Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

Děkujeme za finanční příspěvky na činnost Nové republiky z.s.Bankovní spojení: 2300736297/2010

older | 1 | .... | 636 | 637 | (Page 638) | 639 | 640 | .... | 668 | newer

  0 0

  Lubomír Man
  5. 10. 2018
  „Ne všechny země, včetně těch ve východní Evropě, si mohou zvolit vlastní orientaci v zahraniční politice, aniž by ohrozily svou svrchovanost a územní celistvost“, řekl Hamáček coby zastupující ministr zahraničí České republiky před pěti dny v OSN, a ať už posluchačům jeho projevu či pozdějším jeho čtenářům v novinách či internetu, okamžitě vytanuly na mysli ty organizace či státy, které by onu svrchovanost a územní celistvost zemí, pocítivších chuť mít konečně svou vlastní zahraniční politiku, mohly asi tak ohrozit.   A vsadím všechny miliony, které nemám, na to, že spontánně a bez jediné vteřiny přemýšlení se do hlav všech těchto posluchačů a čtenářů nahrnula jména: NATO, USA, EU - a pak už nic jiného.

  Ale omyl. Pan Hamáček mínil Rusko. A aby tenhle svůj z vyšinuté mysli vzešlý „vynález“opentlil čímsi ještě zpitomělejším, dodal, že ruská anexe Krymu je očividným porušením mezinárodního práva.

  Takže se tam demokraticky a v souhlase s tehdy platným ukrajinským právem nehlasovalo? A nebylo tam nic před tím? Nebylo pěti miliard dolarů, kterými vláda USA proti veškerému mezinárodnímu právu i proti prostému pomyšlení ukrajinský puč zafinancovala? Nekupovali se protestující na Majdanu za zdarma rozdávané pelmeně a zdarma rozlévanou vodku, to vše z oněch pěti miliard pořízeno? Nebylo žádného pomajdanovského ukrajinského premiéra Jaceňuka, který v Berlíně prohlásil, že Ukrajinu a Německo pojí společný osud: protože obě ty země prý přepadlo v r. 1944 Rusko?

  Ale jaképak ohledy, když máte hůl a máte už též vyhlédnutého psa, kterému tou holí chcete pohladit hřbet. Takže do toho, na nic se neohlížet, napověděla duševní a morální výbava Hamáčkovi jeho životní projev v OSN, který byl samozřejmě i projevem jeho současného nadřízeného pána Babiše, bez jehož souhlasu, a možná spíš nápovědy, by Hamáček své nitro v OSN - jménem nás všech Čechů - nikdy lidem světa neodkryl.

  Jménem nás všech Čechů! Jak dlouho ještě si takovéto zlotřilosti necháme líbit?

  0 0


  Boris Džerelijevský
  5. 10. 2018   topwar (Americká odpověď lstivému Putinovi. Diverze a námořní blokáda)
  Významný vojenský teoretik Karl von Clausewitz už v devatenáctém století vyznačil axiom, který si později všichni oblíbili: válka je pokračováním politiky jinými prostředky. Dnes se ale Američané, kteří již dávno dali politiku do služby ekonomice, snaží změnit výrok pruského generála a přeměnit válku na pokračování ekonomiky jinými prostředky. Bez jakékoli politické vsuvky.


  Přesně tomuto cíli jsou podřízeny pokusy Trumpovy administrativy o monetizaci i NATO i "ruské hrozby" i prakticky všech ostatních aspektů americké vojenské politiky. Nemůžeme říci, že v tom je něco zásadně nového, pokud nebudeme samozřejmě brát v úvahu naprostou upřímnost týmu Trumpa, který se ani nepokouší zachovávat slušnost při maskování svých skutečných motivů a snah.

  V tomto smyslu by měl být brán projev amerického ministra vnitra Ryana Zinkeho, který šokoval světové publikum, jež si ještě nezvyklo na nové americké postupy.

  Ve svém projevu 28. září v Pittsburghu na jedné z událostí Consumer Energy Alliance oznámil, že pro potlačení konkurentů na světovém trhu s uhlovodíky může Washington využít potenciálu amerického námořnictva, které provede námořní blokádu Ruska a Íránu.

  "USA mají díky našemu námořnictvu možnost zajistit, aby námořní dopravní cesty zůstaly otevřené a v případě potřeby je zablokovat (Rusko a Írán), ...aby se jejich zdroje energie nedostaly na trh", řekl Zinke.

  Podle jeho vyjádření je "jediným zdrojem příjmů ruského hospodářství prodej energetických zdrojů"; "Moskva uskutečňuje tak aktivní politiku na Blízkém východě, protože tam chce prodávat ropu a zemní plyn tak, jak to dělá v Evropě".

  Ano, zařídit vývoz ruské ropy a plynu na Blízký východ, do Sýrie a Iráku, to je samozřejmě mocný a neočekávaný tah, svědčící o Putinově bezmezené lstivosti. Inu, zeměpis, včetně hospodářského, nebyl nikdy koníčkem Američanů, dokonce ani na ministerské úrovni.

  Zinke není silný, jak se zdá, ani v mezinárodním právu. Jinak by věděl, že námořní blokáda je systém násilných činů vojenských námořních sil bojujícího státu (států), jehož cílem je zabránit protivníkovi používat své přístavy, základny a pobřeží pro spojení přes moře.

  Režim námořní blokády se řídí Deklarací o námořní válce (1856), Deklarací o právu námořní války (1909), Chartou OSN (článek 42) a některými dalšími akty. Základními principy vojenské námořní blokády jsou zákonnost, účinnost a publicita.

  Námořní blokáda může být zákonná pouze ve dvou případech: když stát uplatňuje přirozené právo na sebeobranu (čl. 51 Charty OSN) nebo v souladu s rozhodnutím Rady bezpečnosti OSN o nutnosti přijmout opatření námořních a leteckých sil k udržení nebo obnovení mezinárodní bezpečnosti. Pokud vezmeme v úvahu stálé členství Ruska v Radě bezpečnosti OSN, je zřejmé, že takového rozhodnutí nelze dosáhnout.

  "Ministr vnitra Zinke obvinil Rusko z úmyslu dodávat zdroje energie na Blízký východ a pohrozil nám námořní blokádou. Kromě toho, že je to úplný nesmysl, rovnala by se americká blokáda Ruska podle mezinárodního práva vyhlášení války. Někdy je lepší žvýkat, než mluvit", konstatoval ruský senátor Alexej Puškov, který komentoval tento projev.

  Kromě právního aspektu, který, je třeba si přiznat, v poslední době Američanům nedělá žádné starosti, existuje čistě technický aspekt této záležitosti, jenž také nepřispívá k realizaci hrozeb pana Zinkeho.

  Je nutno vzít v úvahu, že Rusko je ve skutečnosti kontinent, který je omýván vodami dvou oceánů, a navíc má značný obranný potenciál. V každém případě se zatím ještě nikomu nepodařilo uspořádat blokádu Ruska, i když historie zná několik takových pokusů. Žádný z nich neuspěl.

  Z technického hlediska je snadnější zablokovat dodávky ropy z Íránu - stačí převzít kontrolu nad výstupem z Perského zálivu. Není však pochyb o tom, že v takovém případě Teherán přijme odvetné opatření a zablokuje průlivy i pro energetické zdroje ropných monarchií. Má k tomu všechny nutné možnosti.

  Takže s největší pravděpodobností není hrozba námořní blokády aktuální.

  Sotva má však smysl dělat si legraci z amerického ministra, který předvádí nedostatek gramotnosti a absenci reálného vnímání okolního světa. Skutečnost, že takovéto postavy vedou stále ještě nejmocnější stát na planetě, je problémem nejen pro Američany, ale i pro celé lidstvo.

  Skutečnost, že nesmyslné úvahy Zinkeho nebyly odmítnuty, je velmi znepokojující, protože naznačuje, že nedělal ze sebe jen šaška z vlastního podnětu, ale že jeho myšlenky zcela souzní i ostatním obyvatelům Bílého domu.

  Blokádu ponecháme blokádou, ale Washington podniká bezprecedentní kroky k tomu, aby vyvíjel tlak na spotřebitele ruských a iránských energetických zdrojů tím, že mění jazyk obchodu na jazyk hrozeb, vydírání a ultimát.

  Připomeňme si, že Trump, ačkoli nevyslovil výraz "námořní blokáda", ale od začátku tohoto roku hrozí, že úplně zbaví Írán možnosti prodávat ropu. A teroristický útok v Ahvázu, hlavním městě íránské ropné provincie Chúzistán, hovoří o vážnosti záměrů amerického prezidenta.

  Mimochodem, není to poprvé, kdy Američané používají metody teroru v rámci konkurenčního boje na trhu. Bývalý člen Rady pro národní bezpečnost USA Thomas Reed například přiznal, že výbuchy na sovětských plynovodech byly dílem tajných agentů zámořských speciálních služeb.

  Jde nejméně o čtyři neštěstí, k nimž došlo od roku 1982 do roku 1989. Výbuch na plynovodu Urengoj-Surgut-Čeljabinsk byl v té době považován za nejničivější nejaderný výbuch, jeho síla byla za oceánem odhadnuta na tři kilotuny. Iglinský výbuch, který zabil 645 lidí (z toho 200 dětí), byl ještě silnější - 12 kilotun (síla výbuchu v Hirošimě byla 16 kilotun).

  Mimochodem, podle zástupců tuzemských zpravodajských služeb z 50 velkých nehod na sovětských plynovodech, k nimž došlo v letech 1985 až 1989, nejméně tucet byly teroristické akce, organizované západními diverzanty.

  Na základě těchto dávných amerických tradic se domnívám, že existuje mnohem více důvodů, abychom neočekávali námořní blokádu, ale diverze na podvodních potrubích Severního proudu, Severního proudu 2 a Tureckého proudu.

  Že by pro tyto úkoly školili američtí instruktoři ukrajinské bojové plavce na základně 73. námořního střediska speciálních operací v Očakově?

  0 0

  Ivan David
  5. 10. 2018     Parlamentní listy (rozhovor)

  „Váhal jsem ne proto, že mě oslovila SPD. Volil jsem ji, protože v dnešní nabídce jediná dává jakousi naději, že se vyhneme špatným koncům, ke kterým naše země směřuje. SPD je protestní strana s pokračující diskusí o programových otázkách, která má ve svých řadách bývalé členy pravicových i levicových stran, kteří byli zklamáni jejich vývojem,“ prozradil Ivan David, který se bude ucházet o místo v Senátu za SPD.

  Patříte k výrazným osobnostem mezi kandidáty do Senátu, jak se ale bývalý přední politik sociálních demokratů ocitnul na kandidátce SPD?


  Jsem bezpartijním kandidátem a byl jsem osloven. Váhal jsem ne proto, že mě oslovila SPD. Volil jsem ji, protože v dnešní nabídce jediná dává jakousi naději, že se vyhneme špatným koncům, ke kterým naše země směřuje. SPD je protestní strana s pokračující diskusí o programových otázkách, která má ve svých řadách bývalé členy pravicových i levicových stran, kteří byli zklamáni jejich vývojem. Slovo „protestní“ se používá jako dehonestující, jenže zdaleka se vším souhlasit nelze, protestovat je správné.

  Čím vás toto hnutí hlavně oslovilo?

