Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


Channel Description:

Děkujeme za finanční příspěvky na činnost Nové republiky z.s.Bankovní spojení: 2300736297/2010

older | 1 | .... | 598 | 599 | (Page 600) | 601 | 602 | .... | 683 | newer

  0 0


  VIDLÁK
  9.7.2018   blog autora
  Původně jsem chtěl pokračovat v zemědělském seriálu, ale musíme se dnes pověnovat opakovanému anglickému vtipu o novičku.
  Kousek od agenta Skřípala se otrávili další Britové. Zase jsou dva, zase se jistě ví, že to byl novičok z Ruska a naši otrávení to zase nejspíš přežijí. I když teď by mohli na MI5 změnit scénář a mohli by je nechat umřít.

  Zase se opáskovaly ulice, zase běhají chlapi v atombordelech a zase se nenašlo nic z čeho se doopravdy otrávili. Jako kdyby se objevil Džejms Bond, stříknul patřičnou látku, počkal až oběť padne a pak vše zase perfektně uklidil. Otrávení jsou dva, nikdo další. Jen ten Putin je jistota.

  Ale řekl bych, že to podporuje moji teorii. Agent Skřípal něco pašoval pro tu jejich slavnou laboratoř. Tajná operace, či tak něco. A nějak se to nepovedlo. Případně ještě jednoduššeji. Z laborky unikly nějaké ampule. Přišel zlodějíček, šel po mobilu a odnesl si zajímavé zboží, které teď trousí a neumí s ním zacházet. Tu a tam pak má někdo smůlu.

  Ale vysvětluje to ty geniální anglické doktory, kteří podávají tu správnou protilátku bez jakéhokoliv prodlení. Zřejmě se tam někde přísně tajně něco ví. Možná to raději ani neřekli Terezce Májové a tutlají obrovský průser.

  Tolik k Novičoku...

  A ještě krátce shrnu uplynulé dny a hektické jednání mezi Merkelovou a zbytkem EU o migraci:

  Po třech letech od celého rozjezdu migrační krize, po tisíci kecech, vyhrožování, ztrapňování, apelech na humanitu a vysvětlování blbým východňárům, jak jsou xenofobní, dostali jsme se do bodu, kdy Němci a Rakušáci říkají zhruba to, co říkal Orbán už v roce 2015 a dělají to, co jsme dělali před třemi roky.

  Dokonce to došlo tak daleko, že už neprosazují kvóty. Trvalo jim tři roky, než pochopili to, co u nás vědělo každé malé děcko.

  Samozřejmě katastrofa se už stala. Po Evropě běhají statisíce lidí, které nikdo nechce. Každý den připlují další lidé do Itálie i Řecka, je tu hromada bezprizorních lidí a nikdo neví, co dál s nimi. Po skvělých výsledcích integrace německých i švýcarských fotbalistů už vědí i v tom Dojčlandu, že to všechno byly jenom kecy.

  A tak se hraje stará osvědčená hra - Černý Petr. Nic jiného to není. Prostě se jen jedná a jedná, zřejmě se budou přesouvat lidi sem a tam a holt na někoho to padne a někomu ti migranti prostě zbudou. Vůbec to nesouvisí s dohodami, nesouvisí to se Shengenem, nesouvisí to ženevskými konvencemi. Jen se tahají karty a je třeba se zbavit té černé.

  - - -

  0 0

  Běžný obrázek na vídeňských ulicích
  - rp -
  9.7.2018   PrvníZprávy
  Jak se z humanistů stanou xenofobisté a jak se udělá z dobráka hlupák? Tak na tyto dvě otázky dovedou rakouští občané vést přednášky přímo vysokoškolské. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz naše dopisovatelka z Vídně.


  Nikdo nemůže říct, že by se Rakousko v dobách poválečných nesnažilo odčinit svoji velikou dějinnou chybu i vinu. Kdekoliv se evropský národ vzbouřil proti svým tyranům, už otevřelo Rakousko své brány pro azyl dokořán. A k utečencům, hledajícím útulek, se chovalo skutečně jako k hostům. I když se jim někdy neoplácelo stejně, všechno se odehrávalo v rámci lidského chybování, lidských slabostí a lidského snažení zachovat určité hranice, únosné pro všechny strany. Ano, Rakušané jsou pohostinní, lidsky smýšlející a ochotni pomáhat lidem v nouzi.

  Jak to, že tato, přímo národní vlastnost, se obrátila na zcela opačné cítění ? Dalo by se to nejlépe objasnit příslovím: „Ryba a host, za tři roky dost…!“

  Šokující, neuvěřitelné, někdy otřesné činy a přečiny hostů paní Merkelové, které rozdělila pod mušketýrským heslem „Všichni za jednoho …“ do všech zemí Evropské unie - představitelé kteří byli natolik zbabělí i hloupí, že je přijali, pletouc si nátlak s lojalitou - udělali z občanů Rakouska lidi otrlé, pro které znásilnění nebo přepadení patří k denním zprávám hned vedle předpovědi počasí.

  Médiá udělala úžasný pokrok, když po dvou létech „spolužití“ s Allahovými bojovníky, začala uveřejňovat všechny zprávy a informace, červenou partají (rakouská socdem) dříve přísně zakázaných. Nebyl zájem ukázat tu druhou tvář „ubohých válečných obětí“. S nastoupením nové tyrkysově-modré (tyrkysová-ÖVP, modrá FPÖ) vlády se strhla hráz zadržující informace o „skutečném stavu “ v zemi. A tu zaplavila ta navrstvená a stále přibývající špína přímo neskutečně.

  Záchranné práce pod vedením nové vlády nabyly sice rozsah a spád v měřítku skutečně vysokém, ale ty navršené vrstvy bláta se odstraňují o to hůř, že hrozí jejich další „přísun“. A nejnovější „historka“ nadzvedla už „na všechno zvyklé“ Rakušany přímo do stavu „a teď je toho dost…!!!!!“

  Rakušanka, paní Monika A. patřila k těm naivním „Gutmensch“ - dobrákům - (tento hezký název dostal po zkušenostech v posledních létech tak trochu posměšný nátěr), které bída těchto lidí mohla „srdce rozervat“. Od samého začátku se angažovala jako pomocnice a sympatizantka na všech místech, kam migranti dorazili, „s otevřenou náručí“. Vzala si osobně na starost několik migrantských rodin. Pomáhala jim při všech úředních cestách, vyřizování kursů německého jazyka, umístění dětí ve školkách, získání bytů.

  32-letý Syřan, Younes A. měl štěstí - jeho si vzala paní Monika v roce 2016 pod svá křídla. Pronajala mu jeden ze svých bytů, 2-pokojový I. kategorie, s kompletním zařízením za měsíční nájemné 580,- EUR. (Pozn. byt téhle kategorie v centrální čtvrti stojí v Rakousku kolem 1.000,- EUR). Kauci mu odpustila. Zařídila mu veškeré sociální zajištění a pojištění, včetně kurzu němčiny, které je v Rakousku podmínkou k obržení sociálních dávek.

  V roce 2017 paní Monika zaplatila - v rámci sloučení rodin - letenku pro jeho manželku a dceru. Jakmile byla rodinka komplet, změnil se Younes A. z doktora Hyde na pana Jekylla.

  Přestal chodit do kursu němčiny. Nepracoval. O integraci žádný zájem. Rodina žila jenom ze sociálních dávek a dětských případvků. Apropos: ty byly narozením druhé dcery patřičně zvýšeny.

  A PŘESTAL PLATIT NÁJEMNÉ.

  Při své poslední - a skutečně poslední - návštěvě zjistila paní Monika, že v koupelně jsou plesnivé zdi, parkety totéž a podnájemník nedodržuje bezpečnostní předpisy, odmítá kontrolu karmy a návštěvu kominíka. Pronájemkyně byla z bytu vykázána poté, co zjistila, že Younes A. „také pronajímá“ a sice její byt, pro „kolegy a přátelé“, kterým „pomáhá“ v nouzi, což je „normální lidská povinnost“. (Pozn. ilegálním soukmenovcům).

  V prosinci 2017 dala paní Monika svému podnájemníku tříměsíční výpoveď.

  A helemese…. pan Younes, který mluví lámanou němčinou a „nerozumí“ rakouským zákonům, projevil nevšední inteligenci a znalost těch rakouských zákonů, které jsou mu ke prospěchu. Obrátil se na tzv. „smiřovací komisi“, která měla paní Monice vysvětlit, že jeho velkorysou nabídku placení JENOM združeného inkasa ve výši 181,91 EUR by měla přijmout, protože více platit není ochoten. Přes všechny argumenty o protizákonném jednání to vypadá, že paní Monika prohraje spor na celé čáře.

  V televizním vysílání dal pan Younes, pohodlně rozložený na polštářích, na známost svůj životní princip - a také princip jeho krajanů - že bohatí lidé se mají dělit s chudými. Chlap v nejlepších létech, z kterého síla a energie přímo tryskala, demonstrující svoji převahu posměšnými úšklebky na adresu jeho dřívější „dobré víly“. Která se mu zprotivila tím, že ho „furt chtěla integrovat a sekýrovat“. Žádala od něj tato paní, aby si hledal práci, učil se německy a udržoval byt v pořádku. Vrcholem byl její požadavek na placení nájemného. Takhle si dovolit urážet jeho hrdost!!!!

  Mimochodem: pan Younes A. udal, že byl ve své vlasti učitelem francouzštiny. Při "smiřovacím" pohovoru velice často „nerozuměl“ a když mu byl nabídnut francouzský tlumočník, odmítl.

  Tak takhle to u nás vypadá s „obětmi teroru“.

  Každý je inženýr, doktor, profesor - ale nejdříve se musí zotavit z válečných hrůz a nabýt svou dřívější psychickou rovnováhu. Škoda jen, že čím více se nabývá psychická rovnováha na téhle straně, tím více ji ztrácí rakouští občané. O čemž svědčí jejich komentáře, z velké části xenofobicko-rasistické. Nedá se to už více tajit, co je pravda, to je pravda !

  Younes A. se rozhodl jít k soudu bojovat o lidská práva vlastní i svých soukmenovců. Advokát mu bude, samozřejmě, zdarma přidělen. Protože justice zaměstnává ještě stále nejméně 80 % „červeného personálu“ uzavíráme sázky, jestli se najde tak odvážný soudce, který by dokázal vyřešit „co s tím…“ tak, jak bychom si to my, paragrafů neznalí a vlastně už předem zaujati, představovali.

  Co ale „S NÍM“ , je nám všem jasné: YOUNES A. zůstane na „volné noze“ v bytě, který nebude muset platit. Aby se „vlk nažral a koza zůstala celá“ (tak tohle vystihuje situaci až trochu nezdvořile vůči paní Monice, i když doslovně odpovídá veřejnému mínění), bude mu přidělen sociální byt s přiměřeně nízkým nájemným. A samozřejmě přiměřeně velký pro další přírůstky v rodině. Které budou každým rokem následovat. A když v rámci slučování rodin zaplatí nějaký „Gutmensch“ letenku i jeho druhé ženě, je nám jasné, že při své znovunabyté psychické rovnováze a tělesné kondici, budou rodinné přírůstky i tuplované. A sociální také.

  Paní Monika A. může svůj zdevastovaný byt renovovat na vlastní náklady - které jsou už teď odhadnuty na 33.000,- EUR.

  Tento případ skutečně není ojedinělý. V době, kdy se kdy se počítá s další migrantskou lavinou. je reakce na něj tak trochu snahou o pochopení i omluvou předem za to, že tenhle nový „nášup“ migrantů se určitě nesetká ani se vstřícností ani se soucitem. A už vůbec ne s nezištnou pomocí, jen tak „z dobrého srdce“. Máme totiž za ta poslední léta příliš mnoho osobních zkušeností z toho:

  „… ZA DOBROTU NA ŽEBROTU“.


  Související:

  0 0

  9. 7. 2018
  Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, 118 01 Praha Praha
  11. a 12. července 2018 se v Bruselu bude konat summit NATO, kde se bude jednat o plnění závazku k navýšení vojenských rozpočtů se záměrem modernizace armád členských zemí se zaměřením na vyvolání vojenské konfrontace s Ruskem.
  NATO se dopouští mnoha válečných zločinů, jedná naprosto nedemokraticky, proti zájmu občanů. Svojí činností podporuje zbrojní a další korporace, které těží z neustálé atmosféry nebezpečí a hrozeb válek, jenž NATO prokazatelně dlouhodobě a záměrně vytváří.
  Rozhodli jsme se znovu zaslat stručný vzkaz Vládě ČR v úterý 10. července 2018:


  Vážení členové české delegace na summitu NATO v Bruselu!
  Máme pro vás jedinou instrukci.
  Přestaňte připravovat válku, začněte prosazovat mír.
  Je proti zdravému rozumu vytvářet z Ruska nepřítele.
  Summit NATO v Bruselu je pro vás příležitostí k prosazení života v míru.

  Prozatím podepsáni:

  Eva Novotná, Ne základnám
  Milan Krajča, České mírové hnutí
  Vladimíra Vítová, České mírové fórum
  Karel Růžička, Alternativa zdola

  Ivan David, Nová reublika
  Marie Neudorflová, historička

  K tomuto vzkazu se můžete připojit jednoduchou odpovědí na tuto emailovou adresu nebo na nezakladnam.cr@gmail.com, kam napíšete:
  Jméno, povolání a město nebo organizaci, ve které jste členem (kvůli jednoznačné identifikaci)
  Můžete též napsat do předmětu zprávy: Pokyn do Bruselu
  V internetových médiích bude tento vzkaz zveřejněn od pondělí 9.7.2016

  Děkujeme za podporu.

  0 0

  Stanislav Novotný
  9. 7. 2018
  Článek: "Opět se vrací doba jako před rokem 1989, kdy se doma říká něco jiného, než na veřejnosti, lidé se bojí postihu v zaměstnání"  

  Přátelé, tento příspěvek (ZDE  a video nebyl facebookem povolen k placené propagaci, ačkoli v něm není vůbec nic závadného podle pravidel, která si facebook sám vytvořil, nesmí být propagován, aby se nedostal k většímu počtu čtenářů. Pomůžete nám ukázat cenzorům, že se přesto ke svým čtenářům dostane?  Pozn. SN:

  Občanský zákoník v ust. § 2976 odst. 1 stanoví, že „kdo se dostane v hospodářském styku do rozporu s dobrými mravy soutěže jednáním způsobilým přivodit újmu jiným soutěžitelům nebo zákazníkům, dopustí se nekalé soutěže“.

