutné připomenout, že lidský odpad, neměl na konci třicátých let kam jít a že se seznamy nepřizpůsobivých připravovaly již koncem let dvacátých. Byl odložen v Letech i v dalších podobných táborech. Vyhlazován byl až na konci pouti ve skutečných koncentrácích, které byly vybaveny plynovými komorami a krematoriem.

  Vraťme se na začátek. Kam půjde od 1. července těch 300 lidí? Provozovatelka dvou ubytoven prostě končí. Nikdo ji přece nemůže nutit, aby podnikala, když jí zákon 98/2017 Sb hází klacky pod nohy. Ústí totiž rozšířilo zóny nežádoucích jevů a tak postupně přestanou chodit dávky.

  Pozemek, na němž ubytovny stojí, má patrně větší cenu než budovy na nich stojící. Na zbourání nepotřebných budov lze získat dotace. 

  Chudé nemá nikdo rád a zákon umožňuje posunout tyhle lidi od "našich humen". Je to obdoba přístupu NIMBY (not in my backyard = ne na mém dvorku). Jenže není kam je dát, protože každý dvorek má svého ochránce.

  Situace je těžká ale nikoli zoufalá. Místo prasečáku postavíme v Letech repliku tábora, ten obeženeme plotem bez děr a ty nepřizpůsobivé tam šoupneme. Zaměstnavatel v lesích je stejný jako kdysi a konečné řešení se dá opakovat. Třeba v Polsku, jako tehdy.  

  Poslanci, kteří zákon prosadili, rozvracejí českou společnost. Je to o to smutnější, že většina poslanců deklaruje nadprůměrné vzdělání. Moc je ale přivedla ke korytům, které nechtějí opustit. Co se děje ve společnosti je nezajímá.  

  Mám s tím vlastní zkušenost. Víc než rok se snažím řešit situaci nemocného člověka, jemuž bez mé finanční podpory hrozí bydlení na ulici. Ještě před volbami jsem oslovil 170 poslanců. Poslal jsem jim CV toho člověka, vysvětlil, že je ochoten pracovat  z domova přes internet, tak jak to jeho zdravotní stav dovolí. Závěrem jsem požádal o případnou finanční podporu na transparentní účet.
   
  Plná polovina poslanců můj email ani neotevřela. Jadrně řečeno, jejich asistenti nebo oni sami se na to vysrali. Nebudou se abgébovat žádostmi o pomoc. 

  Z těch devadesáti, kteří otevřeli, zareagovalo na obsah dopisu necelých deset.

  Někteří byli dotčeni, že jsem na nich vůbec něco chtěl. Jeden miliardář poslal na transparentní účet tisícovku a jedna poslankyně se případem ještě zabývá. Má dobré srdce, ale za dobrotu na žebrotu, a tak se, podobně jako většina velkých "zvířat", která jsem oslovil, snaží najít cestu ven. Pro sebe, ne pro toho člověka.

  Ministryně práce mi prostřednictvím svého úřadu sdělila, že na Úřadech práce mají na všechno formuláře, které stačí vyplnit.  Ale hovno, milostivá paní, to nestačí, protože jsou zapotřebí stále další doklady. Domoci se invalidního důchodu vyžaduje zatraceně dobré zdraví. Úřady neberou na vědomí ani stanoviska Nejvyššího soudu. 
  K osudu té třístovky se ministryně vyslovila stejně blekotavě. Ono se to prý vyřeší. Kdyby věděla jak na to, sedla by do limuzíny a na místě těm postiženým vysvětlila, že je tam a tam vezmou do stavu a že jejich 80 dětí půjde po prázdninách do školy. Teoreticky záležitost na půl dne. Kdyby fungovala media a opozice dělala svoji práci, byla by taková ministryně odejita během několika dnů. Jenže ta třístovka je všem u prdele.

older | 1 | .... | 584 | 585 | (Page 586) | 587 | 588 | .... | 668 | newer