  SPD chce řešit problémy, které ostatní nechtějí vnímat. SPD hledí do budoucnosti, ostatní politické strany se tváří, jako by současnost byla skvělá a měla trvat věčně. SPD jako jediná chápe, že naši občané mají být zbaveni identity, aby byli jako beztvará neorganizovaná masa lépe ovladatelní. SPD chápe, že si občané ČR musejí uchovat vlastnosti politického národa, který bude schopen vzdorovat nárokům budoucnosti. SPD klade důraz na podíl všech občanů na rozhodování i těch nejzásadnějších otázek.

  Souhlasíte se všemi názory SPD? Nebo jsou nějaké okruhy, kde se neshodujete?

  Bylo by nanejvýš podivné, kdybych se shodoval s každou větou programu. Účastnil jsem se jednání o programových otázkách v rámci přípravy komunálních voleb a bylo vidět, že v SPD existuje na některé otázky dosti široké spektrum názorů. Probíhala věcná a tvrdá diskuse. To není chyba, to je důležité. Z více názorů může vykrystalizovat ten nejlepší, nejpřijatelnější. V degenerovaných stranách jde program stranou a mluví se jen o tom, koho podpořit do funkce. Jednota ve formě pasivního přijímání shora nadiktovaných řešení je k ničemu. Pokud bych měl uvést konkrétní příklad za sebe, vůbec si nemyslím, že EET je zcela špatná věc. Pro část podnikatelů a živnostníků je to nepříjemnost, ale je spravedlivé, aby daně platili všichni.

  Kde vidíte největší problémy Prahy 12? Na co konkrétně byste se chtěl zaměřit?

  Senát komunální problémy neřeší, všichni to vědí, ale někteří kandidáti slibují to, co nemohou splnit. Senát se totiž může vyslovovat ke všem zákonům s výjimkou rozpočtu. Senátor ale může pomoci zprostředkovat informace, pokud má kontakty a zkušenosti. Největší problémy volebního obvodu se týkají dopravy a developerských projektů na nevhodných místech. Senátní obvod 17 ale nezahrnuje jen Prahu 12, ale také části obvodu Praha 4 a Praha 15 i nejjižnější část levobřežní Prahy. Všechny městské části mají vlastní specifické problémy. Když po volebním obvodu jezdím, všímám si hlavně na řadě míst rozbitých silnic a chybějící infrastruktury.

  Tomio Okamura prohlásil, že je pro zrušení Senátu, kdyby se opravdu hlasovalo, byl byste pro jeho zrušení?

  Pokud by funkce Senátu byly zajištěny jinak a lépe než dosud, nemusí Senát existovat; a v tom případě bych souhlasil s jeho zrušením.

  0 0

  Michal Brand
  5. 10. 2018
  Západní hysterická válečnická propaganda je opravdu neúnavná. Když už nejsou k mání přitroublé „informace“ alá „Skripal psal zprávy tajným inkoustem“, tak se pachatelé zločinů proti míru a pachatelé zločinu plánování agresívní války proti Rusku vytasí s dalším příběhem pro protiruské nemyslící blby. Dnes nás oblažilo Holandsko. Tamní režim dnes oznámil „horkou novinku“ – „Rozkryli jsme kyberútok Rusů, tvrdí Nizozemci. Agenty prý zajímaly počítače OPCW i let MH17“, hlásá titulek. Podle „informací“ v článku se celý případ udál v dubnu. Skripal si 14 let nemohl vzpomenout na ruské agenty v Evropě a proto je „odhaloval“ až v době, kdy byl dávno mimo službu a měl odsezeno 6 let v base a pak ještě dalších 8 let na zadku v Salisbury.

  To nizozemská ministryně pro agresívní válku, ehm, pardon, pro obranu, si vzpomněla po pouhých 6 měsících. Ale jistě jen drobnost.

  Z obsahu článku se můžeme „dozvědět“, že tento sofistikovaný hackerský útok se odehrál tak, že čtyři Rusové přiletěli do Holandska, zajeli na parkoviště před budovou OPCW, kde se snažili připojit na Wi-Fi. OMG. To jsou jako sofistikovaní nebezpeční hackeři, kteří musí přijet až k počítači, který chtějí hacknout? Takové hovadině může věřit jedině někdo, kdo zná počítače a internet jen z kurzů „genderová rovnost RAM-ky a flash-disku“ anebo „počítač je jen sociální konstrukt, ve skutečnosti vůbec neexistuje“ na Karlově nebo jiné multikulturní „univerzitě“. No vážně – hovadině, že hacker musí být fyzicky blízko k počítači, který chce hacknout, tomu může věřit jedině tupé, pologramotné hovado. To nemyslím jako urážku. To je ohodnocení inteligence publika těchto agitačních blábolů západní propagandy, která se snaží stále znovu a znovu připravit publikum na zahájení jaderné války proti Rusku. Tady je typický konzument blábolů protiruské, válečné propagandy – právě sleduje „zprávy“.

  Tomuto nejnovějšímu nesmyslu zločinné válečné propagandy může prostě věřit jedině tupec. Protiruský fanatik. Super zfanatizovaný bolševik z let padesátých, který má jen přehozené strany, ale fanatizmem a vylízaností mozku je na stejné úrovni, jako jeho předchůdci z doby, kterou jsem ještě před pár lety naivně považoval za dobu dávno minulou. Nesmyslu o hackerech, kteří napadají počítače z nejbližšího parkoviště, tomu může věřit jedině blb. Nebo západoevropský politik. Což je vlastně totéž, jak můžeme sledovat téměř denně. Případně nějaký český politický oslík, který se snaží hýkat ve stejné tónině jako „vyspělý“ zcela zdegenerovaný Západ.

  K poslední válečné agitaci se přidala samozřejmě i Británie. Kdysi Velká, kdysi také demokratická a svobodná země. Dnes již jen zmanipulovaná, polo-islámská země ve stylu Orwella a Idiokracie. Nu což, z Británie můžeme brzy očekávat zprávu, že Skripal byl otráven Novičokem, který mu do jeho počítače nasadili ruští agenti-hackeři přes Wi-Fi ze sousedního parkoviště. Tím se také vysvětlí zmatek v britských verzích, kde vlastně byl přesně Skripal Novičokem otráven, protože se to stalo vlastně na Netu. A na sousedním parkovišti. Oba ruští agenti v Salisbury na parkovišti jistě také přejeli Skripalovo morče, aby zlikvidovali nepohodlného svědka.

  Britský plátek dokonce píše „The West hits back at Putin's cyber war: UK, Holland and US spearhead fightback against Russia as they reveal global cyber war hit targets from Canada to Malaysia(Západ vrací úder Putinově kybernetické válce: Spojené království, Nizozemí a USA bojují proti Rusku odhalením globálních útoků kybernetické války proti Kanadě a Malajsii). No pááááááni! Tak z parkoviště v Holandsku tito hackeři napadli dokonce i Malajsii. Proč kvůli tomu jezdili na holandské parkoviště, to mi tedy není jasné. Ale já nejsem idiot z Idiokracie. Ne, jen vtípek. Vlastně počítač, který měli tito děsně nebezpeční hackeři u sebe a který použili k děsnému útoku z parkoviště na wi-fi, byl prý podle holandské ministryně černého humoru a stupidity stejný, jaký byl použit k hackerským útokům v Brazílii, v Malajsii a všude možně jinde po světě. No to jsou tedy hackeři – dokonce ani neumí „schovat“ svůj počítač při hackerském útoku. Co ještě? Taky je prozradila IP adresa, ze které se přihlašovali a která je IP adresou vrátnice v Kremlu? A taky si „ukradená data“ posílali na mail hacking4kreml@rusko.evil ?

  USA se také přidaly. Holandsko prý na parkovišti našlo čtyři Rusy. A z těchto čtyř Rusů již USA celých sedm obvinily. To je jak Vyšinskij nebo Urválek. Jen se oba zabydleli pro změnu na západě.

  A o co tedy jde? Jde jednak o přípravu publika pro zahájení jaderné války proti Rusku. Nemine týden, aby válečná goebelsovská propaganda nepřišla s novým obviněním Ruska. Ničím nepodloženým a téměř vždy tak trapným, jako kdyby tu lež vymýšlely děti z mateřské školky.

  Ultimáta vůči Rusku, provokace, vyhrožování námořní blokádou, zcela fantasmagorická a na první pohled nesmyslná a vylhaná obvinění. A nyní i „hackerské“ útoky“. Které mohou být podle nové doktríny NATO důvodem k zahájení války proti Rusku. Taková válka by byla opět válka totální. Jako druhá světová válka. Taková válka by ale dnes byla válka jaderná.

  Při pročítání zpráv k této nejnovější „kauze“ jsem padl na jednu reklamu. Připadá mi opravdu případná k směšnosti všech současných obvinění Ruska ze strany „demokratického“ zločinně-válečně-naladěného „západu“:


  „Světlu vstříc – nový komediální seriál z krematoria“. Z krematoria, kterým se pod dnešní„západní“ politickou garniturou Evropa již brzy stane. V jaderné válce. Kvůli údajným „hackerům“, kteří neumí ani to, co každý náctiletý hacker-amatér, a musí prý jezdit na parkoviště napojit se na wi-fi.

  (Pozn. red.: autor je IT specialista)

  0 0

  Paul Craig Roberts
  5. 10. 2018       PaulCraigRoberts
  Mezinárodní soudní dvů v Haagu, který nejvyšším soudním orgánem OSN, nařídil v úterý Spojeným státům, aby své sankce proti Iránu, nepříznivě ovlivňující jak dovoz humanitární pomoci do této země, tak bezpečnost zdejšího civilního leteckého provozu, odvolaly.


  Rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora je pro všechny členy OSN závazné, ale uvidíme, zda se mu podřídí i administrativa prezidenta Trumpa.

  Spíš se dá ovšem čekat, že nikoli. A to proto, že americká vláda je zločinnou organizací, která se odmítá podřídit i svým zákonům vlastním.

  Překlad: Lubomír Man

  0 0

  5. 10. 2018     První zprávy
  Jiří Pospíšil a Jiří Čunek patří mezi nejdůvěryhodnější osobnosti kandidující v nadcházejících komunálních a senátních volbách. Na opačném konci je David Rath. Exkluzivní průzkum společnosti SANEP byl proveden ve dnech 14.– 21. září 2018 na vybrané skupině 1.975 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18+ let. Ze sedmnácti vybraných osobností kandidujících v nadcházejících komunálních a senátních volbách je nejdůvěryhodnější osobností bývalý ministr spravedlnosti, stávající předseda TOP 09 kandidující na pražského primátora Jiří Pospíšil. Ten má důvěru v souhrnu 37,5% obyvatel ČR.


  Jiří Pospíšil je nejvíce vidět v předvolební kampani v Praze, kde kandiduje, nicméně jako politik je na rozdíl od svého stranického předchůdce Miroslava Kalouska nadále kladně vnímán i v dalších místech naší země. Do průzkumu byli zařazeni bývalí vrcholní politici, stávající výrazné osobnosti politického života a neúspěšní prezidentští kandidáti.

  Jiří Pospíšil, který má velmi reálné šance na významný volební úspěch v Praze, je i ze všech hodnocených osobností nejvíce preferovaným politikem, který by měl dle v souhrnu 35,3% dotázaných ve volbách uspět.  