  0 0

  Grigorij Jegorov
  9. 7. 2018      rueconomics
  Rusko má mnoho možností pro obejítí Ukrajiny na dodávky plynu do Evropy, v důsledku čehož by její soustava plynovodů po roce 2019 mohla být zbytečná. Uvedl to ukrajinský expert na energetiku Valentin Zemljanský. Zemljanský také připustil možnost výstavby "pátého a šestého"úseku Severního proudu a přivedení přípojky až na Britské ostrovy. Nevylučuji, že Evropa nebude mít jednoduše zájem používat ukrajinskou trasu - nebo ji použije pouze ve slovenském směru. A celý zbývající systém plynovodů prostě nebude potřebovat", připustil Zemljanský ve vysílání PolitWera.


  Podle vyjádření experta se Ukrajina zaměřuje pouze na Severní proud 2 a nazývá ho hlavní hrozbou pro ukrajinský tranzit, Gazprom má však další obchvatové plynovody. "Vždyť existuje také Turecký proud, který převezme část zdroje. Docela činorodě se buduje a bude uveden do provozu mnohem rychleji než Severní proud 2. Existuje běloruská soustava plynovodů, která také není z nějakého důvodu brána v úvahu a která také přepravuje plyn do EU. Je zde také Modrý proud (do Turecka)", vysvětlil Zemljanský.

  Ve výsledku získá Gazprom po dokončení projektu Severní proud 2 nadbytečnou kapacitu pro tranzit plynu do Evropy. Celková propustnost všech uvedených plynovodů, s přihlédnutím k ukrajinské soustavě plynovodů, přes kterou bude podle názoru experta tranzit částečně zachován, je 1,5 krát vyšší, než je plánován přesun suroviny do EU.

  Zemljanský také připustil možnost výstavby "pátého a šestého"úseku Severního proudu a přivedení přípojky až na Britské ostrovy. Důvodem pro to expert uvádí rostoucí objem spotřeby plynu v Evropě v souladu s globálními trendy, což se projevuje výrazným nárůstem vývozu Gazpromu do EU. "K tomu budou samozřejmě používány všechny tranzitní kapacity, včetně ukrajinské soustavy plynovodů", řekl.

  Současně, pokud Gazprom zrealizuje ukrajinský "sen" tím, že se vzdá své odpovědnosti za plyn šířící se na Ukrajině jeho "předáním" na východní hranici země, Kyjev bude s to se dovědět, jak moc Evropa ukrajinské potrubí potřebuje. "Budou ho (ruský plyn) tranzitem přes Ukrajinu nakupovat ti evropští partneři Gazpromu, pro něž to bude výhodné. Tehdy bude jasné, kde je zakopán pes a který směr je pro evropské spotřebitele nejvhodnější. Nevylučuji, že Evropa nebude mít jednoduše zájem používat ukrajinskou trasu - nebo ji použije pouze ve slovenském směru. A celý zbývající systém plynovodů prostě nebude potřebovat", připustil Zemljanský ve vysílání PolitWera.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0

  Jaroslav Loudil
  9. 7. 2018
  Čínská státní jaderná společnost CGN  právě jedná o koupi až 49 % podílu ve všech dnes pracujících osmi britských jaderných elektrárnách . Tyto elektrárny dodávají 20 % veškeré spotřebované elektřiny v Británii. Je to dobrá zpráva, která vykazuje do patřičných mezí naše - "upocené české strašpytly" - typu Kalouska, Bursíka , již zesnulého Havla, politiky STAN, KDU, apod.,  kteří se pravidelně budí o půlnoci  hrůzou s výkřikem : "Číňané jedou !!"  a pak si rychle jdou do koupelny vyměnit propocené pyžamo.

  Ano, státní čínská firma možná koupí důležitou část výroby elektřiny na britských ostrovech a Čína tak bude mít  pod kontrolou  zásobování Britů důležitou elektřinou.

  P.S. Co dodat ? Pokud Čína skutečně koupí polovinu hodnoty všech britských jadernách elektráren , pak je to pro mne pouze skvělým důkazem krásné a potřebné důvěry  v mezinárodních vztazích. Nic víc si všichni nemůžeme přát! Pokud čelný stát NATO prodá významnou část své enegetiky- "komunistům" ?? z Číny , pak je vidět, že Londýn je vysoce pragmatický a vidí hodně dopředu. Na rozdíl od našich - "pořádně zatuchlých ideologů z časů minulého století" , Kalouska, Bursíka, politiků KDU a STAN. Mezinárodní spolupráci ANO !!, prázdnému ideologickému zatuchlému žvanění  z časů minulého století STOP !!

  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3872991/tisk-cinska-cgn-chce-podily-v-jadernych-elektrarnach-v-britanii.html

  0 0

  Petr Hampl
  ROZHOVOR
  10.7.2018   ParlamentníListy
  „Zcela jistě je pro nás katastrofou zůstávat v EU. Každým rokem jsme na tom hůře než rok předtím – a to ve všech měřitelných oblastech… Dnes jsme v té situaci, že nás západní země vysávají, a část peněz tu skutečně investují nazpět. Jenže ne do lepšího fungování státu, ale naopak. Investují je do zničení české demokracie, do omezování občanských svobod, do likvidace rodiny, do šíření těch nejodpornějších ideologií. Pokud vím, žádná koloniální mocnost nezacházela se svými koloniemi tak špatně, jako dnes Německo zachází s malými evropskými státy,“ říká sociolog Petr Hampl.


  Jak se vlastně máme? Podle makroekonomů už předstihujeme některé západní země, spíše ty jižní. Praha je jedním z nejbohatších regionů EU. Na druhou stranu, řada občanů nemá nashromážděné rezervy k přežití ani na jeden měsíc. Exekuci už má 863 tisíc obyvatel České republiky, což je téměř desetina lidí starších 15 let. Za poslední rok jich přibylo 31 tisíc. Vyplývá to z aktualizované mapy exekucí, kterou sestavilo neziskové sdružení Otevřená společnost. Kolem 151 tisíc lidí má dokonce přes deset exekucí…

  Jsem rád, že jste nezačal stupidní frází, „máme se lépe než kdykoliv předtím“. Je smutné něco takového slyšet od profesionálních ekonomů. Nemá to naprosto žádnou analytickou hodnotu. Slouží to vlastně jen jako vstupenka do určitých kruhů. Když přijdete, musíte viditelně vyjádřit, že se máme nejlépe v dějinách, Rusko je hrozba a Zeman dělá ostudu. Nemusíte ani věřit, že je to pravda, ale že jste ochoten to veřejně tvrdit, to z vás dělá toho správného člověka.

  Nicméně zpět k otázce. Záleží na měřítku. Ano, některým lidem se daří opravdu skvěle. Jiným se ale daří velmi špatně. Navrhuji použít jako měřítko „preferenční právo chudoby“ zavedené americkým pravicovým konzervativcem Peterem L. Bergerem. To říká, že záleží hlavně na tom, jak se mění situace nejchudší pětiny obyvatel. Jak je to s jejich životní úrovní, kupní sílou, zaměstnaností, ale i třeba jakým stresům a rizikům jsou vystaveni, jaké jsou jejich životní šance, jaké šance se nabízejí jejich dětem a podobně.

  Když použijeme tohle měřítko, ukazuje se nám, že Česká republika je na tom nejhůře za posledních 50 let. Je dobré také vidět, že ten propad nepřinesl listopadový režim jako takový, ale až vstup do Evropské unie.
  Zásadní téma je, zda jsme ekonomickou kolonií Německa či EU. Jsme? A lze s tím něco dělat, abychom nebyli?

  Obávám se, že jsme na tom mnohem hůře, než kdybychom byli jen kolonií. Koloniální mocnosti si z kolonií braly spoustu zdrojů, ale na oplátku většinou zavedly fungující státní správu, omezily místní korupci a prosadily alespoň ta úplně nejzákladnější lidská práva, například zrušily otroctví.

  Dnes jsme v té situaci, že nás západní země vysávají, a část peněz tu skutečně investují nazpět. Jenže ne do lepšího fungování státu, ale naopak. Investují je do zničení české demokracie, do omezování občanských svobod, do likvidace rodiny, do šíření těch nejodpornějších ideologií. Pokud vím, žádná koloniální mocnost nezacházela se svými koloniemi tak špatně, jako dnes Německo zachází s malými evropskými státy.

  A lze něco dělat s tím, abychom nebyli v takovém stavu?


  Tady je dobré si uvědomovat, že ve zdravé ekonomice rozhoduje to, jaké firmy vznikají. To je mnohem důležitější, než komu patří současné podniky.

  Vláda by se tedy měla podívat, zda tu za poslední rok vyrostly stovky nových českých výrobních podniků a farem. Když to šlo v 90. letech, proč to nejde dnes? Stačilo by zrušit tisíce zbytečných regulací, českých i evropských. A zrušit je jenom pro malé české firmy. To by v důsledku přineslo dramatickou mocenskou změnu. Jenomže nadnárodní korporace jsou dost silné, aby tomu zabránily. A kruh se uzavírá.

  Neměla by být klíčová strategická a síťová odvětví pod kontrolou státu? Již středověký stát si chránil své „regály“…

  Stát má dostatek prostředků, aby své zájmy vůči provozovatelům utilitních sítí prosadil. Problém je spíš v tom, že na ministerstvech sedí vesměs lidé, kteří sní o manažerských pozicích v těch nadnárodních korporacích. Vědí, že když se budou chovat dost poníženě, dostanou je.

  Čtyři pětiny bohatství vytvořeného loni ve světě skončily u jednoho procenta nejbohatších lidí planety, zatímco nejchudší polovina lidstva nezískala nic. Upozornila na to nezisková organizace Oxfam, která závěry svých analýz nerovností ve světě tradičně zveřejňuje v předvečer Světového ekonomického fóra v Davosu. Opět, neměly by národní státy hájit své občany, střední třídu a malé a střední podniky před nadnárodními korporacemi?

  Jednoznačně. Pokud do své země pustíte korporace, vždy to bude v důsledku znamenat ztrátu svobody, zničení národní kultury a nakonec i rozpad ekonomiky. Korporace vás vysají a spálenou zemi opustí.

  (Celý text rozhvoru najdete ZDE)


  Související:

  • https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Budeme-drit-ale-prachy-shrabne-nekdo-jiny-Ekonom-tvrde-popsal-jak-dnes-vypada-ceska-ekonomika-542794
  • https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zhnuseni-a-prohnilost-neziskovek-udela-se-vam-zle-Duchodci-trou-bidu-Stat-je-nechal-ostudne-na-okraji-zajmu-Kseft-s-chudobou-a-nelidske-exekuce-Poslanec-od-Okamury-hovori-541051
  • https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zhnuseni-a-prohnilost-neziskovek-udela-se-vam-zle-Duchodci-trou-bidu-Stat-je-nechal-ostudne-na-okraji-zajmu-Kseft-s-chudobou-a-nelidske-exekuce-Poslanec-od-Okamury-hovori-541051  0 0

  ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA
  10.7.2018 ParlamentníListy
  Analytik Martin Koller se vrací k událostem minulého týdne, konkrétně "vypískání" premiéra Andreje Babiše na XVI. všesokolském sletu v Edenu a vedle toho více podrobně k výročí Mistra Jana Husa a předně jeho odkazu, stejně jako mýtům kolem něho upředených. Mimo tyto dvě události ale burcuje pozornost čtenářů, protože se odehrála ještě jedna důležitá událost, které podle něho média nevěnují dostatečnou pozornost.

  V minulém týdnu se událo leccos zajímavého. Osobně jsem nejvíc vnímal výročí upálení Jana Husa, pískot Sokolů a začínající celní válku mezi Čínou a USA. Článek by se mohl jmenovat Hus a pískající Sokolové. Zatímco ke středověku se vyjadřoval kdekdo, k Sokolům pouze někdo a kolem dalšího ekonomického problému (řečeno slušně) globálního rozsahu je téměř ticho. Pravděpodobně se čeká na instrukce z Washingtonu a Bruselu, u nás možná i z Berlína.


  Nebude líp

  O tom, že před již téměř třemi týdny byl snížen rating Deutsche Bank, je v našich médiích rovněž ticho po pěšině, přestože je to informace jak puma v Hirošimě. Znamená to, že Německo, hlavní země EU a ideologické měny euro, má finanční, takže pravděpodobně ekonomické, případně hospodářské problémy. Zdá se, že očekávání řady ekonomů ve formě další ekonomické krize se začíná plnit. Problém Deutsche Bank a německé ekonomiky, na niž jsme navázáni jako kolonie, celní válka mezi dvěma největšími světovými ekonomikami USA a Čínou a k tomu jakési snahy EU, opět především Německa, o jakousi celní válčičku s USA.

  Problém je v tom, že Čína je dnes ekonomickou jedničkou a ovládá polovinu Afriky s jejími přírodními zdroji, posiluje svoje postavení v Latinské Americe. Dokáže to bez válek, imperialismu a kolonialismu, zatímco všemožných misí NATO a EU pod vlajkou lidských práv mají všude plné zuby. Evropa se bez čínského spotřebního zboží neobejde, nemá čím je nahradit a navíc se likviduje sankcemi proti Rusku na podporu ukrajinského fašismu. Přitom zrovna Ukrajina je vzorovým potvrzením Masarykova názoru, že fašismus vytváří oligarchii a platí to i naopak. Sen vládců současné EU, soukromá Evropa oligarchů podle ukrajinského vzoru.

  Čína navíc drží obrovský americký dluh. Z vojenského hlediska spolupracuje s Ruskem, které je stále vojenskou a jadernou velmocí, i když výrazně slabší, než NATO. Čínský vojenský průmysl navíc pomalu a jistě dotahuje technologický náskok USA. Spojené státy sice mohou nasadit cla na čínské zboží, ale krátkodobě ho nemají čím nahradit, protože nemají odpovídající průmysl a v EU rovněž není, takže ceny v USA vyletí vzhůru. Bohužel nelze vyloučit, že celní válka mezi USA a Čínou se promítne i do EU. Zdá se, že nebude líp a je to parádní důvod k tomu, aby komplot Babiš-Hamáček-Filip-Zeman nemusel plnit sliby voličům. Mluvil jsem se známou, která bydlí v méně bohatém kraji. Sdělila mi, že mluvila s řadou nadšených voličů ANO, kteří již nejsou voliči ANO.

  Z historického hlediska bych dodal pro pobavení, že za takzvané druhé republiky, mezi mnichovskou dohodou a okupací vznikla strana ANO – Akce Národní Obrody, která sdružovala zbohatlíky, šlechtu, pseudovlastence a všemožné podezřelé živly. Šéfredaktorem jejího tisku byl mezinárodní podvodník Harry Jelinek, který prodal jakémusi potroublému Američanovi státní hrad Karlštejn. Historický vzor opravdu následování hodný.

  Sokolové jako vždy

  Velmi mne potěšilo, že Sokolové dali najevo svůj názor tvůrci komplotu, multimiliardářskému oligarchovi Babišovi, dlouhodobě premiérovi vlády bez důvěry. Je třeba zdůraznit, že Sokolové byli vždy vlastenecká organizace. Vystupovali proti rakouské okupaci českých zemí a pangermánským snahám. Sokolové z emigrantských kruhů v Rusku zahájili odboj proti Rakousku již v roce 1914 a mnozí z nich posléze vstoupili do československých legií. Sokolové v Paříží stáli u protirakouské demonstrace a stržení rakouské vlajky z velvyslanectví v Paříži při vyhlášení první světové války. Předseda pařížských sokolů Pultr byl zakladatelem roty Nazdar, která jako první vyrazila v rámci cizinecké legie do boje proti Němcům. Rovněž mezi rozvědčíky v Itálii a zakladateli domobraneckých praporů dominovali Sokolové. Slety Sokolů před první světovou válkou i v období mezi světovými válkami byly národní manifestací, mnohdy ve spolupráci s dalšími tělovýchovnými jednotami, konkrétně DTJ-Dělnické tělovýchovné jednoty a Orel. Sokolové se výrazně opírali o husitskou tradici a jeden ze sletů ve dvacátých letech byl věnován přímo husitství. Rovněž za druhé světové války se odboje proti německému nacismu zúčastnilo mnoho Sokolů a legionářů, krajanské organizace působily v zahraničí. Poslední všesokolský slet po válce byl manifestací proti vládě jedné strany spojené se sociální demokracií. I v současnosti je pískot českých vlastenců, kteří mají organizace po celém světě, hlasem národa proti vládě jednoho oligarchy spojeného se sociální demokracií, aspoň té části národa, která se nedala ohloupnout demagogií a komplotem Babiš-Hamáček-Filip-Zeman.

  Nicméně i zde lze připojit humornou doložku ve formě vystoupení pana poslance Kalouska. Rovněž on s radostí kvitoval sokolský pískot, nicméně se prohlásil za Orla podle tradice katolických tělocvikářů. Lze jen doufat, že již poměrně opelichaný Orel Kalousek nebude testovat svoji letuschopnost skokem ze střechy sněmovny, aby nám mohl i nadále připravovat komická představení se svými komoni Bartošem, Ferim, Halíkem, Hermanem, Bělobrádkem a Drahošem.


  0 0

  Lavrov: Velká trojka EU souhlasí s vytvořením obchodu s Íránem bez využití dolaru

  © Sputnik / Nina Zotina
  10.7.2018  Sputnik
  Hlavní evropské země (Francie, Německo a Spojené království), které se účastní jaderných jednání s Íránem, se dohodly na udržení obchodu s Teheránem nezávisle na americkém dolaru, řekl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.


  Evropské společnosti pod stoupajícím tlakem Washingtonu přerušují obchodní vztahy s Teheránem. Vzhledem k tomu, že většina transakcí se v současné době provádí pomocí amerického dolaru, firmy, které působí v Íránu, čelí potenciálním pokutám ze strany USA.

  Podle Lavrova se rozhodnutí týká zejména malých a středních firem. Vysvětlil, že účastníci íránské dohody souhlasili s vypracováním opatření, aby ochránili podniky svých zemí před sankcemi USA.

  „Všichni souhlasí s tím, že sankce jsou naprosto nezákonná a nepřijatelná politika, ovšem jen stěží se dá zcela změnit. Bude potřeba vynaložit hodně úsilí v hospodářské a politické sféře,"řekl ministr.

  Minulý týden evropští zákonodárci schválili Evropské investiční bance (EIB), aby začala podnikat v Íránu v úsilí zachránit jadernou dohodu z roku 2015.

  „Poskytneme EIB schopnost investovat do Íránu, pokud budou nalezeny vhodné projekty," uvedl Siegfried Muresan, zákonodárce středopravé Evropské lidové strany.

  „Íránská dohoda je pro evropskou bezpečnost dobrá,"řekl pro agenturu Reuters a odkázal se na dohodu podepsanou světovými mocnostmi v roce 2015.

  - - -

  0 0

  Josef Pazdera
  10.7.2018 zdroj
  Z výzkumu provedeném portlandskou státní univerzitou vyplývá, že k potomkům zbožných rodičů osud zrovna moc nakloněn není. Je tomu spíše naopak a křesťanský fundamentalismus je s jejich úmrtností jako ruka v rukávě.  Ginny Garcia-Alexander je profesorkou na PSU's College. Profesí je socioložka a zajímá se o postneonatální úmrtnost. Je také vedoucí kolektivu, jehož výsledky nyní zveřejnila její mateřská Universita a časopis Journal for the Scientific Study of Religion. Ve studii byla použita statistická data týkající se úmrtnosti kojenců v letech 1990 až 2010. Ta jako hlavní příčinu úmrtí kojenců v prvních 28 dnech označila vrozené vady. V dalších 11 měsících života mají úmrtí na svědomí vnější faktory, jakými je chudoba spojená s nedostatečným pojištěním a začlením do sítě sociální podpory. Poněkud překvapivě mezi ně spadlo i náboženství. Tak to vyplynulo z rozboru dat poskytnutých institucemi: National Center for Health Statistics (NCHS), National Association for Public Health Statistics (NAPHSIS), National Center for Health Statistics (NCHS), Religious Congregation, USA Counties database a Area Health Resource File.

  Demonstrant s heslem „poslouchej Ježíše nebo zhyň“. Fundamentalisté sami sebe vnímají jako oběti a že jim společnost vnucuje názory a postoje, které jsou v rozporu s jejich vírou. Snaží se společnost se svou víru spojit. V případě neúspěchu nich dochází k nárůstu agresivity.
  Ve studii se operuje s pojmem fundamentalismus, a tak si připomeneme, co tím mají na myslí. Za nejlepší definicí pojmu fundamentalismus se žertem označuje, že je opakem modernismu. My Evropané máme tendenci fundamentalismus spojovat s jinými náboženstvími, než s tím „naším“. Ano, vyskytuje se ve všech náboženstvích, ale pravdou je, že ten křesťanský má prioritu. Křesťanství se jako první dostalo do křížku se sekularismem. Ten bývá snaha zaměňovat za ateismus, kterým ale není. Sekularismus je pouze snahou organizovat společnost, v níž státní moc, státní instituce a stát jsou na náboženství a náboženském uvažování nezávislé. Tím, co takovým snahám dláždilo cestu, bylo osvícenství. Až v něm se většina filosofů začala klonit k přesvědčení, že náboženská víra není přirozenou součástí postoje člověka ke světu. Takže to vlastně není tak dávno, co vedoucí role církve i u nás byla naprostou samozřejmostí. Až konec středověku svým racionalismem a nástupem technické civilizace, začal mocenskou strukturu měnit. Zatímco ateismus je přímé odmítání existence Boha, sekularismus je k němu tolerantnější. Má za to, že světské i duchovní instituce mohou existovat souběžně a nezávisle.

  Vývoj společnosti ale zdaleka není přímočarý, a tak zatímco země severní Evropy v trendu sekularizace pokračují, směrem k jihu se společnost k náboženství vrací a vliv velkých náboženství tam stoupá. Ostatně ani Česko není označováno za sekulární stát, neboť k odluce církve od státu zatím u nás nedošlo a restitucemi se Římskokatolická církev stala největším soukromým vlastníkem pozemků v ČR. Ani Ameriky se trend návratu k náboženství nevyhýbá. Nový svět je ale charakteristický ještě něčím. Jednotlivé proudy se štěpí a k tomu ještě vznikají i nová náboženství. Ta s malým počtem přívrženců se označují za sekty. 

  Když se vrátíme k pojmu křesťanského fundamentalismu, zmiňovaného ve studii, tak za jeho pramen bývá označován vzestup evangelikálních církví. Původně se termínem konzervatismus označoval souhrn stanovisek hájených v některých křesťanských denominacích soudobého protestantismu, zejména baptistů, presbyteriánů, evangelíků. A metodistů, kde se vytvořil kolem roku 1910 jako kreacionistické učení zaměřené proti evoluci. O přetrvávající síle moci tohoto učení pojednává i článek „Opičáci vítězí na celé čáře„. 

  Když si to laicky zestručníme, tak cílem všech náboženských fundamentalistů je resakralizace společnosti, tedy přesun náboženství ze zadních řad, kam bylo zatlačeno sekularismem a jeho návrat zpět do popředí. Historický vývoj v USA formoval oblasti se silným zastoupením extrémně orientovaných přívrženců víry, silně převažujícím katolicismem a protestantismem. Právě ono územní členění dovoluje nyní provádět výzkumy, jako je tento. Většinou se dělá poctivě, protože je v zájmu mocných. Výsledky totiž politikům umožňují v konkrétním okrsku brnkat voličské základně na ty správné struny.

  Už dřívější podobné studie odhalily podobné trendy v úmrtnosti dospělých. Ať už je prováděl kdokoliv, vždy vyzněly v neprospěch konzervativních oblastí. Protestanti a katolíci „tvrdého ražení“ na tom jsou se zdravím hůře, než modernisté. Výsledky nynější studie proto nejsou zase až tak moc objevné. V podstatě se dá říci, že kojenci jen kopírují dospělce. Tentokrát nesmlouvavá mluva matematiky znovu označila urputné lpění na základních principech náboženství, jako na zdraví společnosti škodlivé. I když studie nedává odpověď na otázku co je v komunitách věřících příčinou tak neblahého stavu, podle sociologů to je kladení velkého důrazu na Bibli jako základ (fundamentum) křesťanství, víra v zázraky, neposkvrněné početí, tělesné zmrtvýchvstání,... Na vině se jeví být nepřípustná reformovatelnost základů křesťanské víry bránící transformaci vědeckých poznatků do teologie. To nejspíš následně ovlivňuje u členů dotčených komunit důvěru v nové způsoby léčby i péči o zdraví.


  Závěr

  Mnohde slýcháme i čteme, že ta pravá zbožnost je užitečná pro všechno. Zdravotní záznamy Američanů, zpracované na univerzitách v Oregonu a Texasu, ale vypovídají o něčem jiném, a že úmrtnost kojenců bychom z toho měli vyjmout. Pokud ovšem ke smrti neviňátek nepřistupujeme podle hesla: „Koho Pán Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje“.


  Literatura

  GINNY E. GARCIA, JOHN P. BARTKOWSKI, XIAOHE XU.: Religion and Infant Mortality in the United States: A Community-Level Investigation of Denominational Variations in Postneonatal Deaths, JSSR, 2018 :1–10.  0 0

  - vlk -
  10.7.2018 KosaZostračili vlkovobloguje.wordpress.com
  Ještě pozdě odpoledne ta osoba, která z akademického prostředí znala zejména jisté klávesové zkratky tvrdila, že nevidí důvod rezignovat na svou funkci. Že vše je, jak u Babiše a spol . zvykem, je proti ní kampaň, Přirozeně účelová. Tedy účelovka. Že ona nic, ona ministryně a basta. A za krátko to bylo jinak. Prý na ni nikdo netlačil, ale sama se rozhodla rezignovat, aby nezkomplikovala hlasování o vládě. A prý to ani v nejmenším neznamená přiznání viny, protože ona se přece ničeho nekalého nedopustila. Možná nějaká drobná chybička se vloudila, ale přísně neúmyslně!
  Jak jinak.

  Zbavili jsme se ministryně spravedlnosti, která evidentně sama nectila ani podzákonné normy, a měla mí v péči zákony, jejich vymáhání a dodržování!!!!
  Navíc i na té rezignační tiskovce měla značně krátké nohy.
  Takže prý na ni nikdo netlačil, když ještě před chvíli tvrdila, že se ministerského postu nevzdá? 

  Připomeňme si co předevčírem k její aféře říkal Babiš:
  Pokud se prokáže, že ministryně spravedlnosti Taťána Malá opisovala v diplomových pracích, měla by asi odstoupit, řekl Radiožurnálu premiér Andrej Babiš.Zdroj: 

  No ono se to prokázalo, respektive bylo už prokázáno! Ale ona odstoupila sama, ze svého rozhodnutí… Chce snad naznačit, že Babiš je za lháře?
  A nechce komplikovat vznik vlády? Podle posledních informací se nechá sám ANOšéf pověřit výkonem ministrování spravedlnosti!!!

  Tohle nemá chybu hned dvakrát. Nebyl to snad Andrej Babiš, který původně odmítal vydat ČSSD ministerstvo vnitra, kdo tvrdil, že případ Čapí hnízdo dozorují státní zástupci a tudíž, že obava že policie řízená ministrem za ANO by jím byla ovlivněna ve svém šetření v jeho prospěch?
  Takže podle jeho vlastního výkladu tomu nasadil dokonalou čapovskohnízdní korunu  Protože nyní bude přímým nadřízeným všech státních zástupců. Tedy i těch, co dozorují jeho vlastní vyšetřování!!!! Dokonalé spojení užitečného (odvolání neudržitelné Malé) s ještě užitečnějším (mít svůj malér pod přímou kontrolou!!!)

  Vedle toho a zcela charakteristicky pro naši republiku, ministryni co se provinila opisováním, nahradil v čele rezortu spravedlnosti člověk, který je podezřelý z podvodu v rozsahu 50 milionů! No řekněte, není to krása nesmírná?!

  A Malá tvrdí, že chce umožnit bezproblémové odsouhlasení vlády v parlamentně! Kam až, do jaké absurdity, jsme se to dostali? Takže plagiátorství by mohlo vadit a eventuální podvodné získání dotačních peněz velkého rozsahu nikoli? Těm, co budou schvalovat vládu?

  Ale abych se vrátil k akademičce přes klávesové zkratky a její poslední tiskovce. Padl tam ještě dotaz na to jak mohla vykonávat koncipientskou praxi, když ji měla vykonávat cca 300 km daleko od svého bydliště.

  No dámička vyjevila do kamer, že jako nemůže říci, jestli v místě koncipientování byla 2x, 3x nebo 4x v týdnu, ale rozhodně prý dostatečně. a všichni byli spokojeni... Škoda že nedala následně tu o Perníkové chaloupce. Jen a jen jako doplněk z ní vypadlo, že to koncipování vykonávala na Slovensku. Čímž mi objasnila jednu záhadu s kterou si vlk nevěděl rady – dával jsem tady materiál z webu České advokátní komory, která právnické diplomy z Panevropské univerzity v Bratislavě nemá za dostatečnou právní kvalifikaci k výkonu advokátské praxe v ČR. Proto jsem nechápal, jak Malá mohla být koncipientkou. Takže na Slovensku? Tak to je tedy logické!!! To ano. A jistě, fakt čestný babišovský, že tam byla osobně! Nehledě k tomu, že se pokusila obejít regule pro výkon advokátské živnosti v České republice. Tím, že by oprávnění získala na Slovensku! Pro mne další plagiát. Tentokráte mnohem většího rozsahu než ty dvě diplomky!