  Za Jiřím Pospíšilem se velmi těsně umístil lidovecký senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který obhajuje senátorský mandát ve vsetínském volebním obvodě. Jiří Čunek se těší důvěře v souhrnu 36,7% veřejnosti a uspět v nadcházejících volbách by měl dle v souhrnu 35,1% dotázaných obyvatel ČR.


   Velmi oblíbenou osobností je i primátor města Teplice a stávající senátor obhajující svůj mandát za ODS ve vol. obv. č.32-Teplice Jaroslav Kubera, následován publicistou a bývalým ředitelem politického odboru kanceláře prezidenta Václava Klause, kandidáta do Senátu ve vol. obv. č.26-Praha 2 Ladislavem Jaklem. Ten kandiduje jako nestraník za SPD.

  Jaroslav Kubera je znám zejména jako odpůrce protikuřáckého zákona, ale i dalšími neotřelými názory a velmi osobitým vystupováním stejně jako Ladislav Jakl, který je znám řadou kontroverzních, ale nutno dodat velmi osobitých a provokativních výroků a postojů, mezi něž lze zařadit i právě kandidaturu za SPD.

  Velmi zajímavým zjištěním je ovšem i pátý nejdůvěryhodnější expremiér a bývalý předseda ČSSD, nezávislý kandidát do Senátu ve vol. obv. č.71 Ostrava-město Jiří Paroubek, který  přeskočil i všechny neúspěšné prezidentské kandidáty. Jiří Paroubek se těší největší důvěře mezi stávajícími a bývalými voliči ČSSD. K případnému volebnímu úspěchu mu může pomoci i paradoxně medializace soukromého rozvodového konfliktu.

  Nejméně důvěryhodným je pak exministr dopravy, lídr kandidátky hnutí Starostové a nezávislí v Přerově Antonín Prachař a bývalý středočeský hejtman, kandidát do Senátu ve vol. obv. č.29 Litoměřice David Rath. Zatímco Antonín Prachař je spíše politikem, který se do paměti obyvatel ČR příliš nezapsal, v případě Davida Ratha je tomu přesně naopak. Ten se do paměti obyvatel naší země zapsal a bohužel ne příliš pozitivně, což ovšem nemusí nutně znamenat, že by nemusel uspět ve svém volebním obvodě.

  0 0

  5. 10. 2018   Hlavné správy
  Po dramatických a každodenne meniacich sa informáciách v kauze vraždy Kuciaka nastal podľa bývalého premiéra čas hovoriť pravdu. Predseda koaličnej strany Smer-SD Robert Fico vyzval lídra strany Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka na televízny súboj. Ten by sa mal uskutočniť v RTVS už túto nedeľu v relácii O 5 minút 12, ak to verejnoprávna televízia umožní.


  “Zápas o pravdu ďalej pokračuje. Opoziční politici a médiá sa zúfalo bránia. Po tom, čo pohorel ich výmysel prepojení vraždy novinára a jeho priateľky na vládu, hľadajú novú verziu, ktorá by mala opäť poškodila stranu smer.

  Odkazujem im, že karma je zdarma a lož má krátke nohy. Nemienime akceptovať ďalšie lži a najmä nie od ľudí, ktorí sa na jar tohto roku pokúsili neúspešne o zmenu vlády bez demokratických parlamentných volieb. Nastal čas hovoriť ľuďom pravdu,” zdôraznil Fico.

  “Pán Sulík si dal zaujímavé raňajky s pánom Kočnerom. Ja pozývam pána Sulíka na obed v nedeľu. Nebude sa podávať rezeň ale pravda. Za pravdu budem bojovať do samého konca, pretože to, čo pán prezident, opozícia a médiá a aktivisti platení zo zahraničia predviedli na jar, výrazne poškodili Slovensko.”

  Na túto výzvu Sulík (SAS) zareagoval:

  “Zdravím, pán Fico. Narozdiel od Vás som sa nikdy žiadnej debate nevyhýbal, a preto Vašu výzvu prijímam. Avšak túto nedeľu som s mojou družkou na dlho plánovanom výlete, chcem veriť, že pochopíte, že to kvôli Vám meniť nebudem. Ďalšiu nedeľu diskutujem s Vaším podpredsedom Rašim na Markíze. Takže: buď si to vybavte s Rašim a vidíme sa 14.10. na Markíze alebo 21.10. na RTVS”, napísal Sulík na sociálnej sieti, pričom dodal, aby sa bývalý premiér pripravil na otázky ohľadom jeho bývania v komplexe Bonaparte; káuz Mariána Kočnera a privatizácie Telekomu.

  0 0

  Michal Brand
  5. 10. 2018
  Pokorní, tišší a vděční uprchlíci. Většina z nich má univerzitní vzdělání. Inženýři, lékaři a doktoři věd. Poté, co povznesli svoje domovské země, chtějí na vysoký africký standard povznést i doposud zcela zaostalou Evropu. Již se nemohou dočkat, až budou radostně multikulturně a tolerantně žít v Evropě.
  Vidíte? Už se těší, až budou do úmoru dřít, aby vydělali na důchody Evropanům a přinesli zaostalé Evropě ekonomický růst a technologický a vědecký progres.


  Myslete na ně při volbách!

  A volte ty strany, které zajistí africké inženýry, lékaře a doktory věd i do vašeho sousedství:

  - TOP 09
  - Piráti
  - STAN
  - KDU-ČSL
  - ČSSD
  - Zelení
  - ANO

  (ANO s rozpaky. Slovně se sice Andrej vymezuje proti migraci, ale nijak nezpochybňuje a naopak skrytě obhajuje „jako nezávazné“ Marakéšskou smlouvu, Globální impact i další smlouvy, které zajistí povinné migranty pro všechny země EU. Takže jeho hnutí je přinejmenším částečně pro-migrační hnutí a proto si zaslouží hlas každého, kdo se chce spolehnout na výše zobrazené inženýry, že mu svojí pracovitostí a kvalifikací zajistí vysoký životní standard.)

  0 0

  Philip Giraldi
  6.10.2018 ICH, překlad Zvědavec
  Možná, že právě podnikatelské prostředí, odkud Trump pochází, ho vede k domněnce, že když někomu způsobíte dostatečně velké ekonomické potíže, tak se nakonec vzdá a bude souhlasit se vším, co budete chtít. Ačkoli tento přístup možná dobře funguje v oblasti nemovitostí v New Yorku, není to zaručeně cesta k úspěchu v rámci mezinárodních vztahů, protože země nejsou tak zranitelné vůči tlaku, jako jednotliví investoři nebo developeři.


  Nejnovější průnik Washingtonu do světa sankcí, namířených proti Číně, je ohromující, když vezmeme v úvahu nízkou laťku, kterou nastavili předchozí prezidenti, počínaje Billem Clintonem. Peking se již ostře ohradil proti americkým sankcím, které byly minulý týden uvaleny na vládní rezort vývoje vojenského vybavení při čínské Ústřední vojenské komisi a jeho ředitele Li Shangfu za to, že se „zapojili do značných transakcí“ s ruským výrobcem zbraní, který je na americkém seznamu sankcionovaných společností. Transakce zahrnovaly nákup ruských stíhacích letounů Su-35, a také vybavení, související s moderním systémem protivzdušné obrany S-400 typu země-vzduch. Sankce zakazují řediteli vstup do Spojených států, byl mu zablokován veškerý majetek a bankovní účty na území USA, a dále byla zmrazena veškerá místní aktiva vládního rezortu vývoje vojenského vybavení.

  Ještě důležitější je fakt, že sankce také zakazují provádět jakékoli transakce, které procházejí americkým finančním systémem. Tato nejsilnější zbraň, kterou má Washington k dispozici, je znevýhodněná, protože celá řada zemí hledá způsob, jak toto řešit. V současné době se však většina mezinárodních transakcí provádí v dolarech a prochází americkými bankami, což znamená, že čínská vláda nebude moci nakupovat zbraně od mnoha zahraničních zdrojů. Pokud se zahraniční banky pokusí spolupracovat s Čínou, aby se vyhnuly restrikcím, budou také sankcionovány.

  Takže abych to shrnul, Peking koupil zbraně od Moskvy, za což ho Spojené státy sankcionovaly, protože neschvalují ruskou vládu. Sankce proti Číně jsou označovány jako druhotné sankce v tom, že jsou odvozeny od primárních sankcí proti zahraniční společnosti nebo osobě - a právě ty jsou ve skutečnosti trestány. Sekundární sankce mohou být prodlužovány do nekonečna, jelikož porušitelé, spojovaní postupně s počáteční transakcí, znásobují počet potenciálních cílů.

  Není překvapením, že byl předvolán americký velvyslanec, a že Peking zrušil několik bilaterálních schůzek s představiteli ministerstva obrany USA. Čínská vláda vyjádřila své „pobouření“ a požádala USA o zrušení těchto opatření.

  Podle zpráv z médií čínské ministerstvo zakoupilo zbraně od hlavního ruského vývozce zbraní Rosoboronexport. Tím byl porušen zákon z roku 2017, schválený Kongresem, který se příznačně nazývá Zákon o odporu protivníkům Ameriky prostřednictvím sankcí (CAATSA), jenž usiloval o potrestání ruské vlády a jejích různých agentur za vměšování do voleb v USA v roce 2016, za údajné zapojení se do záležitostí Ukrajiny a Sýrie, a za vývoj prostředků pro vedení kybernetické války. Tato legislativa se také zaměřila na Irák a Severní Koreu.

  Mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauertová vydala prohlášení za účelem objasnění nových sankcí, v němž uvedla, že původní sankce proti Rusku byly přijaty z toho důvodu, aby byly „dále ukládány náklady ruské vládě v reakci na její škodlivé aktivity“. Dodala, že USA budou „naléhat na všechny země, aby omezily vztahy s obrannými a zpravodajskými sektory Ruska, neboť oba tyto sektory jsou spojeny se škodlivými aktivitami po celém světě“.

  Vzhledem k tomu, že zapojení se do „škodlivých aktivit“ je obvinění, které by mělo být zcela jistě vzneseno i proti Washingtonu a jeho spojencům na Blízkém východě, není jasné, zda někdo - kromě francouzských a britských pudlů - skutečně uvěří odůvodněním, která uvádí Washington za účelem obhájit neobhájitelné. Zákon „o odporu protivníkům Ameriky prostřednictvím sankcí“ je dokonce, jak naznačuje samotný název, ještě směšnější. Washington se oddává sankcím. Rusko je opakovaně sankcionováno od té doby, kdy byl přijat podvodný Magnitského zákon, bez ohledu na legitimní protesty Moskvy, že zasahování do vnitřní politiky jiných zemí je nepřijatelné. Čína v současné době zcela opodstatněně tvrdí, že prodej zbraní mezi zeměmi je zcela legální, v souladu s mezinárodním právem.

  Írán byl sankcionován dokonce i navzdory tomu, že plnil mezinárodní dohodu o jaderném programu, a nové sankce byly dokonce přidány navíc k těm starým. Zhruba za pět týdnů USA uvalí sankce na KOHOKOLIV, kdo si koupí ropu od Íránu, a údajně nebudou udělovány žádné výjimky. Venezuela je pod tlakem amerických sankcí kvůli potrestání vlády, Turecko (členská země NATO) bylo sankcionováno z toho důvodu, že koupilo zbraně od Ruska, a na Kubu, věčně zlobivou zemi na západní polokouli, jsou uvalována různá embarga již od roku 1960.