  A už vidím, jak jezdila, 2x, 3x, 4x týdně z Lelekovic do Dolného Kubína. To je opravdu příjemných 300 kiláků. Zejména ty od Žiliny výše. To je pravá lahoda! No nic.

  Ještě k tomu neopisování a neplagiátorství, prý jen zapomněla uvést prameny.. . Připomenulo mi to vtípek, který koloval kdysi po netu – obžalovaný z vraždy nožem říká soudci – já ho vážně nebodl, jen jsem v ruce držel nůž a on se mi do něj nějak zapích nebo jsem ho v něm nějak zapomněl… Malá to má stejně! A podle ní za to všechno může vedoucí její diplomky, ten prý ji neupozornil, že by jako něco bylo špatně….

  Ale ono je to jako vždycky v české politice – po špatném přijde ještě horší! Po malé kopírce přijde stíhaný. Do čela ministerstva spravedlnosti, I když snad jen krátkodobě. Ovšem dostatečně na to, aby si poslední vrátná či uklízečka na ministerstvu, všech soudech a státních zastupitelstvích, ráčili uvědomit, kdo je má všechny pod palcem. O státních zástupcích a soudcích nemluvě!

  Paráda nejparádovější! Přesně takhle jsme si vždycky představoval právní stát! Co vy?

  Nicméně ještě musím přidat pár slov o tom dikobrazovi. Stromovém. Konkrétně o jeho samičce Jitce. Ta utekla ze zoo před dvěma týdny, a i když se čas od času někde objevila, chovatelům se ji nedařilo chytit. K odchytu vyjeli i hasiči, kteří pomocí dlouhé tyče samičku plašili a snažili se ji zahnat na zem. Tam na ni už čekali strážníci a také chovatelé ze zoo vybavení sítěmi. Prostě byl na ní taky účelový hon jako na Malou. Taky měla nikoli hroší, ale dikobrazí kůži. Ta ji ochránila dokonce před elektrickým ohradníkem. Stejně jako Malou ta její před šoky veřejnosti. No jasně, v obou případech šlo o účelovku. Ale obě nakonec – jak Taťána, tak Jitka skončily tam kam patří! Vlastně ne, jen Jitka, ta šla zpět do ZOO. Kdežto akademička přes kopírování nám bude zavánět v parlamentu dál. A bude jistě neochvějnou oporou svého premiéra!

  Omlouvám se Jitce, že jsem ji do tohoto textíku zatáhl. Je to statečné svobodomilné zvířátko. Což bych o paní exministryni říci nemohl.

  DOPLNĚK úterního rána:
  v úterý ráno přišel Seznam.cz se synopsí toho, jak to včera s Malou bylo, kdy a proč se zlomil její nepříčetně tvrdohlavý postoj, Je to zajímavé čtení, jehož nejpodstatnější část je proto převzata.

  Zlomovým okamžikem byla zmíněná tisková konference, na které chtěla Malá vyvrátit podezření z plagiátorství.
  Ministryně při této vskutku krizové komunikaci odmítla větší pomoc od PR týmu hnutí ANO a scénář obhajoby si přichystala sama. Spojila se předem jen s vedoucím své diplomové práce z brněnské Mendelovy univerzity, s nímž se radila, jak se bránit.
  Jenže výsledek se vůbec nepovedl. Místo, aby se Malá věrohodně obhájila, byla zaskočena dalšími otázkami novinářů, kteří našli nové opsané pasáže v jejích diplomkách. Lidé na sociálních sítích si z jejího vystoupení začali utahovat.
  Sám Babiš a jeho nejbližší ztratili jakoukoliv motivaci dál Malou bránit. A k odchodu ji v pondělí v podvečer dotlačili. Obávali se mimo jiné, že při středečním hlasování o důvěře vlády v Poslanecké sněmovně by se Malá opět stala ústředním tématem projevů.
  Neudržitelnost situace si uvědomoval i Babišův tým marketingových poradců, kteří dobře vědí, že politikům projde leccos, jen se nesmí stát směšnými. A přesně to se šestatřicetileté političce stalo.
  Někdo akci přirovnával k Červenému Hrádku, legendárnímu projevu komunistického lídra Milouše Jakeše. Jiní třeba k bývalému ministrovi ODS Martinu Kocourkovi, který vymyslel nový termín „odklánění” pro zatajení majetku před rozvodem.
  A nešlo jen o opisování diplomek, ještě větší problém byl, že Taťánu Malou vůbec nepřijala odborná veřejnost – soudci, žalobci a advokáti. Dokonce se proti její nekompetenci veřejně vyjadřovali a sepisovali petice. To bylo v rozporu s tím, co Babišovo hnutí slibovalo – že místo tradičních politiků přivedou do vlády odborníky.

  - - - 

  0 0

  10.7.2018  Haaretz a PrvníZprávy
  Více než 40 izraelských ochránců lidských práv podalo Petici k Nejvyššímu izraelskému soudu na ukončení izraelského vývozu zbraní na Ukrajinu, neboť některé z těchto zbraní dostávají neonacistické jednotky ukrajinských bezpečnostních sil.

  Aktivisté jsou přesvědčeni, že tyto zbraně dostávají vojáci, která otevřeně přijímají neonacistickou ideologii, a uvádí důkazy, že pravicová Azovská milice, jejíž členové jsou součástí ukrajinských ozbrojených sil a jsou podporováni ministerstvem vnitra, používají tyto zbraně .

  Důvody izraelského ministerstva pro udělování vývozních licencí na zbraně nejsou veřejně přístupné, ale izraelské zbraně v rukou známých neonacistů by měl být brán do úvahy při udělování licence.

  Nicméně není to poprvé, kdy ministerstvo obrany ozbrojuje síly, které vyznávají národně socialistickou ideologii (nacismus), píše izraelský Haaretz.

  V minulosti Izrael vyzbrojoval antisemitské režimy, jako byl vojenský režim v Argentině, který zavraždil tisíce Židů v táborech, zatímco jeho vojáci strážili vězně Uzi samopaly.

  Izrael také vyzbrojil nacisty, například válečného zločince Klause Barbieho v Bolívii. V případě Ukrajiny vojáci používající izraelské zbraně otevřeně vyjadřují svou podporu rasistickým a antisemitským myšlenkám.

  Dobrovolnický prapor Azov byl založen na Ukrajině v roce 2014. Znaky praporu jsou známé národně socialistické emblémy. Jeho členové používají nacistický pozdrav a používají svastiku a insignie SS.

  Navíc někteří z nich otevřeně připouštějí, že mají neonacistické nálady a že jsou popírači holocaustu. Jeden člen milice řekl v rozhovoru, že bojuje s Ruskem od doby, kdy je Putin Židem. Azovský seržant řekl, že je národním socialistou, i když nebyl pro genocidu, a pokud menšiny na Ukrajině nevyžadují zvláštní práva, nebude s nimi mít žádný problém.

  Zakladatel milice, Andrij Biletský, který je nyní členem ukrajinského parlamentu, dříve vedl neonacistickou skupinu nazvanou Patriot Ukrajiny, nyní zaniklý. Jeho členy tvoří zakládající jádro Azova.

  "Národní národnostní mise v tomto kritickém bodě je vést konečný pochod bílé rasy směrem k jejímu přežití,"řekl Biletsky. "Jedná se o pochod proti sub-lidem, kteří jsou vedeni rasou semitskou." Podle zprávy ochránců lidských práv členové milice jsou podezřelí z válečných zločinů, mučení a sexuálního násilí.

  Ve spojitosti s rostoucí silou Azova, která má více než 3 000 členů, dochází k nárůstu antisemitských incidentů a útoků na ukrajinské menšiny. Neonacistické skupiny zaútočily na Židy a židovské pamětní místa po celé Ukrajině, stejně jako novinářům, Romům a členům LGBT komunity.

  Voják praporu AZOV se svou novou výzbrojí - izraelským samopalem zn.Tavor
  Jeden poslanec Evropského parlamentu v reakci na otázku "židovského problému" na Ukrajině prohlásil, že "ve vládě existuje neukrajinská krev, která musí být řešena." V květnu pravicové skupiny procházely Oděsou a jejich vůdcové tvrdili, že město patří Ukrajincům, ne Židům, a že se jich zbaví.

  To vše se proto děje, jelikož ukrajinská administrativa odmítá podíl Ukrajiny na holocaustu, stejně jako Polsko.

  Tyto pokusy zahrnují přepisování historie druhé světové války a oslavu ukrajinských vojáků, používání právních předpisů a různých publikací, stejně jako vyprávění o židech, kteří byli během války spojenci národních ukrajinských sil, zatímco ve skutečnosti museli židé skrývat svou totožnost .
  V roce 2015 muzeum holocaustu ve Washingtonu odsoudilo ukrajinskou legislativu, která měla zabránit kritice spolupráce Ukrajinců s nacisty.

  Centrum Simona Wiesenthala a Světový židovský kongres odsoudily rozhodnutí pojmenovat centrální bulváry v Kyjevě po nacistických spolupracovnících. Aby toho nebylo málo, tak v dubnu došlo k poctě ukrajinských jednotek SS Waffen, které masakrovaly tisíce Židů během druhé světové války. V červnu řekla nejvyšší ukrajinský vojenského prokurátor Anatoli Matios v rozhovoru, že Židé chtějí "utopit Slovany v krvi".

  Od jara roku 2015 jsou příslušníci azovské milice součástí pravidelných bezpečnostních sil na Ukrajině, která je součástí Národní gardy, která je vedená ministerstvem vnitra. Milice povzbuzuje členy a příznivce, aby se zapojili do armády. Nicméně, milice se udržuje jako samostatná organizace.


  Související:
  Spiegel: Neonacisti „Azova“ chtějí „znovu dobýt Evropu“!

  Petice, kterou předložil právník Itay Mack, obsahuje bohaté důkazy o ozbrojení ukrajinského režimu a jeho azovských milic.

  Ministerstvo obrany, jak je zvykem, odmítá tuto záležitost řešit a reaguje pouze obecně, aniž by upřesňovalo úvahy, na nichž se zakládá rozhodnutí o schválení vývozu zbraní. Zdá se, že v tomto případě si veřejnost zaslouží podrobnější odpověď, stejně jako ukrajinští židé, které izraelská vláda údajně tvrdí, že chrání.

  Dokonce i kdyby tyto zbraně byly v současnosti zaměřeny na Rusy, měli bychom vzít v úvahu rozumnou možnost, že budou v budoucnu využívána k dosažení dalších cílů, možná zaměřených na menšinové skupiny v zemi. Bude tedy pozdě na to, aby se zastavila spolupráce izraelské organizace s vrahy Židů a dalších.


  (rp,prvnizpravy.cz,haaretz,foto:arch.)

  0 0

  10. 7. 2018   PrvniZpravy
  Jak se z humanistů stanou xenofobisté a jak se udělá z dobráka hlupák? Tak na tyto dvě otázky dovedou rakouští občané vést přednášky přímo vysokoškolské. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz naše dopisovatelka z Vídně. Nikdo nemůže říct, že by se Rakousko v dobách poválečných nesnažilo odčinit svoji velikou dějinnou chybu i vinu. Kdekoliv se evropský národ vzbouřil proti svým tyranům, už otevřelo Rakousko své brány pro azyl dokořán. A k utečencům, hledajícím útulek, se chovalo skutečně jako k hostům.   I když se jim někdy neoplácelo stejně, všechno se odehrávalo v rámci lidského chybování, lidských slabostí a lidského snažení zachovat určité hranice, únosné pro všechny strany. Ano, Rakušané jsou pohostinní, lidsky smýšlející a ochotni pomáhat lidem v nouzi.

  Jak to, že tato, přímo národní vlastnost, se obrátila na zcela opačné cítění ? Dalo by se to nejlépe objasnit příslovím: „Ryba a host, za tři roky dost…!“

  Šokující, neuvěřitelné, někdy otřesné činy a přečiny hostů paní Merkelové, které rozdělila pod mušketýrským heslem „Všichni za jednoho …“ do všech zemí Evropské unie - představitelé kteří byli natolik zbabělí i hloupí, že je přijali , pletouc si nátlak s lojalitou - udělali z občanů Rakouska lidi otrlé, pro které znásilnění nebo přepadení patří k denním zprávám hned vedle předpovědi počasí.

  Médiá udělala úžasný pokrok, když po dvou létech „spolužití“ s Allahovými bojovníky, začala uveřejňovat všechny zprávy a informace, červenou partají (rakouská socdem) dříve přísně zakázaných. Nebyl zájem ukázat tu druhou tvář „ubohých válečných obětí“. S nastoupením nové tyrkysově-modré (tyrkysová-ÖVP, modrá FPÖ) vlády se strhla hráz zadržující informace o „skutečném stavu “ v zemi. A tu zaplavila ta navrstvená a stále přibývající špína přímo neskutečně.

  Záchranné práce pod vedením nové vlády nabyly sice rozsah a spád v měřítku skutečně vysokém, ale ty navršené vrstvy bláta se odstraňují o to hůř, že hrozí jejich další „přísun“. A nejnovější „historka“ nadzvedla už „na všechno zvyklé“ Rakušany přímo do stavu „a teď je toho dost…!!!!!“

  Rakušanka, paní Monika A. patřila k těm naivním „Gutmensch“ - dobrákům - (tento hezký název dostal po zkušenostech v posledních létech tak trochu posměšný nátěr), které bída těchto lidí mohla „srdce rozervat“. Od samého začátku se angažovala jako pomocnice a sympatizantka na všech místech, kam migranti dorazili, „s otevřenou náručí“. Vzala si osobně na starost několik migrantských rodin. Pomáhala jim při všech úředních cestách, vyřizování kursů německého jazyka, umístění dětí ve školkách, získání bytů.

  32-letý Syřan, Younes A. měl štěstí - jeho si vzala paní Monika v roce 2016 pod svá křídla. Pronajala mu jeden ze svých bytů, 2-pokojový I. kategorie, s kompletním zařízením za měsíční nájemné 580,- EUR. (Pozn. byt téhle kategorie v centrální čtvrti stojí v Rakousku kolem 1.000,- EUR). Kauci mu odpustila. Zařídila mu veškeré sociální zajištění a pojištění, včetně kurzu němčiny, které je v Rakousku podmínkou k obržení sociálních dávek.

  V roce 2017 paní Monika zaplatila - v rámci sloučení rodin - letenku pro jeho manželku a dceru. Jakmile byla rodinka komplet, změnil se Younes A. z doktora Hyde na pana Jekylla.

  Přestal chodit do kursu němčiny. Nepracoval. O integraci žádný zájem. Rodina žila jenom ze sociálních dávek a dětských případvků. Apropos: ty byly narozením druhé dcery patřičně zvýšeny.