  Je třeba poznamenat, že sankce vyvolávají velkou zášť a obecně ničeho nedosáhnou. Kuba by byla pravděpodobně zcela normální země, ale kvůli americkým restrikcím a dalším tlakům získala vláda výmluvu k pevnému uchopení moci. Totéž by se mohlo týkat i Severní Koreje. Sankce jsou špatné dokonce i pro samotné Spojené státy. Jednou, až USA přestanou ovládat světové ekonomiku, všechny ty země, na které byly uvaleny sankce, se pěkně postaví do řady za účelem odvety, a to nebude nic pěkného.


  Washington’s Sanctions Machine vyšel 29. září 2018 na ICH. Překlad v ceně 343 Kč Zvědavec.

  0 0

  Noční vlak veze americké tanky přes ČR a Slovensko na Ukrajinu

  6.10.2018 zdroj
  Slovensko


  Chmurný článek na AE News upozorňuje na skutečnost, že Američané vykládají v Hamburku vojenskou techniku a vezou ji nočními vlaky přes ČR a Slovensko na Ukrajinu. Všímá si také nedávné výzvy českého ministerstva obrany, že máme zpevnit mosty kvůli technice NATO.
  Tohle nevypadá vůbec dobře. Přečtěte si celý článek - viz odkaz.

  0 0

  6. 10. 2018 ProtiProud
  REDAKCE PROTIPROUD se pozastavuje nad špinavými metodami mocenských elit tzv. liberální demokracie, kteří jako dědici stalinismu neváhají zneužít psychiatrii za účelem likvidace svých oponentů

  Francie byla zvyklá vydávat se téměř za maják svobody a demokracie. A hle: francouzský soud poslal vůdkyni jediné skutečné opoziční strany „Národní sdružení“ Marine Le Penovou na psychiatrické vyšetření.

  Ne, nikoho nepokousala ani se nevrhala na lidi se sekerou! Francouzské vyšetřovací orgány zahájily její stíhání poté, co v prosinci roku 2015 zveřejnila na Twitteru tři fotografie vražd spáchaných militanty z ISIL, aby poukázala na zvěrstva teroristů. Na jedné z fotografií přišel o hlavu americký novinář James Foley, na druhém tank přejíždí muže v oranžové kombinéze a na třetím snímku je zaživa upalován jordánský pilot Muat al-Kasasbeh.

  Za to, že zveřejnila tyto staré fotografie, je opoziční politička obviněna ze šíření zobrazení násilné povahy, které údajně mohou být dostupné nezletilým osobám.

  Jinými slovy, pokud psychiatrické vyšetření zjistí, že Marine Le Penová je duševně zdravá, hrozí jí až tři roky vězení a pokuta 75 tisíc eur. Pokud budou mít lékaři pochybnosti o jejím duševním zdraví, francouzská justice bude mít šanci poslat opoziční političku na nucenou léčbu.

  Takže fotografie, které měly ukázat hrůzy terorismu, použijí dnes francouzské orgány bdící nad „spravedlností“ k tomu, aby perzekuovaly opozici za pomoci soudní psychiatrie. Le Penová měla poslaneckou imunitu, která jí zaručovala ochranu před trestním stíháním, avšak v březnu loňského roku ji poslanci Evropského parlamentu imunity zbavili.

  Šílené


  Sama Le Penová, když se dozvěděla o soudním rozhodnutí, rozčileně prohlásila, že je to šílené. „Za tweety, které odsuzují hrůzy DAEŠ/ISIL, mě posílá takzvaná Spravedlnost k psychiatrům. Jak hluboko mohou ještě klesnout?“žasne Le Penová. „To je prostě neuvěřitelné. Tento režim mě doopravdy začíná děsit.“

  Rozhodnutí soudu odsoudily dokonce i hlavní západní sdělovací prostředky a významní politici, kteří jsou obvykle nepřátelští vůči francouzské pravici. „Naprostý totalitarismus,“ zaznělo například z BBC. „Soud poslal Marine Le Penovou na psychiatrického vyšetření. Nemám slov! Vyjadřuji solidaritu s ní a se všemi Francouzi, kteří si stále ještě váží svobody!“ řekl italský ministr vnitra Matteo Salvini.

  Ve Francii se na její obhajobu vyjádřil i krajně levicový politik Jean-Luc Mélenchon, vůdce strany „Nepokořená Francie“. Podle jeho názoru Le Penová pouze publikovala dokumentární svědectví o zvěrstvech ISIL, aby potvrdila, že srovnání její strany s teroristy není myslitelné. A to má být co, už i fotografie skutečných událostí ze života mohou být v současné Francii považovány za důkaz šílenství?


  Liberalismus za každou cenu


  Ironií celé události je navíc fakt, že to není tak dávno, co v téže Francii pobouřeně obviňovali SSSR ze zneužívání psychiatrie pro trestní účely. A nyní se něco podobného děje v „citadele evropských hodnot“ – v Paříži!

  „V SSSR,“ píše anglický Guardian, „prohlásili disidenty a všechny jinak smýšlející za blázny a následně je posílali do psychiatrických léčeben. Teď,“ přiznává list,„stejné metody přijal také Západ, a to zejména lidé hájící liberalismus za každou cenu. Každého, kdo se odváží oponovat režimu – dokonce i pomocí faktů a fotografií – čeká soud a vyšetření, aby se zjistilo, zda není šílený. Jaká je v tom nehorázná ironie: francouzský stát chce umlčet kritiky barbarů, tedy těch, kteří se snaží zničit liberalismus.“

  Připomeňme, že Le Penová je jeden z nejvýznamnějších politiků ve Francii, bývalá kandidátka na funkci prezidenta, která se utkala ve volbách se současným prezidentem Emmanuel Macronem. Tehdy sice Macron zvítězil, ale jeho pozice oslabuje, preference klesají, slibované reformy váznou a nespokojenost veřejnosti roste. A to vše v době, kdy národní strany naopak nabírají síly v celé Evropě. Například v Německu, kdyby se nyní konaly parlamentní volby, by se podle nejnovějších průzkumů veřejného mínění stala druhou největší politickou silou „Alternativa pro Německo“, která je mainstreamem srovnávána se stranou Marine Le Penové.

  Preference „Národního sdružení“ Le Penové rovněž rostou. To děsí současné pány Elysejského paláce. Proto v boji s nebezpečným soupeřem používají metody známé z bolševického režimu. Zpočátku její straně odebrali státní dotace ve výši dvou milionů eur, poté ji zbavili poslanecké imunity, a nyní ji chtějí odstranit doslova fyzicky tím, že z ní udělají osobu nepříčetnou.


  Demokratické křeče

  Takovéto špinavé metody boje s politickými protivníky jsou však v současné „demokratické“ Francii běžné. Stačí připomenout, jak během již zmíněných prezidentských voleb byl vyřazen ze hry další nepohodlný kandidát na prezidentský úřad François Fillon, který byl obviněn z finančních podvodů. O něco dříve předtím byl s pomocí obvinění z korupce odstraněn z aktivního politického boje bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy. A když se o prezidentský úřad chtěl ucházet Dominique Strauss-Kahn, bývalý šéf MMF, byl obviněn ze znásilnění a uvržen do vězení. Později se ukázalo, že tato obvinění byla falešná. Ale to již bylo po volbách.

  Proto jsou podle agentury Bloomberg „francouzští voliči skeptičtí vůči svým politikům. Studie zadaná francouzskou pobočkou organizace Transparency International ukázala, že 54% Francouzů považuje politickou elitu své země za zkorumpovanou. Pokud hovoříme o politicích na místní a evropské úrovni, stejně jako o prezidentovi a národní vládě, tento údaj již dosahuje přibližně 75%. Skandály jsou již dlouho běžnou součástí každodenního života Francie,“ konstatuje Bloomberg.

  Zneužití psychiatrů v boji proti politickým rivalům je vnímáno jako „nová položka“ v seznamu špinavých metod aktuálního politického života ve státech Evropské unie. Zapomíná se však, že jde vlastně již o reprízu. Ve skutečnosti tu však něco takového již jednou bylo. V roce 2010, v době před podpisem Lisabonské smlouvy, jak si snad většina z nás ještě dobře pamatuje, se pokoušela skupina lékařů zbavit svéprávnosti tehdejšího prezidenta Václava Klause, jenž se údajně "v důsledku dekompenzace osobnostní poruchy dostává pod drtivý tlak médií a mezinárodní politiky, se svými názory je izolován, což ještě více prohlubuje jeho poruchu a vede k eskalaci patologického chování." Možná, že kdyby nakonec nepodepsal, trávil by dnes svůj život v psychiatrické léčebně. Neodolatelná je přitažlivost stalinismu.

  Pokusy Západu vinit Rusko a další země z absence demokracie a svobodných voleb vypadají na tomto pozadí dvojnásob směšně. Je to ovšem smích pod šibenicí - či gilotinou.
  0 0
 • 10/05/18--23:13: Paňáca show
 • 6.10.2018  Tribun
  Včerejší (4.10.) poslední předvolební debata na ČT mne utvrdila v názoru, že politici již zcela rezignovali na práci s voličem a spoléhají na všechno možné, jen na program a agitaci. Ti paňácové, co tam včera stáli, byli k nerozeznání. 
  Všichni za se sebou podle všeho měli kurz herce Donutila „Zeptejte se, na co chcete, já na co chci odpovím“, premiér Babiš pak ještě nástavbu „Vy lžete“. Sem tam nějaká osobní urážka, ale programové jiskření žádné. Vizuálně jeden jako druhý, oblek a kravata, vymykal se jedině Pirát Bartoš, ale ne svými dready, nýbrž tím, jak pohublý a unavený vypadal. 

  Naopak předseda Filip zářil jako majolenka a spolu s předsedou Fialou byli jediní, kteří vystupovali věcně a solidně (sic!). Babiš pořád mával nějakými grafy, Okamura utvrzoval přesvědčené, Bělobrádek se hádal s moderátorkou a Pospíšil dokazoval, jak moc je mimo. Ale nic, podle čeho by se volič mohl kvalifikovaně rozhodnout, neřekl a nepřevedl ani jeden. Jediné, co všichni do jednoho demonstrovali, byla neschopnost myslet mimo zajeté koleje a dívat se na problémy z jiného úhlu.
   
  Všichni se shodnou, že čerpat dotace musí být pro obce snazší (a jediný Filip má i konkrétní a rozumný plán, jak to zařídit, ne jen vágní proklamace o digitalizaci, jako ostatní), a nikdo se nepozastaví nad tím, jestli to něco by se vůbec mělo dotovat a jestli ten pes není náhodou zakopaný někde trochu jinde? 

  Inu, demokracie je to přímo ukázkově kapitalistická: značek (stran) je na trhu bambilión, ale reálné se jejich produkty liší minimálně a pokud chcete něco jen trochu jiného, tak to v nabídce prostě není.

  - - -

  0 0

  Miroslav Toman na Žofínském foru
  6. 10. 2018  PrvníZprávy
  Aktuální situaci v potravinářském průmyslu bylo věnováno Žofínské fórum v Praze, na kterém první říjnový čtvrtek vystoupil ministr zemědělství Miroslav Toman na něm hovořil například o českých potravinách, soběstačnosti, dovozu potravin.