  A PŘESTAL PLATIT NÁJEMNÉ.

  Při své poslední - a skutečně poslední - návštěvě zjistila paní Monika, že v koupelně jsou plesnivé zdi, parkety totéž a podnájemník nedodržuje bezpečnostní předpisy, odmítá kontrolu karmy a návštěvu kominíka. Pronájemkyně byla z bytu vykázána poté, co zjistila, že Younes A. „také pronajímá“ a sice její byt, pro „kolegy a přátelé“ ,kterým „pomáhá“ v nouzi, což je „normální lidská povinnost“.(Pozn. ilegálním soukmenovcům).

  V prosinci 2017 dala paní Monika svému podnájemníku tříměsíční výpoveď.

  A helemese…. pan Younes, který mluví lámanou němčinou a „nerozumí“ rakouským zákonům, projevil nevšední inteligenci a znalost těch rakouských zákonů, které jsou mu ke prospěchu. Obrátil se na tzv. „smiřovací komisi“, která měla paní Monice vysvětlit, že jeho velkorysou nabídku placení JENOM združeného inkasa ve výši 181,91 EUR by měla přijmout, protože více platit není ochoten. Přes všechny argumenty o protizákonném jednání to vypadá, že paní Monika prohraje spor na celé čáře.

  V televizním vysílání dal pan Younes, pohodlně rozložený na polštářích, na známost svůj životní princip - a také princip jeho krajanů - že bohatí lidé se mají dělit s chudými. Chlap v nejlepších létech, z kterého síla a energie přímo tryskala, demonstrující svoji převahu posměšnými úšklebky na adresu jeho dřívější „dobré víly“. Která se mu zprotivila tím, že ho „furt chtěla integrovat a sekýrovat “. Žádala od něj tato paní, aby si hledal práci, učil se německy a udržoval byt v pořádku. Vrcholem byl její požadavk na placení nájemného. Takhle si dovolit urážet jeho hrdost!!!!

  Mimochodem: pan Younes A. udal, že byl ve své vlasti učitelem francouzštiny. Při "smiřovacím" pohovoru velice často „nerozuměl“ a když mu byl nabídnut francouzský tlumočník, odmítl.

  Tak takhle to u nás vypadá s „obětmi teroru“.

  Každý je inženýr, doktor, profesor - ale nejdříve se musí zotavit z válečných hrůz a nabýt svou dřívější psychickou rovnováhu. Škoda jen, že čím více se nabývá psychická rovnováha na téhle straně, tím více ji ztrácí rakouští občané. O čemž svědčí jejich komentáře, z velké části xenofobicko-rasistické. Nedá se to už více tajit, co je pravda, to je pravda !

  Younes A. se rozhodl jít k soudu bojovat o lidská práva vlastní i svých soukmenovců. Advokát mu bude, samozřejmě, zdarma přidělen.Protože justice zaměstnává ještě stále nejméně 80 % „červeného personálu“ uzavíráme sázky, jestli se najde tak odvážný soudce, který by dokázal vyřešit „co s tím…“ tak, jak bychom si to my, paragrafů neznalí a vlastně už předem zaujati, představovali.

  Co ale „S NÍM“ ,je nám všem jasné: YOUNES A. zůstane na „volné noze“ v bytě, který nebude muset platit. Aby se „vlk nažral a koza zůstala celá“ (tak tohle vystihuje situaci až trochu nezdvořile vůči paní Monice, i když doslovně odpovídá veřejnému mínění), bude mu přidělen sociální byt s přiměřeně nízkým nájemným. A samozřejmě přiměřeně velký pro další přírůstky v rodině. Které budou každým rokem následovat. A když v rámci slučování rodin zaplatí nějaký „Gutmensch“ letenku i jeho druhé ženě, je nám jasné, že při své znovunabyté psychické rovnováze a tělesné kondici, budou rodinné přírůstky i tuplované. A sociální také.

  Paní Monika A. může svůj zdevastovaný byt renovovat na vlastní náklady - které jsou už teď odhadnuty na 33.000,- EUR.

  Tento případ skutečně není ojedinělý. V době, kdy se kdy se počítá s další migrantskou lavinou. je reakce na něj tak trochu snahou o pochopení i omluvou předem za to, že tenhle nový „nášup“ migrantů se určitě nesetká ani se vstřícností ani se soucitem. A už vůbec ne s nezištnou pomocí, jen tak „z dobrého srdce“. Máme totiž za ta poslední léta příliš mnoho osobních zkušeností z toho

  „… ZA DOBROTU NA ŽEBROTU“.

  0 0

  The Saker 10.7.2018 Saker, překlad Zvědavec
  Po opětovném jmenování Medveděva a jeho víceméně přeskupené vlády je veřejné mínění v Rusku a za jeho hranicemi rozděleno ohledně toho, zda je to dobré znamení kontinuity a jednotnosti ruského vedení, nebo zda je to potvrzení, že v Kremlu existuje pátá kolona pracující proti prezidentu Putinovi a pokoušející se prosadit a vnutit Rusům neoliberální a pro-západní politiku.   Dnes se chci v krátkosti podívat na to, co se děje uvnitř Ruska, protože věřím, že ruská zahraniční politika je stále v převážné míře řízena těmi, které nazývám „eurasijští suverenisté“, a že abychom mohli detekovat aktivity „atlantických integracionistů“, musíme se podívat na to, co se odehrává uvnitř Ruska.


  Ruská pátá kolona a její typické operace


  Zaprvé, chci začít tím, že se s vámi podělím o krátké video, přeložené Sakerovou komunitou, s jedním z nejbystřejších ruských analytiků, Ruslanem Ostaško, který se pozastavuje nad tím, jak je možné, že silně pro-západní a zuřivě proti-putinovská radiostanice „Echo Moskvy“ dokáže nejen obejít normální ruskou legislativu, ale dokonce i dostávat peníze od plynárenského obra Gazprom, jehož většinový podíl je vlastněn ruským státem. Echo Moskvy je také tak pro-izraelská, že si vysloužila přezdívku „Echo Macy“ (echo Macesů). Netřeba říkat, že toto rádio má neutuchající a naprostou podporu amerického velvyslanectví. Není přeháněním říct, že Echo Moskvy slouží jako inkubátor rusofobních novinářů a že většina liberálních pro-západních reportérů v ruských médiích byla v minulosti tím či oním způsobem spjata s tímto propagandistickým kanálem. Navzdory tomu všemu, či přesněji díky tomu, je Echo Moskvy již dlouho v bankrotu a přesto nadále existuje. Jen si poslechněte vysvětlení Ostaška (a ujistěte se, že jste stiskli tlačítko „cc“, abyste mohli vidět anglické titulky).

  Zajímavé, ne? Státní obr Gazprom dělá co může, aby udržel Echo Moskvy nad vodou a nad zákonem. Vlastně Gazprom financuje Echo Moskvy již roky! Podle hyper politicky korektní Wikipedie: „Od r. 2005 je Echo Moskvy majoritně vlastněna Gazprom Media, která vlastní 66% jejích akcií.“ Pokud je Gazprom většinově vlastněn ruským státem a Echo Moskvy je většinově vlastněna Gazpromem, neznamená to pak, že Echo Moskvy je v podstatě financována Kremlem? Skutečnost je ještě horší, jak poukazuje Ostaško – Echo Moskvy je jen tím nejviditelnějším případem, ale v Rusku existuje celkem dost dalších pro-západních médií, která jsou financována, přímo či nepřímo, ruským státem.

  Takže mi dovolte položit jednoduchou otázku: opravdu si myslíte, že Ostaško je lépe informovaný, než ruské úřady, včetně samotného Putina?

  Samozřejmě, že ne! Takže co se tu děje?

  Než se pokusíme tuto otázku zodpovědět, podívejme se na další zajímavé zprávy z Ruska, na nedávný článek „Penzijní reforma jako nástroj páté kolony pro svržení Putina“ (původní název „O systému spravedlivých penzí“, autor Machail Chazin, přeložený Ollie Richardsonem a Angelinou Siard z blogu Stalker Zone; a přetisknut zde a zde). Přečtěte si prosím článek celý, neboť vrhá velmi zajímavé světlo na to, čeho chce Medveděvova vláda dosáhnout po svém opětovném jmenování. Chci zde ocitovat závěry Michaila Chazina:

  Jinými slovy, celá tato reforma je neprostý nesmysl, politický vtip mající za cíl zničit vztahy mezi lidmi (společností) a úřady. Specifickým cílem je svržení Putina, jak bylo našim liberálům nařízeno jejich nadřízenými „partnery“ ze „západního“ globální projektu. A přesně takto bychom měli tuto reformu posuzovat. Nemá žádný vztah k ekonomickým reformám – ani dobrým, ani špatným. Není to ekonomická reforma, ale politický komplot! A jako k takovému k němu musíme přistupovat.

  Když vysvětlil, co se skutečně děje, Chazin pak otevřeně uvádí, jak je taková operace vůbec možná:
  Nyní co se týká médií. Nutno chápat, že na konci 90. let a na počátku století prakticky všechna neliberální média zemřela. Zcela. A samozřejmě, že vymřeli prakticky všichni neliberální novináři (zůstalo jen pár desítek mastodontů z dob socialismu). A mládež, která vyrůstala na novinářské fakultě, je obecně zcela liberální. V polovině prvního desetiletí milénia byli trochu potlačeni, ale po Medveděvově příchodu do funkce prezidenta opět vzkvétali. Ale pak začal útok na stát ve všem, co neodráží „politiku strany a vlády“. A pak se nějak přihodilo, že dnes existuje v Rusku mnoho „vlasteneckých“ publikací, které zaměstnávají hlavně liberální novináře. Fascinující pohled. Tito novináři (plně v souladu s myšlenkami Lenina, které nečetli) považují za svůj hlavní úkol podporu „svých“ – tj. liberálních – finančníků, Němcova, Navalného atd., a špinění „krvavé KejDžíBí“! A právě do tohoto jsou zapojeni, což znamená, že za maximálního propagování politiky vlády optimálně nasírají obyvatelstvo tím, že při tom používají Putina osobně. Mají potřebu vždy přijít s nějakou nechutnou historkou (jak stařeček zemřel cestou do nemocnice, jak byly velké rodině odebrány děti, jak úředník nebo kněz srazil těhotnou ženu nebo malé dítě svým luxusním autem), a vysvětlují, že to není jen důsledkem politiky liberální moci, ale konkrétní chybou prezidenta, který dosadil do funkcí ministry a policisty, kteří toto vše podněcují.

  Úžasné, ne? Je to pokus svrhnout Putina a je zakrýván (pseudo) vlasteneckým tiskem. A co samotný Putin? Proč nic nepodniká? Chazin vysvětluje i toto:
  Samozřejmě, že prezident je vinen, především proto, že chápe, že když začne čistit tento Augiášův chlév, pak bude muset prolít krev, protože oni se svých privilegií nikdy dobrovolně nevzdají. Ale nejdůležitějším je, v tom je podstata, toto: liberální ruská elita si dnes vytyčila za cíl odstranit Putina. Proč se tak rozhodla je zajímavou otázkou: pokud sám Putin a liberálové jedno jsou, pak je tento úkol stupidní a nemá smysl. Či je dokonce sebevražedný. Ale pokud Putin není liberál (pravděpodobně správnější je říct politický liberál) pak, samozřejmě, dává tato aktivita smysl. Ale zároveň, z čistě propagandistických důvodů, protože lidé liberály nenávidí, zde vyvstává potřeba dát mu nálepku politického liberála.

  Nyní si pospojujme tečky: ve vládě existuje pro-západní (ve skutečnosti Západem ovládaná a řízená) frakce, která financuje ty, kteří se pokouší svrhnout Putina tím, že ho učiní u ruské veřejnosti (která je proti „liberální“ ekonomické politice a která opovrhuje ruskou liberální elitou) neoblíbeným tak, že jej neustále nutí do liberálních ekonomických reforem, které se mu evidentně nelíbí (prohlásil, že je kategoricky proti takovéto politice již v r. 2005), a tak zvaná „vlastenecká média“ to vše zamaskovávají. A Putin to nemůže změnit, aniž by prolil krev.

  Ale předpokládejme, pro argumentační účely, že Putin je skutečně srdcem liberál a věří ve „Washingtonský konsensus“ a jeho typ ekonomiky. I kdyby tomu tak bylo, zcela jistě si musí být vědom, že 92% Rusů je proti této tak zvané „reformě“. A zatímco prezidentův mluvčí, Dmitrij Peskov, prohlásil, že sám Putin není s tímto plánem nijak spojen, pravdou je, že tento proces poškozuje také jeho politickou image u Rusů a politických hnutí. Jako přímý důsledek těchto plánů Ruská komunistická strana připravuje referendum proti tomuto projektu, zatímco strana Spravedlivé Rusko nyní sbírá podpisy pro odvolání celé vlády. Je evidentní, že se chystá politický boj monumentálních rozměrů a tradiční opozice, spíše než chabá vnitřní opozice vůči Putinovi, (mluvím o velkých politických hnutích a stranách, ne o mrňavých CIA podporovaných či Sorosem financovaných a podporovaných „NGO“) se nyní transformuje na mnohem odhodlanější opoziční sílu. Předpověděl jsem to asi před měsícem, kdy jsem napsal:
  Je mi celkem jasné, že se vytváří nový typ ruské opozice. No, vždy existoval, skutečně – mluvím o lidech, kteří podporovali Putina a ruskou zahraniční politiku a kteří nemají rádi Medveděva a ruskou vnitřní politiku. Nyní bude hlas těch, kteří říkají, že Putin je příliš měkký ve svém postoji k Říši, jen nabývat na síle. Stejně jako hlasy těch, kteří mluví o opravdu toxickém stupni protekcionářství a klientelismu v Kremlu (opět, Mutko je skvělým příkladem). Když takováto obvinění přicházela od fanatických pro-západních liberálů, měli jen velmi malý vliv, ale když přichází od vlasteneckých a dokonce nacionalistických politiků (například Nikolaje Starikova), začínají nabírat jiného rozměru. Například zatímco dvorní klaun Žirinovskij a jeho LDPR loajálně podpořil Medveděva, Komunisté a Spravedlivé Rusko ne. Dokud nebude politické napětí kolem postav jako Kudrin a Medveděv nějak vyřešeno (možná vhodně načasovaným skandálem?), můžeme být svědky nárůstu skutečného opozičního hnutí v Rusku, a hnutí neřízeného Říší. Bude zajímavé, jestli osobní Putinova obliba začne klesat, a co udělá v reakci na objevení se takovéto skutečné opozice.

  Ti, kteří vehementně popírali, že v Kremlu existuje problém se skutečnou pátou kolonou, se budou muset bolestivě probrat, a až zjistí, že díky těmto akcím těchto „liberálů“ se postupně vynořuje vlastenecká opozice, a ani ne tak vůči samotnému Putinovi, jako proti politice Medveděvovy vlády, bude to pro ně nepříjemný budíček. Proč ne proti Putinovi?

  Protože většina Rusů instinktivně cítí, co se děje, a chápe nejen, že zde působí proti-putinovská dynamika, ale také jak a proč byla tato situace vytvořena. Navíc, na rozdíl od většiny zápaďáků, si většina Rusů pamatuje, co se odehrálo v klíčových a rozhodujících 90. letech.


  Historické kořeny problému (velmi hrubé shrnutí)


  Vše začalo koncem 80. let, kdy sovětská elita pochopila, že ztrácí kontrolu nad situací a že se musí něco udělat. Abych opravdu shrnul, co udělali, rád bych řekl, že tato elita jako první rozparcelovala zemi na 15 panství, každé řízené gangem/klanem tvořeným touto sovětskou elitou, pak nemilosrdně ukradli vše, co mělo nějakou cenu, stali se přes noc miliardáři a peníze ukryli na Západě. Jako pohádkově bohatí ve zcela zruinované zemi měli fantastickou politickou moc a vliv, aby mohli ještě více kořistit a vykrádat zemi a všechny její zdroje. Samotné Rusko (a dalších 14 post-sovětských republik) trpělo nevýslovnou noční můrou, srovnatelnou s velkou válkou, a v 90. letech se téměř rozpadlo na ještě menší kousky (Čečensko, Tatarstán atd.). V té době Rusko lokajsky provádělo veškerou ekonomickou politiku doporučenou bezpočtem amerických „poradců“ (kdy stovky z nich měli kanceláře v mnoha klíčových ministerstvech a různých státních agenturách, stejně jako dnes na Ukrajině), přijalo ústavu napsanou pro-americkými živly a všechna klíčová místa ve státě byla zabrána tím, co lze nazvat jedině agenti Západu. Na samotném vrcholu byl prezident Jelcin, většinou ožralý, a země byla řízena 7 bankéři, tak zvanými „oligarchy“ (z nichž 6 byli židé): „Semibankirščina“.

  Je to období, kdy ruské bezpečnostní služby úspěšně přiměly tyto oligarchy věřit, že Putin, který měl právnický titul a pracoval pro (velmi liberálního) starostu Petrohradu (Anatolije Sobčaka), je jen bezvýznamný byrokrat, který obnoví zdání pořádku, zatímco nebude představovat pro oligarchy žádnou reálnou hrozbu. Komplot zafungoval, ale podnikatelská elita požadovala, aby „jejich“ maník, Medveděv, byl pověřen vedením vlády, aby ochránil jejich zájmy. Přehlídli však dvě věci: Putin byl skutečně vynikajícím důstojníkem První hlavní správy (zahraniční rozvědky) KGB a skutečný vlastenec. Navíc ústava, která byla schválená, aby podpořila Jelcinův režim, mohla být nyní využita Putinem. Ale především nikdy nepředjímali, že malý chlápek ve špatně padnoucím obleku ze sebe udělá jednoho z nejoblíbenějších vůdců na planetě. Jak jsem napsal mnohokrát, zatímco počáteční mocenská základna Putina byla v bezpečnostních službách a ozbrojených silách, a zatímco jeho právní autorita vychází z ústavy, jeho „skutečná“ moc spočívá v obrovské podpoře Rusů, kteří, poprvé po velmi dlouhé době, pocítili, že tento člověk na vrcholu skutečně zastupuje jejich zájmy.

  Putin pak udělal to, co mohl udělat Trump, jakmile vstoupil do Bílého domu: dům vyčistil. Začal okamžitě řešit oligarchy, skoncoval se Semibankirščinou a zastavil masivní vývoz peněz a zdrojů z Ruska. Pak začal opětovně budovat „vertikální moc“ (Kontrolu Kremlu nad zemí) a začal opětovně budovat Rusko od základů (regionů) směrem nahoru. Ale zatímco Putin byl obrovsky úspěšný, nemohl prostě bojovat na všech frontách zároveň a vyhrát.

  Popravdě nakonec vyhrál většinu bitev, které se rozhodl vést, ale některé bitvy prostě vést nemohl, nikoliv kvůli nedostatku odvahy nebo vůle, ale proto, že objektivní realitou je, že Putin zdědil extrémně špatný systém, plně ovládaný některými extrémně nebezpečnými nepřáteli. Vzpomeňte na slova Chazina uvedená výše: „Pokud začne čistit tento „Augiášův chlév“, pak bude muset prolít krev, protože oni se svých privilegií dobrovolně nevzdají“. Takže typicky putinovským způsobem uzavřel řadu dohod.

  Například ti oligarchové, kteří souhlasili, že se přestanou vměšovat do ruské politiky a kteří začnou platit daně a obecně dodržovat zákon, nebudou uvězněni nebo vyvlastněni: těm, kteří to pochopili, bylo umožněno nadále pracovat jako normální podnikatelé (Oleg Deripaska), a ti, kteří to nepochopili, byli buď uvězněni, nebo utekli do zahraničí (Chodorkovskij, Berezovskij). Ale když se podíváme pod tuto úroveň těchto velmi známých a nechvalně proslavených oligarchů, najdeme tam mnohem hlubší „bažinatý prales“: celou kastu lidí, kteří se napakovali v 90. letech, kteří jsou nyní mimořádně vlivní a ovládají klíčové posty v ekonomice, financích a byznysu a kteří naprosto nenávidí Putina a bojí se ho. Mají své agenty v ozbrojených silách a bezpečnostních službách, protože jejich zvolenou zbraní je, samozřejmě, korupce a ovlivňování. A, samozřejmě, mají lidi zastupující jejich zájmy v ruské vládě: prakticky celý „ekonomický blok“ Medveděvovy vlády.

  Překvapuje pak, že všichni tito lidé mají také své placené zástupce v ruských médiích, včetně tak zvaných „pro-ruských“ či „vlasteneckých“ médií? (Varuji před tím již nejméně od r. 2015).

  Stejně jako na Západě i v Rusku média závisí hlavně a především na penězích. Velké finanční zájmy jsou v používání médií k prosazování své agendy velmi dobré, a popírají nebo zastírají některé záležitosti, zatímco protlačují jiné. To je důvod, proč často vidíte, jak ruská média podporují politiku WTO/SB/MMF/atd. na doraz, zatímco nikdy nekritizují Izrael, nebo, nedej bůh, fanaticky pro-izraelské propagandisty v oficiální televizi (maníky jako Vladimir Solovjev, Jevgenij Satanovskij, Jakov Kedmi, Avigdor Eskin a mnoho dalších). Jsou to stejná média, která budou s radostí kritizovat Írán a Hizballáh, ale nikdy se nepozastaví nad tím, proč hlavní ruské televizní stanice blijou pro-izraelskou propagandu každý den.

  A, samozřejmě, budou jako mantru opakovat stejnou písničku: „V Rusku žádná pátá kolona neexistuje!! Žádná!! Nikdy!!

  Nijak se to neliší od placených korporátních médií v USA, která popírají existenci „hlubokého státu“ (deep state) nebo americké „izraelské lobby“.

  A přesto spousta (většina?) lidí v USA a Rusku chápe v hloubi své duše, že se jim lže a že, ve skutečnosti, jim vládne nepřátelská moc.


  Putinovy možnosti a možné výsledky


  Bohužel, v USA Trump dokázal, že je katastrofou, která zcela ustoupila neokonzervativcům a podvolila se jejich požadavkům. V Rusku je situace mnohem komplexnější. Doposud se Putin velmi zručně vyhýbal tomu, aby byl spojován s atlantickými integracionalisty. Navíc největší krize minulého zhruba desetiletí byly spojeny s otázkami zahraniční politiky, a ta je stále ovládána eurasijskými suverenisty. A nakonec, zatímco ruská vláda se evidentně dopustila některých chyb či prosazovala některé nepopulární věci (jako například reformu zdravotní péče), dosáhla také nepopiratelných úspěchů. Co se týká Putina, ten nadále konsolidoval svoji moc a postupně odstraňoval některé z nejvíce nechvalně proslulých jedinců z jejich funkcí. Teoreticky mohl Putin pravděpodobně nechat zatknout většinu vrcholových atlantických integracionistů kvůli korupci, ale v žádném případě nemohl provést masivní a krvavou čistku, a proto se nemůže zbavit celé sociální třídy, která není jenom velká, ale i mocná.

  Některé moje kontakty v Rusku očekávaly čistku v řadách atlantických integracionalistů hned po volbách. Logikou zde bylo „čeho je moc, toho je příliš“ a jakmile Putin dostal silný mandát od lidí, mohl konečně vykopnout Medveděva a jeho gang z Kremlu a nahradit je oblíbenými vlastenci. To se očividně nestalo. Ale pokud bude program penzijní reformy nadále vyvolávat protesty nebo pokud na Středním východě vypukne větší válka, nebo na Ukrajině, pak se pro-západní síly v Kremlu dostanou pod velký tlak, aby kontrolu v zemi předaly eurasijským suverenistům.

  Putin je neskutečně trpělivý člověk a, aspoň doposud, vyhrál většinu, ne-li všechny, své bitvy. Nevěřím, že někdo může předpovědět s jistotou, jak se věci odehrají, ale jisté je, že pokoušet se pochopit Rusko bez povědomí vnitřních konfliktů a zájmových skupin vzájemně spolu bojujících je marné. V jeho 1000-leté historii byli vnitřní nepřátelé pro Rusko mnohem nebezpečnější, než vnější. To se v budoucnu pravděpodobně nezmění.


  No 5th Column in the Kremlin? Think again! vyšel 29. června 2018 na thesake.is. Překlad v ceně 1128 Kč Zvědavec.

  0 0

  Jaroslav Loudil
  10. 7. 2018
  Rusko má 147 milionů obyvatel, tedy jako Německo a Francie dohromady, Rusko má státní území větší, jak USA a EU 27 dohromady , Rusko má gigantické zdroje surovin všeho druhu /enegetické = uhlí, ropa, plyn, barevných kovů , kobalt, zlato, nikl,...atd. , dřeva, pitné vody /Bajkal/ i orné půdy. Rusko je už dnes obřím vývozcem obilí , nelze ho tedy nikdy vyhladovět. Rusko má tolik jaderných zbraní, že může zničit planetu Zemi za jediný den.


  "Rus dlouho zapřahá, ale když už jede, tak pekelně rychle!! O tom se přesvědčila fanatismem nabitá a nejlépe vycvičená i vyzbrojená armáda světa = Třetí říše, v letech 1941-45. SSSR tehdá zachránil Evropu a její národy před fyzickou likvidací nacisty. I dnes by měl každý Evropan děkovat Rusku za rozdrcení nacistického molochu, protože tehdy na to nikdo jiný sílu neměl. Díky Rusku jsme skoro všichni přežili.

  Proč to píši ? Aby bylo zřejmé, že Rusko je nutné uznat Západem jako zcela rovnocenného partnera, velmoc, která má plné právo mít také své zájmy a své oblasti vlivu. Pokud jde o sankce na Rusko za Krym ,je to ze strany Západu idiotsky pokrytecká politika, která nakonec poškodí nejvíc samotný Západ. Krym má tolik obyvatel, co Praha s Brnem a je velký asi jako Morava. 85 % jeho obyvatel chce žít v Rusku ,mluví se tam Rusky. Západ chce nyní těchto 85 % obyvatel Krymu - "násilím vtlačit zpět do Ukrajiny a to proti jejich vůli"!

  Země NATO Turecko připojila roku 1974 násilím severní část Kypru ke svému území vytvořením Severokyperské turecké republiky. Až to technika umožní , jistě tam Turci také postaví dlouhý most z pevniny. Spolek NATO je veskrze prolhaná instituce, která měří různým státům dvojím metrem. Na své vlastní prasárny ráda zapomíná, konání jiných zase parádně zveličuje. Až Turecko navrátí Kypr, pak je možné žádat Rusko o vrácení Krymu. Dříve nikoli!! Až Izrael vrátí Golany a Západní břeh Arabům, pak je možné žádat vrácení Krymu. Až bílí obyvatelé USA odcestují zpět do Evropy a vrátí území USA Indiánům, pak žádejme Putina o vrácení Krymu. Dříve nikoliv! Při vzniku USA bylo zavražděno 7 milionů Indiánů, při "anexi" Kymu se pokud vím ani jednou nevystřelilo!

  P.S. Západní sankce tlačí Rusko do náručí Číny. Obchod mezi těmito státy roste o 30 % ročně , konají společná vojenská cvičení, stále více propojují svou infrastrukturu. Sankce pomůžou z Ruska udělat asijský stát závislý na Číně. Pokud toto chceme , pak jsme v Evropě idioti.

  https://www.youtube.com/watch?v=cd217RVaJ18
  https://www.youtube.com/watch?v=CA_v41ZQCI8
  https://www.youtube.com/watch?v=mVTup4taRQM

  0 0

  Břetislav Olšer
  10.7. 2018   Rukojmí
  Nastal už čas si uvědomit, že jsou pryč doby po roce 1989, kdy se zhaslo, aby se mohlo líp krást. Dnes jsme na špičce EU v ekonomickém růstu a bezkonkurenční od Kalouskovy ztracené éry ve vybírání daní. Proto je třeba si připomenout nedávné české kmotry, zloděje a podvodníky. Začněme aktuálně MUDr. Davidem Rathem.Pan doktor Rath si za přijímání úplatků a manipulování s veřejnými zakázkami odsedí osm a půl roku. Krajský soud v Praze tak ve středu 27. června 2018 podruhé uznal Rathovu vinu. Verdikt není pravomocný, bývalý politik se proti němu odvolal již v úterý; odvolání ale nemůže být platné, když ho podal proti soudem ještě nevyřčenému rozsudku (viz Rath dostal trest 8,5 roku. Proti verdiktu se odvolal den před jeho vynesením).

  Bylo nebylo, když byl šéflékařem záchranné služby Asociace Samaritánů v Kralupech nad Vltavou. Kromě soukromé ambulantní praxe byl jednatelem dvou firem. V letech 1998-2005 vykonával funkci prezidenta České lékařské komory. Od listopadu 2005 do září 2006 byl ministrem zdravotnictví…  „Ten dnešní rozsudek, který před pár minutami zazněl, je rozsudkem na přání prezidenta republika. Tlačil na soudy, tlačil na soudce, vyhrožoval soudcům,“ uvedl dále Rath a vytáhl rudé trenýrky – maketu těch, které dříve zavlály nad Pražským hradem. Proces podle něj provázela porušování ústavních principů presumpce neviny a nezávislosti soudu.