  V této souvislosti ministr také o plošném monitoringu dovozů vepřového masa i tepelně neopracovaných výrobků z nich. Věnoval se rovněž obchodním řetězcům a slevovým akcím.

  Jak říkám ...

  "Když se podíváme na dovozy vepřového masa, vidíme, že rok od roku stoupají. Za letošní první pololetí se v porovnání se stejným obdobím loňského roku dovezlo o 5000 tun vepřového masa více. Podobné je to i u drůbežího masa. O tom, jak to vypadá, když dovážíme například jablka, která jsme zde schopni sami vypěstovat v naprosto nadstandardní kvalitě, svědčí přehled týkající se bezpečnosti potravin. V polských jablkách byl opakovaně, celkem sedmkrát, nalezen buď v Evropské unii zcela zakázaný pesticid, nebo pesticid sice schválený, ale v několikanásobně větším množství než je povoleno,“ řekl ministr Toman.

  Připomněl, že naproti tomu při kontrolách Státní zemědělské a potravinářské inspekce z kontrolovaných šarží nevyhovělo necelých 10 procent z Česka, ale už 17 procent z EU a více než čtvrtina dovozů ze třetích zemí.

  Informace o dovozu vepřového a drůbežího masa, dovozu másla a o kvalitě potravin najdete v článku na Prvních zprávách ZDE 

  0 0

  6.10. 2018  Rzeczpospolita, překlad PrvníZprávy 
  Pokud se Donald Trump rozhodne restartovat vztahy s Ruskem, pak v Polsku rozhodně nebudou trvalé americké základny, řekl bývalý polský prezident Aleksander Kwaśniewski.
  Pokud však nedojde k dohodě mezi Ruskem a USA a Fort Trump se objeví na polském území, tak riziko pro Polsko bude vysoké, protože se stane účastníkem probíhajícího konfliktu ve vztazích mezi oběma velmocemi.
  „Trvalá základna amerických vojáků v Polsku by znamenala neustálé konflikty a rozpory v americko-ruských vztazích,“ řekl bývalý polský prezident Aleksander Kwaśniewski, v odpovědi na otázku co říká možnosti vybudování základny Fort Trump v Polsku.

  „Polsko chce, aby Spojené státy zřídily trvalou vojenskou základnu ve své zemi,“ řekl Andrzej Duda při návštěvě Washingtonu a dodal, že by se mohla jmenovat Fort Trump,“ uvedla Rzeczpospolita.

  Polský generál:Vztahy s Putinem jsou důležitější než US základny u nás

  Andrzej Duda během své návštěvy ve Washingtonu také navrhl sdílet náklady na vytvoření americké vojenské základny na svém území. Ministr zahraničí Jacek Czaputović později uvedl, že jde přibližně o částku 2 miliardy euro. Američané by měli rozhodnout o návrhu na vytvoření trvalé základny v Polsku na jaře roku 2019.

  „Máme nyní polský návrh, ale americká reakce je nejasná," zdůraznil Aleksander Kwaśniewski.

  „Domnívám se, že v případě, že Spojené státy chtějí jednat s Ruskem, tak trvalé základny by pro Polsko znamenaly značné riziko,“ dodal Kwaśniewski.

  Myšlenka trvalých základen byla nedávno kritizována bývalým velitelem amerických sil v Evropě, generálem Ben Hodgesem, který se domnívá, že to může zbytečně zhoršit situaci na kontinentu.

  0 0

  5. 10. 2018      Hlavné správy
  Známa novinárka zverejnila sumy, ktoré české mimovládne organizácie dostávajú za neexistujúcich utečencov. Sputnik cenu utečencov tiež pozná. Budete sa diviť
  Zverejnila pravdu o utečencoch a dostala sa na čierny zoznam. Bývalá poslankyňa a známa novinárka Jana Lorencová odhalila, čo stojí za hystériou okolo utečencov. Peniaze. Hromada peňazí. Lorencová na svojom Facebooku uviedla sumy, ktoré dostávajú mimovládne organizácie za to, že pomáhajú utečencom, aj keď žiadni utečenci v Českej republike nie sú.


  A teraz sa podržte. Ide o mnohomiliónové sumy z našich vreciek. Za nič. “Konečne mi došlo, o čo tu vlastne ide. Prečo niektorí politici propagujú nutnosť starostlivosti o utečencov. Je jedno, odkiaľ pochádzajú. Ono ani tak nejde o diktát EÚ. Ono ide hlavne o veľký kšeft – aby som bola moderná – teda o biznis. Vôbec totiž nejde o starostlivosti o utečencov, ide o starostlivosti o niečie peňaženky. Doteraz u nás takmer žiadnych utečencov nemáme, a napriek tomu sa na “starostlivosť o ne” vydávajú obrovské prostriedky, ale už sa nepublikujekomu akoľko,napísalaLorencová.
  Potom zverejnila sumy, ktoré jednotlivé pozlátené nevládky, podľa jej informácií dostávajú: Organizácia pre pomoc utečencom 46,8 miliónov korún, Združenie pre integráciu a migráciu 30 miliónov korún, Poradňa pre integráciu 22,9 miliónov korún, Združenie pre príležitosti mladých migrantov 21 miliónov korún, a tak ďalej. Zoznam je výdatný.
  Čo tento podvod na českých daňovníkoch znamená? Sputnik požiadal o názor známeho sociológa Petra Hampla.

  Nedávno bývalá poslankyňa a známa novinárka Jana Lorencová zverejnila text o tom, ako mimovládne organizácie zarábajú na utečencoch, ktorí v Česku nie sú. Sú to horibilné sumy. Čo si o tom myslíte?
  Tie informácie nie sú nové, ale je dôležité znovu a znovu pripomínať, že “vítači” nie sú žiadni nezištní ľudia, ale že ide o vypočítavú a chamtivú spoločenskú vrstvu. Sú ochotní sa vyhnúť práci za akúkoľvek cenu, bez ohľadu na to, čo to bude znamenať pre ich spoluobčanov.
  To, čo sa deje v Českej republike, je pritom len nepatrná ukážka toho, aká je situácia v krajinách na západ od nás, kde dovoz migrantov a starostlivosť o ne predstavuje obrovské a nesmierne ziskové odvetvia. To je tiež skutočným dôvodom, prečo nie je nádej, že by v dohľadnej dobe podarilo zastaviť ich prúd a prečo nebudú realizované deportácie. Príliš veľa ľudí by prišlo o kšeft.

  Prekvapilo vás, že sa tak čulo obchoduje s utečencami? Každý imaginárny utečenec má doslova cenu zlata
  Tie informácie sú známe. Ale, ako hovorím, je dobré a dôležité, že sa pripomínajú. Zvlášť preto, ich verejnoprávne a ďalšie mainstreamové médiá cenzurujú. Avšak, nielen veľké médiá. Korporácia Facebook príspevok pani Lorencovej vymazala a zablokovala jej profil.

  Je vôbec poskytnutie azylu utečencom politický problém?
  Česká republika nesusedí so žiadnym problematickým štátom a nie je žiadny dôvod, prečo by mal byť niekomu udelený azyl. Všetky žiadosti by mali byť automaticky zamietané. Okrem tých, ktorí utekajú pred vznikajúcim totalitným režimom v Nemecku. Ale aj medzi nimi by sa malo veľmi starostlivo rozlišovať.
  Lenže záujem veľkých peňazí prevažuje nad zdravým rozumom, takže sú aplikované opatrenia nezmyselné a ničivé. Pripomínam, že Česká republika išla dokonca tak ďaleko, že zaviedla inštitút tzv. doplnkovej ochrany. Ten spočíva v tom, že keď sa nenájde žiadny dôvod, prečo by mal byť uchádzačovi udelený azyl, napriek tomu sa s ním zaobchádza ako s azylantom. Vrátanetakýchslužiebakokurzčeštiny, za ktorý vláda platí 3000 korún na hodinu.

  Myslíte, že by štát mal prehodnotiť postoj k financovaniu mimovládnych organizácií, ktoré si zarábajú na živobytiu len vďaka utečeneckej hystérii?
  Opäť sa dostávame k niečomu, čo je všeobecne známe. Multikultúrne neziskovky by mali byť posudzované ako všetky ostatné zločinecké gangy a voči ich členom by sa malo postupovať zodpovedajúcimspôsobom.
  Lenže k tomu by sme potrebovali politických lídrov, ktorým záleží na budúcnosti českého národa a ktorí majú dostatok odvahy.

  0 0

  Jiří Vyvadil
  7.10. 2018   Vaše věc
  …Výrokem dosahujícím úrovně vtipu roku je prohlášení předsedy ČSSD, že se soc.dem. odrazila ode dna. To fakt nemá chybu. Když se uváží, že poprvé od roku 1990 nebude mít ČSSD zastoupení ani jednoho zastupitele v Praze a kdy vypadla z celé řady krajských měst, bude možná tento vtip uváděn na Silvestra tohoto roku…

  A ovšem: O nic tak důležitého nešlo. Komunální volby či volba 1/3 senátorů nepohnou kormidlem republiky. Jistě. Ti, kteří byli zvoleni a budou zastávat placené funkce, to jistě vidí jinak. Strany si taky na výsledcích ujasňují, jaké jsou jejich pozice. Ale na rovinu. Nezažil jsem za celou dobu od roku 1989 jediného pražského primátora, kterého by bylo možné si vážit. Spíš to bylo stále horší. Takže věcně je jedno, jestli tam bude Petr nebo Pavel.

  Praha si zřejmě navlékne definitivně kabát pravdoláskařů a sluníčkářů, protože připravovaná koalice Pirátů, hnutí Společně pro Prahu a Spojené síly pro Prahu, které kategoricky nepřipouští koalici s vítěznou ODS a sice pátým, ale nikoliv o mnoho slabším ANO, nám nasvítí cestu k jedinému šťastnému proevropskému žití …

  Mimochodem také to znamená, že Praha dál pokročila ve svém oddělení od zbytku republiky, který je přece jenom uvážlivější.

  Nominální levice, tj. ČSSD a KSČM dál drtivě slábne. Ale ty sociálně slabé a zejména důchodce fakt nezajímají levicová hesla. Pro ně je to Babiš, kdo téměř po 25 letech od roku 1989 jim konečně trochu zlepšuje životní úroveň. A protože je to pragmatik, bude jim ji zvyšovat do konce svých dnů premiérování.

  A nejen to. I ten Okamura už se vyžvejkal. To co je kulturně ještě přijatelné, Babiš od něho zcela převzal. „Nevezmu ani jednoho sirotka či uprchlíka“. Neplete do toho islám a ani nemusí. A zřejmě ani nechce. Když nevezme sirotka či uprchlíka z Blízkého Východu ze Sýrie a kategoricky to říká každému na Západě, je v očích běžného Čecha hrdinou a logicky to znamená, že nevezme logicky ani žádného muslima. To se jeví vcelku logicky lidem korektní. A protože Babiš tuto tezi opakovaně drží na veřejných fórech, ač hromy divo bijú, těžko něco racionálnějšího může Okamura nabídnout…

  …A mimochodem, je skvělé, že ODS nebude v Praze vládnout. To jak se po svém vítězství nabubřele choval Svoboda s pro mnohé zcela nepřijatelnou odpudivou Udženije, člověku připomnělo doby minulé. Jen ať pěkně spolu s ANO zalezou do opozice…

  Jo, už zvítězil jako senátor Drahoš a určitě zvítězí i ti další sluníčkáři – bývalí kandidáti na prezidenta. Z toho hlava bolet nemusí. Senát měl význam snad jen v době, kdy jsem měl čest být jeho členem, tj před vznikem hejtmanství. Když si vzpomínám na tu dobu, měl jsem v Sokolově silnější postavení než poslanci. Jich bylo jako much, ale já byl jeden jediný. Dnes je samozřejmě důležitější krajský hejtman…

  Jo mimochodem, dneska se na Primě pohádali čtyři komentátoři o význam těch voleb a nejvíc o nějakého Čižinského. Plesl dokonce tvrdil, že jednoho dne může být i předsedou vlády…Zajímavé. Dnes jsem náhodou zjistil, že jsou vlastně dva Čižinští a jsou bratři…

  Vtipné…

  Čunek a také nějaký Drahoš vyhráli hned v prvním kole voleb do Senátu. No Čunkovi bych funkci předsedy Senátu přál na místo Milana Štěcha. A to říkám vzdor tomu, že jsem bývalý sociální demokrat…

  Zatímco Hamáček se odráží ode dne, Jaroslav Foldyna vyvozuje závěry a chce odstoupit ze všech stranických funkcí, protože nebyl zvolen do děčínského zastupitelstva a mizerně dopadl celý kraj…

  Jak vidíte, nic zvláštního se neděje…

  0 0

  Ivan David
  7. 10. 2018
  Dočítám se takové věci, jako že "levice utrpěla debakl". Je to nesmysl, protože tu dávno žádná levice není. Vojtěch Filip se dlouhodobě stará především o to, aby se udržel ve funkci. Zvolil pro to obvyklou metodu, podporuje ty, kteří ho podporují a naopak. Jelikož je to nejen priorita, ale současně 90% zájmu, nedá se počítat s tím, že by voliči nadšeně jeho prioritu sdíleli. Vedení KSČM za jakési mlhavé přísliby podpořilo vládu ANO s ČSSD, jejíž vedení postupuje stejně jako Vojtěch Filip, stará se o dosazování vlivných milců do tučných úřadů.


  Andrej Babiš věnoval ve svém televizním vystoupení během voleb velké úsilí, aby diváky přesvědčil, že ANO je pravicová strana, a zřejmě jako důkaz k tomu dodal, že on má "sociální cítění". To se projevuje asi tím, že zvýšil důchody a snížil jízdné pro důchodce. Koblihy ho něco stály, důchody zvýšil a jízdné nechává doplatit ze státního rozpočtu, který není jeho.

  Označení "levice" je dávno mlhavé, má vágní koncept, a byla mu dodána negativní konotace, takže se používá jako nadávka či dehonestující nálepka. Hrdí pravičáci nadávají do levičáků kde komu včetně vedení Evropské komise v čele s Junckerem. Je to bizardní, neboť levice (podle mne) má usilovat o emancipaci znevýhodněných občanů a o rovnost příležitostí a to v zájmu optimálního fungování komunity. Vedení Evropské komise jsou dobře placení pohůnci nadnárodních korporací usilujících o své zvýhodnění v neprospěch ostatních včetně podměrečné "buržoazie".

  Pokud se podaří nahradit Vojtěcha Filipa a hlavně jeho priorit v KSČM, brzo se ukáže, zda k tomu došlo za pět minut dvanáct, nebo už po dvanácté. Myslím si, že v ČSSD je změna  už nemožná. Jak mi kdysi řekl Vladimír Špidla, "generály lze dělat jen z plukovníků". Do hodnosti plukovníků byli vybráni a povýšeni ti, kteří nejsou schopni fungovat jako generálové. Úspěšná vzpoura poddůstojníků je nepravděpodobná. ČSSD při svém postupně dovršeném "taktickém posunu doprava", o který od roku 1993 usiloval sekretariátový myslitel Ota Novotný, učinila vše, aby už nikomu z občanů neměla co nabídnout. Místo toho pomáhala rozebrat to, co jí nepatřilo. Jaroslav Foldyna ani nikdo jiný to zachránit nemůže, protože by se musel zbavit těch, kteří jediní by ho mohli úspěšně podpořit.

  Levicí nelze nazývat ani kavárenské myslitele například kolem "Deníku referendům" odtržené od ostatní společnosti i od reality při sdílení ideologie tzv. "neomarxismu", jejíž teorie se neopírá o Marxe, ale o pokračovatele Frankfurtské školy. Nenechme se mýlit tím, že Akciová společnost Vodňanská drůbež podala trestní oznámení na redaktory DR kvůli obsahu čtvrté kapitoly knihy "Žlutý baron" popisující "otřesné pracovní poměry v podniku z holdingu Agrofert"ZDE  "sociálně cítícího" Andreje Babiše.

  Současně však se DR důrazně vyslovuje pro ochranu "liberální demokracie" tedy ochranu svobodné zvůle proti demokracii bez přívlastků a "extrémistům",  proti těm, kteří k mají k praxi "liberální demokracie" zásadní výhrady. DR se distancuje od "proruských desinformačních webů" a ohrazuje se proti zařazení DR Jakubem Jandou mezi média s nevyhraněným postojem k Ruské federaci. Jakub Janda napsal: "Deník Referendum se na jednu stranu „zastává Pussy Riot“, případně „píše o politickém procesu Nadji Savčenkové“ a celkově zastává liberální hodnoty třeba v otázce „pro-choice“, ale na druhou stranu „kritizuje válku v Iráku“ a „válku s terorem“. ZDE

  Levicí není ani k politické akci se hlásící parazitní lumpenproletariát typu Antifa, Kolektiv 115 a různí "anarchisté". Ti fakticky podporují "Českou pirátskou stranu", která je zase jedna ruka (jak patrno z hlasování ve Sněmovně)  s liberální pravicí z ODS, TOP09, STAN, atd. proti "extrémistům" z SPD. Předseda Ivan Bartoš správně sám sebe označuje jako liberála. Z mého pohledu je ultraliberál, tedy extrémista.

  K anarchismu se hlásil i můj praděd, který proto vystoupil ze sociální demokracie skoro sto let přede mnou. Byl ovšem velmi úspěšný živnostník obuvník dokud ho R-U monarchie neposlala do světové války, když mu před tím zrekvírovala "pro armádu" všechny kůže a zničila mu živnost dřív, než by to dokázal Baťa. Levice se vždy distancovala od lumpenproletariátu, který diskreditoval její snahu o emancipaci chudých, ale pracujících, nebo upřímně se snažících práci najít. 

  Stále existují jednotlivci uvažující levicově, tedy o možnostech dosažení rovnosti příležitostí. Nemohou než uvažovat, protože k prosazování je třeba organizované akce. K ní chybí organizace.

  Ano, kandidoval jsem za SPD Tomia Okamury, která levicová není, ale není ani pravicová. Angažuje se v jiné dimenzi veřejného zájmu. Dnes totiž jde zejména o zachování samotné demokracie, kterou ohrožuje nejen dosud jen částečně úspěšná snaha o ovládání informačních toků ve společnosti, a také o přežití národní komunity, tedy pospolitosti všech, kteří jsou ochotni spolupracovat na ochraně společných zájmů v rámci "národního státu".

  0 0

  Petr Hájek
  7. 10. 2018 ProtiProud
  Petr Hájek komentuje první dojmy ze skončených voleb a překvapivě dochází k nadějeplným závěrům


  Volby skončily a jejich výsledky jsou zajímavé. To, že za týden pokračují druhým kolem těch do třetiny senátu je redundantní, zanedbatelné. Ne jen pro to, že horní komora parlamentu je těleso pro chod státu zbytečné a drahé, ale především proto, že toho hlavního bylo již dosaženo: Vedle Jiřího Čunka, který je autentickým lidovým politikem, dostala pražská Pátá kolona Bruselu do ústavní funkce již v prvním kole Jiřího Drahoše, oprášený „kontejner“ na protizemanovské hlasy z prezidentské volby. Něco jako když římský císař Caligula udělal senátorem svého koně. Praha dekadentní Řím víc než připomíná.

  Volby komunální také mnohé vyjasnily. ANO vyhrálo v celé zemi (kromě velmi specifického Liberce), ale ztratilo Prahu. V ní dominuje trojice subjektů, které patrně sestaví zdejší „vládu“. Všechno bruselští zbrojnoši. Hlavní město se tak jednoznačně oddělilo od zbytku země. Praha už není česká. Jistěže – ne celá. Jednak volila méně než polovina občanů – a z nich jen větší polovina dala hlas poskokům unijního protektora. Ti, kteří zbývají, tvoří nějakých pět procent (voliči SPD a spol.). Jsou „ostrůvkem pozitivní deviace“ řečeno slovy prezidenta Zemana. Disentní výsadek posledních Čechů ve městě dobytém Čtvrtou říší: v protektorátu Prague Pride.

  Bez pravice i levice

  Symbolicky to dokládá poslední živá buňka TOP 09 (která ve zbytku země prakticky přestala existovat), vedená aktivním homosexuálem, mužem (?) žijícím a vypláceným v Bruselu, europoslancem Jiřím Pospíšilem. Ve spojení s dalšími oddanými kolaboranty (STAN a lidovci) se v Praze udržela při životě – podobně jako v nedávných parlamentních volbách. Právě TOP 09 je dokonalým příkladem úplného odtržení Prahy od Čech, Moravy a Slezska. Ani brněnská Kavárna, která se tu pražskou tolik snaží napodobit, tentokrát neuspěla. Moravské metropoli dominují ANO a ODS. I to je vzkaz hodný pozornosti.

  ODS v celé zemi bezpochyby posílila. Předseda Petr Fiala se při té příležitosti snaží tvrdit, že jeho strana je dnes jedinou pravicovou alternativou k levicovému ANO. To je sice výrok takticky pochopitelný, ale mystifikační a skoro komický. Pokud něčím Fialova ODS není, pak pravicí. S jejími postoji (i ona přísahá na Brusel, i když „kriticky“) bychom ji za normálních okolností mohli maximálně pokládat za „pravé křídlo“ sociální demokracie – pokud by tato ještě existovala. Jenže pravice i levice svou neschopností a úpornou tupou snahou nacpat se do (neexistujícího) „středu“, zcela vyklidily prostor beztvarému NIC Andreje Babiše.

  Jeho ANO (respektive ANO-NE, podle toho, odkud právě fouká) je nepochybným vítězem komunálních voleb. A vlastně v současné situaci Pán Bůh zaplať alespoň za to. Pražská politicko-mediální Kavárna se tento fakt snaží od prvních minut interpretovat jako prohru, protože ztráta Prahy je pro Babiše nepříjemná a iritující. Je totiž jeho osobním selháním, právě tak, jako je jeho osobním úspěchem vítězství ve „zbytku země“. To on posadil do čela šílenou Slovenu Krnáčovou („zpovykaní Pražáci“). On vyměnil na poslední chvíli nadějného Patrika Nachera za beznadějně nevýrazného Petra Stuchlíka. A dal nesmyslně veřejně najevo, jak mu na Praze záleží. Tím mobilizoval tu část Pražanů, kteří ho nenávidí, protože sají dezinformační mléko z cecíků České televize a rozhlasu a z Bakalova koncernu. Zfetovaní Pražáci. Zbytku je spíš lhostejný. A tak odjeli na víkend, nebo zůstali doma. Určitě první vážná Babišova chyba.