  S Milošem Zemanem prý býval dříve kamarád, pak se však rozešli ve zlém a stanuli „v opačných táborech“. Rath tak přičítá údajné Zemanovo vměšování do své kauzy prezidentově mstivosti. Ukázka Rathova zcela deformovaného duševního stavu... Nedivme se; po pěti letech jeho více než stohodinových projevů jeho obhajoby. To by zblbnul každý...

  Vraťme se ale na začátek deRathizace; 14. května 2012 byl zatčen David Rath. Předal policii vše, co u sebe měl, včetně pětiranného revolveru a teleskopického obušku. Jen krabici, v níž, jak se později ukázalo, bylo sedm milionů korun, vydat odmítal. Policisté proto poslance znovu důrazně vyzvali, ať jim krabici od bot vydá, nebo budou muset použít donucovací prostředky. Rath tvrdil, že na návštěvě u Kateřiny Pancové(nyní Kottové) a Petra Kotta dostal krabici s vínem a k jeho úžasu byly uvnitř místo lahví miliony; sedm českých v krabici….

  „Dobře, ale víte, že mám poslaneckou imunitu,“ řekl Rath kriminalistce, která mu však odvětila, že to zadržení nebrání. Hejtman se okamžitě začal bránit, že o přijetí jakéhokoli úplatku neví. Pohotově začal vysvětlovat, že v krabici, kterou nese, je víno od kolegyně. „Tak víno to nebude,“ konstatovali policisté, když box otevřeli.

  „Ježiš, to je zajímavé,“ divil se Rath a pokoušel se o projevy nevolnosti. Podle policie to byl úplatek za zmanipulovanou zakázku týkající se opravy buštěhradského zámku. Další policisté si došli pro ostatní podezřelé. Odposlechy z domu Kotta a Pancové naznačují, že dvojice si byla vědoma, že se u jejich dveří někdy může objevit policie. „URNA, nic nedělej, nic nedělej,“ prohlásil Kott směrem k Pancové, když spatřil černé uniformy před domem. „Tak jsme v prdeli,“ uvědomila si jeho družka.

  Poslanec a hejtman Rath putoval do vazby. Byl obviněn z přijetí úplatku. Policie začala stíhat i další lidi, mimo jiné právě i exposlance ODS a bývalého šéfa středočeské VZP Petra Kotta, ředitelku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou a šéfy dvou stavebních firem. V březnu 2013 policie navrhla Ratha a dalších deset lidí obžalovat.

  Klíčovými důkazy obžaloby jsou zejména odposlechy. Když je soud při hlavních líčeních přehrával, ukázalo se, že zachytily například šustění peněz při přepočítávání. Legendární se také stala pasáž, kdy se debata obviněných točí kolem „hezkých, žlutě pěkných penízcích“.

  Podle přehraných odposlechů se Rath s Pancovou dokonce o možném zatčení bavili. „Říkám si, tak u mě by to bylo složitější, mám imunitu. Ale u tebe to můžou udělat zejtra,“ přemítal poslanec. Rath během soudních jednání vysvětloval, že v odposleších jsou zachycené pouze trapné řeči, žerty, případně hovory vytržené z kontextu. V průběhu let Rath nabídl několik verzí, jak se miliony do krabice od vína dostaly.

  Zpočátku nařkl policii, že mu krabici s penězi v nestřežený okamžik při zadržení podstrčila místo krabice s vínem. Letos v březnu zase před soudem vyslovil domněnku, že peníze patřily sociální demokracii; Pancová totiž údajně sháněla sponzory ČSSD na volby. Krabice s vínem a penězi tak prý mohla omylem zaměnit. „Já to říkám od začátku, nevěděl jsem, co je obsahem té krabice. Byl jsem přesvědčen, že tam jsou lahve vína,“ trvá dodnes na svém exhejtman.

  „Tak nám na to tata chňapli sexy Ratha…“ pomyslela si nadšená předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. A měla recht. Kdysi jsem napsal, že by bylo zapotřebí deRathisovat naši politickou scénu a ejhle; máme to tady. Kázal vodu a přitom pil sedmimilionové víno…? Presumpce neviny je na prvním místě, ovšem nacpat si sedm melounů do krabice od botů a dalších třicet milionů navíc pod podlahu, to je příběh retardované bytosti a ne proslulého metrosexuála, Ješity Ješitoviče a exhibicionisty, i když tvrdí, že "za tento komplot mohou podlaháři…"

  Jako první však mohl odzkoušet jaké to je, být za mřížemi a dál pobírat poslanecký plat i s náhradami. Vězeň, nevězeň ve své vazební severočeské věznici v Litoměřicích, kde kdysi žil K. H. Mácha… Každopádně tak Rath pomohl Bémovi s Janouškem a dalším tunelářům, pro které nastal čas využít zmatek a zametat vše pod koberec včetně vyzmizíkování do ztracena… I přesto, že bylo litoměřické vězení jedno z nejpřísnějších. „Je to pád z nebeských výšin do pekla,“ říká výmluvně advokát Jaroslav Ortman.

  Měl to zapotřebí? Po vystudování Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze působil postupně jako lékař v pražském IKEMu, Všeobecné fakultní nemocnici a Fakultní nemocnici Praha Motol. Mezi lety 1991-1994 byl členem Občanské demokratické strany. V roce 1995 spoluzaložil Lékařský odborový klub. O rok později zahájil jako společník a jednatel společnosti Paracelsum vlastní podnikání ve zdravotnictví. Byl šéflékařem záchranné služby Asociace Samaritánů v Kralupech nad Vltavou. V letech 2006 - 2013 byl v ČSSD...

  Kromě soukromé ambulantní praxe byl jednatelem dvou firem. V letech 1998-2005 vykonával funkci prezidenta České lékařské komory. Od listopadu 2005 do září 2006 byl ministrem zdravotnictví… MUDr. David Rath měl prostě vše, nemusel ze svých legálně vydělaných peněz trpět nedostatkem. Půl milionu měsíčně snad stačí na život bez starostí. Pokud skutečně kradl, nechal se uplácet a korumpovat, pak je to hňup na entou, který si změnu z komfortního života v celu s mřížemi a jednou teplou vodou týdně statečně vykradl a zlodějsky zasloužil.

  Jak se z tohoto šoku vzpamatuje, pokud se vše ukáže jako tragická pravda…? Z voňavého přepychu do vězeňského smradu, ponižování a ztráty absolutní moci se asi jen tak nevyhrabe. Kam se hrabe Mackův záhlavec. Asi by je teď měl rád každý den i s nášupem. Přišel o všechno – o teplý post hejtmana, hromady peníz, nebývalou moc nad lidmi, stranické posty a ještě by měl na triku, že snížil preference ČSSD na neúnosnou míru a tím zajistil současné vládě nevládě vládnout ještě dva roky, bez mimořádných voleb.

  Není však světovou jedničkou. Bernie Madoff, král Wall Streetu a člověk, kterému svěřila své úspory většina boháčů světa, skoro padesát let svým klientům spravoval peníze a podváděl hvězdy showbyznysu, finančníky, šlechtu i uznávané vědce. Trvalo téměř půl století a Madoff stihl zpronevěřit 65 miliard dolarů. Dostal za to loni 150 roků vězení, což Davida rozhodně nečeká…

  Je trik zametání pod koberec větším kouzlem, než čáry máry Davida Caperfielda? Nevím, jestli je kouzelnější, rozhodně však jde o iluzi, na rozdíl od reálné zametací korupce. Ani tento David však nedokázal to, co jeho jmenovec; proměnit galilejsky víno v sedm milionů, které fakticky byly a ještě náramně šustily. Bože, co jich za těch třiadvacet roků už šustilo a nejen v krabicích od bod a v počtu mnohem víc než je pitomých sedmi melounů.

  Vezmeme to od Adama, tedy spíš od „kmotrů“ a vrchního zametačství. Jen si připomeňme ten politický mariáš Ovčákova; licitace, lepší sedma je sedma, kdy trumfy jsou červené… V mariáši jde o získání hodnotných listů, tedy o co největší počet desítek a es. Kromě toho boduje poslední zdvih a také každá dvojice svršků a králů stejné barvy…
  Mostecká uhelná společnost, kšeft jak víno – zmařeno i připojení se k trestnímu řízení ve Švýcarsku – 12 mld. Kč, KARBON INVEST, Fond národního majetku a zvýšení kupní ceny KI z 2,25 miliard na 3,416 miliard… IPB „Dluhopisy“ – nepodáno odvolání proti rozsudku, podezření, že byl realizován vládní zájem zastavit trestní stíhání manažerů Nomury, bratru za 6 mld. Kč.

  A pak ještě IPB „České pivo“ – zastaveno trestní stíhání, podezření, že byl realizován vládní zájem zastavit trestní stíhání manažerů Nomury, stálo nás ještě o miliardu víc, korupce při pronájmu stíhaček Gripen za 20 mld. Kč – odloženo, prodej akcií Český olej společnosti SETUZA – odloženo a tím další čtyři miliardy mínus, trestní stíhání manažerů ČEZ – zastaveno, DIAG HUMAN – odloženo, předpokládaná škoda cca 8 mld. Kč, daňové úniky za pár stovek milionů podnikatele Berana – zastaveno…


  Vše zastínil v roce 2004 miliardář Zdeněk Bakala, co koupil skupinu Karbon Invest ovládající mimo jiné Ostravsko-karvinské doly a Českomoravské doly, čímž rovněž získal skoro 44 tisíc bytů v 547 bytových domech, tedy částku 1,7 miliardy Kč, cca 40 tisíc za byt. Byty ale prodal. Jak se pleská v mariáši; předposlední štych sebere strkací sedmou a poslední štych se získá trumfovou sedmou…

  Nespokojení obyvatelé však opakovaně poukázali na to, že se uhlobaron zavázal pět let nepřevést byty na žádnou třetí osobu a v médiích rovněž slíbil, že je za sníženou cenu nabídne k odkoupení nájemníkům. Namísto toho je ale převedl na vlastní realitní společnost. Chování Bakaly uznal v únoru 2012 soud za gaunerské… Hráč závazek neuhraje a v tom případě hlásí „FLEK!“…

  Kromě OKD získal i řadu rekreačních zařízení vesměs vysoké úrovně, vybudovaných z tehdejších fondů kulturních a sociálních potřeb, které ihned rozprodal. Mezi ně patří PERMON ve Vysokých Tatrách. Jaká by byla hodnota OKD, dokazují tržby za uhlí a koks v roce 2008 při těžbě 22 mil tun cca 125 mld Kč…? Není možné se proto divit, že Bakala je podle časopisu Forbes označen za 595. nejbohatšího člověka planety. navíc jediného vyučeného dámského krejčího na světě, co se stal uhlobaronem.

  Získal i podíl v „objektivním“ časopise Respekt, vlastní podíl ve firmě Economia, vydávající další „nezávislé“ Hospodářské noviny. Byl rovněž sponzorem ostudné Černého plastiky Entropa v Bruselu. Skoro 30 milionů Kč věnoval politickým stranám trojkoalice – ODS, TOP 09 a VV. Kdo se odváží ho žalovat…? Durch za dva štychy… Pod který kouzelný koberec je navěky zametena jeho kauza…?

  A máme rok 2009. Už pár měsíců se ministr obrany a bývalý místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra (ODS) vyhýbá politické či manažerské odpovědnosti za dosud nevysvětlitelnou státní zakázku na audiovizuální služby, kterou pro české předsednictví EU v roce 2009 získala bez veřejné soutěže společnost Promopro. Během českého Vondrova předsednictví EU skutečně nebyl lakomý a vyplatil firmě Promopro 525 miliónů korun a část této sumy, 134,7 miliónu korun, šla na účet do Rakouska v deseti platbách. Moucha. Mariáš jede; každý flek zdvojnásobuje hodnotu daného závazku…

  Rekonstrukce pražské čistírny odpadních vod měla být účelově předražena o tři miliardy korun, přičemž 500 milionů z této částky mělo směřovat právě do pokladny ODS. Poradce Knetig v odposlechu hovoří též o tom, že peníze mají být určeny pro Drobilovu politickou kariéru: “Pro toho Pavla, aby měl někdy šanci být prostě premiérem, tak on bez toho, že pro tu stranu mimo jiné i vydělá peníze… aby jinými slovy ta strana mohla být dál. A teď si samozřejmě říkám: Ano, není to správný… opravdu je to loupež za bílýho dne…” Hra končí vítězstvím vedoucího hráče nebo zabitím štychu…

  0 0

  Jaromír Petřík
  10. 7. 2018       JaromirPetrik
  Český občan, žijící ve Velké Británii byl ubitý řetězem za drobný slovní konflit na ulici. Vraždy jako nejtěžší zločiny byly a jsou tvrdě trestány ve všech režimech, vládu německého nacismu nevyjímaje. Ne tak ve Velké Británii.
  Cituji: „Navzdory tomu, že Čech chtěl situaci uklidnit, devětadvacetiletý Raymond Sculley na něj podle záběrů bezpečnostní kamery zaútočil s řetězem s bezpečnostním zámkem na kolo a zasadil mu několik ran do hlavy.“ Napadení bylo snímáno kamerou, takže britský soud měl dost důkazů k vyhodnocení celé situace.
  A výrok soudu nezávislé britské justice?

  Pachatel jednal v údajné sebeobraně a byl zproštěný obvinění: zpravy.idnes

  Odvolání proti rozsudku neexistuje (nevím, proč, když odvolání proti rozsudku bylo součástí právního řádu i za komunistů, který tolik kritizujeme) a tak rozsudek nabyl právní moci a nelze jej zvrátit. 

  Tento případ zcela jasným pošlapáním jakéhokoliv práva tolik bije do očí, že se do něj dokonce vložilo české ministerstvo zahraničí – cituji:

  „Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek chce případ Čecha zabitého v Londýně hnát k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Osvobozující verdikt pro pachatele, který vynesl londýnský soud, totiž nelze zpětně změnit a ani proces revidovat, britský soudní systém to neumožňuje. Podle Zaorálka musí podání k Evropskému soudu podat sestra zavražděného, Česko je připravené ji v procesu podpořit.“: zpravy.aktualne

  Jaký šok ovšem utrpěla nejen sestra zavražděného, ale i naši občané, když Evropský soud pro lidská práva zamítl stížnost na Velkou Británii, kterou k němu podala rodina Čecha zabitého v roce 2016 v Londýně.Štrasburský tribunál ve zdůvodnění rozsudku mimo jiné uvedl, že britské úřady podle něj nepostupovaly v rozporu s evropskou úmluvou o lidských právech. Verdikt je konečný. Zdroj: zpravy.idnes

  Osobně by mne zajímalo, co by nastalo, kdyby se podobný případ odehrál u nás. Tedy, kdyby byl na naší ulici veřejně ubitý britský občan a náš pachatel byl soudem osvobozený. Myslím si, že ze strany Velké Británie a Mezinárodního soudu ve Štrasburku by nastal takový cirkus, že by to u nás vedlo minimálně k pádu ministra spravedlnosti a volali by po odsouzení pachatele tak dlouho, dokud by nedosáhli nápravy. 

  Jenže, co chtít od země a jeho politického systému, který v jiných případech soudí bez soudu a rozsudky vynáší bez důkazů. A celý západní svět toto podporuje včetně našich lokajských politických vazalů. Případ Skripalových, kdy Britové bez soudu a bez důkazů odsoudili údajného pachatele, hovoří za vše.

  Jenže v tomto případě se jednalo o řadovéhoGastarbeiteraz východu a britská spravedlnost přece není pro jakéhosi „Čecha.“ Ostatně i případ "Michaláková" v Norsku hovoří za vše.

  Mne by jen zajímalo, kdyby ti podřadní Gastarbeiteři“ z východu odešli zpět do svých zemí a podřadné práce ve Velké Británii měli místo nich vykonávat „inženýři“ z muslimských zemí. To by se zřejmě Britové hodně divili, co si nechá líbit muslim a co "gastarbeiter" z východu.

  A už vůbec si neumím představit, že by si britský soud dovolil osvobodit pachatele vraždy, kdyby obětí byl muslim.

  To by totiž hořela část Velké Británie, podobně jako hoří Francie po jakémkoliv zákroku policie proti agresivním muslimským imigrantům. 

  Jenže po nějakémGastarbeiteroviz východu na Západě neštěkne ani pes...

  0 0

  10. 7. 2018
  V súvislosti so štvrtým výročím havárie Boeingu MH17 nad Ukrajinou Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike predkladá do Vašej pozornosti najnovšie fakty na túto tému, vrátane hodnotenia záverov Spoločného vyšetrovacieho tímu (JIT – Joint Investigation Team) a komentárov oficiálnych osobností a rezortov.
  Vyšetrovanie JIT zostáva maximálne utajené pred verejnosťou a ustavične sa naťahuje, naďalej sa opiera o údaje zo sociálnych sietí a o neoverené, verejne dostupné zdroje a tiež aktívne spolupracuje so pseudovyšetrovateľmi zo spoločnosti Bellingcat, známymi novinárskymi kačicami.  JIT demonštruje svoje predsudky voči Ruskej federácii – vyhlásenia, že ruskí vojaci a ruská technika majú niečo spoločné s haváriou Boeingu MH17 boli vydané skôr ako Rusko poskytlo odpovede na otázky o právnej pomoci.

  O ignorovaní informácií z ruskej strany svedčí aj to, že prvým rádiolokačným údajom odovzdaným zo strany RF sa dlho nevenovala nijaká pozornosť, a neskôr boli spochybňované dvoma anonymnými expertmi, ktorých kvalifikáciu nie je možné overiť, ani potvrdiť, zatiaľ čo v Rusku sa analýzou prvotných údajov na odovzdanie vyšetrovacieho tímu zaoberali celé profilové rezorty.

  Ukrajina zostáva plnoprávnym účastníkom záverov Spoločného vyšetrovacieho tímu a fakticky má možnosť vplývať na výsledky vyšetrovania. Ukrajine sa toleruje, že neposkytuje také dôležité údaje, ako sú údaje z rádiolokačných zariadení, informácie o umiestnení a aktivitách ukrajinskej protivzdušnej a protiraketovej obrany, či záznamy hovorov ukrajinských dispečerov.
  Poburujúce je, že holandská vláda fakticky zbavila Kyjev zodpovednosti za neuzatvorenie vzdušného priestoru vyhlásením, že niet dostatočných právnych podkladov k tomu, aby bolo možné brať Ukrajinu na zodpovednosť za otvorený vzdušný priestor počas bojových akcií.

  Komentujúc uvedené závery Spoločného vyšetrovacieho tímu obraciame Vašu pozornosť na to, že rusko-ukrajinské hranice nikdy vzdušný raketový komplex Ozbrojených síl Ruskej federácie neprešiel. Raketa, ktorá zostrelila MH17, nemohla pa triť RF, pretože všetky rakety vyrobené v roku 1986 (a práve takúto raketu demonštroval Spoločný vyšetrovací tím) Ruská federácia vyradila a zlikvidovala ešte v roku 2011. Takéto rakety však vo veľkom počte vlastní Ukrajina.

  Vyhlásenia ruských oficiálnych osobností a rezortov Ministerstva obrany Ruskej federácie  Ministerstvo obrany Ruskej federácie

  Nijaký raketový komplex Ozbrojených síl Ruskej federácie nikdy neprešiel rusko-ukrajinské hranice. V rámci spolupráci s holandskými právnymi orgánmi ruská strana predložila vyčerpávajúce dôkazy, potvrdené aj praktickými testami, jednoznačne poukazujúce na to, že na havárii holandského civilného lietadla Boeing sa podieľal ukrajinský raketový komplex „Buk“.

  Ba čo viac, Medzinárodnej vyšetrovacej skupine boli odovzdané všetky prvotné (nespracované) údaje, získané z trasového rádiolokačného komplexu „Utes – T“, ktorý bol v činnosti 17. júla 2014 v Rostovskej oblasti, neďaleko dedinky Usť-Doneckij. Nebolo zistené nijaké priblíženie vzdušných objektov k dopravnému lietadlu Boeing z východnej strany, ani zo strany ded inky Snežnoje či Pervomajskoje.

  Holandské vyšetrovacie orgány sa opierajú svoje závery len o správy zo sociálnych sietí, šikovne spracované počítačovou grafikou.

  Holandské vyšetrovacie orgány absolútne neberú do úvahy a odmietajú výpovede očitých svedkov z ukrajinských dedín, nachádzajúcich sa najbližšie k oblasti katastrofy, ktoré svedčia o tom, že raketa bola odpálená z územia, kontrolovaného ukrajinskými vojenskými silami.

  Sériové číslo na motore rakety jednoznačne poukazuje na to, že tento agregát bol vyrobený v roku 1986 v Sovietskom zväze. Pričom záručná lehota použitia rakiet tohto typu je 15 rokov. Podnik – výrobca môže predĺžiť maximálnu záručnú lehotu o ďalších 5 rokov, ale maximálne dvakrát. Po 25 rokoch používania sa všetky takéto rakety komplexu „Buk“ bez výnimky musia vyradiť a zlikvidovať. Maximálna lehota používania rakety, ktorej motor predložila holandsk&aa cute; komisia, bol rok 2001 (1986+25), po ktorom všetky rakety príslušného roku museli byť vyradené a odoslané na likvidáciu. Od zániku ZSSR v roku 1991 a následného rozdelenia vojenského majetku, na Ukrajinu, ktorá dostala do vlastníctva približne dvadsať divízií raketového komplexu „Buk“, nebola dodaná ani jediná nová raketa systému „Buk“. Čo sa týka dôstojníkov, spomínaných v texte spoločnosti „Bellingcat“, tak všetci už dávno odišli z vojenskej služby. Ruský vojenský rezort nemá k dispozícii údaje o ich pôsobení ; mimo ozbrojených síl.

  Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie

  Spoločný vyšetrovací tímu (JIT – Joint Investigation Team) predložil verziu udalostí v čase, keď v Rusku ešte nebolo ukončené skúmanie otázok holandskej prokuratúry o poskytnutí právnej pomoci. V materiáloch, ktoré boli predložené na tlačových konferenciách bol odignorovaný značný objem informácií, ktoré poskytlo Vyšetrovaciemu tímu Rusko.

  Nič sa nehovorilo o pomoci, ktorú sme poskytli pri vyšetrovaní. Prijali sme v Moskve holandských expertov a vyšetrovateľov prokuratúry, odtajnili sme a odovzdali vyšetrovacím orgánom technické a konštrukčné údaje rakiet systému „Buk“, poskytli sme výsledky praktických testov, ktoré vykonali výrobcovia tohto typu raketových komplexov AO „Koncern VKO Almaz – Antej“.

  Ruská federácia tiež odovzdala Holandsku pôvodné neopracované údaje rádiolokačného pozorovania vzdušného priestoru v momente tragédie. Tieto kritické a dôležité informácie sú vyčerpávajúce a objektívne, a nie je tu možný podvrh či zámena. Závery, urobené na základe vyšetrovania neznámych expertov, na ktorých sa obrátil vyšetrovací tím, nemožno označiť inak, ako že sú absolútne neodôvodnené.

  Vyhlásenie S.Lavrova počas telefonického rozhovoru s ministrom zahraničných vecí Holandska S. Bloka

  Ruský minister kategoricky odmieta obvinenia voči Rusku ako neodôvodnené a ničím nepodložené.

  Spoločný vyšetrovací tímu (JIT) načisto odignoroval dôležité údaje predložené ruskou stranou: nespracované prvotné údaje rádiolokačnej kontroly vzdušného priestoru, výsledky praktických testov výrobcu systémov „Buk“- „Almaz-Antej“ a iné informácie technických expertov.

  Obvinenia sformulovali ešte predtým, ako boli v Rusku ukončené práce v súvislosti s otázkami holandskej prokuratúry ohľadne poskytnutia právnej pomoci v prípade havárie lietadla MH17.

  S. Lavrov poukázal na zjavne predpojatý a jednostranný charakter vyšetrovania, ktoré sa vyhli hodnoteniu samotného faktu, že ukrajinské letecké orgány neuzavreli vzdušný priestor nad konfliktnou zónou, od ukrajinskej strany sa nevyžadovali údaje o vzdušnej kontrole, nebol vypočutý dispečer, ktorý kontroloval let MN17.

  Tlačový tajomník prezident RF D. Peskov:

  Rusko nepripustili k vyšetrovaniu leteckej katastrofy MH117, a preto nevie, nakoľko možno dôverovať výsledkom tejto práce. Ukrajina sa zúčastnila na vyšetrovaní, bez ohľadu na to, že práve ona nepodnikla príslušné opatrenia na uzatvorenie svojho vzdušného priestoru.

  Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike 

  0 0
 • 07/10/18--14:31: Mráz přichází ze Západu
 • Michal Brand
  11. 7. 2018
  (Vzhledem k téměř 30 let trvajícímu trvalému úpadku školství, pro „moderně“ „západně“ „vzdělané“ - vysvětlivka zde).
  Britský režim prý zakázal Donaldu Trumpovi sejít se s významným představitelem anti-islamizační, anti-neomarxistické opozice Nigelem Faragem telegraph. Husákovsko-jakešovský režim v roce 1988 povolil setkání Francoise Mitteranda s Václavem Havlem a dalšími představiteli tehdejší anti-komunistické opozice .ceskatelevize  Co z toho vyplývá?

  Že dnešní britský režim je více anti-demokratický, totalitářský režim než byl zkomírající husákovsko-jakešovský režim komunistický.

  Vítejte na vyspělém Západě, který nám prý má být vzorem.

  PS: O imbecilitě britského režimu ve světle neschopnosti „britské“ vlády Theresy Mayové jednat jako suverénní země a ne jako otrok bruselské nomenklatury se ani raději nebudu rozepisovat. Odtrženost Mayové od britské populace a její poklonkování a posluhování bruselské nomenklatuře je za hranicí vlastizrady a kolaborace s cizími nepřátelskými zájmy. Její absolutní neschopnost hájit zájmy Británie a zájmy britských občanů, její naprosté podřizování se Bruselu, Berlínu a Paříži je za hranicí chápání. Z bruselské Brusele ji čouhají jen špičky lodiček. Jednání Mayové je tak slabošské a vlastizrádné, že ani její ministři nejsou ochotni se nadále podílet na totálním zotročení britských občanů ve prospěch bruselských nomenklaturních kádrů a ve prospěch zájmů berlínské EU-kominterny. Plán, který Mayová „dojednala“, v podstatě předpokládá, že Británie bude mít všechny povinnosti uložené Evropskou komisí a dalšími byrokratickými anti-demokratickými EU institucemi a vzdá se pouze svého práva o těchto věcech jednat a ovlivňovat je. Jako kdybyste dali v práci výpověď a nadále byste měli povinnost tam pracovat – jen bez platu. „Deal“ ala Theresa May. I primitivní národy si braly za zlato alespoň korálky; Theresa nechce nic. Koneckonců, účet za její zradu a neschopnost neplatí ona ale občané.

  Debilita kauzy „Novičok 2“ je další případ ilustrující kompletní kolaps jakýchkoli schopností dnešních západních „elit“ vést zemi. Nemají schopnosti ani na to prodávat v trafice bez dohledu zodpovědné osoby. Jakeš se svými bojlery byl proti nim génius, jen mají oproti němu lepší PR poradce. Nyní máme věřit tomu, že Novičok se během několika málo hodin na klice Skripalova domu rozložil vlivem zázračné britské mlhy a tím se stal zcela neúčinným, takže Skripal i jeho dcera přežili, přestože měli být během 30 sekund mrtví. Následně se během dalších 4 měsíců vlivem zázračné britské mlhy Novičok opět složil a zabil už jednu z nově zasažených osob. Z mrtvé oběti se vlivem zázračné britské mlhy stala vzorná matka, po níž zbyly tři nešťastné siroty, přestože ještě před otravou šlo o houmlesačku a feťačku, která se o žádné svoje děti nestarala. Zázrak. A britská mlha.

  0 0


  Lubomír Man
  11. 7. 2018
  Nenávist letitá, ale jak vidno, s vytrvalými kořínky. Autor druhého chorvatského gólu v ruské síti hráč Vida společně s asistentem hlavního chorvatského kouče Vukovičem natočili po vítězném zápase s Ruskem společné video a rozeslali jej po sociálních sítích. Hráč Vida na něm zvolal „Sláva Ukrajině!“, což je populární heslo účastníků ukrajinského převratu na Majdanu, a asitent hlavního chorvatského trenéra Vukovič k Vidově výkřiku dodal: „Tohle vítězství je pro Dynamo Kyjev a Ukrajinu.“


  Protiruské a fašistické emoce, pocházející z dob tzv. chorvatského nezávislého státu, se tak projevily jako živé i po 77 letech, kdy v dubnu 1941 pod patronací hitlerovského Německa Paveličův plnokrevný fašistický stát vznikl, a osmitisícová chorvatská legie pak po boku wehrmachtu dobývala území SSSR a účastnila se i útoku na Stalingrad.

  Světová fotbalová asociace naštěstí na tuto první politickou a protiruskou provokaci pohotově zareagovala, A to tak, že asistent trenéra Vukovič od ní obdržel pokutu ve výši 15 000 švýcarských franků a byl šupem poslán domů, zatímco hráči Vidovi prošel delikt s napomenutím.

  Doufejme, že obojí bude už k politickému klidu na MS stačit.

older | 1 | .... | 598 | 599 | (Page 600) | 601 | 602 | .... | 683 | newer