  Nepřátelské území

  Komentáře tvrdí, že levice v zemi prakticky zmizela. To je samozřejmě nesmysl. Zmizely strany, které se za ni vydávaly tak neobratně, že to voliči snadno prokoukli. Na prvním místě samozřejmě ČSSD. Poté, co ji B. Sobotka, J. Dienstbier a spol. zavlékli do propasti „městských liberálů“ (internacionální „Evropané“ ošklivící si národy a státy), uchopil ji Sobotka č. 2 – Jan Hamáček. Pokud se něco zásadního nestane, dožijí v Babišově vládě – a pak bude konec. To zásadní by muselo být skutečným „návratem ke kořenům“, ke skutečným socialistům mezi námi, kteří ovšem již – patrně na dlouho, ne-li natrvalo – „zaparkovali“ u Velkého Andreje.

  Podobné je to s komunisty. Poté, co Vojtěch Filip zatočil s jedinou autentickou vrstvou své strany reprezentovanou Josefem Skálou (zatočil s ním vpravdě ohavně „jako s třídou“), stal se pouhým obchodníkem s deštěm. Toho by sice u nás bylo potřeba jako soli, ale jen pár naivů či sentimentálně loajálních straníků může uvěřit, že má ještě k „oblakům“ přístup. Dokonale to ilustruje kandidatura Marty Semelové, což je v pražských podmínkách vědomá sebevražda. Či spíše možná jen lhostejné pokývnutí. Lhostejní komunisté? Tak si říká smrt tohoto kdysi radikálně levicového hnutí „revoluční mládeže“, jehož pozice nyní převzali ultraleví „panevropští“ Piráti.

  Právě oni budou nyní vládnout v dobitém (to i je gramaticky správně) hlavním městě, jež je pro Čechy, Moravany, Slezany a zdejší české „disidenty“ od nynějška otevřeně nepřátelským územím. Způsobí to ještě větší „roztržení země“? Ale kdepak. Tak je to už dlouho, jen to nebylo tak makavě patrné. I B. Svoboda (ODS) jako primátor dával „záštity“ všem těm Praque Pridům a spol. Posledním pravicovým primátorem, který po sobě v Praze něco zanechal, byl Pavel Bém. Proto musel být mediálně lynčován, neúspěšně kriminalizován a nakonec po bolševicku zlikvidován („jako třída“).

  Otázka Okamura

  Komunální a senátní volby nejsou pro autentickou protestní stranu, jakou je u nás pouze SPD, optimální platformou. Proto relativní neúspěch není třeba vidět nijak tragicky, ale k poučným závěrům stačí. Patří k nim i ostré propadnutí osobností typu Ladislava Jakla v senátním obvodu zahrnujícím Prahu 2 a část Prahy 3. V místě, kde dostane v prvním kole 40 % další „prázdný a falešný“ kontejner Marek Hilšer, nemá smysl se pokoušet. Jakl je přitom mimořádně nadaný politik, jehož chvíle teprve přijde. Musí však daleko pečlivěji vážit hřiště, na němž má šanci dávat góly. Hrát fotbal na kluzišti, kde předpojatí rozhodčí čekají na své oblíbené krasobruslaře, je sice čin bezpochyby statečný, ale spíše v étosu kamikadze.

  Tomio Okamura se v těchto volbách zjevně příliš neangažoval. Těžko odhadnout, zda šlo o vědomé či spíše intuitivní rozhodnutí. Jeho chvíle musí samozřejmě přijít především ve volbách do Evropského parlamentu na jaře příštího roku. Pokud Trójský kůň „bruselského lidu“ právě obsadil zmatenou a „zdrogovanou“ Prahu, je velká šance již brzy prorazit brány tyranova hlavního města. Prakticky ve všech členských státech unie se síly pro tento výpad již úspěšně formují. Bylo by s podivem, kdyby tomu mělo být u nás jinak – a Okamura je v naší zemi jediným uvěřitelným reprezentantem nazrávajících „evropských hroznů hněvu“.

  Musí si dát ale pozor především na ANO(NE). Andrej Babiš nutně potřebuje příští úspěch. Vedle ODS je přitom typickým představitelem té části unijního establishmentu, který „vzpouru“ pouze předstírá. Něco jako když Václav Havel chtěl u nás „reformovat“ socialismus. Jenže ten narazil na Václava Klause s jeho tahem na branku za klasickou demokracií a kapitalismem. Bude to přibližně obdobný typ souboje, jen (opět) na jiném hřišti. V tomto případě navíc "zpovykaní Pražáci" nebudou tak důležití (a místní disidenti notně pomláceni a mnozí možná i ve vězení).

  Jedinou nadějí je stále ještě relativně normální "zbytková"Česká republika – k níž Praha už nepatří. Je dobré, že to už víme nade vší pochybnost. Jde o jeden z mála okamžiků, kdy platí to nehezké heslo Čím hůře, tím lépe.

  Takže s pomocí Boží: Vzhůru do boje, MY z Čech, Moravy a Slezska!


  Související z ProtiProudu:

  0 0

  6. 10. 2018     lenta
  Vojenské velení Velké Británie prohlásilo, že je připraveno provést kybernetický útok na Rusko a ponechat Moskvu bez elektřiny. Tento scénář bude uskutečněn v případě útoku na jednu ze západních zemí. Informoval o tom list The Sunday Times s odkazem na vysoce postavený zdroj v bezpečnostních službách království.


  Podle jeho sdělení britští úředníci "se zapřisáhli, že budou aktivovat útočný kybernetický potenciál, včetně schopnosti vypínat světlo v Kremlu". Poznamenává, že vláda podnikne tento krok, protože Spojenému království se nedostává obranných zdrojů.

  Britové se budou aktivně bránit agresivitě Moskvy v kyberprostoru, pokud se ruský prezident Vladimír Putin rozhodne obsadit ostrovy v Estonsku, aby vyzkoušel připravenost NATO splnit pátý článek stanov (ozbrojený útok na jednu zemi bloku je považován za útok na celý blok - pozn.Lenta.ru), provede vojenskou invazi do Libye nebo zaútočí na britské jednotky s použitím nepravidelných ozbrojených formací.

  Noviny dodávají, že pět a půl tisíce britských vojáků má tento víkend cvičení v Ománu. Připravují se na jakoukoli konfrontaci s ruskými tanky nebo jednotkami pro vedení hybridní války.

  Dříve v říjnu obvinil britský ministr zahraničí Jeremy Hunt ruskou vojenskou zpravodajskou službu GRU z organizování kybernetických útoků a přislíbil, že jim na ně spolu se spojenci odpoví. Koncem září Velká Británie oznámila, že vytvoří kybernetické jednotky k zadržování Ruska. Před tím generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vyhlašoval, že NATO je připraveno se Rusku postavit.

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

  0 0

  Václav Umlauf 
  7. 10. 2018 E-republika
  Demokracii jsme už ztratili dávno, ale tu nikdo nepostrádá. Voliči začali dělat rozdíl mezi skupinou politických žoldnéřů prodanou nadnárodním korporacím (tzv. deep state) a mezi normálními korporátními fašisty nacionálního ražení, kteří chtějí klid na práci ve vlastních feudálních lénech.


  V sobotu 8. 9. 2018 se uzavřely volební místnosti pro komunální volby a volby do Senátu. Ten nás nezajímá, protože prozatím slouží především jako politická výkrmna odložených politiků, kteří si z těch či oněch důvodů mohou zaplatit plošnou volební kampaň v daném okrsku. Mnohem důležitější jsou volby na komunální úrovni. Zmatení v politice dosáhlo málem kulminačního bodu a společnost se začíná rozpadat. Stejným tempem se zcela pochopitelně rozpadají i hlavní politické struktury v USA a celá EU. Nikdo nevydrží tunelování jednoho procenta donekonečna a jim naopak neuvěřitelně stoupla chuť po závratných úspěších. Jednomu procentu už patří polovina produkovaného bohatství na celé zeměkouli. Řecká tragédie nazvala tento paranoický stav ducha slovem hýbris. Pokud se touto cestou vydá i vrcholná politika, pak je tragédie neodvratná. K tomu viz článek Prolhat se až ke korporátnímu fašismu, kde je rozbor nástupu nacismu v Německu. Ale tato situace u nás zatím nenastala. Je dost dlouhá cesta od klasifikace politicky nežádoucích webů (například našeho typu) až ke koncentráku pro politické odpůrce. A rozbor současného globálního korporátního fašismu ve světě by byl na delší článek. Viz heslo “korporátní fašismus”, kde se celkovým stavem světa zabýváme podrobněji.

  Bilance komunální politiky 2014-2018

  Vraťme se ke komunálním volbám. Na rozdíl od celostátní politiky je místním lidem celkem jasné, kdo u nich lže, krade a tím pádem zase kandiduje. Místní volby jsou z tohoto základního důvodu určeného neoliberálním pudem sebezáchovy důležitým indikátorem stavu společnosti. Viz ironický článek Dopis bývalým kámošům od modrých strak. Nechali občané zloděje a lháře zase volně řádit jako v roce 2014? A kde vidí zklamaní občané svou budoucnost ve vytunelované politice stran a hnutí? To jsou důležité otázky, protože rozhodují o osudu země, a to na základní místní úrovni. V minulých volbách 2014 jsme provedli analýzu výsledků ve dvou článcích.

  V neděli, kdy článek píši, zatím nejsou známy ani celkové oficiální výsledky voleb 2018, natož přesné rozložení stran a hnutí v městských zastupitelstvech. Analýza volebních výsledků se bez těchto dat neobejde, protože je třeba sledovat změny v obcích podle počtu obyvatel. Co ale napsat lze, to jsou celkové změny a trendy dané od společenské situace v roce 2014. K tomu jsme psali dva články s dosti charakteristickými názvy:


  Uplynuly 4 roky a přišly další volby. Podívejme na změny, které nastaly. Citujme hlavní část článku o volbách 2014, která je důležitá z hlediska dnešní situace.

  Poražené trio bývalých pravicových zlodějů a politických komediantů (Klaus, Kalousek, Schwarzenberg) se v otázce přesunu moci málokdy mýlí, protože na mocenské záchvěvy mají ohromná tykadla. Správně poznamenali, že se k moci dostala nová oligarchická skupina, která už nemá nic společného s privatizačními zlodějnami, kterým kralovali oni osobně. Kalousek poznamenal, že lidé chtěli řízek hned, proto volili Babiše. Opak je pravdou: Řízek hned jim slibuje už 20 let Kalouskova pravice i Sobotkova levice. Zatím dostali pouze smaženku, a k tomu vykradený stát. Babiš lidem prostě řekl, ať mu dají moc, a lidé mu ji dali: bez předběžných podmínek mu podepsali jako národnímu vůdci bianco šek na vládu. To je výsledek komunálních voleb 2014. Nic nemůže jasněji demonstrovat pád demokracie v Česku. K tomu patří efekt partaje ANO jako pohodlného výtahu k moci.

  To byl výsledek komunálních voleb 2014. V tehdejší diskuzi pod článkem jsem napsal, že i z opozičních politiků se stali technokrati moci a opustili pozvolné budování demokratické společnosti skrze Masarykovu drobnou práci. To se mělo dělat po volbách 2014 a klíčovou roli měli sehrát levicoví intelektuálové. Tehdejší komunálky také vysunuly dopředu i dost nezávislých, viz například situaci v Brně. A tehdejší volby také ukázaly, že mezi ANO byla skupina slušných lidí. Ale ti se dali koupit oligarchou do jeho personální stáje a jejich manévrovací prostor je tím dost omezený. Tito lidé, jako například ministr spravedlnosti Pelikán, už jsou z celostátní politiky pryč. A je otázka, zda se slušní lidé probrali při nástupu korporátního fašismu, o kterém už 3 roky trvale píšeme. Oligarchický a korporátní fašismus není fatální řád přírody, protože tu být nemusí, když lidé řeknou ne a něco pro to udělají. Co lidé udělali za 4 roky a co ukázaly výsledky voleb 2018?

  Miliardář Babiš je spasitelem levice

  Shrňme volební úspěchy levice, která se naučila tunelovat, lhát a krást jako pravice. Socani nejprve prodali vlastní chudé voliče na celostátní úrovni skrze oposmlouvu Zemana a Klause. Pak prodali mafiánům vlastní partaj a začali tunelovat kraje. Pak tunelovali vlastní Lidový dům a vlastní partaj. A nakonec začali prodávat nenažranému jednomu procentu celý stát. Do ministerských funkcí je pravice dosadila jako poslušné agenty. Jednoho lze podvádět celý život, jednu generaci můžete podvádět od sametu až po dnešek, ale všechny nelze podvádět pořád. S levicí je konec a chudí lidé volí Babiše už druhé volební období. Debakl levice nelze pojmenovat jinak než nadpisem kapitoly.

  Levice existuje svébytně jen tehdy, když brání zájmy chudých lidí. Jistěže vznikla zradou první Komunistické internacionály kolem roku 1870 v Německu. Ale tuto zradu pak sociální demokracie odčinila postupným budováním sociálního státu. Dnešní levice je zrůdná v tom, že tyto výdobytky socialismu zaplacené fašistickými vraždami aktivistů a odborářů prodala jednomu procentu, které ovládá pravicové strany. Stejně tak giganticky selhali levicoví intelektuálové. I oni měli 4 roky na to, aby něco dělali. Viz článek Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus. Kosmickému žvanění dnešní levice odtržené od reálného života už nevěří ani oni sami a nechají se platit lidmi jako je Soroš. A tito lidé jim nalévají do hlav neoliberální ideologii virtuálního “osvobození”. Dnešní levicoví intoši bojují leda tak za volný sexuální život veverek, jak jsem kdysi psal. Levicoví intelektuálové slouží pravici stejně pilně jako socanská partaj. Nechávají se platit pravicí skrze dotace, protože nejsou schopni žít ze své vlastní práce. Za své ale žili a bojovali levicoví anarchisté a socialisté, když zakládali ve 30. letech výrobní družstva. Takže si jen odplivněme, utřeme slzu na hrobě pomatených pravicových idealistů zvaných “levičáci” a pokračujme v analýze.

  Osudy pravice

  Demokracii jsme už ztratili dávno, ale tu nikdo nepostrádá. Voliči začali dělat rozdíl mezi skupinou politických žoldnéřů a státních byrokratů prodanou nadnárodním korporacím (tzv. deep state) a mezi normálními korporátními fašisty nacionálního ražení, kteří chtějí klid na práci ve vlastních feudálních lénech. Vždy mne fascinovaly tři postavy české pravicové politické scény, které nikdy neměly a ani nemohou mít konflikt zájmů: Klaus, Kalousek a Dlouhý. Jistěže by se podobných tragických postav dala najít celá kopa. Ale výše uvedení výtečníci české cesty ke korporátní politické despocii vynikají tím, že jim chybí základní buňky k rozeznání jiného zájmu než vlastního. Tím je dána česká cesta ke korporátnímu fašismu. Jeho vznik iniciovala stejně jako v nacistickém Německu oposmlouva koupených pravicových politiků, velkobank a hlavních průmyslníků. Dnešní neoliberálové vytunelovali celý systém sociálního státu a lidem řekli, že ho ani nepotřebují, protože umřou i bez něj. Tak gigantickou lež a následný tunel na stát zatím nikdo v historii neudělal. Takže to zatím jednomu promile celkem slušně prochází. Viz článek Jak Republikánská strana 30 let oblbuje Spojené státy.

  Cesty pravice jsou zajímavé v tom, že původní politická pravicová banda už stát vytunelovala přes banky a nadnárodní korporace. Lidé si toho postupně za 20 let všimli a začali jednat. A jednat museli také miliardáři typu Babiše, kterým patří podniky a nedělají žoldnéře mezinárodnímu kapitálu. Jinak by tito neoliberální feudálové byli loutky v rukou “deep state” u nás reprezentovaného zmíněným triem politických pravicových žoldnéřů. Tím došlo k základní shodě mezi chudými lidmi bez levice a miliardářskou mocnou pravicí, která potřebuje chudé lidi do fabrik.

  Abyste mohl/a normálně fachat, tak musíte mít základní sociální jistoty, jinak se vzbouříte nebo neděláte. To jsou klasické politické volby 19. století. Babiš stejně jako Trump potřebuje sice minimální, ale funkční stát. Těch 99 procent nesmí být tak chudých, aby se vzbouřilo. Jednomu promile z “deep state”, kterému socani prodávají stát a EU k tomu, je to úplně jedno. Když se lidé vzbouří, tak se tito blažení vlastníci zeměkoule odstěhují na oběžnou dráhu, viz filmové sci-fi zvané Elysium (2013). Takže komunální výsledky ukazují, že po pádu levice lidé začali volit dva druhy pravice. V Praze, která organizuje “hunger games” pro celou republiku, posílila ODS. Hlavní gauneři tuto partaj většinou opustili, protože její vliv šel na hranici pěti procent. Pražáci mimo Babišovo ANO pochopili, že profláknuté ODS je třeba dát hlasy, aby hájila jejich jednoprocentní zájmy, popřípadě zájmy střední třídy. Zda platí to druhé, to ukáže až podrobnější analýza voleb.

  Nezávislí a lokální mafie


  Volební úspěch Babišovy politické divize je jen částečný. Za prvé platí, že mu nevěří místní lokální mafie a klanové struktury, které vykrádají obecní majetek. Jistěže bylo a je potřeba mít lidi v jeho partaji. Ale mnohem jistější je mít vlastní nepřehledné klubko místních partají a zájmových skupin, které lidi volí přímo v komunálních volbách. Postavte se na místo nějakého lokálního mafiána a máte to jak na dlani. Celý rok připravujete nějaký tunel typu územního plánu či EU-dotací, nebo nastrčíte vlastní firmu, aby městu prováděla tzv. “službu”. Všechny tyto druhy zlodějen zaměřené na vyvádění obecního do privátního dnes představují dost práce, aby vás nezavřeli. A hlavně na to potřebujete mít pod palcem městskou radu, aby vám zlodějnu legalizovala. Babišova politická divize představuje riziko, že hlavní boss zvedne telefon a zavolá místnímu politickému zaměstnanci firmy. Pak se lehce může stát, že politická divize Agrofertu může připravovanou zlodějnu zarazit, tedy pokud poškozuje její lokální zájmy.

  Jistěže si dotyčného z ANO-divize zaplatíte, aby to udělal proti Babišově vůli. Jenže to můžete udělat jen jednou a stojí to dost peněz. Dotyčný zrádce se musí finančně pojistit na politický důchod. Pak je jasné, že musíte na radnice dostat vlastní mafiánské aktivisty, kteří dbají na vlastní a na vaše zájmy mnohem lépe a efektivněji. Komunální volby 2018 ukázaly, že politická divize Agrofertu narazila na mez svých lokálně daných možností. Během 20 let neoliberálního lhaní a zlodějen už vznikly kompletní mafiánské klany, které ovládají místní politiku a ekonomiku. Babiš s nimi sice může bojovat, protože má ministerstvo financí a může je nechat zavřít. Ale nemůže nechat zavřít všechny a všude, protože by přišel o vlastní partaj. Jeho politická divize je totiž zkorumpovaná velmi podobným způsobem. Takže si počkejme na další komunální volby, pokud ovšem vůbec ještě budou.

  Nezávislí a politická budoucnost


  Vedle těchto mafiánských “aktivistů” se prosadili v komunálních volbách i skuteční aktivisté, což bylo i v roce 2014. Rozboru těchto skupin se budeme věnovat postupně, protože nejprve je třeba zjistit rozložení mandátů v městských zastupitelstvech. Důležitý bude hlavně fakt, jak skuteční aktivisté uspěli při obsazování placených funkcí na radnicích. Nezapomeňme, že všechny strany se mohou spojit proti vítězi a mohou zvolit svého starostu. Takže se vrátíme na začátek voleb 2014, kdy jsme psali, že nezávislí začali z opozičních lavic ovlivňovat život místních samospráv. Klíčovým faktorem bude jejich integrace do větších celků. K tomu jsem psal článek, který vysvětlil můj rozchod s občanskými aktivisty, kteří nakonec skončili na výplatnici Soroše. Cituji z článku Spanilé jízdy Pražské kavárny po zemích českých, ba i moravských

  Od této party jsem se odloučil v momentu, když jsem pochopil, že pro regiony ve skutečnosti nechtějí udělat vůbec nic. Původní projekt občanských aktivistů, s nímž jsem ideově souhlasil, byl ten, že vznikne koordinační centrum aktivistů o dvou pólech, tedy pražským a regionálním. To zcela padlo, protože spanilé jízdy kavárny po temném českém a moravském venkově mají mobilizovat veřejnost pro zářné ideje přicházející z města, jehož neoliberální sláva se už nyní dotýká hvězd.

  Pokud aktivisté začnou systematicky dělat na obcích něco pro lidi, pak se mohou pragmaticky spojit s každým, kdo v dané chvíli bude podporovat dobrou věc. A dobrá věc se může dělat i ze zištných důvodů, viz motivy politické divize Agrofertu. Ale dnešní volby byly o strachu ze ztráty důchodu a zbytku sociálních jistot. Takže pragmaticky je nutné, aby nezávislí posílili sociální stát především na komunální úrovni. Například technokratičtí mladí Piráti s neoliberálním ideologickým brainwashingem to mají v hlavě dost politicky vykradené. Proto je velká otázka, zda tuto základní službu chudým lidem vůbec budou odpovědně dělat. Slušní aktivisté by měli začít pracovat na obnově dvojpólové politické struktury, s níž začalo Občanské fórum. Dvojpólová struktura znamená posílení celostátního vlivu pražských aktivistů. Ti se ale nesmí chovat jako političtí idioti, což dělali až dosud. Jejich vliv musí vyvážit regionální aktivistické struktury. Ty ale zatím vůbec neexistují. Pokud se tento dvojpólový systém dá po komunálních volbách 2018 dohromady, pak není vše ztraceno.


  Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

  Související články:older | 1 | .... | 636 | 637 | (Page 638) | 639 | 640 | .... | 668 | newer